Pittsburgh Steelers
74 feliratkozó
több mint 4 éve
gedam
6 508
a rédörsztől mi azért kaptunk ki, hogy kellő önbizalommal menjenek nektek, mert nekünk nem az a fontos, hogy mi nyerjünk, hanem hogy a steelers kapjon ki.Nagyképűség azt mondani, hogy letudva ezt a meccset és nézve a sorsolást, elvárható a 3-0-s kezdés?Az optimizmus nem nagyképűség, hanem kötelező szurkolói attitűd 😀
Szokol
astroid
több mint 4 éve
Nagyképűség azt mondani, hogy letudva ezt a meccset és nézve a sorsolást, elvárható a 3-0-s kezdés?Az optimizmus nem nagyképűség, hanem kötelező szurkolói attitűd 😀
Szokol
több mint 4 éve
Nagyképűség azt mondani, hogy letudva ezt a meccset és nézve a sorsolást, elvárható a 3-0-s kezdés?
több mint 4 éve
* Other:* Play action vanished from #Titans O in Todd Downing’s first game.
* #Steelers out-coached & out-game planned #Bills. Im betting on Brian Daboll to bounce back.
* Already time to worry about “Dead Zone” RBs James Robinson, Josh Jacobs, Myles Gaskin.
ööööööööö
tádámmm

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
Ez jó, néhány éve még elképzelhetetlen lett volna: "Remarkably, the first half between the Steelers and Bills was very clean in the tackling department. Just one miss each in the first half for the two teams. I've never had that occur in my 6 years tracking tackles for @Steelersdepot" 😀
több mint 4 éve
Na megnéztem az érdekesebb meccseket a fordulóban, így már "szabad" fórumoznom. Szóval én nem tudom még most sem, hogy hogyan nyertünk. Kellett hozzá a védelem, a speciális egység, a Bills és minimálisan az O is hozzátette a magáét.
Egy forduló után nem értékelünk, de: nagy pálfordulást én nem láttam az O-ban, BB pedig öregszik. Mondjuk ahhoz képest, hogy már 7-8 éve el akartam zavarni, egész jó! 😁
Az OL hozogatta magát, a CB sort nem érheti kritika, szóval a két kérdéses csapatrész egészen vállalható teljesítményt rakott le az asztalra.
Ebron teljesen haszontalan, Gentry és Freiermuth mögött csak harmadiknak kellene lennie, de leginkább máshol kellene lennie.
Minden elkapónk hozzátette a magáét, alázatot láttam tőlük a pályán, főleg Jujutól. Ezzel párhuzamosan még mindig szenvedünk a futással, de legalább nem adjuk fel.
A csoportól röviden: mindenki ugyanaz, mint tavaly. Browns túlértékelt, de meg így is övék lehet a csoport. A Varjak puhányok és ha sokáig akarják passzoltatni a Lámát, 7-8 győzelemnél megállnak majd. Engedjék már futni, úgy is olyan kos feje van. A Cicuskák gyengék, 5-6 győzelem van bennük, ebből egy természetesen ellenünk.
Mi talán hozhatjuk a pozitív szezont, bizakodó vagyok, mert a defense baszó, az O pedig hozzá fog tudni annyit a meccsekhez, hogy szoros legyen.
több mint 4 éve
Villanóéva elengedése sem tűnik rossz döntésnek (bár ott RT-ben van) látva a mai Ravens meccset. Minden bizonnyal Okorafor is izzadni fog Crosbyval.És vajon Leatherwood mit gondol a Watt elleni ütközetről??? 😉
astroid
több mint 4 éve
A legrosszabb falemberünk volt a tavalyi szezonban, meg sem akartuk tartani. Mondjuk a hazai szakértők nagy veszteségként értékalték a távozását tőlünk😊Úgy engedtük el, hogy onnan kapja a fizetését, de továbbra is nekünk dolgozik 😊Villanóéva elengedése sem tűnik rossz döntésnek (bár ott RT-ben van) látva a mai Ravens meccset. Minden bizonnyal Okorafor is izzadni fog Crosbyval.Szerintem az sem lesz jóval szebb. Remélem, mi odateszünk egy TE-t mellé, vagy egy RB chip-et és nem Ebronnak fogják híni. Őt max csak mögötte 4-5lépéssel útvonalon...bár..
astroid
De igen, szegény BigAl-nak kiszaladt, rögtön steelerskatona is lett odaát 😊
Spy
bcsarli
Steelers fan
több mint 4 éve
Úgy engedtük el, hogy onnan kapja a fizetését, de továbbra is nekünk dolgozik 😊Villanóéva elengedése sem tűnik rossz döntésnek (bár ott RT-ben van) látva a mai Ravens meccset. Minden bizonnyal Okorafor is izzadni fog Crosbyval.Szerintem az sem lesz jóval szebb. Remélem, mi odateszünk egy TE-t mellé, vagy egy RB chip-et és nem Ebronnak fogják híni. Őt max csak mögötte 4-5lépéssel útvonalon...bár..
astroid
De igen, szegény BigAl-nak kiszaladt, rögtön steelerskatona is lett odaát 😊
Spy
több mint 4 éve
Ja hát nem véletlenül örültem ennyire Ingramnak, már a Chargersben is zseniális volt a csávó, csak nála is ott van sajnos az injury veszély.De ha egészséges tud maradni, akkor szvsz jobb, mint Bud volt.
több mint 4 éve
Villanóéva elengedése sem tűnik rossz döntésnek (bár ott RT-ben van) látva a mai Ravens meccset. Minden bizonnyal Okorafor is izzadni fog Crosbyval.Szerintem az sem lesz jóval szebb. Remélem, mi odateszünk egy TE-t mellé, vagy egy RB chip-et és nem Ebronnak fogják híni. Őt max csak mögötte 4-5lépéssel útvonalon...bár..
astroid
De igen, szegény BigAl-nak kiszaladt, rögtön steelerskatona is lett odaát 😊
több mint 4 éve
Villanóéva elengedése sem tűnik rossz döntésnek (bár ott RT-ben van) látva a mai Ravens meccset. Minden bizonnyal Okorafor is izzadni fog Crosbyval.
több mint 4 éve
Nekem Ingram nagyon bejött. Rohadt jó a pali és anny ember meg nincs a földön, hogy kettőzd TJ-t, Heywardot és Őt is. Mert akkor jön Alu vagy más. Egyszerűen, ha így tudunk menni akkor nem igen lesz O fal aki ezt meg tudja fogni. Esetleg olyan plusz TE-el akik blokkolnak. De akkor vagy nincs futó, vagy kevesebb elkapó és így a Secondary dolga egyszerűbb leszKicsit azt érzem Ingram kapcsán, hogy ez a séma amit futtatunk nagyon illik hozzá és elképesztően motivált is benne. A rutinját szépen használja és fürdik benne, hogy Watt és Heyward mellett pusztíthat. Máris beárazta a Dupreet ez a teljesítmény, bár ezt igazából sejtettük, ellentétben az "arénás" szakkomentárokkal. (1 szimpla tackle volt a teljesítménye a Titansban, ahol esélyük sem volt limitálni a Cards-ot)
polamalu
több mint 4 éve
Nekem Ingram nagyon bejött. Rohadt jó a pali és anny ember meg nincs a földön, hogy kettőzd TJ-t, Heywardot és Őt is. Mert akkor jön Alu vagy más. Egyszerűen, ha így tudunk menni akkor nem igen lesz O fal aki ezt meg tudja fogni. Esetleg olyan plusz TE-el akik blokkolnak. De akkor vagy nincs futó, vagy kevesebb elkapó és így a Secondary dolga egyszerűbb lesz
több mint 4 éve
A futójáték nem megy továbbra sem, de ez teljesen a tavalyi folytatás volt. Ebron nem tud blokkolni, ezt tudtuk. Okorafor sem, ez talán nagyobb baj is. Viszont ami hiányzott igazán az első félidőben, hogy vertikálisan nem játszottunk, a rövid Ben passzok meg pontatlanok voltak. TE felé nem passzoltunk első félidőben, pedig egyébként Ben sem mozgott rosszul a zsebben és legalább a pass projection nem volt rossz.Ez a Bills egy jó csapat és ez a győzelem ennek fényében igencsak érdekes. A hibákat persze javítani kell, de a 2. félidő tetszetős volt, nem görcsöltünk, tettük a dolgunkat.
A védelem meg Tuitt nélkül is baszó volt. És még Whitherspoon tolhat a sec szekerén, főleg rotációban.
Az konkrétan kemény:
Josh Allen was pressured on 41% of this drop backs yesterday (per PFF) vs. best pressure-creation defense from a season ago. The quartet of T.J. Watt, Melvin Ingram, Alex Highsmith, and Cam Heyward had A DAY.
Ez a csávó 😀
Melvin Ingram - what a Steelers debut! All over the place - lined up inside, outside, long stunts, speed, spins, pursuit… Forced couple holds. Huge impact
— Ben Fennell (@BenFennell_NFL) September 12, 2021
Took Dion Dawkins to the woodshed today… pic.twitter.com/SA0LLzf8Nu
Szerkesztette: Klaci79
több mint 4 éve
Srácok, lányok, Én fordítva működöm a műsorokat tekintve. Én élvezem, ha lenéznek bennünket, aztán bizonyítunk. Azt nevettem, amikor a No1 D-ről beszéltek az elmúlt évből (igazából azért nem voltunk azok) és idén pedig 3 kulcsjátékos elvesztése miatt komoly problémákról, kiemelve Dupree-t.Egyetértek, nekem is az tetszik, ha fikáznak minket, aztán így válaszolunk.
Lássuk azt is be azért, hogy tegnap ebbe a meccsbe a Bills nagyon belealudt. Annyira gyenge volt a tegnapi O az első félidőben, hogy érezhető volt az a hozzáállás, hogy mindegy mit csinálnak szinte 10 pontos vezetésről akkor sem fognak kikapni. Az a punt blokk formáció volt ott a kulcs, ami kiverte a sámlit alóluk és előtte azért meg kell említeni azt az INT-et is, amit egy véleményes DPI miatt visszafújtak. (ha már mi a holdingok elengedését és nálunk is a DPI-t Claypoolon rendre felemlegetjük, akkor illik ezt is és az egy game changer szitu volt ugyanúgy, mint a punt blokk)
Szóval, ha tovább akarunk lépni, akkor ezt reálisan kell értékelni. Annak viszont nagyon örültem, hogy a félidő az O-nál változást hozott és ez mindenképp jó jel. Azt nem értettem Ebron miért kap ekkora szerepet az elsőben és miután "hátravonták", Gentry és Freimuth játéka színt hozott és végre blokkokat. Annak is nagyon örültem, hogy Harris hozzá tudott tenni végül a végére egy 18 yardost, és itt van a legnagyobb fejlődési potenciálunk is Én azt gondolom.
Ben kapcsán viszont egyetértek. Ennyi ütést rég szedett már össze mint most és ha ez így megy még 2-3 meccsen, akkor ebből sérülés lesz. A meccs alatt nem éreztem, sőt a suta dobásait emeltem ki, de becsületére legyen mondva minden ütésbe beleállt, szabadulni akart, menekült és ezért jár neki a kalaplengetés.
Hiszem azt is egyébként, hogy az OL jobb lesz. Meccsek kellenek és tapasztalatok nekik, de ugyanakkor igazodni kell a playhívásokkal és a csapattal is hozzájuk, mert szét fogják verni így Bent és Harrist is.
Klemó
A véleményes INT-ről meg kérlek hidd már el nekem, hogy ha nincs a pályán a holding zászló, amit Ben látott is, akkor nem dobja el oda a labdát. Már int után azonnal mutatta, hogy ne örüljetek, mert ott a holding zászló! Az persze szopás lehetett volna, ha valamiért OPI a hívás, de hidd már el, hogy van annyi rutinja. Ha visszanézed, azonnal lehetett látni, hogy mutat a zászlóra. Ingyé volt a játék, azért dobta meg a szart.
több mint 4 éve
Canada fent ül és nyilván ezért is, hiszen így felülről látja a playeket. Szerintem a bratyizás Bennek nagyon hiányzott az első félidőben, de neki is az a lényeg, hogy segítséget kapjon és főleg egy olyan D ellen, amely pre snap ennyi mozgást végez (kifejezetten arra mentek rá, hogy az utolsó pillanatban álltak be az igazi felállásra)Szóval, ha tovább akarunk lépni, akkor ezt reálisan kell értékelni. Annak viszont nagyon örültem, hogy a félidő az O-nál változást hozott és ez mindenképp jó jel.Ez volt a kulcs, ami evek ota nem volt meg. Elemezni es valtoztatni azon ami nem megy. A futas meg mindig nagyon ergya, de tudtuk, hogy 1 futo nem csinal nyarat, kell hozza az OLine is.
Klemó
A D remek volt, de ezen alig volt meglepetes [ max az is, hogy a passzvedekezes is remekul mukodott ]. A Dline felelmetes, foleg ha egyszer tuitt is visszakerul.
xtaki
több mint 4 éve
Azért az várható volt, hogy az O nem lesz tökély, sőt messze lesz tőle, de már látszottak a változás jelei, volt egy-két trükkös játék, amik egyszerűek, de mi sosem csináltuk ezeket, a futójáték is éledezik. Nyilván nem kell hasra esni, helyén kell kezelni, de azért a bravúrgyőzelem az csak győzelem, még ha a nagyját ismét a D tette oda.
Lesznek rosszabb meccseink is, amikor mindenki a fejét fogja, de ez egy ilyen sport. Én bizakodó vagyok, mindamellett azért jó lenne, ha BigBent nem vernék agyon minden meccsen.
több mint 4 éve
Szóval, ha tovább akarunk lépni, akkor ezt reálisan kell értékelni. Annak viszont nagyon örültem, hogy a félidő az O-nál változást hozott és ez mindenképp jó jel.Ez volt a kulcs, ami evek ota nem volt meg. Elemezni es valtoztatni azon ami nem megy. A futas meg mindig nagyon ergya, de tudtuk, hogy 1 futo nem csinal nyarat, kell hozza az OLine is.
Klemó
A D remek volt, de ezen alig volt meglepetes [ max az is, hogy a passzvedekezes is remekul mukodott ]. A Dline felelmetes, foleg ha egyszer tuitt is visszakerul.
több mint 4 éve
Ez egy klasszik "lerángattuk őket a mocsárba és leverekedtük őket" meccs volt.Meglepetés no.
több mint 4 éve
Srácok, lányok, Én fordítva működöm a műsorokat tekintve. Én élvezem, ha lenéznek bennünket, aztán bizonyítunk. Azt nevettem, amikor a No1 D-ről beszéltek az elmúlt évből (igazából azért nem voltunk azok) és idén pedig 3 kulcsjátékos elvesztése miatt komoly problémákról, kiemelve Dupree-t.Lássuk azt is be azért, hogy tegnap ebbe a meccsbe a Bills nagyon belealudt. Annyira gyenge volt a tegnapi O az első félidőben, hogy érezhető volt az a hozzáállás, hogy mindegy mit csinálnak szinte 10 pontos vezetésről akkor sem fognak kikapni. Az a punt blokk formáció volt ott a kulcs, ami kiverte a sámlit alóluk és előtte azért meg kell említeni azt az INT-et is, amit egy véleményes DPI miatt visszafújtak. (ha már mi a holdingok elengedését és nálunk is a DPI-t Claypoolon rendre felemlegetjük, akkor illik ezt is és az egy game changer szitu volt ugyanúgy, mint a punt blokk)
Szóval, ha tovább akarunk lépni, akkor ezt reálisan kell értékelni. Annak viszont nagyon örültem, hogy a félidő az O-nál változást hozott és ez mindenképp jó jel. Azt nem értettem Ebron miért kap ekkora szerepet az elsőben és miután "hátravonták", Gentry és Freimuth játéka színt hozott és végre blokkokat. Annak is nagyon örültem, hogy Harris hozzá tudott tenni végül a végére egy 18 yardost, és itt van a legnagyobb fejlődési potenciálunk is Én azt gondolom.
Ben kapcsán viszont egyetértek. Ennyi ütést rég szedett már össze mint most és ha ez így megy még 2-3 meccsen, akkor ebből sérülés lesz. A meccs alatt nem éreztem, sőt a suta dobásait emeltem ki, de becsületére legyen mondva minden ütésbe beleállt, szabadulni akart, menekült és ezért jár neki a kalaplengetés.
Hiszem azt is egyébként, hogy az OL jobb lesz. Meccsek kellenek és tapasztalatok nekik, de ugyanakkor igazodni kell a playhívásokkal és a csapattal is hozzájuk, mert szét fogják verni így Bent és Harrist is.
több mint 4 éve
A Fűzővel Kifelé ugyanez, ha Steelers, süt az utálat 😀 Az Arena sem kedvel minket. A Sport TV-n sem voltunk kedvencek, de ennyire sosem mentek el a teljesen anti irányba. Próbáltak valamennyire objektívek lenni. Jó persze tudta mindenki ki kinek szurkol, de ennyire nem érezted.Adtam egy esélyt nekik a meccs előtt, de jött a szokásos felvezető velünk kapcsolatban. Jó nekem is az angol kommentár.Nekem, hiába adták, nem volt opció a magyar kommentár, már. Egyszerűen nem tudom rávenni magam, vagy ha az Arénát nézem a hangsávot visszatolom az eredeti angolra. Esetleg némítom.Nem értek veled egyet. Jan hozzászólásával viszont igen. Van itthon olyan sokra tartott szakértő, aki azt mondta, hogy a draft előtti csapatunk jobb, mint a draft utáni😊 . a tegnapi meccs előtti felvezetőt is érdemes volt végignézni, hogy elmenjen a kedv a magyar kommentárral megnézni a meccset.Miért kell ezt tolni? Szerintem teljesen normális szakértők vannak. Kint sokkal több az idióták aránya.No és ami nagyon durva. Úgy generáltunk nyomást, hogy mindösszesen 2, azaz kettő esetben hívtunk extra playát blitzre. 2020-ban mi blitzeltünk a legtöbbet (ebben Hilton volt ugye az egyik legjobb) a ligában és ez az igazán nagyon jó visszajelzés az egész D teljesítménye kapcsán és talán ezért is tudott a SEC is átlagon felülit nyújtani.Jah, a nyomás: miénk a liga leggyengébb O fala, megmondták a felvezetőben. (A4) aztán mégis kevesebb nyomást engedtek, mint a Bills szuper fala. Én kérek elnézést. 😊
Klemó
Az a bajom ezzel, hogy le vagyunk nézve. Méghozzá azért, mert itthon totál offense b.zi szakértők kommentálják a meccseket, akik azt az egy módot tudják elképzelni a győzelemhez, hogy fel kell pakolni 38 pontot. És aki nem ezt csinálja, az gyenge csapat. Nyilván a mait is úgy közelítették meg, hogy Allennek, meg a Bills O-nak ma nem ment. Nem azt mondták, hogy a qrva jó Steelers D levette őket a pályáról, hanem hogy nekik nem ment. Bocs, nem lehet hogy ma csak azért tudtak ennyit, mert ennyit engedett nekik a védelmünk?
Annyira felqurnak ezek a mű-szakértők, akik nem képesek komplexen nézni egy csapatot, csak az offense, meg csak a QB, csak a passzjáték, az a foci, és akkor egy 38-35-ös meccsen szétélvezik magukat, ahol amúgy két olyan fogalmatlan D van a pályán, hogy nézni is fáj, na nekik az a foci... ehhh.
(Ez már nem a te hsz-odhoz kapcsolódik, csak ki akartam írni magamból, mert kikészülök ettől a fajta szakértéstől, elnézést az OFF-ért)
Jan
tenorx
pfefe8
polamalu
pfefe8
több mint 4 éve
Adtam egy esélyt nekik a meccs előtt, de jött a szokásos felvezető velünk kapcsolatban. Jó nekem is az angol kommentár.Nekem, hiába adták, nem volt opció a magyar kommentár, már. Egyszerűen nem tudom rávenni magam, vagy ha az Arénát nézem a hangsávot visszatolom az eredeti angolra. Esetleg némítom.Nem értek veled egyet. Jan hozzászólásával viszont igen. Van itthon olyan sokra tartott szakértő, aki azt mondta, hogy a draft előtti csapatunk jobb, mint a draft utáni😊 . a tegnapi meccs előtti felvezetőt is érdemes volt végignézni, hogy elmenjen a kedv a magyar kommentárral megnézni a meccset.Miért kell ezt tolni? Szerintem teljesen normális szakértők vannak. Kint sokkal több az idióták aránya.No és ami nagyon durva. Úgy generáltunk nyomást, hogy mindösszesen 2, azaz kettő esetben hívtunk extra playát blitzre. 2020-ban mi blitzeltünk a legtöbbet (ebben Hilton volt ugye az egyik legjobb) a ligában és ez az igazán nagyon jó visszajelzés az egész D teljesítménye kapcsán és talán ezért is tudott a SEC is átlagon felülit nyújtani.Jah, a nyomás: miénk a liga leggyengébb O fala, megmondták a felvezetőben. (A4) aztán mégis kevesebb nyomást engedtek, mint a Bills szuper fala. Én kérek elnézést. 😊
Klemó
Az a bajom ezzel, hogy le vagyunk nézve. Méghozzá azért, mert itthon totál offense b.zi szakértők kommentálják a meccseket, akik azt az egy módot tudják elképzelni a győzelemhez, hogy fel kell pakolni 38 pontot. És aki nem ezt csinálja, az gyenge csapat. Nyilván a mait is úgy közelítették meg, hogy Allennek, meg a Bills O-nak ma nem ment. Nem azt mondták, hogy a qrva jó Steelers D levette őket a pályáról, hanem hogy nekik nem ment. Bocs, nem lehet hogy ma csak azért tudtak ennyit, mert ennyit engedett nekik a védelmünk?
Annyira felqurnak ezek a mű-szakértők, akik nem képesek komplexen nézni egy csapatot, csak az offense, meg csak a QB, csak a passzjáték, az a foci, és akkor egy 38-35-ös meccsen szétélvezik magukat, ahol amúgy két olyan fogalmatlan D van a pályán, hogy nézni is fáj, na nekik az a foci... ehhh.
(Ez már nem a te hsz-odhoz kapcsolódik, csak ki akartam írni magamból, mert kikészülök ettől a fajta szakértéstől, elnézést az OFF-ért)
Jan
tenorx
pfefe8
polamalu
Steelers fan
több mint 4 éve
Nekem, hiába adták, nem volt opció a magyar kommentár, már. Egyszerűen nem tudom rávenni magam, vagy ha az Arénát nézem a hangsávot visszatolom az eredeti angolra. Esetleg némítom.Nem értek veled egyet. Jan hozzászólásával viszont igen. Van itthon olyan sokra tartott szakértő, aki azt mondta, hogy a draft előtti csapatunk jobb, mint a draft utáni😊 . a tegnapi meccs előtti felvezetőt is érdemes volt végignézni, hogy elmenjen a kedv a magyar kommentárral megnézni a meccset.Miért kell ezt tolni? Szerintem teljesen normális szakértők vannak. Kint sokkal több az idióták aránya.No és ami nagyon durva. Úgy generáltunk nyomást, hogy mindösszesen 2, azaz kettő esetben hívtunk extra playát blitzre. 2020-ban mi blitzeltünk a legtöbbet (ebben Hilton volt ugye az egyik legjobb) a ligában és ez az igazán nagyon jó visszajelzés az egész D teljesítménye kapcsán és talán ezért is tudott a SEC is átlagon felülit nyújtani.Jah, a nyomás: miénk a liga leggyengébb O fala, megmondták a felvezetőben. (A4) aztán mégis kevesebb nyomást engedtek, mint a Bills szuper fala. Én kérek elnézést. 😊
Klemó
Az a bajom ezzel, hogy le vagyunk nézve. Méghozzá azért, mert itthon totál offense b.zi szakértők kommentálják a meccseket, akik azt az egy módot tudják elképzelni a győzelemhez, hogy fel kell pakolni 38 pontot. És aki nem ezt csinálja, az gyenge csapat. Nyilván a mait is úgy közelítették meg, hogy Allennek, meg a Bills O-nak ma nem ment. Nem azt mondták, hogy a qrva jó Steelers D levette őket a pályáról, hanem hogy nekik nem ment. Bocs, nem lehet hogy ma csak azért tudtak ennyit, mert ennyit engedett nekik a védelmünk?
Annyira felqurnak ezek a mű-szakértők, akik nem képesek komplexen nézni egy csapatot, csak az offense, meg csak a QB, csak a passzjáték, az a foci, és akkor egy 38-35-ös meccsen szétélvezik magukat, ahol amúgy két olyan fogalmatlan D van a pályán, hogy nézni is fáj, na nekik az a foci... ehhh.
(Ez már nem a te hsz-odhoz kapcsolódik, csak ki akartam írni magamból, mert kikészülök ettől a fajta szakértéstől, elnézést az OFF-ért)
Jan
tenorx
pfefe8