Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 847
sok igazság van benne
http://www.a5.hu/cikkek/53/43815.shtml
több mint 13 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/formula-1-ecclestone-szerint-veszelyben-a-belga-nagydij-jovoje-2049432
Szánalmas.

Ez meg no comment: „Ez világbajnokság, és a szó jelentéséből következik, hogy a világ különböző pontjain kell versenyeznünk” – indokolta tervét a 79 éves sportvezető.
Kérdem én akkor miért van 7 ázsiai pálya? Rossz kifogás ez a világ minden pontja kell.FViktor93
Hogy a pilóták 90%ának ez a kedvenc pályája az nem számít?!
Nyugdíjazhatná már magát a vén bolond...Black_Adder
Mikor számított bárkinek is a véleménye? Soha. Szép lassan el fog tűnni Spa,Monza a Hungaroring stb, jönnek majd helyettük ilyen "tök jó" ázsiai szarok.
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 918 — we almost always almost win
http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/formula-1-ecclestone-szerint-veszelyben-a-belga-nagydij-jovoje-2049432
Szánalmas.

Ez meg no comment: „Ez világbajnokság, és a szó jelentéséből következik, hogy a világ különböző pontjain kell versenyeznünk” – indokolta tervét a 79 éves sportvezető.
Kérdem én akkor miért van 7 ázsiai pálya? Rossz kifogás ez a világ minden pontja kell.FViktor93
Hogy a pilóták 90%ának ez a kedvenc pályája az nem számít?!
Nyugdíjazhatná már magát a vén bolond...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
Sonics Seattle Seahawks Washington Huskies 489 — Seahawks fan
http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/formula-1-ecclestone-szerint-veszelyben-a-belga-nagydij-jovoje-2049432
Szánalmas.

Ez meg no comment: „Ez világbajnokság, és a szó jelentéséből következik, hogy a világ különböző pontjain kell versenyeznünk” – indokolta tervét a 79 éves sportvezető.
Kérdem én akkor miért van 7 ázsiai pálya? Rossz kifogás ez a világ minden pontja kell.FViktor93
Bernie a minden6ó... 😀 😀 😀
Az F1-ben minden úgy van ahogy Ő akarja...

A koreai verseny úgy tűnik, hogy nemcsak a vb szoros állása miatt lesz érdekes. Most speciel azért imádkoznak ázsiai barátaink, nehogy eső legyen... 😊

http://f1-live.hu/hirek/legfrissebb_hirek/23775/32/az_eso_hazakuldheti_a_mezonyt_koreabol/

több mint 13 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/formula-1-ecclestone-szerint-veszelyben-a-belga-nagydij-jovoje-2049432
Szánalmas.

Ez meg no comment: „Ez világbajnokság, és a szó jelentéséből következik, hogy a világ különböző pontjain kell versenyeznünk” – indokolta tervét a 79 éves sportvezető.
Kérdem én akkor miért van 7 ázsiai pálya? Rossz kifogás ez a világ minden pontja kell.
több mint 13 éve
Sonics Seattle Seahawks Washington Huskies 489 — Seahawks fan
Nem gondoltam volna, hogy a Speedupban is csalódnom kell egyszer... :/Asbee
Talma véleménye az ausztrál versenyről, és a motorral kapcsolatos helyzetről...

http://sportgeza.hu/motogp/2010/10/17/talmacsi_katasztrofalis_a_helyzet/

több mint 13 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Nem gondoltam volna, hogy a Speedupban is csalódnom kell egyszer... :/


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 13 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
A Raikkönen saga legújabb fejezete. 😊

http://sportgeza.hu/sport/2010/10/15/raikkonent_otthagyhatja_a_red_bull/

Most úgy tűnik, hogy jövőre is rallyzni fog...Sonics
Én várom, hogy Webber esetleges VB címe után beüljön az auszi helyére az RBRhez.
több mint 13 éve
Sonics Seattle Seahawks Washington Huskies 489 — Seahawks fan
A Raikkönen saga legújabb fejezete. 😊

http://sportgeza.hu/sport/2010/10/15/raikkonent_otthagyhatja_a_red_bull/

Most úgy tűnik, hogy jövőre is rallyzni fog...

több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 918 — we almost always almost win
2014-től lesz F1 orosz nagydíj Szocsiban

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 918 — we almost always almost win
Ertem, meggyozo tudomanyos teny. Gondolom Webber leggyorsabb korere utalsz Suzukaban? 😀endorphyn
Webber leggyorsabb köre Suzukában azért annyira nem számít, mert a verseny alatt Vettel volt gyorsabb kb 1mpvel. Ennyivel gyorsabb. Megverte Webbert időmérőn, tehát ott is gyorsabb volt, igazából ennek köszönheti a győzelmét.

Amúgy én nem azt mondanám, h Vettel gyorsabb, hanem jelenleg egy kicsit jobb formában van. De ez akár már koreában is megfordulhat. Webbernek 3ból 1szer vernie kell Vettelt, ha úgy számolnak, h innen végigdominálják, annyival semmi esetre se lassabb, h ez ne fordulhasson elő.

Egyébként felesleges ilyenen elmélkedni, hármójuk között valami apróság fog dönteni, ahogy ebben a szezonban versenyeztek mind3man (sőt mind5en) megérdemlik a VB címet. Mindenki hibázott kisebbet nagyobbat, de mindenkinek voltak nagyszerű megmozdulásai is.

Sokkal jobb, izgalmasabb, kiélezettebb VB, mint a tavalyi szvsz.Black_Adder
Nem szamit Webber leggyorsabb kore?? Ne mar😊 Azzal kezdted, hogy Vettel gyorsabb. Az, hogy jobban jott ki az idomero es elorebb kezdte, majd ugyan azzal a kocsival gyakorlatilag szimplan bevonatoztak egymas utan az azt jelenti, hogy gyorsabb. Az 1 mp annyit jelent, hogy 1 mp-el elotte ment. de nem gyorsabban, mert akkor a verseny vegere kb. 55 masodpercel elotte ment volna (nem szamitva a SC-t). De nem ez tortent es nem tudta novelni a tavolsagot. Nem is ertem mirol beszelsz 😀endorphyn
Vettelnek nem kellett nála gyorsabb kört futnia. Nem azt mondom, h tudott volna, de azt se lehet kijelenteni, h nem. Ezért nem kell neki akkora jelentőséget szentelni. És továbbra is az ötvenvalamennyikör teljes táván pedig Vettel volt gyorsabb, az 55 kört 1mpvel gyorsabban teljesítette.

Kicsit direkt eltúlozva az esetet, ha az egész versenyen szarul mész, kb a 6- hely környékén, de az utolsó körben a könnyebb autóval odateszed magad, és tiéd a leggyorsabb kör, amikor a többiek már spórolnak a motorral, váltóval stb, akkor te vagy a legjobb? Nyilván ez nem pont ez az eset, direkt eltúloztam, h megmutassam a logikámat. Kettejük közül inkább Webbert favorizálom, de Suzukában Vettel volt jobb, az egész hétvégén szvsz. Annyival viszont nem, h az ne fordulhasson meg akár már Koreára is.

De mégegyszer, kettejük közül (is) Vettel volt jobb Suzukában, ha Webber jobb lett volna, akkor ő nyer, mert semmi rendkívüli, peches, szerencsétlen hátráltató esemény nem történt vele, hanem azonos körülmények között, tiszta versenyben kapott ki Vetteltől. Ez nálam ilyen egyszerű. Ja igen, és Webbernek egyszer nem volt esélye előzni, tehát akár még azt is lehetne mondani, noha nem ez a véleményem, h Vettel annyit ment, amennyit kellett....

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 847
Ertem, meggyozo tudomanyos teny. Gondolom Webber leggyorsabb korere utalsz Suzukaban? 😀endorphyn
Webber leggyorsabb köre Suzukában azért annyira nem számít, mert a verseny alatt Vettel volt gyorsabb kb 1mpvel. Ennyivel gyorsabb. Megverte Webbert időmérőn, tehát ott is gyorsabb volt, igazából ennek köszönheti a győzelmét.

Amúgy én nem azt mondanám, h Vettel gyorsabb, hanem jelenleg egy kicsit jobb formában van. De ez akár már koreában is megfordulhat. Webbernek 3ból 1szer vernie kell Vettelt, ha úgy számolnak, h innen végigdominálják, annyival semmi esetre se lassabb, h ez ne fordulhasson elő.

Egyébként felesleges ilyenen elmélkedni, hármójuk között valami apróság fog dönteni, ahogy ebben a szezonban versenyeztek mind3man (sőt mind5en) megérdemlik a VB címet. Mindenki hibázott kisebbet nagyobbat, de mindenkinek voltak nagyszerű megmozdulásai is.

Sokkal jobb, izgalmasabb, kiélezettebb VB, mint a tavalyi szvsz.Black_Adder
Nem szamit Webber leggyorsabb kore?? Ne mar😊 Azzal kezdted, hogy Vettel gyorsabb. Az, hogy jobban jott ki az idomero es elorebb kezdte, majd ugyan azzal a kocsival gyakorlatilag szimplan bevonatoztak egymas utan az azt jelenti, hogy gyorsabb. Az 1 mp annyit jelent, hogy 1 mp-el elotte ment. de nem gyorsabban, mert akkor a verseny vegere kb. 55 masodpercel elotte ment volna (nem szamitva a SC-t). De nem ez tortent es nem tudta novelni a tavolsagot. Nem is ertem mirol beszelsz 😀endorphyn
Ne Suzukát nézd már, álltalánosságban beszéltem. Vettel 1 körön majdnem mindig veri Webbert, nem sokkal, álltalában olyan 1-2 tizeddel csak de ennyivel jobban összetudja rakni a körét. Mi ez ha nem gyorsabb? Az egy másik dolog hogy a forma1 nem egy kör, hanem 70.
több mint 13 éve
endorphyn Seattle Seahawks 1 850 — Seahawk Royal Guard
Semmi köze ahoz hogy ki a szimpatikus és nemis az a 3 méter. Vettel hogyha fejben ottvan és épp nem idegroncs akkor nincs nála gyorsabb a jelenlegi mezőnyben ezzel az autóval. Webber is pokoli gyors de Vettel egy picivel előtte van, egy körön mindenképp.JayB
Ertem, meggyozo tudomanyos teny. Gondolom Webber leggyorsabb korere utalsz Suzukaban? 😀endorphyn
Webber leggyorsabb köre Suzukában azért annyira nem számít, mert a verseny alatt Vettel volt gyorsabb kb 1mpvel. Ennyivel gyorsabb. Megverte Webbert időmérőn, tehát ott is gyorsabb volt, igazából ennek köszönheti a győzelmét.

Amúgy én nem azt mondanám, h Vettel gyorsabb, hanem jelenleg egy kicsit jobb formában van. De ez akár már koreában is megfordulhat. Webbernek 3ból 1szer vernie kell Vettelt, ha úgy számolnak, h innen végigdominálják, annyival semmi esetre se lassabb, h ez ne fordulhasson elő.

Egyébként felesleges ilyenen elmélkedni, hármójuk között valami apróság fog dönteni, ahogy ebben a szezonban versenyeztek mind3man (sőt mind5en) megérdemlik a VB címet. Mindenki hibázott kisebbet nagyobbat, de mindenkinek voltak nagyszerű megmozdulásai is.

Sokkal jobb, izgalmasabb, kiélezettebb VB, mint a tavalyi szvsz.Black_Adder
Nem szamit Webber leggyorsabb kore?? Ne mar😊 Azzal kezdted, hogy Vettel gyorsabb. Az, hogy jobban jott ki az idomero es elorebb kezdte, majd ugyan azzal a kocsival gyakorlatilag szimplan bevonatoztak egymas utan az azt jelenti, hogy gyorsabb. Az 1 mp annyit jelent, hogy 1 mp-el elotte ment. de nem gyorsabban, mert akkor a verseny vegere kb. 55 masodpercel elotte ment volna (nem szamitva a SC-t). De nem ez tortent es nem tudta novelni a tavolsagot. Nem is ertem mirol beszelsz 😀

-- TIME I'AM! --
több mint 13 éve
Sonics Seattle Seahawks Washington Huskies 489 — Seahawks fan
Alonso szerint Massa sokat érhet Koreában, és nem a pontok elvételére gondolt. Ugye ez egy tök ismeretlen pálya így a szabadedzések rohadt fontosak lesznek. Massa biztos rengetek kört fog menni hogy plusz adatokat nyerjenek Alonsonak, kérdés hogy Webberék menniyre segítik majd egymást csapaton belül, szvsz semennyire. 2007-ben ugyebár volt abből affér hogy Alonso adatait használták Hamiltonnál is. A Ferrarinál ilyen gond nincs, apró előny ugyan de itt nüanszokon fog múlni.JayB
Sokat számíthat ez egyértelmű....
miként az is, hogy erről a pályáról egyenlőre még csak a Red Bullnak vannak adatai.
Ha jól emléxem Chandock ment meg pár kört már az új pályán.

több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 847
Alonso szerint Massa sokat érhet Koreában, és nem a pontok elvételére gondolt. Ugye ez egy tök ismeretlen pálya így a szabadedzések rohadt fontosak lesznek. Massa biztos rengetek kört fog menni hogy plusz adatokat nyerjenek Alonsonak, kérdés hogy Webberék menniyre segítik majd egymást csapaton belül, szvsz semennyire. 2007-ben ugyebár volt abből affér hogy Alonso adatait használták Hamiltonnál is. A Ferrarinál ilyen gond nincs, apró előny ugyan de itt nüanszokon fog múlni.
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 918 — we almost always almost win
Tehat mint most, mikor Webber megfutotta a leggyorsabb kort? 😛 Hagyjuk mar ezt...😀

Na de mitol is gyorsabb mint Webber? A harom meter plusz, amivel elotte vegzett vagy Webber leggyorsabb kore miatt a versenyen? Mert azon kivul, hogy nyilvan szimpatikus neked Vettel, nem lehet egyertelmusiteni, hogy melyikuk a gyorsabb. Teljesen palya es eset fuggo. Ennyi erovel ugyan ezt elmondhatnam forditva is. Mindenesetre nagy harc lesz, az tuti.endorphyn
Semmi köze ahoz hogy ki a szimpatikus és nemis az a 3 méter. Vettel hogyha fejben ottvan és épp nem idegroncs akkor nincs nála gyorsabb a jelenlegi mezőnyben ezzel az autóval. Webber is pokoli gyors de Vettel egy picivel előtte van, egy körön mindenképp.JayB
Ertem, meggyozo tudomanyos teny. Gondolom Webber leggyorsabb korere utalsz Suzukaban? 😀endorphyn
Webber leggyorsabb köre Suzukában azért annyira nem számít, mert a verseny alatt Vettel volt gyorsabb kb 1mpvel. Ennyivel gyorsabb. Megverte Webbert időmérőn, tehát ott is gyorsabb volt, igazából ennek köszönheti a győzelmét.

Amúgy én nem azt mondanám, h Vettel gyorsabb, hanem jelenleg egy kicsit jobb formában van. De ez akár már koreában is megfordulhat. Webbernek 3ból 1szer vernie kell Vettelt, ha úgy számolnak, h innen végigdominálják, annyival semmi esetre se lassabb, h ez ne fordulhasson elő.

Egyébként felesleges ilyenen elmélkedni, hármójuk között valami apróság fog dönteni, ahogy ebben a szezonban versenyeztek mind3man (sőt mind5en) megérdemlik a VB címet. Mindenki hibázott kisebbet nagyobbat, de mindenkinek voltak nagyszerű megmozdulásai is.

Sokkal jobb, izgalmasabb, kiélezettebb VB, mint a tavalyi szvsz.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
A mai sportban van egy rövid cikk Turán Friciről. A következő vb futamon egy gyári felkészítésű!!! Ford Focus WRC-vel fognak indulni amit az M-Sport biztosít a számukra szerelőkkel együtt.
Úgyhogy nagyon kell szurkolni értük!
Gyerünk Frici mutasd meg nekik!!! Külön érdekesség, hogy összecsap Kimivel is. Remélem legyőzi... 😉Sonics
Kiru. Drukkolok nekik!

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
Sonics Seattle Seahawks Washington Huskies 489 — Seahawks fan
A mai sportban van egy rövid cikk Turán Friciről. A következő vb futamon egy gyári felkészítésű!!! Ford Focus WRC-vel fognak indulni amit az M-Sport biztosít a számukra szerelőkkel együtt.
Úgyhogy nagyon kell szurkolni értük!
Gyerünk Frici mutasd meg nekik!!! Külön érdekesség, hogy összecsap Kimivel is. Remélem legyőzi... 😉

több mint 13 éve
endorphyn Seattle Seahawks 1 850 — Seahawk Royal Guard
Ha tippelgetünk akkor én Vettelre voksolnék. Most tényleg nagyon visszaszált a harcba és Red Bull nagyhatalom is mögötte áll, nem mellesleg pokoli gyors, gyorsabb mint Webber.JayB
Tehat mint most, mikor Webber megfutotta a leggyorsabb kort? 😛 Hagyjuk mar ezt...😀

Na de mitol is gyorsabb mint Webber? A harom meter plusz, amivel elotte vegzett vagy Webber leggyorsabb kore miatt a versenyen? Mert azon kivul, hogy nyilvan szimpatikus neked Vettel, nem lehet egyertelmusiteni, hogy melyikuk a gyorsabb. Teljesen palya es eset fuggo. Ennyi erovel ugyan ezt elmondhatnam forditva is. Mindenesetre nagy harc lesz, az tuti.endorphyn
Semmi köze ahoz hogy ki a szimpatikus és nemis az a 3 méter. Vettel hogyha fejben ottvan és épp nem idegroncs akkor nincs nála gyorsabb a jelenlegi mezőnyben ezzel az autóval. Webber is pokoli gyors de Vettel egy picivel előtte van, egy körön mindenképp.JayB
Ertem, meggyozo tudomanyos teny. Gondolom Webber leggyorsabb korere utalsz Suzukaban? 😀

-- TIME I'AM! --
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 847
ebben mi a szabálytalan?Little Jarry
Hát én nem tudom, hogy szabálytalan-e de valószínűleg addig nem lehet a rajtnál "megmozdulni" amíg a piros lámpák el nem alszanak... Úgyhogy elméletileg ez tényleg szabálytalan. Szerintem... /a bemozdulás 4.30-nál van a videón/

De ez már a múlt...Sonics
én nem láttam bemozdulást, pedig négyszer visszatekertem és figyelmesen megnéztemLittle Jarry
Van egy kicsit bemozdulás valóban de szerintem itt nincs "false start", ha nem ugrik ki csak megmozdul az nem szabálytalan. Meg amúgyis kár lett volna ilyenért kivenni Vettel.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ezúttal Vettel szúrta el a rajtot... 😊

http://f1.blog.hu/2010/10/11/vettel_belemozdult_a_rajtba_japanban

Kubica észre is vette, de a mérnöke nem. 😀
Webber, hogy örült volna egy áthajtásos büntetésnek....


Na közben az is eldőlt, hogy nem marad el a koreai verseny.... csodásSonics
ebben mi a szabálytalan?Little Jarry
Hát én nem tudom, hogy szabálytalan-e de valószínűleg addig nem lehet a rajtnál "megmozdulni" amíg a piros lámpák el nem alszanak... Úgyhogy elméletileg ez tényleg szabálytalan. Szerintem... /a bemozdulás 4.30-nál van a videón/

De ez már a múlt...Sonics
én nem láttam bemozdulást, pedig négyszer visszatekertem és figyelmesen megnéztem
több mint 13 éve
Sonics Seattle Seahawks Washington Huskies 489 — Seahawks fan
Ezúttal Vettel szúrta el a rajtot... 😊

http://f1.blog.hu/2010/10/11/vettel_belemozdult_a_rajtba_japanban

Kubica észre is vette, de a mérnöke nem. 😀
Webber, hogy örült volna egy áthajtásos büntetésnek....


Na közben az is eldőlt, hogy nem marad el a koreai verseny.... csodásSonics
ebben mi a szabálytalan?Little Jarry
Hát én nem tudom, hogy szabálytalan-e de valószínűleg addig nem lehet a rajtnál "megmozdulni" amíg a piros lámpák el nem alszanak... Úgyhogy elméletileg ez tényleg szabálytalan. Szerintem... /a bemozdulás 4.30-nál van a videón/

De ez már a múlt...

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ezúttal Vettel szúrta el a rajtot... 😊

http://f1.blog.hu/2010/10/11/vettel_belemozdult_a_rajtba_japanban

Kubica észre is vette, de a mérnöke nem. 😀
Webber, hogy örült volna egy áthajtásos büntetésnek....


Na közben az is eldőlt, hogy nem marad el a koreai verseny.... csodásSonics
ebben mi a szabálytalan?
több mint 13 éve
Sonics Seattle Seahawks Washington Huskies 489 — Seahawks fan
Ezúttal Vettel szúrta el a rajtot... 😊

http://f1.blog.hu/2010/10/11/vettel_belemozdult_a_rajtba_japanban

Kubica észre is vette, de a mérnöke nem. 😀
Webber, hogy örült volna egy áthajtásos büntetésnek....


Na közben az is eldőlt, hogy nem marad el a koreai verseny.... csodás

több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Vettel és Webber azonos autóval megy, Vettel rendre ha kicsivel is de gyorsabb. Nemértem a példádat.JayB
A példád arra vonatkozik, hogy mindenkinél gyorsabb a red bullal. Ez autó függő és nem személy. Webber se ugyanazzal a kocsival megy, mivel mások a beállítások, mások a mérnökök. Ez sose egy emberen múlik és általánosítani fölösleges, mert pl. nem lehet tudni, hogy Sumi vagy akár Kubica mit tudna kihozni Vettel kocsijából.kishaszi
Ebben igazad van, egyet is értek vele, ezért írtam oda hogy "ezzel az autóval". Nyilván van kis különbség a két Red Bull között is de ha rendszeresen olyan 1-2-3 tizedet tesz rá Vettel Webberre abból arra lehet következteni hogy ez vezetői különbség. Más kérdés hogy Webber a kiegyensúlyozottágával pótolja ezt, nem véletlen vezeti a vb-t.JayB
Az biztos, hogy Webber nem volt olyan szinten annyi idősen, mint Vettel, illetve feltehetőleg... Kettejük között ránézésre így van különbség valóban.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."