Autó- és motorsportok
21 feliratkozó
több mint 12 éve
Ki hát. Én személy szerint Alonsot jobb pilótának tartom. Egyedül Hamiltont látom vele azonos szinten. Aztán majd persze kiderül...Ha nem is úgy mint Massánál de azért Alonso dominálni fog ettől nem félek. Attól inkább hogy ez a dominancia majd a 6-7. helyeket jelenti. Ferrarinál ritkán sikerült jól reagálni a szabályváltozásokra, ez különösen egy nehéz projekt és a turbókról sincs fogalmuk.JayBKifejtenéd, hogy mire alapozod azt, hogy Alonso dominálni fog? Mert én annyit látok, hogy két azonos tudású pilóta kerül egy csapatba, és közülük éppen az fog előrébb végezni akinek jobb napja van.
FViktor93
több mint 12 éve
Ha nem is úgy mint Massánál de azért Alonso dominálni fog ettől nem félek. Attól inkább hogy ez a dominancia majd a 6-7. helyeket jelenti. Ferrarinál ritkán sikerült jól reagálni a szabályváltozásokra, ez különösen egy nehéz projekt és a turbókról sincs fogalmuk.JayBKifejtenéd, hogy mire alapozod azt, hogy Alonso dominálni fog? Mert én annyit látok, hogy két azonos tudású pilóta kerül egy csapatba, és közülük éppen az fog előrébb végezni akinek jobb napja van.
Amúgy egy részről örülök annak, hogy Kimi visszamegy a Ferrarihoz, mert ott több esélyét látom annak, hogy világbajnok legyen mint a Lotusnál. Más részről nagyon remélem, hogy Alonso nyugton fog maradni, és nem a sírásával lesz tele a 2014es szezon. Erre nem sok esélyt látok sajnos. Alonsonak nem való erős csapattárs mivel nem bírja ki, hogy ne ő legyen a főnök. Ezt bizonyította az évek során.
több mint 12 éve
Nem szép dolgok pletykákon alapozni, de azt olvastam valahol, hogy a Lotus csapatfőnöke már beszélt Massa menedzsmentjével, legalábbis ezt nyilatkozta egy francia lapnak.Wirtschaftsteil...de rossz lenne. Szegény Lotus. 😕 Persze kulcs embereket veszítenek el (idén) a csapatból ... és már látszik a gödör alja.

E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 12 éve
Nem szép dolgok pletykákon alapozni, de azt olvastam valahol, hogy a Lotus csapatfőnöke már beszélt Massa menedzsmentjével, legalábbis ezt nyilatkozta egy francia lapnak.
több mint 12 éve
www.f1-live.hu/f1-hirek/alonso-sajat-maganak-okozta-a-bajt-a-ferrarinal-mely-vegul-leszerzodtette-raikkonent/mondjuk hosszútávon Hulk lehet jobb lett volna.
több mint 12 éve
Ha nem is úgy mint Massánál de azért Alonso dominálni fog ettől nem félek. Attól inkább hogy ez a dominancia majd a 6-7. helyeket jelenti. Ferrarinál ritkán sikerült jól reagálni a szabályváltozásokra, ez különösen egy nehéz projekt és a turbókról sincs fogalmuk.
több mint 12 éve
A Ferrarinál jövőre roppant kiélezett küzdelem várható, minden centiméternyi előnyért.Kimi nem fog "lefeküdni" Alonsonak, az szinte biztos.Szerintem nála csak a Lotus játszik. Én nagyon remélem hogy meglesz.
Ha így tenne, roppant csalódott lennék.
Massa?Hm.
Sauber?
Lotus?
Game over?laccoo74
több mint 12 éve
Na Alonso kezdhet rettegni 😊 Kimi biztos nem fog félre állni előle.
több mint 12 éve
A Ferrarinál jövőre roppant kiélezett küzdelem várható, minden centiméternyi előnyért.Kimi nem fog "lefeküdni" Alonsonak, az szinte biztos.Ha így tenne, roppant csalódott lennék.
Massa?Hm.
Sauber?
Lotus?
Game over?
több mint 12 éve
Imádom Raikkonent is, de szerintem nem tartozik jelenleg a mezőny legjobb pilótái közé, mert az Alonso és Hamilton. Nem is tudom, mi lesz jövőre a Ferrarinál, Kimi nem fogja elviselni a másodhegedűs szerepet....DuffEs ezt mire alapozod?
-- TIME I'AM! --
több mint 12 éve
Imádom Raikkonent is, de szerintem nem tartozik jelenleg a mezőny legjobb pilótái közé, mert az Alonso és Hamilton. Nem is tudom, mi lesz jövőre a Ferrarinál, Kimi nem fogja elviselni a másodhegedűs szerepet....
több mint 12 éve
Amióta F1et nézek a legszimpatikusabb pilóta Massa. Remélem talál csapatot, egy Massa-Grojean duót megnéznék. bírom a franciát is.Kimit meg Alonso bucira fogja verni ha visszamegy a ferkához
No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
Mclaren? Ott nemigen van hely.Felipe Massa has confirmed he is to leave Ferrari at the end of the season.Eltekintve attól, hogy amióta az F1ben van Massa szimpatizáns vagyok, szerintem mindenképpen verné. Ami megnyugtat az az, hogy elmondása szerint a célja a lehető legjobb csapathoz való igazolás. A Lotusban 2 hely kiadó, a McLaren-ben 1, úgyhogy lehet itt még keveredés. Holnap lehet többet tudunk.Wirtschaftsteil
Kíváncsi lennék, ha menne Kimi helyére, akkor Grosjean-t verné-e.Duff
Grosjean nem ügyetlen gyerek azért, Massának meg jót tehet a fresh start. Kiélezett párharc lenne.
több mint 12 éve
Felipe Massa has confirmed he is to leave Ferrari at the end of the season.Eltekintve attól, hogy amióta az F1ben van Massa szimpatizáns vagyok, szerintem mindenképpen verné. Ami megnyugtat az az, hogy elmondása szerint a célja a lehető legjobb csapathoz való igazolás. A Lotusban 2 hely kiadó, a McLaren-ben 1, úgyhogy lehet itt még keveredés. Holnap lehet többet tudunk.
Kíváncsi lennék, ha menne Kimi helyére, akkor Grosjean-t verné-e.Duff
több mint 12 éve
Felipe Massa has confirmed he is to leave Ferrari at the end of the season.Kíváncsi lennék, ha menne Kimi helyére, akkor Grosjean-t verné-e.
több mint 12 éve
O-o...Az volt az egész lényege, hogy Newman vezetett ez miatt ugye övé lett volna a másik wild card spot és ahhoz, hogy Truexet is bedudják tenni a chasebe az kellett, hogy Newman ne nyerjen és Gordont beelőzze összetettben Logano, mert Gordonnak nincs winje, Loganonak viszont volt szóval mindenképp az kellett, hogy Logano top10-es emberként jusson be chasebe. Ezért szóltak Vickersnek, hogy lassítson le, hogy beelőzze Őt Logano aki így pont megelőzte összetettben Gordont, Gordon meg wild cardosként nem tudott volna bejutni, mert ugye nem volt győzelme és mivel Truexnek lett így a legtöbb pontja az 1 győzelmesek közül így megkaphatta a másik wild card helyet. Szóval nem Gordonnal akartak kicseszni, csak ez is kellett ahhoz, hogy Truexet betegyék. (bár Bowyerből simán kinézem azt is, hogy Gordonnal is ki akart cseszni, mert am sem puszi pajtások)
NASCAR moved Ryan Newman into the Chase for the Sprint Cup and Martin Truex Jr. out after investigating the final laps of Saturday night's race at Richmond. Truex and teammates Clint Bowyer and Brian Vickers received 50 point penalties.
Azt mondják, Bowyer szándékosan pördült meg, hogy Newman jó eséllyel elveszítse a vezető helyét (amit a boxutcában sikeresen meg is tett), és így Truex kapta volna meg a tizenkettedik Chase-helyet.
ez még szebb:
Jeff Gordon was also affected by the MWR maneuver, as Bowyer and Brian Vickers, who was in the No. 55, slowed down over the last few laps to ensure that Joey Logano got ahead of them. That moved Gordon from 10th place and a guaranteed spot in the Chase to 11th place. Gordon was ineligible for a Wild Card because he didn't have a win while Logano would have gotten a Wild Card over Truex by virtue of his win at Michigan. However, Gordon is still out of the Chase.
nem értem, ez így miért kerek. nem el akarták kerülni, hogy még egy Hendrick autó bekerüljön, hogy ne tudjanak összejátszani? vagy csak megint ki akartak baszni Gordonnal, mert még mindig a tavalyi oda-vissza genyózás miatt füstölögnek?slowmotion
több mint 12 éve
O-o...NASCAR moved Ryan Newman into the Chase for the Sprint Cup and Martin Truex Jr. out after investigating the final laps of Saturday night's race at Richmond. Truex and teammates Clint Bowyer and Brian Vickers received 50 point penalties.
Azt mondják, Bowyer szándékosan pördült meg, hogy Newman jó eséllyel elveszítse a vezető helyét (amit a boxutcában sikeresen meg is tett), és így Truex kapta volna meg a tizenkettedik Chase-helyet.
ez még szebb:
Jeff Gordon was also affected by the MWR maneuver, as Bowyer and Brian Vickers, who was in the No. 55, slowed down over the last few laps to ensure that Joey Logano got ahead of them. That moved Gordon from 10th place and a guaranteed spot in the Chase to 11th place. Gordon was ineligible for a Wild Card because he didn't have a win while Logano would have gotten a Wild Card over Truex by virtue of his win at Michigan. However, Gordon is still out of the Chase.
nem értem, ez így miért kerek. nem el akarták kerülni, hogy még egy Hendrick autó bekerüljön, hogy ne tudjanak összejátszani? vagy csak megint ki akartak baszni Gordonnal, mert még mindig a tavalyi oda-vissza genyózás miatt füstölögnek?
több mint 12 éve
A bömci wsbk alakulata - végül is - átkullog a MotoGP-be 2014-től. Motorokkal és Melandrival fogja támogatni a Came Ioda csapatot és ezzel párhuzamosan egy 245 lovas erőmű kifejlesztése mellett kötelezte el magát (amit min. 265 LE-re kell felpumpálnia 2015-re). The factory said "the move is part of a strategic re-alignment of the brand but the continued arguments over the new WSBK rules will have had some part to play in the decision as no agreement has yet been forthcoming. It could mean the Marco Melandri gets another chance at MotoGP next season".
Természetesen, mára már elcsendesültek a pletykák egy sor4-es 600ccm erőforrás kifejlesztéséről - nagy valószínűséggel nem lesz supersport project. Alapvetően a BMW címeket akar nyerni; hogy visszaállítsa a márka renoméját a versenypályákon. Dorna (wsbk) népesebb mezőnyt, kiegyenlítettebb feltételeket - ergo - izgalmasabb versenyeket és magasabb nézettséget akar. Mi ebben a kibékíthetetlen ellentét?
Egyesek arra mutatnak rá, hogy a BMW azért megy bele egy technológiai háborúba a H-val, amiért a H "uralja" a GP-t: ha technológiával képes nyerni, akkor mérsékelheti a pilóta képességeiben rejlő kockázatot (vagyis: átlagos képességű - azon a szinten - versenyzővel is képes lehet címeket szerezni és prosperálni). Ezt az elképezelést a Wsbk tovább szigorodó szabályzata egyértelműen nem támogatja.
Vagyis Melandri (nagy-nagy valószínűséggel) visszatér a MotoGP-be, míg Chez Davis sorsa még ismeretlen.
több mint 12 éve
ez van, idén valahogy mindig a bot szaros végét sikerült megfognia, talán nem is volt olyan tömegkarambol, amibe ne keveredett volna bele. majd jövőre! 😀az is, hogy Jeff Gordon egyetlen ponttal maradt le a Chase-ről :/slowmotionvolt is anyázás a srácoktól az eredménykövetőben 😀shawnka
most pedig megyek, és nevetek a saját viccemen...
több mint 12 éve
az is, hogy Jeff Gordon egyetlen ponttal maradt le a Chase-ről :/slowmotionvolt is anyázás a srácoktól az eredménykövetőben 😀
több mint 12 éve
az is, hogy Jeff Gordon egyetlen ponttal maradt le a Chase-ről :/
több mint 12 éve
és közben hivatalos: Kimi 2014-től újra a Ferrarinál.
több mint 12 éve
Pontosan. Azzal már sokat segített Webber Vettel-en, hogy a kivételesen jól elkapott rajtja után igencsak előzékeny volt a csapattársával, miután Vettel meg tőle nem megszokott módon nem indult valami jól. Massa pöpecül rajtolt, ott volt tisztán a jó íven, el kellett engedni. Mark meg minek akadályozza, hogy Alonso cimborája izgalmasabbá tegye ezt az egyébként elég lefutottnak tűnő szezont és - halványan, de - életbentartsa az egyéni világbajnoki esélyét? Webber annyit segít Vettel-nek, amennyit muszáj, ezen nincs mit csodálkozni. Lásd pódium előtti beszélgetés + pezsgőzés a dobogón. A konstruktőri bajnoki cím meglesz a RB-nak az a lényeg.Vettel ügyes volt. Hamiba érzem a tüzet, szépet ment, én tőle jobban féltem a németet mint Alo-tól.Nem igazán motivált már egy ideje......csi77
Viszont Webber kb 2. versenye mikor tehetne egy szívességet a csapattársának, de mégse tudja megelőzni a spanyolt. Hülkenberg és Ricciardo-nak gratula, nem sokon múlt Niko-nak, hogy elkapja Massát!NB2
Szerintem amikor Malajzia után Webber leült Mateschitz-el beszélgetni a jövőjéről, akkor megszületett a deal: Mark szépen végképp beáll a sorba, nem lázadozik tovább, hoz konstansan egy olyan eredményt, amivel meglesz a csapat-VB, cserébe várja a Porsche a Le Mans-szériában teljes RB szponzorációval. Ennyi.