Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 9 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 082
Biztonságos egy olyan sport ahol 300 km/h val mennek autók, és ahol minden szezonban van haláleset? ( pályabírókat illene nem elfelejteni ) értem...peach
Javíts ki ha tévedek, de az F1-ben utoljára azt hiszem 2001ben volt haláleset. Pályabíróstól, versenyzőstől, mindenkistől. Lehet tévedek, de 2001 után legalább 10 évig nem volt ilyen gond.

több mint 9 éve
JéBé Green Bay Packers 6 646
Alakítsák át a traktort. Akkor legközelebb ami talán sosem jön el belecsúszik valaki a pályabírokba a biztonságos traktor mellé, és akkor majd kitalálálhatjuk hogy mentsünk robotokkal. Mert ugye erről senki nem beszél de hatalmas szerencse az is hogy nem kaszabolt szét vagy 2-3 marsallt. Nem hülyeség a gépek átalakítása, de bárkinek felhozni azt hogy most miért iylen traktorokkal mentenek már az. Kivéve ha valakinek ez eddig is eszében volt, annak gratulálok! Ahhoz hogy ma ilyen biztonságos legyen az F1 sokaknak kellett meghalnia mert sajnos mindig megtörténnek olyan scenariok amire nincsenek felkészülve. És ha mindenképpen meg kell nevezni egy felelőst az sajnos Bianchi, itt a legnagyobbat ő hibázta. 😕 Nem nagyot, csak akkorát mint Sutil, mégis mennyivel másabb végkifejlet.
Hétvégén egyébként orosz nagydíj, semmi kedvem hozzá, ilyenkor jön rá az ember hogy ez csak egy "játék" ahol nem kéne életeknek odalennie.
több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 272 — a new hope (again)
Mint már említettem én sem felelőst "keresek". Véletlenek vannak sajnos ez is tény, mint ahogy az is, hogy sokkal biztonságosabb az f1 mint a 90es években. De ettől még nem biztonságos, nem is lehet az jellegéből fakadóan. Ezt is írtam, nem többet...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Biztonságos egy olyan sport ahol 300 km/h val mennek autók, és ahol minden szezonban van haláleset? ( pályabírókat illene nem elfelejteni ) értem...peach
Hasonlítsd össze a 90-es évek F1-ét és a mostanit, és utána mondd, hogy szerinted ahhoz képest nem biztonságos.
De egyébként jogos, ne sportolj, sőt, utcára se lépj, mert kockázatot mindenben talál az ember egyébként, ha nagyon akar. A F1 az elmúlt években abszolút minimalizálta az egyébként sportban rejlő életveszélyt. Nyilván nem arról beszélek, hogy Sato nekimegy a falnak 300-as sebességgel, mert éppen olyanja van. De ezen felül meddig kell még húzni a szíjat, azért, mert történt egy olyan baleset, aminek a körülményei kb. így százévente egyszer jöhetnek össze, és sok teljesen véletlen dolog folytán történt?
Komolyan, nem unalmas, hogy a szerencsétlen srác balesetét valaki nyakába varrjuk? Én rohadtul sajnálom, és abszolút nem az ő hibája, viszont nem is másé. Szerintem senki hibája sem. És az ennyire véletlen baleseteket nem fogják tudni megakadályozni, maximum azzal, hogy ha tényleg ahogy valaki elhagyja a pályát, akkor rögtön safety car.

Bár személy szerint továbbra is úgy gondolom, túl van kombinálva az egész dolog. Én csak konkrétan ezzel a problémával foglalkoznék. A traktor kialakítása ilyen, hát a versenypálya mellé mást kell kialakítani külön. Aminél nincs esély arra, hogy ha valaki valami fatális véletlen folytán odacsúszik, akkor lefejezi a pilótát.
Igen, egyszerű, paraszt megoldás gyorsan elintézve, de ha változtatnak ezen, akkor a jövőben történhet ilyen baleset? Ilyen nem. Ha pedig valaki úgy csúszik bele egy traktorba 300-al, hogy meghal, akkor szerintem pontosan ugyanúgy ottmaradna akkor is, hogy ha a gumifalnak csapódik, vagy valamelyik falnak. Ilyen sebességgel mehetsz bárminek kb.

És igazából számomra unalmas, hogy annyira rá akarja kenni a világ valakire a balesetet, ami már szerintem túlzás. De nyilván, kell egy bűnbak.

több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 272 — a new hope (again)
Biztonságos egy olyan sport ahol 300 km/h val mennek autók, és ahol minden szezonban van haláleset? ( pályabírókat illene nem elfelejteni ) értem...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Ennél sokkal biztonságosabbra már csak akkor tudják csinálni, hogy ha a légyfingnál is beküldik a safety cart.
Aztán amiatt jön majd a rinya, hogy unalmas az is. Az NFL-nél mi van az utóbbi években? Egész álló nap sírás, és mi a sport lényege? Nem a flagfoci, meg a rinyáskodás.Stez
Nem, épp itt jön, mikor a nézők összekeverik a sportban alapból benne levő kockázatot az életveszélyes helyzetekkel, amit viszont szűrni és ritkítani lehet. Vagy ezentúl direkt küldjenek be pár traktort a pályára, hogy végre izgalmas legyen az f1? A pályán kell meghalnia egy játékosnak ahhoz az NFL-ben is, hogy világos legyen, miről is szólnak az új szabályok?baggio
Igen, csak a kettő teljesen más.
Ezt az elképesztően kivédhetetlen, elmondhatatlan és hihetetlen veszélyforrást, mint ami Bianchi eseténél elhozta a jelenlegi állapotokat, pont ki lehet védeni annyival, hogy olyan traktort építenek, ami kialakításából kiindulva netalántán nem fejezi le a pilótákat. Például.
Mert a kockázat, amiről te is beszélsz, az benne van a F1-ben is, az NFL-ben is. De az F1-nél szó nélkül azt mondhatjuk, hogy az utóbbi években biztonságos sport lett belőle. Az NFL sosem lesz biztonságos sport, és mindig tele lesz kockázattal.

több mint 9 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 594 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Mondjuk egy olyan sportot összehasonlítani, ahol ~100 kilós emberek futnak egymásnak max 30km/hval, egy olyannal ahol egy gépben ülsz sok másik gép között és akár 300km/hval is nekicsapódhatsz egy szilárd vasdarabnak kicsit butaság. Most ennyi erővel mondhatnám hogy minek szigorítják az élelmiszeriparban a szabályokat, mennyivel izgalmasabb lenne ha minden 3. tojásos szendó szalmonellás lenne nem? Én aki már évek óta nem néztem végig egyetlen F1 futamot sem, (pont amiatt mert véleményem szerint undorítóan unalmas lett avagy elmúlt a gyermeki lelkesedés, bár ezt kétlem mert szinte minden más technikai sportot szívesen nézek) én is azt mondom hogy inkább legyen még unalmasabb, és inkább találjanak ki valami új baromságot (like that instant előzés gomb aka DRS) mint hogy ezek a szerencsétlen tehetséges jóemberek ilyen körülmények között dobják el a kesztyűt.

Ez az azeri pálya meg.... hagyjuk is. NFS Underground 2 szint kb.(bár nem mondom hogy arra a 2,2kmes egyenesre nem leszek kíváncsi, hogy mit tolnak ki a végére 8-) )
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 891 — No es importante
Ennél sokkal biztonságosabbra már csak akkor tudják csinálni, hogy ha a légyfingnál is beküldik a safety cart.
Aztán amiatt jön majd a rinya, hogy unalmas az is. Az NFL-nél mi van az utóbbi években? Egész álló nap sírás, és mi a sport lényege? Nem a flagfoci, meg a rinyáskodás.Stez
Nem, épp itt jön, mikor a nézők összekeverik a sportban alapból benne levő kockázatot az életveszélyes helyzetekkel, amit viszont szűrni és ritkítani lehet. Vagy ezentúl direkt küldjenek be pár traktort a pályára, hogy végre izgalmas legyen az f1? A pályán kell meghalnia egy játékosnak ahhoz az NFL-ben is, hogy világos legyen, miről is szólnak az új szabályok?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 082
Japánban minden hibát elkövettek, amit csak el lehetett.
Más:Nem lehetne Tilkét kicsit pihentetni?Az új azeri pálya valami agyrém.laccoo74
Nekem gyakorlatilag egyik pályája sem tetszik. A régi klasszikus pályáknak sokkal jobb a vonalvezetése. Túl nagy a hypeja már az ürgének...


Fejből mondom: Az inter 18 l/s, a wet 65 l/s vizet szorít ki....
Sztem túl nagy a szóráspeach
Az interé 25l, az szerintem nagyjából rendben van.

több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 272 — a new hope (again)
Fejből mondom: Az inter 18 l/s, a wet 65 l/s vizet szorít ki....
Sztem túl nagy a szórás



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
JéBé Green Bay Packers 6 646
Olyan körülmények közt amikor a wet gumi jó lenne nem engedik el őket. Ennek pedig az az oka hogy mivel park fermé van az autóhoz nem lehet hozzányúlni, nem lehet hasmagasságot emelni így a padlólemez felúszik-> nem lehet vezetni az autót. A Pirelli biztosan nem hibás, az extrém esős és az inter is ugyanazt tudja évek óta, annyi vizet szorít ki amennyit ki kell. Esőben el kéne törölni a park fermét, vagy legalábbis az esős beállításokra állítást engedélyezni kéne.
több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 272 — a new hope (again)
Rosszul fogalmaztam, nem a balesetért tartom felelősnek egyiket sem, hanem azért mert a jelenlegi gumi állomány esőre egy rakat szar. Am abban egyetértek, hogy sokan elfelejtik, hogy ez bizony veszélyes játék és kb 4-5 évente mindig jön vmi extrém baleset aminek ára van...
('99 schumi, 2002 burti, 2005 kis schumi, 2009 massa, most meg szegény bianchi )



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Ha felelőst kéne keresnem az elsősorban fia, ill. a pirelli, mert az valami vicc amit az extrém esőgumikkal csinálnak. Gyak használhatatlanok, mert amikor fel lehetne őket tenni már annyira esik h leállítják a versenyt, ha meg ilyen körülményeknél rakja fel vki az nettó 2-3 mp hátrány körönként az intereken lévőkkel szemben, ergó választási lehetőség sincs esőben...peach
Van választás, az hogy a rizikót választják, az a saját felelősségük, akárcsak az, hogy száradó pályán ki és mikor rakja fel elsőként a slick gumit.
Ezen felül csak ismételni lehet azt, hogy a baleset előtt 1 kicsúszó volt (Alonso alatt meg megállt a gép), tehát Bianchin és Sutilon kívül, mindenki más tudta használni az intereket. Ha nem ez a végkifejlet, akkor simán mindenki elkönyveli vezetési hibának, de így az FIA-tól kezdve, a Pirellin és Withing-en keresztül a japán pálya WC-s néniéig mindenki hibáztatva van, illetve mindenhol felelősökre mutogatnak.Tony
Igazából a mai világban már ez az általános, hogy ha valami extrém dolog történik, mindig elő KELL venni valakit, és elvitetni vele a balhét.
Én már azt várom, hogy a traktor gyártóját mikor veszik elő, mondván tudta, hogy F1-be építi a szerkezeteket, tudta, hogy milyen magas egy F1-es autó, ergó épített egy teljesen életveszélyes traktort. Rohadt gyilkos.
Sajnálom Bianchit, de túlzásba esnek sokan most már. Elképesztően biztonságos lett a F1, de mindig lesz 1-2 keményebb baleset. Elkerülhetetlen.

több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Ha felelőst kéne keresnem az elsősorban fia, ill. a pirelli, mert az valami vicc amit az extrém esőgumikkal csinálnak. Gyak használhatatlanok, mert amikor fel lehetne őket tenni már annyira esik h leállítják a versenyt, ha meg ilyen körülményeknél rakja fel vki az nettó 2-3 mp hátrány körönként az intereken lévőkkel szemben, ergó választási lehetőség sincs esőben...peach
Van választás, az hogy a rizikót választják, az a saját felelősségük, akárcsak az, hogy száradó pályán ki és mikor rakja fel elsőként a slick gumit.
Ezen felül csak ismételni lehet azt, hogy a baleset előtt 1 kicsúszó volt (Alonso alatt meg megállt a gép), tehát Bianchin és Sutilon kívül, mindenki más tudta használni az inter/extrém esős gumikat. Ha nem ez a végkifejlet, akkor simán mindenki elkönyveli vezetési hibának, de így az FIA-tól kezdve, a Pirellin és Withing-en keresztül a japán pálya WC-s néniéig mindenki hibáztatva van, illetve mindenhol felelősökre mutogatnak.
több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 272 — a new hope (again)
Ha felelőst kéne keresnem az elsősorban fia, ill. a pirelli, mert az valami vicc amit az extrém esőgumikkal csinálnak. Gyak használhatatlanok, mert amikor fel lehetne őket tenni már annyira esik h leállítják a versenyt, ha meg ilyen körülményeknél rakja fel vki az nettó 2-3 mp hátrány körönként az intereken lévőkkel szemben, ergó választási lehetőség sincs esőben...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Sőt a legnagyobb felelős az eső, az anyjáért esett épp a pályára. Folyamatosan megy a rinya, hogy így szar az F1, úgy szar, de most heréljék ki még jobban (töröljenek futamokat, mert esik; minden kicsúszásnál SC stb.).
Itt egy dolgot kell vizsgálni, hogy ezentúl milyen extra burkolattal lássák el a munkagépeket, hogy ne csúszhassanak be alá.
Ennél jóval nagyobb eső is volt már, amikor csúsztatták a kezdést, illetve hamarább leintették, akkor nem volt tragédia, senki nem verte a blattot, hogy miért nem törölték, pedig ott nem 3 ember csúszott ki. Erre meg amikor kiesik 2 ember és utána történik tragédia, akkor már megy a tam-tam verés és az utólagos okoskodás.
Itt Bianchi becsúszott a munkagép alá, minden más esetben kiszállt volna az autóból. Sajnálatos dolog, hogy baleset érte, de kár mindenért görcsösen felelőst keresni. Itt bekövetkezett az, ami eddig még soha, ebből kell tanulni (akárcsak a repülésnél tették, ott se kevés tragédia történt) és elkerülhetővé kell tenni a hasonló eseteket.
A legutolsó dolog, ezeknél a fiúknál (és családjuknál) senki nem tudja jobban, milyen veszélyekkel jár a sportág, ennek ellenére saját felelősségükre beülnek és versenyeznek. Néhányan kapjanak kicsit a fejükhöz, hogyha a család nem keres habzó szájjal felelősöket, akkor ők milyen "jogon" teszik ezt?!
több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Sok emberrel egyetértek, hogy egyébként az F1 így is baromi unalmas lett az utóbbi években, tényleg már annyira biztonságos lett, hogy hihetetlen balszerencsék sorozata kellett, hogy egy ilyen megtörténjen. Ennél sokkal biztonságosabbra már csak akkor tudják csinálni, hogy ha a légyfingnál is beküldik a safety cart.
Aztán amiatt jön majd a rinya, hogy unalmas az is. Az NFL-nél mi van az utóbbi években? Egész álló nap sírás, és mi a sport lényege? Nem a flagfoci, meg a rinyáskodás.
Szerintem rá lehet fogni, hogy hibáztak a szervezők is, de fölösleges. Tényleg annyira szerencsétlen folyamatos sorozata hozta el ezt a balesetet, amire kb. már rá lehet mondani, hogy filmbe illő, ilyen egyszerűen kb. sosem jön össze.
Ettől függetlenül szerintem egy autóversenynél elkerülhetetlen, hogy néha napján ilyen durvább balesetek legyenek.
Ha ütközött volna valakivel Bianchi, akkor meg arra akarnának kitalálni valami újítást.

több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 22 071 — nabege2@yahoo.com
1. Én is hajlok rá, hogy lehetett volna korábban, láttam neten egy képet, elég sötét volt már...
2. a baleset után jöhetett volna SC, de ezt csak szerintem azért mondjuk mert ez lett belőle
3. traktor: bárhol is van a traktor, éppen mentett, szóval oda kellett mennie.
4. a zászlót tényleg kibeszéltük
5. és hol van a pilóták felelőssége? Inter helyett miért nem váltottak esőgumira? Bianchi miért csak az előtte lévő kanyarban lassított?

De tényleg ennyi dolog egyszerre szinte lehetetlen, hogy megtörténjen és mégis...😕
több mint 9 éve
JéBé Green Bay Packers 6 646
Szerintem meg nem követtek el hibát.
A zászlós eset meg lett magyarázva, a 12-es torony ahonnan a kérdéses zászló jelzések jöttek már a másik irányba jelez miután megcsinálták a hurkot.
Előrébb kellett volna hozni a futamot? Miért? Nem voltak különösebben rossz körülmények, a verseny 90%-át interen tették meg, még itt is megjegyeztük hogy miért nem engedi már el az SC őket, simán jó a pálya. Sutil előtt egy kieső volt, Alonso a beázott Ferrarival... Egy sima köztes esős verseny volt, csak a tájfunnal beparáztattak mindenkit. A traktor kérdés viszont már általánosabb kérdéseket vet fel, mert minden versenyen ott volt a traktor és minden versenyen meg volt rá az a 0.1% esély mint most hogy valaki pont ott és pont bele csúszik. Ha ez hiba akkor nem most hanem az elmúlt évtizedekben végig hibáztak. Miért nem jött be a Safety Car Sutil balesete után? Na talán ez jogos, de azért nem egyértlemű. Elég jó helyen történt a baleset, könnynen menthető helyen. Biztos megvannak a forgatókönyvek arra hogy milyen balesetre és hol kell beküldeni az SC-t, logikus lenne ha ez pont nem lett volna benne. Viszont pillanatok alatt kezdett romalni az idő, változtak a körülmények, kopottabb köztes gumikon hirtelen romlott a tapadás. Ez egyszerre rengeteg változó volt nagyon rövid időn belül amire nem nagyon lehetett felkészülni de még ezek sem vonják maguk után azt hogy egy iylen borzasztó balesetnek meg kell történnie. Minden balszerencsés körülmény egyszerre ütött be, én ezért senkit nem vonnékfelelősségre csak a balsorsot 😕
több mint 9 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Japánban minden hibát elkövettek, amit csak el lehetett.
Más:Nem lehetne Tilkét kicsit pihentetni?Az új azeri pálya valami agyrém.
több mint 9 éve
Toca Minnesota Vikings 18 706 — Vikings fan
Azért attól függetlenül, hogy az autósport veszélyes, azért itt több szereplőt is elő lehetne venni mert ez egy elkerülhető baleset volt.
Kezdve a promóter Hondával aki 2-3 FIA kérést utasítottak vissza, hogy előrébb legyen a nagydíj a nézettség miatt. Whitinggal akinek ha nem is a versenyt kellett volna megszakítani, de mindenképpen egy SC-t a pályára küldeni. A pályabírók akik összevissza lengették a zászlót. De éppen aki ezeket a mentéseket vezényli is okosabban végezhette volna a dolgát és nem a leggyakoribb kicsúszási helyre rakni be a traktort, persze ez utólagos belemagyarázás, de ahol ennyi sírás megy a biztonságról és ennyi pénzt szánnak az egészre attól ez is elvárható kéne, hogy legyen.
Bianchit meg nagyon sajnálom, mint pilótát és mint embert is, valószínűleg jobb lett volna neki és a családjának is ha ott marad, de hátha valami csoda folytán felépül és legalább értelmes életet tud élni majd.
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 864 — Cowboys fan
Nem sok magasabban lévő dolog van ott a sisaknál 😕
JayB
mondjuk így utólag lehet, hogy jobb is, hogy ezen a felén volt a nézőtér meg a sajtóállás, lehet, hogy a másik oldalról szarrá van csesződve a sisakja és azt már dupla tizennyolcas karikával sem adta volna senki sem közre (max a liveleak).
több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 272 — a new hope (again)
Basszus, szegény lehet jobban járt volna ha "ott marad"



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
JéBé Green Bay Packers 6 646
Ennél sokkal rosszabb hír nem is nagyon lehetne. 😕
"The outcome is frequently coma, with over 90% of patients with severe DAI never regaining consciousness.[2] Those who do wake up often remain significantly impaired."
 www.f1-live.hu/f1-hirek/hivatalos-diffuz-axonalis-serulest-szenvedett-bianchi-akinek-az-allapota-tovabbra-is-kritikus/
több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 22 071 — nabege2@yahoo.com
Az meg kurva érdekes hogy a dupla sárgát lóbáló marsall 1 perctől átvált zöldre. Nem véletlen nem mutatták?JayB
 www.telesport.hu/2014/10/06/miert-lendult-a-zold-zaszlo-bianchi-balesetenek-idejen/

Mondjuk ebben is van valami. Inkább az lehetne érdekes, ha olyan zöld zászlót látnánk ami pár 100 méterrel a baleset előtt történt.dugo1993
Nem akarom fényezni magam, de már tegnap is ezt irtam, hogy a baleset után volt a zöld...