Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Szerintem vissza is fogják kapni.(N)
több mint 10 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 329 — Invisible man
Akkor tehát kezdjükismegafenyegetőzésthogyvisszakapjukapontokat első felvonás:

 www.nemzetisport.hu/f1/f1-a-red-bull-kilepesevel-fenyeget-a-kiakadt-tulajdonos-2324289


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 10 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 467 — No one likes us, cause no one like us
MotoGP-nek taps. Én hülye ezt nem néztem élőben, a szaros F1-et meg igen...

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 10 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
nab+, Gordonnak már szerencséje sincs, két kört kellett volna csorognia az élen, erre sárga zászló, s boxutcában meg veszít egy tucat helyet...slowmotion
Bowyer megint elintézte 😀
több mint 10 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
na a lagymatag F1 után,a MotoGPben nem kellett csalódnom. Marquez-Rossi last lap fight,meg tudnám szokni,és kb számomra nem is érhet véget rosszul. Holnap kicsit írok többet.Cowboykarcsi
Na akkor egy kis beszámoló,hátha valaki nem látta és érdekli. A moto3 a szokásos izgalmakat hozta,Marquez Rins és Miller küzdött az első helyért,majd a verseny vége felé Miller és Marquez elszakadtak a mezőnytől,így végül az utolsó körre került a döntés ahol Alex elhibázott egy kanyart így végül lemaradt a győzelemről de a második helyen így is bejött. Miller pályafutása első győzelmét szerezte. A Moto2ben is igazából a papírforma jött be,végül Rabat nyert Nakagami és Kallio előtt aki egyébként óriásit bukott szombaton az időmérőn. Vinales az első versenyén az 5dik lett Lüthi mögött.A királykategória ahogy már írtam most sem hagyott minket cserben. Összességében három dolgot emelnék ki. Az egyik a szokatlanul sok bukás,ráadásul gyakorlatilag ugyan úgy,Lorenzo,Bradl,ráadásul ők az élről,Bautista és Smith is a motor elejét veszítette el,mind a hárman balos kanyarban. Nem tudom hogy ez a új keverékű bridgestone miatt volt,vagy a pálya miatt amire egyébként mindenki sokat panaszkodott,talán mindkettő egyszerre,annyi biztos hogy azért lehet másképp alakult volna,izgalom szempontjából mindenképp,ha mondjuk az utolsó 3 körben Lorenzo is ott van Rossiékkal.Kíváncsi vagyok hogy ez mennyire fog előjönni a következő versenyeken,ha egyáltalán előjön.A második amit szerintem meg kell jegyezni hogy valami elképesztően szoros volt a mezőny az egész hétvégén. Az időmérőn az első 12 versenyző fél másodpercen belül volt,és a versenyen is a legutolsó 4-5 kört leszámítva szinte végig teljesen együtt volt egy 4-5 fős élmezőny,ráadásul ebben nem csak gyári gépek voltak,Smith a Mosnter Yamahával nagyon szépen tartotta magát például,aztán sajnos bukott,ugyanez igaz Iannonere is,aki a pramac Ducatival ha jól emlékszem volt 4ik is. Remélem ez a tendencia is megmarad az év további részében,mert akkor tényleg még ennél is izgalmasabb versenyeket láthatunk.A harmadik pedig amit ki kell emelni természetesen a Marquez-Rossi csata,amit szerintem igazából mindenki várt. Nekem mondjuk hihetetlen furi érzés,mert igazából Rossi számomra " a motorversenyzés ",egy élő legenda,Marquez pedig pont azért lett a kedvencem,már a moto2es karrirerjétől,mert elképesztően emlékeztet az olaszra,és ő az aki szerintem megismételheti azt a eredményességet amit Rossi összerakott a királykategóriában 14 év alatt. Személyiségben is abszolút ugyanazt a vonalat képviselik,nekem ez a viselkedés sokkal emberibb,mint amit példáulLorenzo prezentál(mondjuk ő is nagyon sokat változott az utóbbi 5-6 évben és előnyére),Stonerről meg nem is beszélve. A verseny az utolsó körökre tartogatta a izgalmakat,Marquez szinte végig a nagyon szoros élmezőnyben motorozott,szerintem kivárásra játszott,Rossi pedig a mára már védjegyévé vált versenyképet hozta,gyenge rajt után a verseny végére bogarássza fel magát az élmezőnybe. Pont mire megérkezett Marquez mögé,Bradl el is dobta a vasat,szóval ekkor már az első helyért ment a harc,innentől már egyikőjük sem viccelt. Igazából fölösleges leírni,így úgysem jön át,egy rövidebb puhatolózós szakaszt leszámítva folyamatosan előzgették egymást,az utolsó 3 körben meg persze ez még intenzívebb volt,gyakorlatilag minden kanyarban ment a pozíció csere,végül MM az utolsó körön épp egy annyi lélegzet előnyt rakott össze hogy bár ott volt Rossi szorosan mögötte,de csak ilyen kamikaze akciókat lehetett volna indítani,így végül nagyjából két tizeddel verte meg Rossit.Egyébként ez az utolsó kör egy mestermű volt,egyrészt a gumiválasztás miatt(az egész mezőnyből egyedül ő ment kemény keverékű hátsó abronccsal),szvsz ennek köszönhette ezt az utolsó utáni tartalékot amit még a legvégső körben így elő tudott húzni.Másrészt mert ilyen nyomás alatt,az utolsó körben egy kvázi kvalifikációs kört megfutni,nagyon kevesen tudnak,akármilyen furcsa is ezt leírni egy másodéves versenyzőről,de ez is mutatja hogy az egyik legjobb motorversenyző a világon(talán Lorenzoból még ki tudnék nézni egy hasonló mutatványt)Na lényeg a lényeg én nagyon remélem hogy végre újra versenyképes lesz az öreg bérgyilkos és minden versenyen ott tud majd lenni MM seggében. Mert ez a két srác akkor pokoli showt csinál majd nekünk,amiből tényleg megjósolhatatlan ki jön ki győztesen,és amikor ebbe majd becsatlakozik még Lorenzo is,Pedrosa,meg a többiek,nos azt se fogjuk bánni. Csak Rossit idézném; " Nagyon szórakoztató volt,olyan mint a régi időkben, jó 10 évvel ezelőtt - mindannyian elől,a határon motorozva,belehibázgatva,de mindannyian egy tempón. Remélem,ez mostantól mindig így lesz. "

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 737 — Cowboys fan
nab+, Gordonnak már szerencséje sincs, két kört kellett volna csorognia az élen, erre sárga zászló, s boxutcában meg veszít egy tucat helyet...
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 21 970 — nabege2@yahoo.com
Iszonyat jó volt! És ha még nem is pereceltek volna az elejéről 3-an...
több mint 10 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
na a lagymatag F1 után,a MotoGPben nem kellett csalódnom. Marquez-Rossi last lap fight,meg tudnám szokni,és kb számomra nem is érhet véget rosszul. Holnap kicsit írok többet.

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 10 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
nézegetem ezt a valenciai WTCC tesztet. a Citroen csak nekem hasonlít félelmetesen a Chevykre? I mean az előzetes concept artok, sőt még a promóban is máshogy nézett ki az autó, de úgy látom a derék Iván testreszabta. Nemhogy partiban lesznek a Hondával, de szerintem már most előttük járnak. A Hondák meg megint kulloghatnak a Chevykkel a 3-4. helyekért.
több mint 10 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 467 — No one likes us, cause no one like us
Az Auto Bild Motorsport információi szerint az MGU-K nem működött az első kerékcserékig – ez a kinetikus generátor, mely a fékerőt nyeri vissza, hasznosítja. Az eredmény: jelentős lóerőveszteség a gépekben. Az FIA által kontrolált program volt a hibás, és csak az első kiálláskor tudták újratölteni.

A Ferrari motorokat érinti a dolog.

Ha ez igaz, akkor jó nagy paréjság ez is. Jóhogy nem már a FIA távirányítóval vezeti körbe a kocsikat, a srácok meg utaznak egy jót....

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 640
Ennél érdekesebb dolgot rég olvastam. Kobayashiét külön ajánlom figyelembe, mielőtt azt hinnénk hogy installációs vagy felvezető körön csak úgy random pörgetgetik a kerekeket. Vettel pedig... Vettel.
 www.f1fanatic.co.uk/2014/03/18/2014-australian-grand-prix-team-radio-transcript/#PR
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Nem tudom megérteni, hogy a magyar rali-bajnokságban miért nem engedik indulni a wrc-ket?
Szerintem ezzel a döntéssel elég sok embert fordítanak/fordítottak a sport ellen.
több mint 10 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
Március 30-tól IndyCar a digisporton. Bízom benne, hogy '15-től jön hozzájuk a NASCAR is.
több mint 10 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
gaben
Vajon a Renault Clio betétfutam is odaveri majd hanghatásban az F1-es gépeket? Merthogy az összes többi forma autós igen, az biztos.
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 640
Nézzük a jó oldalát, idén nem kell a Hungaroringre elköltenem egy kisebb vagyont 😊
több mint 10 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 862 — Deion Sanders for president!

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 10 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 072
Én úgy látom, hogy ha nem jöttek volna új motorok idénre, csak az aerodinamikai változtatások, akkor a Ferrari simán versenyképes lenne. Idén kissé megszokatlan módon, az erő hiányzik a kocsiból, nem a kanyarsebesség.
A legnagyobb baj ezzel, hogy ennek a ledolgozása jóval nehezebb mint ha a kasztnival lennék gondok.

több mint 10 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Szerintem jó lesz az a Ferrari, csak idő kérdése.
A Merci most előnyben van és Rosberg is jó pilóta, de lesz ez még máshogy.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 640
Az igazsághoz hozzátartozik hogy minden más vetélytársnál megvan ugyanaz. Semmiben nem szenved hiányt sem a Red Bull, sem a Mclaren sem a Mercedes. Az ő bajuk az hogy mindig csinálnak egy viszonylag jó gépet, de mindig van valaki aki mégjobbat csinál és azok sosem ők. Afelől meg ne legyen senkinek kétsége hogy beledöglenek ők a melóba, de sem ez sem a Ferrari név nem garancia a sikerre.
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Pont szombaton az időmérő után nem sokkal néztem meg a filmet.
Nekem nagyon bejött.
Jók lehettek az akkori futamok.
több mint 10 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 467 — No one likes us, cause no one like us
Hogy a Rushból idézzem Niki Laudát:

"It's amazing. All this facilities and you make a piece of crap like this"

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 10 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
Ilyenkor mindig rácsodálkozok, hogy mi a fészkes fenét csinálnak a Ferrarinál, a holt szezonban? Pénz,erőforrás,szakember kérdés rendezett, még se tudnak évek óta egy él autót össze rakni. Megint jön a töketlenkedés, és a paraszt vakítás, hogy majd 3-4 futam múlva jók lesznek, és megint jön a szokásos forgatókönyv, hogy a többiek elhúznak mire lesz egy épp kézláb autó. Na most lehet én gondolom rosszul, de ha nálam van a mezőny legjobb pilóta párosa, mindent megteszek, hogy alájuk egy nyerő autót rakjak. Nem csodálom, hogy Alonsonak kezd el menni a kedve. Nem szimpatikus, ahogy beszól a csapatnak, de kezdem megérteni. Kimiről pedig ne is beszéljünk, ő fele addig nem fogja bírni ezt a töketlenkedést, mint a spanyol.
több mint 10 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 467 — No one likes us, cause no one like us
Közben félig biztató, félig nem hírek jönnek a Ferrariról. Pl Alonsoé volt a harmadik leggyorsabb kör a futamon alig több mint egy tizeddel Rosberg mögött. Ő volt a leggyorsabb a technikásabb középső szektorban, szóval a kanyarsebesség is rendben van.
A gond viszont az, hogy az első 10 körben pl egyáltalán nem tudta használni az elektromotorokat, ezért is tűnt erőtlennek a Ferrari. A későbbiekben is csak a kinyerhető energia kb felét. Hülkenbergnél sokkal gyorsabb volt, elvileg, de annyira elnyúlt egyenesben a Merci motor, hogy nem volt esély megelőzni. Eközben Kimi hátrébb a DRS-el is megszenvedett.
Most az a hír járja, hogy a lovasok is kérnek módosítási lehetőséget, mert ráadásul még a turbójuk is túlsúlyos.

Negatívum, hogy rengeteg gond van, de pozitívum, hogy tudják hogy mi, és egyébként nem lenne lassú ez az autó.

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 640
több mint 10 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 862 — Deion Sanders for president!
Eclestone erről nem tehet. Ő petrolhead, a mi oldalunkon áll csak erről nem ő dönt. Az FIA Todt-al az élen, na őket lehetne Dunába lökni. Spórolás, költséghatékonyság, zöldség, biztonság, szabályozás, ezzel kell ezzel fekszik. Jeremy Clarksont az FIA élére!!! 😀JayB
Bernie mint petrolhead! 😀😀

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "