Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 10 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 902 — Deion Sanders for president!

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 10 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 089
Én úgy látom, hogy ha nem jöttek volna új motorok idénre, csak az aerodinamikai változtatások, akkor a Ferrari simán versenyképes lenne. Idén kissé megszokatlan módon, az erő hiányzik a kocsiból, nem a kanyarsebesség.
A legnagyobb baj ezzel, hogy ennek a ledolgozása jóval nehezebb mint ha a kasztnival lennék gondok.

több mint 10 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Szerintem jó lesz az a Ferrari, csak idő kérdése.
A Merci most előnyben van és Rosberg is jó pilóta, de lesz ez még máshogy.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 652
Az igazsághoz hozzátartozik hogy minden más vetélytársnál megvan ugyanaz. Semmiben nem szenved hiányt sem a Red Bull, sem a Mclaren sem a Mercedes. Az ő bajuk az hogy mindig csinálnak egy viszonylag jó gépet, de mindig van valaki aki mégjobbat csinál és azok sosem ők. Afelől meg ne legyen senkinek kétsége hogy beledöglenek ők a melóba, de sem ez sem a Ferrari név nem garancia a sikerre.
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Pont szombaton az időmérő után nem sokkal néztem meg a filmet.
Nekem nagyon bejött.
Jók lehettek az akkori futamok.
több mint 10 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 482 — No one likes us, cause no one like us
Hogy a Rushból idézzem Niki Laudát:

"It's amazing. All this facilities and you make a piece of crap like this"

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 10 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
Ilyenkor mindig rácsodálkozok, hogy mi a fészkes fenét csinálnak a Ferrarinál, a holt szezonban? Pénz,erőforrás,szakember kérdés rendezett, még se tudnak évek óta egy él autót össze rakni. Megint jön a töketlenkedés, és a paraszt vakítás, hogy majd 3-4 futam múlva jók lesznek, és megint jön a szokásos forgatókönyv, hogy a többiek elhúznak mire lesz egy épp kézláb autó. Na most lehet én gondolom rosszul, de ha nálam van a mezőny legjobb pilóta párosa, mindent megteszek, hogy alájuk egy nyerő autót rakjak. Nem csodálom, hogy Alonsonak kezd el menni a kedve. Nem szimpatikus, ahogy beszól a csapatnak, de kezdem megérteni. Kimiről pedig ne is beszéljünk, ő fele addig nem fogja bírni ezt a töketlenkedést, mint a spanyol.
több mint 10 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 482 — No one likes us, cause no one like us
Közben félig biztató, félig nem hírek jönnek a Ferrariról. Pl Alonsoé volt a harmadik leggyorsabb kör a futamon alig több mint egy tizeddel Rosberg mögött. Ő volt a leggyorsabb a technikásabb középső szektorban, szóval a kanyarsebesség is rendben van.
A gond viszont az, hogy az első 10 körben pl egyáltalán nem tudta használni az elektromotorokat, ezért is tűnt erőtlennek a Ferrari. A későbbiekben is csak a kinyerhető energia kb felét. Hülkenbergnél sokkal gyorsabb volt, elvileg, de annyira elnyúlt egyenesben a Merci motor, hogy nem volt esély megelőzni. Eközben Kimi hátrébb a DRS-el is megszenvedett.
Most az a hír járja, hogy a lovasok is kérnek módosítási lehetőséget, mert ráadásul még a turbójuk is túlsúlyos.

Negatívum, hogy rengeteg gond van, de pozitívum, hogy tudják hogy mi, és egyébként nem lenne lassú ez az autó.

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 652
több mint 10 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 902 — Deion Sanders for president!
Eclestone erről nem tehet. Ő petrolhead, a mi oldalunkon áll csak erről nem ő dönt. Az FIA Todt-al az élen, na őket lehetne Dunába lökni. Spórolás, költséghatékonyság, zöldség, biztonság, szabályozás, ezzel kell ezzel fekszik. Jeremy Clarksont az FIA élére!!! 😀JayB
Bernie mint petrolhead! 😀😀

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 10 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 482 — No one likes us, cause no one like us
Így van. Én nem bírom a vén embert, de ő is viccnek tartja a jelenlegi helyzetet.

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 652
Eclestone erről nem tehet. Ő petrolhead, a mi oldalunkon áll csak erről nem ő dönt. Az FIA Todt-al az élen, na őket lehetne Dunába lökni. Spórolás, költséghatékonyság, zöldség, biztonság, szabályozás, ezzel kell ezzel fekszik. Jeremy Clarksont az FIA élére!!! 😀
több mint 10 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Cowboykarcsi
A Caterham és a Marussia valóban feleslegesek, soha nincsenek képernyőn és azon túl, hogy mások versenyét tönkre vágják, nem tesznek semmit a pályán. Álságos spórolásról és drága F1-ről beszélni, amikor a Red Bull márkának kettő csapata is szerepel, mert ugye a Torro Rosso-t is ők pénzelik.
Spórolni akarnak az F1-en? Oké, akkor csináljanak olyan versenynaptárt, ahol nem kell fel-alá röpködni a technikával. Baromi sok értelme van Ausztrália-Malajzia-Bahrain-Kína után Európába hozni a cuccot, hogy két verseny után mehessenek Kanadába, majd vissza, hogy aztán 6 verseny után Szingapúr-Japán-Oroszország következzenek, majd USA-Brazília, ahonnan Abu Dhabiba kell menni. Ezt a versenynaptárat is a spórolás ihlette vajon?
Ecclestone se kérjen horror pénzeket liszensz díj gyanánt és ne épüljön ott pálya, ahol 2-3 év múlva már nem visznek versenyt, mert nem jött össze a kenőpénz.
A versenyenkénti több motor ma már kivitelezhetetlen, de az is túlzás, hogy 19 versenyt 5 motorral kell véghezvinni, az üzemanyagosdi meg egyszerűen röhej.
Szerintem Ecclestone és a mostani szabályalkotók úgy kerülnek majd be a sport történelembe, mint akik tönkretették az F1-et.
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Ha Horner megint átviszi az akaratát, akkor nincs értelme az egész szabálykönyvnek.
több mint 10 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
Eleve ez a költségcsökkentés,egy nagy képmutató bullshit,a "zöld út" amint JayB írt meg csak simán faszság. Régen az F1 az autóversenyzés királya volt,és ez azt jelentette hogy a versenyzés minden területén a maximális teljesítményre törekedtek,nem csak a versenyzők hanem a csapatok is,az utolsó portástól a mérnökökig. Sajna élni nem élhettem még,de amikor olyanokat olvasok hogy a nyolcvanas évek F1ében voltak csapatok ahol külön csináltak időmérős és a versenyre szánt motorokat,(tehát ugye ez minimum versenyenként(!) kettő erőforrás)annyira csúcsra volt járatva minden,elfog az érzés hogy mi ez a fos ahhoz képest? Nem tudom,nekem ez az elit kategória,valahol szerintem erről kéne szólnia hogy minden centit,kilogrammot,dollárt arra áldozunk hogy az autó és a versenyző csomagja 110%on legyen képes menni,nem pedig egy endurance szériát csinálni belőle és lassan kinevelődik a versenyzőknek egy olyan generációja aki ehhez van szocializálódva.
Valamivel drágább lenne a sorozat illetve a sorozatba való bekerülés?Minden bizonnyal,de manapság sem egyszerű,vagy olcsó a bejutás,látjuk hogy csak úgy tolakodnak az új csapatok minden évben,illetve azt is megfigyelhette mindenki hogy mennyire versenyképesek a kis csapatok,a Lotustól lefele senkinek semmi esélye hogy akár csak a pontszerzők tempóját meg tudják közelíteni. Akkor meg miről beszélünk? Én gondolkodás nélkül aláírnám hogy akár fele ennyi csapat legyen a mezőnyben mint most van,de akkor verseny legyen,fejlesztés,és ne egy megbízhatósági bajnokságot írjanak ki a szabályalkotók.

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 10 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Azt azért megkérdezném, hogy pl. a Mercedes 23 kamionja két verseny között mennyi naftát használ el. Szépen hazavágták az egészet. Mintha Forma 3 verseny lenne, töketlenebb pilótákkal. Amikor a fék nyikorgás túlharsogja a komoly "versenymotort" vaze. 😀😀
Remélem legalább a WTCC új vasai előre fejlődnek nem hátra.gaben
És akkor még bemondanak egy ilyet, hogy külső kameraállásból milyen élvezhető öblös hangja van a motornak, de a rajtnál a közönség túlharsogta a "motorbőgést". 😀
több mint 10 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 902 — Deion Sanders for president!
Amúgy ez az üzemanyag spórolósdi is akkora parasztvakítás, hogy az hihetetlen. Kérdezem én, hogy egy ilyen sportágban, ahol dobálóznak a dollár milliókkal, mit számít az autónkénti 10-20 plusz liter? Már tavaly is rettentően utáltam, hogy azt kellett nézni, hogy ki tud jobban menni úgy 90%-os teljesítményen. Csak akkor ugye a gumik miatt.

Arról nem is beszélve, hogy ha izgalmasabb versenyek lennének - mert ha nem kellene spórolni azok lennének - akkor több pénzt is hozhatna..dugo1993
Ez egy iránymutatás, megfelelés a mai autóipari trendeknek. Amiről nem az autóipar tehet mert nekik kurvára nincs kedvük dollármilliárdokból megfelelni a brüsszeli öltönyös majmok aktuális Euro akárhányas szórakozásainak (ami maximum látszatmegoldás) de muszáj. A forma1 ezt próbálja meg lekövetni, orbitális faszság, remélem csúfosan belebuknak.JayB
Azt azért megkérdezném, hogy pl. a Mercedes 23 kamionja két verseny között mennyi naftát használ el. Szépen hazavágták az egészet. Mintha Forma 3 verseny lenne, töketlenebb pilótákkal. Amikor a fék nyikorgás túlharsogja a komoly "versenymotort" vaze. 😀😀
Remélem legalább a WTCC új vasai előre fejlődnek nem hátra.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 10 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 881 — StuG Life
gyertek nyáron dtmre Hungaroringen, az fasza lesz

több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 652
Amúgy ez az üzemanyag spórolósdi is akkora parasztvakítás, hogy az hihetetlen. Kérdezem én, hogy egy ilyen sportágban, ahol dobálóznak a dollár milliókkal, mit számít az autónkénti 10-20 plusz liter? Már tavaly is rettentően utáltam, hogy azt kellett nézni, hogy ki tud jobban menni úgy 90%-os teljesítményen. Csak akkor ugye a gumik miatt.

Arról nem is beszélve, hogy ha izgalmasabb versenyek lennének - mert ha nem kellene spórolni azok lennének - akkor több pénzt is hozhatna..dugo1993
Ez egy iránymutatás, megfelelés a mai autóipari trendeknek. Amiről nem az autóipar tehet mert nekik kurvára nincs kedvük dollármilliárdokból megfelelni a brüsszeli öltönyös majmok aktuális Euro akárhányas szórakozásainak (ami maximum látszatmegoldás) de muszáj. A forma1 ezt próbálja meg lekövetni, orbitális faszság, remélem csúfosan belebuknak.
több mint 10 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 902 — Deion Sanders for president!
Austinra leszek kíváncsi. Eleve sikerült a texasi Nascarral egy napra rakni a futamot, másrészt magyarázd meg egy amerikai petrolheadnek hogy miért ennyire ergya az egész. 😀JayB
A texasi veresnyakúak észre sem fogják venni a versenyt.shawnka
Én most is csak a V8 "betétfutamokat" néztem és úgy látom jobban is jártam. :p

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 10 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 089
Amúgy ez az üzemanyag spórolósdi is akkora parasztvakítás, hogy az hihetetlen. Kérdezem én, hogy egy ilyen sportágban, ahol dobálóznak a dollár milliókkal, mit számít az autónkénti 10-20 plusz liter? Már tavaly is rettentően utáltam, hogy azt kellett nézni, hogy ki tud jobban menni úgy 90%-os teljesítményen. Csak akkor ugye a gumik miatt.

Arról nem is beszélve, hogy ha izgalmasabb versenyek lennének - mert ha nem kellene spórolni azok lennének - akkor több pénzt is hozhatna..

több mint 10 éve
Foldesi26 New England Patriots 278
Már kezdődik is 😀 Amm "remélem" ha elmegy a Mclarenhez a Honda lesz szar, az ilyen tipikus Alonso-s lenne.

"Alonso bízik benne, hogy a Ferrari már Malajziában erősebb lehet a fejlesztések révén, ugyanakkor egyértelműen a csapatra hárította a felelősséget, megjegyezve, hogy „én csak vezetek." „Nem vagyunk elégedettek a mai teljesítményünkkel, muszáj előrelépnünk" – jelentette ki. „Én nem tudtam megszorongatni a McLareneket a dobogós helyezésekért, Kimi pedig a két Toro Rosso között haladt, pedig tizenkét hónappal ezelőtt megnyerte ezt a versenyt."JayB
Meg lehet érteni, elvégre érezzük azt át, hogy a Ferrari valami Toro Rosso nevű biszem-baszom csapattal versenyzik a középmezőnyben és kis túlzással már évek óta ez történik. Reálisan Vettel első bajnoki címénél voltak ott legutoljára a végelszámolásnál, miközben a szurkolók jogosan várnák el, hogy egy Kimi-Alonso páros legalább akkorát szóljon, mint anno a McLarenes Hamilton-Alonso páros.
több mint 10 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 142 — Tyrone Creek
Austinra leszek kíváncsi. Eleve sikerült a texasi Nascarral egy napra rakni a futamot, másrészt magyarázd meg egy amerikai petrolheadnek hogy miért ennyire ergya az egész. 😀JayB
A texasi veresnyakúak észre sem fogják venni a versenyt.
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 652
Austinra leszek kíváncsi. Eleve sikerült a texasi Nascarral egy napra rakni a futamot, másrészt magyarázd meg egy amerikai petrolheadnek hogy miért ennyire ergya az egész. 😀
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Agyzsibbasztóan unalmas futam volt, amit csak tetézett, hogy bármi történt a pályán, mindig a spórolás volt a válasz. Biztos bennem van a hiba, de miért nem elég az a korlátozás, hogy nem lehet tankolni a futamon, a tank méretének meg van egy maximum mérete?

Egyetlen pozitívum, hogy mintha nehezebben irányítanák az autót a pilóták, több a megcsúszás. Még akkor is, ha ehhez a pilóta tudásának, tudás hiányának semmi köze, mert az elektronika cseszik ki csak velük.

A lesajnált Red Bull mégis versenyképesnek tűnik, a Mercedes meg miután Szújóék egész hétvégén a megbízhatóságukat fényezték a pole-ból nem tudott elköhögni - gyönyörű volt.