Baseball

40 feliratkozó

több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
Kedvenc MLB csapat: Athletics (deyell), Blue Jays (ZoliMP), Cardinals (Al), Cubs (Shawn84), Dodgers (KeyG, slowmotion, danyly), Diamondbacks (Kampman, Löfli), Giants (nagir, zavi27), Indians (labo7), Mariners (Dzsokijuing, Maka), Marlins (adamfaragoo), Orioles (Ray_bp_Lewis, robiroboter), Padres (lol, P@trik), Phillies (dande), Pirates (Fast Willie, Gergőke), Rays (Sobri, Wester), Red Sox (Bruschi85, zemanla), Reds (Jakehomer), Tigers (Johnnyblaze), Twins (Heisman), Yankees (csebi, Darksun3, kapitnono, Matthew99, shawnka, Tito05), White Sox (baggio, Mikey)

Szerkesztette: r.baggio
több mint 3 éve
Gergőke Pittsburgh Steelers Michigan State Spartans 2 659 — Pittsburgh Pirates, Penguins and Chicago Bulls fan!
Basszus, azért azt nem gondoltam, hogy zsinórban 6 meccset szopunk, miután idegenben sikerült az elsőt megnyerni. Azért vagy 2 meccset nyerhettünk volna.

Ma 2x jutottunk el grand slam szituációig. Utoljára a 8.inningben 4:2-es hátránynál, 1 outtal. Persze, hogy benyelünk 2 strike outot. Hála Istennek még hosszú nagyon a szezon, hogy egy kicsit javítsunk.

Let's go Bucs!

" class="embed">
több mint 3 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 413
Még egy Spring Training meccs alatt készítettek az arizonai kommentátorok egy villáminterjút Lovullóval. Ő váltig hajtogatta, hogy ez a csapat jobb lesz, mint a legtöbben várják (azaz egy gyenge középszer).

Az már a szezon előtt is látszott, hogy még Bumgarnerrel együtt is az MLB egyik legrosszabb dobókerete van nálunk. Az ütőjátékkal úgy állunk, hogy most 7 meccs alatt harmadjára nullázhatnak le minket, ráadásul még egy no hitter is kinéz a Rockiesnak.

Peralta triple a 7. inningben, halleluja.

Szerkesztette: Kampman
több mint 3 éve
adamfaragoo Miami Dolphins 1 371
Ismét egy csodás egy meccs, HBP-el meccset elbukni, felbecsülhetetlen 😀
Ez az év szerintem felülmúlja az utóbbi pár év szarságait 😀
Bár egy ilyet megadni... Remélem legközelebb a fejét dugja oda a görény 😀



Szerkesztette: adamfaragoo
több mint 3 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
 bunteto.com/egyeb-sportok/amerikai-sportok/at-bat-podcast-02-akcioban-a-kedvenceink/?fbclid=IwAR0xg-fYhuVgPs5LpdNX8uekqannPl64Gf6cnvKGD5geD8FpnWUqmXI8NLM
Bruschi85
Megvan az esti műsor. 😀👍




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 3 éve
Bruschi85 New England Patriots 1 703 — Patriots és Kaposvári KK fan
 bunteto.com/egyeb-sportok/amerikai-sportok/at-bat-podcast-02-akcioban-a-kedvenceink/?fbclid=IwAR0xg-fYhuVgPs5LpdNX8uekqannPl64Gf6cnvKGD5geD8FpnWUqmXI8NLM



A lényeg továbbra is Hajrá Pats és Hajrá Kometa Kaposvári KK!
több mint 3 éve
Kyckling Tennessee Titans 4
Köszi!
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 718
Köszi szépen, azt nem tudtam, hogy az elkapás pillanatában indulhatnak csak el. (Akkor gondolom ezért van, hogy sokszor meg sem próbálnak elindulni.)

Az mitől függ, hogy meg is kell érinteni a futókat a labdával vagy sem?
Kyckling
Esetleg szemezgess ezek közül, Maka videói szerintem elég jól érthetők:

 www.google.com/search?q=baseball+alapjai&rlz=1C1GCEB_enHU883HU883&oq=baseball+alap&aqs=chrome.1.69i57j0l3.3136j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
több mint 3 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 413
Köszi szépen, azt nem tudtam, hogy az elkapás pillanatában indulhatnak csak el. (Akkor gondolom ezért van, hogy sokszor meg sem próbálnak elindulni.)

Az mitől függ, hogy meg is kell érinteni a futókat a labdával vagy sem?
Kyckling
Hogy megpróbálnak-e ilyen helyzetben továbbhaladni (illetve, hogy ha igen, a védők megpróbálják-e őket kiejteni) függ a pontos szituációtól, a védő karerősségétől, stb.. Ahogy egyre több meccset nézel, ezekkel találkozni fogsz. De általánosságban az outfield külső szélén elkapott labdák esetén a bázisfutó könnyebben célba érhet, főleg, ha a kettesről a hármasra, illetve a hármasról a home plate felé fut. Ha a labdát az outfield belső, ún. "shallow" részén kapják el, a bázisfutók meg se próbálnak előrehaladni, mert túl közel van hozzájuk a labda.

A bázisfutó mozgásának két fajtája van. Kikényszerített (forced) és ki nem kényszerített (non-forced). Kikényszerített mozgás pl. az, amikor az első bázison lévő futónak muszáj a kettesre futnia, mert a csapattársa ütést hajtott végre, azaz az egyes bázis felé megy. Két futó nem lehet egy bázison, így muszáj haladnia. Ebben az esetben a kiejtésükhöz elég az, hogyha a labdát hamarabb odadobják az adott bázishoz, mint hogy ők odaérnének.

Amikor a labdát elkapják a levegőben, a bázisfutók nincsenek futásra kényszerítve, de ugye megpróbálhatják. Ki nem kényszerített módon futó játékost csak a labdával hozzáérve lehet kiejteni.
több mint 3 éve
Kyckling Tennessee Titans 4
Köszi szépen, azt nem tudtam, hogy az elkapás pillanatában indulhatnak csak el. (Akkor gondolom ezért van, hogy sokszor meg sem próbálnak elindulni.)

Az mitől függ, hogy meg is kell érinteni a futókat a labdával vagy sem?
több mint 3 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 413
Sziasztok! Szeretem nézni a baseballt, de sok szabályt még nem tudok. Ugye, ha a levegőben elkapják a labdát, akkor out van. De van, amikor ilyen esetben elkezdik visszadobálni a labdát, pl. ha már van bázison játékos. De olyan is van, hogy van a bázisokon játékos, mégis rögtön vége a dalnak, mihelyst a levegőben elkapják a lasztit (ez talán a 3.out miatt lehet). Van valahol egy egyszerű leírás vagy valaki le tudja írni, hogyan vannak ezek a dolgok levegőben elkapott labdánál?
Kyckling
Ha a labdát a levegőben elkapják, akkor az ütő valóban minden esetben kiesik.

Ha viszont ez a kiesés csak az 1. vagy a 2. out a fél-inningen belül, a már a bázisokon tartózkodó futók a saját felelősségükre megpróbálhatnak előrehaladni. Ezt úgy tehetik meg, hogy az elkapás pillanatában hozzáérnek a kiinduló bázisukhoz (első, második, harmadik, ki hol van) és továbbfutnak. Ilyenkor a védők megpróbálhatják kiejteni őket, ezért dobálják ilyenkor a labdát sürgősen vissza a bázisokhoz. A továbbhaladó bázisfutókat meg is kell érinteni a labdával a kiejtésükhöz, nem elég hamarabb odadobni azt arra a bázisra, ahova mennének.

Ha a levegőben elkapott labda a 3. out, akkor az egész tárgytalan, a fél-inningnek vége.
több mint 3 éve
Kyckling Tennessee Titans 4
Sziasztok! Szeretem nézni a baseballt, de sok szabályt még nem tudok. Ugye, ha a levegőben elkapják a labdát, akkor out van. De van, amikor ilyen esetben elkezdik visszadobálni a labdát, pl. ha már van bázison játékos. De olyan is van, hogy van a bázisokon játékos, mégis rögtön vége a dalnak, mihelyst a levegőben elkapják a lasztit (ez talán a 3.out miatt lehet). Van valahol egy egyszerű leírás vagy valaki le tudja írni, hogyan vannak ezek a dolgok levegőben elkapott labdánál?
több mint 3 éve
adamfaragoo Miami Dolphins 1 371
Gyenge kezdés után, erős visszaesés 😀
több mint 3 éve
robiroboter 2 010 — Let's go O's!
amugy miert eri meg az MLB-nek, hogy hetkoznap is delutan 1-kor kezdenek meccseket?
YoungZeeZee
talán mert olvasták ezt a cikket 😀
 sports.yahoo.com/the-nba-and-nhl-are-playing-games-all-day-with-fans-home-by-the-tv-why-isnt-mlb-133512991.html

a szezon elején minden évben sok matinémeccs van, pláne hogy tavalyhoz képest idén már belépőjegyeket is árulnak 😀

FYI: az európai piac túrósnudli, azzal tuti nem matekolnak (mi az az európa, az egy város? 😀 ), az utazgatás viszont tényleg játszik, ezt bele is matekolták a szezonmenetrendbe is, minimalizálják a repülgetést is, senki nem akar úgy járni, mint a Nats (mínusz pár misi meccs nélkül)

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 3 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 413
amugy miert eri meg az MLB-nek, hogy hetkoznap is delutan 1-kor kezdenek meccseket?
YoungZeeZee
Sokszor az is van a háttérben, hogy meg akarják könnyíteni a két csapatnak, hogy odaérjenek a másnap esti következő meccsükre. Egy széria utolsó meccsét szokták úgy is hívni, hogy "getaway day."
több mint 3 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 597
amugy miert eri meg az MLB-nek, hogy hetkoznap is delutan 1-kor kezdenek meccseket?
YoungZeeZee
Mert az nálunk pont ideális időpontban van és Európa is jó piac.
Matthew99
Meg hát utána általában utaznak főleg a vendég csapatok másik városba.

Szerkesztette: Mikey
több mint 3 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 329 — Invisible man
amugy miert eri meg az MLB-nek, hogy hetkoznap is delutan 1-kor kezdenek meccseket?
YoungZeeZee
Mert az nálunk pont ideális időpontban van és Európa is jó piac.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 939
Hát ebben a matinéban eddig nem sok örömünk van
Wester
2 micsoda hiba egymas utan... lehet ebbol psg meccs lesz nekem.
több mint 3 éve
Wester New York Jets Middle Tennessee Blue Raiders 8 073 — Jó ötletnek tűnt!
Hát ebben a matinéban eddig nem sok örömünk van

Lesz ez még így se!
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 939
amugy miert eri meg az MLB-nek, hogy hetkoznap is delutan 1-kor kezdenek meccseket?
több mint 3 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 329 — Invisible man


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 3 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 329 — Invisible man
LIVE

 www.youtube.com/watch?v=mKUpZ6YyO9U
YoungZeeZee
Fúj. Majdnem elkezdtem nézni 😊
Matthew99
fuj?
csak a sajat csapat?
YoungZeeZee
Alapvetően örülök ha arra van idő. De ha nagyon unatkozok akkor se ezt a két csapatot nézem.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 939
LIVE

 www.youtube.com/watch?v=mKUpZ6YyO9U
YoungZeeZee
Fúj. Majdnem elkezdtem nézni 😊
Matthew99
fuj?
csak a sajat csapat?
több mint 3 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 329 — Invisible man
LIVE

 www.youtube.com/watch?v=mKUpZ6YyO9U
YoungZeeZee
Fúj. Majdnem elkezdtem nézni 😊


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 939
LIVE

több mint 3 éve
robiroboter 2 010 — Let's go O's!
Azért nekem kicsit fura, hogy egy az eddig szuperkeretnek mondott csapatot, meg széterősített Dodgers szint rotáció vagyunk egy kulcsember hiánya ennyire visszavetné, hogy még playoff se? Akkor ez nem igazán bajnoki matéria szerintem.
zavi27
Pontosan, ha nem találnak a san diegói keretben 3-4 war-t (ennyire taksálják Tatist), akkor ne álmodozzanak.
De nyugi, találni fognak, Tatis Jr. meg ha tényleg ki kell hagynia fél évet (nem kell), akkor visszatér a playoffra hősködni.
Vagy nem, mert San Diegot igencsak sújtja a sérüléshullám:  www.mlb.com/padres/roster/depth-chart

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.