Filmek

40 feliratkozó

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Azt elfogadom, hogy Az Aranypolgár/Hitchcock filmjei, stb. sok fontos újítást hoztak be, de ettől nekem nem lesz élvezhetőbb egy film, max elismerem a készítők kvalitásait.Rajna
akkor el kell kezdeni máshogy filmet nézni 😉 nekem megvan pl. ez a könyv, örömmel kölcsönadom, az eltés filmkurzusokkal együtt egy teljesen új kaput nyitott meg

jjncaa
Hát azért nálam fontos, hogy egy film legalább lekössön, csak utána tudom értékelni a különböző elemeit 😊 nem kell persze széjjelpörögjön, az Űrodüsszeia pl. nagy kedvencem, pedig régi és lassú.

több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 870 — No es importante
Azt elfogadom, hogy Az Aranypolgár/Hitchcock filmjei, stb. sok fontos újítást hoztak be, de ettől nekem nem lesz élvezhetőbb egy film, max elismerem a készítők kvalitásait.Rajna
akkor el kell kezdeni máshogy filmet nézni 😉 nekem megvan pl. ez a könyv, örömmel kölcsönadom, az eltés filmkurzusokkal együtt egy teljesen új kaput nyitott meg



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Azt elfogadom, hogy Az Aranypolgár/Hitchcock filmjei, stb. sok fontos újítást hoztak be, de ettől nekem nem lesz élvezhetőbb egy film, max elismerem a készítők kvalitásait.

12 dühös emberben valóban kiváló a színészi játék, de a sztori nekem annyira lapos volt, hogy így is max közepes.

Hátsó ablak számomra merő unalom volt, valahogy nem vagyok vevő az ilyen típusú feszültségkeltésre ezek szerint 😊 mondjuk az is benne van, hogy először médiaórán láttam 7.ben, de azóta újranéztem és nem lett róla sokkal jobb véleményem.

több mint 11 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Az Aranypolgár a technikai megoldásai miatt (is) zseniális film: a fényképezése, a zenéje - számtalan olyan újító megoldása volt.
A rendezés/színészi játék is kifejezetten erős. Nem mondom, hogy nálam minden idők legnagyobb filmje, de engem egyébként végig lekötött és élveztem,(nálam egyébként a Remény rabjai a rendkívül túlértékeltnek tartott film), és az is biztos hogy korszakalkotó és a 40-es évek egyik klasszikusa, gyakorlatilag az aranykor előfutára volt.

Szerintem hiba akár a Casablancához, akár a Hátsó ablakhoz hasonlítani.. almát a narancshoz.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 11 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
a 12 dühös ember is elég közhelyes volt nekem (bár gondolom a korszakban nem volt az, de ez az én mostani nézőpontomat nehezen befolyásolja), a Hitchcock-filmek sem átlagon felüliek nekem, de Az aranypolgárt is untam időnként, bár nem volt rossz.

Persze vannak régebbi filmek, amiket nagyon szeretek, de pont ezek a nagy klasszikusok sztem túl vannak értékelve számomra érthetetlen okokból.Rajna
12 dühös ember szerintem mesteri, az tényleg a színjátszás aranykora. nagyon jól van felépítve, még ha ki is lehet találni mi lesz a vége kb 20 perc után (sőt).
Hitchcock - Hátsó ablak valami zseniális, olyan feszültséget és kételyeket teremt az öreg, ahogy azt kevesen tudták. szvsz az volt a terve, hogy mi is elkezdjünk pár lakosra gyanakodni, én behódoltam.
Az aranypolgár az viszont hihetetlenül túlértékelt számomra is, számomra a katarzis mint olyan totál elmaradt.

legjobb régi akkor is a Casablanca meg az Arábiai Lawrence (csak abban az "amerikai éjszaka" nagyon zavaró így mai szemmel)
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 870 — No es importante
Kifulladásig?jjncaa
Nem hallottam még róla. A rövid tartalom érdekesnek tűnik. Sosem késő újat nézni/tanulni. Meg próbálom nézni a közeljövőben és akkor majd beszámolok róla, hogy jó példa-e.DoM
meglep, hogy eddig kimaradt, a francia új hullám egyik legfőbb darabja

amúgy:  en.wikipedia.org/wiki/In_medias_res#Cinematic_history
a szócikkben említettekkel se lehet nagyon mellétrafálni, Az őrület határán, 8 és fél, Tükör által homályosan, Dr. Stanglelove... egytől-egyig parádésak


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 367 — #NoStress
Memento, Visszafordíthatatlan, Hatodik érzék, Ponyvaregény, vagy némileg a Forrest Gump esetleg Az ítélet eladó.

több mint 11 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 193
Hétvégén láttam először az Edward Norton féle Illusionistot. Régen láttam ennyire csapongó, fókusz nélkül, összehordott jelenetek sorát. Semmi ritmusa, üteme nem volt a filmnek, pocsék történetvezetés. Kezdve a non-lineáris szerkezettel és a "dolgok közepébe" vágó kezdéssel. Utóbbi elgondolkodtatott, hogy mennyire egy elcsépelt lépés, és alig van film, ahol valójában működik és értelme is van.

Javaslatok, ahol ez a megoldás valóban hozzáad a filmhez, és nélküle nem lenne az igazi?DoM
Először is az Illusionist nekem is csalódás volt, főleg, hogy sokan az abban az évben megjelent The Prestige-hez hasonlították, hát nagyon nem az a szint...

Non-lineáris szerkezet? Memento, azt hiszem ez az alapmű ilyen típusú filmeknél (nekem a Godfatherek mellett a kedvenc filmem amúgy... 😀 )
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Kifulladásig?jjncaa
Nem hallottam még róla. A rövid tartalom érdekesnek tűnik. Sosem késő újat nézni/tanulni. Meg próbálom nézni a közeljövőben és akkor majd beszámolok róla, hogy jó példa-e.
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 870 — No es importante
Hétvégén láttam először az Edward Norton féle Illusionistot. Régen láttam ennyire csapongó, fókusz nélkül, összehordott jelenetek sorát. Semmi ritmusa, üteme nem volt a filmnek, pocsék történetvezetés. Kezdve a non-lineáris szerkezettel és a "dolgok közepébe" vágó kezdéssel. Utóbbi elgondolkodtatott, hogy mennyire egy elcsépelt lépés, és alig van film, ahol valójában működik és értelme is van.

Javaslatok, ahol ez a megoldás valóban hozzáad a filmhez, és nélküle nem lenne az igazi?DoM
Kifulladásig?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Hétvégén láttam először az Edward Norton féle Illusionistot. Régen láttam ennyire csapongó, fókusz nélkül, összehordott jelenetek sorát. Semmi ritmusa, üteme nem volt a filmnek, pocsék történetvezetés. Kezdve a non-lineáris szerkezettel és a "dolgok közepébe" vágó kezdéssel. Utóbbi elgondolkodtatott, hogy mennyire egy elcsépelt lépés, és alig van film, ahol valójában működik és értelme is van.

Javaslatok, ahol ez a megoldás valóban hozzáad a filmhez, és nélküle nem lenne az igazi?
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
süti
ZSENIÁLIS!

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
A 12 dühös ember valóban az. Nem hiteles úgy, abban a formában a történet mechanizmusa. Ugyanakkor a szereplőgárda és a szinkron miatt érdemes megnézni, akinek még mond valamit az, hogy Képessy József, Suka Sándor stb.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Többször írtam már, de mindig rájövök, hogy nem nézek elég klasszikus filmet... A héten A hetedik pecsét volt meg Bergmantól és A burzsoázia diszkrét bája Bunueltől, a maga nemében mindkettő zseniális alkotás, a legnagyobb kár, hogy szép lassan mintha elfelejtődnének...jjncaa
A hetedik pecsét nekem nem tetszett, ahogy a másik két Bergman-film sem, amit láttam. Én sokszor azt érzem, hogy ezek a klasszikusok engem nem kötnek le különösebben, a 12 dühös ember is elég közhelyes volt nekem (bár gondolom a korszakban nem volt az, de ez az én mostani nézőpontomat nehezen befolyásolja), a Hitchcock-filmek sem átlagon felüliek nekem, de Az aranypolgárt is untam időnként, bár nem volt rossz.

Persze vannak régebbi filmek, amiket nagyon szeretek, de pont ezek a nagy klasszikusok sztem túl vannak értékelve számomra érthetetlen okokból.

több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004


kezdek kíváncsi lenni

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Ázsiáig kell menni jó filmekért, a szereplőket fél órán keresztül meg se tudom különböztetni.füligjimmy
Én mondjuk csak a horrorjaikra vagyok rákattanva. Abból is a paráztatósra inkább, bár a szadisztikus-hentelős műfajban is brutálisan hitelesek, viszont az biztos, hogy sokkal jobban nyomják, mint a hollywoodi szuperprodukciókat.

És igen, szinte egy plusz gondolkodós rejtélyként van jelen az, hogy a film feléig nem tudni, hogy eddig 2 szereplő volt vagy 22 és a szerelmespár egy heteró, leszbi vagy buzi pár 😀
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 367 — #NoStress
Többször írtam már, de mindig rájövök, hogy nem nézek elég klasszikus filmet... A héten A hetedik pecsét volt meg Bergmantól és A burzsoázia diszkrét bája Bunueltől, a maga nemében mindkettő zseniális alkotás, a legnagyobb kár, hogy szép lassan mintha elfelejtődnének...jjncaa
Sic transit gloria mundi...

több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 573 — Apu ökölbeszorított keze
Ezeket a filmeket NEM szabad elfelejteni.
Én betáraztam vagy 100 filmet amit az ikreknek meg kell nézni ha elérnek egy bizonyos kort.
Magas labdát lelövöm nem Kovi filmek...

több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 870 — No es importante
Többször írtam már, de mindig rájövök, hogy nem nézek elég klasszikus filmet... A héten A hetedik pecsét volt meg Bergmantól és A burzsoázia diszkrét bája Bunueltől, a maga nemében mindkettő zseniális alkotás, a legnagyobb kár, hogy szép lassan mintha elfelejtődnének...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 573 — Apu ökölbeszorított keze
Dersu Uzala

Ha van film ami megmutatja milyen hatalmas a természet és milyen ártalmas kis porszemek is vagyunk akkor ez az.
Semmi modern akcióra ne számítson senki mégis érdekes és leköt,annyira emberi és természetes.


Kivételes film szvsz

több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
I saw the devil: Aki nem látta, nézze meg. Kell hozzá egy kicsit erősebb idegrendszer, de a sorozatgyilkost játszó színész valami zseniális.
füligjimmy
Abszolút igaz, komoly katarzis a film.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Megnéztem a feláldozhatók kettőt, és kérem vissza az életemből erre a szarkupacra szánt, készülődéssel, sorbanállással eltöltött három és fél órát az életemből. A pénzem megtarthatják. Az időm egyre értékesebb, én se leszek fiatalabb. Akciófilmnek is szar, paródiának is szar. És nekem ne mondja senki, hogy ettől zseniális. Négy pocsék poéntól, és fél tucat übergagyi akciójelenettől nem lesz valami önironikus, és B-kategóriát piedesztálra emelő, meg ilyen baromságok. Ami szar, az nem lesz zseniális csak azért, mert szar.

De nem az én izlésem finomodott. Néztem pár ázsiai akciófilmet, na azok parádésak a maguk nemében.

The man from nowhere: egy csávó életét múltbéli tragédia árnyékolja be, de mikor elrabolják a szomszéd kislányt, egy hámozókéssel felszámolja az egész alvilágot. Na ez akciófilm!!

I saw the devil: Aki nem látta, nézze meg. Kell hozzá egy kicsit erősebb idegrendszer, de a sorozatgyilkost játszó színész valami zseniális.

The Raid: 20 kommandós, 30 emelet terror, vagy valami ilyesmi. 15 perc vekengés (terhes feleség, meg korpa közé keveredő állampolgár) után elindul a zúzás. És végre egy tisztességes írói húzás, hogy a rosszfiú miért nem lövi egyből fejbe a jófiút.

Merantau: ugyanaz a rendező. 30 perc vekengés, utána egy silat mester egymaga felszámol egy emberkereskedő bandát.

És bámulod a megkoreografált akicójeleneteket, nem tudod, hogy ki marad életben, ki nem, utolsó percig mi a fene?

The Good, The Bad, The Weird: egy kalandfilmnek, és paródiának is kiváló, telejsen meglepő stílusú film.

Ázsiáig kell menni jó filmekért, a szereplőket fél órán keresztül meg se tudom különböztetni.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
Az új Bourne: tetszett!JC6

😀

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Az új Bourne: tetszett!
több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan