Filmek

40 feliratkozó

több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 829 — No es importante
Ahol a vadak várnak + Louisiana a Katrina előtt/után =



gyönyörű film 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 649 — Illegális gyakorló
Hobbit után egy kis Két torony 😀


több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
 www.herr-der-ringe-film.de/v3/de/news/tolkienfilme/news_99968.php

kijött a Hobbit trailer 48 FPS-ben. el lehet dönteni, hogy ez vagy a hagyományos 24-es jön be jobban, nekem előbbi nagyon barátokköztössé teszi az egészet, sokkal jobban kijön mi valódi és mi nem, viszont már így laptopon 2D-ben is baromi jó a térhatása. lehet ez a 3D-nek nagyon jót fog tenni.
szerencsére játszani fogják mindkét verzióban.shawnka
Látom, te is a filmbuzin találtad meg. 😛 😀

több mint 11 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 111 — Tyrone Creek
 www.herr-der-ringe-film.de/v3/de/news/tolkienfilme/news_99968.php

kijött a Hobbit trailer 48 FPS-ben. el lehet dönteni, hogy ez vagy a hagyományos 24-es jön be jobban, nekem előbbi nagyon barátokköztössé teszi az egészet, sokkal jobban kijön mi valódi és mi nem, viszont már így laptopon 2D-ben is baromi jó a térhatása. lehet ez a 3D-nek nagyon jót fog tenni.
szerencsére játszani fogják mindkét verzióban.
több mint 11 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 462 — No one likes us, cause no one like us
The man with the iron fists című film magyar mozikba be fog kerülni?

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
 www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=diP-o_JxysA#!Amadeus91
Eléggé várom, az első objektíven is nagyon jóra sikeredett, és amúgy is Star Trek geek vagyok, bár pont a filmeket nem csípem, de ennek jól kell sikerülnie.

több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
ezek elérhetőek magyar nyelven vagy felirattal valahol vagy max. csak angolul?

magyar cím is segítség lenne ha van valamelyikhez!kösz!yooker
Hosszupuskán angol címmel megtalálod, magyar felirat van hozzá természetesen. Koreai filmet angol felirattal nézni nekem elég megterhelő lenne.

Karácsonyi leárazás a bevásárlóközpontokban. Szóval megnéztem még két (állítólag) klasszikust, Violent Cop (Kitano), izgalamas, érdekes karakterek, de nem egy különösebben pörgős film, és a japó társadalmat kellene hozzá ismerni. Fegyverek Istene (Woo, Yun-Fat), ez inkább technikai újítások miatt lehetett sikeres, az akciójeleneteket én idegesítőnek tartottam. Nekem Yun-Fat nagy kedvencem, fél óráig tudnám bámulni, ahogy rágcsál egy fogpiszkálót, de ez elég ripacskodó szerepe volt.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 950

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
Seven psychopaths (magyar cím számomra nem létezik):
nagyon fasza kis film volt, a poénok ültek, Farrell, Rockwell és Harrelson jól alakítottak (Farrell amilyen kétségbeesett fejeket vágott, amikor a haverja kavarta a szart, az külön megér egy misét 😀 ), Walken pedig egy isten. A sztori is tetszett, hogy | összehozták a "valós" sztorikat az íródó forgatókönyvvel benne, ráadásul a szálak néhol még össze is értek, ez pláne jó volt | .
Érződött rajta picit, hogy az In Bruges (szintén nem létező magyar címmel) alkotóinak a keze munkája, de ez is csak előnyére vált a filmnek.
Az első jelenet kicsit Tarantinora hajazott (legalábbis nekem), de megadta az alaphangot, az tuti. 😊
Köszönöm az Origónak a lehetőséget. 😀

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 11 éve
yooker New York Giants 7 320 — Expect the Best !
The man from nowhere: egy csávó életét múltbéli tragédia árnyékolja be, de mikor elrabolják a szomszéd kislányt, egy hámozókéssel felszámolja az egész alvilágot. Na ez akciófilm!!

I saw the devil: Aki nem látta, nézze meg. Kell hozzá egy kicsit erősebb idegrendszer, de a sorozatgyilkost játszó színész valami zseniális.

The Raid: 20 kommandós, 30 emelet terror, vagy valami ilyesmi. 15 perc vekengés (terhes feleség, meg korpa közé keveredő állampolgár) után elindul a zúzás. És végre egy tisztességes írói húzás, hogy a rosszfiú miért nem lövi egyből fejbe a jófiút.

Merantau: ugyanaz a rendező. 30 perc vekengés, utána egy silat mester egymaga felszámol egy emberkereskedő bandát.

És bámulod a megkoreografált akicójeleneteket, nem tudod, hogy ki marad életben, ki nem, utolsó percig mi a fene?

The Good, The Bad, The Weird: egy kalandfilmnek, és paródiának is kiváló, telejsen meglepő stílusú film.

Ázsiáig kell menni jó filmekért, a szereplőket fél órán keresztül meg se tudom különböztetni.füligjimmy
ezek elérhetőek magyar nyelven vagy felirattal valahol vagy max. csak angolul?

magyar cím is segítség lenne ha van valamelyikhez!kösz!
több mint 11 éve
pc_x 943 — Red Fist
Megnéztem a Battleship-et, nem értem miért húzta itt le mindenki, persze, egy szar popcorn mozi, de van aki többet várt? 😮 Így viszont teljesen jól eltöltöttem vele a délutánom egy részét 😊
Mondjuk azt nem is tudtam, hogy átvették a FNL szereplőgárdáját 😀


több mint 11 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 111 — Tyrone Creek
Elhunyt Hollósi Frigyes.

Nyugodjon békében.
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 829 — No es importante
A közízlés változik, de az én ízlésem kevésbé (bár nyilván az is), egy filmet pedig elsősorban az alapján fogok megítélni, hogy engem mennyire kötött le 😊 filmművészeti jelentőségét/értékét el tudom ismerni nekem nem tetsző műveknek is, de csak ezért nem fogom a magam szubjektív listáján a jó filmek közé sorolni.Rajna
pedig olyan ez, mint mondjuk egy jó whisky, itass meg egy pohár kék Johnnie-t egy olyan emberrel, aki addig max a sörig jutott és elvétve nyalt csak bele a piros Johnnie-ba, majd utána próbáltasd ki egy olyannal, aki már számos fajtát kipróbált...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
A közízlés változik, de az én ízlésem kevésbé (bár nyilván az is), egy filmet pedig elsősorban az alapján fogok megítélni, hogy engem mennyire kötött le 😊 filmművészeti jelentőségét/értékét el tudom ismerni nekem nem tetsző műveknek is, de csak ezért nem fogom a magam szubjektív listáján a jó filmek közé sorolni.

több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 829 — No es importante
szerintem pedig ha képes vagy értékelni a részleteket, akkor tud csak lekötni igazán, és nem kizárólag attól fogsz majd jónak/rossznak tartani egy-egy filmet, hogy a sztorival mennyire tudtál azonosulni és azt mennyire tartod koherensnekjjncaa
Ezt elfogadom, én nem értek a filmekhez különösebben, de azért az sztem akkor is igaz, hogy egy film akkor igazán jó, ha egy e téren kevésbé érzékeny embert is leköt a sztorija/világa, és művészetileg is értékes. Ha valamit csak egy szűk klub tud értékelni, azzal valami baj van.Rajna
ez megint érdekes kérdés, mert ugye a közízlés is változik, hány olyan művész alkotott például, akit saját korában szinte semmibe vettek, majd haláluk után váltak felkapottá

de fordítva is igaz lehet, a "művészfilmek" között emlegeted a 2001: A Space Odyssey-t, mikor az 68-ban pl. hatalmas kasszasiker volt...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
szerintem pedig ha képes vagy értékelni a részleteket, akkor tud csak lekötni igazán, és nem kizárólag attól fogsz majd jónak/rossznak tartani egy-egy filmet, hogy a sztorival mennyire tudtál azonosulni és azt mennyire tartod koherensnekjjncaa
Ezt elfogadom, én nem értek a filmekhez különösebben, de azért az sztem akkor is igaz, hogy egy film akkor igazán jó, ha egy e téren kevésbé érzékeny embert is leköt a sztorija/világa, és művészetileg is értékes. Ha valamit csak egy szűk klub tud értékelni, azzal valami baj van.Rajna
A "jó" és a "tetszik" két külön kategória. 😉
Lehet valami zseniális, összetett, és csak egy szűk klub tudja értékelni, de ez nem baj. Már ha nem gond, hogy nem feltétlenül népszerű.
De a népszerűt se zavarja ha rossz, így kerek.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
szerintem pedig ha képes vagy értékelni a részleteket, akkor tud csak lekötni igazán, és nem kizárólag attól fogsz majd jónak/rossznak tartani egy-egy filmet, hogy a sztorival mennyire tudtál azonosulni és azt mennyire tartod koherensnekjjncaa
Ezt elfogadom, én nem értek a filmekhez különösebben, de azért az sztem akkor is igaz, hogy egy film akkor igazán jó, ha egy e téren kevésbé érzékeny embert is leköt a sztorija/világa, és művészetileg is értékes. Ha valamit csak egy szűk klub tud értékelni, azzal valami baj van.

több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 829 — No es importante
szerintem pedig ha képes vagy értékelni a részleteket, akkor tud csak lekötni igazán, és nem kizárólag attól fogsz majd jónak/rossznak tartani egy-egy filmet, hogy a sztorival mennyire tudtál azonosulni és azt mennyire tartod koherensnek


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
Azt elfogadom, hogy Az Aranypolgár/Hitchcock filmjei, stb. sok fontos újítást hoztak be, de ettől nekem nem lesz élvezhetőbb egy film, max elismerem a készítők kvalitásait.Rajna
akkor el kell kezdeni máshogy filmet nézni 😉 nekem megvan pl. ez a könyv, örömmel kölcsönadom, az eltés filmkurzusokkal együtt egy teljesen új kaput nyitott meg

jjncaa
Hát azért nálam fontos, hogy egy film legalább lekössön, csak utána tudom értékelni a különböző elemeit 😊 nem kell persze széjjelpörögjön, az Űrodüsszeia pl. nagy kedvencem, pedig régi és lassú.

több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 829 — No es importante
Azt elfogadom, hogy Az Aranypolgár/Hitchcock filmjei, stb. sok fontos újítást hoztak be, de ettől nekem nem lesz élvezhetőbb egy film, max elismerem a készítők kvalitásait.Rajna
akkor el kell kezdeni máshogy filmet nézni 😉 nekem megvan pl. ez a könyv, örömmel kölcsönadom, az eltés filmkurzusokkal együtt egy teljesen új kaput nyitott meg



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
Azt elfogadom, hogy Az Aranypolgár/Hitchcock filmjei, stb. sok fontos újítást hoztak be, de ettől nekem nem lesz élvezhetőbb egy film, max elismerem a készítők kvalitásait.

12 dühös emberben valóban kiváló a színészi játék, de a sztori nekem annyira lapos volt, hogy így is max közepes.

Hátsó ablak számomra merő unalom volt, valahogy nem vagyok vevő az ilyen típusú feszültségkeltésre ezek szerint 😊 mondjuk az is benne van, hogy először médiaórán láttam 7.ben, de azóta újranéztem és nem lett róla sokkal jobb véleményem.

több mint 11 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Az Aranypolgár a technikai megoldásai miatt (is) zseniális film: a fényképezése, a zenéje - számtalan olyan újító megoldása volt.
A rendezés/színészi játék is kifejezetten erős. Nem mondom, hogy nálam minden idők legnagyobb filmje, de engem egyébként végig lekötött és élveztem,(nálam egyébként a Remény rabjai a rendkívül túlértékeltnek tartott film), és az is biztos hogy korszakalkotó és a 40-es évek egyik klasszikusa, gyakorlatilag az aranykor előfutára volt.

Szerintem hiba akár a Casablancához, akár a Hátsó ablakhoz hasonlítani.. almát a narancshoz.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 11 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
a 12 dühös ember is elég közhelyes volt nekem (bár gondolom a korszakban nem volt az, de ez az én mostani nézőpontomat nehezen befolyásolja), a Hitchcock-filmek sem átlagon felüliek nekem, de Az aranypolgárt is untam időnként, bár nem volt rossz.

Persze vannak régebbi filmek, amiket nagyon szeretek, de pont ezek a nagy klasszikusok sztem túl vannak értékelve számomra érthetetlen okokból.Rajna
12 dühös ember szerintem mesteri, az tényleg a színjátszás aranykora. nagyon jól van felépítve, még ha ki is lehet találni mi lesz a vége kb 20 perc után (sőt).
Hitchcock - Hátsó ablak valami zseniális, olyan feszültséget és kételyeket teremt az öreg, ahogy azt kevesen tudták. szvsz az volt a terve, hogy mi is elkezdjünk pár lakosra gyanakodni, én behódoltam.
Az aranypolgár az viszont hihetetlenül túlértékelt számomra is, számomra a katarzis mint olyan totál elmaradt.

legjobb régi akkor is a Casablanca meg az Arábiai Lawrence (csak abban az "amerikai éjszaka" nagyon zavaró így mai szemmel)
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 829 — No es importante
Kifulladásig?jjncaa
Nem hallottam még róla. A rövid tartalom érdekesnek tűnik. Sosem késő újat nézni/tanulni. Meg próbálom nézni a közeljövőben és akkor majd beszámolok róla, hogy jó példa-e.DoM
meglep, hogy eddig kimaradt, a francia új hullám egyik legfőbb darabja

amúgy:  en.wikipedia.org/wiki/In_medias_res#Cinematic_history
a szócikkben említettekkel se lehet nagyon mellétrafálni, Az őrület határán, 8 és fél, Tükör által homályosan, Dr. Stanglelove... egytől-egyig parádésak


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Memento, Visszafordíthatatlan, Hatodik érzék, Ponyvaregény, vagy némileg a Forrest Gump esetleg Az ítélet eladó.