Filmek

40 feliratkozó

több mint 11 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 200
The Hobbit: An Unexpected Journey

Szombaton baráti nyomásra megnéztem a filmet a moziban, 2D-s verzióban. Előre leszögezem, hogy nem olvastam egy Tolkien könyvet sem, sőt a The Lord of the Rings seriestől se voltam annyira oda. A következőkben a filmről írom le a tapasztalatomat, helyenként spoilerekkel, ám a durvákat jelölöm, a többi meg lényegtelen, szóval bárki elolvashatja (ne várjatok profi kritikát ez csak a szubjektív véleményem). 😉

Nos tehát bekövetkezett az, amitől féltem, miszerint a rövid könyvből a három film nem igazán jó ötlet, ugyanis nagyon húzták az időt, hogy meglegyen az a bizonyos 2 óra 49 perc, ami miatt én két részre osztanám a filmet. Egyszer van az első 1 vagy 1,5 óra, ami olyan szinten volt unalmas, hogy a többiekkel poénkodtunk, mert nem kötött le minket a film. Valamint az utolsó valamivel több, mint egy óra, ami viszont valamilyen szinten kárpótolt az eleje miatt, és ami miatt jó szájízzel jöttem ki a moziból.

Az első fél órában megismerhettük a 13 törpét, vagyis igazából nem, mindössze csak a vezetőjüket Thorint, a többiekről semmit se mondtak el a nevükön kívül. Akkor mégis mivel ment el az idő? A válasz az, hogy szinte semmivel, csak jelentéktelen beszélgetésekkel, gagyi poénokkal, amelyeken leginkább sírni tudtam volna, meg például egy a Hófehérkét idéző gagyi, szánalmas dalolászó mosogatással. Aztán végül útnak indultak ( | hogy Bilbo miért ment velük, azt senki se tudja… | ), ahol összefutottak egy hülye mágussal, meg egy-két debil trollal, akiknél persze megint ellehetett sütni a gyerekeknek is kínos poénokat. | Aztán jött egy üldözéses jelenet az orkokkal | , amely kb az egyetlen értékelhető jelenet a film első felében, de nekem ott is sikerült fennakadnom két dolgon, méghozzá azon, hogy | miért kellett lenyilazni az orkot, mikor el voltak bújva? Ráadásul mennyi volt a valószínűsége, hogy éppen a Völgyzugony (?) bejáratánál vannak? | Aztán jött a Tündés rész, a 13 törp ismét ehetett, jöhettek a kínos poénok, meg talán a film legunalmasabb beszélgetése Szarumán és Gandalf között.

Na és idáig tartott az első rész, innentől jött az, amit már élveztem, | kezdve a hegyek csatájával, a zseniális Gollamos beszélgetésen át, a nagy összecsapásig és a megmenekülésig. | Ha csak ezt látom egy rövidebb bevezetéssel, akkor elégedett lennék, így csak részben, de azért bízok benne, hogy a 2. és 3. rész inkább a film 2. felére fog hajazni. Persze itt is voltak érdekes dolgok, például az, hogy | ogy 15-ből 15-en túlélték, ami engem kifejezetten zavar ennyi kaland után, vagy az, hogy a koboldokon olyan egyszerűen jutottak át, mint egy-két játék könnyű szintjén szoktak a profik. | Na de ezeken sikerült túllépnem köszönhetően például a Gollam és Bilbo között lezajlott párbeszédnek köszönhetően.

Ezeken kívül fontos megemlíteni, Howard Shore megint csak zseniális munkáját, bár valahogy nekem kevés volt benne a zene, de a Thorin vs Azog jelenetnél megint csak hátborzongató volt. Valamint a CGI-t, amely szintén tökéletes a filmben, még ha Smaugot az elején ki is spórolták belőle. 😉

Ha pontoznom kell, akkor nálam az első rész egy jóindulatú 2/5, míg a második 4/5, szóval egy olyan 6/10-nél többet nem igazán adnék rá. Ennek ellenére kedvet kaptam a Gyűrűk Úra trilógia újranézéséhez, és a következő részt is biztos moziban nézem, mert szinte biztos vagyok benne, hogy az jobb lesz (meg szeretek mozizni). 😊
több mint 11 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 674 — Packers Suicide Squad
Millon dollar baby... bejövősCollapo
próbáld ki a Million Dollar Hotelt is

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.
több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Millon dollar baby... bejövős

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Csontdaráló 😀
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
...
laccoo74
Emlékezz a Titánokra
Több, mint sport
Minden héten háború
The Express
A szív bajnokai
Erőpróba
A legyőzhetetlen
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Az elmúlt hetet focis filmek nézésével töltöttem.Láttam jót rosszat.Itten közlöm a top 3 listáját.
-Minden héten háború
-Út a csúcsra
-Legyőzhetetlen
Ez a saját listám, az én véleményem.Van még valakinek ilyen?
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 677 — Vikings fan
az oscar díjas undefeated-hez nem tud valaki valami linket? nagyon rég óta meg szeretném nézni, de csak nagyon kétes vagy nem seedelt torrent linkeket találok.winston
nmagon fent van
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 871 — No es importante
az oscar díjas undefeated-hez nem tud valaki valami linket? nagyon rég óta meg szeretném nézni, de csak nagyon kétes vagy nem seedelt torrent linkeket találok.winston
Januárban jön dvd-re, akkor csinálok majd hozzá feliratot is


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
az oscar díjas undefeated-hez nem tud valaki valami linket? nagyon rég óta meg szeretném nézni, de csak nagyon kétes vagy nem seedelt torrent linkeket találok.
több mint 11 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Látta valaki a Börtöregényt (Mel Gibson)?Bazzani
Nem olyan rossz film,nem túl bonyolult de van benne minden ami jellemzi MG filmjeit. amolyan payback utánérzése van.
A börtön ábrázolása elég jó ...

Janek
nekem tetszett, tökös film. tetszik benne a humor, mert amúgy nem szeretem az akciófilmeket.
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 580 — Apu ökölbeszorított keze
Látta valaki a Börtöregényt (Mel Gibson)?Bazzani
Nem olyan rossz film,nem túl bonyolult de van benne minden ami jellemzi MG filmjeit. amolyan payback utánérzése van.
A börtön ábrázolása elég jó ...

több mint 11 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
Most nézem a Touchback-et, és van két mondat, amit nem bírtam megfejteni.
- What are you, four and six?
- Six and four.
(- Close enough.)

Ez valami futball szleng, vagy nem tudom. Valaki esetleg?Wirtschaftsteil
Nem vágom a filmet, de az nem lehet, hogy itt a magasságáról volt szó? Azaz, hogy 4 láb 6 inch magas vagy? A válasz pedig hogy 6 láb 4 inch.
Ez így hülyén néz ki leírva magyarul, ezért bocsi. 😀Schleck
Köszönöm, erre nem is gondoltam 😀 Wirtschaftsteil
Hányadik percnél van ez a rész?
Csak mert egy 4'6" magas ember az 135 centi körül van. Ilyet nem mond az ember egy 6'4" magasra. 😀Darksun3
00:08:35
Igen, nekem is kicsinek tűnt, de nem tudok másra gondolni.Wirtschaftsteil
Az edzőt oltja, hogy régen jó volt a csapat, de a mostaninak mi az átlaga? 4 győzelem, 6 vereség? Russell pedig erre válaszolja, hogy 6-4. Az ex-irányító pedig megjegyzi, hogy közel volt a tipp (close enough). 😊

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 11 éve
Wirtschaftsteil Dallas Cowboys 1 123
Most nézem a Touchback-et, és van két mondat, amit nem bírtam megfejteni.
- What are you, four and six?
- Six and four.
(- Close enough.)

Ez valami futball szleng, vagy nem tudom. Valaki esetleg?Wirtschaftsteil
Nem vágom a filmet, de az nem lehet, hogy itt a magasságáról volt szó? Azaz, hogy 4 láb 6 inch magas vagy? A válasz pedig hogy 6 láb 4 inch.
Ez így hülyén néz ki leírva magyarul, ezért bocsi. 😀Schleck
Köszönöm, erre nem is gondoltam 😀 Wirtschaftsteil
Hányadik percnél van ez a rész?
Csak mert egy 4'6" magas ember az 135 centi körül van. Ilyet nem mond az ember egy 6'4" magasra. 😀Darksun3
00:08:35
Igen, nekem is kicsinek tűnt, de nem tudok másra gondolni.
több mint 11 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
Kivéve, ha vígjátékról van szó és nem mondjuk a CSI egyik részérőljjncaa
A Touchback az nem az a kifejezett vígjáték tudtommal. 😊

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 871 — No es importante
Most nézem a Touchback-et, és van két mondat, amit nem bírtam megfejteni.
- What are you, four and six?
- Six and four.
(- Close enough.)

Ez valami futball szleng, vagy nem tudom. Valaki esetleg?Wirtschaftsteil
Nem vágom a filmet, de az nem lehet, hogy itt a magasságáról volt szó? Azaz, hogy 4 láb 6 inch magas vagy? A válasz pedig hogy 6 láb 4 inch.
Ez így hülyén néz ki leírva magyarul, ezért bocsi. 😀Schleck
Köszönöm, erre nem is gondoltam 😀 Wirtschaftsteil
Hányadik percnél van ez a rész?
Csak mert egy 4'6" magas ember az 135 centi körül van. Ilyet nem mond az ember egy 6'4" magasra. 😀Darksun3
Kivéve, ha vígjátékról van szó és nem mondjuk a CSI egyik részéről


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
Most nézem a Touchback-et, és van két mondat, amit nem bírtam megfejteni.
- What are you, four and six?
- Six and four.
(- Close enough.)

Ez valami futball szleng, vagy nem tudom. Valaki esetleg?Wirtschaftsteil
Nem vágom a filmet, de az nem lehet, hogy itt a magasságáról volt szó? Azaz, hogy 4 láb 6 inch magas vagy? A válasz pedig hogy 6 láb 4 inch.
Ez így hülyén néz ki leírva magyarul, ezért bocsi. 😀Schleck
Köszönöm, erre nem is gondoltam 😀 Wirtschaftsteil
Hányadik percnél van ez a rész?
Csak mert egy 4'6" magas ember az 135 centi körül van. Ilyet nem mond az ember egy 6'4" magasra. 😀

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 11 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Tegnap megnéztem a Hobbitot moziban. Nem kellett volna. Ha még nem késő: ne dobjatok ki rá pénzt, és ne pocsékoljátok az időtöket! Akkora mélyütés volt, hogy a gyülölködőkbe is rakhatnám.diverdoc
Ennyire? 😕
Akkor baszhatom a szórakozásomat...catattack
nyugi a legtöbbek oda vannak értebraxa88
Mi lehet benne ennyire rossz, hogy ilyen visszatetszést váltott ki valakiből? Pláne gondolom aki beül, nagyjából tudja is, hogy mire számíthatjjncaa
Nem sajnos nem tudtam mit várhatok (pl nem figyeltem rá, hogy ez csak az első része). A gyűrűk ura trilógiát beszórították a 3 filmbe. A Hobbit (korábbi magyar kiadásokban a babó)egy a trilógia könyveihez képest rövid kis szösszenet. Ezt 9 órában filmesítik meg. Ennek megfelelően dögunalom az egész. 30 percben is elég lett volna bőséggel. A csúcs a koboldok elleni "csata". Ilyen hőstetteket, ennyire gagyi módon még csák norisz sem tud véghezvinni. 60-.as évek szovjet katonahősei semmisítették meg így a Wehrmachtot. Ami továbbiakban szintén mélyütésként ér a dalok magyar fordításban. A törpök első dala, már-már a röhejesség határát súrolja, de a trailerben szereplő búskomor, ír felhangokat pedzegető dal (pl ezt is vártam) is nagy csalódás volt. Na mindegy ez az én véleményem (14 éves fiamnak tesztett). Igazad van én vagyok a hülye, hogy elmentem


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Tegnap megnéztem a Hobbitot moziban. Nem kellett volna. Ha még nem késő: ne dobjatok ki rá pénzt, és ne pocsékoljátok az időtöket! Akkora mélyütés volt, hogy a gyülölködőkbe is rakhatnám.diverdoc
Ennyire? 😕
Akkor baszhatom a szórakozásomat...catattack
nyugi a legtöbbek oda vannak értebraxa88
Mi lehet benne ennyire rossz, hogy ilyen visszatetszést váltott ki valakiből? Pláne gondolom aki beül, nagyjából tudja is, hogy mire számíthatjjncaa
Biztos szép film, profi munka, nem hiszem, hogy kontármunka lenne, csak jókat olvastam róla.
Viszont aki a könyvhöz viszonyítja, és szöveghű adaptációt vár, annál kiverheti a biztosítékot.
Gondolom erről lehet szó.

több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 871 — No es importante
Tegnap megnéztem a Hobbitot moziban. Nem kellett volna. Ha még nem késő: ne dobjatok ki rá pénzt, és ne pocsékoljátok az időtöket! Akkora mélyütés volt, hogy a gyülölködőkbe is rakhatnám.diverdoc
Ennyire? 😕
Akkor baszhatom a szórakozásomat...catattack
nyugi a legtöbbek oda vannak értebraxa88
Mi lehet benne ennyire rossz, hogy ilyen visszatetszést váltott ki valakiből? Pláne gondolom aki beül, nagyjából tudja is, hogy mire számíthat


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Tegnap megnéztem a Hobbitot moziban. Nem kellett volna. Ha még nem késő: ne dobjatok ki rá pénzt, és ne pocsékoljátok az időtöket! Akkora mélyütés volt, hogy a gyülölködőkbe is rakhatnám.diverdoc
Ennyire? 😕
Akkor baszhatom a szórakozásomat...catattack
nyugi a legtöbbek oda vannak érte
több mint 11 éve
Wirtschaftsteil Dallas Cowboys 1 123
Most nézem a Touchback-et, és van két mondat, amit nem bírtam megfejteni.
- What are you, four and six?
- Six and four.
(- Close enough.)

Ez valami futball szleng, vagy nem tudom. Valaki esetleg?Wirtschaftsteil
Nem vágom a filmet, de az nem lehet, hogy itt a magasságáról volt szó? Azaz, hogy 4 láb 6 inch magas vagy? A válasz pedig hogy 6 láb 4 inch.
Ez így hülyén néz ki leírva magyarul, ezért bocsi. 😀Schleck
Köszönöm, erre nem is gondoltam 😀
több mint 11 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 482 — rabszolga
Látta valaki a Börtöregényt (Mel Gibson)?Bazzani
Egyszernézhetős.
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Most nézem a Touchback-et, és van két mondat, amit nem bírtam megfejteni.
- What are you, four and six?
- Six and four.
(- Close enough.)

Ez valami futball szleng, vagy nem tudom. Valaki esetleg?Wirtschaftsteil
Nem vágom a filmet, de az nem lehet, hogy itt a magasságáról volt szó? Azaz, hogy 4 láb 6 inch magas vagy? A válasz pedig hogy 6 láb 4 inch.
Ez így hülyén néz ki leírva magyarul, ezért bocsi. 😀

több mint 11 éve
Wirtschaftsteil Dallas Cowboys 1 123
Most nézem a Touchback-et, és van két mondat, amit nem bírtam megfejteni.
- What are you, four and six?
- Six and four.
(- Close enough.)

Ez valami futball szleng, vagy nem tudom. Valaki esetleg?
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Látta valaki a Börtöregényt (Mel Gibson)?Bazzani
MG fanoknak kötelező, visszahozott valamit a régi időkből (Halálos Fegyver rulzzz), engem viszont nem fogott meg a film. Ennek ellenére lehet neked tetszik majd.