Gasztrokultúra

12 feliratkozó

2 hónapja
szicsi23 Pittsburgh Steelers Ohio State Buckeyes 7
Csillagvar balatonszentgyorgyon.
Parszor ettem ott. A kaja kb atlagos.ar:olcso, adag: kurva jo nagy.
Nekem megfelelo mert ha eszem jol is akarok lakni es itt siman megvan es mivel erzekeny a gyomrom pozitiv h soha semmi bajom nem lett utana DE
Az emberek ma de nemcsak ma maskor is pl nyaron sorban allnak kurva sokan h bejussanak. non senes
Meg micslen csillagoshoz sem allnek sorba mint a sok marha de ide?!!!
YoungZeeZee
Ha nem haragszol meg, ehhez egy kis kiegészítés...
Csillagvár..: amikor pár éve kezdett "felfutni és népszerű" lenni, mi is benéztünk Pestről hazafele. A kaja átlag alatti ( és most finoman fogalmaztam ), bár az igaz, nagyon olcsó. Az adag tényleg nagy. Viszont ami kritikán aluli és szégyenteljes, az a kiszolgálás és a környezet, zsúfoltság! Harmadszorra sem sikerült a megrendelt ételt és italt úgy megkapnunk, ahogy megrendeltük és még ezek után is azt éreztették velünk, hogy ez nem az ő hibájuk, sőt...legyünk boldogok, hogy kapunk enni/inni...tipikus 90-es évek, balatoni vendéglátás, annak minden szörnyűségével és "nosztalgikus bájával"! És igen, mindig sorban állnak az emberek...: " de ide ?!!! "

Ha már a környéken jár valaki és jó helyet keres! Hévízen a Brix bisztró! Keszthelyen ( pár méterre tőlünk ) a Jóbarát ill. Tompos étteremek! Szezonális helyként pedig Vonyarcon az Öregház Vendégudvar, amit rokonok csinálnak, szerintem elég jól új próbálkozásként, étteremhez képest! Valamint a Zöld Elefánt Étterem, Zalaapátiban!

De nálam a vidéki legjobb helyek, ahol már voltunk és mindig szívesen visszajárunk, az a Anyukám mondta (Encs) és a Platán (Tata)!
szicsi23
Koszi az ajanlast. bevallom nem szeretunk etterembe jarni. . a csillagvart sikerult ugy meglatogatni parszor, hogy nem kellett sorban allni es mikor ott ettunk akkor nem nyalaztuk vegig az etlapot. a husos talat nagyon hamar kihozzak es izre nem volt rossz, de nem tudom semmihez sem hasonlitani , mert nem jarunk igy el... elhiszem h van jobb es es sokkal jobb iz.
ar-ertekben es hogy jol laksz sztem jo hely es fosasod se lesz.

A tobirol mar hallottunk, de inkabb otthon fozunk..
illetve a zold elefantnal szoktuk latni h ott mindig sokan vannak
YoungZeeZee
Igen, mindenkinek csak azt tudom ajánlani, ha van rá idő, nincs jobb az otthoni főzésnél illetve a házi ízeknél!
2 hónapja
YoungZeeZee 7 851
Csillagvar balatonszentgyorgyon.
Parszor ettem ott. A kaja kb atlagos.ar:olcso, adag: kurva jo nagy.
Nekem megfelelo mert ha eszem jol is akarok lakni es itt siman megvan es mivel erzekeny a gyomrom pozitiv h soha semmi bajom nem lett utana DE
Az emberek ma de nemcsak ma maskor is pl nyaron sorban allnak kurva sokan h bejussanak. non senes
Meg micslen csillagoshoz sem allnek sorba mint a sok marha de ide?!!!
YoungZeeZee
Ha nem haragszol meg, ehhez egy kis kiegészítés...
Csillagvár..: amikor pár éve kezdett "felfutni és népszerű" lenni, mi is benéztünk Pestről hazafele. A kaja átlag alatti ( és most finoman fogalmaztam ), bár az igaz, nagyon olcsó. Az adag tényleg nagy. Viszont ami kritikán aluli és szégyenteljes, az a kiszolgálás és a környezet, zsúfoltság! Harmadszorra sem sikerült a megrendelt ételt és italt úgy megkapnunk, ahogy megrendeltük és még ezek után is azt éreztették velünk, hogy ez nem az ő hibájuk, sőt...legyünk boldogok, hogy kapunk enni/inni...tipikus 90-es évek, balatoni vendéglátás, annak minden szörnyűségével és "nosztalgikus bájával"! És igen, mindig sorban állnak az emberek...: " de ide ?!!! "

Ha már a környéken jár valaki és jó helyet keres! Hévízen a Brix bisztró! Keszthelyen ( pár méterre tőlünk ) a Jóbarát ill. Tompos étteremek! Szezonális helyként pedig Vonyarcon az Öregház Vendégudvar, amit rokonok csinálnak, szerintem elég jól új próbálkozásként, étteremhez képest! Valamint a Zöld Elefánt Étterem, Zalaapátiban!

De nálam a vidéki legjobb helyek, ahol már voltunk és mindig szívesen visszajárunk, az a Anyukám mondta (Encs) és a Platán (Tata)!
szicsi23
Koszi az ajanlast. bevallom nem szeretunk etterembe jarni. . a csillagvart sikerult ugy meglatogatni parszor, hogy nem kellett sorban allni es mikor ott ettunk akkor nem nyalaztuk vegig az etlapot. a husos talat nagyon hamar kihozzak es izre nem volt rossz, de nem tudom semmihez sem hasonlitani , mert nem jarunk igy el... elhiszem h van jobb es es sokkal jobb iz.
ar-ertekben es hogy jol laksz sztem jo hely es fosasod se lesz.

A tobirol mar hallottunk, de inkabb otthon fozunk..
illetve a zold elefantnal szoktuk latni h ott mindig sokan vannak
2 hónapja
szicsi23 Pittsburgh Steelers Ohio State Buckeyes 7
Csillagvar balatonszentgyorgyon.
Parszor ettem ott. A kaja kb atlagos.ar:olcso, adag: kurva jo nagy.
Nekem megfelelo mert ha eszem jol is akarok lakni es itt siman megvan es mivel erzekeny a gyomrom pozitiv h soha semmi bajom nem lett utana DE
Az emberek ma de nemcsak ma maskor is pl nyaron sorban allnak kurva sokan h bejussanak. non senes
Meg micslen csillagoshoz sem allnek sorba mint a sok marha de ide?!!!
YoungZeeZee
Ha nem haragszol meg, ehhez egy kis kiegészítés...
Csillagvár..: amikor pár éve kezdett "felfutni és népszerű" lenni, mi is benéztünk Pestről hazafele. A kaja átlag alatti ( és most finoman fogalmaztam ), bár az igaz, nagyon olcsó. Az adag tényleg nagy. Viszont ami kritikán aluli és szégyenteljes, az a kiszolgálás és a környezet, zsúfoltság! Harmadszorra sem sikerült a megrendelt ételt és italt úgy megkapnunk, ahogy megrendeltük és még ezek után is azt éreztették velünk, hogy ez nem az ő hibájuk, sőt...legyünk boldogok, hogy kapunk enni/inni...tipikus 90-es évek, balatoni vendéglátás, annak minden szörnyűségével és "nosztalgikus bájával"! És igen, mindig sorban állnak az emberek...: " de ide ?!!! "

Ha már a környéken jár valaki és jó helyet keres! Hévízen a Brix bisztró! Keszthelyen ( pár méterre tőlünk ) a Jóbarát ill. Tompos étteremek! Szezonális helyként pedig Vonyarcon az Öregház Vendégudvar, amit rokonok csinálnak, szerintem elég jól új próbálkozásként, étteremhez képest! Valamint a Zöld Elefánt Étterem, Zalaapátiban!

De nálam a vidéki legjobb helyek, ahol már voltunk és mindig szívesen visszajárunk, az a Anyukám mondta (Encs) és a Platán (Tata)!
2 hónapja
ozibozi New York Giants 15 210
Akkor már inkább a Platán Földváron pl télen is hoz egy jó érték arányt😉
2 hónapja
YoungZeeZee 7 851
Csillagvar balatonszentgyorgyon.
Parszor ettem ott. A kaja kb atlagos.ar:olcso, adag: kurva jo nagy.
Nekem megfelelo mert ha eszem jol is akarok lakni es itt siman megvan es mivel erzekeny a gyomrom pozitiv h soha semmi bajom nem lett utana DE
Az emberek ma de nemcsak ma maskor is pl nyaron sorban allnak kurva sokan h bejussanak. non senes
Meg micslen csillagoshoz sem allnek sorba mint a sok marha de ide?!!!
3 hónapja
szicsi23 Pittsburgh Steelers Ohio State Buckeyes 7
IMG-4450


IMG-0848

IMG-4452

IMG-4453
3 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 514 — The Mathematician
Kinél mi lesz a karácsonyi menü?🙂
(Nálunk - a hagyományoknak megfelelően - hidegtál. Éppen most készültem el az egybesült hússal.)
nagylaza, főpohárnok
szenteste hallé és bélszín
25.én csinálok kacsamellett és combot szuvidálva, krumpli pürés és karfiol püré
lesz még pacal, töltött káposzta, rántott hal
valszeg gombás-tejfölös tarja tésztával/nokedlivel

sütikből ami kicsit extrább a bejgliken kívül az az amaretti lesz amit csinálok holnap
Negritis, a vajda
Atyaég!🙂
nagylaza, főpohárnok
szuvidált kacsamell + karfiol püré
amaretti elfogyott mire ránézhettem volna 😀


The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
3 hónapja
MC12 New Orleans Saints 5 744
Szenteste tradicionálisan én főzök, a menü pedig...: előétel tatár beefsteak a fiúknak, bruschetta a lányoknak, főétel rosé kacsamell carpaccio rukkola és madársalátával, karamellizált körtével, narancsos-balzsamecetes öntettel, roquefort sajttal, pisztáciával, a "desszert" pedig sajtok valamint szereztem egy mini jamon serrano sonkát, amit frissen tudok majd szeletelni! Borok...: Szekszárdi Heimann Barbár, Pannonhalmi Infusio, Olaszországból pedig hoztam pár Primitivo-t és Chianti-t ( és egy üveg Bussola Amarone a Garda tó mellől )...
szicsi23
Az egész menü patika, a borok pedig….kiváló ízlésre vall 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
3 hónapja
szicsi23 Pittsburgh Steelers Ohio State Buckeyes 7
Szenteste tradicionálisan én főzök, a menü pedig...: előétel tatár beefsteak a fiúknak, bruschetta a lányoknak, főétel rosé kacsamell carpaccio rukkola és madársalátával, karamellizált körtével, narancsos-balzsamecetes öntettel, roquefort sajttal, pisztáciával, a "desszert" pedig sajtok valamint szereztem egy mini jamon serrano sonkát, amit frissen tudok majd szeletelni! Borok...: Szekszárdi Heimann Barbár, Pannonhalmi Infusio, Olaszországból pedig hoztam pár Primitivo-t és Chianti-t ( és egy üveg Bussola Amarone a Garda tó mellől )...
3 hónapja
xrace77 Denver Broncos 4 460
Nálunk szenteste tradicionálisan valamilyen halétel van. Idén fogasszelet zöldségekkel lesz. Desszertnek fatörzs torta (bûche de Noël ). Ez a sütemény az egyetlen fix pont, mondhatom már a családi tradíció része, hosszú évek óta elmaradhatatlan része az ünnepi menünek.

Szerkesztette: xrace77
3 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 836 — beers & Packers
Nálunk sültek, bõrös malac cranberry szósszal, (tavaly konfitált kacsa volt. Ilyesmi) stb. Sütiket én nem eszek, az asszony amit akar, süt.

De a szupersztár mindig ugyanaz. Az általam savanyított (fermentált) retro káposztából, szintén általam füstölt (nem az aktívszenes smoking liquid be mártott bolti) husikkal, kolbásszal tuningolt töltött káposzta. Mindegy mit találunk ki mellé, az a király. 😊🍽️
ulpianus
Nekem a görög fokhagymamártás a specialitásom. Nem saját recept, de még senkivel nem találkoztam, aki ismerte volna. Viszont mindenki imádja.🙂
3 hónapja
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 017 — WHO DAT!!!!
Kinél mi lesz a karácsonyi menü?🙂
(Nálunk - a hagyományoknak megfelelően - hidegtál. Éppen most készültem el az egybesült hússal.)
nagylaza, főpohárnok
Gesztenyekrém leves, Bélszín steak sült libamájjal,édesburgonyával, házi bbq szósszal,desszertnek poharas csoki mousse.
Mivel én szeretek sütkérezni, asszony meg nem, így rám marad 😁


3 hónapja
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 784 — SuperLOL
Nálunk sültek, bõrös malac cranberry szósszal, (tavaly konfitált kacsa volt. Ilyesmi) stb. Sütiket én nem eszek, az asszony amit akar, süt.

De a szupersztár mindig ugyanaz. Az általam savanyított (fermentált) retro káposztából, szintén általam füstölt (nem az aktívszenes smoking liquid be mártott bolti) husikkal, kolbásszal tuningolt töltött káposzta. Mindegy mit találunk ki mellé, az a király. 😊🍽️

Szerkesztette: ulpianus


Állat vagyok, ami enni kér...
3 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 836 — beers & Packers
Kinél mi lesz a karácsonyi menü?🙂
(Nálunk - a hagyományoknak megfelelően - hidegtál. Éppen most készültem el az egybesült hússal.)
nagylaza, főpohárnok
szenteste hallé és bélszín
25.én csinálok kacsamellett és combot szuvidálva, krumpli pürés és karfiol püré
lesz még pacal, töltött káposzta, rántott hal
valszeg gombás-tejfölös tarja tésztával/nokedlivel

sütikből ami kicsit extrább a bejgliken kívül az az amaretti lesz amit csinálok holnap
Negritis, a vajda
Atyaég!🙂
3 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 514 — The Mathematician
Kinél mi lesz a karácsonyi menü?🙂
(Nálunk - a hagyományoknak megfelelően - hidegtál. Éppen most készültem el az egybesült hússal.)
nagylaza, főpohárnok
szenteste hallé és bélszín
25.én csinálok kacsamellett és combot szuvidálva, krumpli pürés és karfiol püré
lesz még pacal, töltött káposzta, rántott hal
valszeg gombás-tejfölös tarja tésztával/nokedlivel

sütikből ami kicsit extrább a bejgliken kívül az az amaretti lesz amit csinálok holnap

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
3 hónapja
dancogo Minnesota Vikings NC State Wolfpack 1 837
Kinél mi lesz a karácsonyi menü?🙂
(Nálunk - a hagyományoknak megfelelően - hidegtál. Éppen most készültem el az egybesült hússal.)
nagylaza, főpohárnok
Épp most tolom a délelőtt elkészített kocsonyát.

3 hónapja
MC12 New Orleans Saints 5 744
Kinél mi lesz a karácsonyi menü?🙂
(Nálunk - a hagyományoknak megfelelően - hidegtál. Éppen most készültem el az egybesült hússal.)
nagylaza, főpohárnok
A gyerekek hurka/kolbászt kértek tepsis krumplival + marha húsleves + bejgli. És egy kis kalács tokajis májjal a felnőtteknek 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
3 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 836 — beers & Packers
Kinél mi lesz a karácsonyi menü?🙂
(Nálunk - a hagyományoknak megfelelően - hidegtál. Éppen most készültem el az egybesült hússal.)
3 hónapja
Durkins420 Las Vegas Raiders 5
Szokott eszembe jutni mikor vége van egy meccsnek akkor a szurkolók x százaléka még elmegy és magába burkol egy ilyen vagy hasonló ''kis'' tálat. 😀 A füstön kreált 8-10 órás marha szegy mellett megbeszélik a részleteket és közben esznek egy fainat..

A kinti BBQ világa nagyon íz orgia lehet az tuti!

8 hónapja
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 784 — SuperLOL
A felorult Ed, a Carolina kaszas chili megalkotoja, megint tesztel. Imadom, ahogy tolja be ezeket a mergeket, amik szerinte nem is eleg erosek soxor:


Szerkesztette: ulpianus


Állat vagyok, ami enni kér...
9 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 836 — beers & Packers
Ötlet alaplé felhasználásához:  www.nosalty.hu/recept/kinai-kukoricaleves
A kukoricával együtt én tettem hozzá sonkát is. Ha valakinek még nem volt dolga étkezési keményítővel: nem kell nagy doboz (van, ahol csak ilyen kiszerelésben lehet kapni), az egyik ázsiai boltban kis zacskóval vettem 100 HUF-ért.
10 hónapja
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 581 — Bla, bla, bla
Kb. 15 éve térhettem be Londonban véletlenszerűen egy thai all-you-can-eat étterembe, ott találkoztam a tofunak azzel a fajtájával amit lent láthattok. Tudatlanságomban kacsahúsnak képzeltem (csak utána vettem észre, hogy vega étterem volt 😊). Egyébként ebben a rövid cikkben is írják, hogy textúrára olyan mint a hús. Szójaszósszal gazdagon locsolva olyan mintha szaftos hús lenne ázsiai módra (egyáltalán nem hasonlít az íze a kacsára). Ha ezt a cuccot látjátok egy böcsületes ázsiai étteremben, nagyon tudom ajánlani! Nekem az imént jutott eszembe egy beszélgetés közben, elkapott a nosztalgia nagyon. Sajnos az az étterem ahol ezt ettem 5 évvel később már nem volt meg. 😕

 www.foodandwine.com/recipes/tofu-skin-stir-fry
gyeek
Barcelona belvárosában van egy pláza az Arenas, ott ettem először ilyet egy japán étteremben, ahol a világ legfinomabb miso soupját adják.



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
10 hónapja
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 581 — Bla, bla, bla
A medvehagyma, viz, so, kesudio mixelve tesztan.kurva jo es egeszseges is.
YoungZeeZee
Mi el vagyunk kényeztetve a Mecsek által, nincs év hogy legalább egyszer ne zabálnám magam túl medvehagymával. Aki szereti a fokhagymát, az tolja magában is nyugodtan, én savanyúság vagy zöldség helyett szoktam.

Viszont ami szintén nagyon egészséges, igazi csemege -- de csak nagyon rövid ideig elérhet -- a medvehagyma kapri, a termése . Egyszer kaptunk egy kis üvegcse pestót ebből készítve... hát nem akarok túlzásba esni hogy mennyire finom volt, ezért csak azt mondom: nagyon!

 erdokostolo.blogspot.com/2012/05/medvehagyma-capry-medvehagymatermes.html
gyeek
Az Orfűi Malomnál kóstoltam tavaly először, hát valami mennyei volt!!! Maga a hely is lenyűgözött. Talán az egyik legjobb programunk volt családilag.



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
10 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
The most famous foods around the world:

🇮🇹 Pizza 🍕
🇹🇷 Doner Kebab 🥙
🇺🇸 Hamburger 🍔
🇪🇬 Falafel 🧆
🇬🇷 Gyro 🥙
🇮🇱 Hummus
🇷🇺 Caviar
🇨🇳 Pecking duck
🇨🇳 Dim Sum
🇮🇹 Spaghetti 🍝
🇮🇹 Lasagne
🇮🇳 Biryani rice 🍚
🇮🇳 Thali
🇮🇳 Chicken Tandorri
🇪🇸 Paella 🥘
🇫🇷 Escargots De Bourgogne
🇫🇷 Garlic Soup 🍲
🇲🇽 Mole
🇲🇽 Burrito 🌯
🇲🇽 Tacos 🌮
🇯🇵 Sushi 🍣
🇯🇵 Sashimi
🇯🇵 Ramen Soup
🇻🇳 Pho 🍜
🇻🇳 Spring Rolls
🇹🇭 Pad Thai
🇱🇦 Green Papaya Salad 🥗
🇲🇲 Green Tea Salad 🥗
🇮🇱 Shakshuka
🇪🇬 Kosheri
🇩🇿 Couscous
🇲🇦 Tagine
🇪🇹 Injera
🇦🇷 Asados
🇵🇪 Ceviche
🇭🇺 Goulash
🇹🇷 Moussaka
🇦🇹 Wiener Schnitzel
🇩🇪 Bratwurst 🌭
🇧🇪 Moules Frites
🇬🇧 Yorkshire Pudding
🇬🇧 Stilton Cheese 🧀
🇨🇭 Cheese Fondue 🫕
🇨🇦 Poutine
🇧🇦 Ćevapćići
🇲🇰 Graveče Na Tavče
🇵🇹 Bacalahu
🇧🇷 Feijoda
🇰🇷 Kimchi
🇵🇭 Chicken Adobo
🇨🇿 Knedliky
🇵🇱 Pierogi
🇮🇩 Satay
🇺🇦 Borscht
🇬🇪 Khachapuri
ozibozi
Mi a pöcsöm az a csípkedős kacsa?
10 hónapja
ozibozi New York Giants 15 210
The most famous foods around the world:

🇮🇹 Pizza 🍕
🇹🇷 Doner Kebab 🥙
🇺🇸 Hamburger 🍔
🇪🇬 Falafel 🧆
🇬🇷 Gyro 🥙
🇮🇱 Hummus
🇷🇺 Caviar
🇨🇳 Pecking duck
🇨🇳 Dim Sum
🇮🇹 Spaghetti 🍝
🇮🇹 Lasagne
🇮🇳 Biryani rice 🍚
🇮🇳 Thali
🇮🇳 Chicken Tandorri
🇪🇸 Paella 🥘
🇫🇷 Escargots De Bourgogne
🇫🇷 Garlic Soup 🍲
🇲🇽 Mole
🇲🇽 Burrito 🌯
🇲🇽 Tacos 🌮
🇯🇵 Sushi 🍣
🇯🇵 Sashimi
🇯🇵 Ramen Soup
🇻🇳 Pho 🍜
🇻🇳 Spring Rolls
🇹🇭 Pad Thai
🇱🇦 Green Papaya Salad 🥗
🇲🇲 Green Tea Salad 🥗
🇮🇱 Shakshuka
🇪🇬 Kosheri
🇩🇿 Couscous
🇲🇦 Tagine
🇪🇹 Injera
🇦🇷 Asados
🇵🇪 Ceviche
🇭🇺 Goulash
🇹🇷 Moussaka
🇦🇹 Wiener Schnitzel
🇩🇪 Bratwurst 🌭
🇧🇪 Moules Frites
🇬🇧 Yorkshire Pudding
🇬🇧 Stilton Cheese 🧀
🇨🇭 Cheese Fondue 🫕
🇨🇦 Poutine
🇧🇦 Ćevapćići
🇲🇰 Graveče Na Tavče
🇵🇹 Bacalahu
🇧🇷 Feijoda
🇰🇷 Kimchi
🇵🇭 Chicken Adobo
🇨🇿 Knedliky
🇵🇱 Pierogi
🇮🇩 Satay
🇺🇦 Borscht
🇬🇪 Khachapuri