Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
Ata . Félreértettél. Azon túl, hogy nem tartom jó ötletnek az otthon szülést, felőlem mindenki azt csinálhat amit akar. csak ne forduljon már azért a bírósághoz, mert egy (vagy több) orvos azt mondja, hogy ő nem vállalja az ügyet. Keressen akkor olyat, aki elvállalja, és vállaja az esetlegesen felmerülő problémákért a felelősséget is.
GRAFI
Az orvosok azért nem vállalták az ügyet, mert a jogszabály nem engedi nekik (és mert ha valamelyik megteszi, akkor a szakma is kiátkozza őket). Viszont más jogszabály meg lehetőséget biztosít a szülőnek a születés módjának kiválasztásához.
Az ellentmondásról nem a szülő tehet.
Az államnak végre rendelkeznie kell a kérdésről, és a sajtót figyelve most jó úton haladnak.
Én is bent volt a lányom születésénél, felejthetlen élmény volt
GRAFI
köszönd Gerébnek, nélküle talán még ma se mehetnél be a szülőszobába
A feleségem szerint én volt a nyugalom megtesteítője végig, pedig tudok ám nagyon is izgulni. Viszont nyugodt voltam, mert tudtam, hogy jó kezekben vannak.
GRAFI
Elhiheted hogy én is sokat mérlegeltem, mire belementem. Nagyon sok vizsgálatnak kellett megfelelő eredménnyel zárulnia, hogy egyáltalán Gerébék saját szabályainak megfeleljünk, de még így se bólintottam volna rá, ha a Schöpf-Merei (szülész-kórház) nem egy sarokra lett volna az előző lakásunktól.

több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Ata . Félreértettél. Azon túl, hogy nem tartom jó ötletnek az otthon szülést, felőlem mindenki azt csinálhat amit akar. csak ne forduljon már azért a bírósághoz, mert egy (vagy több) orvos azt mondja, hogy ő nem vállalja az ügyet. Keressen akkor olyat, aki elvállalja, és vállaja az esetlegesen felmerülő problémákért a felelősséget is.
Én is bent volt a lányom születésénél, felejthetlen élmény volt, pedig nem volt teljesen komplikációmentes. A feleségem szerint én volt a nyugalom megtesteítője végig, pedig tudok ám nagyon is izgulni. Viszont nyugodt voltam, mert tudtam, hogy jó kezekben vannak.
több mint 13 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 333 — Lájkold a zsűrit!
Egy volt osztálytársam konduktorként dolgozik (mozgássérült gyerekekkel foglalkozik), csak és kizárólagosan olyanokkal foglalkozik akiknek vele született rendellenéssége van. Ő azt mondta h 1re több munkájuk lesz mert a mai orvostudomány 1re több olyan csecsemőt megment akit korábban nem lehetett. Nem akartam semmire se célozni a mondandómat mindenki saját kénye-kedve szerint értelmezheti...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
Nekem sem volna semmi bajom az otthon szüléssel (hiszen csodálatos dolog), ha a jogi, tárgyi és személyi feltételek adottak lennének. De amíg ez úgy működhet mint egy kisipari otthon végezhető munka, addig nem... apeszos
Ennek hiányáról és a mostoha körülményekről a legkevésbé Gerébék tehetnek. Sokkal inkább a szülészorvosok és a jogalkotó.

Ha Geréb vezélyeztető vagy sértő szakmai hibát követett el bármikor, akkor feleljen érte a törvény előtt (ahogy minden kórházi orvosnak KÉNE, de ott az intézmény oltalmazni tudja a dokikat).
Geréb =/= otthonszülés. Őt most az egész szimbólumává tették, érthetően. Azonban el kellene a személyétől választani a kérdést és megfelelően szabályozni.

Csak hogy lásd mi folyik a témában: a lányomat egyszerűen nem voltak hajlandóak anyakönyvezni az önkormányzatnál. Amikor bementem az osztályvezetőnőhöz udvariasan a problémámmal, négyszemközt úgy beszélt velem, mint még a szüleim se soha. Ordított velem, káromkodott, lehordott mindennek, a lehető legteljesebb módon megalázott.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Igen, akkor is. Nekem, ha a gyerekek kárára követnek el valamit, kurvára fel megy a pumpa. Egy síró gyerek látványa gyilkos ösztönöket szabadít fel bennem, hát még ha a haláláról olvasok. Nekem van három is, ebből kettő már felnőtt hála istennek. Mindháromnál bent voltam, és a harmadik (most 6 éves) meghalt volna, ha nem a szülészeten lettünk volna. Az otthonszüléssel addig van bajom, hogy szép és jó, amíg minden rendben van. De amint komplikációk lépnek fel, rögvest mindenki hibás lesz, csak a gyermekét veszélyeztető hölgy nem. És semmilyen húsz kilós táska nem helyettesítheti egy arra szakosodott intézmény felszereltségét.apeszos
Azért mert valaki otthon szül, még nem veszélyezteti a gyermekét.

Különben nem vagyok harcos otthonszülő párti, tisztában vagyok a másik oldal hibáival is. Egyszerűen csak tiszteletben tartottam a feleségem akaratát. Szerencsére, mert felejthetetlen élmény volt, amint a feleségem az ölemben fekve hozta világra a kislányunkat.

Bevallom amikor ez történt, akkor még egy Geréb-botrány se volt napirenden. Ha így lett volna, lehet hogy nem engedem meg, hiába vettem részt én is a feleségemmel az egész felkészítő tanfolyamon.atapapa
Nekem sem volna semmi bajom az otthon szüléssel (hiszen csodálatos dolog), ha a jogi, tárgyi és személyi feltételek adottak lennének. De amíg ez úgy működhet mint egy kisipari otthon végezhető munka, addig nem... A kedves hölgy életeket veszélyeztet, annak ellenére hogy már eltiltották tőle. Annak sosem volt jó vége, ha szartunk a törvényekre. Ez nem gyöngyfűzés otthon, életekről van szó, és mindjárt egyszerre kettőről. Anyuka életéről ő maga dönt, mégha rosszul is (nézőpont kérdése), de a gyerek helyett is eldöntötte, hogy él-e hal-e.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
Igen, akkor is. Nekem, ha a gyerekek kárára követnek el valamit, kurvára fel megy a pumpa. Egy síró gyerek látványa gyilkos ösztönöket szabadít fel bennem, hát még ha a haláláról olvasok. Nekem van három is, ebből kettő már felnőtt hála istennek. Mindháromnál bent voltam, és a harmadik (most 6 éves) meghalt volna, ha nem a szülészeten lettünk volna. Az otthonszüléssel addig van bajom, hogy szép és jó, amíg minden rendben van. De amint komplikációk lépnek fel, rögvest mindenki hibás lesz, csak a gyermekét veszélyeztető hölgy nem. És semmilyen húsz kilós táska nem helyettesítheti egy arra szakosodott intézmény felszereltségét.apeszos
Azért mert valaki otthon szül, még nem veszélyezteti a gyermekét.

Különben nem vagyok harcos otthonszülő párti, tisztában vagyok a másik oldal hibáival is. Egyszerűen csak tiszteletben tartottam a feleségem akaratát. Szerencsére, mert felejthetetlen élmény volt, amint a feleségem az ölemben fekve hozta világra a kislányunkat.

Bevallom amikor ez történt, akkor még egy Geréb-botrány se volt napirenden. Ha így lett volna, lehet hogy nem engedem meg, hiába vettem részt én is a feleségemmel az egész felkészítő tanfolyamon.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Szerintem ha nem vagy nő, akkor ne akard megmondani nekik, hogy mi a jó.
Szerintem nem jó nekik, hogy a statisztikák alapján a hétvégi napokon szignifikánsan kevesebb gyerek születik, mint hétköznap. Hiszen a gyerek tudja, hogy hétvégén nem illik megszületni, mert akkor zavarná a szülész komfortérzetét.atapapa
Szerintem ha nem vagy csecsemő ne akard megmondani hogy neki mi a jó. Arról is van statisztika, hogy a sarlatánok által levezetett "újhullámos" szülési módszereknél mennyi komplikáció lépett fel? És olyankor ők sikítoznak a leginkább az orvos után. Ha hétvége, ha nem.apeszos
Akkor is ennyire foglalkozol a gyerek életével, amikor az anyja pár hónappal korábban úgy dönt, hogy elveteti?
Az otthon szülés jó dolog. Az nem, hogy ennyire mostoha körülmények közé szorul és a legalitás határán kénytelen mozogni. Beszélni kell róla, megismerni és megfelelően szabályozni.atapapa
Igen, akkor is. Nekem, ha a gyerekek kárára követnek el valamit, kurvára fel megy a pumpa. Egy síró gyerek látványa gyilkos ösztönöket szabadít fel bennem, hát még ha a haláláról olvasok. Nekem van három is, ebből kettő már felnőtt hála istennek. Mindháromnál bent voltam, és a harmadik (most 6 éves) meghalt volna, ha nem a szülészeten lettünk volna. Az otthonszüléssel addig van bajom, hogy szép és jó, amíg minden rendben van. De amint komplikációk lépnek fel, rögvest mindenki hibás lesz, csak a gyermekét veszélyeztető hölgy nem. És semmilyen húsz kilós táska nem helyettesítheti egy arra szakosodott intézmény felszereltségét.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
jó ata elhiszem.
akkor is az egyiknél 5%-a komplikáció/gyerek-asszonyhalál esélye a másiknál 40%. miről beszélünk?

aki akar szüljön otthon azzal akivel akar, ha meghal a gyerek emiatt akkor viszont pofa lapos és saját magát okolás van nem TVben rinyálás hogy jaj.haromt
Attól függ, ki készíti a statisztikákat.
A szülészet az egyik legnagyobb foglalkozásszerű maffia, ami itthon működik, komoly lobbierővel bírnak és van mit védeniük.

Arról nem beszéltem, hogy ki viseli ezért a felelősséget és probléma esetén kire kell mutogatni. Persze hogy nem arra, aki ott se volt és nem is tudott róla, hogy ott kell lennie.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
akkor is az egyiknél 5%-a komplikáció/gyerek-asszonyhalál esélye a másiknál 40%. miről beszélünk?
haromt
a nem korhazban szules nem jelenti azt h visszamegyunk higieniailag orvosilag minden ertelemben
kb 200 evet fejlettsegben sztem. akkor meg mitol lenne az allitolagos 40 %od egy valos szam ?
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
szvsz Geréb Ágnes tette a legtöbbet azért, hogy ezt így megszigorítsák.

a foglalkozástól való bírósági tiltás ellenére is végezte a tevékenységet, már azzal az illegalitásba tolta a közvélemény szemében.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
jó ata elhiszem.
akkor is az egyiknél 5%-a komplikáció/gyerek-asszonyhalál esélye a másiknál 40%. miről beszélünk?

aki akar szüljön otthon azzal akivel akar, ha meghal a gyerek emiatt akkor viszont pofa lapos és saját magát okolás van nem TVben rinyálás hogy jaj.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
Nem jogerős. Egyébként teljesen egyetértek. TRENDI lett az otthonszülés, és mi az má' hogy pizzát tudok rendelni, de szülész-nőgyógyászt nem? Most tessék kilincselni Geréb Ágnes szabadon bocsájtásáért, minden vádat tessék ejteni, legyen már egy tömeggyilkosunk nekünk is a 21. században....apeszos
Szerintem ha nem vagy nő, akkor ne akard megmondani nekik, hogy mi a jó.
Szerintem nem jó nekik, hogy a statisztikák alapján a hétvégi napokon szignifikánsan kevesebb gyerek születik, mint hétköznap. Hiszen a gyerek tudja, hogy hétvégén nem illik megszületni, mert akkor zavarná a szülész komfortérzetét.atapapa
Szerintem ha nem vagy csecsemő ne akard megmondani hogy neki mi a jó. Arról is van statisztika, hogy a sarlatánok által levezetett "újhullámos" szülési módszereknél mennyi komplikáció lépett fel? És olyankor ők sikítoznak a leginkább az orvos után. Ha hétvége, ha nem.apeszos
Akkor is ennyire foglalkozol a gyerek életével, amikor az anyja pár hónappal korábban úgy dönt, hogy elveteti?
Az otthon szülés jó dolog. Az nem, hogy ennyire mostoha körülmények közé szorul és a legalitás határán kénytelen mozogni. Beszélni kell róla, megismerni és megfelelően szabályozni.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ez is egy külön vicc: http://index.hu/kulfold/eu/2010/12/14/otthon_szules_elmeszelte_strasbourg_hazankat/


Az nem jut eszébe az ítélethozók közül egyik ökörnek sem, hogy a megfelelő ellátást kórházi körülmények között tudná biztosítani a kórházi személyzet annak az ostoba, begyöpösödöttagyú ribancnak, és azért nem kívántak részt venni egy otthoni szülés levezetésében???
Ha otthon akar szülni, tegye belátása szerint, de ne ítélkezzen olyanok felett, aki nem kíván részt venni ebben.GRAFI
Nem jogerős. Egyébként teljesen egyetértek. TRENDI lett az otthonszülés, és mi az má' hogy pizzát tudok rendelni, de szülész-nőgyógyászt nem? Most tessék kilincselni Geréb Ágnes szabadon bocsájtásáért, minden vádat tessék ejteni, legyen már egy tömeggyilkosunk nekünk is a 21. században....apeszos
Szerintem ha nem vagy nő, akkor ne akard megmondani nekik, hogy mi a jó.
Szerintem nem jó nekik, hogy a statisztikák alapján a hétvégi napokon szignifikánsan kevesebb gyerek születik, mint hétköznap. Hiszen a gyerek tudja, hogy hétvégén nem illik megszületni, mert akkor zavarná a szülész komfortérzetét.atapapa
Szerintem ha nem vagy csecsemő ne akard megmondani hogy neki mi a jó. Arról is van statisztika, hogy a sarlatánok által levezetett "újhullámos" szülési módszereknél mennyi komplikáció lépett fel? És olyankor ők sikítoznak a leginkább az orvos után. Ha hétvége, ha nem.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
Szvsz röhej ez az otthonszülés mizéria. Ilyenkor egy anya szent, ha neki úgy tetszik akkor a holdon is életet adhat a saját gyerekének. Legalábbis így kéne lennie.JayB
Csak ne sírja tele a médiát,ha komplikáció merül fel.
Vállalja a következményeket.Bazzani
ennyi a lényeg.
nyavajognak, hogy jaj otthon szülni mert az a természetes meg az is volt mindig, de azzal már nem foglalkozik hogy amíg ez volt a természetes addig a csecsemőhalandóság fasza 40%-os volt és persze a szülőanyáké is hasonló.

Igen szülhetsz otthon Hollandiában. Leperkálod az x-száz eurót és akkor ott posztol az erre szakosodott orvos a házad előtt az újszülött rohamkocsival, meg kismillió műszerrel gyógyszerrel.

Ezek a faszok meg úgy gondolják hogy a javasasszony geréb ágnes majd kézrátétellel gyógyítja az oxigénhiányt meg a redvás ágytól kapott fertőzést is utána...haromt
Azért eltartana neked egy kis időbe, mire beszerzed azokat a dolgokat, amit Gerébék előírnak az otthonszüléshez, továbbá ők sem üres kézzel, hanem vagy 20 kilós, műszerrel teli táskával érkeznek a helyszínre.
Állítólag akkor is hasonló anyázós hangulat volt, amikor a kommunizmusban az országban először beengedte az apákat a szülésre (GYK: apás szülés)

Kérdezz, ha érdekel egyéb, az asszony itthon szült.

több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Ma beszéltem egy mentős(amúgy Jobbikos képviselő) ismerősömmel.
Mesélte,hogy egy cigó nő (kora)szülését vezették le vmelyik nap.
A poronty nem volt 1kiló,mégis életben maradt és él azóta is.
Van bennük életerő sajnos...
Amúgy kurva nagy élmény lehet neki cigányoknak segédkezni.Bazzani
jaj, szerencsétlen, a hivatását kellett végeznie 😮. inkább azt tartom szánalmasnak, hogy ez egy negatív élmény neki. fúj

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Szvsz röhej ez az otthonszülés mizéria. Ilyenkor egy anya szent, ha neki úgy tetszik akkor a holdon is életet adhat a saját gyerekének. Legalábbis így kéne lennie.JayB
Csak ne sírja tele a médiát,ha komplikáció merül fel.
Vállalja a következményeket.Bazzani
ennyi a lényeg.
nyavajognak, hogy jaj otthon szülni mert az a természetes meg az is volt mindig, de azzal már nem foglalkozik hogy amíg ez volt a természetes addig a csecsemőhalandóság fasza 40%-os volt és persze a szülőanyáké is hasonló.

Igen szülhetsz otthon Hollandiában. Leperkálod az x-száz eurót és akkor ott posztol az erre szakosodott orvos a házad előtt az újszülött rohamkocsival, meg kismillió műszerrel gyógyszerrel.

Ezek a faszok meg úgy gondolják hogy a javasasszony geréb ágnes majd kézrátétellel gyógyítja az oxigénhiányt meg a redvás ágytól kapott fertőzést is utána...
több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ma beszéltem egy mentős(amúgy Jobbikos képviselő) ismerősömmel.
Mesélte,hogy egy cigó nő (kora)szülését vezették le vmelyik nap.
A poronty nem volt 1kiló,mégis életben maradt és él azóta is.
Van bennük életerő sajnos...
Amúgy kurva nagy élmény lehet neki cigányoknak segédkezni.

több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 913
Szvsz röhej ez az otthonszülés mizéria. Ilyenkor egy anya szent, ha neki úgy tetszik akkor a holdon is életet adhat a saját gyerekének. Legalábbis így kéne lennie.JayB
Csak ne sírja tele a médiát,ha komplikáció merül fel.
Vállalja a következményeket.Bazzani
Hát ja, ez evidens.
több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Szvsz röhej ez az otthonszülés mizéria. Ilyenkor egy anya szent, ha neki úgy tetszik akkor a holdon is életet adhat a saját gyerekének. Legalábbis így kéne lennie.JayB
Csak ne sírja tele a médiát,ha komplikáció merül fel.
Vállalja a következményeket.

több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 913
Szvsz röhej ez az otthonszülés mizéria. Ilyenkor egy anya szent, ha neki úgy tetszik akkor a holdon is életet adhat a saját gyerekének. Legalábbis így kéne lennie.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
Ez is egy külön vicc: http://index.hu/kulfold/eu/2010/12/14/otthon_szules_elmeszelte_strasbourg_hazankat/
az egészségügyi személyzet fenyegetettsége pedig gyakorlatilag megfosztotta a panaszost attól, hogy szabadon választhassa az otthonszülést.
Az nem jut eszébe az ítélethozók közül egyik ökörnek sem, hogy a megfelelő ellátást kórházi körülmények között tudná biztosítani a kórházi személyzet annak az ostoba, begyöpösödöttagyú ribancnak, és azért nem kívántak részt venni egy otthoni szülés levezetésében???
Ha otthon akar szülni, tegye belátása szerint, de ne ítélkezzen olyanok felett, aki nem kíván részt venni ebben.GRAFI
Nem jogerős. Egyébként teljesen egyetértek. TRENDI lett az otthonszülés, és mi az má' hogy pizzát tudok rendelni, de szülész-nőgyógyászt nem? Most tessék kilincselni Geréb Ágnes szabadon bocsájtásáért, minden vádat tessék ejteni, legyen már egy tömeggyilkosunk nekünk is a 21. században....apeszos
Szerintem ha nem vagy nő, akkor ne akard megmondani nekik, hogy mi a jó.
Szerintem nem jó nekik, hogy a statisztikák alapján a hétvégi napokon szignifikánsan kevesebb gyerek születik, mint hétköznap. Hiszen a gyerek tudja, hogy hétvégén nem illik megszületni, mert akkor zavarná a szülész komfortérzetét.

több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
Erről az jutott eszembe, hogy nyár óta a köztisztviselők, kormánytisztviselők lettek. Eddig a közért, ezentúl a kormányért.zinedine5
szerinted volt lehetőségük választani a köz és kormány között? (csak t-répa!)

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ez is egy külön vicc: http://index.hu/kulfold/eu/2010/12/14/otthon_szules_elmeszelte_strasbourg_hazankat/
az egészségügyi személyzet fenyegetettsége pedig gyakorlatilag megfosztotta a panaszost attól, hogy szabadon választhassa az otthonszülést.
Az nem jut eszébe az ítélethozók közül egyik ökörnek sem, hogy a megfelelő ellátást kórházi körülmények között tudná biztosítani a kórházi személyzet annak az ostoba, begyöpösödöttagyú ribancnak, és azért nem kívántak részt venni egy otthoni szülés levezetésében???
Ha otthon akar szülni, tegye belátása szerint, de ne ítélkezzen olyanok felett, aki nem kíván részt venni ebben.GRAFI
Nem jogerős. Egyébként teljesen egyetértek. TRENDI lett az otthonszülés, és mi az má' hogy pizzát tudok rendelni, de szülész-nőgyógyászt nem? Most tessék kilincselni Geréb Ágnes szabadon bocsájtásáért, minden vádat tessék ejteni, legyen már egy tömeggyilkosunk nekünk is a 21. században....
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Ez is egy külön vicc: http://index.hu/kulfold/eu/2010/12/14/otthon_szules_elmeszelte_strasbourg_hazankat/
az egészségügyi személyzet fenyegetettsége pedig gyakorlatilag megfosztotta a panaszost attól, hogy szabadon választhassa az otthonszülést.
Az nem jut eszébe az ítélethozók közül egyik ökörnek sem, hogy a megfelelő ellátást kórházi körülmények között tudná biztosítani a kórházi személyzet annak az ostoba, begyöpösödöttagyú ribancnak, és azért nem kívántak részt venni egy otthoni szülés levezetésében???
Ha otthon akar szülni, tegye belátása szerint, de ne ítélkezzen olyanok felett, aki nem kíván részt venni ebben.
több mint 13 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 596
80%-ra egyes? WTF. Ilyet lehet egyáltalán?