Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Mifelénk még meg sem kezdte a városi koszfenntartó vállalat az utak takarítását. Már megint meglepte őket, hogy télen havazni szokott. Minden kib.szott évben meglepődnek. Tetejében fél Pest az ablakom alatt káromkodik, mert nem takarítják a havat. Káromkodni, meg kürtölni van eszük vazzeg! Kapjanak fel egy lapátot és takarítsák el, ha nem tetszik. Büdös pesti bunkók... :mad:
több mint 13 éve
konqueror 2 491 — ...
Elállhatna már ez a rohadt hóesés... Kezdem unni a lapátolását; hiába van új hólapát -azért ilyen gyakran nem akarom hasznáni...iktriad
Várd meg amíg mind leesik. 😉 😛apeszos
most várjam meg amíg fater/muter szétbassza a fejem, mert nincs ellapátolva? 😛
ráadásul még tanulnom is kéne... áááááááááááááááááááááááááááááhhh :mad:eaglesmcnabb
vizsgaidőszakban tanulás < bármi más 😊
több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 408 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Elállhatna már ez a rohadt hóesés... Kezdem unni a lapátolását; hiába van új hólapát -azért ilyen gyakran nem akarom hasznáni...iktriad
Várd meg amíg mind leesik. 😉 😛apeszos
most várjam meg amíg fater/muter szétbassza a fejem, mert nincs ellapátolva? 😛
ráadásul még tanulnom is kéne... áááááááááááááááááááááááááááááhhh :mad:

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Elállhatna már ez a rohadt hóesés... Kezdem unni a lapátolását; hiába van új hólapát -azért ilyen gyakran nem akarom hasznáni...iktriad
Várd meg amíg mind leesik. 😉 😛apeszos
így van, én is azért nem lapátolom, mert szakad le öklömni pelyhekben, ellapátolom, max két óra, és ugyanakkora a hó..
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Elállhatna már ez a rohadt hóesés... Kezdem unni a lapátolását; hiába van új hólapát -azért ilyen gyakran nem akarom hasznáni...iktriad
Várd meg amíg mind leesik. 😉 😛
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 498 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Elállhatna már ez a rohadt hóesés... Kezdem unni a lapátolását; hiába van új hólapát -azért ilyen gyakran nem akarom hasznáni...
több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Hogy teremt Orbán 1 millió munkahelyet?
- 2 milliót kirúgat 1 milliót visszavesz...
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
kedves volt a Népszabadságtól, hogy átengedte a fotóportfólióját

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Előkerestem az elszámolásokat, amiket küldtek. 2007 óta vagyok tag, az első 2 éviből kukkot sem értek, annyira zagyva az egész. A tavalyinál van olyan rész, hogy éves hozam. De az csak arra az évre vonatkozik. Ott világosan leírja, hogy a reálhozam az inflációval csökkentett hozam 17% volt, és ott van az összeg is. Elvileg akkor valami ilyesmivel lehet kalkulálni.
több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Egyébként; ennek a magánnyugdíjpénztárosdinak az alapvetései engem nagyon emlékeztetetnek egy Unit Linked nevezetű, még mind a mai napig áldozatait szedő, népbutító csalárdságra. Bár határozottan jobb annál, de mégis van némi deja vu érzésem... 😕
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Farkatlanok=gerinctelenek

(Nem kell belinkelni, majd én belinkelem facebookon 😛)


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
És azt honnan lehet megtudni, hogy mennyi hozama volt a MNYP tagdíjnak eddig? Milyen összegről lehet szó, amit mondjuk valaki visszakap?GRAFI
Elvileg minden évben kellett, hogy kapjál a pénztáradtól levelet, amiben fel vannak tüntetve a befizetéseid és az aktuális hozamod.Zolika
Csak azt ne felejtse senki, hogy amit kivehetesz az a reálhozam, nem az egész hozam. Gyakorlatilag a minden egyes évi inflációval csökkentett összeg.
Ezt fogalmam sincs, hogy lehet kiszámolni, vagy kapunk-e róla valamit.zinedine5
A reál az "áruértékben kifejezett" értéket jelenti, vagyis a nominális hozam inflációval csökkentett értéke nem egészen pontos kifejezés. Fura ez, mert elméletben működik, gyakorlatban a reálhozam relatív megítélésű (központi, banki, egyéni: ez máris három különböző). Előfordulhat, hogy pl. az egyéni "realizálás" messze veszteséges egy központi, vagy banki reálértéken jövedelmezőnek számított ügyletnek... 😀. A bankbiznic csodája.

A számítási metódus cégtitoknak minősül, szerintem; mindenki csak találgat. Az sem kizárt, hogy cégenként változik. Kb. olyan ez, mint a THM/EBKM mutatók a banknál... ha ezerszer számolod se stimmel valami 😀 , de legális és szabályszerű. Ellenben a tájékoztatási kötelezettségük él. Összegszerűen biztosan kell tájékoztatást adniuk (évente legalább egyszer maguktól, de az ügyfél kérésre mindenképp), ha máshoz nem is, ehhez az infóhoz hozzá lehet jutni.
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 404 — Ajmo Vatreni
És azt honnan lehet megtudni, hogy mennyi hozama volt a MNYP tagdíjnak eddig? Milyen összegről lehet szó, amit mondjuk valaki visszakap?GRAFI
Elvileg minden évben kellett, hogy kapjál a pénztáradtól levelet, amiben fel vannak tüntetve a befizetéseid és az aktuális hozamod.Zolika
Csak azt ne felejtse senki, hogy amit kivehetesz az a reálhozam, nem az egész hozam. Gyakorlatilag a minden egyes évi inflációval csökkentett összeg.
Ezt fogalmam sincs, hogy lehet kiszámolni, vagy kapunk-e róla valamit.
több mint 13 éve
Zolika Indianapolis Colts Ole Miss Rebels 905
És azt honnan lehet megtudni, hogy mennyi hozama volt a MNYP tagdíjnak eddig? Milyen összegről lehet szó, amit mondjuk valaki visszakap?GRAFI
Elvileg minden évben kellett, hogy kapjál a pénztáradtól levelet, amiben fel vannak tüntetve a befizetéseid és az aktuális hozamod.

több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
És azt honnan lehet megtudni, hogy mennyi hozama volt a MNYP tagdíjnak eddig? Milyen összegről lehet szó, amit mondjuk valaki visszakap?GRAFI
Az első kérdésre az éves értesítő tartalmazza a választ, a másodikat nem tudom.




több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
És azt honnan lehet megtudni, hogy mennyi hozama volt a MNYP tagdíjnak eddig? Milyen összegről lehet szó, amit mondjuk valaki visszakap?
több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Én csak azt nem értem, hogy a magasabb jövedelműek miért maradnának meg rosszabb feltételek mellett a magánpénztárban? Ingyen nem szoktam szentbeszédezni, de amelyik vastagabb tárcásnak van némi esze, az átmegy államiba, és a minimumon tartja a befizetéseit. Az a pénz úgyis úszott (főleg egy 30-asnak esélye nincs nyugdíjra), de inkább fektesse az a feletti pénzét pl. egy Andrássy úti ingatlanba és nyugdíj előtt adja el, mint egy amúgy is tőkevesztett alapba fizessen, bízva a nyugis öregkorban. Legalábbis ez lenne a racionális megoldás - szerintem. Akárhogyan is nézegetem ezt a dolgot, a magánnyugdíjpénztáraknak - a jelen gazdasági szituációban - sehogyan nincs racionalitása... kivéve, ha az egy a cég által támogatott alap, és a befizetések nagyobb részét a cég állja. Akkor megéri a cég által preferált mgnypt-nál maradni.
Egyébként; sok országban, pl. Szlovákiában is végbement hasonló.

A kimentett pénzek legalizálása engem sokkal jobban felcsesz. Az "off-shore lovagok" nem köpeny alatt hanem dicsben és glóriában hozzák az unijós határok közé a lumpi-pumpi milliárdokat? A dologban a legszebb, hogy annyira hihetetlenül kreatívak voltak, hogy anno 20 évig Interpol-listás "paradicsomokba" vitték a stexet, csak aztán hopplá lett a junijóval, mert no legal access to own money. Shit! I've got a shitload of money, but i can't access to it? Sucks. Watch for experts! Erre már a szabócsi dzsumbujegban is azt mondja a Dézső bá: "ha hülye vagy vazzeg, ne csinájjad!" 😀 Idiots! Ha majd adótámogatást is megszavaznak maguknak (pl.: befektetéstámogatás jogcímen) a pénz legalizálásáért, akkor a büszke magyar parasztot nem csak meglopták, hülyének nézték, és bepalizták, hanem meg is b@szták tejszinen. :mad:
"Jó ez a hely, csak sok itten a köcsög".
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
http://www.origo.hu/itthon/20101217-verrel-kopott-le-egy-rendort-egy-hivfertozott-nyirbatorban.html
Becsületsértés?? Lazán gyilkossági kísérlet nálam...

több mint 13 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
ja elbasztam 😛haromt
És Childressnél 15 évvel fiatalabb vagyok, ha nem látszik, akkor is! 😊vadibandi
ettől függetlenül egy hasonmásversenyt lazán megnyernél bármikor 😀

több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
ja elbasztam 😛haromt
És Childressnél 15 évvel fiatalabb vagyok, ha nem látszik, akkor is! 😊vadibandi
Azaz Bradnél, Josh 12 évvel fiatalabb nálam.




több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
ja elbasztam 😛haromt
És Childressnél 15 évvel fiatalabb vagyok, ha nem látszik, akkor is! 😊




több mint 13 éve
Törölt felhasználó
ja elbasztam 😛
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Ha pedig vissza akarod magad tereltetni az államiba, nincsen semmi dolgod, csak arról kell döntened, hogy az esetlegesen realizálódott hozamodat (a nyugdíjon felül) 1.adómentesen, kápéban felveszed 2.hozzácsapod a nyugdíjhoz vagy 3.önkéntesben fialtatod. Ha erről sem nyilatkozol, kápét kapsz.

Aszondják (kalkulálják), hogy csak a legmagasabb jövedelműeknek és a nyugdíj előtt állóknak éri meg a magánban maradni.Dzsokijuing
Szerintem is így van. Én biztos megyek vissza az államiba.vadibandi
mivel tudom hogy nem állsz nyugdíj előtt így csak arra tudok következtetni hogy te magad vagy Demján Sándor 😛 Na jó nem, de Josh Childress igen, akinek azért elég magas a jövedelme. Megértem a választásod 😊haromt
Pont, hogy nem. A cimbim egy magánnyugdíjpénztár jogásza. Elmondta, hogy van olyan pénztártag, aki már 10 misi fölötti díjat fizetett már be. Na az ilyen biztos nem lép vissza, ha harminc éves, akkor sem.

A minimálbéres vállalkozó (én is) az nem a nyugdíjából fog megélni öregkorában.




több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Aszondják (kalkulálják), hogy csak a legmagasabb jövedelműeknek és a nyugdíj előtt állóknak éri meg a magánban maradni.Dzsokijuing
Szerintem is így van. Én biztos megyek vissza az államiba.vadibandi
mivel tudom hogy nem állsz nyugdíj előtt így csak arra tudok következtetni hogy te magad vagy Demján Sándor 😛 Na jó nem, de Josh Childress igen, akinek azért elég magas a jövedelme. Megértem a választásod 😊haromt
Most én nem értem, vagy csak poén, vagy nemtom, de úgy látom pont azok a gazdagok/közelinyugdíjasok, akik maradnak, nem akik - pl. bandi - visszamennek államiba. :/