Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Gyűlölködjünk

38 feliratkozó

több mint 15 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
😕

ami nem hajlik, az törik!
több mint 15 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 085 — Saturday Night Lights
...az ismert háborús fényképész Tim Hetherington ma életét vesztette Líbiában...JJ
a Getty Images fotósa, Chris Hondros is meghalt 😕
http://online.wsj.com/article/SB10001424052748704658704576275641686570236.htmlJJ
RIP. Szárazföldi NATO-csapatok nélkül a felkelők gyülevész hada nehezen védi meg őket Kadhafi profi mesterlövészeitől. A légicsapások prezíciós bombái meg kifogyóban.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 15 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 130 — no es importante
...az ismert háborús fényképész Tim Hetherington ma életét vesztette Líbiában...JJ
a Getty Images fotósa, Chris Hondros is meghalt 😕
http://online.wsj.com/article/SB10001424052748704658704576275641686570236.html


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 15 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Én is úgy tudom, főleg, mert rtl már nem annyira használja (tv2-t ritkábban nézek).Viszont tegnap este a viasaton majd magam alá szartam, amikor a kurvahangos tv-animáció bejött..fetomy
A közvélemény úgy tudja hogy már tilos, hoztak is rá egy rendeletet de abban rossz a szabályozás ill. megkerülhető.
Olvastam erről egy cikket és ha jól értettem az ilyen reklámoknál a hangerő és a hangosság(zajkeltés) 2 külön dolognak számít és a rendelet csak a hangerőre vonatkozik. Ezt kerülték meg olyan elemekkel hogy ugyan a hangereje megfelelő de a zajkeltése a régi - tehát semmit sem ért az egész sajnos, az érzés ugyanaz...davemayer
Vizsgálja az üvöltő reklámokat az NMHH
több mint 15 éve
davemayer Chicago Bears 15 641 — "Grammar maci"
Én is úgy tudom, főleg, mert rtl már nem annyira használja (tv2-t ritkábban nézek).Viszont tegnap este a viasaton majd magam alá szartam, amikor a kurvahangos tv-animáció bejött..fetomy
A közvélemény úgy tudja hogy már tilos, hoztak is rá egy rendeletet de abban rossz a szabályozás ill. megkerülhető.
Olvastam erről egy cikket és ha jól értettem az ilyen reklámoknál a hangerő és a hangosság(zajkeltés) 2 külön dolognak számít és a rendelet csak a hangerőre vonatkozik. Ezt kerülték meg olyan elemekkel hogy ugyan a hangereje megfelelő de a zajkeltése a régi - tehát semmit sem ért az egész sajnos, az érzés ugyanaz...

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 15 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 649 — Volt egy kis zápor
Hjajj Istenem, hogy én mennyire rettentően imádom, hogy a reklám 1234szer hangosabb, mint a film :mad: Egyfolytában hangosítsak-halkítsak, mert gecik. Ráadásul az üvöltő reklám után még halkabbnak is érződik a kurva film...
Ennél már csak az még nagyobb geciség, amikor valami irdatlan irritáló "zene" megy... Nem is zene, csak hang. Monoton, kurva hangos zaj fél percen keresztül..imádom!fetomy
Engem az szokott zavarni,hogy mikor kapcsolgatom az adókat egyik hangosabb mint a másik 😐

több mint 15 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Én is úgy tudom, főleg, mert rtl már nem annyira használja (tv2-t ritkábban nézek).Viszont tegnap este a viasaton majd magam alá szartam, amikor a kurvahangos tv-animáció bejött..
több mint 15 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ez elvileg már tilos nem?
több mint 15 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Hjajj Istenem, hogy én mennyire rettentően imádom, hogy a reklám 1234szer hangosabb, mint a film :mad: Egyfolytában hangosítsak-halkítsak, mert gecik. Ráadásul az üvöltő reklám után még halkabbnak is érződik a kurva film...
Ennél már csak az még nagyobb geciség, amikor valami irdatlan irritáló "zene" megy... Nem is zene, csak hang. Monoton, kurva hangos zaj fél percen keresztül..imádom!
több mint 15 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Szív és érrendszer, légzőszervi betegség nem mindíg jár külső jegyekkel.apeszos
Ez igaz.

Mondjuk az ilyennek szvsz nem kéne kapnia rokkant papírt, már ami az autóvezetést illeti.
Hogy egy mozgáskorlátozott kap, az természetesen oké, de egy ilyen miért?

Lehet hülye vagyok, vagy még inkább érzéketlen (ez tuti), de nem értem.Mikey
Egy "ilyen" azért, mert a súlyosabb esetek (és aki rokkant papírt kap az bizony súlyos eset) kb. 150 métert sem nagyon tud gyalog megtenni. Ha elégtelen a vérkeringésed nehéz teljesíteni....
több mint 15 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 320 — NFL bracket champion '26
Buzz egg dolgoznék erre nem bedöglik a honlap amin keresztül kéne...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 15 éve
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
Szív és érrendszer, légzőszervi betegség nem mindíg jár külső jegyekkel.apeszos
Ez igaz.

Mondjuk az ilyennek szvsz nem kéne kapnia rokkant papírt, már ami az autóvezetést illeti.
Hogy egy mozgáskorlátozott kap, az természetesen oké, de egy ilyen miért?

Lehet hülye vagyok, vagy még inkább érzéketlen (ez tuti), de nem értem.

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 15 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Nemrég volt, hogy egy asszem harmadosztályú focicsapat fele lebukott vele. A csapatorvos intézte nekik. :/
több mint 15 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Jelzem, a rokkantak jó részén nem látszik kívülről, hogy rokkant. Szív és érrendszer, légzőszervi betegség nem mindíg jár külső jegyekkel.apeszos
Egyrészt ez is igaz, a fő probléma viszont szerintem az, hogy indokolatlanul is adnak ki, szóval még csak hamisítani sem kell. Pl. anno egy edzőmnek is volt, talán mert rossz volt a dereka, ami igaz, csak ennyi erővel az emberek negyede kaphatna. Javasolta is apának, hogy mivel neki is rendszeresen szarakszik a dereka, szerezzen be egyet ő is...

több mint 15 éve
JéBé Green Bay Packers 8 121
Kibaszott kurva autó lehasalt egy időre, én nem mondom hogy nem lehet nélküle élni de úgyanúgy biztos nem...Az egész napirend meg minden borul és szar minden és rohadjon meg mindenki.
több mint 15 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 320 — NFL bracket champion '26
Jelzem, a rokkantak jó részén nem látszik kívülről, hogy rokkant. Szív és érrendszer, légzőszervi betegség nem mindíg jár külső jegyekkel. Egy félmegoldás azért akadna, és egyszerű is. Egy vonalkód az egész. Bejelentési kötelezettség: az adott rokkant kártyához a rokkant által megadott autók rendszáma, akár öt-hat is. A parkoló őrnél vonalkód olvasó, adatbázisból kurva egyszerűen le lehet olvasni, hogy jogosult-e vagy nem.apeszos
Így van pl. az autista öcsémnek is jár


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 15 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Jelzem, a rokkantak jó részén nem látszik kívülről, hogy rokkant. Szív és érrendszer, légzőszervi betegség nem mindíg jár külső jegyekkel. Egy félmegoldás azért akadna, és egyszerű is. Egy vonalkód az egész. Bejelentési kötelezettség: az adott rokkant kártyához a rokkant által megadott autók rendszáma, akár öt-hat is. A parkoló őrnél vonalkód olvasó, adatbázisból kurva egyszerűen le lehet olvasni, hogy jogosult-e vagy nem.
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
És szerinted mi akkor a jó megoldás?Sobri Jóska
eleve autóra szóljon.. bevonni a mostaniakat és kiadni újra valami nem hamisíthatót és szám alapján ellenőrizhetőt.
több mint 15 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 408 — #NoStress
És szerinted mi akkor a jó megoldás?Sobri Jóska
Ellenőrizni a helyszínen.. nyilván ki lehet magyarázni mindent, de azért ha rámennének erre, akkor drasztikusan csökkennének a visszaélések.Szesze
Nekem se jut jobb az eszembe, de ugye ez Magyarország.
Egyrészt ki lehet dumálni, másrészt még mindig hatékonyabb adni egy ezrest az ellenőrnek, mint a 480 ft/órás parkolódíjat fizetni egész napra, vagy 30 percig keresni parkolóhelyet.
Így azt gondolom, hogy nem csökkennének a visszaélések, pláne, hogy mindig sokkal több csaló lesz, mint ellenőr.

több mint 15 éve
Szesze New York Giants 22 003 — Giants fan
És szerinted mi akkor a jó megoldás?Sobri Jóska
Ellenőrizni a helyszínen.. nyilván ki lehet magyarázni mindent, de azért ha rámennének erre, akkor drasztikusan csökkennének a visszaélések.
több mint 15 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 408 — #NoStress
És szerinted mi akkor a jó megoldás?

több mint 15 éve
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
Elég kicsi a mintavételezési alapom (5 parkolóhely), szóval korántsem mérvadó amit megállapítottam, de az alapján a rokkantautósok 100%-a csaló. 😊

Házunk mögött van ez az említett 5 parkoló, így néhanapján látom, hogy teljesen egészséges és fitt emberek szállnak ki a rokkant matricával ellátott autókból. Láthatóan rokkant embert még egyszer sem láttam ki- vagy beszállni. Pedig pár éve már figyelgetem.

És itt még csak nem is BMW-k meg Audik parkolnak, hanem Corsák, Swiftek, meg ilyen "népautók". (Bár saját megfigyeléseim alapján már a BMW is teljes mértékben "népautó", de ez már egy másik téma...)

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 15 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 408 — #NoStress
Mondtam már hogyan kell szabályozni a rokikártyát. Olcsó megoldás is.

Nem egy kirakható kártya. Vagyis az is, de csak úgy érvényes, ha egy 60*60-as mozgássérült piktogrammos matrica is ott van az autódon. Ezt aki valóban rászorul ki fogja tenni. De aki csal, az nem fogja kiragasztani a 30 millás AUDI-ra.haromt
Akkor elmondom még egyszer:
A rokikártyát nem autóra adják. Hanem a mozgássérült kapja.
Nagyanyámnak soha nem is volt autója, vezeti se tud.
Eddig öten vittük már orvoshoz, nagynéném, nagybátyám, unokatesóm, faterom, én.
Mind az 5 autóra kerüljön matrica?
Sok értelme nincsen, pláne, hogy nem is 5, mivel én egyszer bérelt autóval vittem, egyszer egy ismerősével. Akkor azokra is kerüljön matrica, emiatt az 1-1 út miatt?
Vagy tulajdonképpen minden létező autóra kerüljön, biztos ami biztos?

több mint 15 éve
Törölt felhasználó
Mondtam már hogyan kell szabályozni a rokikártyát. Olcsó megoldás is.

Nem egy kirakható kártya. Vagyis az is, de csak úgy érvényes, ha egy 60*60-as mozgássérült piktogrammos matrica is ott van az autódon. Ezt aki valóban rászorul ki fogja tenni. De aki csal, az nem fogja kiragasztani a 30 millás AUDI-ra.
több mint 15 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
De most miért kell kiforgatni, és átesni a ló túloldalára? Egy szóval nem mondtam, hogy egyik sem, vagy nagyon kis részük csaló..
Egyedül azt mondtam, hogy szerintem hülyeség az, hogy a cikkben is, és általában a közvélemény is úgy kezeli, hogy ha luxusautó, akkor evidens, hogy az csaló is.
Mert szerintem az átlagos autóval rendelkezők között is k.vasok a visszaélő egyrészt, másrészt pedig a luxusautósok, illetve terepjárósok között is van bőven aki meg nem visszaélő. Egyszerűen azt mondom, hogy még ha nem is totálisan alaptalan, de akkor is durván ferdítő ez a párhuzam, és nem lehet úgy kezelni, hogy ahány luxusautó, annyi visszaélő van.fetomy
Pont te estél át a ló másik oldalára.
Persze, hogy nem minden luxusautós-rokkantkártyás csaló, csak a 90%-uk. Mert az egy dolog, hogy van papírja róla, de 10-ből-9-szer én csupa ereje teljében lévő, nem a túl sok munkától megroskadt köcsögöt látok ilyen kártyás autóból kiszállni. Gondolom akkor titkon Liptai is rokkant, pont most került elő egy ügy vele kapcsolatban is.GRAFI
Én estem át?? Mert azt feltételezem, hogy nem az összes luxusautós-mozgássérültkártyás parkoló csaló. Akkor én inkább kiszállok a témából, legyen az aranyközépút a megoldás: Mindegyik csaló, nincs kivétel.