Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
pedig ez a legszebb nyelv 😊
http://en.wikipedia.org/wiki/Louisiana_Creole_FrenchJJ Tiller
tényleg tök jó 😊

Vrijbloed: annyira am nem nehéz a francia, jó tényleg kell rá időt szánni ha akarsz valamit de rengeteg függ a tanártól h hogyan adja le az anyagot, mert alapból a nyelvtan nem nehéz, a szókincsből nekünk sokat adnak le, de van benne logika meg szvsz könnyű megjegyezni nagyrészét, egyedül az igeragozás amire nagyon figyelni kell, de ha az megy annyira nem nehéz 😉kristof
Elhiszem. 😉
Pl az én tanárom, eléggé rendszertelenül adta le, nyilván ezért hiszem azt, hogy nagyon nehéz. 😊
De tegyük hozzá, hogy a latin nyelvek nekem all in nem jönnek be, nagyon messze állnak tőlem, már ránézésre "viszolygok" tőlük, hogy olvassam, vagy tanuljam őket. 😀 😂
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
pedig ez a legszebb nyelv 😊
http://en.wikipedia.org/wiki/Louisiana_Creole_FrenchJJ Tiller
tényleg tök jó 😊

Vrijbloed: annyira am nem nehéz a francia, jó tényleg kell rá időt szánni ha akarsz valamit de rengeteg függ a tanártól h hogyan adja le az anyagot, mert alapból a nyelvtan nem nehéz, a szókincsből nekünk sokat adnak le, de van benne logika meg szvsz könnyű megjegyezni nagyrészét, egyedül az igeragozás amire nagyon figyelni kell, de ha az megy annyira nem nehéz 😉
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Igazából annyi értelme van, hogy aki eddig középiskolában lelkiismeretesen agyon tanulta magát, azzal jó alaposan kibasznak, akik meg ellinkeskedve úgy-ahogy szereztek egy érettségit, sok mindent nem kell változtatniuk.

Csak mert pl. nagyobbik húgom, vagy épp barátnőm is olyanok, hogy így is abból áll a tanév, hogy látástól vakulásig tanulás. Namost ehhez bejön még két plusz nyelv (mert mindketten egyet tanultak/nak), meg még a társadalmi munka, főleg egy érettségire készülés előtt...

Ezen kívül mikor a fél ország csak magyarul tud (vagy még úgy sem), akkor nem arra kéne gyúrni, hogy 3 nyelv legyen kötelező, hanem hogy legalább egyet, max kettőt normálisan meg kelljen tanulni.

Egyébként is felesleges Magyarországon, hogy három nyelven beszéljen az ember. Majd fakultatívan megoldja akinek kell, vagy szeretné.

Amúgy a francia nylevet én is szeretem :: ) A francia szavakat szeretem a leginkább kiejteni 😀
több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
még attól is messze vagyok, hogy jól beszéljek spanyolul, szóval a francia annyira nem is komoly terv, inkább majd Louisianában tervezem elsajátítani 😊JJ Tiller
Hmm, nah úgy más, ott biztos sikerülni fog. 😊 😂

Elég nehéz a nyelv ahhoz, hogy csak itt Magyarországon meglehessen normálisan tanulni.

Pl egyik kedves barátnőm, akinek felsőfokúja van a nyelvből, úgy csinálta meg, hogy fél évet volt kint Liége-ben. Általában nagyon jó nyelvérzék kell, hogy teszem azt egy franciát megfelelő szinten meglehessen tanulni. Szerintem. 😊Vrijbloed
pedig ez a legszebb nyelv 😊
http://en.wikipedia.org/wiki/Louisiana_Creole_FrenchJJ Tiller
Nos ilyet nem tanultam, csak standard franciát. 😛 😂
Bár szerintem is szép nyelv, csak nagyon nehéz, ezért kell szeretni magát anyelvet, mert csak úgy lehet eredményesen tanulni, ha élvezed azt, amikor az adott nyelven olvasol egy cikket, stb.
több mint 13 éve
cs19 New Orleans Saints Purdue Boilermakers 455 — Saints fan
"Nyelvoktatás - A hat és nyolc évfolyamos gimnáziumokban a két kötelező idegen nyelv mellett egy harmadik idegen nyelv tanulása is kötelező lenne. A vitaanyag szerint a nyolc évfolyamos gimnáziumban a negyedik idegen nyelv fakultatív tanulásához szükséges feltételeket is meg kell teremteni." - ez egy faszság, még nyolcosztályosban is bőven vannak olyanok akik a második idegennyelvet se tudják megfelelően elsajátítani, a harmadikba én pl valszeg belehalnék 😀

"60 órás társadalmi tevékenység - Új elem, hogy az érettségi vizsga megkezdésének feltétele lesz a tanuló által önként választott, 60 órás társadalmi tevékenység. Ezt az érettségire jelentkezés időpontjáig kell elvégezni és ennek be kell kerülnie a középiskolai bizonyítványba is. Az elképzelések szerint a diákok például nyugdíjasotthonokban, szociális intézményekben vagy fogyatékos gyermekek érdekében végezhetnek társadalmi munkát. A később, levelezőn érettségizőknek 26 év fölött már nem kell ilyen társadalmi tevékenységet igazolniuk." - wtf? ezt hogy képzelik el? valószínű h mindenkinek az az álma h ahelyett h készülne az érettségire fogyatékosokat fog szórakoztatni, őrületes baromságnak tartom.

"Érettségi hat tantárgyból: A javaslat szerint nem öt, hanem hat tantárgyból kellene érettségizni, ami jelentősen növeli a diákok terheit. Az eddigi kötelező magyar, történelem, matematika, idegen nyelv és egy kötelezően választandó tantárgy mellett egy természettudományos tantárgyból (biológia, fizika, kémia, vagy a humán tagozatokon választható természettudomány tantárgy) kellene vizsgát tenni. A módosítást a természettudományos képzés színvonalának és presztizsének esése indokolja: ha érettségizni kell belőle, a diákok komolyabban veszik. A koncepció azt nem vállalta be, hogy valamelyik korábbi tantárgyat kivegye az érettségi tárgyak közül." - én talán úgy oldanám meg h a kötelezően szabadonválasztottnak természettudományinak kell lennie.


ez am mikortól lesz? mmint én most vagyok 10.es és hallani már dolgokat h lesznek változások, de még semmi konkrét, v csak rosszul tájékozott vagyok. de pl a legtöbb tanár azt mondta h nekünk a felvételi pontszámba fog számítani egy term. tudományi tantárgy utolsó két évvégi értékelése de még nem kell belőle érettségiznünk. vki halott mást?kristof
Én csak annyit tudok, hogy nekünk tavaly mondták, hogy 2 év, amíg átállHATnak akármi változtatásra. Tehát nekem (11.) nem változhatna, szerintem már nektek sem, ha "csak" a nyár elején fogadhatják el.
Azt a tt tantárgy évvégit meg hogy számolnák bele érettségi nélkül? Ennek szerintem nincs sok értelme.

több mint 13 éve
Szegecs Las Vegas Raiders 1 114 — Qui Tangit Frangitur
Szerintem itt a magyart is idegen nyelvnek veszik, mert abból indulnak ki, hogy a fiatalok csak hunglishül tudnak.
😐


The response must be equal to the threat.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
"Nyelvoktatás - A hat és nyolc évfolyamos gimnáziumokban a két kötelező idegen nyelv mellett egy harmadik idegen nyelv tanulása is kötelező lenne. A vitaanyag szerint a nyolc évfolyamos gimnáziumban a negyedik idegen nyelv fakultatív tanulásához szükséges feltételeket is meg kell teremteni." - ez egy faszság, még nyolcosztályosban is bőven vannak olyanok akik a második idegennyelvet se tudják megfelelően elsajátítani, a harmadikba én pl valszeg belehalnék 😀

"60 órás társadalmi tevékenység - Új elem, hogy az érettségi vizsga megkezdésének feltétele lesz a tanuló által önként választott, 60 órás társadalmi tevékenység. Ezt az érettségire jelentkezés időpontjáig kell elvégezni és ennek be kell kerülnie a középiskolai bizonyítványba is. Az elképzelések szerint a diákok például nyugdíjasotthonokban, szociális intézményekben vagy fogyatékos gyermekek érdekében végezhetnek társadalmi munkát. A később, levelezőn érettségizőknek 26 év fölött már nem kell ilyen társadalmi tevékenységet igazolniuk." - wtf? ezt hogy képzelik el? valószínű h mindenkinek az az álma h ahelyett h készülne az érettségire fogyatékosokat fog szórakoztatni, őrületes baromságnak tartom.

"Érettségi hat tantárgyból: A javaslat szerint nem öt, hanem hat tantárgyból kellene érettségizni, ami jelentősen növeli a diákok terheit. Az eddigi kötelező magyar, történelem, matematika, idegen nyelv és egy kötelezően választandó tantárgy mellett egy természettudományos tantárgyból (biológia, fizika, kémia, vagy a humán tagozatokon választható természettudomány tantárgy) kellene vizsgát tenni. A módosítást a természettudományos képzés színvonalának és presztizsének esése indokolja: ha érettségizni kell belőle, a diákok komolyabban veszik. A koncepció azt nem vállalta be, hogy valamelyik korábbi tantárgyat kivegye az érettségi tárgyak közül." - én talán úgy oldanám meg h a kötelezően szabadonválasztottnak természettudományinak kell lennie.


ez am mikortól lesz? mmint én most vagyok 10.es és hallani már dolgokat h lesznek változások, de még semmi konkrét, v csak rosszul tájékozott vagyok. de pl a legtöbb tanár azt mondta h nekünk a felvételi pontszámba fog számítani egy term. tudományi tantárgy utolsó két évvégi értékelése de még nem kell belőle érettségiznünk. vki halott mást?
több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 030 — no es importante
JJ: franciát vagy tanulni, vagy sehogy. 😀 Tanulgatni nem lehet. Én 4 évig úgy voltam vele, hogy tanulgatom, oszt majd lesz valami, hát mondanom sem kell, hogy alig maradt meg valami a Merci beaucoup meg a Quest-ce que? kívül. 😂Vrijbloed
még attól is messze vagyok, hogy jól beszéljek spanyolul, szóval a francia annyira nem is komoly terv, inkább majd Louisianában tervezem elsajátítani 😊JJ Tiller
Hmm, nah úgy más, ott biztos sikerülni fog. 😊 😂

Elég nehéz a nyelv ahhoz, hogy csak itt Magyarországon meglehessen normálisan tanulni.

Pl egyik kedves barátnőm, akinek felsőfokúja van a nyelvből, úgy csinálta meg, hogy fél évet volt kint Liége-ben. Általában nagyon jó nyelvérzék kell, hogy teszem azt egy franciát megfelelő szinten meglehessen tanulni. Szerintem. 😊Vrijbloed
pedig ez a legszebb nyelv 😊
http://en.wikipedia.org/wiki/Louisiana_Creole_French


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
JJ: franciát vagy tanulni, vagy sehogy. 😀 Tanulgatni nem lehet. Én 4 évig úgy voltam vele, hogy tanulgatom, oszt majd lesz valami, hát mondanom sem kell, hogy alig maradt meg valami a Merci beaucoup meg a Quest-ce que? kívül. 😂Vrijbloed
még attól is messze vagyok, hogy jól beszéljek spanyolul, szóval a francia annyira nem is komoly terv, inkább majd Louisianában tervezem elsajátítani 😊JJ Tiller
Hmm, nah úgy más, ott biztos sikerülni fog. 😊 😂

Elég nehéz a nyelv ahhoz, hogy csak itt Magyarországon meglehessen normálisan tanulni.

Pl egyik kedves barátnőm, akinek felsőfokúja van a nyelvből, úgy csinálta meg, hogy fél évet volt kint Liége-ben. Általában nagyon jó nyelvérzék kell, hogy teszem azt egy franciát megfelelő szinten meglehessen tanulni. Szerintem. 😊
több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 030 — no es importante
JJ: franciát vagy tanulni, vagy sehogy. 😀 Tanulgatni nem lehet. Én 4 évig úgy voltam vele, hogy tanulgatom, oszt majd lesz valami, hát mondanom sem kell, hogy alig maradt meg valami a Merci beaucoup meg a Quest-ce que? kívül. 😂Vrijbloed
még attól is messze vagyok, hogy jól beszéljek spanyolul, szóval a francia annyira nem is komoly terv, inkább majd Louisianában tervezem elsajátítani 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
A németet anno tanultam kb fél évig, de azon kibuktam, hihetetlenül nem volt érzékem hozzá.

A holland miatt most nyilván jó lenne, nagyobb német nyelvtudás, de az angolhoz is lehet sokat kötni.

JJ: franciát vagy tanulni, vagy sehogy. 😀 Tanulgatni nem lehet. Én 4 évig úgy voltam vele, hogy tanulgatom, oszt majd lesz valami, hát mondanom sem kell, hogy alig maradt meg valami a Merci beaucoup meg a Quest-ce que? kívül. 😂
több mint 13 éve
cs19 New Orleans Saints Purdue Boilermakers 455 — Saints fan
Hát nagyon remélem meglesz az a két év, amíg ezeket "nem lehet" bevezetni. :/ Mondjuk nem sírok, csak tanulnom kéne, de ez a 60 óra + 6 tantárgy azért ütne. (Egyébként ezzel lehet, hogy nem éppen romlanának az esélyeim... :lol😊
Én meg a nyelvek tanulásánál csak azt sajnálom, hogy átaludtam a németet kilencedikben (sajnos szó szerint), elpoénkodtam a tizediket, most meg ugye sz_pás van. (Jegyeket nem sajnálom, nem fogok érettségizni belőle, de a tudás hiánya gáz.)

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
csak hogy ne vádoljon mondjuk ata zsigeri gyűlölettel a kormány iránt. ez kb az első normálisnak látszó intézkedési csomag. más kérdés, hogy ebből mi fog megvalósulni. de legalább az elképzelések nem ordas fasságok mint mondjuk a médiabaszásban
http://index.hu/belfold/2010/12/03/kozoktatasi_torveny_vitaanyag/haromt
"kötelező lesz egy természettudományos tárgyból is záróvizsgát tenni "

ez durva. sok csóró bölcsészlélek.
én tuti besírtam volna ha valami tudománytanulással kell elbaszni az időm a felvételitantárgyak helyett.
persze lehet mondani, hogy akit nem érint továbbtanulás szempontból, annak jó a kettes, de akkor pont nincs értelme betenni követelménynek. akinek kell kémia,biosz, matek,föci vagy fizika az magától jelentkezik rá.

" Az érettségi előfeltétele 60 órányi társadalmi munka"

hehe, kummantás tenger 😀Höri
full bölcsész vagyok/voltam de simán ötösre érettségiztem bioszból 😛

Mi lesz ez a társadalmi munka? Minden érettségiző befogadja a Tarlós által üldözött csöveseket?
több mint 13 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 596
én azt sajnálom, hogy a németet túlságosan erőltették nálunk... ha visszamehetnék az időben, biztos az angollal kezdek, ...JJ Tiller
Erre nagy +1.

Én németet tanultam 12 éven át, mert még általános első osztályban volt valami teszt, ami szerint nekem a némethez nagyobb érzékem van, mint az angolhoz, így azt tanultam... 3 évvel ezelőttig tanultam, ma már csak a nagyon alap dolgok vannak meg.

Ma már sokkal többet tudok angolból, mint németből, pedig az csak innen-onnan ragadt rám... szóval ha már gyűlölködjünk topik, akkor ezúton is kapja be a f_szt, aki azt mondta, hogy én németet tanuljak. :rolleyes:
több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 030 — no es importante
én azt sajnálom, hogy a németet túlságosan erőltették nálunk... ha visszamehetnék az időben, biztos az angollal kezdek, majd jön a spanyol, most meg már a franciát tanulgatnám 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
jó elképzelések, de tipikusan olyan dolgokkal van tele, melyeket könnyű mondani, de annál nehezebb lesz tartalommal megtölteniatapapa
Ezek biztos kurva fontos dolgok,meg hipphipphurrá meg minden.
De amíg majd 400Ft egy liter benzin és 220Ft egy svájci frank,akkor kurvára nem tudnak feldobni.
Főleg nem,hogy a fele betarthatatlan a másik fele meg elsikkad idővel.
Jelenleg nem ezekkel kellene foglalkozni.Bazzani
az oktatásért felelős kormánytagok foglalkozzanak csak ezzel

továbbá az oktatás szinte mindennél fontosabb. rövidtávon nem hajt sikereket, nem lehet vele villogni, de meg kell nézni, hogy a finnek miért vannak ott, ahol.

több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Egész jó elképzelések, de a 3 idegen nyelv az sok.

Egyszerre 2 idegen nyelvet viszonylag aktívan tanulni sok időt vesz el, ha 3-at kell tanulni, akkor vagy mind a 3 selejtes lesz, vagy rámegy 2-re, és a harmadikból bukik.

Pl gimiben 2 nyelvet tanultam angolt meg franciát, és amíg szerettem a franciát, addig nem volt teher a két nyelv, bár a sok házi, meg fogalmazás, stb elég sok időt elvett.

Aztán amikor már elviselhetetlen volt a frenccs, az már kínszenvedés volt. És nem volt 3. nyelv.

Inkább 2 nyelvet tanítsanak meg jobban, mint 3-at felületesebben.

(de pl én is akarok majd 3. nyelvet tanulni a jövőben, de így, hogy 2 nyelvet szeretnék fejleszteni, vagy legalábbis szinten tartani, úgy nem megy, kevés az idő)
több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
jó elképzelések, de tipikusan olyan dolgokkal van tele, melyeket könnyű mondani, de annál nehezebb lesz tartalommal megtölteniatapapa
Ezek biztos kurva fontos dolgok,meg hipphipphurrá meg minden.
De amíg majd 400Ft egy liter benzin és 220Ft egy svájci frank,akkor kurvára nem tudnak feldobni.
Főleg nem,hogy a fele betarthatatlan a másik fele meg elsikkad idővel.
Jelenleg nem ezekkel kellene foglalkozni.

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
jó elképzelések, de tipikusan olyan dolgokkal van tele, melyeket könnyű mondani, de annál nehezebb lesz tartalommal megtölteni

több mint 13 éve
Newman Philadelphia Eagles Clemson Tigers 8 228 — Ready to Rumble
csak hogy ne vádoljon mondjuk ata zsigeri gyűlölettel a kormány iránt. ez kb az első normálisnak látszó intézkedési csomag. más kérdés, hogy ebből mi fog megvalósulni. de legalább az elképzelések nem ordas fasságok mint mondjuk a médiabaszásban
http://index.hu/belfold/2010/12/03/kozoktatasi_torveny_vitaanyag/haromt
pont be akartam linkelni, hogy tessék, lehet fikázni... ha a vitaanyagnak csak a negyede megvalósul, már megmozdulhat valamiJJ Tiller
tetszik a javaslatok nagy része,különösen a szociális munka hangzik érdekesen
de ez a 3 idegen nyelv baromság,az ország 2.legerősebb gimijébe járok és jó,ha a diákok 10%-a tudja alkalmazni a 4 év alatt tanított 2.idegen nyelvet,3.-nak szvsz semmi értelme se lenne.

több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
csak hogy ne vádoljon mondjuk ata zsigeri gyűlölettel a kormány iránt. ez kb az első normálisnak látszó intézkedési csomag. más kérdés, hogy ebből mi fog megvalósulni. de legalább az elképzelések nem ordas fasságok mint mondjuk a médiabaszásban
http://index.hu/belfold/2010/12/03/kozoktatasi_torveny_vitaanyag/haromt
"kötelező lesz egy természettudományos tárgyból is záróvizsgát tenni "

ez durva. sok csóró bölcsészlélek.
én tuti besírtam volna ha valami tudománytanulással kell elbaszni az időm a felvételitantárgyak helyett.
persze lehet mondani, hogy akit nem érint továbbtanulás szempontból, annak jó a kettes, de akkor pont nincs értelme betenni követelménynek. akinek kell kémia,biosz, matek,föci vagy fizika az magától jelentkezik rá.

" Az érettségi előfeltétele 60 órányi társadalmi munka"

hehe, kummantás tenger 😀

több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 495 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
csak hogy ne vádoljon mondjuk ata zsigeri gyűlölettel a kormány iránt. ez kb az első normálisnak látszó intézkedési csomag. más kérdés, hogy ebből mi fog megvalósulni. de legalább az elképzelések nem ordas fasságok mint mondjuk a médiabaszásban
http://index.hu/belfold/2010/12/03/kozoktatasi_torveny_vitaanyag/haromt
pont be akartam linkelni, hogy tessék, lehet fikázni... ha a vitaanyagnak csak a negyede megvalósul, már megmozdulhat valamiJJ Tiller
Kéne is; mert a közoktatásban borzalmas állapotok uralkodnak. Minden szinten. Reméljük a legjobbakat.
több mint 13 éve
Zolika Indianapolis Colts Ole Miss Rebels 905
KPM, én így "szeretlek"!

több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 030 — no es importante
csak hogy ne vádoljon mondjuk ata zsigeri gyűlölettel a kormány iránt. ez kb az első normálisnak látszó intézkedési csomag. más kérdés, hogy ebből mi fog megvalósulni. de legalább az elképzelések nem ordas fasságok mint mondjuk a médiabaszásban
http://index.hu/belfold/2010/12/03/kozoktatasi_torveny_vitaanyag/haromt
pont be akartam linkelni, hogy tessék, lehet fikázni... ha a vitaanyagnak csak a negyede megvalósul, már megmozdulhat valami


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
csak hogy ne vádoljon mondjuk ata zsigeri gyűlölettel a kormány iránt. ez kb az első normálisnak látszó intézkedési csomag. más kérdés, hogy ebből mi fog megvalósulni. de legalább az elképzelések nem ordas fasságok mint mondjuk a médiabaszásban
http://index.hu/belfold/2010/12/03/kozoktatasi_torveny_vitaanyag/