Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Csak én vagyok olyan idióta, hogy a teszkósféle minifekvőrendőrön nem úgy megyek át, mint az emberek 95%-a, hogy megáll előtte, és finommenetben áterőlködik rajta?
több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 269 — 49ers GM
Hehe:

http://holnapiujsag.blog.hu/2010/11/24/2060_orban_vagy_rakosi_volt_e_a_nagyobb_kommunista

több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Mi a faxért nem lehet indexelni mikor elhagyják a kurva körforgót? Tiszta idegesítő, hogy lendületből az összesen át tudnék menni, de a sok gyökér megállásra késztet. És az überpro sofőrök még telefonálnak is miközben megoldják a körforgó adta kihívásokat.Matthew99
grrr...

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
A nyugdíj-biztosítási háborúhoz egyetlen megjegyzésem lenne.

A napokban a pénztárak képviseletében az összes médiumban nyilatkozó személy, azaz a Stabilitás Pénztárszövetség elnöke, dr. Bába Julianna is az évfolyamtársam volt.




több mint 13 éve
thebeke Pittsburgh Steelers 493 — Steelers fan
menj a faszba akkor hülye picsa!!
fákjú bazdmeg! fákjú!!!
több mint 13 éve
Toca Minnesota Vikings 19 270 — Vikings fan
Fogadjunk egy 2 hetes Patriots/Steelers avatarban, hogy átmész?F.Schleck
Jó. Meg meghívlak egy sörre a holnapi gólyakocsmában is. Amúgy gyere msnre magyarázni akkor 😀tenorx
Holnap megyek haza, szóval ez nekem most kimarad. Még én sem tudok semmit, tanulok inkább most, bocsi. 😊F.Schleck
Pedig ilyen társadalmi rendezvényeket nem szabad kihagyni. 😀
A BSZ meg egyszerű, legalábbis a ZH 😛 😀
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Hát ez nem sírás, ténymegállapítás 😀 Olyanokat sikerült kérdeznem ma, hogy mondták, hogy inkább hagyjam. Nem baj, majd 3 hét múlva jobb lesz.tenorx
Fogadjunk egy 2 hetes Patriots/Steelers avatarban, hogy átmész?F.Schleck
Jó. Meg meghívlak egy sörre a holnapi gólyakocsmában is. Amúgy gyere msnre magyarázni akkor 😀tenorx
Holnap megyek haza, szóval ez nekem most kimarad. Még én sem tudok semmit, tanulok inkább most, bocsi. 😊

több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Az előre sírást soha nem értettem...F.Schleck
Hát ez nem sírás, ténymegállapítás 😀 Olyanokat sikerült kérdeznem ma, hogy mondták, hogy inkább hagyjam. Nem baj, majd 3 hét múlva jobb lesz.tenorx
Fogadjunk egy 2 hetes Patriots/Steelers avatarban, hogy átmész?F.Schleck
Jó. Meg meghívlak egy sörre a holnapi gólyakocsmában is. Amúgy gyere msnre magyarázni akkor 😀
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Hát holnap van egy gyakorlatilag borítékolható bukóm 😕tenorx
Az előre sírást soha nem értettem...F.Schleck
Hát ez nem sírás, ténymegállapítás 😀 Olyanokat sikerült kérdeznem ma, hogy mondták, hogy inkább hagyjam. Nem baj, majd 3 hét múlva jobb lesz.tenorx
Fogadjunk egy 2 hetes Patriots/Steelers avatarban, hogy átmész?

több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Hát holnap van egy gyakorlatilag borítékolható bukóm 😕tenorx
Az előre sírást soha nem értettem...F.Schleck
Hát ez nem sírás, ténymegállapítás 😀 Olyanokat sikerült kérdeznem ma, hogy mondták, hogy inkább hagyjam. Nem baj, majd 3 hét múlva jobb lesz.
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Hát holnap van egy gyakorlatilag borítékolható bukóm 😕tenorx
Az előre sírást soha nem értettem...

több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Hát holnap van egy gyakorlatilag borítékolható bukóm 😕
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Itt van Török Gábor szokatlanul kemény hangnemű írása: http://torokgaborelemez.blog.hu/2010/11/24/288_most_mulik_pontosan_2

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
http://varanus.blog.hu/2010/11/24/hogyan_verjunk_matolcsy_kezere

nem is rossz elképzelés ez
"De megrettenés és visszalépés helyett van más út is. Nem kell ide tüntetés, ahogy nekem is javasolták páran, nem kell alkotmánybírósági hercehurca, úgyis értelmetlen. A döntés és a lehetőség a mi kezünkben van: ha akarunk ráverhetünk Matolcsy elvtárs megtakarításokat markoló mohó kezeire. Tegyük fel, hogy a manyup megtakarítással rendelkezők elég tökösek némi időhúzáshoz. Vagyis kivárnak, és nem lépegetnek sehova, fenyegessen bármivel Matolcsy és a kormány. Mi lesz ekkor? A semmi. Az üres kassza, a mibe nem folyik be az a 2700 milliárd, amire a jövő álomvetései épülnek. A befizetéseink nélkül Matolcsy és a költségvetése szopóágra kerül, kardozhatnak bármivel. A 2011-ben elkölteni szándékozott 530 milliárd mindjárt hiányként jelenik meg, amivel borul minden"haromt
ott bicsaklik az elmélet, hogy 360 milliárd biztosan be fog esni a kasszába 2011-ben, mivel a munkaadó az APEH felé utalja a járulékot, és ezt a pénzt az APEH nem fogja továbbítani a manyupnak.

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
azt te is tudod, hogy most fajintosan összemosod a dolgokat. nem esik jól nekiállni magyarázni, mert Te még hiszel Viktorunkban/nak.
DiamondsHead44
te vádolsz összemosással? 😂
Ki volt az, aki a különböző kétségbevonható kormányzati kiadásokat egybemosta a manyupok bevételei alapján? Igen, te.

A "hiszek a Viktornak" és a Te álláspontod között van még nagyon sok gradiens. Mivel szerintem Viktoron kívül is alig tudják néhányan, hogy pontosan mit terveznek jövőre vagy éppen mit takar a februárban bejelentendő 600 milliárdot hozó strukturális átalakítás, így az a helyzet hogy nincs mit elhinnem.
De ez nem változtat azon a tényen, hogy perpillanat semmivel se rosszabb a kormányzás az elmúlt 8 évnél. Ami persze nem Viktorékat dicséri, és nem is a te ízlésedet, hogy az előzőektől jobban eltűrted ezt

csak 1 kérdés: ha 8 éven keresztül készen álltak a kormányzásra, a kötelező magánnyugdíjak megszüntetéséről/államosításáról (Putyin b@zd+ csak pislog) miért nem beszéltek lassan hogy mindenki megértse?
DiamondsHead44
Felvilágosítalak
mondjuk 5-6 éve ki mondta meg előre, hogy világválság lesz?
ki mondta meg akár csak 1 éve, hogy görög válság lesz, amelynek a hatására az IMF nem hajlandó a korábbi háttértárgyalásokon meglengetett hiánycél emelésére, amennyiben cserébe a kormány reformokat hoz?
ki gondolta, hogy a görög válság és a megroggyanó euró miatt az EU pont ebben az évben határozza el magát arra, hogy a költségvetési hiányokat valós szankciókkal fogja végre-valahára büntetni, továbbá ennek hatására még attól is félnek, hogy a nyugdíjreformot bevezetett országok elszámolási kérésérének helyt adjanak?

Aki kicsit is fegyelmesebben nézte az elmúlt fél év eseményeit, az láthatta, hogy Orbánék elmentek a falig az IMF-nél és az EU-nál az alternatív eszközök keresésében.
Ennek ellenére nem értek egyet azzal, amit nyugdíjfronton tesznek, mivel még az se világos, hogy pontosan mit akarnak.
De aki ezzel kapcsolatban Járai fizetéséről meg egyházak támogatásáról beszél, az demagóg.

több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
meghallgatnám, hogy mit mondana orbán viktor a kossuth téren 2 millió hívének, ha ezekkel a tervekkel gyurcsány jön elő.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
szerintem egy dologról elfeledkeztek, hogy a magánnyugdíjpénztáras tőkefinanszírozás nem volt sikeres, egyáltalán nem volt, ha megnéznék a magánnyugdíjpénztárakat a többségük éppen hogy csak pozitív hozammal rendelkezett, nem akkorával hogy bárkinek is vissza tudja adni kiegészítés nélkül azt amit befizetett, mert még ez is veszélyben volt. az hogy most mi történik az egy másik dolog, mert még biztos jönni fog egy Eu-s kör, gondolom lesz min rágódni 1-2 hónapig, és inkább az a kérdés hogy addigra mi lesz ebből a masszából😊sapka
tagja vagyok a kezdetektől a kötelező és önkéntes pénztárnak is. a tizensok év összességében reálhozamot hozott nekem. szerintem ez elég sikeres.
ha nem lenne sikeres, akkor az önkéntes pénztárak már rég megszűntek volna a sok kilépő miatt.
viszont van sok lovesz, amit innen át lehet barkácsolni abba a nagy közösbe, amit senki sem lát át, lehet finanszírozni a saját bulikat
_nagykeresetűek adócsökkentését
_10 milliárdos új debreceni stadiont + 1,2 milliárdért felújítani a régi debreceni stadiont
_megemelni négyszeresére Járai jövedelmét, mert az nem jóerkölcsbe ütköző
_5,3 milliárddal növelni az egyházak állami támogatását
_félmilliárddal megemelni a miniszterelnöki protokollkeretetDiamondsHead44
bezzeg milyen jó is volt, amikor néhány haveri cég csak tízmilliárdot kapott a soha fel nem épülő kormányzati negyed tervezgetésére.
Nem mondom hogy nincs igazság abban amit írsz, most is van lopás, de a nyugdíjrendszer által jelenleg okozott évi többszázmilliárdos tételkiesés megoldása ennél komplikáltabb dolog.atapapa
azt te is tudod, hogy most fajintosan összemosod a dolgokat. nem esik jól nekiállni magyarázni, mert Te még hiszel Viktorunkban/nak.
csak 1 kérdés: ha 8 éven keresztül készen álltak a kormányzásra, a kötelező magánnyugdíjak megszüntetéséről/államosításáról (Putyin b@zd+ csak pislog) miért nem beszéltek lassan hogy mindenki megértse?
nem kell válaszolni, mert csak a fáradtság beszél belőlem (meg az 52%-os Tatransky Caj)
ui.: Viktor élt, Viktor él, Viktor élni fog

szerk.: ui-ui.: Ajánlott olvasmány: Nemzeti Együttműködés Programja 68.oldal 4.3 pont uccsó bekezdés:
"Nem engedjük,hogy az állami nyugdíjak mellett szolgáltatást biztosító magánnyugdíj-pénztári rendszer megtakarításai veszélybe kerüljenek.""

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
http://varanus.blog.hu/2010/11/24/hogyan_verjunk_matolcsy_kezere

nem is rossz elképzelés ez
"De megrettenés és visszalépés helyett van más út is. Nem kell ide tüntetés, ahogy nekem is javasolták páran, nem kell alkotmánybírósági hercehurca, úgyis értelmetlen. A döntés és a lehetőség a mi kezünkben van: ha akarunk ráverhetünk Matolcsy elvtárs megtakarításokat markoló mohó kezeire. Tegyük fel, hogy a manyup megtakarítással rendelkezők elég tökösek némi időhúzáshoz. Vagyis kivárnak, és nem lépegetnek sehova, fenyegessen bármivel Matolcsy és a kormány. Mi lesz ekkor? A semmi. Az üres kassza, a mibe nem folyik be az a 2700 milliárd, amire a jövő álomvetései épülnek. A befizetéseink nélkül Matolcsy és a költségvetése szopóágra kerül, kardozhatnak bármivel. A 2011-ben elkölteni szándékozott 530 milliárd mindjárt hiányként jelenik meg, amivel borul minden. Az a pillanat lesz az, ahol nem mi, hanem a kormány kerül döntéskényszerbe: vagy elkérik szépen a megtakarításokat, kidolgozott, normális keretek között a fenyegetőzés helyett, vagy megpróbálják valahonnan máshonnan összeszedni a kieső lóvét. "
több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
Tegnap este történt:
Johnny Matolcane: Keresztapa, nem tudom, mit tegyek. Az emberek nem akarják nekünk adni a nyugdíjukat.
Don Vittorio Orbalone: Mi van veled? Ez az Európai Unió belőled is buzit csinált? Úgy sírsz, min egy nő.
Johnny Matolcane: De vége a költségvetésemnek, ha nem lépnek át. Tönkretesznek, kiröhögnek!
Don Vittorio Orbalone: Menj haza! Hat hét múlva az emberek neked fogják adni azt a pénzt.
Johnny Matolcane: Késő, már egy hónapja támadjuk a magánpénztárakat, és senki sem akar magától átlépni.
Don Vittorio Orbalone: Az én ajánlatomat nem fogják visszautasítani. Készülj, holnap sajtótájékoztatót tartasz.

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
Várjuk ki a végét. Könnyen lehet hogy csak a szokásos Fidesz-játék zajlik: mondunk valami nagyon rosszat, de végül csak fele olyan rossz lesz, és az emberek fellélegeznek, hogy milyen jól jártakatapapa
Felolem, csinaljak ezt barmilyen teren.. csak ne a gazdasagin, konyorgom.
Ez nagyon jo jatek lenne, ha nem a forintarfolyammal, meg az orszag minositesevel packaznanak allandoan..Igor
Egyetértünk, de azt nem hiszem, hogy a konkrét téma felvetett részei (szolgálati idő el vagy el nem ismerése, az állami egyéni számla esetleges kialakítása, stb.) relevánsan érintenék a forintárfolyamot.

több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 324 — No 1 Zhang Yufei fan
Várjuk ki a végét. Könnyen lehet hogy csak a szokásos Fidesz-játék zajlik: mondunk valami nagyon rosszat, de végül csak fele olyan rossz lesz, és az emberek fellélegeznek, hogy milyen jól jártakatapapa
Felolem, csinaljak ezt barmilyen teren.. csak ne a gazdasagin, konyorgom.
Ez nagyon jo jatek lenne, ha nem a forintarfolyammal, meg az orszag minositesevel packaznanak allandoan..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Ne rinyájjatok mán ennyit. Én is megszavaztam, te is megszavaztad, mind a tizenötmillióan megszavaztuk. Oszt örüjjünk.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 13 éve
sapka Washington Commanders 6 608 — sapka
tagja vagyok a kezdetektől a kötelező és önkéntes pénztárnak is. a tizensok év összességében reálhozamot hozott nekem. szerintem ez elég sikeres.
ha nem lenne sikeres, akkor az önkéntes pénztárak már rég megszűntek volna a sok kilépő miatt.DiamondsHead44
nézd, ennek csak örülni tudok,
de az önkéntes pénztárakat ne keverjük ide a kötelezőhöz, tényleg ne
csakis a kötelezőkre értettem, és hidd el a többségüknek egyrészt a pénzügyi válság, másrészt (nagyon finoman) a nem kimondottan arra orientáltság hogy hozamot generáljanak 'mindenkinek' miatt nem voltak eléggé sikeresek hogy a rendszerben teljes mellszéleséggel el tudják azt a második pillért foglalni(ez tény)
két dolog még ide, nem igazán tudhatják a kisebb piaci szereplők(kisebb alapok,közepesek), hogy mikor jönne egy újabb recessziós periódus+ egyébként is állampapírokat vesznek többségében(amikkel megint vannak egyéb felvetések,nemenjünkbele)
de nem azt mondom hogy ez bármennyire is jó lenne az összeolvadás csakúgy vagy ilyen feltételek mellett, de azért a tényleges döntésre/változatra még várhatunk egy ideig, addig meg felesleges a tépelődés, szerintem.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
szerintem egy dologról elfeledkeztek, hogy a magánnyugdíjpénztáras tőkefinanszírozás nem volt sikeres, egyáltalán nem volt, ha megnéznék a magánnyugdíjpénztárakat a többségük éppen hogy csak pozitív hozammal rendelkezett, nem akkorával hogy bárkinek is vissza tudja adni kiegészítés nélkül azt amit befizetett, mert még ez is veszélyben volt. az hogy most mi történik az egy másik dolog, mert még biztos jönni fog egy Eu-s kör, gondolom lesz min rágódni 1-2 hónapig, és inkább az a kérdés hogy addigra mi lesz ebből a masszából😊sapka
tagja vagyok a kezdetektől a kötelező és önkéntes pénztárnak is. a tizensok év összességében reálhozamot hozott nekem. szerintem ez elég sikeres.
ha nem lenne sikeres, akkor az önkéntes pénztárak már rég megszűntek volna a sok kilépő miatt.
viszont van sok lovesz, amit innen át lehet barkácsolni abba a nagy közösbe, amit senki sem lát át, lehet finanszírozni a saját bulikat
_nagykeresetűek adócsökkentését
_10 milliárdos új debreceni stadiont + 1,2 milliárdért felújítani a régi debreceni stadiont
_megemelni négyszeresére Járai jövedelmét, mert az nem jóerkölcsbe ütköző
_5,3 milliárddal növelni az egyházak állami támogatását
_félmilliárddal megemelni a miniszterelnöki protokollkeretetDiamondsHead44
bezzeg milyen jó is volt, amikor néhány haveri cég csak tízmilliárdot kapott a soha fel nem épülő kormányzati negyed tervezgetésére.
Nem mondom hogy nincs igazság abban amit írsz, most is van lopás, de a nyugdíjrendszer által jelenleg okozott évi többszázmilliárdos tételkiesés megoldása ennél komplikáltabb dolog.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
és természetesen még mindig számla nélkül lehet kitalicskázni a pénzt a parlamentből költségtérítés vagy most már más néven. Ebben a kérdésben megvalósult a NER már tavaly is...

nincs mese. Forradalmat!