Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 269 — 49ers GM
Ja, és még egy dolog, amit az állami nyugdíjrendszer nem tud:

"a megtakarítás tőkegarantált és tovább is örökíthető" --> vagyis amit befizettem egyszer, az már tuti az enyém, vagy az esetleges örököseimé, függetlenül a realizált hozamtól, amit nehezen tudnék elképzelni az állami rendszerről...

több mint 13 éve
neuw 271 — Patriots fan
mert még mindig nincsenek normális, társadalmilag elfogadott civil szervetek, csoportosulások.
Politikai pártok ugye próbáltak tüntetést szervezni az Alkotmánybíróság elé is, de abból se lett túl nagy cucc, ráadásul szerintem Gyurcsány megjelenése még le is húzta a tüntetést. Még mindig nem képes belátni, hogy jelenleg nincs helye az ilyen rendezvényeken meg a politikai életben sem, elvesztette a hitelét. Még ha egyet is ért az ilyen megmozdulásokkal akkor is, csak ártani tud neki a személye

--------------------------------------------------
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
én azt tartom a leggázabbnak, hogy ilyen undorító lehúzás után sem képes semmiféle normális társadalmi tiltakozás kialakulni...
így aztán OV veri a mellét hogy faszák voltunk.
több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
a svéd résszel tudod mi a probléma?
az átlag magyar képtelen felfogni és megfizetni 50-60%os adókat azért, hogy utána jólét legyen. Mert a svéd rendszer ilyen. Nagyon magasak az adóik, cserébe viszont magas szintű szolgáltatást is nyújtanak.neuw
No meg ott a rendszer olyan, hogy meg is éri dolgozni, mivel nyugdíjig baromi sok juttatást kapnak. Viszont nyugdíjas korban ez megszűnik.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
neuw 271 — Patriots fan
persze, tény, hogy az is hozzátartozik a dologhoz, hogy az északi országokban a legalacsonyabb a korrupció szintjeneuw
Nem is csak a korrupcióról szól az egész, hanem egyszerűen a rendszerek kisebbek és hatékonyabbak, ergo több pénz jut valójában a szolgáltatások színvonalának emelésére.somoskovig
oké, de ha belegondolsz akkor ez eléggé egy ördögi kör.
mert sokan nem fizetnek adót azért mert nem bíznak az államban
az állam pedig sok adót szab ki mert hogy úgyis kevesen fizetik meg azt, tehát az állam pedig nem bízik a polgáraiban.

valamelyiknek meg kell tennie az első lépést és bíznia a másikban

--------------------------------------------------
több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 269 — 49ers GM
persze, tény, hogy az is hozzátartozik a dologhoz, hogy az északi országokban a legalacsonyabb a korrupció szintjeneuw
Nem is csak a korrupcióról szól az egész, hanem egyszerűen a rendszerek kisebbek és hatékonyabbak, ergo több pénz jut valójában a szolgáltatások színvonalának emelésére.

több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 269 — 49ers GM
Na most légy okos:
http://www.portfolio.hu/befektetesi_alapok/nyugdij/oriasi_bakloves_lenne_allamositani_a_magannyugdijpenztarakat.133804.html

http://www.portfolio.hu/befektetesi_alapok/nyugdij/oriasi_bakloves_lenne_megtartani_a_magannyugdijpenztarakat_velemeny.134559.htmlDzsokijuing
Engem őszintén szólva kevésbé érdekel a tőzsde meg egyáltalán a nemzetközi befektetők reakciója, akármi is lesz. Engem az dühít fel, hogy hiába tanultam többet/jobban, mint az átlag, hiába dolgozom többet és eredményesebben, mint az átlag, és hiába lennék képes megteremteni a saját nyugdíjamat sokkal jobb feltételekkel, ezt a lehetőséget egyszerűen elveszik. A másik dolog, hogy semelyik magyar politikusra vagy kormányzatra egy döglött lovat nem bíznék rá, nemhogy ennyi pénzt (márpedig ugye OV megmondta, hogy döglött lovon még lovagolni sem lehet 😊).somoskovig
Az államiban az a logika, hogy nem a sajátodat fizeted, hanem a szüleid-nagyszüleid nyugdíját (elosztó-kirovó), a gyerekeid meg majd a tiédet. Mivel népesedési szopóágon vagyunk, ez bedőlt.

A teljes egyéni számlás rendszer egyrészről jó, mert magadnak kaparsz. Másrészről teljesen kinyírja a társadalmi szolidaritás amúgy is döglődő lovát (még egy döglött ló). Állami egyéni számlás, bizonyos rész a közösbe megy (asszem ilyen a rendszer Svédországban, többkulcsos szja-val), na ez tetszene.

Az egészben a legnagyobb gáz, hogy az állam el akarja venni a járulékainkat és más célra akarja használni. Hogy mikor és kinek adja vissza? Mittomén, aki jó fiú lesz és a Nenyi szellemében él.Dzsokijuing
Sajnos léteznek társadalmi egyenlőtlenségek, és ezek a falanszteren kívül meg is fognak maradni, vagyi irreális szerintem az állami gondoskodással eltüntetjük a különbségeket - logika. Egyébként meg bárki, aki ledolgozik 40 évet minimálbérért, ha saját magának fizeti a járulékokat, akkor arra a 8-10 évre, amit még esetleg megél nyugdíjasként, nem fog nagyot zuhanni az életszínvonala. Aki meg nem dolgozik, vagy nem fizet járulékot (sok ügyeskedő vállalkozó), az meg kapja be, helyettük én sem akarom fizetni a minimum öregségi nyugdíjat sem.

több mint 13 éve
neuw 271 — Patriots fan
persze, tény, hogy az is hozzátartozik a dologhoz, hogy az északi országokban a legalacsonyabb a korrupció szintje

--------------------------------------------------
több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 269 — 49ers GM
a svéd résszel tudod mi a probléma?
az átlag magyar képtelen felfogni és megfizetni 50-60%os adókat azért, hogy utána jólét legyen. Mert a svéd rendszer ilyen. Nagyon magasak az adóik, cserébe viszont magas szintű szolgáltatást is nyújtanak.neuw
Mert az átlag magyar azt tapasztalja, hogy hiába a kurva sok elvonás (40%-o SZJA, 25%-os ÁFA, mindenféle járulékok, jövedéki adó, stb.), évtizedek óta csak a nagy kalap szart kapja az arcába. Ilyen felhasználási rendszer mellett nekem is fáj minden forint, ami bármelyik tolvaj korrupt mocsok banda kezébe kerül.

több mint 13 éve
neuw 271 — Patriots fan
a svéd résszel tudod mi a probléma?
az átlag magyar képtelen felfogni és megfizetni 50-60%os adókat azért, hogy utána jólét legyen. Mert a svéd rendszer ilyen. Nagyon magasak az adóik, cserébe viszont magas szintű szolgáltatást is nyújtanak.

--------------------------------------------------
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 980 — Saturday Night Lights
Na most légy okos:
http://www.portfolio.hu/befektetesi_alapok/nyugdij/oriasi_bakloves_lenne_allamositani_a_magannyugdijpenztarakat.133804.html

http://www.portfolio.hu/befektetesi_alapok/nyugdij/oriasi_bakloves_lenne_megtartani_a_magannyugdijpenztarakat_velemeny.134559.htmlDzsokijuing
Engem őszintén szólva kevésbé érdekel a tőzsde meg egyáltalán a nemzetközi befektetők reakciója, akármi is lesz. Engem az dühít fel, hogy hiába tanultam többet/jobban, mint az átlag, hiába dolgozom többet és eredményesebben, mint az átlag, és hiába lennék képes megteremteni a saját nyugdíjamat sokkal jobb feltételekkel, ezt a lehetőséget egyszerűen elveszik. A másik dolog, hogy semelyik magyar politikusra vagy kormányzatra egy döglött lovat nem bíznék rá, nemhogy ennyi pénzt (márpedig ugye OV megmondta, hogy döglött lovon még lovagolni sem lehet 😊).somoskovig
Az államiban az a logika, hogy nem a sajátodat fizeted, hanem a szüleid-nagyszüleid nyugdíját (elosztó-kirovó), a gyerekeid meg majd a tiédet. Mivel népesedési szopóágon vagyunk, ez bedőlt.

A teljes egyéni számlás rendszer egyrészről jó, mert magadnak kaparsz. Másrészről teljesen kinyírja a társadalmi szolidaritás amúgy is döglődő lovát (még egy döglött ló). Állami egyéni számlás, bizonyos rész a közösbe megy (asszem ilyen a rendszer Svédországban, többkulcsos szja-val), na ez tetszene.

Az egészben a legnagyobb gáz, hogy az állam el akarja venni a járulékainkat és más célra akarja használni. Hogy mikor és kinek adja vissza? Mittomén, aki jó fiú lesz és a Nenyi szellemében él.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 269 — 49ers GM
Na most légy okos:
http://www.portfolio.hu/befektetesi_alapok/nyugdij/oriasi_bakloves_lenne_allamositani_a_magannyugdijpenztarakat.133804.html

http://www.portfolio.hu/befektetesi_alapok/nyugdij/oriasi_bakloves_lenne_megtartani_a_magannyugdijpenztarakat_velemeny.134559.htmlDzsokijuing
Engem őszintén szólva kevésbé érdekel a tőzsde meg egyáltalán a nemzetközi befektetők reakciója, akármi is lesz. Engem az dühít fel, hogy hiába tanultam többet/jobban, mint az átlag, hiába dolgozom többet és eredményesebben, mint az átlag, és hiába lennék képes megteremteni a saját nyugdíjamat sokkal jobb feltételekkel, ezt a lehetőséget egyszerűen elveszik. A másik dolog, hogy semelyik magyar politikusra vagy kormányzatra egy döglött lovat nem bíznék rá, nemhogy ennyi pénzt (márpedig ugye OV megmondta, hogy döglött lovon még lovagolni sem lehet 😊).

több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 269 — 49ers GM
És arra vajon van lehetőség, hogy az eddigi magánpénztári befizetéseimet ott tartom, átalakítva önkéntessé (persze jóval alacsonyabb díjfizetéssel) és mostantól az államiban gyűjtöm a zsét a nulláról? Vagy akkor nem lesz meg az elegendő szolgálati időm?

Ugye a kormány azt akarja, hogy az eddigi befizetéseinket is vegyük ki a gonosz spekulánsok karmai közül.Dzsokijuing
Erre egyenlőre nincs konkrét válasz, szerintem egyébként annyira el fogja lehetetleníteni a kormány ezt a megoldást, hogy nem lesz érdemes. Szolgálati időt szerintem nem befolyásolja.

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 980 — Saturday Night Lights
Na most légy okos:
http://www.portfolio.hu/befektetesi_alapok/nyugdij/oriasi_bakloves_lenne_allamositani_a_magannyugdijpenztarakat.133804.html

http://www.portfolio.hu/befektetesi_alapok/nyugdij/oriasi_bakloves_lenne_megtartani_a_magannyugdijpenztarakat_velemeny.134559.html

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 980 — Saturday Night Lights
És arra vajon van lehetőség, hogy az eddigi magánpénztári befizetéseimet ott tartom, átalakítva önkéntessé (persze jóval alacsonyabb díjfizetéssel) és mostantól az államiban gyűjtöm a zsét a nulláról? Vagy akkor nem lesz meg az elegendő szolgálati időm?

Ugye a kormány azt akarja, hogy az eddigi befizetéseinket is vegyük ki a gonosz spekulánsok karmai közül.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
neuw 271 — Patriots fan
Miért ne élnéd meg? Nem csak a nyugdíj-korhatár, de az is nő, hogy meddig élünk.

--------------------------------------------------
több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 269 — 49ers GM
Még ha nem is tudom magam elképzelni nyugdíjasként, de pl. a magánnyugdíjpénztári számlán összegyűjtött megtakarítás örökölhető, ami természetesen az állami rendszerben nem lesz az, mert ugyebár nem lesz egyéni számlád. Vagyis ha én el is patkolok nyugdíj előtt, amire jó esély van ugyebár, akkor legalább az esetleges örököseim jól járnának.

Ez az egész logika, a mindenható állam bácsi hatalmas szerepe az öngondoskodás helyett teljesen balfasz és működésképtelen.

több mint 13 éve
gsn 3 548
Egyébként becsülendő, hogy el tudjátok magatokat képzelni úgy, hogy egyszer nyugdíjasok lesztek. Az az igazság, hogy a korhatár folyamatos emelése, vagy a szolgálati idő alapú nyugdíjaztatás miatt én már nem tudom. Szerintem nem fogom megélni.

A legnagyobb problémám amúgy az, hogy most akkor innentől kezdve minden négy évben minden létező rendszer át lesz variálva?! A legfontosabb területeken újabb és újabb módosításokat eszközöltek és eszközölnek, amelyekhez nem feltétlenül két másodperc az alkalmazkodás, és ha ezt kell átélnünk innentől négy évente, hát nem is tudom mi lesz itt...

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 269 — 49ers GM
Nem azt ígérték, hogy egyéni számlás lesz az állami nyugdíjrendszer?Dzsokijuing
Azt is ígérték, hogy csak 14 hónapig nem utalnak. Egyébként Matolcsy bácsi tegnap lenyilatkozta, hogy a visszalépésekből befolyt összegből 2011-ben 500 milliárd, 2012-ben 250 milliárd erejéig egyenesbe hozzák a mostani állami nyugdíjrendszert, a maradékból meg államadósságot fognak csökkenteni, nekem ez nem ugazán az egyéni számlát jelenti...somoskovig
Most akkor ha visszalépek, nem tűnik el a jövendő nyugdíjam, csak bedobják a közösbe, de ha maradok a magánpénztárban, 14 hónapra, de lehet, hogy tovább is kiesik ez az időszakom a végelszámolásnál?Dzsokijuing
Matolcsy nyilatkozata: "a kötelező magánnyugdíj-rendszer, - mint az bizonyára Önöknek is feltűnt - megszűnt". Vagyis az állam soha többé nem fog utalni, illetve minden eszközzel rámennek arra, hogy mindenki lépjen vissza az állami rendszerbe. Marad két pillér, az állami (ide mennek kötelezően a járulékok a nagy közös feneketlen kalapba), és az önkéntes, amibe fizethetsz ugyan, de ez már egyéni szoc. probléma.

http://index.hu/gazdasag/magyar/2010/11/23/matolcsy_magahoz_rendelte_a_nyugdijpenztari_vezetoket/

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 980 — Saturday Night Lights
A kurva édes anyját a kormánynak, és leginkább Matolcsynak, meg annak, aki kitalálta, hogy vissza kell állítani azt az állapotot, hogy nem a saját nyugdíjamért dolgozom, hanem a kurva nagy pénznyelőbe dobálom bele a lóvét, amiből a sleppjüket eltartják meg a sok nem dolgozó, ingyenélő lusta dög szociális elllátásait finanszírozzák. Éljen a szocializmus! Nem gondoltam volna, hogy a Fidesz nagyobb kommunista, mint az MSZP...somoskovig
Nem azt ígérték, hogy egyéni számlás lesz az állami nyugdíjrendszer?Dzsokijuing
Azt is ígérték, hogy csak 14 hónapig nem utalnak. Egyébként Matolcsy bácsi tegnap lenyilatkozta, hogy a visszalépésekből befolyt összegből 2011-ben 500 milliárd, 2012-ben 250 milliárd erejéig egyenesbe hozzák a mostani állami nyugdíjrendszert, a maradékból meg államadósságot fognak csökkenteni, nekem ez nem ugazán az egyéni számlát jelenti...somoskovig
Most akkor ha visszalépek, nem tűnik el a jövendő nyugdíjam, csak bedobják a közösbe, de ha maradok a magánpénztárban, 14 hónapra, de lehet, hogy tovább is kiesik ez az időszakom a végelszámolásnál?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 269 — 49ers GM
A kurva édes anyját a kormánynak, és leginkább Matolcsynak, meg annak, aki kitalálta, hogy vissza kell állítani azt az állapotot, hogy nem a saját nyugdíjamért dolgozom, hanem a kurva nagy pénznyelőbe dobálom bele a lóvét, amiből a sleppjüket eltartják meg a sok nem dolgozó, ingyenélő lusta dög szociális elllátásait finanszírozzák. Éljen a szocializmus! Nem gondoltam volna, hogy a Fidesz nagyobb kommunista, mint az MSZP...somoskovig
Nem azt ígérték, hogy egyéni számlás lesz az állami nyugdíjrendszer?Dzsokijuing
Azt is ígérték, hogy csak 14 hónapig nem utalnak. Egyébként Matolcsy bácsi tegnap lenyilatkozta, hogy a visszalépésekből befolyt összegből 2011-ben 500 milliárd, 2012-ben 250 milliárd erejéig egyenesbe hozzák a mostani állami nyugdíjrendszert, a maradékból meg államadósságot fognak csökkenteni, nekem ez nem ugazán az egyéni számlát jelenti...

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 980 — Saturday Night Lights
A kurva édes anyját a kormánynak, és leginkább Matolcsynak, meg annak, aki kitalálta, hogy vissza kell állítani azt az állapotot, hogy nem a saját nyugdíjamért dolgozom, hanem a kurva nagy pénznyelőbe dobálom bele a lóvét, amiből a sleppjüket eltartják meg a sok nem dolgozó, ingyenélő lusta dög szociális elllátásait finanszírozzák. Éljen a szocializmus! Nem gondoltam volna, hogy a Fidesz nagyobb kommunista, mint az MSZP...somoskovig
Nem azt ígérték, hogy egyéni számlás lesz az állami nyugdíjrendszer?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 269 — 49ers GM
A kurva édes anyját a kormánynak, és leginkább Matolcsynak, meg annak, aki kitalálta, hogy vissza kell állítani azt az állapotot, hogy nem a saját nyugdíjamért dolgozom, hanem a kurva nagy pénznyelőbe dobálom bele a lóvét, amiből a sleppjüket eltartják meg a sok nem dolgozó, ingyenélő lusta dög szociális elllátásait finanszírozzák. Éljen a szocializmus! Nem gondoltam volna, hogy a Fidesz nagyobb kommunista, mint az MSZP...

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ki nem állhatom ezt a mocskos magyar "igazságszolgáltatást". Meg az álszent liberalizmust....
több mint 13 éve
catattack 3 520
Sorozatbeli negyedik nap kibaszott másnapos lenni...
Nem tudom, hogy gyűlölöm-e vagy szeretem-e, csak megbarátkoztam vele. Már nem remegnek a végtagjaim, hanem nem is mozognak, a szédülés pedig már hiányozna, ha nem lenne.
És akkor ma még MNF. Vodkát iszom citromlével, vagy citromlevet vodkával, ahogy jobban tetszik. 😊TheMileHighCity
Isten vagy! 😊