Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
szerintem egy dologról elfeledkeztek, hogy a magánnyugdíjpénztáras tőkefinanszírozás nem volt sikeres, egyáltalán nem volt, ha megnéznék a magánnyugdíjpénztárakat a többségük éppen hogy csak pozitív hozammal rendelkezett, nem akkorával hogy bárkinek is vissza tudja adni kiegészítés nélkül azt amit befizetett, mert még ez is veszélyben volt. az hogy most mi történik az egy másik dolog, mert még biztos jönni fog egy Eu-s kör, gondolom lesz min rágódni 1-2 hónapig, és inkább az a kérdés hogy addigra mi lesz ebből a masszából😊sapka
tagja vagyok a kezdetektől a kötelező és önkéntes pénztárnak is. a tizensok év összességében reálhozamot hozott nekem. szerintem ez elég sikeres.
ha nem lenne sikeres, akkor az önkéntes pénztárak már rég megszűntek volna a sok kilépő miatt.
viszont van sok lovesz, amit innen át lehet barkácsolni abba a nagy közösbe, amit senki sem lát át, lehet finanszírozni a saját bulikat
_nagykeresetűek adócsökkentését
_10 milliárdos új debreceni stadiont + 1,2 milliárdért felújítani a régi debreceni stadiont
_megemelni négyszeresére Járai jövedelmét, mert az nem jóerkölcsbe ütköző
_5,3 milliárddal növelni az egyházak állami támogatását
_félmilliárddal megemelni a miniszterelnöki protokollkeretet

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
szerintem egy dologról elfeledkeztek, hogy a magánnyugdíjpénztáras tőkefinanszírozás nem volt sikeres, egyáltalán nem volt, ha megnéznék a magánnyugdíjpénztárakat a többségük éppen hogy csak pozitív hozammal rendelkezett, nem akkorával hogy bárkinek is vissza tudja adni kiegészítés nélkül azt amit befizetett, mert még ez is veszélyben volt. az hogy most mi történik az egy másik dolog, mert még biztos jönni fog egy Eu-s kör, gondolom lesz min rágódni 1-2 hónapig, és inkább az a kérdés hogy addigra mi lesz ebből a masszából😊sapka
ez így van, de két dolgot kifelejtesz
Pár évvel ezelőttig a manyupok nem tőzsdézhettek, csak állampapírokat vehettek, amin ugye kevés a kockázat, de alig van hozama. Ezért írtam, hogy itt a tagok még rosszabbul jártak, mintha az állam kezelte volna egyéni számlán a pénzt, mert az állam is állampapírba tette volna, csak ebben az esetben az állam nem vitt el volna akkora kezelési költséget, mint a magánpénztár.
A másik, hogy néhány éve megengedték a tőzsdézést a manyupoknak, jobb manyupnál kiválaszthatod, hogy mennyire kockázatos papírokba mehet a pénzed. A manyupok szépen bevásároltak a papírokból és ekkor jött a válság, ami nagyon sok lovét elvitt.
Viszont általánosságban elmondható, hogy mostanra már nagyjából visszahozták azt a pénzt, amit 2008 végén, 2009 elején buktak.

több mint 13 éve
sapka Washington Commanders 6 608 — sapka
szerintem egy dologról elfeledkeztek, hogy a magánnyugdíjpénztáras tőkefinanszírozás nem volt sikeres, egyáltalán nem volt, ha megnéznék a magánnyugdíjpénztárakat a többségük éppen hogy csak pozitív hozammal rendelkezett, nem akkorával hogy bárkinek is vissza tudja adni kiegészítés nélkül azt amit befizetett, mert még ez is veszélyben volt. az hogy most mi történik az egy másik dolog, mert még biztos jönni fog egy Eu-s kör, gondolom lesz min rágódni 1-2 hónapig, és inkább az a kérdés hogy addigra mi lesz ebből a masszából😊

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 485
Ez kőkemény diktatúra már lassan...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
de mi az hogy ha nem lépsz vissza akkor a 14. hónap után már nem kapsz állami nyugdíjat de fizetned kell az állami járulékot?

Ez mi a lófasz? ha emiatt nem gyújtják rájuk a Parlamentet akkor semmiért. Ez egyszerű zsarolás bazmeg.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
No comment...
http://hirszerzo.hu/profit/20101124_matolcsy_magannyugdijpenztar_atlepesekxrace77
szép 😐

mondjuk van benne egy mondat, ami többet ígér, mint amiről eddig szó volt. kíváncsi leszek, hogy megvalósul-e

Aki az állami nyugdíjrendszerbe visszalép, az magával hozza az egyéni számláját, és az a házastárs számára örökölhető lesz - mondta a gazdasági miniszter. atapapa
Ami pont semmit nem fog érni, mert igazából most elköltik a lóvét, aztán majd 30 év múlva az éppen aktuális tolvaj banda majd valamiből kifizeti az egyéni számlán vezetett nyugdíjamat...somoskovig
He he... Gondolod addigra lesz nyugdíj? 😂 😂 Felemelik a nyugdíj korhatárt 150+3 évre, oszt várjad a postást...
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
Ami pont semmit nem fog érni, mert igazából most elköltik a lóvét, aztán majd 30 év múlva az éppen aktuális tolvaj banda majd valamiből kifizeti az egyéni számlán vezetett nyugdíjamat...somoskovig
nincs vita köztünk, a mostaninál csak hátrányosabb lehet (leszámítva azt a lehetőséget, hogy a pénztár becsődöl)

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
No comment...
http://hirszerzo.hu/profit/20101124_matolcsy_magannyugdijpenztar_atlepesekxrace77
szép 😐

mondjuk van benne egy mondat, ami többet ígér, mint amiről eddig szó volt. kíváncsi leszek, hogy megvalósul-e

Aki az állami nyugdíjrendszerbe visszalép, az magával hozza az egyéni számláját, és az a házastárs számára örökölhető lesz - mondta a gazdasági miniszter. atapapa
persze. már látom amint felvesznek erre még 1134135465465456464 bürokratát, aki adminisztrálja, hogy xy átlépett az államiba és most éppen ez meg ez a felesége aki örökölheti.

Gondolom az öröklés itt úgy zajlik, hogy a házastárs """"""""számlájára"""""""" kerülharomt
Imádsz előre anyázni, a nyári esetleges blogregisztrációról is szépen kirohantál, aztán mégliberálisabb szabályozást hoztak, mint amilyen előtte volt 😊

Várjuk ki a végét. Könnyen lehet hogy csak a szokásos Fidesz-játék zajlik: mondunk valami nagyon rosszat, de végül csak fele olyan rossz lesz, és az emberek fellélegeznek, hogy milyen jól jártak

több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 269 — 49ers GM
No comment...
http://hirszerzo.hu/profit/20101124_matolcsy_magannyugdijpenztar_atlepesekxrace77
szép 😐

mondjuk van benne egy mondat, ami többet ígér, mint amiről eddig szó volt. kíváncsi leszek, hogy megvalósul-e

Aki az állami nyugdíjrendszerbe visszalép, az magával hozza az egyéni számláját, és az a házastárs számára örökölhető lesz - mondta a gazdasági miniszter. atapapa
Ami pont semmit nem fog érni, mert igazából most elköltik a lóvét, aztán majd 30 év múlva az éppen aktuális tolvaj banda majd valamiből kifizeti az egyéni számlán vezetett nyugdíjamat...

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
No comment...
http://hirszerzo.hu/profit/20101124_matolcsy_magannyugdijpenztar_atlepesekxrace77
szép 😐

mondjuk van benne egy mondat, ami többet ígér, mint amiről eddig szó volt. kíváncsi leszek, hogy megvalósul-e

Aki az állami nyugdíjrendszerbe visszalép, az magával hozza az egyéni számláját, és az a házastárs számára örökölhető lesz - mondta a gazdasági miniszter. atapapa
persze. már látom amint felvesznek erre még 1134135465465456464 bürokratát, aki adminisztrálja, hogy xy átlépett az államiba és most éppen ez meg ez a felesége aki örökölheti.

Gondolom az öröklés itt úgy zajlik, hogy a házastárs """"""""számlájára"""""""" kerül


rendben van fasság volt bevezetni ezt a cuccot, de ilyen módon visszavenni a pénzt színtiszta lopás.
Persze tudjuk az egészről GYF tehet...

Én már gondolkozom, hol, mikor és mire fogom dobálni a Molotov koktélokat. Elegem van ebből a szájbakúrt abszurdisztánból
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
No comment...
http://hirszerzo.hu/profit/20101124_matolcsy_magannyugdijpenztar_atlepesekxrace77
szép 😐

mondjuk van benne egy mondat, ami többet ígér, mint amiről eddig szó volt. kíváncsi leszek, hogy megvalósul-e

Aki az állami nyugdíjrendszerbe visszalép, az magával hozza az egyéni számláját, és az a házastárs számára örökölhető lesz - mondta a gazdasági miniszter.

több mint 13 éve
xrace77 Denver Broncos 4 503
No comment...
http://hirszerzo.hu/profit/20101124_matolcsy_magannyugdijpenztar_atlepesek
több mint 13 éve
adyno12 Atlanta Falcons 294 — Falcons fan
Sokáig éljen OV és a 2/3-os királyság!

:mad:

Kezdem úgy érzeni, hogy CSAK a nagyvilágban van hely számunkra, itt nem... 😕

Kezdő5 - Öt szakág, egy helyen! : http://www.kezdo5.hu

Think about first ever victory! - BTK Boys!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
Az egészben a legnagyobb gáz, hogy az állam el akarja venni a járulékainkat és más célra akarja használni. Hogy mikor és kinek adja vissza? Mittomén, aki jó fiú lesz és a Nenyi szellemében él.Dzsokijuing
Más célra nem lesz használva (a 14 hónapról beszélek), mert a jelenlegi rendszerben az éves befolyt járulék arra elég, hogy novemberig kifizessék a nyugdíjakat, a decemberire már hitelt kell felvenni.

Az ügyben legelsősorban nem a kormány érdemel anyázást, hanem az IMF és az EU, mert közösen arra presszionálták az országot, hogy ezt a pillért bevezessük, majd mostanra, amikor a nyugdíjreform miatt hiányzó, a GDP évi 1-2%-t is kitevő összeget kell betenni máshonnan a rendszerbe, akkor pedig arra se hajlandó az EU, hogy ez a pénz a hiányból levonható legyen.
Viszont a hiánycélhoz ragaszkodik.
Továbbá sokáig úgy nézett ki a rendszer, hogy a nyugdíjpénztárak csak állampapírba fektethették be a pénzeket, vagyis tényleg jobban járt volna a pénztárakon kívül mindenki, ha az állam vezeti az egyéni számlát és a pénzen állampapírt vesz. Helyette közel egy évtizedig szerepelt teljesen feleslegesen egy profitorientált láncszem, ami az államnál drágábban üzemelve végezte ugyanezt.

De a kormány is elmehet a vérbe, mivel ahelyett hogy ideiglenes intézkedéseket tenne (14 vagy 28 hónap nálam belefér, ha később valahogy kompenzálja) és végre hagyná kifutni teljesen a rendszert, amely 10-15 év múlva már terheket venne le a költségvetésről, de inkább visszafordítja az idő kerekét.

"Bátorításként" mondom, hogy a nyugati tapasztalatok alapján a nyugdíjpénztárak se olyan kedvesek akkor, amikor elérik azt az időt, hogy adott hónapban több pénzt kell kifizetniük a nyugdíjasoknak, mint amennyi érkezik a járulékokból, hiába halmozzák(?) a pénzt évtizedeken át. Ilyenkor ott is igyekeznek minden szart kitalálni, hogy ne minden úgy történjen, ahogyan az várható volt a tag belépésekor.

Gsnnel értek egyet, alig látok esélyt arra, hogy a folyamatosan emelkedő nyugdíjkorhatár mellett számottevő éveim legyenek nyugdíjasként. meg magamat ismerve - ha egészségem engedné - amellett is dolgoznék.

több mint 13 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 595 — Invisible man
Mi a faxért nem lehet indexelni mikor elhagyják a kurva körforgót? Tiszta idegesítő, hogy lendületből az összesen át tudnék menni, de a sok gyökér megállásra késztet. És az überpro sofőrök még telefonálnak is miközben megoldják a körforgó adta kihívásokat.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
amíg lehet tanuljatok, és kerüljétek messziről ezt a fertőt amit munkahelynek hívnak.gabtsi
Nekem nem kell mondanod, 27 évet töltöttem ebben a fertőben...
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
amíg lehet tanuljatok, és kerüljétek messziről ezt a fertőt amit munkahelynek hívnak.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Én is.
Meg is érdemelné, aki azt javasolta nekem, hogy végezzem el a technikusit, mert hogy majd azzal milyen könnyen találok munkát.

A másik.
Nincs munkád, meg min. 200 nap munkaviszonyod, de fizess havi 4500 forintot TB címszó alatt.
Mi a jó kurva anyádból fizetném mégis, ha nincs keresetem bazmeg??Mikey
:o Basszus én is azt végzem. Be kell szereznem valami fegyvernek látszó tárgyat....
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Kevés szánalmasabb dolog van annál, mikor egy ismert, lovés politikus, szintés lovés fiacskája bejön, elkezd alkudozni, és nem elégszik meg a kapott 10% kedvezménnyel.GRAFI
no offense, de mire kapta a 10% kedvezményt?
több mint 13 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 596
Én is.
Meg is érdemelné, aki azt javasolta nekem, hogy végezzem el a technikusit, mert hogy majd azzal milyen könnyen találok munkát.

A másik.
Nincs munkád, meg min. 200 nap munkaviszonyod, de fizess havi 4500 forintot TB címszó alatt.
Mi a jó kurva anyádból fizetném mégis, ha nincs keresetem bazmeg??
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
ma még embert ölök :mad:

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Kevesebb mint 1 hónap és záróvizsga (ugyebár jelentkeztem msc-re és azért...). A félév során van 8 tárgyam, egyik beadandóval is szopok, szakdoga még nincs kész, van rá még kb 4-5 napom, utána tanulni összes zh-ra, majd lesz jó másfél hetem tételekre, plusz megcsinálni ppt-t, és a maradék vizsgákat. Megkattanok... :/Asbee
Sok szerencsét!
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Kevés szánalmasabb dolog van annál, mikor egy ismert, lovés politikus, szintés lovés fiacskája bejön, elkezd alkudozni, és nem elégszik meg a kapott 10% kedvezménnyel.
több mint 13 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Kevesebb mint 1 hónap és záróvizsga (ugyebár jelentkeztem msc-re és azért...). A félév során van 8 tárgyam, egyik beadandóval is szopok, szakdoga még nincs kész, van rá még kb 4-5 napom, utána tanulni összes zh-ra, majd lesz jó másfél hetem tételekre, plusz megcsinálni ppt-t, és a maradék vizsgákat. Megkattanok... :/


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
mert még mindig nincsenek normális, társadalmilag elfogadott civil szervetek, csoportosulások.
Politikai pártok ugye próbáltak tüntetést szervezni az Alkotmánybíróság elé is, de abból se lett túl nagy cucc, ráadásul szerintem Gyurcsány megjelenése még le is húzta a tüntetést. Még mindig nem képes belátni, hogy jelenleg nincs helye az ilyen rendezvényeken meg a politikai életben sem, elvesztette a hitelét. Még ha egyet is ért az ilyen megmozdulásokkal akkor is, csak ártani tud neki a személyeneuw
Persze. Csak az a baj, hogy magyarországon politkai életben 0 a civil szféra. Mindenki csak kurva politikai pártokban és oldalakban tud gondolkodni, így esély sincs az összefogásra. Gyúrcsánnyal meg tényleg semmi esély értelmes tiltakozásra. Kissé hiteltelen amikor 500 nyugdíjjas tüntet a manyupokért...