Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 7 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Sok ott a proli


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 7 éve
Törölt felhasználó
Van köztetek érdi vagy Érd közeli lakos?
több mint 7 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Sziasztok!

Szeretnék kimenni külföldre dolgozni, ha lehet akkor olyat, amihez van már végzettségem/tapasztalatom. Gazdinfós végzettségem van, és kontrolleri poziban voltam diákként az elmúlt 9 hónapban (előtte 9 hónap AP tapasztalat). Finance területen szeretnék junior pozikra jelentkezni. Tudna valaki ötletet adni, melyik honlapokon érdemes nézni a munkákat? (Nyugat-Európa ill esetleg Észak-Európa lenne a célállomás).

Esetleg saját tapasztalatokat, tippeket szívesen fogadok.
Előre is köszi!
Borbinho
 www.jobsite.co.uk/ - Itt több project melót is szereztem UK-ban, elég jó arányban válaszoltak (IT terület). Eleve ilyet kerestem, de tele van hosszútávú melókkal is. Ezen felül LinkedIn.
több mint 7 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Sziasztok!

Szeretnék kimenni külföldre dolgozni, ha lehet akkor olyat, amihez van már végzettségem/tapasztalatom. Gazdinfós végzettségem van, és kontrolleri poziban voltam diákként az elmúlt 9 hónapban (előtte 9 hónap AP tapasztalat). Finance területen szeretnék junior pozikra jelentkezni. Tudna valaki ötletet adni, melyik honlapokon érdemes nézni a munkákat? (Nyugat-Európa ill esetleg Észak-Európa lenne a célállomás).

Esetleg saját tapasztalatokat, tippeket szívesen fogadok.
Előre is köszi!

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 7 éve
Zolika Indianapolis Colts Ole Miss Rebels 864
Telekocsizik közületek valaki srácok?
Csináltam Oszkar hirdetést, majd kiderül jó ötlet volt-e.
gaben
Úgy három éve rendszeresen csináltam. Péntek, vasárnap Nagykanizsa-Budapest. Mindig volt utasom, és nem volt gond soha. Egyszer fordul elő, hogy a lefoglalt helyre nem jött senki.

több mint 7 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 865 — Deion Sanders for president!
Telekocsizik közületek valaki srácok?
Csináltam Oszkar hirdetést, majd kiderül jó ötlet volt-e.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 7 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 865 — Deion Sanders for president!
Gyárt még valamelyik cég szívó benzines, láncos motorú autókat? Kipróbáltam a dízelt, de bárhogy számolgatok így a harmadik évben, nem járok jobban az én vezetési szokásaimmal, mint egy benzines autóval. Viszont ezektől a közvetlen befecskendezésű benzinmotoroktól félek.

Igazából egy 130-150 lóerős, nagy csomagterű autóra lenne szükségem, ami ha többet is fogyaszt 1-2 literrel, de kevésbé bonyolult a motorja.
Szokol
Árkategória? Életkor?
gaben
Két opció van:
- 4,5 millió körül valami, de akkor kurva jól legyen felszerelve.
- 1 milla környéke és akkor igazából mindegy is a felszereltség.

Most egy 2012-es Insigniat nyúzok, Hyundai I40-et nézegettem, de ott is ugye GDI motorról beszélünk.

Empty: köszi, meglesem.
Szokol
Mondeo IV 2.0, Volvo S80 II 2.0 (ugyanaz a motor ami szerintem megbízható is)
BMW 5 2.0 felett bármi (saját felelősségre)
Mercedes E 2.0 felett (ez meg merci 😊)
1 milliós autónál meg valszeg. úgyis cserélni kell a láncot, állítani a vezérlést szóval...

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 7 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 872 — Steelers fan
Gyárt még valamelyik cég szívó benzines, láncos motorú autókat? Kipróbáltam a dízelt, de bárhogy számolgatok így a harmadik évben, nem járok jobban az én vezetési szokásaimmal, mint egy benzines autóval. Viszont ezektől a közvetlen befecskendezésű benzinmotoroktól félek.

Igazából egy 130-150 lóerős, nagy csomagterű autóra lenne szükségem, ami ha többet is fogyaszt 1-2 literrel, de kevésbé bonyolult a motorja.
Szokol
Árkategória? Életkor?
gaben
Két opció van:
- 4,5 millió körül valami, de akkor kurva jól legyen felszerelve.
- 1 milla környéke és akkor igazából mindegy is a felszereltség.

Most egy 2012-es Insigniat nyúzok, Hyundai I40-et nézegettem, de ott is ugye GDI motorról beszélünk.

Empty: köszi, meglesem.
több mint 7 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 865 — Deion Sanders for president!
Gyárt még valamelyik cég szívó benzines, láncos motorú autókat? Kipróbáltam a dízelt, de bárhogy számolgatok így a harmadik évben, nem járok jobban az én vezetési szokásaimmal, mint egy benzines autóval. Viszont ezektől a közvetlen befecskendezésű benzinmotoroktól félek.

Igazából egy 130-150 lóerős, nagy csomagterű autóra lenne szükségem, ami ha többet is fogyaszt 1-2 literrel, de kevésbé bonyolult a motorja.
Szokol
Árkategória? Életkor?

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Gyárt még valamelyik cég szívó benzines, láncos motorú autókat? Kipróbáltam a dízelt, de bárhogy számolgatok így a harmadik évben, nem járok jobban az én vezetési szokásaimmal, mint egy benzines autóval. Viszont ezektől a közvetlen befecskendezésű benzinmotoroktól félek.

Igazából egy 130-150 lóerős, nagy csomagterű autóra lenne szükségem, ami ha többet is fogyaszt 1-2 literrel, de kevésbé bonyolult a motorja.
Szokol
Hyundai Elantra
128 LE, 458 literes csomagtérrel


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 872 — Steelers fan
Gyárt még valamelyik cég szívó benzines, láncos motorú autókat? Kipróbáltam a dízelt, de bárhogy számolgatok így a harmadik évben, nem járok jobban az én vezetési szokásaimmal, mint egy benzines autóval. Viszont ezektől a közvetlen befecskendezésű benzinmotoroktól félek.

Igazából egy 130-150 lóerős, nagy csomagterű autóra lenne szükségem, ami ha többet is fogyaszt 1-2 literrel, de kevésbé bonyolult a motorja.
több mint 7 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 881 — megbékéltem tom bradyvel
haló!
kérdésem olyanokhoz szól leginkább kik jártasak lehetnek a lentebb olvasható dologban, de ha bárkinek van valami építő jellegű információja, kérem ossza meg.

jelenleg szakmai gyakornok vagyok pénzügyi szektorban, tavasszal államvizsgázom, azonban a gyakornokságom szeretném kihúzni ameddig lehet (elvileg október 31-ig ki tudom). közben szervezném magamnak az október utáni projektem: külföldön eltöltött hónapok gyakornokként.
nem a pénzkeresés a motiváló tényező (fűvágás, mosogatás, takarítás és hasonló kaliberű munkák kilőve), hanem jövőbeli karrieremhez kapcsolódó munka (kilépés a komfortzónából, angol nyelvtudás fejlesztés, önéletrajz színesítés, élmények).
például találtam ezt a weboldalt, azonban a pénz magáért beszél és fizetés nincs. azért felvettem velük a kapcsolatot egy ingyenes konzultációra. persze közvetítőként óriási összeget markolnának, ha magam intézném az ügyem olcsóbb.

ez úton keresek olyan embert/embereket akik tudnak tanácsot adni/hasonlóan cselekedtek, akarnak cselekedni, hogy s miként tudnék nekiugrani ennek a projektnek.

 novaexperience.hu/

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 178 — The Mathematician
Makettezésben (konkrétabban makett-festésben) járatos kolléga lakik itt a fórumon? 😊
Bálesz
nem tudom milyen makettet szeretnél festeni, vagy mire lenne szükséged
én személy szerint nem szoktam de:
 www.facebook.com/hammertimecafe/?fref=ts
itt szoktak lenni "festő napok", bár ők inkább figurákat festenek de lehet ez is segít

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 654 — Illegális gyakorló
Makettezésben (konkrétabban makett-festésben) járatos kolléga lakik itt a fórumon? 😊

több mint 7 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 484 — Bears & Illinois fan
Hyundai I30 1,4-es benzinesekkel van valakinek vmilyen tapasztalata? Nem az új verzió hanem a 2007-12 közötti érdekelne.
tüsi91
Dízelben van I30-asom, 12-es, az utolsó a korábbi verzióból, ráadásul kombi. Érdekel így is a tapasztalat?
csi77
Persze. 😊
tüsi91
Akkor röviden, nekem nagyon tetszik eddig az autó, 3 évesen kerül hozzám - másfél éve. Nyilván a dízelnél a fogyasztás ami nagyon odaver, 4 l alatt el tudok menni vele, ha odafigyelek, ez benzinesnél azért egy 1,5 l-rel hosszabb. A váltó szuper, eléggé nagy az utastere, a sedan csomagtartója viszont nem annyira, ezért kellett nekem a kombi (család). 5 éves km független gari van rá, de ha régebbi típust nézel, ez nem érdekes. Nekem egy devander (fékerő-szabályzó) cserém volt, ezt megcsinálták gariban, a többi apróbb javítás pedig a megtett km függvénye (pl fékbetét)- illetve kicseréltem az ablaktörlő lapátokat.

Összességében nem volt vele gondom, ha megfelelő km-rel veszed (felszereltségtől is függ), jó kis autó, ár-érték arányban is

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 7 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Hyundai I30 1,4-es benzinesekkel van valakinek vmilyen tapasztalata? Nem az új verzió hanem a 2007-12 közötti érdekelne.
tüsi91
Dízelben van I30-asom, 12-es, az utolsó a korábbi verzióból, ráadásul kombi. Érdekel így is a tapasztalat?
csi77
Persze. 😊
több mint 7 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 484 — Bears & Illinois fan
Hyundai I30 1,4-es benzinesekkel van valakinek vmilyen tapasztalata? Nem az új verzió hanem a 2007-12 közötti érdekelne.
tüsi91
Dízelben van I30-asom, 12-es, az utolsó a korábbi verzióból, ráadásul kombi. Érdekel így is a tapasztalat?

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 7 éve
YoungZeeZee 7 940
Mindenkinek koszonom a valaszat.
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Ha készpénzt váltasz, a nagykörúton van végig kb 50 pénzváltó.
A tranzakciós illeték mindenhol ugyanannyi. (3 ezrelék, de maximálva van pár ezer forintban.)
A legrosszabb és a legjobb árfolyam között van mondjuk euro esetén max 1 forint difi.
Ez 4000 euro esetén, ami kb 1,2 millió forint 4ezer forint.
Hűha....

Bankban, plázákban, Váci utcában nem érdemes váltani, ott 5-8-15! forint difi is lehet a körútiakhoz képest.
De Oktogon, Nyugati, Blaha környéke mind ugyanaz.

több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Aki pesten rendszeresen szokott penztvaltani ft-ra , hol szokott? Hol talalhato a legjobb arfolyam? Tudom vannak honlapok, de par telefonhivas utan kiderul, hogy csak atveres.

elore is koszi.
ZoliMP
A Vígszínháznál is van egy jó árfolyamon dolgozó.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
ZoliMP
Kuldtem PMet.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 7 éve
YoungZeeZee 7 940
En sosem valtok otthon. A transferwiseon atutalom es atvaltom. Az a legolcsobb. Persze kell hozza magyar bankszamla is, es nem minden orszagbol mukodik.
ulpianus
A transferwiseot neztem en is. Bevallom jol hangzik, viszont csak nagyon jo vagy nagyon rossz velemenyt olvastam rola.Es...
ha nem intim a kerdes atlagos osszegeket valtasz? konkretum nem erdekel, de mondjuk egy ny europai fizetesrol beszelunk?Persz Puben is irhatod.
A Blahas tippet koszi!
több mint 7 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
En sosem valtok otthon. A transferwiseon atutalom es atvaltom. Az a legolcsobb. Persze kell hozza magyar bankszamla is, es nem minden orszagbol mukodik.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 15 430
Aki pesten rendszeresen szokott penztvaltani ft-ra , hol szokott? Hol talalhato a legjobb arfolyam? Tudom vannak honlapok, de par telefonhivas utan kiderul, hogy csak atveres.

elore is koszi.
ZoliMP
a legjobb a Blahánál az önkori meg a régi Bástya mozi helyén lévő bank között van, talán Erzsébet krt 8. szám (az a legjobb, múlt héten legalább is még az volt) Gold Change
 www.google.hu/maps/place/Gold+Change/@47.4981299,19.0701927,3a,51y,264.62h,89.24t/data=!3m7!1e1!3m5!1sBbAOxTMxnjprQ1uEAcfWNA!2e0!6s%2F%2Fgeo1.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DBbAOxTMxnjprQ1uEAcfWNA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.TACTILE.gps%26thumb%3D2%26w%3D86%26h%3D86%26yaw%3D264.39267%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!4m13!1m7!3m6!1s0x4741dc67015669cd:0x57e2a74d17839143!2sBudapest,+Erzs%C3%A9bet+krt.+8,+1073!3b1!8m2!3d47.498161!4d19.069751!3m4!1s0x0:0x125e3f3b15fae0d9!8m2!3d47.4981681!4d19.0700555!6m1!1e1

Szerkesztette: ozibozi
több mint 7 éve
YoungZeeZee 7 940
Aki pesten rendszeresen szokott penztvaltani ft-ra , hol szokott? Hol talalhato a legjobb arfolyam? Tudom vannak honlapok, de par telefonhivas utan kiderul, hogy csak atveres.

elore is koszi.
ZoliMP
Nyugatinál van több is
Amadeus91
Koszi, remelem masok is tudnak meg tippeket adni.