Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 7 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 881 — megbékéltem tom bradyvel
valaki kipróbálta már ezt a wroking holiday vízumot (új zéland, 1 év)?
100 leggyorsabb regisztráló kapja meg, szóval expeditivnek kell lenni.
Ventura
Én két éve, de alapból szánalom, hogy gyorsaságra megy (kb 5 perc alatt betelik az összes hely), meg ha a pénzkeresés a cél, ez abszolút nem pálya, a wh-t hátizsákos turistáknak, midlife crisisban szenvedőknek találták ki főként.
baggio
Tavaly 11 perc volt 😊

Ha eleg fiatal az illeto (18-30 kozotti), szerintem celszerubb az ausztralt megpalyazni, mert tobbet tudsz sporolni/utazasra felretenni a magasabb minimalberek miatt.. de valoban nem ebbol fogsz meggazdagodni. Az NZ WH egyetlen elonye (magyarok szamara), hogy 35 eves kor a felso korhatar.. es mindket orszag konnyeden bejarhato, akarmelyikben is elsz/dolgozol, a repjegy mar elhanyagolhato koltseg.
Igor
Az ausztráliainál mi az idei dátum? Mert arról a tavalyi bejelentés óta nem találtam semmit, de gondolom csak rossz helyen kerestem
baggio
Elnezest 😕 ugy latom a tavalyi megallopodas ellenere, "no start date has been set yet"... nem tul meglepo...

Szerintem a nagykovetsegnel lehet max probalkozni (bar amig nem nyilvanos, valszeg ugyse mondanak semmit)

Innen lestem amugy, nem teljesen pontos az oldal.. de Del-Korea, Taiwan, Uj-Zelandot mashol is lattam, sajnos ennyi van osszesen
 www.anyworkanywhere.com/whvhucit.html

Chile kb. hasonlo cipoben lehet, mint Ausztralia.. valakik alairtak valamit valahol, de egyelore nem er semmit dolog.
 www.workingholiday.cl/otros-convenios-wh-firmados/
Igor
köszönöm eddigi válaszaitok. 26 vagyok, tanulmányaim most fejezem be (elhúzódott). nem pénz keresés áll a középpontomban, hanem, hogy világot lássak, angolt tanuljak (ausztrál angol kihi). természetesen széles körben nézelődök lehetőségek, továbbra is képben lehet a tradicionális "utazzunk ki angliába mosogatni 1 évre", illetve felmerül a óceánjárós pincérkedés (értelmszerűen kismillió vélemény ellene, valamivel kevesebb mellette).

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
valaki kipróbálta már ezt a wroking holiday vízumot (új zéland, 1 év)?
100 leggyorsabb regisztráló kapja meg, szóval expeditivnek kell lenni.
Ventura
Én két éve, de alapból szánalom, hogy gyorsaságra megy (kb 5 perc alatt betelik az összes hely), meg ha a pénzkeresés a cél, ez abszolút nem pálya, a wh-t hátizsákos turistáknak, midlife crisisban szenvedőknek találták ki főként.
baggio
Tavaly 11 perc volt 😊

Ha eleg fiatal az illeto (18-30 kozotti), szerintem celszerubb az ausztralt megpalyazni, mert tobbet tudsz sporolni/utazasra felretenni a magasabb minimalberek miatt.. de valoban nem ebbol fogsz meggazdagodni. Az NZ WH egyetlen elonye (magyarok szamara), hogy 35 eves kor a felso korhatar.. es mindket orszag konnyeden bejarhato, akarmelyikben is elsz/dolgozol, a repjegy mar elhanyagolhato koltseg.
Igor
Az ausztráliainál mi az idei dátum? Mert arról a tavalyi bejelentés óta nem találtam semmit, de gondolom csak rossz helyen kerestem
baggio
Elnezest 😕 ugy latom a tavalyi megallopodas ellenere, "no start date has been set yet"... nem tul meglepo...

Szerintem a nagykovetsegnel lehet max probalkozni (bar amig nem nyilvanos, valszeg ugyse mondanak semmit)

Innen lestem amugy, nem teljesen pontos az oldal.. de Del-Korea, Taiwan, Uj-Zelandot mashol is lattam, sajnos ennyi van osszesen
 www.anyworkanywhere.com/whvhucit.html

Chile kb. hasonlo cipoben lehet, mint Ausztralia.. valakik alairtak valamit valahol, de egyelore nem er semmit dolog.
 www.workingholiday.cl/otros-convenios-wh-firmados/

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 868 — No es importante
valaki kipróbálta már ezt a wroking holiday vízumot (új zéland, 1 év)?
100 leggyorsabb regisztráló kapja meg, szóval expeditivnek kell lenni.
Ventura
Én két éve, de alapból szánalom, hogy gyorsaságra megy (kb 5 perc alatt betelik az összes hely), meg ha a pénzkeresés a cél, ez abszolút nem pálya, a wh-t hátizsákos turistáknak, midlife crisisban szenvedőknek találták ki főként.
baggio
Tavaly 11 perc volt 😊

Ha eleg fiatal az illeto (18-30 kozotti), szerintem celszerubb az ausztralt megpalyazni, mert tobbet tudsz sporolni/utazasra felretenni a magasabb minimalberek miatt.. de valoban nem ebbol fogsz meggazdagodni. Az NZ WH egyetlen elonye (magyarok szamara), hogy 35 eves kor a felso korhatar.. es mindket orszag konnyeden bejarhato, akarmelyikben is elsz/dolgozol, a repjegy mar elhanyagolhato koltseg.
Igor
Az ausztráliainál mi az idei dátum? Mert arról a tavalyi bejelentés óta nem találtam semmit, de gondolom csak rossz helyen kerestem


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
valaki kipróbálta már ezt a wroking holiday vízumot (új zéland, 1 év)?
100 leggyorsabb regisztráló kapja meg, szóval expeditivnek kell lenni.
Ventura
Én két éve, de alapból szánalom, hogy gyorsaságra megy (kb 5 perc alatt betelik az összes hely), meg ha a pénzkeresés a cél, ez abszolút nem pálya, a wh-t hátizsákos turistáknak, midlife crisisban szenvedőknek találták ki főként.
baggio
Tavaly 11 perc volt 😊

Ha eleg fiatal az illeto (18-30 kozotti), szerintem celszerubb az ausztralt megpalyazni, mert tobbet tudsz sporolni/utazasra felretenni a magasabb minimalberek miatt.. de valoban nem ebbol fogsz meggazdagodni. Az NZ WH egyetlen elonye (magyarok szamara), hogy 35 eves kor a felso korhatar.. es mindket orszag konnyeden bejarhato, akarmelyikben is elsz/dolgozol, a repjegy mar elhanyagolhato koltseg.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 868 — No es importante
valaki kipróbálta már ezt a wroking holiday vízumot (új zéland, 1 év)?
100 leggyorsabb regisztráló kapja meg, szóval expeditivnek kell lenni.
Ventura
Én két éve, de alapból szánalom, hogy gyorsaságra megy (kb 5 perc alatt betelik az összes hely), meg ha a pénzkeresés a cél, ez abszolút nem pálya, a wh-t hátizsákos turistáknak, midlife crisisban szenvedőknek találták ki főként.

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 881 — megbékéltem tom bradyvel
valaki kipróbálta már ezt a wroking holiday vízumot (új zéland, 1 év)?
100 leggyorsabb regisztráló kapja meg, szóval expeditivnek kell lenni.

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 15 431
 hircsarda.hu/2017/03/06/partta-alakult-a-momentan-tarsulat/

Sobri te mióta írsz a hírcsárdán? 😀
Borbinho
azt nem lehetne, hogy a pártok alakuljanak vissza mozgalommá???
több mint 7 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
 hircsarda.hu/2017/03/06/partta-alakult-a-momentan-tarsulat/

Sobri te mióta írsz a hírcsárdán? 😀

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Tud valaki ajánlani app-ot androidra, amivel nem csak nézni lehet videot, hanem, vágni, pillanatképet készíteni stb.? Egyszóval szerkeszteni is tudom a média fájlt nem csak megnézni.
Cowboykarcsi90
Quik


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 079 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Tud valaki ajánlani app-ot androidra, amivel nem csak nézni lehet videot, hanem, vágni, pillanatképet készíteni stb.? Egyszóval szerkeszteni is tudom a média fájlt nem csak megnézni.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 7 éve
hum 49
A lényeg, hogy ha van ilyen valaki, szívesen veszek bármilyen tippet, tanácsot. 😊
Vrij6
A gitár _mindig_ legyen pontosan behangolva. Ebben ne a füledre hagyatkozz, hanem hangológépre. Legjobb a gitár fejére szerelhető, mert az teljesen on-the-fly.

Egy apró elhangolódás is sokat számít, még ha a fül nem is hallja tökéletesen, de az érzés ott lesz. Egy tisztán szóló gitárral sokkal kellemesebb gyakorolni is.
több mint 7 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e itt valaki, aki tud, vagy éppen tanult/tanul, és játszik gitáron?

Akusztik, western, elektromos, mindegy.

Anno még általánosban tanultam 3 évet akusztikon, aztán én hülye nem foglalkoztam vele többet. De 2 hónapja újrakezdtem az elejéről. Az elején elvoltam az ujjak lazításával, stb, meg kerestem normális oldalt. Végül találtam ezt, ami számomra tökéletes:  www.justinguitar.com/

A lényeg, hogy ha van ilyen valaki, szívesen veszek bármilyen tippet, tanácsot. 😊

Igen, tudom, gyakorolni, az elhivatottság megvan. 😀 Később szeretnék majd elektromosat is venni.
Vrij6
gimis éveimben basszgitáron toltam a Marilyn Mansont.
Amadeus91
MIsfits-ccel kell kezdeni mindig. pokórajuccmeglásd
sutianap
az tuti. de én nem ajánlom tanulásnál sok dal megtanulását, én máig szenvedem, hogy emiatt kevésbé tudok improvizálni. de lehet csak én vagyok béna 😊
winston
Lastcaress mega diemydarling elég, instant zupastar lösző minden erdei bulin


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 7 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e itt valaki, aki tud, vagy éppen tanult/tanul, és játszik gitáron?

Akusztik, western, elektromos, mindegy.

Anno még általánosban tanultam 3 évet akusztikon, aztán én hülye nem foglalkoztam vele többet. De 2 hónapja újrakezdtem az elejéről. Az elején elvoltam az ujjak lazításával, stb, meg kerestem normális oldalt. Végül találtam ezt, ami számomra tökéletes:  www.justinguitar.com/

A lényeg, hogy ha van ilyen valaki, szívesen veszek bármilyen tippet, tanácsot. 😊

Igen, tudom, gyakorolni, az elhivatottság megvan. 😀 Később szeretnék majd elektromosat is venni.
Vrij6
gimis éveimben basszgitáron toltam a Marilyn Mansont.
Amadeus91
MIsfits-ccel kell kezdeni mindig. pokórajuccmeglásd
sutianap
az tuti. de én nem ajánlom tanulásnál sok dal megtanulását, én máig szenvedem, hogy emiatt kevésbé tudok improvizálni. de lehet csak én vagyok béna 😊
több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 003
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e itt valaki, aki tud, vagy éppen tanult/tanul, és játszik gitáron?

Akusztik, western, elektromos, mindegy.

Anno még általánosban tanultam 3 évet akusztikon, aztán én hülye nem foglalkoztam vele többet. De 2 hónapja újrakezdtem az elejéről. Az elején elvoltam az ujjak lazításával, stb, meg kerestem normális oldalt. Végül találtam ezt, ami számomra tökéletes:  www.justinguitar.com/

A lényeg, hogy ha van ilyen valaki, szívesen veszek bármilyen tippet, tanácsot. 😊

Igen, tudom, gyakorolni, az elhivatottság megvan. 😀 Később szeretnék majd elektromosat is venni.
Vrij6
gimis éveimben basszgitáron toltam a Marilyn Mansont.
Amadeus91
MIsfits-ccel kell kezdeni mindig. pokórajuccmeglásd
sutianap
hát, az Antichrist Superstar után majdnem biztos

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e itt valaki, aki tud, vagy éppen tanult/tanul, és játszik gitáron?

Akusztik, western, elektromos, mindegy.

Anno még általánosban tanultam 3 évet akusztikon, aztán én hülye nem foglalkoztam vele többet. De 2 hónapja újrakezdtem az elejéről. Az elején elvoltam az ujjak lazításával, stb, meg kerestem normális oldalt. Végül találtam ezt, ami számomra tökéletes:  www.justinguitar.com/

A lényeg, hogy ha van ilyen valaki, szívesen veszek bármilyen tippet, tanácsot. 😊

Igen, tudom, gyakorolni, az elhivatottság megvan. 😀 Később szeretnék majd elektromosat is venni.
Vrij6
gimis éveimben basszgitáron toltam a Marilyn Mansont.
Amadeus91
MIsfits-ccel kell kezdeni mindig. pokórajuccmeglásd


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 003
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e itt valaki, aki tud, vagy éppen tanult/tanul, és játszik gitáron?

Akusztik, western, elektromos, mindegy.

Anno még általánosban tanultam 3 évet akusztikon, aztán én hülye nem foglalkoztam vele többet. De 2 hónapja újrakezdtem az elejéről. Az elején elvoltam az ujjak lazításával, stb, meg kerestem normális oldalt. Végül találtam ezt, ami számomra tökéletes:  www.justinguitar.com/

A lényeg, hogy ha van ilyen valaki, szívesen veszek bármilyen tippet, tanácsot. 😊

Igen, tudom, gyakorolni, az elhivatottság megvan. 😀 Később szeretnék majd elektromosat is venni.
Vrij6
gimis éveimben basszgitáron toltam a Marilyn Mansont.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 773 — Слава Україні! Героям слава!
Na én meg most készülök elektromosat venni 😀
Asbee
Nem is mondtad, hogy játszol. 😀 Mondjuk sose kérdeztem. Milyen szinten?😊
Vrij6
Nem is játszom😀 Most akarom elkezdeni, hogy csináljak valami értelmeset is a szabadidőmben😀
Asbee
Helyes. 😀 😊 Jól teszed. 😛

Készülj fel akkor rá, hogy 1-2 hónapig eléggé fájni fognak tőle az ujjbegyeid. 😊

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Na én meg most készülök elektromosat venni 😀
Asbee
Nem is mondtad, hogy játszol. 😀 Mondjuk sose kérdeztem. Milyen szinten?😊
Vrij6
Nem is játszom😀 Most akarom elkezdeni, hogy csináljak valami értelmeset is a szabadidőmben😀


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 773 — Слава Україні! Героям слава!
Na én meg most készülök elektromosat venni 😀
Asbee
Nem is mondtad, hogy játszol. 😀 Mondjuk sose kérdeztem. Milyen szinten?😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Na én meg most készülök elektromosat venni 😀


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 773 — Слава Україні! Героям слава!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e itt valaki, aki tud, vagy éppen tanult/tanul, és játszik gitáron?

Akusztik, western, elektromos, mindegy.

Anno még általánosban tanultam 3 évet akusztikon, aztán én hülye nem foglalkoztam vele többet. De 2 hónapja újrakezdtem az elejéről. Az elején elvoltam az ujjak lazításával, stb, meg kerestem normális oldalt. Végül találtam ezt, ami számomra tökéletes:  www.justinguitar.com/

A lényeg, hogy ha van ilyen valaki, szívesen veszek bármilyen tippet, tanácsot. 😊

Igen, tudom, gyakorolni, az elhivatottság megvan. 😀 Később szeretnék majd elektromosat is venni.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Ha Key Westig lemész, én a Jefferson erődöt tuti nem hagynám ki. 😊
Bár fingom nincs, hogy konkrétan miként lehet és honnan odajutni, de az pl. nálam tuti top10-es USA uticél.

 en.wikipedia.org/wiki/Fort_Jefferson_(Florida)
Sobri Jóska
hű, ez pont olyan, ami nekem nagyon tetszene, ahogy látom elég rendszeres kompjáratok mennek oda. köszi!
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Ha Key Westig lemész, én a Jefferson erődöt tuti nem hagynám ki. 😊
Bár fingom nincs, hogy konkrétan miként lehet és honnan odajutni, de az pl. nálam tuti top10-es USA uticél.

 en.wikipedia.org/wiki/Fort_Jefferson_(Florida)

több mint 7 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
sziasztok,

az évek alatt többeknél láttam megemlítve a fórumon, hogy jártak már USA-ban, illetve ott élnek. elsősorban hozzájuk lenne kérdésem.

körvonalazódik egy 3-4 hetes túra egy haverommal, plusz egy fő, aki még nem döntött. az elsődleges terv, hogy Los Angelesből indulunk és elmegyünk Miamiig, onnan pedig (itt már biztosan repülővel) pár napot szentelünk NY-ra is, mielőtt onnan hazajönnénk.
Mivel bár sok idő ez a 3-4 hét, nem szeretnénk, ha vezetés+alvás lenne a fő program így ezekről olvasnék szívesen bárminemű infót:

- hol/hogy érdemes belföldi járatokat nézni? mivel az LA-Miami táv hatalmas, így levágnánk belőle, pl Las Vegasból elrepülnénk Dallasba, vagy ilyesmi. előtte/utána autót bérelnénk, itt csak a rentalcars-t ismerem, ahogy láttam nem drága és sok a pick up - drop off pont is. bármi tipp jó lenne, hogy a kettő közt hol érdemes repülni, hol érdemes mégis kocsival menni. Dallas után Houston, New Orleans, Jacksonville lenne kb a csapásirány)

- szállás? airbnb, motelek, ilyesmikben gondolkodunk.

- ezen felül bármi tippet szívesen látok, mikor érdemes menni a grand canyonhoz, mi nem jó program arrafelé, mi az, hol lehet jót kajálni, szóval bármi.

köszi! aki úgy érzi, akár privátban is jöhet az infó.
winston
hali, én fél évet éltem kint egyetem alatt meg azóta meló miatt voltam 6-7szer ha jól számolom (mindig kis kirándulással egybekötve😊), szóval biztos van aki rutinosabb de itt van pár tipp azért tőlem is😊:
nyilván attól is függ a 3-4 hétből mennyit akartok tengerparton dögleni pl, de usaban a road trip nagyon jó móka, főleg haverokkal, bár az ország belső része nem túl érdekes ebből a szempontból. LA-ből vegason át grand canyon, monument valley és pl el albaquerque-ig és onnan repülni miamiba vagy utah nemzeti parkjai (canyonlands, arches, zion, antelope canyon, horseshoe bend), és salt lakeből repülni miamiba. ezeket már csináltam, és mindegyik jó választás. miamiból aztán le lehet menni key westre kocsival ha még road trip kell. én a helyetekben ha még ennél is több kocsikázást akartok akkor inkább sf-ba repülnék ki és onnan le LA stb. az 1es út az óceánparton verhetetlen. mi bő egy hét alatt toltunk egy LA-SF-et yosemite érintéssel, hát azt kívánom mindenkinek legalább egyszer az életben😊
kocsibérlés: szokásos oldalak, a dollar és thrifty a legolcsóbbak általában
szállás: útmenti motelek teljesen jók, motel6 pl van sokfelé, korrekt szoba relatíve olcsón (ha netán 3an mentek sok helyen érdemes bepróbálni a 2fős szobát mert ált két duplaágy van benne és akkor lehet spórolni. meg olyan helyen ahol van sok szállás helyben alkudozni az áron, ahol van sok üres szoba inkább odaadják féláron mint hogy üresen álljon😀). caliban az airbnb annyira nem éri meg, a többit nem tudom. a fenti helyeken tudok mondani konkrét szállásokat amiket jó szívvel tudok ajánlani ha oda juttok a dologgal

szívesen írok ha van még konkrétabb kérdés és van hozzá lövésem😊
triangle
Köszi! kocsit már sok helyen béreltem, a szállásról tudok elég keveset ott, abban fogadnám a legszívesebben a segítséget. De már a "feeling" kedvéért is szívesen megszállnánk kis motelekben. Duplaágy nem gond, a "maybe" utastárs a párom 😊 Haverommal meg szobatársak voltunk kollégiumban, szóval nincs ilyen para 😀 Hol kell keresni, ha pedig tudsz konkrét tippeket az még menőbb.

Van már egy konkrétabb itinerem, 23 napra számolva. bár tudom, hogy a középső részek kevésbé érdekesek, engem ez megis baromira érdekel 😊

Los Angelesbe töltenénk pár napot, majd onnan mennénk Las Vegasba, de ott napközben ha jól tudom nem sok csinálnivaló van, így elmennénk ilyen Hoover gát+Grand Canyon utakra 1-1 napra. onnan repülnénk át Dallasba vagy Houstonba, amelyik optimálisabb. eddig csak a Southwest oldalát néztem, ahogy láttam van járat dögivel és nem is drága (100-150 dollár), Texasban megint ellenénk pár napot, hogy ne csak utazás legyen, persze igyekeznénk tartalmasan eltölteni. onnan már ahogy írtam, New Orleans, Jacksonville érintésével (ezeken a helyeken is eltöltenénk 1,5-2 napokat persze) Miami, amit ismét 4-5 napig gócpontnak használnánk, a város illetve a környék meglátogatására (pont Key West a fő cél 😊 ).

New Yorkra is jutna pár nap a hazaút előtt, de az már annyira nem roadtrip jellegű 😊

Rohanósnak tűnik, bár én nagyon szeretem az ilyesmit. Aztán amelyik rész nagyon bejött, oda vissza lehet menni később több időre is akár (vagy nyomni egy ugyan ilyet északon 😛)

Minden tippnek nagyon örülök, köszi az eddigieket!

Szerkesztette: winston
több mint 7 éve
triangle 1 283
sziasztok,

az évek alatt többeknél láttam megemlítve a fórumon, hogy jártak már USA-ban, illetve ott élnek. elsősorban hozzájuk lenne kérdésem.

körvonalazódik egy 3-4 hetes túra egy haverommal, plusz egy fő, aki még nem döntött. az elsődleges terv, hogy Los Angelesből indulunk és elmegyünk Miamiig, onnan pedig (itt már biztosan repülővel) pár napot szentelünk NY-ra is, mielőtt onnan hazajönnénk.
Mivel bár sok idő ez a 3-4 hét, nem szeretnénk, ha vezetés+alvás lenne a fő program így ezekről olvasnék szívesen bárminemű infót:

- hol/hogy érdemes belföldi járatokat nézni? mivel az LA-Miami táv hatalmas, így levágnánk belőle, pl Las Vegasból elrepülnénk Dallasba, vagy ilyesmi. előtte/utána autót bérelnénk, itt csak a rentalcars-t ismerem, ahogy láttam nem drága és sok a pick up - drop off pont is. bármi tipp jó lenne, hogy a kettő közt hol érdemes repülni, hol érdemes mégis kocsival menni. Dallas után Houston, New Orleans, Jacksonville lenne kb a csapásirány)

- szállás? airbnb, motelek, ilyesmikben gondolkodunk.

- ezen felül bármi tippet szívesen látok, mikor érdemes menni a grand canyonhoz, mi nem jó program arrafelé, mi az, hol lehet jót kajálni, szóval bármi.

köszi! aki úgy érzi, akár privátban is jöhet az infó.
winston
hali, én fél évet éltem kint egyetem alatt meg azóta meló miatt voltam 6-7szer ha jól számolom (mindig kis kirándulással egybekötve😊), szóval biztos van aki rutinosabb de itt van pár tipp azért tőlem is😊:
nyilván attól is függ a 3-4 hétből mennyit akartok tengerparton dögleni pl, de usaban a road trip nagyon jó móka, főleg haverokkal, bár az ország belső része nem túl érdekes ebből a szempontból. LA-ből vegason át grand canyon, monument valley és pl el albaquerque-ig és onnan repülni miamiba vagy utah nemzeti parkjai (canyonlands, arches, zion, antelope canyon, horseshoe bend), és salt lakeből repülni miamiba. ezeket már csináltam, és mindegyik jó választás. miamiból aztán le lehet menni key westre kocsival ha még road trip kell. én a helyetekben ha még ennél is több kocsikázást akartok akkor inkább sf-ba repülnék ki és onnan le LA stb. az 1es út az óceánparton verhetetlen. mi bő egy hét alatt toltunk egy LA-SF-et yosemite érintéssel, hát azt kívánom mindenkinek legalább egyszer az életben😊
kocsibérlés: szokásos oldalak, a dollar és thrifty a legolcsóbbak általában
szállás: útmenti motelek teljesen jók, motel6 pl van sokfelé, korrekt szoba relatíve olcsón (ha netán 3an mentek sok helyen érdemes bepróbálni a 2fős szobát mert ált két duplaágy van benne és akkor lehet spórolni. meg olyan helyen ahol van sok szállás helyben alkudozni az áron, ahol van sok üres szoba inkább odaadják féláron mint hogy üresen álljon😀). caliban az airbnb annyira nem éri meg, a többit nem tudom. a fenti helyeken tudok mondani konkrét szállásokat amiket jó szívvel tudok ajánlani ha oda juttok a dologgal

szívesen írok ha van még konkrétabb kérdés és van hozzá lövésem😊