Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 007
Ja tényleg, merthogy itt HELYjegy van 😀 Szóval eleve oda ültetnek ahol majd jófelé megyek 😀 Kösz!Rataxes
csak nehogy Sopronban köss ki a végén.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
Ja tényleg, merthogy itt HELYjegy van 😀 Szóval eleve oda ültetnek ahol majd jófelé megyek 😀 Kösz!

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Köszi!
Az utóbbi jópár évben csak ilyen minivonatozásokban volt részem Tatabánya-Bp. vagy Tatabánya-Győr 😊 Semmi átszállás / kocsilekapcsolás vagy ilyesmi, de szerintem még IC-n sem ültem 😊 Talán még középsulis osztálykiránduláson vonatoztam hosszabb távokat.Rataxes
Végülis átszállni itt se kell, csak ne lepődj majd meg ha Csornán álltok kicsit. Helyedhez meg úgyis odatalálsz 😛


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
Köszi!
Az utóbbi jópár évben csak ilyen minivonatozásokban volt részem Tatabánya-Bp. vagy Tatabánya-Győr 😊 Semmi átszállás / kocsilekapcsolás vagy ilyesmi, de szerintem még IC-n sem ültem 😊 Talán még középsulis osztálykiránduláson vonatoztam hosszabb távokat.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Akkor a vonat végébe kell majd üljek? 😊 (basszus, mennyi kérdés, mintha valami kisgyerek lennék 😀 )Rataxes
Kinn lesz ajtókon vonat számozása és oda, de igen a hátsó kocsikat keresd (kéket), itt egy kép is 😀 (persze kitudja melyik kocsi rohad le indulás előtt és mit változtatnak rajta...)



Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
Akkor a vonat végébe kell majd üljek? 😊 (basszus, mennyi kérdés, mintha valami kisgyerek lennék 😀 )

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Köszi, a laptopot már feltöltöttem és szerencsére csak 2 órás az út. Remélem wifis IC lesz 😀 ( 924 ALPOKALJA - KÉKFRANKOS IC (Budapest-Keleti - Szombathely))Rataxes
Nem lesz wifi. Vonat első része Sopronba jön, Csornán kapcsolják le szombathelyi részt, Sopronba gysev kocsik jönnek, Szhelyre pedig máv. Utóbbiakon ezen a vonalon nem szokott lenni wifi (legalábbis mikor oda kaptam jegyet nem volt), csak gyseves kocsikon. Persze ott is csak papíron, mert legtöbbször nem működik 😀


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Szomszédos országokba még talán lehet szimpatikusabb a vonat, pl. ilyen esetekben mint Double B-nél. De pl. amikor Amadeus azt javasolta már nem tudom kinek hogy vonattal induljon New Yorkba (vagy valahova az USA-ba) eléggé fogtam a fejem 😀
Rataxes
Persze, szomszédos országokba semmi értelme nincsen repülővel menni, de ahova már fél napot kéne vonatozni, esetleg átszállásokkal is, oda már nem éri meg a vonat. Akkor sem, hogyha belevesszük a reptérre kiérést és az 1-1,5 órás pluszt amivel előbb oda kell érni, hiszen a fapados járatok sztem max ilyen 2 órás repülési időt produkálnak, ahhoz ha még 2, vagy akár 3 órát is hozzáadsz akkor is kevesebb lesz mint vonattal. Főleg, hogy ahova 2 órát repül a gép, oda a vonat se 7 óra alatt ér oda. Ilyen nagy távolságban annak éri meg vonatozni, aki kifejezetten szereti a vonatozás élményét, feelingjét.
több mint 11 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
Esetleg a sármelléki cuccos után érdeklődj utána BB, mert ha jól emlékszem az most a németeknél van, és csak németországi városokba nyomul. Anno onnan voltak ilyen 1000 forintos jegyek, most nem tudom így van-e még.fetomy
Sármelllék: Jelenleg ugyebár Hévíz-Balaton Airport és november óta nem jönnek repülők, kivéve a szibériai vadászok meg hasonló orosz "nagymenők". Egyébként májustól lesz Rigába járat az Air Baltic-kal. A Lufthansa és a Germanwings idén március végétől, áprilistól kezdi meg az utaztatást.Tavaly 4 helyre repültek: Düsseldorf, Hamburg, Berlin és Frankfurt. Ezek maradnak elméletileg, valamint szeretnék egy moszkvai géppel bővíteni a menetrendet.

több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
Köszi, a laptopot már feltöltöttem és szerencsére csak 2 órás az út. Remélem wifis IC lesz 😀 ( 924 ALPOKALJA - KÉKFRANKOS IC (Budapest-Keleti - Szombathely))

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Vonatosoknak egy kérdés IC-vel kapcsolatban. Van intercityn másodosztály? 😊 Az elvira táblázatában az árnál be van írva összeg a másodosztályhoz is, tőle jobbra a kocsiosztálynál viszont csak az 1-es van feltüntetve. Igaz most nézem az a legmagasabb kocsiosztály, de nekem úgy dereng mintha IC-n nem lenne 2... Köszi!
Rataxes
Mindenhol van másodosztály, ha jól tudom. Az IC-ken 100%.

És a wifis IC-ken van konnektor a 2. osztályon is általában. 😉

több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Vonatosoknak egy kérdés IC-vel kapcsolatban. Van intercityn másodosztály? 😊 Az elvira táblázatában az árnál be van írva összeg a másodosztályhoz is, tőle jobbra a kocsiosztálynál viszont csak az 1-es van feltüntetve. Igaz most nézem az a legmagasabb kocsiosztály, de nekem úgy dereng mintha IC-n nem lenne 2... Köszi! Rataxes
Van 2. osztályú IC is, ami feltűnt kettő közti különbség nekem h csak az 1. osztályon van konnektor 😊


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
Vonatosoknak egy kérdés IC-vel kapcsolatban. Van intercityn másodosztály? 😊 Az elvira táblázatában az árnál be van írva összeg a másodosztályhoz is, tőle jobbra a kocsiosztálynál viszont csak az 1-es van feltüntetve. Igaz most nézem az a legmagasabb kocsiosztály, de nekem úgy dereng mintha IC-n nem lenne 2... Köszi!

Pl. arra gondoltam, hogyha mész repülővel, akkor azért nem 10 perccel előtte kell kinn lenned repülőtéren + oda az esetek nagy részében hosszabb idő kijutni mint vasútállomásra. Leszállás után ugyanez. Tőlünk nyugatra pedig vannak gyorsvasutak is bőségesen, az szvsz szintén nyújthat olyan élményt mint a repülés.Asbee
Szomszédos országokba még talán lehet szimpatikusabb a vonat, pl. ilyen esetekben mint Double B-nél. De pl. amikor Amadeus azt javasolta már nem tudom kinek hogy vonattal induljon New Yorkba (vagy valahova az USA-ba) eléggé fogtam a fejem 😀

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Ilyen utazástervezésekkel jól el lehetne szórakozni. Megadni pontos indulási és érkezési helyet, majd összehasonlítani az utazási időt repülővel és vonattal. Persze nem úgy hogy mikor felszáll és pont beér, hanem háztól házig. Van egy olyan érzésem, hogy néhol igen meglepő értékek jönnek ki...Persze az idő csak egy dolog ezerféle paramétert bele lehetne venni.Asbee
Néhány éve volt a google útvonaltervezőjében egy ilyen fail, hogy Japánból akartál menni már nem is tudom melyik országba, akk azt javasolta h jet skizzél át a tengeren 😀empty taxi
Jaja vágom 😀 😀

Pl. arra gondoltam, hogyha mész repülővel, akkor azért nem 10 perccel előtte kell kinn lenned repülőtéren + oda az esetek nagy részében hosszabb idő kijutni mint vasútállomásra. Leszállás után ugyanez. Tőlünk nyugatra pedig vannak gyorsvasutak is bőségesen, az szvsz szintén nyújthat olyan élményt mint a repülés.


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Ilyen utazástervezésekkel jól el lehetne szórakozni. Megadni pontos indulási és érkezési helyet, majd összehasonlítani az utazási időt repülővel és vonattal. Persze nem úgy hogy mikor felszáll és pont beér, hanem háztól házig. Van egy olyan érzésem, hogy néhol igen meglepő értékek jönnek ki...Persze az idő csak egy dolog ezerféle paramétert bele lehetne venni.Asbee
Néhány éve volt a google útvonaltervezőjében egy ilyen fail, hogy Japánból akartál menni már nem is tudom melyik országba, akk azt javasolta h jet skizzél át a tengeren 😀


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Ilyen utazástervezésekkel jól el lehetne szórakozni. Megadni pontos indulási és érkezési helyet, majd összehasonlítani az utazási időt repülővel és vonattal. Persze nem úgy hogy mikor felszáll és pont beér, hanem háztól házig. Van egy olyan érzésem, hogy néhol igen meglepő értékek jönnek ki...Persze az idő csak egy dolog ezerféle paramétert bele lehetne venni.


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 007
Tud valaki olyan légitársaságot, melynél ha mondjuk 1 hónappal előtte lefoglalom, akkor tényleg ilyen 10-15 körül lehet repjegyet venni Münchenbe? Mert én eddig csak ilyen 35-40-nél kezdődőket láttam
Double B
RailJet miért nem jó? van ilyen kedvezményes napra szóló jegy vagy 29 vagy 39 euróért.Amadeus91
Tök jó vonatozni, de ha ugyanannyiért/ olcsóbban 20+ óra helyett csak 2 órát kell utazni szerintem nagy könnyebbség 😊Toca
többször el lett már mondva neki, de amadeus fél a repüléstől, ezért mindig vonatozik és ezért mindenkit bíztat a vonatozásra, hogy ne nézzen ki hülyén, hogy mindenki röpköd jobbra-balra ő meg még mindig vonaton utazza a sokszáz kilómétereket drágábban és lassabban 😉 Gyakorlatilag belőle élnek az ilyen távolsági vonatjáratok.

btw münchen nehézkes, oda tudtommal innen nem megy fapados, így olcsó jegy sem lesz. Esetleg a sármelléki cuccos után érdeklődj utána BB, mert ha jól emlékszem az most a németeknél van, és csak németországi városokba nyomul. Anno onnan voltak ilyen 1000 forintos jegyek, most nem tudom így van-e még.fetomy
ééén kemény voltam már annak idején is. Moszkvába is vonattal mentem. Laza 36 óra oda, 36 vissza. Felét átaludtam. Volt konyha, zuhany, wc, peron mellett sütiárusok, áram. Mi kell még? Nincs is jobb, mikor zötykölődsz, feldobod a lábad a hálókocsiban a fotelra (orosz, 3 személyes kabinos hálókocsi), kezedben valami instant leveses tészta csészében és nézed a napsütéses tájat. Egyedül a Budapest-Berlin 12 órát nem ajánlom. Szlovákia és Csehország kicsit unalmassá válik egy idő után... de Ukrajna megér egy egész napot vonattal. Mondjuk a Budapest-Varsó-Danzig turné sem volt kutya vonattal, de ott nem volt választásom, egy EU-s nemzetiségi banzájra mentünk és csak akkor térítették a jegy árát, ha a legolcsóbb kivitellel mentünk.

A repülésről való félésről jutott eszembe egy sztori, München-Budapest RailJeten egyszer egy angol úriember ült mellettem. Átbeszélgettem vele azt a 7 órát Németországról, Angliáról, királynőről, Magyarországról, mire megkérdeztem, hogy miért utazik Pestre? Azt mondja, hogy Bucarestbe megy Londonból... csak fél a repüléstől, így elment Londonból-Párizsba vonattal (csatorna alatt), Párizsból Münchenbe, Münchenből Budapestre és Pestről Bucarestbe a Lőkösházi vonalon tovább. Majd mindezt visszafele is megejtette... azóta is tartom vele a kapcsolatot.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
Hát oda mondjuk lehet tényleg jobban jár a vonattal... 7 óra annyira nem vészes, 3 film meg egy kis pihenés 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
Tud valaki olyan légitársaságot, melynél ha mondjuk 1 hónappal előtte lefoglalom, akkor tényleg ilyen 10-15 körül lehet repjegyet venni Münchenbe? Mert én eddig csak ilyen 35-40-nél kezdődőket láttam
Double B
RailJet miért nem jó? van ilyen kedvezményes napra szóló jegy vagy 29 vagy 39 euróért.Amadeus91
Tök jó vonatozni, de ha ugyanannyiért/ olcsóbban 20+ óra helyett csak 2 órát kell utazni szerintem nagy könnyebbség 😊Toca
többször el lett már mondva neki, de amadeus fél a repüléstől, ezért mindig vonatozik és ezért mindenkit bíztat a vonatozásra, hogy ne nézzen ki hülyén, hogy mindenki röpköd jobbra-balra ő meg még mindig vonaton utazza a sokszáz kilómétereket drágábban és lassabban 😉 Gyakorlatilag belőle élnek az ilyen távolsági vonatjáratok.

btw münchen nehézkes, oda tudtommal innen nem megy fapados, így olcsó jegy sem lesz. Esetleg a sármelléki cuccos után érdeklődj utána BB, mert ha jól emlékszem az most a németeknél van, és csak németországi városokba nyomul. Anno onnan voltak ilyen 1000 forintos jegyek, most nem tudom így van-e még.fetomy
azért nincs fapados, mert megy vonat, ami eléggé lenyomja az árakat 😊 Frankfurtba pl. jóval olcsóbban lehet eljutni, így megy ez


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Tud valaki olyan légitársaságot, melynél ha mondjuk 1 hónappal előtte lefoglalom, akkor tényleg ilyen 10-15 körül lehet repjegyet venni Münchenbe? Mert én eddig csak ilyen 35-40-nél kezdődőket láttam
Double B
RailJet miért nem jó? van ilyen kedvezményes napra szóló jegy vagy 29 vagy 39 euróért.Amadeus91
Tök jó vonatozni, de ha ugyanannyiért/ olcsóbban 20+ óra helyett csak 2 órát kell utazni szerintem nagy könnyebbség 😊Toca
többször el lett már mondva neki, de amadeus fél a repüléstől, ezért mindig vonatozik és ezért mindenkit bíztat a vonatozásra, hogy ne nézzen ki hülyén, hogy mindenki röpköd jobbra-balra ő meg még mindig vonaton utazza a sokszáz kilómétereket drágábban és lassabban 😉 Gyakorlatilag belőle élnek az ilyen távolsági vonatjáratok.

btw münchen nehézkes, oda tudtommal innen nem megy fapados, így olcsó jegy sem lesz. Esetleg a sármelléki cuccos után érdeklődj utána BB, mert ha jól emlékszem az most a németeknél van, és csak németországi városokba nyomul. Anno onnan voltak ilyen 1000 forintos jegyek, most nem tudom így van-e még.
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 007
Tud valaki olyan légitársaságot, melynél ha mondjuk 1 hónappal előtte lefoglalom, akkor tényleg ilyen 10-15 körül lehet repjegyet venni Münchenbe? Mert én eddig csak ilyen 35-40-nél kezdődőket láttam
Double B
RailJet miért nem jó? van ilyen kedvezményes napra szóló jegy vagy 29 vagy 39 euróért.Amadeus91
Tök jó vonatozni, de ha ugyanannyiért/ olcsóbban 20+ óra helyett csak 2 órát kell utazni szerintem nagy könnyebbség 😊Toca
7 óra egy kényelmes, kondis, konyhás vonaton. Van áram (talán wifi is). Egy mozgó lakás.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 688 — Vikings fan
Tud valaki olyan légitársaságot, melynél ha mondjuk 1 hónappal előtte lefoglalom, akkor tényleg ilyen 10-15 körül lehet repjegyet venni Münchenbe? Mert én eddig csak ilyen 35-40-nél kezdődőket láttam
Double B
RailJet miért nem jó? van ilyen kedvezményes napra szóló jegy vagy 29 vagy 39 euróért.Amadeus91
Tök jó vonatozni, de ha ugyanannyiért/ olcsóbban 20+ óra helyett csak 2 órát kell utazni szerintem nagy könnyebbség 😊
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 007
Tud valaki olyan légitársaságot, melynél ha mondjuk 1 hónappal előtte lefoglalom, akkor tényleg ilyen 10-15 körül lehet repjegyet venni Münchenbe? Mert én eddig csak ilyen 35-40-nél kezdődőket láttam
Double B
RailJet miért nem jó? van ilyen kedvezményes napra szóló jegy vagy 29 vagy 39 euróért.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 874 — Undertaker of the Cleveland graveyard
No ! Tudtommal vannak itt gitárosok,úgyjogy feléjük fordulnék. Szeretnék venni multi effect pedalt, de nem tudom melyik éri meg ... Láttam én 20ért is Digitechet meg nyilván 100 fölött is Boss-t. Egyértelmű,hogy két külön kategória. A lényegi kérdés az,hogy megéri-e tényleg költekezni rá ?Illetve,hogy akinek van valamilyen tapasztalata akármilyen multi pedállal kapcsolatba az megoszthatná velem 😀

több mint 11 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
Tud valaki olyan légitársaságot, melynél ha mondjuk 1 hónappal előtte lefoglalom, akkor tényleg ilyen 10-15 körül lehet repjegyet venni Münchenbe? Mert én eddig csak ilyen 35-40-nél kezdődőket láttam
Double B
Bécsből a Niki Air elvisz március 12.-én retúr jeggyel 29.100HUF-ért. Pestről majd 20k-val drágábban. Ez a legolcsóbb amit találtam.