Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Kosárlabda

16 feliratkozó

1 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 155 — Cowboys fan
Pécsi Postás? 😊
Nőknél volt a PEAC és a PINKK, ffiaknál NKA és PVSK
A Soproni Postás áthelyezte a székhelyét Győrbe.

szerk: esetleg a fiú kosarasoknál volt a Matáv Pécs, de egyszerre pont nem voltak a PVSK első osztályban

Egyébként még annyi, hogy a 2000-es évek elején röhögtünk a Sopronon, hogy akadémistákkal tölti fel a lelátót... hááát a PEAC 15 évvel később ugyanezt csinálta, ingyenjegy, kirendelt szülők és kirendelt akadémisták és így voltak 400-an 😊
NB2
akkor valamivel keveredett
1 hónapja
NB2 New England Patriots 29 037 — nabege2@yahoo.com
Pécsi Postás? 😊
Nőknél volt a PEAC és a PINKK, ffiaknál NKA és PVSK
A Soproni Postás áthelyezte a székhelyét Győrbe.

szerk: esetleg a fiú kosarasoknál volt a Matáv Pécs, de egyszerre pont nem voltak a PVSK első osztályban

Egyébként még annyi, hogy a 2000-es évek elején röhögtünk a Sopronon, hogy akadémistákkal tölti fel a lelátót... hááát a PEAC 15 évvel később ugyanezt csinálta, ingyenjegy, kirendelt szülők és kirendelt akadémisták és így voltak 400-an 😊

Szerkesztette: NB2
1 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 155 — Cowboys fan
Óriási volt a helyszínen, a feldobás előtt már tudtam, hogy ezt nem veszíthetjük el.
Arra mondjuk kíváncsi leszek, hogy ez az egész NKA dolog milyen irányba megy, mert ha valakinek a Honvédelmi Minisztérium a főszponzora, az egy illékony dolog.
Kampman
Van barmi koze ennek a Pecsnek a Mizo Pecshez akik bajnokok lettek regen?
Vagy olyan ez mint pl Budapesten a FTC meg az MTK, csak a varos a kozos?
beltazor
Picit hosszabban 😊
Az a régi női kosárlabda klub az még a PVSK volt, csak mivel az akkori elnök nagyon bele akart szólni a költségvetésbe (valahol persze jogosan), kivált belőle a klub és megalapította a Mizo-t. PVSK volt a nevük, de nem voltak részei a PVSK családnak. Mivel RL (Rátgéber) erősebb volt, mint az ügyvezető Rózsa Gabi, ezért a klub folyamatosan csúszott lefelé a lejtőn anyagilag. Rózsa egy nagyon amatőr ügyvezető volt, ha egy cég megígért neki 10 millió támogatást, ő azt már elköltötte, aztán persze nem egyszer nem lett belőle semmi. Évek alatt egyre csak nőtt a hiány, persze a szurkolókat úgy verték át, ahogy lehetett, soha nem kaptunk valós képet a számokról. Rohadt érzés volt, mikor ősszel egy fantasztikus csapatod van, sorra nyered a meccseket, hogy januárra 1-2 ember elszivárogjon, vagy szarjon bele. A hatalmas adósság, aztán 2012-ben be is döntötte a klubot. Fura volt egyébként, mert azért most higgadt fejjel inkább szidom a klubvezetést, mint a lányokat, akkor azért dühös voltam minden játékosra, aki szart bele és a szurkolókat cserben hagyta, pedig ő csak a pénzét akarta. Egy biztos, hogy 20 évig meghatározó klub volt a Mizo, hatalmas csatákat vívtunk a Sopronnal.
Mikor bedőlt a klub igény volt Pécsen azonnal a minőségi női kosárlabdára. Igen ám, de többen több fajta dolgot akartak. Volt az RL féle vonal és volt az Iványi Dalma féle vonal (és régi Mizos tulaji kőr). Az előbbi a PEAC-ot választotta utóbbiak létrehozták a PINKK424-es Pécs csapatát. Előbbiek azt mondták, hogy tiszta lap lesz, utóbbiak meg Dalma nevével próbálták a szurkolókat meggyőzni. Ez amúgy sikerült, mert kb úgy nézett ki, hogy a szurkolók 75%-a a PINKK-et választotta (Dalma miatt) és a maradék meg a PEAC-ot. A PEAC mögött a város és a Fidesz állt és mindent megtett, hogy ellehetetlenítse a PINKK-et. Nem engedték edzeni őket a Pécsen, ez a csapat játszott Mislenyben, a pécsi Gandhiban, meg Komlón. Utóbbi vicces volt, mert Komló és Pécs finoman sem szeretik egymást sportügyben, de itt komlóiak jártak ki szurkolni a Pécsnek és Hajrá Pécseztek 😊 A PEAC-PINKK ellentét odáig fajult, hogy emberek akik 1-2 éve még együtt szurkoltak a Mizonak, ott anyázták egymást. Szar volt, nah... Nekem ráadásul haverok voltak mindkét szurkolói gárdában. A Peac valahogy elintézte magának rögtön az nb1-et és bár ők azt hirdették, hogy tiszta piaci viszonyok lesznek és minden jó lesz, Mészáros az első évben igencsak szép minuszt kreált. Emlékeim szerint a következő 3 évben nyögték ezt. A PINKK mögött voltak a szurkolók és a dilettáns klubvezetés 😊 Állítólag ott sem sikerült fizetni a játékosokat, a PINKK úgy lett bajnok, hogy kb mindenki tudta, hogy nincs lóvé. Egyébként szép történet volt, mert a 3. évükben magyar bajnokok lettek, pont a PEAC-ot legyőzve. Hatalmas elégtétel lett a szurkolóknak.
De aztán jött a változás és a szurkolók egy picit szembe lettek köpve, mert a PINKK-ben játszók közül 2-en is a PEAC-ot választották és a szurkolók úgy érezték, hogy valami nem okés. Ott ki is hátráltak a PINKK mögül, a PEAC meg mint megnyerve a városi csatát egyedül maradt. A probléma az volt a PEAC-cal, hogy az elvesztett döntő után lúzer csapat lett. Nem nyert meg fontos rájátszás meccseket, folyton a kupában csak 4. lett, a bajnokságban volt, hogy 5. Egyszerűen nem jött össze semmi. Persze az állami pénzek jöttek, RL többször volt az NS-ben PR cikként, felhúztak nekik egy csarnokot (közben a régi Lauber omladozott), de az eredmények csak nem jöttek. Aztán az lett, hogy a többiek dőltek be, elfogyott a pénz. MTK, Szekszárd, Győr és a Dióknál és a Sopronnál is azért megcsappant a pénz. Nah idén aztán tényleg ebben a bűngyenge bajnokságban összejött a Pécsnek a győzelem. Igaz a kupában esélyesként kikaptak a Soprontól, mert lesérült a legjobb játékosuk, az Európa Kupában korán kizúgtak, mert 1 meccset elkúrtak, szóval ebben az idényben jóval több volt.
Hallani olyat, hogy állambácsi kihátrál a PEAC mögül, ott sem lesz pénz, érdekes év elé nézünk, valszeg nem lesz jobb 😕

Egyébként a női kosárlabdában is az van, mint a fociban, hogy a rengeteg akadémia, valahogy nem igazán ontja a tehetségeket. Pl a soproni kosárakadémia megvan 20 éve, de nem tudok 1! sopronit sem, aki onnan került volna be a válogatottba és szerintem az adófizetők meg elköltöttek rájuk több milliárdot. És akkor még a többi akadémiáról nem is beszéltem 😊
NB2
Egyébként a Postással mi lett? Átszivárgott a PVSK-ba? Csak mert volt olyan év emlékeim szerint, hogy két pécsi meg két soproni csapat volt az élvonalban (PVSK, Pécsi Postás, GySEV, Soproni Postás)
1 hónapja
NB2 New England Patriots 29 037 — nabege2@yahoo.com
Óriási volt a helyszínen, a feldobás előtt már tudtam, hogy ezt nem veszíthetjük el.
Arra mondjuk kíváncsi leszek, hogy ez az egész NKA dolog milyen irányba megy, mert ha valakinek a Honvédelmi Minisztérium a főszponzora, az egy illékony dolog.
Kampman
Van barmi koze ennek a Pecsnek a Mizo Pecshez akik bajnokok lettek regen?
Vagy olyan ez mint pl Budapesten a FTC meg az MTK, csak a varos a kozos?
beltazor
Picit hosszabban 😊
Az a régi női kosárlabda klub az még a PVSK volt, csak mivel az akkori elnök nagyon bele akart szólni a költségvetésbe (valahol persze jogosan), kivált belőle a klub és megalapította a Mizo-t. PVSK volt a nevük, de nem voltak részei a PVSK családnak. Mivel RL (Rátgéber) erősebb volt, mint az ügyvezető Rózsa Gabi, ezért a klub folyamatosan csúszott lefelé a lejtőn anyagilag. Rózsa egy nagyon amatőr ügyvezető volt, ha egy cég megígért neki 10 millió támogatást, ő azt már elköltötte, aztán persze nem egyszer nem lett belőle semmi. Évek alatt egyre csak nőtt a hiány, persze a szurkolókat úgy verték át, ahogy lehetett, soha nem kaptunk valós képet a számokról. Rohadt érzés volt, mikor ősszel egy fantasztikus csapatod van, sorra nyered a meccseket, hogy januárra 1-2 ember elszivárogjon, vagy szarjon bele. A hatalmas adósság, aztán 2012-ben be is döntötte a klubot. Fura volt egyébként, mert azért most higgadt fejjel inkább szidom a klubvezetést, mint a lányokat, akkor azért dühös voltam minden játékosra, aki szart bele és a szurkolókat cserben hagyta, pedig ő csak a pénzét akarta. Egy biztos, hogy 20 évig meghatározó klub volt a Mizo, hatalmas csatákat vívtunk a Sopronnal.
Mikor bedőlt a klub igény volt Pécsen azonnal a minőségi női kosárlabdára. Igen ám, de többen több fajta dolgot akartak. Volt az RL féle vonal és volt az Iványi Dalma féle vonal (és régi Mizos tulaji kőr). Az előbbi a PEAC-ot választotta utóbbiak létrehozták a PINKK424-es Pécs csapatát. Előbbiek azt mondták, hogy tiszta lap lesz, utóbbiak meg Dalma nevével próbálták a szurkolókat meggyőzni. Ez amúgy sikerült, mert kb úgy nézett ki, hogy a szurkolók 75%-a a PINKK-et választotta (Dalma miatt) és a maradék meg a PEAC-ot. A PEAC mögött a város és a Fidesz állt és mindent megtett, hogy ellehetetlenítse a PINKK-et. Nem engedték edzeni őket a Pécsen, ez a csapat játszott Mislenyben, a pécsi Gandhiban, meg Komlón. Utóbbi vicces volt, mert Komló és Pécs finoman sem szeretik egymást sportügyben, de itt komlóiak jártak ki szurkolni a Pécsnek és Hajrá Pécseztek 😊 A PEAC-PINKK ellentét odáig fajult, hogy emberek akik 1-2 éve még együtt szurkoltak a Mizonak, ott anyázták egymást. Szar volt, nah... Nekem ráadásul haverok voltak mindkét szurkolói gárdában. A Peac valahogy elintézte magának rögtön az nb1-et és bár ők azt hirdették, hogy tiszta piaci viszonyok lesznek és minden jó lesz, Mészáros az első évben igencsak szép minuszt kreált. Emlékeim szerint a következő 3 évben nyögték ezt. A PINKK mögött voltak a szurkolók és a dilettáns klubvezetés 😊 Állítólag ott sem sikerült fizetni a játékosokat, a PINKK úgy lett bajnok, hogy kb mindenki tudta, hogy nincs lóvé. Egyébként szép történet volt, mert a 3. évükben magyar bajnokok lettek, pont a PEAC-ot legyőzve. Hatalmas elégtétel lett a szurkolóknak.
De aztán jött a változás és a szurkolók egy picit szembe lettek köpve, mert a PINKK-ben játszók közül 2-en is a PEAC-ot választották és a szurkolók úgy érezték, hogy valami nem okés. Ott ki is hátráltak a PINKK mögül, a PEAC meg mint megnyerve a városi csatát egyedül maradt. A probléma az volt a PEAC-cal, hogy az elvesztett döntő után lúzer csapat lett. Nem nyert meg fontos rájátszás meccseket, folyton a kupában csak 4. lett, a bajnokságban volt, hogy 5. Egyszerűen nem jött össze semmi. Persze az állami pénzek jöttek, RL többször volt az NS-ben PR cikként, felhúztak nekik egy csarnokot (közben a régi Lauber omladozott), de az eredmények csak nem jöttek. Aztán az lett, hogy a többiek dőltek be, elfogyott a pénz. MTK, Szekszárd, Győr és a Dióknál és a Sopronnál is azért megcsappant a pénz. Nah idén aztán tényleg ebben a bűngyenge bajnokságban összejött a Pécsnek a győzelem. Igaz a kupában esélyesként kikaptak a Soprontól, mert lesérült a legjobb játékosuk, az Európa Kupában korán kizúgtak, mert 1 meccset elkúrtak, szóval ebben az idényben jóval több volt.
Hallani olyat, hogy állambácsi kihátrál a PEAC mögül, ott sem lesz pénz, érdekes év elé nézünk, valszeg nem lesz jobb 😕

Egyébként a női kosárlabdában is az van, mint a fociban, hogy a rengeteg akadémia, valahogy nem igazán ontja a tehetségeket. Pl a soproni kosárakadémia megvan 20 éve, de nem tudok 1! sopronit sem, aki onnan került volna be a válogatottba és szerintem az adófizetők meg elköltöttek rájuk több milliárdot. És akkor még a többi akadémiáról nem is beszéltem 😊
1 hónapja
NB2 New England Patriots 29 037 — nabege2@yahoo.com
Kimentem ma a döntőre, nagyon nagyon hosszú évek után láttam pécsi csapatot. Szörnyű volt, nekem aki még emlékezett a múltra... Hnegyed6-kor még üres székek voltak a lelátón. Érted, egy döntőn?????? Emlékszem régen a Mizos időkben 6-kor volt a meccs, 2-kor már sorban álltunk, 4-kor mikor felengedtek, 5 perc alatt megtelt még a régi csarnok, de 6-ig jöttek az emberek folyamatosan!
Hangulat elég lagymatag volt, volt, hogy a diókat jobban hallottam mint a pécsieket, de ahogy haladt előre a meccs, azért a lelátó többi része is hangosabb lett, igaz megint csak azt tudom mondani, hogy ez semmi nem volt a régi időkhöz képest.
A meccs fura volt, mert még ezt a foghíjas Pécset sem igazán sikerült megszorongatni a Dióknak, ami szerintem hatalmas kritikája Völgyinek. Már a buszra sem kellett volna felengedni. A Pécs 2 legjobbja hiányzik, szerintem jobb csapat a DVTK, de még meccset sem nyernek????? Volt egy kis megingás, mikor +20-ról visszajöttek +9-re, de stabilizált a Pécs és tükör simán nyertek.
Fura volt látni az egészet, alapban nem igazán szimpatizálok a PEAC-cal, de valamennyire azért mégis pécsiek, szóval boldog voltam, de érdekes volt, hogy viszonylag többen elmentek már az ünneplésről.
Elmondható, hogy az elmúlt 35 év leggyengébb női kosárlabda bajnoksága volt, ahol a PEAC a sok lúzerkedése után végre behúzta, de nálam azért még így is marad hiányérzet, ennél idén jóval többet is el lehetett volna érni.
1 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
Óriási volt a helyszínen, a feldobás előtt már tudtam, hogy ezt nem veszíthetjük el.
Arra mondjuk kíváncsi leszek, hogy ez az egész NKA dolog milyen irányba megy, mert ha valakinek a Honvédelmi Minisztérium a főszponzora, az egy illékony dolog.
Kampman
Van barmi koze ennek a Pecsnek a Mizo Pecshez akik bajnokok lettek regen?
Vagy olyan ez mint pl Budapesten a FTC meg az MTK, csak a varos a kozos?
beltazor
Jogilag semmi.
Gyakorlatilag itt van Rátgéber, Iványi, meg a régi arcok közül néhányan.
1 hónapja
beltazor Michigan Wolverines 2 970 — Pfizer & Moderna fan
Óriási volt a helyszínen, a feldobás előtt már tudtam, hogy ezt nem veszíthetjük el.
Arra mondjuk kíváncsi leszek, hogy ez az egész NKA dolog milyen irányba megy, mert ha valakinek a Honvédelmi Minisztérium a főszponzora, az egy illékony dolog.
Kampman
Van barmi koze ennek a Pecsnek a Mizo Pecshez akik bajnokok lettek regen?
Vagy olyan ez mint pl Budapesten a FTC meg az MTK, csak a varos a kozos?

1 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
Óriási volt a helyszínen, a feldobás előtt már tudtam, hogy ezt nem veszíthetjük el.
Arra mondjuk kíváncsi leszek, hogy ez az egész NKA dolog milyen irányba megy, mert ha valakinek a Honvédelmi Minisztérium a főszponzora, az egy illékony dolog.
1 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 645 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
Meglepően sima Pécs lett a döntő
1 hónapja
NB2 New England Patriots 29 037 — nabege2@yahoo.com
lába meggyógyult?
1 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 155 — Cowboys fan
Idén lesz miért nézni WNBA-t!😀

iktriad
Kérdés, idén játszatja-e eleget a banya
1 hónapja
iktriad Jacksonville Jaguars 86 021 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Idén lesz miért nézni WNBA-t!😀
1 hónapja
NB2 New England Patriots 29 037 — nabege2@yahoo.com
Nem láttam jönni.
Ha Aho és Lelik is kidől, akkor kb sima liba
mondjuk siralmas ez az egész nekem, lehet majd írok bővebben
1 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
2-0, ha jól látom, 2017 óta először nyertünk Miskolcon.
Nagyot küzd az egész csapat.
1 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
A 2. meccs közvetítése eddig nagyon profi.
Már az első meccsen is feltűnt, hogy Jenő nem volt sehol, és szerintem most sem a helyszínről közvetít. De hangosabbak az ő stúdióhangjai, ahogy vizet tölt magának meg rendezgeti a papírjait, mint a stadion atmoszférája.

De ezen javítottak a 2. félidőben.

Szerkesztette: Kampman
1 hónapja
Gergőke Pittsburgh Steelers Ohio State Buckeyes 3 020 — Pittsburgh Pirates,Chicago Bulls, Aston Villa és AC Milan fa
Megvan a női döntő első meccse.
Az év legjobb védekezését az évtized egyik legpenetránsabb büntetőzése sem tudta elrontani.
A miskolci meccseken sok esélyt nem látok, de a pályelőnyt megtartva be lehetne húzni a bajnoki címet, mert otthon még meggyengülve is tényleg bárkit le tud győzni a Pécs.
Kampman
2x a diók nem fognak ilyen szarul játszani Pécsen
NB2
Nagyon remélem, hogy igazad lesz, mert, amit műveltünk az botrányosan gyenge volt. Remélem nyerünk egyet Pécsen a hazaikat meg fogjuk tudni hozni. Mondjuk az is hasznos lenne, ha Smuda többet játszana, mert Grigalauskyté támadásban nemhohy 0, de inkább -1.

1 hónapja
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
Megvan a női döntő első meccse.
Az év legjobb védekezését az évtized egyik legpenetránsabb büntetőzése sem tudta elrontani.
A miskolci meccseken sok esélyt nem látok, de a pályelőnyt megtartva be lehetne húzni a bajnoki címet, mert otthon még meggyengülve is tényleg bárkit le tud győzni a Pécs.
Kampman
2x a diók nem fognak ilyen szarul játszani Pécsen
NB2
Nem voltak jók, de egyrészt ehhez kellett a mi D-nk is, másrészt meg talán mi sem fogunk egy 3/21-et dobni még egyszer triplából.
1 hónapja
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
Megvan a női döntő első meccse.
Az év legjobb védekezését az évtized egyik legpenetránsabb büntetőzése sem tudta elrontani.
A miskolci meccseken sok esélyt nem látok, de a pályelőnyt megtartva be lehetne húzni a bajnoki címet, mert otthon még meggyengülve is tényleg bárkit le tud győzni a Pécs.
Kampman
Studer bazdmeg mit keresett ennyi ideig a pályán...
zinedine5
A tapasztalata tartotta fent, meg hát ugye Held távozta is.
Kampman
Max az. Meg Zseljko, hogy ne omoljon össze az egész sorozatra.
1 hónapja
NB2 New England Patriots 29 037 — nabege2@yahoo.com
Megvan a női döntő első meccse.
Az év legjobb védekezését az évtized egyik legpenetránsabb büntetőzése sem tudta elrontani.
A miskolci meccseken sok esélyt nem látok, de a pályelőnyt megtartva be lehetne húzni a bajnoki címet, mert otthon még meggyengülve is tényleg bárkit le tud győzni a Pécs.
Kampman
2x a diók nem fognak ilyen szarul játszani Pécsen
1 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
Megvan a női döntő első meccse.
Az év legjobb védekezését az évtized egyik legpenetránsabb büntetőzése sem tudta elrontani.
A miskolci meccseken sok esélyt nem látok, de a pályelőnyt megtartva be lehetne húzni a bajnoki címet, mert otthon még meggyengülve is tényleg bárkit le tud győzni a Pécs.
Kampman
Studer bazdmeg mit keresett ennyi ideig a pályán...
zinedine5
A tapasztalata tartotta fent, meg hát ugye Held távozta is.
1 hónapja
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
Megvan a női döntő első meccse.
Az év legjobb védekezését az évtized egyik legpenetránsabb büntetőzése sem tudta elrontani.
A miskolci meccseken sok esélyt nem látok, de a pályelőnyt megtartva be lehetne húzni a bajnoki címet, mert otthon még meggyengülve is tényleg bárkit le tud győzni a Pécs.
Kampman
Studer bazdmeg mit keresett ennyi ideig a pályán...
1 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
Megvan a női döntő első meccse.
Az év legjobb védekezését az évtized egyik legpenetránsabb büntetőzése sem tudta elrontani.
A miskolci meccseken sok esélyt nem látok, de a pályelőnyt megtartva be lehetne húzni a bajnoki címet, mert otthon még meggyengülve is tényleg bárkit le tud győzni a Pécs.
2 hónapja
iktriad Jacksonville Jaguars 86 021 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Dorkáék Franciaország, Nigéria és Dél-Korea ellen játszanak majd a női kosár VB-n.
2 hónapja
NB2 New England Patriots 29 037 — nabege2@yahoo.com
PVSK - Újbuda, férfi másodosztály playoff negyeddöntő, 3. meccs

74 személyi falt, az Újbudától 6 kipontozódás 😀 😀 😀

Mondjuk a vendégek az utolsó 3-4 percben már szándékosan ütöttek minden pécsi támadásnál egy blowout meccsen, hogy milyen célból, azt nem tudom, csak sejtem.
Kampman
138-114 akkor is wtf 😊
2 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
PVSK - Újbuda, férfi másodosztály playoff negyeddöntő, 3. meccs

74 személyi falt, az Újbudától 6 kipontozódás 😀 😀 😀

Mondjuk a vendégek az utolsó 3-4 percben már szándékosan ütöttek minden pécsi támadásnál egy blowout meccsen, hogy milyen célból, azt nem tudom, csak sejtem.