Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Muzikális kulturálódás

16 feliratkozó

több mint 1 éve
gyeek LSU Tigers 8 713 — Grady Judd fan
Csodálom, hogy Alekosz mèg nem volt 😏😛 (na megöltem a bulit 😉)

Amúgy Josh Grobant pl èn is adom de sok mindenki mást aki már leírásra került itt (btw Sting vagy Phil Collinst se láttam de lehet hogy volt, őket is bírom pl)
dande2
Én inkább egy mintázatot látok kibontakozni csapat és zenei ízlés terén immár két minta alapján. 😊

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 314 — Így remélem megfelelek nektek.....
Csodálom, hogy Alekosz mèg nem volt 😏😛 (na megöltem a bulit 😉)

Amúgy Josh Grobant pl èn is adom de sok mindenki mást aki már leírásra került itt (btw Sting vagy Phil Collinst se láttam de lehet hogy volt, őket is bírom pl)
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 154 — Cowboys fan
Taylor Swiftet sem írta még senki 😀
NB2
még jó. ha már mindenáron nőt kell hallgatni, akkor Alecia Moore, 2001-2008 között
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 154 — Cowboys fan
Sehol egy Freddy Mercury... Erről eszembe jut az az eset amikor összefutottam kocsmában egy pécsi egyetem despotájával. A tag eléggé be volt már tintázva, egy phd hallgatójával fuvaroztatta magát aki természetesen nem ivott semmit és mivel a pultos lány is arra a karra járt, ezért kérhetett zenét. Ami Queen volt. Két hatalmas tabu témája volt: őt öregséggel kapcsolatba hozni, illetve megkérdőjelezni Freddy Mercury abszolut dominanciáját a "legjobb énekes" titulusért. Mindezt teljesen komolyan gondolva, semmi iróniáit nem érezve. Mivel lekenyerezett jó féle rummal, ráhagytam a dolgot. 😊
gyeek
Szerintem a Queen nem metálzenekar, Mercury nem metál énekes.
bcsarli, Udvari Főkóstoló
ez volt a felütés:
Amúgy ha már így benne vagyunk, lehetne írni kedvenc énekeseket, énekesnőket 😊

Nem feltétlenül csak rock/metal.
warr_b
több mint 1 éve
gyeek LSU Tigers 8 713 — Grady Judd fan
Sehol egy Freddy Mercury... Erről eszembe jut az az eset amikor összefutottam kocsmában egy pécsi egyetem despotájával. A tag eléggé be volt már tintázva, egy phd hallgatójával fuvaroztatta magát aki természetesen nem ivott semmit és mivel a pultos lány is arra a karra járt, ezért kérhetett zenét. Ami Queen volt. Két hatalmas tabu témája volt: őt öregséggel kapcsolatba hozni, illetve megkérdőjelezni Freddy Mercury abszolut dominanciáját a "legjobb énekes" titulusért. Mindezt teljesen komolyan gondolva, semmi iróniáit nem érezve. Mivel lekenyerezett jó féle rummal, ráhagytam a dolgot. 😊
gyeek
Szerintem a Queen nem metálzenekar.
bcsarli, Udvari Főkóstoló
Rock is idekeveredett (én is írtam), ha valaki annyira kedvelné a Queent vagy Mercury-t nem emiatt nem írta volna.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 1 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 9 527 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Sehol egy Freddy Mercury... Erről eszembe jut az az eset amikor összefutottam kocsmában egy pécsi egyetem despotájával. A tag eléggé be volt már tintázva, egy phd hallgatójával fuvaroztatta magát aki természetesen nem ivott semmit és mivel a pultos lány is arra a karra járt, ezért kérhetett zenét. Ami Queen volt. Két hatalmas tabu témája volt: őt öregséggel kapcsolatba hozni, illetve megkérdőjelezni Freddy Mercury abszolut dominanciáját a "legjobb énekes" titulusért. Mindezt teljesen komolyan gondolva, semmi iróniáit nem érezve. Mivel lekenyerezett jó féle rummal, ráhagytam a dolgot. 😊
gyeek
Szerintem a Queen nem metálzenekar, Mercury nem metál énekes.

Szerkesztette: bcsarli, Udvari Főkóstoló

több mint 1 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 4 049
Dio egyértelműen nagyon nagy király, de nekem a kedvenc Sabbath lemezeim igazából azok amiken Tony Martin énekelt.
Számomra a Manowar cringe faktora olyan magasan van, hogy nem tudom komolyan venni, bármennyire és képzett énekes Eric.
Sebii
King Diamond. De az tipikus gyűlölőm/szeretem hang.😊 Adams nagyon képzett, de nekem a Manowar nem a stílusom.😊
zavi27
A Seattle fanok hogy menekülnek a város legtruebb metálistensége elől 😀
Srácok megnyertétek ő a Tietek.
Helmut Zimmer
A heavy metallal úgy általában engem ki lehet kergetni a világból. Kevés zenekar van a műfajban akit elviselek. Én inkább trash, prog, stoner meg a modernebb cuccok vonalán mozgok, djent, ilyesmi.
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 29 033 — nabege2@yahoo.com
Taylor Swiftet sem írta még senki 😀
több mint 1 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 549 — rabszolga
1. Demjén Ferenc
2. Rózsi
3. A V'Moto-Rock-os csávó

Az egyetlen ember, akinek meg tudom bocsátani, hogy fideszes. 😀 😀
több mint 1 éve
gyeek LSU Tigers 8 713 — Grady Judd fan
Sehol egy Freddy Mercury... Erről eszembe jut az az eset amikor összefutottam kocsmában egy pécsi egyetem despotájával. A tag eléggé be volt már tintázva, egy phd hallgatójával fuvaroztatta magát aki természetesen nem ivott semmit és mivel a pultos lány is arra a karra járt, ezért kérhetett zenét. Ami Queen volt. Két hatalmas tabu témája volt: őt öregséggel kapcsolatba hozni, illetve megkérdőjelezni Freddy Mercury abszolut dominanciáját a "legjobb énekes" titulusért. Mindezt teljesen komolyan gondolva, semmi iróniáit nem érezve. Mivel lekenyerezett jó féle rummal, ráhagytam a dolgot. 😊

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 1 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 118 — no es importante
Chris Cornell, Chester Bennington Bennington és Corey Taylor az én három énekes védőszentem, de mivel itt még nem volt megemlítve, muszáj beírnom Josh Groban nevét, akinél angyalibb férfihang nem létezik (Marko Saaresto-ért azért jár a piros pont).


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Dio egyértelműen nagyon nagy király, de nekem a kedvenc Sabbath lemezeim igazából azok amiken Tony Martin énekelt.
Számomra a Manowar cringe faktora olyan magasan van, hogy nem tudom komolyan venni, bármennyire és képzett énekes Eric.
Sebii
King Diamond. De az tipikus gyűlölőm/szeretem hang.😊 Adams nagyon képzett, de nekem a Manowar nem a stílusom.😊
zavi27
A Seattle fanok hogy menekülnek a város legtruebb metálistensége elől 😀
Srácok megnyertétek ő a Tietek.
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 356 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Fúú, nehéz így összegyújteni 35+ év zenehallgatás után kb.
Csak pár nagyon fontos énekes név (zenekar van más sok még), de biztos kihagyok párat:

Bruce Dickinson
James Labrie
Sir Russell Allen
Steven Wilson
Roy Khan
Warrel Dane
Daniel Gildenlöw
Kalapács Józsi
Tarja Turunen
Ray Alder
Mariusz Duda
Tom Englund
Geoff Tate
Araya, Hetfield, Mustaine, Chuck Billy és Schuldiner (ők nyílván nem technikailag, érzelmileg, hanem korszakosan meghatározók régóta)
zavi27
Király! Ez az első olyan lista, amely szereplőinek 50%-a hallatán instant tudom, hogy rossz moziban ülök 😊

Amúgy meg mind sarlatánok vagytok a három igazi királyt nem is írtátáok.
Fáj hogy Eric Adamset senki sem írta és Steve Perry is kimaradt a listákból... a harmadik király meg annyira az ördög műve, ogy nem csodálom, hogy senki sem írta 😊
Helmut Zimmer
Eric Adams halványan fölmerült bennem, de igazából ő nem jó énekes 😄

Nah, most már kiváncsi lettem, ki a harmadik, Peter Steele? 😆
warr_b
Eric nem nagy énekes!? Azonnak hagyd el a termet. Pózer vagy! 😊 Mi lesz a következő, hogy Joey Demaio nem minden idők legnagyobb elektromos cselló művésze a metálban, vagy Michael Angelo Batio egy zenebohóc?! Mi jöhet még??!! Mi?!

A harmadik király, leginkább nevében király, a gonoszság és blaszfémia ősforrása, sötét mesék mesélője, egyben minden szereplője, a falsetto első hőse, teljes téboly teremtője.
Helmut Zimmer
Nagynak nagy, mert kigyúrta magát 😆
Jahh, pózer vagyok, csak kétszer láttam őket élőben meg dedikált pólóm meg mindenfélém is volt tőlük ☺️
De amúgy ott az indián volt az agy.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
zavi27 Seattle Seahawks Oregon Ducks 5 726 — Amerikai sportok rajongója
Fúú, nehéz így összegyújteni 35+ év zenehallgatás után kb.
Csak pár nagyon fontos énekes név (zenekar van más sok még), de biztos kihagyok párat:

Bruce Dickinson
James Labrie
Sir Russell Allen
Steven Wilson
Roy Khan
Warrel Dane
Daniel Gildenlöw
Kalapács Józsi
Tarja Turunen
Ray Alder
Mariusz Duda
Tom Englund
Geoff Tate
Araya, Hetfield, Mustaine, Chuck Billy és Schuldiner (ők nyílván nem technikailag, érzelmileg, hanem korszakosan meghatározók régóta)
zavi27
Király! Ez az első olyan lista, amely szereplőinek 50%-a hallatán instant tudom, hogy rossz moziban ülök 😊

Amúgy meg mind sarlatánok vagytok a három igazi királyt nem is írtátáok.
Fáj hogy Eric Adamset senki sem írta és Steve Perry is kimaradt a listákból... a harmadik király meg annyira az ördög műve, ogy nem csodálom, hogy senki sem írta 😊
Helmut Zimmer
Eric Adams halványan fölmerült bennem, de igazából ő nem jó énekes 😄

Nah, most már kiváncsi lettem, ki a harmadik, Peter Steele? 😆
warr_b
Eric nem nagy énekes!? Azonnak hagyd el a termet. Pózer vagy! 😊 Mi lesz a következő, hogy Joey Demaio nem minden idők legnagyobb elektromos cselló művésze a metálban, vagy Michael Angelo Batio egy zenebohóc?! Mi jöhet még??!! Mi?!

A harmadik király, leginkább nevében király, a gonoszság és blaszfémia ősforrása, sötét mesék mesélője, egyben minden szereplője, a falsetto első hőse, teljes téboly teremtője.
Helmut Zimmer
King Diamond. De az tipikus gyűlölőm/szeretem hang.😊 Adams nagyon képzett, de nekem a Manowar nem a stílusom.😊
több mint 1 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 4 049
Dio egyértelműen nagyon nagy király, de nekem a kedvenc Sabbath lemezeim igazából azok amiken Tony Martin énekelt.
Számomra a Manowar cringe faktora olyan magasan van, hogy nem tudom komolyan venni, bármennyire és képzett énekes Eric.

Szerkesztette: Sebii
több mint 1 éve
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Fúú, nehéz így összegyújteni 35+ év zenehallgatás után kb.
Csak pár nagyon fontos énekes név (zenekar van más sok még), de biztos kihagyok párat:

Bruce Dickinson
James Labrie
Sir Russell Allen
Steven Wilson
Roy Khan
Warrel Dane
Daniel Gildenlöw
Kalapács Józsi
Tarja Turunen
Ray Alder
Mariusz Duda
Tom Englund
Geoff Tate
Araya, Hetfield, Mustaine, Chuck Billy és Schuldiner (ők nyílván nem technikailag, érzelmileg, hanem korszakosan meghatározók régóta)
zavi27
Király! Ez az első olyan lista, amely szereplőinek 50%-a hallatán instant tudom, hogy rossz moziban ülök 😊

Amúgy meg mind sarlatánok vagytok a három igazi királyt nem is írtátáok.
Fáj hogy Eric Adamset senki sem írta és Steve Perry is kimaradt a listákból... a harmadik király meg annyira az ördög műve, ogy nem csodálom, hogy senki sem írta 😊
Helmut Zimmer
Eric Adams halványan fölmerült bennem, de igazából ő nem jó énekes 😄

Nah, most már kiváncsi lettem, ki a harmadik, Peter Steele? 😆
warr_b
Eric nem nagy énekes!? Azonnak hagyd el a termet. Pózer vagy! 😊 Mi lesz a következő, hogy Joey Demaio nem minden idők legnagyobb elektromos cselló művésze a metálban, vagy Michael Angelo Batio egy zenebohóc?! Mi jöhet még??!! Mi?!

A harmadik király, leginkább nevében király, a gonoszság és blaszfémia ősforrása, sötét mesék mesélője, egyben minden szereplője, a falsetto első hőse, teljes téboly teremtője.
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 356 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Fúú, nehéz így összegyújteni 35+ év zenehallgatás után kb.
Csak pár nagyon fontos énekes név (zenekar van más sok még), de biztos kihagyok párat:

Bruce Dickinson
James Labrie
Sir Russell Allen
Steven Wilson
Roy Khan
Warrel Dane
Daniel Gildenlöw
Kalapács Józsi
Tarja Turunen
Ray Alder
Mariusz Duda
Tom Englund
Geoff Tate
Araya, Hetfield, Mustaine, Chuck Billy és Schuldiner (ők nyílván nem technikailag, érzelmileg, hanem korszakosan meghatározók régóta)
zavi27
Király! Ez az első olyan lista, amely szereplőinek 50%-a hallatán instant tudom, hogy rossz moziban ülök 😊

Amúgy meg mind sarlatánok vagytok a három igazi királyt nem is írtátáok.
Fáj hogy Eric Adamset senki sem írta és Steve Perry is kimaradt a listákból... a harmadik király meg annyira az ördög műve, ogy nem csodálom, hogy senki sem írta 😊
Helmut Zimmer
Eric Adams halványan fölmerült bennem, de igazából ő nem jó énekes 😄

Nah, most már kiváncsi lettem, ki a harmadik, Peter Steele? 😆


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Fúú, nehéz így összegyújteni 35+ év zenehallgatás után kb.
Csak pár nagyon fontos énekes név (zenekar van más sok még), de biztos kihagyok párat:

Bruce Dickinson
James Labrie
Sir Russell Allen
Steven Wilson
Roy Khan
Warrel Dane
Daniel Gildenlöw
Kalapács Józsi
Tarja Turunen
Ray Alder
Mariusz Duda
Tom Englund
Geoff Tate
Araya, Hetfield, Mustaine, Chuck Billy és Schuldiner (ők nyílván nem technikailag, érzelmileg, hanem korszakosan meghatározók régóta)
zavi27
Király! Ez az első olyan lista, amely szereplőinek 50%-a hallatán instant tudom, hogy rossz moziban ülök 😊

Amúgy meg mind sarlatánok vagytok a három igazi királyt nem is írtátáok.
Fáj hogy Eric Adamset senki sem írta és Steve Perry is kimaradt a listákból... a harmadik király meg annyira az ördög műve, ogy nem csodálom, hogy senki sem írta 😊
több mint 1 éve
gyeek LSU Tigers 8 713 — Grady Judd fan
Promóciós hsz következik... Ha már felhoztam Matt Pike-ot kedvenc énekeseim közt (férfias, rekedt, Lemmys beütés), meg is osztanám az aktuális slágereimet tőlük. A High On Fire legfrissebb albumának utolsó két száma és tempóját illetve hangulatát illetve a két legszélsőségesebb.

A Hunting Shadows kellemesen, tempósan hömpölyög mint az a rusztikus metál vitorlás a borítón, az albumra jellemző morózus tónus helyett már-már feldobott hangulatú riffekkel, aztán a következő szám egy Sleepet idéző (aki nem tudná: Matt korábbi, legendás státuszú zenekara, stoner/doom műfaj egyik alappillére) lassú és hosszas, monotonikus, komor dzsidzsi.

Ritkaságnak számít ebben a stílusban a virtuozitás, de szerintem ezek a srácok nagyon profik a hivatásukban, kiemelmén a dobost (2021 óta, ex-Melvins), aki olyan erővel üti a dobot mintha az megdugta volna az anyját mindezt egy Schaffhausen pontosságával. Imádom az egész hangzást! Ahhoz képest hogy bő 5 éve még Grammy díjat is kaptak metál berkeken belül is elég ismeretlenek szerintem. Sajnos nincs egybefűzött tyúb videó, de nálam kéz a kézben jár ez a kettő, az érdeklődőknek is így ajánlanám (vagy Spoty-n).

 www.youtube.com/watch?v=SEWyB1aFB4U&ab_channel=HighOnFire-Topic
 www.youtube.com/watch?v=fj2u8MasKm0&ab_channel=HighOnFire-Topic


Nem véletlen hogy őket is felkérték Lemmy tribute albumon egy számra (u.a. a kiadó 😛), plusz még egy általam ismeretlen csaj bandához énekelni. Nem rossz a HOF verzió sem, de a másik jobb szerintem:
 www.youtube.com/watch?v=7xjgvEjfsh0&ab_channel=Release-Topic

Szerkesztette: gyeek

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 1 éve
zavi27 Seattle Seahawks Oregon Ducks 5 726 — Amerikai sportok rajongója
Fúú, nehéz így összegyújteni 35+ év zenehallgatás után kb.
Csak pár nagyon fontos énekes név (zenekar van más sok még), de biztos kihagyok párat:

Bruce Dickinson
James Labrie
Sir Russell Allen
Steven Wilson
Roy Khan
Warrel Dane
Daniel Gildenlöw
Kalapács Józsi
Tarja Turunen
Ray Alder
Mariusz Duda
Tom Englund
Geoff Tate
Araya, Hetfield, Mustaine, Chuck Billy és Schuldiner (ők nyílván nem technikailag, érzelmileg, hanem korszakosan meghatározók régóta)

Szerkesztette: zavi27
több mint 1 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 3 151 — Illegális gyakorló
Számomra női és férfi mezőnyben is van egy abszolút top:
Anneke van Giersbergen és Myles Kennedy

Rajtuk kívül pedig bőven akadnak olyanok, akiket bármikor szívesen hallgatok (felsorolás, nem sorrend):

Floor Jansen (Nightwish)
Cristina Scabbia (Lacuna Coil)
Sharon den Adel (Within Temptation)
Alissa White-Gluz (Arch Enemy)

---

Corey Taylor (Slipknot, Stone Sour)
Chester Bennington (LP)
Ronan Harris (VNV Nation)
Marko Saaresto (Poets of the Fall)
Michael Poulsen (Volbeat)
Ville Laihiala (Sentenced)

Közülük egyedül Chestert nem hallottam élőben, de az már sajnos nem is adatik meg 😕

több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 30 356 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Nah akkor az enyémek 😊

Urak:

Michael Kiske (Helloween, Unisonic, Kiske/Somerville, Place Vendome) - az abszolút námbör ván nálam
Mathias Blad (Falconer)
Andre Matos (Angra, Viper, Shaman)
Fabio Lione (Rhapsody, Vision Divine, Labyrinth)
Olaf Hayer (Luca Turilli, Dionysus)
Ashley Edison (Power Quest)
Timo Kotipelto (Stratovarius, Kotipelto, Cain’s Offering)
Tommy Johansson (Majestica, ReinXeed)
Szymon Kostro (Pathfinder)
Ralph Scheepers (Primal Fear, Gamma Ray)

Magyarok:

Kalapács Józsi
Nagy Gábor (Wisdom)

Hölgyek:

Anastacia
Melissa Bonny (Ad Infinitum, The Dark Side Of The Moon, Rage of Light) - kedvenc minden szempontból 😊
Candice Night (Blackmore’s Night, Rainbow)
Kimberly Goss (Sinergy, Ancient)
Linda Perry (4 Non Blondes)
Amanda Somerville (Trillium, Kiske/Somerville, Aina, Exit Eden)


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
gyeek LSU Tigers 8 713 — Grady Judd fan
1) Mike Patton
2) Neil Fallon
3) Burton C Bell
4) Matt Pike
5) MJK
6) Chris Cornell
7) Layne Staley
8) Ian Gillan
9) Phil Anselmo
10) Pepper Keenan

Teljesen szubjektív, még mielőtt... 😛

Ő pedig a kedvenc énekesnőm (bár énekelni csak az után hallottam, hogy megnéztem a képeit):
 www.reddit.com/r/Metalboners/comments/1k5035x/lena_scissorhands/

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 1 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 4 049
Nálam a kedvencek a teljesség és sorrend nélkül.
Maynard James Keenan
Sam Carter
Courtney LaPlante
Chester Bennington
Lane Staley
Vessel
Mikael Akerfeldt
több mint 1 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 696
Layne Staley
Phil Anselmo
Joey Belladonna
Bruce Dickinson
David Draiman
Chris Cornell
Corey Taylor
Mikael Akerfeldt
Mike Patton
Josh Homme
Tarja Turunen
Floor Janssen
MJ Keenan

Legjobb hang élőben, amit hallottam: Chester Bennington

Legjobb színpadi show, amit láttam élőben: Rammstein
Második legjobb: Muse, pedig a zene nem a kedvencem

Legtisztább hang szerintem: Steve Perry

Legmeghökkentőbb koncert, amin voltam: Ensiferum, Malmöben, 2006(?)

Legkarakteresebb női hang: Lizzy Hale