Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

OFF topik

31 feliratkozó

5 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 567 — Chiefs GM
"Denmark's national postal service, PostNord, has delivered its final letter, marking the end of a 400-year tradition as digital communication replaces physical mail. The move makes Denmark the first country to conclude that letter delivery is no longer essential—or economically viable—in the digital ag"
Valami bűzlik Dániában.
🤘 gaben 🤘
Ha ezt átveszi egy magáncég, sztem lesz piaca.
Dzsokijuing
A képeslapon kívül mi az a levélfajta, amire céget alapítanál? Nem véletlenül zárják le. Hivatalos levelezés kiváltva, magánlevelezés kiváltva, távirat évek óta nincs. Kihagytam valamit, Mónika?
vpi
Nemzeti konzultáció??? 😊

5 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 21 825
"Denmark's national postal service, PostNord, has delivered its final letter, marking the end of a 400-year tradition as digital communication replaces physical mail. The move makes Denmark the first country to conclude that letter delivery is no longer essential—or economically viable—in the digital ag"
Valami bűzlik Dániában.
🤘 gaben 🤘
Szerencsére vagy sem, Magyarország ettől is fényévekre van.

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
5 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 682 — Patriot
"Denmark's national postal service, PostNord, has delivered its final letter, marking the end of a 400-year tradition as digital communication replaces physical mail. The move makes Denmark the first country to conclude that letter delivery is no longer essential—or economically viable—in the digital ag"
Valami bűzlik Dániában.
🤘 gaben 🤘
Ha ezt átveszi egy magáncég, sztem lesz piaca.
Dzsokijuing
A képeslapon kívül mi az a levélfajta, amire céget alapítanál? Nem véletlenül zárják le. Hivatalos levelezés kiváltva, magánlevelezés kiváltva, távirat évek óta nincs. Kihagytam valamit, Mónika?

Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
5 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 503
"Denmark's national postal service, PostNord, has delivered its final letter, marking the end of a 400-year tradition as digital communication replaces physical mail. The move makes Denmark the first country to conclude that letter delivery is no longer essential—or economically viable—in the digital ag"
Valami bűzlik Dániában.
🤘 gaben 🤘
Ha ezt átveszi egy magáncég, sztem lesz piaca.
Dzsokijuing
Pont most akartam írni én is, van alternatíva:
 hu.euronews.com/2025/12/31/a-dan-postnord-400-ev-utan-megszunteti-a-levelkezbesitest


Annyira ez nem nagy truváj, ha belegondolunk abba, hogy a magyar postánál is próbálnak mindenféle szolgáltatásokat behúzni, hogy fenntartható legyen a működése, miközben a csomagszállítási költség egy vicc, mert drága.

Amúgy vagy jó 20 évvel ezelőtt mikor egyik multinál dolgoztam akik logisztikai partneri szerződést akartak csinálni vagy csináltak is a Magyar Postával, beszélték, hogy mennyire jó helyzetben van az MP abból a szempontból, hogy kvázi mindenhol van telephelye, raktára, kialakult logisztikai rendszere, stb.

A probléma ott van, hogy irtózatosan belterjes és rendszereket nehéz cserélni pont emiatt meg van h csak xy tud egy-egy adott dolgot, bár ezek az infók nem mostaniak, 10-15 évvel ezelőttiek, de elnézve a magyar állam működését, nem hiszem, hogy jobb irányba ment, sőt.

Emellett iszonyat szinten leterhelik őket mindenféle plusz szolgáltatás behúzásával ami mellé a fizetés az nem piaci szint.

Ott vannak a csomagmegőrzők is és vicc, hogy abból se tudtak üzletet csinálni és terjeszkedni, ráadásul hagyták h a Foxpostot a cseh Packeta (Zásilkovna) vegye meg.

Ezekből is látszik, hogy mennyire egy elbaszott kormányunk van, hogy a rendelkezésre álló erőforrást se tudja megfelelően fejleszteni és kihasználni.

Kicsit hosszabb lett, nade másik példa:
Cseh Ersténél (Ceska Sporitelna - Cseh Takarékpénztár) baromi jó volt az app, simán tudtál elektronikus bankkártyát igényelni.
Magyarországon megigényeltem ugyanezt, kiküldték fizikaiban is csak azon nincs chip meg mágnescsík, majd jól levontak érte kártyadíjat is.
5 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
"Denmark's national postal service, PostNord, has delivered its final letter, marking the end of a 400-year tradition as digital communication replaces physical mail. The move makes Denmark the first country to conclude that letter delivery is no longer essential—or economically viable—in the digital ag"
Valami bűzlik Dániában.
🤘 gaben 🤘
Ha ezt átveszi egy magáncég, sztem lesz piaca.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
5 hónapja
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Duke Blue Devils 9 039 — If you ain't cheatin', you ain't tryin'
"Denmark's national postal service, PostNord, has delivered its final letter, marking the end of a 400-year tradition as digital communication replaces physical mail. The move makes Denmark the first country to conclude that letter delivery is no longer essential—or economically viable—in the digital ag"
Valami bűzlik Dániában.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
5 hónapja
kishaszi Pittsburgh Steelers 6 194 — Steelers fan
Francba. Egy rossz mozdulat, és összetörtem a kedvenc kávésbögrémet. Legalább 20 éves darab volt. Fülig Jimmyhez hasonlóan én se vagyok babonás, „mert aki minden hétfőn hármat köp kelet felé egy barna kavicsra, azt nem érheti rontás”. De mégis: mit jelent ez új év (és a PO) előtt?🙂
nagylaza, főpohárnok
Mennyire tört el? Patex se tud már rajta segíteni meg egy kis anyagkitöltés? 😀
Lúdas Solymi
Nagyon. Kuka.
nagylaza, főpohárnok
Több kedvenc kell.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
5 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 962 — The Mathematician
Új Gervais netflix special mától nézhető
r.baggio
azt mondjuk lehet még meg is nézem
de Chapellet már nem
Negritis, a vajda
50 perc, nem rossz, de ezt specialnak eladni szerintem nagyon kevés
r.baggio
a '23as Armageddon nekem annyira nem jött be
főleg a Humanity és Supernature után (amúgy az előz 2 is kevesebb mint 65 perc)
holnap ránézünk sztem

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
5 hónapja
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 118 — no es importante
Új Gervais netflix special mától nézhető
r.baggio
azt mondjuk lehet még meg is nézem
de Chapellet már nem
Negritis, a vajda
50 perc, nem rossz, de ezt specialnak eladni szerintem nagyon kevés


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
5 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 962 — The Mathematician
Új Gervais netflix special mától nézhető
r.baggio
azt mondjuk lehet még meg is nézem
de Chapellet már nem

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
5 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 638 — Kinek mit intézett a kormánya
Francba. Egy rossz mozdulat, és összetörtem a kedvenc kávésbögrémet. Legalább 20 éves darab volt. Fülig Jimmyhez hasonlóan én se vagyok babonás, „mert aki minden hétfőn hármat köp kelet felé egy barna kavicsra, azt nem érheti rontás”. De mégis: mit jelent ez új év (és a PO) előtt?🙂
nagylaza, főpohárnok
Azt fixen jelenti, hogy kell új kedvencet választani/venni.

Szerkesztette: zacknorb

Poloska vagyok.
5 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 804 — beers & Packers
Francba. Egy rossz mozdulat, és összetörtem a kedvenc kávésbögrémet. Legalább 20 éves darab volt. Fülig Jimmyhez hasonlóan én se vagyok babonás, „mert aki minden hétfőn hármat köp kelet felé egy barna kavicsra, azt nem érheti rontás”. De mégis: mit jelent ez új év (és a PO) előtt?🙂
nagylaza, főpohárnok
Mennyire tört el? Patex se tud már rajta segíteni meg egy kis anyagkitöltés? 😀
Lúdas Solymi
Nagyon. Kuka.
5 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 503
Francba. Egy rossz mozdulat, és összetörtem a kedvenc kávésbögrémet. Legalább 20 éves darab volt. Fülig Jimmyhez hasonlóan én se vagyok babonás, „mert aki minden hétfőn hármat köp kelet felé egy barna kavicsra, azt nem érheti rontás”. De mégis: mit jelent ez új év (és a PO) előtt?🙂
nagylaza, főpohárnok
Mennyire tört el? Patex se tud már rajta segíteni meg egy kis anyagkitöltés? 😀
5 hónapja
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 118 — no es importante
Új Gervais netflix special mától nézhető


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
5 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Francba. Egy rossz mozdulat, és összetörtem a kedvenc kávésbögrémet. Legalább 20 éves darab volt. Fülig Jimmyhez hasonlóan én se vagyok babonás, „mert aki minden hétfőn hármat köp kelet felé egy barna kavicsra, azt nem érheti rontás”. De mégis: mit jelent ez új év (és a PO) előtt?🙂
nagylaza, főpohárnok
A csésze, ami már eltört

Egy fiatal szerzetes vitte a teát Buddhának.
Útközben megbotlott.
A csésze kiesett a kezéből, és darabokra tört.

A fiú lehajtotta a fejét

– Mester… sajnálom. Ez volt a kedvenc csészéd.

Buddha így felelt:

– Tévedsz.
Ez a csésze már akkor eltört, amikor megkaptam.
Csak idő kérdése volt, mikor követi a természetét.

Majd leült, és hozzátette:

– A bölcs nem kötődik ahhoz, ami változik.
Aki el tud engedni, az nem veszít – csak megért.


Nem a csésze tört el, hanem a kép, amit őriztél róla magadban.
Dzsokijuing
Ez szép volt.
nagylaza, főpohárnok
Van a vicces változat, mikor a zen mester magyarázza a formák tünékenységét és amikor a tanítvány eltöri a mester kedvenc csészéjét, ezt úgy tálalja, hogy mester, a csészéd elért evilági formája végéhez.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
5 hónapja
Hendrix Utah State Aggies 3 117
Francba. Egy rossz mozdulat, és összetörtem a kedvenc kávésbögrémet. Legalább 20 éves darab volt. Fülig Jimmyhez hasonlóan én se vagyok babonás, „mert aki minden hétfőn hármat köp kelet felé egy barna kavicsra, azt nem érheti rontás”. De mégis: mit jelent ez új év (és a PO) előtt?🙂
nagylaza, főpohárnok
A csésze, ami már eltört

Egy fiatal szerzetes vitte a teát Buddhának.
Útközben megbotlott.
A csésze kiesett a kezéből, és darabokra tört.

A fiú lehajtotta a fejét

– Mester… sajnálom. Ez volt a kedvenc csészéd.

Buddha így felelt:

– Tévedsz.
Ez a csésze már akkor eltört, amikor megkaptam.
Csak idő kérdése volt, mikor követi a természetét.

Majd leült, és hozzátette:

– A bölcs nem kötődik ahhoz, ami változik.
Aki el tud engedni, az nem veszít – csak megért.


Nem a csésze tört el, hanem a kép, amit őriztél róla magadban.
Dzsokijuing
A "semmi sem állandó, csak a változás maga" kijelentés Hérakleitosz ókori görög filozófus gondolata, amely szerint az egyetlen biztos dolog az, hogy minden folyamatosan változik; az élet, a világ és a dolgok természete is az állandó átalakulás, a Pantha rhei ("minden folyik") elve.
Hérakleitosz az i.e. 6-5. században élt, és arról híres, hogy a változást tartotta a világ alapelvvének, az örök tűz jelképével.

A mondat jelentése: Az emberi élet, a természet, a kapcsolatok mind állandóan áramlanak, soha nem maradnak egy ponton. A folyókba nem léphetünk kétszer ugyanabba, mert mind a folyó, mind mi magunk változtunk, ahogy mondta.

Hétköznapi értelmezés: Ez a gondolat arra tanít, hogy fogadjuk el a változást, ne ragaszkodjunk a múlthoz, és legyünk rugalmasak, mert az élet ciklusa a fejlődés, az átalakulás és az újjászületés.

I know that when you shine they wish some days will be dark

Sunny days wouldn't be special if it wasn't for rain, Joy wouldn't feel so good if it wasn't for pain
5 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 804 — beers & Packers
Francba. Egy rossz mozdulat, és összetörtem a kedvenc kávésbögrémet. Legalább 20 éves darab volt. Fülig Jimmyhez hasonlóan én se vagyok babonás, „mert aki minden hétfőn hármat köp kelet felé egy barna kavicsra, azt nem érheti rontás”. De mégis: mit jelent ez új év (és a PO) előtt?🙂
nagylaza, főpohárnok
A csésze, ami már eltört

Egy fiatal szerzetes vitte a teát Buddhának.
Útközben megbotlott.
A csésze kiesett a kezéből, és darabokra tört.

A fiú lehajtotta a fejét

– Mester… sajnálom. Ez volt a kedvenc csészéd.

Buddha így felelt:

– Tévedsz.
Ez a csésze már akkor eltört, amikor megkaptam.
Csak idő kérdése volt, mikor követi a természetét.

Majd leült, és hozzátette:

– A bölcs nem kötődik ahhoz, ami változik.
Aki el tud engedni, az nem veszít – csak megért.


Nem a csésze tört el, hanem a kép, amit őriztél róla magadban.
Dzsokijuing
Ez szép volt.
5 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Francba. Egy rossz mozdulat, és összetörtem a kedvenc kávésbögrémet. Legalább 20 éves darab volt. Fülig Jimmyhez hasonlóan én se vagyok babonás, „mert aki minden hétfőn hármat köp kelet felé egy barna kavicsra, azt nem érheti rontás”. De mégis: mit jelent ez új év (és a PO) előtt?🙂
nagylaza, főpohárnok
A csésze, ami már eltört

Egy fiatal szerzetes vitte a teát Buddhának.
Útközben megbotlott.
A csésze kiesett a kezéből, és darabokra tört.

A fiú lehajtotta a fejét

– Mester… sajnálom. Ez volt a kedvenc csészéd.

Buddha így felelt:

– Tévedsz.
Ez a csésze már akkor eltört, amikor megkaptam.
Csak idő kérdése volt, mikor követi a természetét.

Majd leült, és hozzátette:

– A bölcs nem kötődik ahhoz, ami változik.
Aki el tud engedni, az nem veszít – csak megért.


Nem a csésze tört el, hanem a kép, amit őriztél róla magadban.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
5 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 804 — beers & Packers
Francba. Egy rossz mozdulat, és összetörtem a kedvenc kávésbögrémet. Legalább 20 éves darab volt. Fülig Jimmyhez hasonlóan én se vagyok babonás, „mert aki minden hétfőn hármat köp kelet felé egy barna kavicsra, azt nem érheti rontás”. De mégis: mit jelent ez új év (és a PO) előtt?🙂
5 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 682 — Patriot
BB is elment RIP


Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
5 hónapja
ozibozi New York Giants 21 721
The 20 European cities with most single women:

1. Riga 🇱🇻
2. Porto 🇵🇹
3. Salamanca 🇪🇸
4. Thessaloniki 🇬🇷
5. Lisbon 🇵🇹
6. Warsaw 🇵🇱
7. Funchal 🇵🇹
8. Coimbra 🇵🇹
9. Madrid 🇪🇸
10. Budapest 🇭🇺
11. Bucharest 🇷🇴
12. Florence 🇮🇹
13. Donostia-San Sebastian 🇪🇸
14. Bratislava 🇸🇰
15. Braga 🇵🇹
16. Bilbao 🇪🇸
17. Bordeaux 🇫🇷
18. Bologna 🇮🇹
19. Genoa 🇮🇹
20. Barcelona 🇪🇸

Source: Insider Monkey
6 hónapja
JC6 (Mr. Miele) Denver Broncos 9 271
CLT nyaralót szeretnénk építeni, vidéken.

Van valakinek tapasztalata?
Ismerőse?
Cég, akiket ajánlana?

Köszi
6 hónapja
dawyd728 4 268
A műfenyő az borzalom, igazi klímagyilkos, és ráadásul nagyon ronda, tehát én mindenkit lebeszélnék arról, hogy azt vásárolja – mondja Karácsony Gergely.
Nos, nekünk műfenyőnk van.🙂 Sokáig ódzkodtunk tőle, de egyáltalán nem bántuk meg, hogy váltottunk. Nem ronda, és nagyon jót tesz a karácsonynak, hogy nem kell minden évben baszakodni a fenyővásárlással. A fa illata kétségkívül hiányzik, cserébe viszont nem kell még hónapok múlva is fenyőtüskéket szedegetni a padlóról. Amúgy pedig azt mondják az okosok, ha 10-15 évig használunk egy műfenyőt, akkor az nem "klímagyilkos", hanem környezetbarát.
nagylaza, főpohárnok
Pedig a műanyagiparnál szennyezőbb nincs sok. Plusz rengeteg szén-dioxiddal jár az előállítása, lassan bomlik le és még a lebomlása alatt is szén-dioxid keletkezik. A mikró műanyagokról nem is beszélve.. Globálisan a műanyagok kevesebb, mint 10 százaléka hasznosul újra érdemben.. Rengeteg mindenre van természetes megoldás. Pl egy mai átlagos konyha mára tele van műanyag szarokkal, pedig vágódeszka ma is lehetne fából, a különböző sütő formák fémből stb.. Napokban hallgattam a volt ceu-s klímakutató Ürge-Vorsatz Dianát és szerinte is végtelenül káros, plusz még meg is van marketingelve az amúgy környezetszennyező termék, h azzal mennyire védi a vásárló a természetet. Az olajipar nem tudja belefullasztani az embereket az üzemanyagba, akkor majd támad hátulról a műanyagokkal.. Üzemanyag-fogyasztást már nehéz növelni, akkor minden mást csináljunk olajból.

Felvilágosult, magukat környezetet védőnek gondoló emberek is felülnek ennek, és ezeket a termékeket veszik szarért hugyért, plusz a kényelemért. Valódi környezetvédelem viszont sokszor unalmas, nem szexi és kényelmetlen.
Kevesebb cucc, tartósabb tárgyak, javítás vagy éppen nem vásárlás..
dawyd728
Ezt a profilképet rólam rajzoltad?🙂 Ha igen, akkor tévedsz. Abból, hogy van egy (legalább 10 éves, de inkább idősebb) műfenyőnk, még a legkevésbé sem következik, hogy a háztartásunk belefullad a műanyagba. Képzeld, a vágódeszkánk pl. nem műanyagból, hanem fából készült. Máskülönben régebben a műfenyő volt a zöldek által preferált megoldás, arról, hogy időközben változott a trend, nem feltétlenül én tehetek. 2009-es (!) butatelót használok, kocsink nincs. Szóval: nem biztos, hogy ezt a hsz-t jó helyre címezted.
Egyébként pedig boldog karácsonyt!🙂
nagylaza, főpohárnok
Utolsó mondatodra reagáltam általánosságban. Műanyagokról ne terjesszük azt, h a természetes versenytársukhoz képest környezetbarát termékek.
6 hónapja
no Baltimore Ravens 8 886
A műfenyő az borzalom, igazi klímagyilkos, és ráadásul nagyon ronda, tehát én mindenkit lebeszélnék arról, hogy azt vásárolja – mondja Karácsony Gergely.
Nos, nekünk műfenyőnk van.🙂 Sokáig ódzkodtunk tőle, de egyáltalán nem bántuk meg, hogy váltottunk. Nem ronda, és nagyon jót tesz a karácsonynak, hogy nem kell minden évben baszakodni a fenyővásárlással. A fa illata kétségkívül hiányzik, cserébe viszont nem kell még hónapok múlva is fenyőtüskéket szedegetni a padlóról. Amúgy pedig azt mondják az okosok, ha 10-15 évig használunk egy műfenyőt, akkor az nem "klímagyilkos", hanem környezetbarát.
nagylaza, főpohárnok
Pedig a műanyagiparnál szennyezőbb nincs sok. Plusz rengeteg szén-dioxiddal jár az előállítása, lassan bomlik le és még a lebomlása alatt is szén-dioxid keletkezik. A mikró műanyagokról nem is beszélve.. Globálisan a műanyagok kevesebb, mint 10 százaléka hasznosul újra érdemben.. Rengeteg mindenre van természetes megoldás. Pl egy mai átlagos konyha mára tele van műanyag szarokkal, pedig vágódeszka ma is lehetne fából, a különböző sütő formák fémből stb.. Napokban hallgattam a volt ceu-s klímakutató Ürge-Vorsatz Dianát és szerinte is végtelenül káros, plusz még meg is van marketingelve az amúgy környezetszennyező termék, h azzal mennyire védi a vásárló a természetet. Az olajipar nem tudja belefullasztani az embereket az üzemanyagba, akkor majd támad hátulról a műanyagokkal.. Üzemanyag-fogyasztást már nehéz növelni, akkor minden mást csináljunk olajból.

Felvilágosult, magukat környezetet védőnek gondoló emberek is felülnek ennek, és ezeket a termékeket veszik szarért hugyért, plusz a kényelemért. Valódi környezetvédelem viszont sokszor unalmas, nem szexi és kényelmetlen.
Kevesebb cucc, tartósabb tárgyak, javítás vagy éppen nem vásárlás..
dawyd728
Ezt a profilképet rólam rajzoltad?🙂 Ha igen, akkor tévedsz. Abból, hogy van egy (legalább 10 éves, de inkább idősebb) műfenyőnk, még a legkevésbé sem következik, hogy a háztartásunk belefullad a műanyagba. Képzeld, a vágódeszkánk pl. nem műanyagból, hanem fából készült. Máskülönben régebben a műfenyő volt a zöldek által preferált megoldás, arról, hogy időközben változott a trend, nem feltétlenül én tehetek. 2009-es (!) butatelót használok, kocsink nincs. Szóval: nem biztos, hogy ezt a hsz-t jó helyre címezted.
Egyébként pedig boldog karácsonyt!🙂
nagylaza, főpohárnok
Biztos nem rolad irta, hanem altalanossagban irt a muanyag miatt.
6 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 804 — beers & Packers
A műfenyő az borzalom, igazi klímagyilkos, és ráadásul nagyon ronda, tehát én mindenkit lebeszélnék arról, hogy azt vásárolja – mondja Karácsony Gergely.
Nos, nekünk műfenyőnk van.🙂 Sokáig ódzkodtunk tőle, de egyáltalán nem bántuk meg, hogy váltottunk. Nem ronda, és nagyon jót tesz a karácsonynak, hogy nem kell minden évben baszakodni a fenyővásárlással. A fa illata kétségkívül hiányzik, cserébe viszont nem kell még hónapok múlva is fenyőtüskéket szedegetni a padlóról. Amúgy pedig azt mondják az okosok, ha 10-15 évig használunk egy műfenyőt, akkor az nem "klímagyilkos", hanem környezetbarát.
nagylaza, főpohárnok
Pedig a műanyagiparnál szennyezőbb nincs sok. Plusz rengeteg szén-dioxiddal jár az előállítása, lassan bomlik le és még a lebomlása alatt is szén-dioxid keletkezik. A mikró műanyagokról nem is beszélve.. Globálisan a műanyagok kevesebb, mint 10 százaléka hasznosul újra érdemben.. Rengeteg mindenre van természetes megoldás. Pl egy mai átlagos konyha mára tele van műanyag szarokkal, pedig vágódeszka ma is lehetne fából, a különböző sütő formák fémből stb.. Napokban hallgattam a volt ceu-s klímakutató Ürge-Vorsatz Dianát és szerinte is végtelenül káros, plusz még meg is van marketingelve az amúgy környezetszennyező termék, h azzal mennyire védi a vásárló a természetet. Az olajipar nem tudja belefullasztani az embereket az üzemanyagba, akkor majd támad hátulról a műanyagokkal.. Üzemanyag-fogyasztást már nehéz növelni, akkor minden mást csináljunk olajból.

Felvilágosult, magukat környezetet védőnek gondoló emberek is felülnek ennek, és ezeket a termékeket veszik szarért hugyért, plusz a kényelemért. Valódi környezetvédelem viszont sokszor unalmas, nem szexi és kényelmetlen.
Kevesebb cucc, tartósabb tárgyak, javítás vagy éppen nem vásárlás..
dawyd728
Ezt a profilképet rólam rajzoltad?🙂 Ha igen, akkor tévedsz. Abból, hogy van egy (legalább 10 éves, de inkább idősebb) műfenyőnk, még a legkevésbé sem következik, hogy a háztartásunk belefullad a műanyagba. Képzeld, a vágódeszkánk pl. nem műanyagból, hanem fából készült. Máskülönben régebben a műfenyő volt a zöldek által preferált megoldás, arról, hogy időközben változott a trend, nem feltétlenül én tehetek. 2009-es (!) butatelót használok, kocsink nincs. Szóval: nem biztos, hogy ezt a hsz-t jó helyre címezted.
Egyébként pedig boldog karácsonyt!🙂