Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

OFF topik

31 feliratkozó

6 hónapja
dancogo Minnesota Vikings Iowa Hawkeyes 2 679 — Big Penix Energy
sziasztok,
holnap Gyöngyösön leszek és érdekelne van-e valami amit érdemes megnézni vagy ahol érdemes enni (beülni valahova).
köszi!
Fontos_Vidra
Ha jól emlékszem ott van ez, amit megpróbálok mindjárt kifejteni. Ha lejössz autóval a Mátra felől egy hosszú egyenes útszakasz - talán a főút is -, párhuzamosan fut vele a vasúti sín. Tehát út mellett sín. Sín mellett a járda és utána a családi házak. Tehát ha átmész a szomszédhoz, először körülnézel a sín előtt majd utána az autóút előtt is. Ilyen kis börleszk, érdekesebb mint egy bármilyen főtér egy kisvárosban.
6 hónapja
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 647
sziasztok,
holnap Gyöngyösön leszek és érdekelne van-e valami amit érdemes megnézni vagy ahol érdemes enni (beülni valahova).
köszi!
Fontos_Vidra
Nincs.
Őszentsége Sobri Jóska
😀
sajnos én is erre jutottam, ezért kérdeztem
6 hónapja
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 449 — je suis poloska
Feleségem ma meghúzott egy parkolóban lévő fiatal még garis autót. Nagyon jófej a tulaj, szóval nem kezdett el hepciáskodni, megbeszéltük, hogy holnap reggel elviszi a márkaszervízbe, hogy mondjanak rá ajánlatot mennyi lenne a javítás (ajtón egy kb ujjnyi széles és 10 centi hosszú részen leszedte a fényezést, horpadás elvileg nincs). Van valakinek mostanában tapasztalata, hogyha biztosító intézné mennyivel dobja meg a kötelezőt/CASCO-t? Azt mondtam neki, hogy 300k-ig kicashelem, de manapság a franc tudja mennyi egy ajtó fényezése a JEEP-nél.
Hanni
Tavaly nekitolattam egy álló autónak, máig bánom, hogy betétlapoztam, el kellett volna fogadnom a megajánlott összeget.
A biztosító megrágott és kiköpött, majdnem a dupláját fizetem a korábbinak.
Dzsokijuing
ja ugyanez volt nekem is pár éve, nem vette be a sebességet az öreg poló aztán nagyon meredek emelkedőn belecsúsztam. jó arc volt ott is a srác, ő volt a legnyugodtabb. de nála is céges autó, márka szervíz. közel duplája lett nálunk is, most kezdünk visszatérni vmi normális besorolásba 3 év múlva.
ami a legdurvább volt, hogy a biztosító külön küldött egy levelet, hogy mennyibe került a javítás, fyki ... miközben akkor már vagy 5 éve voltunk náluk, semmi gonddal.
csebi
ezek a biztosítások már csak olyanok, hogy egy fél garantáltan nem jár rosszul velük: a biztosító
slowmotion
Nehogy azt hidd, inkább azt mondanám, hogy az állam 😀.
Főleg az élet üzletág az full gatya. NN pl. 3 éve mínuszos, Uniqua is nagy nehezen hozta ki kb nullára az utóbbi évet 2 veszteséges év után, Generali sem úszta meg. Nálunk meg csak simán elvitte az extraprofitadó a profit több mint felét 😀. Az Extraprofit adó az amúgy is magas biztosítási adóval karöltve azért megtette a hatását rendesen az elmúlt 3 évben.
Erre még pluszban 2025-re belenyúltak a lakásbiztosítások díjaiba is.

Feleségem ma meghúzott egy parkolóban lévő fiatal még garis autót. Nagyon jófej a tulaj, szóval nem kezdett el hepciáskodni, megbeszéltük, hogy holnap reggel elviszi a márkaszervízbe, hogy mondjanak rá ajánlatot mennyi lenne a javítás (ajtón egy kb ujjnyi széles és 10 centi hosszú részen leszedte a fényezést, horpadás elvileg nincs). Van valakinek mostanában tapasztalata, hogyha biztosító intézné mennyivel dobja meg a kötelezőt/CASCO-t? Azt mondtam neki, hogy 300k-ig kicashelem, de manapság a franc tudja mennyi egy ajtó fényezése a JEEP-nél.
Hanni
A kötelezőbiztosítás, mint biztosítás, szerintem értelmét vesztette. Olyan összeggel növekszik a díj, mint a kár. Barátom betétlapot adott és a díját 400e-re akarták emelni, inkább kifizette a kárt.
Ha nem lenne kötelező, én sem kötném.
A kockázatközösség fogalma már értelmetlen, gondolom a bankadókat viszonozza a törvényalkotó a bankszektornak, hogy ezt ilyen formában engedik, mert más értelme nincs.
Casco-t nem tudom.
vpi
Ilyenkor kell a kocsi üzembentartóját átadni asszonynak aztán mindjárt nem tudja kinek megemelni a biztosítását 😁
kapitnono
Nálunk nagyapám volt az üzembentartó, vagy 10 éve nem vezetett, de falura volt bejelentve és b10-ben volt.
eaglesmcnabb
hol dolgozol?
YoungZeeZee
fradisoknál

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
6 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
sziasztok,
holnap Gyöngyösön leszek és érdekelne van-e valami amit érdemes megnézni vagy ahol érdemes enni (beülni valahova).
köszi!
Fontos_Vidra
Farkasmály, borospincék meg a kisvasút maximum 😅
Inkább Füreden egy jó macok.
warr_b
 kezmuvescukraszda.hu/
A Fő téren.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
6 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 356 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
sziasztok,
holnap Gyöngyösön leszek és érdekelne van-e valami amit érdemes megnézni vagy ahol érdemes enni (beülni valahova).
köszi!
Fontos_Vidra
Farkasmály, borospincék meg a kisvasút maximum 😅
Inkább Füreden egy jó macok.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
6 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 355 — #NoStress
sziasztok,
holnap Gyöngyösön leszek és érdekelne van-e valami amit érdemes megnézni vagy ahol érdemes enni (beülni valahova).
köszi!
Fontos_Vidra
Nincs.

6 hónapja
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 647
sziasztok,
holnap Gyöngyösön leszek és érdekelne van-e valami amit érdemes megnézni vagy ahol érdemes enni (beülni valahova).
köszi!

Szerkesztette: Fontos_Vidra
6 hónapja
ozibozi New York Giants 21 721
Régi szép idők…
Amikor Charlie benézett a pilótákhoz NY-felé

 www.facebook.com/share/r/1FmNrDNxgP/?mibextid=wwXIfr

Szerkesztette: ozibozi
6 hónapja
Nomac New England Patriots 4 549 — balazs.t85@gmail.com
Anthony Joshua könnyen keresett 100millát ma hajnalban, meg sem kellett erőltetnie magát.
6 hónapja
YoungZeeZee 9 842
Feleségem ma meghúzott egy parkolóban lévő fiatal még garis autót. Nagyon jófej a tulaj, szóval nem kezdett el hepciáskodni, megbeszéltük, hogy holnap reggel elviszi a márkaszervízbe, hogy mondjanak rá ajánlatot mennyi lenne a javítás (ajtón egy kb ujjnyi széles és 10 centi hosszú részen leszedte a fényezést, horpadás elvileg nincs). Van valakinek mostanában tapasztalata, hogyha biztosító intézné mennyivel dobja meg a kötelezőt/CASCO-t? Azt mondtam neki, hogy 300k-ig kicashelem, de manapság a franc tudja mennyi egy ajtó fényezése a JEEP-nél.
Hanni
Tavaly nekitolattam egy álló autónak, máig bánom, hogy betétlapoztam, el kellett volna fogadnom a megajánlott összeget.
A biztosító megrágott és kiköpött, majdnem a dupláját fizetem a korábbinak.
Dzsokijuing
ja ugyanez volt nekem is pár éve, nem vette be a sebességet az öreg poló aztán nagyon meredek emelkedőn belecsúsztam. jó arc volt ott is a srác, ő volt a legnyugodtabb. de nála is céges autó, márka szervíz. közel duplája lett nálunk is, most kezdünk visszatérni vmi normális besorolásba 3 év múlva.
ami a legdurvább volt, hogy a biztosító külön küldött egy levelet, hogy mennyibe került a javítás, fyki ... miközben akkor már vagy 5 éve voltunk náluk, semmi gonddal.
csebi
ezek a biztosítások már csak olyanok, hogy egy fél garantáltan nem jár rosszul velük: a biztosító
slowmotion
Nehogy azt hidd, inkább azt mondanám, hogy az állam 😀.
Főleg az élet üzletág az full gatya. NN pl. 3 éve mínuszos, Uniqua is nagy nehezen hozta ki kb nullára az utóbbi évet 2 veszteséges év után, Generali sem úszta meg. Nálunk meg csak simán elvitte az extraprofitadó a profit több mint felét 😀. Az Extraprofit adó az amúgy is magas biztosítási adóval karöltve azért megtette a hatását rendesen az elmúlt 3 évben.
Erre még pluszban 2025-re belenyúltak a lakásbiztosítások díjaiba is.

Feleségem ma meghúzott egy parkolóban lévő fiatal még garis autót. Nagyon jófej a tulaj, szóval nem kezdett el hepciáskodni, megbeszéltük, hogy holnap reggel elviszi a márkaszervízbe, hogy mondjanak rá ajánlatot mennyi lenne a javítás (ajtón egy kb ujjnyi széles és 10 centi hosszú részen leszedte a fényezést, horpadás elvileg nincs). Van valakinek mostanában tapasztalata, hogyha biztosító intézné mennyivel dobja meg a kötelezőt/CASCO-t? Azt mondtam neki, hogy 300k-ig kicashelem, de manapság a franc tudja mennyi egy ajtó fényezése a JEEP-nél.
Hanni
A kötelezőbiztosítás, mint biztosítás, szerintem értelmét vesztette. Olyan összeggel növekszik a díj, mint a kár. Barátom betétlapot adott és a díját 400e-re akarták emelni, inkább kifizette a kárt.
Ha nem lenne kötelező, én sem kötném.
A kockázatközösség fogalma már értelmetlen, gondolom a bankadókat viszonozza a törvényalkotó a bankszektornak, hogy ezt ilyen formában engedik, mert más értelme nincs.
Casco-t nem tudom.
vpi
Ilyenkor kell a kocsi üzembentartóját átadni asszonynak aztán mindjárt nem tudja kinek megemelni a biztosítását 😁
kapitnono
Nálunk nagyapám volt az üzembentartó, vagy 10 éve nem vezetett, de falura volt bejelentve és b10-ben volt.
eaglesmcnabb
hol dolgozol?
6 hónapja
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 733 — Poloska confirmed
Update: 606k lett a szervíz ajánlata, szóval azt hiszem tárgytalan is az elmélkedés, hogy melyik megoldás játszik 😀
6 hónapja
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 449 — je suis poloska
Feleségem ma meghúzott egy parkolóban lévő fiatal még garis autót. Nagyon jófej a tulaj, szóval nem kezdett el hepciáskodni, megbeszéltük, hogy holnap reggel elviszi a márkaszervízbe, hogy mondjanak rá ajánlatot mennyi lenne a javítás (ajtón egy kb ujjnyi széles és 10 centi hosszú részen leszedte a fényezést, horpadás elvileg nincs). Van valakinek mostanában tapasztalata, hogyha biztosító intézné mennyivel dobja meg a kötelezőt/CASCO-t? Azt mondtam neki, hogy 300k-ig kicashelem, de manapság a franc tudja mennyi egy ajtó fényezése a JEEP-nél.
Hanni
Tavaly nekitolattam egy álló autónak, máig bánom, hogy betétlapoztam, el kellett volna fogadnom a megajánlott összeget.
A biztosító megrágott és kiköpött, majdnem a dupláját fizetem a korábbinak.
Dzsokijuing
ja ugyanez volt nekem is pár éve, nem vette be a sebességet az öreg poló aztán nagyon meredek emelkedőn belecsúsztam. jó arc volt ott is a srác, ő volt a legnyugodtabb. de nála is céges autó, márka szervíz. közel duplája lett nálunk is, most kezdünk visszatérni vmi normális besorolásba 3 év múlva.
ami a legdurvább volt, hogy a biztosító külön küldött egy levelet, hogy mennyibe került a javítás, fyki ... miközben akkor már vagy 5 éve voltunk náluk, semmi gonddal.
csebi
ezek a biztosítások már csak olyanok, hogy egy fél garantáltan nem jár rosszul velük: a biztosító
slowmotion
Nehogy azt hidd, inkább azt mondanám, hogy az állam 😀.
Főleg az élet üzletág az full gatya. NN pl. 3 éve mínuszos, Uniqua is nagy nehezen hozta ki kb nullára az utóbbi évet 2 veszteséges év után, Generali sem úszta meg. Nálunk meg csak simán elvitte az extraprofitadó a profit több mint felét 😀. Az Extraprofit adó az amúgy is magas biztosítási adóval karöltve azért megtette a hatását rendesen az elmúlt 3 évben.
Erre még pluszban 2025-re belenyúltak a lakásbiztosítások díjaiba is.

Feleségem ma meghúzott egy parkolóban lévő fiatal még garis autót. Nagyon jófej a tulaj, szóval nem kezdett el hepciáskodni, megbeszéltük, hogy holnap reggel elviszi a márkaszervízbe, hogy mondjanak rá ajánlatot mennyi lenne a javítás (ajtón egy kb ujjnyi széles és 10 centi hosszú részen leszedte a fényezést, horpadás elvileg nincs). Van valakinek mostanában tapasztalata, hogyha biztosító intézné mennyivel dobja meg a kötelezőt/CASCO-t? Azt mondtam neki, hogy 300k-ig kicashelem, de manapság a franc tudja mennyi egy ajtó fényezése a JEEP-nél.
Hanni
A kötelezőbiztosítás, mint biztosítás, szerintem értelmét vesztette. Olyan összeggel növekszik a díj, mint a kár. Barátom betétlapot adott és a díját 400e-re akarták emelni, inkább kifizette a kárt.
Ha nem lenne kötelező, én sem kötném.
A kockázatközösség fogalma már értelmetlen, gondolom a bankadókat viszonozza a törvényalkotó a bankszektornak, hogy ezt ilyen formában engedik, mert más értelme nincs.
Casco-t nem tudom.
vpi
Ilyenkor kell a kocsi üzembentartóját átadni asszonynak aztán mindjárt nem tudja kinek megemelni a biztosítását 😁
kapitnono
Nálunk nagyapám volt az üzembentartó, vagy 10 éve nem vezetett, de falura volt bejelentve és b10-ben volt.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
6 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 696 — Steelers fan
Meg így utólag már lehet, hogy a másik autó volt a szabálytalan, ki tudja ezt már rekonstruálni...
Adj egy ötvenest, és még ő jár jól. Ha nem jó neki, így járt. Majd legközelebb nem buzgárkodik, hanem tölt kéksárgát.
Az én autómon vagy száz karcolás van, ugyanúgy használható, nem kell túlreagálni.
Őszentsége Sobri Jóska
elképzeltelek ahogy egy cabrioval carmageddonozol a városban télvíz idején
fake.id
Nekem egy 20 éves nagy SUV-om van már 10 éve. Kabrióba sose ülnék, nem biztonságos.

Őszentsége Sobri Jóska
Mihez képest, ugye?
Amikor alkalmas az időjárás, én motorral közlekedem. Ahhoz képest egy kabrio szuper biztonságos.

Illetve ez egy olyan dolog, amit végtelenségig lehet fokozni. Bármilyen autóban ülsz, biztosan lesz olyan, ami több szempontból biztonságosabb.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
6 hónapja
Hendrix Utah State Aggies 3 117
Kabrióba sose ülnék, nem biztonságos.
Őszentsége Sobri Jóska
Ezt kérlek fejtsd ki jobban
r.baggio
Buzinak vagy kapuzárási pánikos ötvenesnek nézik, én se ülnék bele 😊
warr_b
Inkabb egy igenyes Suzuki Vitara vagy Skoda Octavia nem? Az AMG Mercedessel csak a gond van.

I know that when you shine they wish some days will be dark

Sunny days wouldn't be special if it wasn't for rain, Joy wouldn't feel so good if it wasn't for pain
6 hónapja
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 10 351 — WHO DAT!!!!
Feleségem ma meghúzott egy parkolóban lévő fiatal még garis autót. Nagyon jófej a tulaj, szóval nem kezdett el hepciáskodni, megbeszéltük, hogy holnap reggel elviszi a márkaszervízbe, hogy mondjanak rá ajánlatot mennyi lenne a javítás (ajtón egy kb ujjnyi széles és 10 centi hosszú részen leszedte a fényezést, horpadás elvileg nincs). Van valakinek mostanában tapasztalata, hogyha biztosító intézné mennyivel dobja meg a kötelezőt/CASCO-t? Azt mondtam neki, hogy 300k-ig kicashelem, de manapság a franc tudja mennyi egy ajtó fényezése a JEEP-nél.
Hanni
A kötelezőbiztosítás, mint biztosítás, szerintem értelmét vesztette. Olyan összeggel növekszik a díj, mint a kár. Barátom betétlapot adott és a díját 400e-re akarták emelni, inkább kifizette a kárt.
Ha nem lenne kötelező, én sem kötném.
A kockázatközösség fogalma már értelmetlen, gondolom a bankadókat viszonozza a törvényalkotó a bankszektornak, hogy ezt ilyen formában engedik, mert más értelme nincs.
Casco-t nem tudom.
vpi
Ilyenkor kell a kocsi üzembentartóját átadni asszonynak aztán mindjárt nem tudja kinek megemelni a biztosítását 😁


6 hónapja
Vitézlő Titoknok tomz Seattle Seahawks TCU Horned Frogs 1 769
Feleségem ma meghúzott egy parkolóban lévő fiatal még garis autót. Nagyon jófej a tulaj, szóval nem kezdett el hepciáskodni, megbeszéltük, hogy holnap reggel elviszi a márkaszervízbe, hogy mondjanak rá ajánlatot mennyi lenne a javítás (ajtón egy kb ujjnyi széles és 10 centi hosszú részen leszedte a fényezést, horpadás elvileg nincs). Van valakinek mostanában tapasztalata, hogyha biztosító intézné mennyivel dobja meg a kötelezőt/CASCO-t? Azt mondtam neki, hogy 300k-ig kicashelem, de manapság a franc tudja mennyi egy ajtó fényezése a JEEP-nél.
Hanni
Az a nem mindegy, hogy B-mennyiből mész B-mennyibe. Vagy nagyon rossz esetben M-mennyibe.

Nálunk pár éve dettó ugyanez volt, anya rátolatott egy Toyota Corolla kombira, a Toyotában lett 400k kár, a mi Civicünkben meg kábé egy polírozás.
A biztosítónk B10-ből B8-ba rakott vissza, ez annyit jelentett, hogy az éves 24000 HUF kötelező helyett lett 28000 HUF, tehát gyakorlatilag mire visszamásztam megint a B10-be, került az egész kb. 20000 HUF pluszba. Mondjuk ez vidék kisváros, szóval biztos több lett volt budapesti lakosként a difi, de a 400k-t akkor sem érte volna el a bonus-malus változás miatti különbség.

Netrisken tudsz csinálni gyorskalkulációt a jelenlegi adataiddal, meg kb. 2 kategóriával rosszabb bonus-malus adattal is, ott látni forintra pontosan, hogy mennyi az annyi.
Vitézlő Titoknok tomz
és azt tudod előre, mennyivel fognak visszasorolni?
slowmotion
Centire pontosan. Az alábbiak szerint:

A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (KGFB) bónusz–malus besorolásnál a visszasorolás nem „érzésre” megy, hanem jogszabály és egységes szabályrendszer alapján. Röviden: a kifizetett károk száma és időpontja számít, nem a kár összege.

Mi határozza meg, mennyit sorol vissza a biztosító?
1️⃣ Hány kárkifizetés történt

1 kárkifizetés → általában 2 fokozattal vissza

2 kárkifizetés → 4 fokozattal vissza

3 vagy több → akár M4-ig (legrosszabb)

👉 Nem a kár értéke számít, hanem az, hogy kifizetett-e a biztosító.

2️⃣ Mikor történt a kár

A besorolást évfordulókor állapítják meg

Csak az adott biztosítási időszakban történt kifizetések számítanak

Ha a kár még nem lett kifizetve évfordulóig → nem ront azonnal

3️⃣ Jelenlegi besorolásod

Példa:

B10 → 1 kár után → B8

B6 → 1 kár után → B4

B1 → 1 kár után → A0

A0 → 1 kár után → M1

4️⃣ Volt-e kárrendezés vagy visszafizetés (kárrendezési önrész)

Ha:

a biztosító kifizeti a kárt, de

utólag visszafizeted a teljes összeget (ún. kárrendezési hozzájárulás)

👉 akkor a kár nem számít bele, nem sorolnak vissza.

Ez különösen kisebb károknál éri meg.

Ami nem számít

❌ a kár összege
❌ koccanás vs. nagy baleset
❌ hány sérült volt
❌ casco van-e

Gyakori kérdések

Mi van, ha több kárt okozok egy balesetben?
➡️ Egy esemény = egy kárkifizetés

Ha nem én vezettem az autót?
➡️ A besorolás az üzembentartóhoz kötődik, nem a sofőrhöz.

Biztosítót váltok – tiszta lap?
➡️ Nem. A bónusz–malus országos nyilvántartásban van.

Szerkesztette: Vitézlő Titoknok tomz
6 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 154 — Cowboys fan
Feleségem ma meghúzott egy parkolóban lévő fiatal még garis autót. Nagyon jófej a tulaj, szóval nem kezdett el hepciáskodni, megbeszéltük, hogy holnap reggel elviszi a márkaszervízbe, hogy mondjanak rá ajánlatot mennyi lenne a javítás (ajtón egy kb ujjnyi széles és 10 centi hosszú részen leszedte a fényezést, horpadás elvileg nincs). Van valakinek mostanában tapasztalata, hogyha biztosító intézné mennyivel dobja meg a kötelezőt/CASCO-t? Azt mondtam neki, hogy 300k-ig kicashelem, de manapság a franc tudja mennyi egy ajtó fényezése a JEEP-nél.
Hanni
Az a nem mindegy, hogy B-mennyiből mész B-mennyibe. Vagy nagyon rossz esetben M-mennyibe.

Nálunk pár éve dettó ugyanez volt, anya rátolatott egy Toyota Corolla kombira, a Toyotában lett 400k kár, a mi Civicünkben meg kábé egy polírozás.
A biztosítónk B10-ből B8-ba rakott vissza, ez annyit jelentett, hogy az éves 24000 HUF kötelező helyett lett 28000 HUF, tehát gyakorlatilag mire visszamásztam megint a B10-be, került az egész kb. 20000 HUF pluszba. Mondjuk ez vidék kisváros, szóval biztos több lett volt budapesti lakosként a difi, de a 400k-t akkor sem érte volna el a bonus-malus változás miatti különbség.

Netrisken tudsz csinálni gyorskalkulációt a jelenlegi adataiddal, meg kb. 2 kategóriával rosszabb bonus-malus adattal is, ott látni forintra pontosan, hogy mennyi az annyi.
Vitézlő Titoknok tomz
és azt tudod előre, mennyivel fognak visszasorolni?
6 hónapja
Vitézlő Titoknok tomz Seattle Seahawks TCU Horned Frogs 1 769
Feleségem ma meghúzott egy parkolóban lévő fiatal még garis autót. Nagyon jófej a tulaj, szóval nem kezdett el hepciáskodni, megbeszéltük, hogy holnap reggel elviszi a márkaszervízbe, hogy mondjanak rá ajánlatot mennyi lenne a javítás (ajtón egy kb ujjnyi széles és 10 centi hosszú részen leszedte a fényezést, horpadás elvileg nincs). Van valakinek mostanában tapasztalata, hogyha biztosító intézné mennyivel dobja meg a kötelezőt/CASCO-t? Azt mondtam neki, hogy 300k-ig kicashelem, de manapság a franc tudja mennyi egy ajtó fényezése a JEEP-nél.
Hanni
Az a nem mindegy, hogy B-mennyiből mész B-mennyibe. Vagy nagyon rossz esetben M-mennyibe.

Nálunk pár éve dettó ugyanez volt, anya rátolatott egy Toyota Corolla kombira, a Toyotában lett 400k kár, a mi Civicünkben meg kábé egy polírozás.
A biztosítónk B10-ből B8-ba rakott vissza, ez annyit jelentett, hogy az éves 24000 HUF kötelező helyett lett 28000 HUF, tehát gyakorlatilag mire visszamásztam megint a B10-be, került az egész kb. 20000 HUF pluszba. Mondjuk ez vidék kisváros, szóval biztos több lett volt budapesti lakosként a difi, de a 400k-t akkor sem érte volna el a bonus-malus változás miatti különbség.

Netrisken tudsz csinálni gyorskalkulációt a jelenlegi adataiddal, meg kb. 2 kategóriával rosszabb bonus-malus adattal is, ott látni forintra pontosan, hogy mennyi az annyi.
6 hónapja
dugo93 Indianapolis Colts 4 720
Bezzeg amikor a mi kocsinkat húzták meg, nem volt ilyen kedves az illető. Inkább fogta magát és egy szó nélkül lelépett. Én meg este vettem észre, amikor az asszony hazaért. 😀

6 hónapja
Jughead Dallas Cowboys 6 767
Én jól “megszívattam” a biztosítómat, mert ügyesen (értsd: balfasz voltam) összehoztam egy egymilliós kárt a kocsin, aminek 85%-át ők fizették a Casco miatt, szóval most egy pár évig jó vagyok.

Szerkesztette: Jughead
6 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 154 — Cowboys fan
Feleségem ma meghúzott egy parkolóban lévő fiatal még garis autót. Nagyon jófej a tulaj, szóval nem kezdett el hepciáskodni, megbeszéltük, hogy holnap reggel elviszi a márkaszervízbe, hogy mondjanak rá ajánlatot mennyi lenne a javítás (ajtón egy kb ujjnyi széles és 10 centi hosszú részen leszedte a fényezést, horpadás elvileg nincs). Van valakinek mostanában tapasztalata, hogyha biztosító intézné mennyivel dobja meg a kötelezőt/CASCO-t? Azt mondtam neki, hogy 300k-ig kicashelem, de manapság a franc tudja mennyi egy ajtó fényezése a JEEP-nél.
Hanni
Tavaly nekitolattam egy álló autónak, máig bánom, hogy betétlapoztam, el kellett volna fogadnom a megajánlott összeget.
A biztosító megrágott és kiköpött, majdnem a dupláját fizetem a korábbinak.
Dzsokijuing
ja ugyanez volt nekem is pár éve, nem vette be a sebességet az öreg poló aztán nagyon meredek emelkedőn belecsúsztam. jó arc volt ott is a srác, ő volt a legnyugodtabb. de nála is céges autó, márka szervíz. közel duplája lett nálunk is, most kezdünk visszatérni vmi normális besorolásba 3 év múlva.
ami a legdurvább volt, hogy a biztosító külön küldött egy levelet, hogy mennyibe került a javítás, fyki ... miközben akkor már vagy 5 éve voltunk náluk, semmi gonddal.
csebi
ezek a biztosítások már csak olyanok, hogy egy fél garantáltan nem jár rosszul velük: a biztosító
6 hónapja
JéBé Green Bay Packers 8 121
Ezek a hivatalos markaszerviz dijak rettento vastagon fognak. Becsuletesneppernek volt egy videoja hogy miert ne gondolt tul az osszegeket amiket a CarVertical es tarsai kidobnak. Ok a biztositok adatbazisabol dolgoznak es siman lehoznak egy autora millios karelozmenyt ami radhozza a fraszt pedig csak 1-2 elemet fenyeztek. Ceges auto markaszervizes szamlajat biztos nem cashelnem ki, annyit nem buksz a bonuson.
6 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 946 — Lucas Scott
Feleségem ma meghúzott egy parkolóban lévő fiatal még garis autót. Nagyon jófej a tulaj, szóval nem kezdett el hepciáskodni, megbeszéltük, hogy holnap reggel elviszi a márkaszervízbe, hogy mondjanak rá ajánlatot mennyi lenne a javítás (ajtón egy kb ujjnyi széles és 10 centi hosszú részen leszedte a fényezést, horpadás elvileg nincs). Van valakinek mostanában tapasztalata, hogyha biztosító intézné mennyivel dobja meg a kötelezőt/CASCO-t? Azt mondtam neki, hogy 300k-ig kicashelem, de manapság a franc tudja mennyi egy ajtó fényezése a JEEP-nél.
Hanni
Tavaly nekitolattam egy álló autónak, máig bánom, hogy betétlapoztam, el kellett volna fogadnom a megajánlott összeget.
A biztosító megrágott és kiköpött, majdnem a dupláját fizetem a korábbinak.
Dzsokijuing
ja ugyanez volt nekem is pár éve, nem vette be a sebességet az öreg poló aztán nagyon meredek emelkedőn belecsúsztam. jó arc volt ott is a srác, ő volt a legnyugodtabb. de nála is céges autó, márka szervíz. közel duplája lett nálunk is, most kezdünk visszatérni vmi normális besorolásba 3 év múlva.
ami a legdurvább volt, hogy a biztosító külön küldött egy levelet, hogy mennyibe került a javítás, fyki ... miközben akkor már vagy 5 éve voltunk náluk, semmi gonddal.

Szerkesztette: csebi

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
6 hónapja
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 4 755
Kabrióba sose ülnék, nem biztonságos.
Őszentsége Sobri Jóska
Ezt kérlek fejtsd ki jobban
r.baggio
Buzinak vagy kapuzárási pánikos ötvenesnek nézik, én se ülnék bele 😊
warr_b
ott nem az autóval van baj hanem velünk 😊 ülhetsz bármibe ha buzi vagy kapuzárásparás ötvenesnek nézel ki, én spec nem szeretek már mélyreülni ezért inkább egy e83 mint az e60

Szerkesztette: Josszi

¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
6 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 356 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Kabrióba sose ülnék, nem biztonságos.
Őszentsége Sobri Jóska
Ezt kérlek fejtsd ki jobban
r.baggio
Buzinak vagy kapuzárási pánikos ötvenesnek nézik, én se ülnék bele 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"