OFF topik

30 feliratkozó

több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Állok a gyógyszertárban, mellettem egy trikós fogyatékos, karján a követező tetoválás: "Türj és Szenvegy". Állok a piros lámpánál, mellettem egy robogós, pocakos ötvenes, olyan bukósisakkal, mint valami rohamosztagos, a dzsekit nem tudta magán összehúzni, szanda-zokni kombó, a rendszáma: SEX-666. És még 10 óra sincs.füligjimmy
Melyik város?

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Állok a gyógyszertárban, mellettem egy trikós fogyatékos, karján a követező tetoválás: "Türj és Szenvegy". Állok a piros lámpánál, mellettem egy robogós, pocakos ötvenes, olyan bukósisakkal, mint valami rohamosztagos, a dzsekit nem tudta magán összehúzni, szanda-zokni kombó, a rendszáma: SEX-666. És még 10 óra sincs.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 11 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
TV2 és Viasat - egy időben, ugyanaz a film, más része. Epic level: Hungary
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
szerintem ez egyébként nem amatőrség / profizmus kérdése, hanem egyén függő. Valakinek ez áll kézhez, valakinek az, és ezzel nincs is semmi baj. Aztán lehet h van korreláció az informatikai képzettséggel is, nem tudom...
Viszont az Apple vírusmentessége eddig az alacsony elterjedtségének volt köszönhető, ez a korszak viszont véget ért. Ahogy lesz egyre több MacBook, IPad stb úgy jön majd egyre több és egyre gonoszabb vírus...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 381 — #NoStress
1.)MAC-es vírus nem csak szerintünk van, hanem tényleg van:
 www.origo.hu/techbazis/szamitogep/20120406-gepek-szazezreit-fertozte-meg-az-elso-nagy-applevirus.html
[szerk]Sőt:  termina.hu/Hirek/Bejegyzes/57262/Megvan-az-elso-Mac-OS-X-al-antivirus[/szerk]
Csak úgy tűnik az Apple leszarja a felhasználóit, h ha már nem is tesz semmit ellene, legalább tájékoztassa őket a veszélyről.
2.)Az Apple nem olcsóbb hardware szinten mint a PC. Lehet h olcsón össze tudtad tenni, de PC-t is lehet legalább ugyanolyan olcsón személyes tapasztalataim alapján.
3.)PC-re is vannak kézreálló automatikusan frissülő programok.
4.) Vicces pont 2005-ben vettünk 120 ezerért laptopot, mai napig működik. Játékokhoz már kicsit elavult, mint minden 2005ös HW, de egyébként semmi baja. Fater örökölte, minthogy nekem már van céges laptop, és ő máig használja...Black_Adder
1, Ehhez nem értek, mint írtam, nekem nincs vírusom. 😊
2, Az apple-t nem kell összerakni, pont ez a poén benne. Egyben van a gép, a monitor, minden. Így volt ennyi.
3, Passz, nekem 2005ig volt pc-m, de nem szerettem, sokszor lefagyott (a Mac még sosem), félévente jött a srác, mindig valamit variálni kellett vele (új memória, új kártya, ilyenek), valamint egy pages és egy word vagy egy numbers és egy excel között ég és föld a különbség.
4, Én 2005-ben nem laptopot vettem, hanem rendes nagy asztali gépet. Faternak viszont tavaly vettem MacBookPro-t, szintúgy 120-ért, még neki is jobban kézre áll, pedig lassan 70 éves, mint az asztali pc-jük, amit anyám használ.
Lassan egy éve van meg a Mac laptop, semmi gondja nem volt, ez idő alatt az asztali pc-re kb 40ezret kellett költeni, és többször volt használhatatlan.

Nekem Mac Book Air a laptopom, ez valóban drága volt, de az a tény, hogy 4-5 órát bír az aksija, és kb 1 kilo, vékony, könnyen mozgatható egy laptop esetén alapnak kéne lennie.
Értelmetlennek érzem azt a laptopot, ami folyamatos használat esetén lemerül 2-3 óra alatt, és emellett dögnehéz.

Ami a konklúzió: annak aki ért a szgépekhez lehet bármi, hisz ért hozzá.
Egy amatőrnek sokkal jobb a Mac, nem is beszélve arról, hogy egyszerűen olcsóbb.
(Gondolom játszani nem lehet rajta, ez szól mindösszesen ellene.)

több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
12 millió Apple azonosítót loptak el:
 www.macworld.com.au/news/hackers-release-1-million-apple-udids-71058/

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
1.)MAC-es vírus nem csak szerintünk van, hanem tényleg van:
 www.origo.hu/techbazis/szamitogep/20120406-gepek-szazezreit-fertozte-meg-az-elso-nagy-applevirus.html
[szerk]Sőt:  termina.hu/Hirek/Bejegyzes/57262/Megvan-az-elso-Mac-OS-X-al-antivirus[/szerk]
Csak úgy tűnik az Apple leszarja a felhasználóit, h ha már nem is tesz semmit ellene, legalább tájékoztassa őket a veszélyről.
2.)Az Apple nem olcsóbb hardware szinten mint a PC. Lehet h olcsón össze tudtad tenni, de PC-t is lehet legalább ugyanolyan olcsón személyes tapasztalataim alapján.
3.)PC-re is vannak kézreálló automatikusan frissülő programok.
4.) Vicces pont 2005-ben vettünk 120 ezerért laptopot, mai napig működik. Játékokhoz már kicsit elavult, mint minden 2005ös HW, de egyébként semmi baja. Fater örökölte, minthogy nekem már van céges laptop, és ő máig használja...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ja, és elöbb-utóbb meg is fogok halni. Tehát ha valaki ezt mondja nekem évekig, évtizedekig miközben én egészséges vagyok, és köszönöm minden oké, elöbb-utóbb igaza lesz.

Nekem pl. azért van apple-m az olcsóságán kívül (korábban leírtam, hogy ár-érték arányban rendkívül olcsón vásároltam mindet), mert tudatlan, full amatőr felhasználóként az apple tökéletes. Nem kell foglalkozni egy rakás olyan dologgal amihez nem is értek. Nem kell újrarakni op-rendszert, vírusukkal foglalkozni (még ha szerintetek van is), frissíteni, fejlesztgetni, vagyis cserélgetni a hangkártyát, ram-ot, stb.
Megvettem, használom a kézreálló programokat, leokézom az automatikus frissítéseket, kb. ennyi.
A 21'-es iMac-et 150ezerért vettem 2005-ben (akkor egy jóminőségű 21 colos Samsung monitor kb 100-120-ba került pc-hez, szgép nélkül!), tavaly halt meg, tehát 6 évig használtam eléggé aktívan, vagyis évenként 25ezerért, havonta kb 2ezerért. Van ilyen olcsó pc?
Sobri Jóska
Tudjuk, hogy a MAC tökéletes (nek látszik). De tökéletes, mint olyan nem létezik. Bár ez nézőpont kérdése. Igen, előbb utóbb meghal az ember. Ha már a példádnál maradunk, szívrohamról hallottál már? Hirtelen jön. Illetve inkább gyorsan. Van aki belehal, van aki nem, de egészséges sose lesz. Nem az érték/ár arányról volt szó. Murphy óta tudjuk...
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 381 — #NoStress
Mi az a vírusírtó? 😛Sobri Jóska
Mi az a vírus?kishaszi
Már van vírus almára is, szóval ciki, ha a vírusírtó fogalma ennek ellenére ismeretlen még... 😛Black_Adder
Lehet, hogy van, csak nem találkozni vele.
Legalábbis én az elmúlt 7 évben 3 különböző gépen nem találkoztam vele.Sobri Jóska
Természetéből adódóan nem is fogsz vele találkozni. Csak egyszer. És amikor rájössz, hogy kukacos az alma, az megrázó lesz. apeszos
Ja, és elöbb-utóbb meg is fogok halni. Tehát ha valaki ezt mondja nekem évekig, évtizedekig miközben én egészséges vagyok, és köszönöm minden oké, elöbb-utóbb igaza lesz.

Nekem pl. azért van apple-m az olcsóságán kívül (korábban leírtam, hogy ár-érték arányban rendkívül olcsón vásároltam mindet), mert tudatlan, full amatőr felhasználóként az apple tökéletes. Nem kell foglalkozni egy rakás olyan dologgal amihez nem is értek. Nem kell újrarakni op-rendszert, vírusukkal foglalkozni (még ha szerintetek van is), frissíteni, fejlesztgetni, vagyis cserélgetni a hangkártyát, ram-ot, stb.
Megvettem, használom a kézreálló programokat, leokézom az automatikus frissítéseket, kb. ennyi.
A 21'-es iMac-et 150ezerért vettem 2005-ben (akkor egy jóminőségű 21 colos Samsung monitor kb 100-120-ba került pc-hez, szgép nélkül!), tavaly halt meg, tehát 6 évig használtam eléggé aktívan, vagyis évenként 25ezerért, havonta kb 2ezerért. Van ilyen olcsó pc?

több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Már van vírus almára is, szóval ciki, ha a vírusírtó fogalma ennek ellenére ismeretlen még... 😛Black_Adder
Lehet, hogy van, csak nem találkozni vele.
Legalábbis én az elmúlt 7 évben 3 különböző gépen nem találkoztam vele.Sobri Jóska
Én se találkoztam saját PC-n soha.
Amúgy is általában az esetek 99,999%ban a tudatlan felhasználó okozza a bajt, és ez olyan biztonsági rés, amit nem lehet kiküszöbölni...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Nagyon sajnálom, nagyon szerettem. Részvétem.
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 338 — "Grammar maci"
R.I.P.


BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Mi az a vírusírtó? 😛Sobri Jóska
Mi az a vírus?kishaszi
Már van vírus almára is, szóval ciki, ha a vírusírtó fogalma ennek ellenére ismeretlen még... 😛Black_Adder
Lehet, hogy van, csak nem találkozni vele.
Legalábbis én az elmúlt 7 évben 3 különböző gépen nem találkoztam vele.Sobri Jóska
Természetéből adódóan nem is fogsz vele találkozni. Csak egyszer. És amikor rájössz, hogy kukacos az alma, az megrázó lesz.
több mint 11 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
http://www.youtube.com/watch?v=Mx1tiq15Hqsjjncaa
Erős tippem van, hogy hol találtad ezt a videót. 😊

Egyébként valóban erős cucc. 😀Schleck
Szerintem nagyon-nagy. Király.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
http://www.youtube.com/watch?v=Mx1tiq15Hqsjjncaa
Erős tippem van, hogy hol találtad ezt a videót. 😊

Egyébként valóban erős cucc. 😀

több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 879 — No es importante


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 381 — #NoStress
Mi az a vírusírtó? 😛Sobri Jóska
Mi az a vírus?kishaszi
Már van vírus almára is, szóval ciki, ha a vírusírtó fogalma ennek ellenére ismeretlen még... 😛Black_Adder
Lehet, hogy van, csak nem találkozni vele.
Legalábbis én az elmúlt 7 évben 3 különböző gépen nem találkoztam vele.

több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Mi az a vírusírtó? 😛Sobri Jóska
Mi az a vírus?kishaszi
Már van vírus almára is, szóval ciki, ha a vírusírtó fogalma ennek ellenére ismeretlen még... 😛

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
avg
Ha sikerül valahogy életet lehelni a gépbe, akkor mindenképp törekedj arra, hogy csak 1 vírusirtó legyen feltelepítve, mert 2 (vagy jelen esetben 3) baromira lassítja a gépet és nem is nyújt olyan védelmet mint 1 jól működő vírusirtó. Egyébként az Avastot már én sem ajánlanám annyira, túl sok szar reklám meg minden frissítés van hozzá (a megnyitás normál v. zárt környezetről nem is beszélve).Gabesz92
Igen épp ezért dobtam majdnem egy hátast mikor megláttam, nincs túl sok közöm az ő gépéhez, én raktam fel még anno az Avastot mert állítólag nem volt rajta még semmi akkor. Mit ajánlanátok Avast helyett?Hanni
avg

|
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Mi az a vírusírtó? 😛Sobri Jóska
Mi az a vírus?

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 009
Ha sikerül valahogy életet lehelni a gépbe, akkor mindenképp törekedj arra, hogy csak 1 vírusirtó legyen feltelepítve, mert 2 (vagy jelen esetben 3) baromira lassítja a gépet és nem is nyújt olyan védelmet mint 1 jól működő vírusirtó. Egyébként az Avastot már én sem ajánlanám annyira, túl sok szar reklám meg minden frissítés van hozzá (a megnyitás normál v. zárt környezetről nem is beszélve).Gabesz92
Igen épp ezért dobtam majdnem egy hátast mikor megláttam, nincs túl sok közöm az ő gépéhez, én raktam fel még anno az Avastot mert állítólag nem volt rajta még semmi akkor. Mit ajánlanátok Avast helyett?Hanni
Nod32+SpyBoot a férgeknek, teljesen jó.


Mi az a vírusírtó? 😛Sobri Jóska
Apple tulajoknak köszönjük. 😀

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 381 — #NoStress
Mi az a vírusírtó? 😛

több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Mivel még mindig NINCS informatikai topic ezért megint kénytelen vagyok ide nyögni bánatom.

Pár órája fater megkért hogy kezdjek valamit a laptopján a 3 vírusírtóval Norton, Nod32, Avast, ebből az utóbbi kettő ingyenes próba volt, le is jártak egy ideje. Gondoltam kezdésnek leszedem a Nod-ot. a 3 fagyás után kiírta végül is egy félóra gondolkodás után hogy nincs hozzá jogosultságom hagyjam békén. Azóta használhatatlan a gép, indítás után fagy, nem reagál semmire, kb minden 3. reset után működik, akkor viszont nem lehet netezni rajta(pedig a lakásban mindenhol jó.)
Hanni
Van kérdések bármiről topic többek között az ilyen kérdéseknek. És leszámítva azt a ritka eseményt amikor néhány **** elkezd ott offolni nem pörög annyira h meg kéne bontani külön egy IT-sra és egy nem ITsra...

Soha ne legyen 1 vírusírtónál több. Semmi extra védelmet nem nyújt, ellenben "össze tudnak akadni"...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 337 — Invisible man
baromira lassítja a gépet .Gabesz92
Én már láttam olyat is, hogy egymást kezdte el irtani a két víruskergető...


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 11 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 593 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Ha sikerül valahogy életet lehelni a gépbe, akkor mindenképp törekedj arra, hogy csak 1 vírusirtó legyen feltelepítve, mert 2 (vagy jelen esetben 3) baromira lassítja a gépet és nem is nyújt olyan védelmet mint 1 jól működő vírusirtó. Egyébként az Avastot már én sem ajánlanám annyira, túl sok szar reklám meg minden frissítés van hozzá (a megnyitás normál v. zárt környezetről nem is beszélve).Gabesz92
Igen épp ezért dobtam majdnem egy hátast mikor megláttam, nincs túl sok közöm az ő gépéhez, én raktam fel még anno az Avastot mert állítólag nem volt rajta még semmi akkor. Mit ajánlanátok Avast helyett?