OFF topik

30 feliratkozó

több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
A trambulin meg mondjuk Olimpiai """"sport"""". Akkor már inkább póker, sőt inkább sörváltó vagy hotdog-evő verseny 😀Black_Adder
Ez most nagyon ilyen fotelből könnyű beszélni dolognak tűnik számomra, már ne haragudj...
A trambulinra igenis komoly felkészülés kell, és attól ne nézzünk már le egy sportágat, hogy nem része a mi sportkultúránknak.Schleck
Szerintem a trambulinnak nincs helye az olimpián, főleg, hogy más sokkal értékesebb sportok is hiányoznak onnan. És elterjedtsége minimális, ha azt nem nézzük, hogy a kislányok játszanak rajta nálunk is, profi tramublin sportolók leginkább csak ázsiában lehetnek, esetleg amerikában...Black_Adder
Jó ezen lehet vitatkozni persze, és sok más sport olimpiai helyét meg lehet kérdőjelezni. Itt talán egyet is értek veled, de azt megkérdőjelezni, hogy sport-e a trambulin, szerintem nem nagyon lehet.

több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
A trambulin meg mondjuk Olimpiai """"sport"""". Akkor már inkább póker, sőt inkább sörváltó vagy hotdog-evő verseny 😀Black_Adder
Ez most nagyon ilyen fotelből könnyű beszélni dolognak tűnik számomra, már ne haragudj...
A trambulinra igenis komoly felkészülés kell, és attól ne nézzünk már le egy sportágat, hogy nem része a mi sportkultúránknak.Schleck
Szerintem a trambulinnak nincs helye az olimpián, főleg, hogy más sokkal értékesebb sportok is hiányoznak onnan. És elterjedtsége minimális, ha azt nem nézzük, hogy a kislányok játszanak rajta nálunk is, profi tramublin sportolók leginkább csak ázsiában lehetnek, esetleg amerikában...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
A trambulin meg mondjuk Olimpiai """"sport"""". Akkor már inkább póker, sőt inkább sörváltó vagy hotdog-evő verseny 😀Black_Adder
Ez most nagyon ilyen fotelből könnyű beszélni dolognak tűnik számomra, már ne haragudj...
A trambulinra igenis komoly felkészülés kell, és attól ne nézzünk már le egy sportágat, hogy nem része a mi sportkultúránknak.

több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
A trambulin meg mondjuk Olimpiai """"sport"""". Akkor már inkább póker, sőt inkább sörváltó vagy hotdog-evő verseny 😀

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Elfogadott sportágak/Recognized sports

Sok, a NOB által elfogadott sport nincs benne az olimpiai programban. Egy jóváhagyott sportot bármikor bele lehet rakni az olimpiai programba a következő játékok alkalmával, ha a NOB olimpiai program bizottsága ezt a javaslatot megszavazza.

A következő sportokat, habár nem része az olimpiai játékoknak, elfogadta olimpiai sportként a NOB: http://hu.wikipedia.org/wiki/Olimpiai_sport%C3%A1gak#Elfogadott_sport.C3.A1gak
http://en.wikipedia.org/wiki/Olympic_sports#Recognized_sports

A bridzs szerepel a listán mint kártyajáték illetve a sakk is (a póker viszont nem).
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Az ügyesség a kulcsszó. Ezekhez a játékokhoz nem görnyedsz az edzőteremben egész nap, mégis kell hozzá az a fajta tehetség és gyakorlás, ami a sportokhoz kell, de azért mégsem egészen azok. Hiányzik az egész test fejlesztése.Dzsokijuing
Nézz meg egy kenust! 😊 Vékony lábak, púpos hát, egy tropa térd. Az egész testét fejlesztette a sport.
Bizony, vannak ügyességi sportok, a sznúkeres nem az edző- hanem a biliárdteremben görnyed (szó szerint) egész nap. Most komolyan egy asztaliteniszező és egy sznúkeres között milyen különbség van tehetség, gyakorlás tekintetében?
A bridzs pedig azért tud - nem túl elismert - sport lenni, mert a lebonyolítási rendje kizárja a rendszeren kívüli szerencsefaktorok (leosztás, játékosok szintje) döntő részét.tomi-tomi
Morbid példa, de nem véletlen, hogy Kolonics halt meg szívrohamban és nem mondjuk Steve Davis.

Pontosítok. A test edzése a lényeges különbség, nem a kezekben rejlő kreativitás erősítése, mint az ügyességi játékokban.Dzsokijuing
A sportnak nem lehet (egyedüli) fokmérője a fizikalitás, a fizikai felkészülés minősége. Morbid példádat tovább gondolva, a kerékpár a sportok királya, vagy a foci? Ahol több a haláleset, vagy a súlyos sérülés?
A sporthoz nemcsak a test edzése tartozik. Minden focista legyen két lábas, mert az egész testedet edzened kell?
A vívás - végső soron - nem ugyanannyira a kezedben rejlő kreativitásról szól, mint a sznúker?

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Rikiki a legnagyobb!
az az egy kártyajáték, amit nem tudtam eddig megunni.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Sebii, a zsír a legjobb, mikor nyomunk pár partit? Már kiskoromban megszerettem 😀
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 177 — Saturday Night Lights
Nagyon nem értek egyet a felsorolásoddal, a sznúkert biztos kihúznám - amellett tudok bőven érveket. Te miért nem tartod sportnak, Neked mi hiányzik belőle, hol van benne a sportátlaghoz képest több szerencse?tomi-tomi
Az ügyesség a kulcsszó. Ezekhez a játékokhoz nem görnyedsz az edzőteremben egész nap, mégis kell hozzá az a fajta tehetség és gyakorlás, ami a sportokhoz kell, de azért mégsem egészen azok. Hiányzik az egész test fejlesztése.Dzsokijuing
Nézz meg egy kenust! 😊 Vékony lábak, púpos hát, egy tropa térd. Az egész testét fejlesztette a sport.
Bizony, vannak ügyességi sportok, a sznúkeres nem az edző- hanem a biliárdteremben görnyed (szó szerint) egész nap. Most komolyan egy asztaliteniszező és egy sznúkeres között milyen különbség van tehetség, gyakorlás tekintetében?
A bridzs pedig azért tud - nem túl elismert - sport lenni, mert a lebonyolítási rendje kizárja a rendszeren kívüli szerencsefaktorok (leosztás, játékosok szintje) döntő részét.tomi-tomi
Morbid példa, de nem véletlen, hogy Kolonics halt meg szívrohamban és nem mondjuk Steve Davis.

Pontosítok. A test edzése a lényeges különbség, nem a kezekben rejlő kreativitás erősítése, mint az ügyességi játékokban.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Nyáron megtanulok bridzselni. Eddig azt gondoltam, h csak a sznobok hypeolják, de mindenhol csak jót olvasok róla, egy próbát megér 😊

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Kocsmai és kaszinós ügyességi játékok: póker, darts, sznúker, szkander. Valahol a sport és a szerencsejáték között 😊Dzsokijuing
Nagyon nem értek egyet a felsorolásoddal, a sznúkert biztos kihúznám - amellett tudok bőven érveket. Te miért nem tartod sportnak, Neked mi hiányzik belőle, hol van benne a sportátlaghoz képest több szerencse?tomi-tomi
Az ügyesség a kulcsszó. Ezekhez a játékokhoz nem görnyedsz az edzőteremben egész nap, mégis kell hozzá az a fajta tehetség és gyakorlás, ami a sportokhoz kell, de azért mégsem egészen azok. Hiányzik az egész test fejlesztése.Dzsokijuing
Nézz meg egy kenust! 😊 Vékony lábak, púpos hát, egy tropa térd. Az egész testét fejlesztette a sport.
Bizony, vannak ügyességi sportok, a sznúkeres nem az edző- hanem a biliárdteremben görnyed (szó szerint) egész nap. Most komolyan egy asztaliteniszező és egy sznúkeres között milyen különbség van tehetség, gyakorlás tekintetében?
A bridzs pedig azért tud - nem túl elismert - sport lenni, mert a lebonyolítási rendje kizárja a rendszeren kívüli szerencsefaktorok (leosztás, játékosok szintje) döntő részét.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Bridzs, csakis. A póker csak utána következik.




több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Egyébként, /*kicsit elkanyarodik ugyan az aktuális témától, de az offtopicba azért talán belefér*/ nekem a kedvenc kártyajátékom a römi. Bridzselni nem tudok ugyan de nálam a sorrend: römi, kanaszta, póker.Black_Adder
A römi tényleg nagyon király, de szigorúan a rabló. Egyébként meg a zsír a legjobb játék. 😀Sebii
Természetesen. Nálam van römi, meg nemrablórömi 😊 Zsírozni annyira nem szeretek, de azt lehet ketten játszani, mást nem nagyon...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Bridzstomi-tomi
Én eleget bridzseztem, tarokkoztam.. mindkettőben többet kell gondolkodni, mint pókerben. De ettől még egyik sem sport sajna... mégha a bridzsnek ugye saját olimpiája is van.Igor
Az ulti a király. Magyarok vagyunk, vazze.Dzsokijuing
Öö.. nézzel le nyugodtan, de nekem az mindig is túl egyszerű volt 😊 snapszlizni-ultizni-rablórömizni kb. 10 éves koromig játszottam a nagyszülőkkel 😛

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 3 357
Egyébként, /*kicsit elkanyarodik ugyan az aktuális témától, de az offtopicba azért talán belefér*/ nekem a kedvenc kártyajátékom a römi. Bridzselni nem tudok ugyan de nálam a sorrend: römi, kanaszta, póker.Black_Adder
A römi tényleg nagyon király, de szigorúan a rabló. Egyébként meg a zsír a legjobb játék. 😀
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Egyébként, /*kicsit elkanyarodik ugyan az aktuális témától, de az offtopicba azért talán belefér*/ nekem a kedvenc kártyajátékom a römi. Bridzselni nem tudok ugyan de nálam a sorrend: römi, kanaszta, póker.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 177 — Saturday Night Lights
A kártya az hol sport? 😂JC6
Bridzstomi-tomi
Én eleget bridzseztem, tarokkoztam.. mindkettőben többet kell gondolkodni, mint pókerben. De ettől még egyik sem sport sajna... mégha a bridzsnek ugye saját olimpiája is van.Igor
Az ulti a király. Magyarok vagyunk, vazze.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 177 — Saturday Night Lights
Kocsmai és kaszinós ügyességi játékok: póker, darts, sznúker, szkander. Valahol a sport és a szerencsejáték között 😊Dzsokijuing
Nagyon nem értek egyet a felsorolásoddal, a sznúkert biztos kihúznám - amellett tudok bőven érveket. Te miért nem tartod sportnak, Neked mi hiányzik belőle, hol van benne a sportátlaghoz képest több szerencse?tomi-tomi
Az ügyesség a kulcsszó. Ezekhez a játékokhoz nem görnyedsz az edzőteremben egész nap, mégis kell hozzá az a fajta tehetség és gyakorlás, ami a sportokhoz kell, de azért mégsem egészen azok. Hiányzik az egész test fejlesztése.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Kocsmai és kaszinós ügyességi játékok: póker, darts, sznúker, szkander. Valahol a sport és a szerencsejáték között 😊Dzsokijuing
Nagyon nem értek egyet a felsorolásoddal, a sznúkert biztos kihúznám - amellett tudok bőven érveket. Te miért nem tartod sportnak, Neked mi hiányzik belőle, hol van benne a sportátlaghoz képest több szerencse?tomi-tomi
A snooker szerintem is mindenképp sport. Még a pool is, és talán még a bowling is. A snookernek ráadásul a hagyománya is nagy, igazi úri sport, és 1000× jobb és élvezetesebb, mint a golf

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
A kártya az hol sport? 😂JC6
Bridzstomi-tomi
Én eleget bridzseztem, tarokkoztam.. mindkettőben többet kell gondolkodni, mint pókerben. De ettől még egyik sem sport sajna... mégha a bridzsnek ugye saját olimpiája is van.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
A kártya az hol sport? 😂JC6
Bridzs

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Kocsmai és kaszinós ügyességi játékok: póker, darts, sznúker, szkander. Valahol a sport és a szerencsejáték között 😊Dzsokijuing
Nagyon nem értek egyet a felsorolásoddal, a sznúkert biztos kihúznám - amellett tudok bőven érveket. Te miért nem tartod sportnak, Neked mi hiányzik belőle, hol van benne a sportátlaghoz képest több szerencse?

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 177 — Saturday Night Lights
Kocsmai és kaszinós ügyességi játékok: póker, darts, sznúker, szkander. Valahol a sport és a szerencsejáték között 😊

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
A kártya az hol sport? 😂
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Azt, hogy milyen lap jön a flopban a matematika dönti el.
Mivel nem egyetlen leosztást játszol csak.
Ezért ha van mondjuk egy pár a kezedben, akkor 12%, hogy setet flopolsz. Mindig 12%, bármi a flop.
Ha van egy JJ pár a kezedben, akkor 50%, hogy lesz a flopon nagyobb lap (vagyis A, K, vagy Q). Mindig 50%.
És még ezernyi egyéb infó.
Amihez pl a potba rakott chipmennyiséget tudod arányítani. Ha jól arányítod nyersz, ha rosszl vesztesz.
Nem egy leosztásban, hanem több ezerben.
Mert egy leosztásban ugye ha 55 van a kezedben vagy lesz 5-ös a flopban, vagy nem.
De 100000 leosztásban pont 12000szer lesz.Sobri Jóska
Ez annyira, de annyira nem igaz! A klasszikus gőzeke-Gizike, szezon-f@szom keverés. Ezért bírhatod Puzsért, nagy lelkesedésből okozott ordas baromság elkövetése.tomi-tomi
Nem kedvelem Puzsért, mint több helyen le is írtam. (keversz JJ-vel)
Valamint amit leírtam maximálisan igaz.
Jómagam és rengeteg ismerősöm statja az élő bizonyíték erre, mondom, ha érdekel a dolog, akkor mondok nickeket, lehet leellenőrizni az OPR-en.
De nekem épp elég, hogy 3 évig kvázi ebből éltem, nem is rosszul.
A fizikai megterhelésről meg annyit, hogy pár hete fociztam haveromék gyerekeivel egy gyerekbulin, és nem igazán fáradtam le benne, semmi megterhelő nem volt benne.
De ezért még nem gondolom, hogy a versenyfutbal ne lenne sport, és ne igényelne fizikai felkészültséget.
Azért ne említsük egy lapon ha leül valaki a haverjaival sörözés közben kártyázgatni azzal, hogy egy profi pókeres mondjuk napi 4 órán át készül, elemez, tanul, majd lenyom este egy 8-12 órás session, 12-24 asztalon játszva egyszerre, maximális figyelemmel, minden döntésén forintszázezrek múlhatnak, minden hiba sorsdöntő lehet, stb.
Megnézem akár innen a fórumról melyik "sportos" fiatal csinálná ezt végig úgy, hogy se ki nem szárad, se el nem ájul, és hozza 10 órán át a jó döntéseket.
Én nem vagyok fiatal, de bizonyítandó azt, hogy ebben a sportban felkészült vagyok, és számít a specifikus fizikai felkészültség, kiegészülve megfelelő pszichikaival, bárkivel játszok 8-10 órás sessiont, akár ellene nagyon kicsi téten hu-t 4 asztalon, vagy úgy, hogy ugyanazokra a versenyekre reggelünk be. és én nem vagyok pro, de hobbijátékos sem, így fogadok arra is, hogy az adott sssion alatt nagyobb pofitot ralizálok, pedig az csak 1 session, olyan, mintha fociban kb 1 meccs számítana, pedig 1 meccsen még a barca is veszíthet.
Szóval hiába érvelek, mert az infó láthatóan nem jut be az agyakba, de aki csak a szemének hisz, annak be is bizonyítom szívesen.
Persze ha a bizonyítás nem érdekel valakit, csak szajkózza a faszságokat, hogy szerencsejáték, meg nem sport a póker, az is szíve joga...Sobri Jóska
Láttam 24 órás programozási verseny után olyan kimerült embereket, h maraton futók frissek voltak hozzájuk képest. Mégse tűntek sportolóknak, és nem is tartották magukat annak, pedig napokat készültek előtte.

Igen, megterhelő a póker komoly szinten, de nem úgy mint egy sport, legyen az foci, soccer, kosár, atlétika, síelés, úszás stb.
Nem létezik, h ezt nem tudod megérteni

A póker jó, de miért kell sportnak tartani ahhoz h jó legyen?

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear