Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 21 027 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Úgy hallottam, hogy Zugló éves költségvetése így a mindenféle elvonás meg megszorítás után kb 40 milliárd (passzolom, hogy ez sok vagy kevés, korábban mennyi volt, csak a számot hallottam).

Meg a képviselőknek, bizottsági tagoknak az eddigi 10%-on felül, ami a hajléktalanok, hátrányos helyzetűek megsegítésére lett elrakva, most további 20%-ot levonnak a fizetésükből/tiszteletdíjukból, ami meg egy covid-segélyalapba megy.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 157 — Lucas Scott
Hogy 2021-ben, egy eu-s országban ne ott tartsunk, ahogy azt Orwell az 1984-ben megírta...

Az ellenzéknek meg egyetlen feladata lenne, hogy 100%-ig gyurcsánylanítsa magát, persze véletlenül se fog sikerülni, mert akkor talán őszintén kellene egy fideszes parlamenti képviselőnek válaszolnia pl. a "miért nem rendeltetek több modernát?" kérdésre, és nem lehetne azzal lecsapni, hogy "bezzeg öszödön is mi volt"
r.baggio
és ezt hogyan képzeled el abban az országban, ahol a szavazók közel 10%-a leszavaz Gyurcsányra minden gondolkodás nélkül?
csebi
Az a 10% az 2018-ban épphogy 5%volt. De egyéként nem lett volna ez bonyolult, a DK-n kívül mindenki összefog és Gyurcsányt karanténba zárják. Ezt megtehették volna most is, ebben az esetben megkockáztatom, hogy "22-ben a parlamentbe se jutott volna be Feri, nemhogy kormányalakító tényező lenne. Stratégiai hibát követtek el, amit Gyurcsány egyébként kétségtelenül kiváló politikai érzékkel maximálisan kihasznált - mint amikor '17-ben elhitette a frissen miniszterelnök jelöltet vesztő MSZP-vel (Botka) hogy a DK nagyon jól áll a közvéleménykutatók szerint ezért teljesen reális, hogy 60-40 arányban osszák fel az egyéni körzeteket most azonnal 😀 a beszart MSZP meg belement. Holott az elért 5.4% nem épp azt tükrözi, hogy ilyen arányban kellett volna osztozkodni.
MC12
pontosan. én akkor is megmondtam, hogy az MSZP hatalmas hibát követett el, de valljuk be őszintén mikor volt utoljára olyan döntésük, ami mind rövidtávon mind hosszútávon nem hiba volt. így pedig nehéz bmit elérned, ha hibát hibára halmozol.

de ez a múlt, és Ferinek még érdeke is ez a lövészárok ásás. teljesen megy a profiljába.

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Aki elhiszi, hogy az ellenzék egyetlen "hibája" vagy máshogy mondom: a fidesz egyetlen ütőkártyálya a gyurcsányozás, és ha ezt a méregfogat kihúzná az ellenzék ,akkor a NER fogatlan valamiként vergődve várná a következő választást, és az elkerülhetetlen vereséget, akkor az a cseh2-t nézte eddig... Már csak az kellene, hogy ugyanazon a napon, mikor gyurcsány kiszáll a politikából, meghaljon sorosgyuribácsi, és másnap megbukna a NER, mert a sok héter rájönne, hogy szép lett a világ, és nincs kivel harcolni... Peace, love.
Soha nem értettem ezt a "gyurcsánytakarodjot". Nincs értelme... Mi változna? semmi. Ez önfelmentés, hogy gyurcsány miatt nem megy. Lófaszt.

Szerkesztette: Lecsó
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 867
Hogy 2021-ben, egy eu-s országban ne ott tartsunk, ahogy azt Orwell az 1984-ben megírta...

Az ellenzéknek meg egyetlen feladata lenne, hogy 100%-ig gyurcsánylanítsa magát, persze véletlenül se fog sikerülni, mert akkor talán őszintén kellene egy fideszes parlamenti képviselőnek válaszolnia pl. a "miért nem rendeltetek több modernát?" kérdésre, és nem lehetne azzal lecsapni, hogy "bezzeg öszödön is mi volt"
r.baggio
és ezt hogyan képzeled el abban az országban, ahol a szavazók közel 10%-a leszavaz Gyurcsányra minden gondolkodás nélkül?
csebi
Az a 10% az 2018-ban épphogy 5%volt. De egyéként nem lett volna ez bonyolult, a DK-n kívül mindenki összefog és Gyurcsányt karanténba zárják. Ezt megtehették volna most is, ebben az esetben megkockáztatom, hogy "22-ben a parlamentbe se jutott volna be Feri, nemhogy kormányalakító tényező lenne. Stratégiai hibát követtek el, amit Gyurcsány egyébként kétségtelenül kiváló politikai érzékkel maximálisan kihasznált - mint amikor '17-ben elhitette a frissen miniszterelnök jelöltet vesztő MSZP-vel (Botka) hogy a DK nagyon jól áll a közvéleménykutatók szerint ezért teljesen reális, hogy 60-40 arányban osszák fel az egyéni körzeteket most azonnal 😀 a beszart MSZP meg belement. Holott az elért 5.4% nem épp azt tükrözi, hogy ilyen arányban kellett volna osztozkodni.

Szóval ha az ellenzék most összezárt volna Gyurcsány nélkül, akkor lehet, hogy elbukják "22-t, de egy életre megszabadulnak a választók szemében a Gyurcsány-bélyegtől (mindegy, hogy mit mondott volna a kormánysajtó) és szereznek minimum 25%-ot, mert amennyi elment volna Ferivel annyi jött volna mert Feri nincs. De mindegy ez már, sose tudjuk meg.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 157 — Lucas Scott
Hogy 2021-ben, egy eu-s országban ne ott tartsunk, ahogy azt Orwell az 1984-ben megírta...

Az ellenzéknek meg egyetlen feladata lenne, hogy 100%-ig gyurcsánylanítsa magát, persze véletlenül se fog sikerülni, mert akkor talán őszintén kellene egy fideszes parlamenti képviselőnek válaszolnia pl. a "miért nem rendeltetek több modernát?" kérdésre, és nem lehetne azzal lecsapni, hogy "bezzeg öszödön is mi volt"
r.baggio
és ezt hogyan képzeled el abban az országban, ahol a szavazók közel 10%-a leszavaz Gyurcsányra minden gondolkodás nélkül?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 931 — No es importante
Hogy 2021-ben, egy eu-s országban ne ott tartsunk, ahogy azt Orwell az 1984-ben megírta...

Az ellenzéknek meg egyetlen feladata lenne, hogy 100%-ig gyurcsánylanítsa magát, persze véletlenül se fog sikerülni, mert akkor talán őszintén kellene egy fideszes parlamenti képviselőnek válaszolnia pl. a "miért nem rendeltetek több modernát?" kérdésre, és nem lehetne azzal lecsapni, hogy "bezzeg öszödön is mi volt"


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Basszus, szombati, én meg csak most vettem észre. Remekmű! A jobboldali-konzervatív újságírás gyöngyszeme! Zsinórmérték!
Gyurcsány halálkoalíciója azért küzd, hogy több legyen a hulla
Nehéz elhinni, de nap nap után bebizonyosodik: az ideiglenesen Magyarországon állomásozó, idegen zsoldban álló ellenzék azt akarja, azért küzd, hogy minél több honfitársunk belehaljon a járványba. Ezek a gazemberek az életmentő kínai oltóanyag ellen agitálnak. Halálkampányuk miatt még több idős honfitársunkat veszíthetjük el. A halál vámszedői ők, velejükig sátáni figurák.
 pestisracok.hu/gyurcsany-halalkoalicioja-azert-kuzd-hogy-tobb-legyen-a-hulla/?fbclid=IwAR3LfBwK_g61SHUPFbYMrzP5I3MOjSMe6TCqhtcevuw_nM4AfaRVMwli30c
nagylaza
Mit vársz egy fasiszta propagandától??

Szerkesztette: Lecsó
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
Basszus, szombati, én meg csak most vettem észre. Remekmű! A jobboldali-konzervatív újságírás gyöngyszeme! Zsinórmérték!
Gyurcsány halálkoalíciója azért küzd, hogy több legyen a hulla
Nehéz elhinni, de nap nap után bebizonyosodik: az ideiglenesen Magyarországon állomásozó, idegen zsoldban álló ellenzék azt akarja, azért küzd, hogy minél több honfitársunk belehaljon a járványba. Ezek a gazemberek az életmentő kínai oltóanyag ellen agitálnak. Halálkampányuk miatt még több idős honfitársunkat veszíthetjük el. A halál vámszedői ők, velejükig sátáni figurák.
 pestisracok.hu/gyurcsany-halalkoalicioja-azert-kuzd-hogy-tobb-legyen-a-hulla/?fbclid=IwAR3LfBwK_g61SHUPFbYMrzP5I3MOjSMe6TCqhtcevuw_nM4AfaRVMwli30c
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 15 553
Pontosan azt magyarázta az egyik zsaruból lett kirúgott ügyész,
hogy ha szabad kezet kapna baszhatná a Polt Péter mert pl amikor elkezdené bekasztlizni csak pár napra is a középes strómanok 50-60 éves feleségeit vagy 18-20 éves gyerekeit, leporolnák az aktákat feltúrnák a lakásaikat szívatásból lehetőleg a szomszédok előtt,
azok még azt is elmondanák amit nem követtek el, nem csak azt amit igen és hogy kivel mikor mennyiért.
Ezek mivel nem igazi bűnözők, csak egy dolog lebeg a szemük előtt, megúszni BÖRI nélkül, még az sem baj ilyenkor ha felfüggesztett lesz.
Itt csak a szándék nincs meg, mert nincsenek elvarva mindenhol a szálak, Max a legfelső szinten van ez rendesen bevédve, ezért nem is szabad oda erőforrásokat pazarolni,
de egy szinten lejjebb már tele van taposó aknával és trehánysággal kb minden 2. Cég. Ott már lehet/ne/ zsarolni meg alkudozni csúnyán.
De nem lesz rá valós akarat, max
egy --két kirakat ügy. 😕
Az elpofátlanodott elit részbeni lecserélése a cél, nem a rendszer teljes megreformálása.
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
Szeretnék már ott tartani, hogy a kormányra került ellenzéket szidhassam.
több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 046 — Ajmo Vatreni
Amikor azt írjátok, hogy a társadalomnak kelletne megváltoznia, fejlődnie, akkor azt nem gondolhatja komolyan egyik kormánypárti szavazó (és finnyásabb kritikus hang) sem, hogy az majd még több Fidesz kormánytól fog bekövetkezni.
Simán benne van, hogy tehetségtelen balfaszok gyülekezete lesz az ellenzéki összefogásból kormányon, de még az is jobbat tesz a társadalom fejlődése szempontjából, mint a jelenlegi helyzet konzerválása.
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
igazi kockázata a NER-nek, hogy azzal fogja kezdeni az új kormány, hogy belépnek a EPPO-ba.
Gyurma Pappa
Meglatjuk, gyanitom ha nyernek ez mar nem lesz olyan hangzatos mint ellenzekben 😀
rokaur
Egyetértünk, én most csak OV szempntjából néztem a dolgot. Ha nem akarnak korán seggszájat maguknak, akkor belépnek. Ezért volt fontos a Keller interjú a Partizánon, rávilágított arra, hogy még egyszer nem lehet eljátszani, hogy nem számoltatják el a Fideszt Orbán Viktort

több mint 3 éve
rokaur 864
Mire alapozzatok, hogy Orbanek panikolnanak a jovoben vagy akar mar most?
undisputedly
Mindig "pánikol", ha nem "pánikolna", akkor nem lenne sikeres. BTW 10 év után most először van reális esélye, hogy nem fog választást nyerni. COVID, ellenzéki összefogás, összegyűlt botrányok, rosszul felmért támadások (Szájer Józsi :buzisankacsintóssmiley: ).

A hátország meg ugye folyamatosan retteg, mert az ő megélhetésük egyetlen embertől függ.

Egyébként szerintem egyetlen élő ember van, akitől ténylegesen retteg OV: Laura Codruța Kövesi. A kormányváltással az igazi kockázata a NER-nek, hogy azzal fogja kezdeni az új kormány, hogy belépnek a EPPO-ba. Korábban beszélgettünk a magyar ügyészek erkölcsi tartásáról stb. Nem egy, nem kettő olyan kilépett ügyészt ismerek, aki első hívó szóra állna újra ügyésznek ahelyett, hogy kirendelt védőként szenved valamelyik megyében. Hasonló mennyiségű rendőrt, nyomozót ismerek, aki azonnal csatlakozna egy felálló korrupció ellenes hatósághoz. 11 év alatt nem csak barátokat szerez egy hatalmon lévő elit...
Gyurma Pappa
Meglatjuk, gyanitom ha nyernek ez mar nem lesz olyan hangzatos mint ellenzekben 😀
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 369
Úgy látszik az V. és a XII. kerületek kifogáskeresése jobban megy, ők kapnak pénzt a kormánytól, pedig híresen szegény kerületek...
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Mire alapozzatok, hogy Orbanek panikolnanak a jovoben vagy akar mar most?
undisputedly
Mindig "pánikol", ha nem "pánikolna", akkor nem lenne sikeres. BTW 10 év után most először van reális esélye, hogy nem fog választást nyerni. COVID, ellenzéki összefogás, összegyűlt botrányok, rosszul felmért támadások (Szájer Józsi :buzisankacsintóssmiley: ).

A hátország meg ugye folyamatosan retteg, mert az ő megélhetésük egyetlen embertől függ.

Egyébként szerintem egyetlen élő ember van, akitől ténylegesen retteg OV: Laura Codruța Kövesi. A kormányváltással az igazi kockázata a NER-nek, hogy azzal fogja kezdeni az új kormány, hogy belépnek a EPPO-ba. Korábban beszélgettünk a magyar ügyészek erkölcsi tartásáról stb. Nem egy, nem kettő olyan kilépett ügyészt ismerek, aki első hívó szóra állna újra ügyésznek ahelyett, hogy kirendelt védőként szenved valamelyik megyében. Hasonló mennyiségű rendőrt, nyomozót ismerek, aki azonnal csatlakozna egy felálló korrupció ellenes hatósághoz. 11 év alatt nem csak barátokat szerez egy hatalmon lévő elit...

Szerkesztette: Gyurma Pappa

több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 369
Hát azért az ilyen Pikó, Niedermüller, Horváth Cs. féle ejtőernyősök tökéletesen bemutatják, hogy nem a megváltás jön el 22-ben.
Ha másra nem, arra jó lehet a következő választás, hogy a NER húsos fazeka csökkenjen és kihulljon belőle pár haszonleső élősködő. Forradalmat ők sem fognak csinálni, és a korlátozott szellemi és erkölcsi tökéjük pedig nincs meg a komolyabb mozgolódáshoz, de helyi partizán akciókkal lokálisan tudnak kárt okozni. (pl Borkai ügy)
FLZOLI
Speciel rohadtul nem értem Pikó hogy kerül itt képbe. Egy ex-rádiós aki civil kapcsolatai révén került tűzközelbe és nagyon más, mint a két másik politikus akit felsoroltál.
Vagy valamiről lemaradtam és Pikó is meggazdagodott közben mialatt politikus lett?
Klaci79
Nem előélet alapján képeztem halmazokat, hanem a pozícióba kerülés utáni "teljesítmény" alapján. De jó pár ellenzéki politikust sorolhattam volna itt még föl, akik a nagy szavak után igazából semmi érdemlegeset nem csináltak a haverok pozícióba hozása után.
FLZOLI
Szerintem igazságtalan ennyi idő és lehetőség után bárkit lehúzni. Jól látszódik, hogy széllel szemben még polgármesterként sem lehet hugyozni a válság kellős közepén meg még annyira sem. Azért az kemény, hogy a kormány osztogat fideszes kerülteknek százmilliókat, közben minden más helyről elvon. Így baromi nehéz bármit vezetni, nemhogy kerületet.
Klaci79
De akkor mégis mire készültek ha nem erre. Mire számítottak, hogy majd vörös szőnyeget gurítanak eléjük és jó vesztes módjára viselkedik majd a NER?

Nem a világot kell megváltani, de saját hatókörben is lehet apróbb dolgokat tenni. Ahogy sikerült a haverok pénzét egyből megnövelni, a szociális dolgozók támogatását elvenni, leállítani az összes felújítási társasház, közút programot , újra részeg/drogos csövesekkel teletölteni az aluljárókat akár lehetett volna esetleg a libsi kánont kicsit hanyagolni is. Felőlem hősködhet és mártírkodhat amennyire akar, de az állandó kifogás keresés baromi szánalmas. Ha pénz kell, mért nem nyúlt bele a parkolás bizniszbe mondjuk?
FLZOLI
Egyrészt a vörös szőnyeg és a bevételek totális elvétele között nagy különbség van. Senki nem várta az elsőt, de utóbbit sem.
Még a kormánypárti média sem hangos a haveroknak jutatott pénzektől, nem tudom, hogy mire gondolsz. Mondjuk annak is vannak szintjei. Nekem sem tetszik az ilyen, de nem tudok konkrétumokat mondani, vagyis olyan nagy mutyi nem lehet. A felújítási programokról sem tudok, érdemes azt átgondolni, hogy mikor és miért állt le bármi. Én most voltam lakást nézni a 8. kerületben, bőven ráférne, de mi a tökömből lenne ilyesmire pénz, ha éppen másra is alig akad. És ez csak az államon múlik nálunk, mert az önkori hitelt sem vehet fel és már a saját bevételeit súlyosan korlátozzák. Szerintem ezt Te is látod, de valószínű, hogy a kerületi lakosok sem lehettek annyira elégedettek a Hugyos Máté féle irányvonallal.
A részeg/drogos/csövesek tényleg nem kellenének. Erre lenne megoldás azon kívül is, hogy beléjük rúgunk még egyet. Mintha lenne is egy olyan mondás, hogy egy társadalom fejlettségét ott lehet lemérni, ahogy az elesettekkel bánik. Nem mondom, hogy ez a jó ami most van, de az előző szőnyeg alá söprés is gusztustalan volt.
Az állandó kifogáskeresésről eg annyit, hogy az önkormányzat és az állam is az adófizetőkből él. Ha nem kapnak pénzt, akkor a kifogáskeresésből lehet neked eleged van, de jogos lehet a kérdés, hogy mégis mit csinálna a Te háztartásod, ha egyszer csak a bevételeid 25%-át jönne be. Azt szeretném egyszer ilyenkor meghallgatni, hogy mi lenne.
A parkolási bizniszbe meg rendesen belenyúltak...lassan egy éve ezzel menekülünk a koronavírus elől.
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
Hát azért az ilyen Pikó, Niedermüller, Horváth Cs. féle ejtőernyősök tökéletesen bemutatják, hogy nem a megváltás jön el 22-ben.
Ha másra nem, arra jó lehet a következő választás, hogy a NER húsos fazeka csökkenjen és kihulljon belőle pár haszonleső élősködő. Forradalmat ők sem fognak csinálni, és a korlátozott szellemi és erkölcsi tökéjük pedig nincs meg a komolyabb mozgolódáshoz, de helyi partizán akciókkal lokálisan tudnak kárt okozni. (pl Borkai ügy)
FLZOLI
Speciel rohadtul nem értem Pikó hogy kerül itt képbe. Egy ex-rádiós aki civil kapcsolatai révén került tűzközelbe és nagyon más, mint a két másik politikus akit felsoroltál.
Vagy valamiről lemaradtam és Pikó is meggazdagodott közben mialatt politikus lett?
Klaci79
Nem előélet alapján képeztem halmazokat, hanem a pozícióba kerülés utáni "teljesítmény" alapján. De jó pár ellenzéki politikust sorolhattam volna itt még föl, akik a nagy szavak után igazából semmi érdemlegeset nem csináltak a haverok pozícióba hozása után.
FLZOLI
Szerintem igazságtalan ennyi idő és lehetőség után bárkit lehúzni. Jól látszódik, hogy széllel szemben még polgármesterként sem lehet hugyozni a válság kellős közepén meg még annyira sem. Azért az kemény, hogy a kormány osztogat fideszes kerülteknek százmilliókat, közben minden más helyről elvon. Így baromi nehéz bármit vezetni, nemhogy kerületet.
Klaci79
De akkor mégis mire készültek ha nem erre. Mire számítottak, hogy majd vörös szőnyeget gurítanak eléjük és jó vesztes módjára viselkedik majd a NER?

Nem a világot kell megváltani, de saját hatókörben is lehet apróbb dolgokat tenni. Ahogy sikerült a haverok pénzét egyből megnövelni, a szociális dolgozók támogatását elvenni, leállítani az összes felújítási társasház, közút programot , újra részeg/drogos csövesekkel teletölteni az aluljárókat akár lehetett volna esetleg a libsi kánont kicsit hanyagolni is. Felőlem hősködhet és mártírkodhat amennyire akar, de az állandó kifogás keresés baromi szánalmas. Ha pénz kell, mért nem nyúlt bele a parkolás bizniszbe mondjuk?
FLZOLI
Parkolás biznisz? Most, hogy ingyenes?
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
Hát azért az ilyen Pikó, Niedermüller, Horváth Cs. féle ejtőernyősök tökéletesen bemutatják, hogy nem a megváltás jön el 22-ben.
Ha másra nem, arra jó lehet a következő választás, hogy a NER húsos fazeka csökkenjen és kihulljon belőle pár haszonleső élősködő. Forradalmat ők sem fognak csinálni, és a korlátozott szellemi és erkölcsi tökéjük pedig nincs meg a komolyabb mozgolódáshoz, de helyi partizán akciókkal lokálisan tudnak kárt okozni. (pl Borkai ügy)
FLZOLI
Speciel rohadtul nem értem Pikó hogy kerül itt képbe. Egy ex-rádiós aki civil kapcsolatai révén került tűzközelbe és nagyon más, mint a két másik politikus akit felsoroltál.
Vagy valamiről lemaradtam és Pikó is meggazdagodott közben mialatt politikus lett?
Klaci79
Így van, a Pikó más kategória. A mögötte álló civilek régóta szisztematikus (és sziszifuszi) munkát végeznek, Pikó pedig nagyon keményen tolta a kampányt. (Ellentétben pl. Niedermüllerrel. Más kérdés, hogy ő is simán győzött, pedig Hunvald bejelentkezése után a saját oldalán sem adtak neki komoly esélyt.)
nagylaza
Mint mondtam, különösebben nem érdekel, hogy mekkora hero move volt egy NER bástyát bevenni.
FLZOLI
Jó, de azt nem érzem méltányosnak, ha úgy várunk el bármifajta teljesítményt, hogy közben a kormány a nemzeti együttműködés jegyében orrba-szájba szívatja az ellenzéki önkormányzatokat.
Most látom, hogy Klaci79 is kb. ezt írta.

Szerkesztette: nagylaza, főpohárnok
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 862 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Hát azért az ilyen Pikó, Niedermüller, Horváth Cs. féle ejtőernyősök tökéletesen bemutatják, hogy nem a megváltás jön el 22-ben.
Ha másra nem, arra jó lehet a következő választás, hogy a NER húsos fazeka csökkenjen és kihulljon belőle pár haszonleső élősködő. Forradalmat ők sem fognak csinálni, és a korlátozott szellemi és erkölcsi tökéjük pedig nincs meg a komolyabb mozgolódáshoz, de helyi partizán akciókkal lokálisan tudnak kárt okozni. (pl Borkai ügy)
FLZOLI
Speciel rohadtul nem értem Pikó hogy kerül itt képbe. Egy ex-rádiós aki civil kapcsolatai révén került tűzközelbe és nagyon más, mint a két másik politikus akit felsoroltál.
Vagy valamiről lemaradtam és Pikó is meggazdagodott közben mialatt politikus lett?
Klaci79
Nem előélet alapján képeztem halmazokat, hanem a pozícióba kerülés utáni "teljesítmény" alapján. De jó pár ellenzéki politikust sorolhattam volna itt még föl, akik a nagy szavak után igazából semmi érdemlegeset nem csináltak a haverok pozícióba hozása után.
FLZOLI
Szerintem igazságtalan ennyi idő és lehetőség után bárkit lehúzni. Jól látszódik, hogy széllel szemben még polgármesterként sem lehet hugyozni a válság kellős közepén meg még annyira sem. Azért az kemény, hogy a kormány osztogat fideszes kerülteknek százmilliókat, közben minden más helyről elvon. Így baromi nehéz bármit vezetni, nemhogy kerületet.
Klaci79
De akkor mégis mire készültek ha nem erre. Mire számítottak, hogy majd vörös szőnyeget gurítanak eléjük és jó vesztes módjára viselkedik majd a NER?

Nem a világot kell megváltani, de saját hatókörben is lehet apróbb dolgokat tenni. Ahogy sikerült a haverok pénzét egyből megnövelni, a szociális dolgozók támogatását elvenni, leállítani az összes felújítási társasház, közút programot , újra részeg/drogos csövesekkel teletölteni az aluljárókat akár lehetett volna esetleg a libsi kánont kicsit hanyagolni is. Felőlem hősködhet és mártírkodhat amennyire akar, de az állandó kifogás keresés baromi szánalmas. Ha pénz kell, mért nem nyúlt bele a parkolás bizniszbe mondjuk?

több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 862 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Hát azért az ilyen Pikó, Niedermüller, Horváth Cs. féle ejtőernyősök tökéletesen bemutatják, hogy nem a megváltás jön el 22-ben.
Ha másra nem, arra jó lehet a következő választás, hogy a NER húsos fazeka csökkenjen és kihulljon belőle pár haszonleső élősködő. Forradalmat ők sem fognak csinálni, és a korlátozott szellemi és erkölcsi tökéjük pedig nincs meg a komolyabb mozgolódáshoz, de helyi partizán akciókkal lokálisan tudnak kárt okozni. (pl Borkai ügy)
FLZOLI
Speciel rohadtul nem értem Pikó hogy kerül itt képbe. Egy ex-rádiós aki civil kapcsolatai révén került tűzközelbe és nagyon más, mint a két másik politikus akit felsoroltál.
Vagy valamiről lemaradtam és Pikó is meggazdagodott közben mialatt politikus lett?
Klaci79
Így van, a Pikó más kategória. A mögötte álló civilek régóta szisztematikus (és sziszifuszi) munkát végeznek, Pikó pedig nagyon keményen tolta a kampányt. (Ellentétben pl. Niedermüllerrel. Más kérdés, hogy ő is simán győzött, pedig Hunvald bejelentkezése után a saját oldalán sem adtak neki komoly esélyt.)
nagylaza
Mint mondtam, különösebben nem érdekel, hogy mekkora hero move volt egy NER bástyát bevenni.

több mint 3 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Mit értetek forradalom alatt? Mivel lennétek elégedettek?
Mert rinyálunk egyfolytában, hogy jajaj ezek ugyanazok, meg azok is, csak azt nem értem, hogy akkor nem mindegy? MC12: neked mi bajod egy antiorbánnal, aki ugyanakkora orbán csak neatív előjelle? Ugyanaz a rendszer marad, ugyanúgy lehet lopni, vagy dolgozni, kinek mi tetszik... Akkor meg mire ez a pánik?
Lecsó
Én nem pánikoltam és szerintem a fórumon senki nem pánikolt, elemzünk egy helyzetet, reagálunk bejelentésekre, de mivel a fórum 99%-a nem függ a napi politikától így pánikolni sincs oka. Azért engedtessék meg, hogy véleményezzük amit a pártok mondanak és adott esetben ne értsünk vele egyet vagy támogassuk, ha meg szerinted ez mindegy, akkor zárjuk be a topicot mert felesleges 😊
MC12
Most egy kifejezésen lovagolsz, ráadásul egy magas lovon. Engedd el. A kérdés valódi volt, nem költői. Így esetleg a tartalmára is válaszolhatnál, és akkor nem szaporítanánk a felesleges posztokat, ami miatt majd be kell zárni ezt a jó kis topikot...
Szóval leegyszerűsítem neked:
El tudsz jobbat képzelni OV-nál?
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 369
Hát azért az ilyen Pikó, Niedermüller, Horváth Cs. féle ejtőernyősök tökéletesen bemutatják, hogy nem a megváltás jön el 22-ben.
Ha másra nem, arra jó lehet a következő választás, hogy a NER húsos fazeka csökkenjen és kihulljon belőle pár haszonleső élősködő. Forradalmat ők sem fognak csinálni, és a korlátozott szellemi és erkölcsi tökéjük pedig nincs meg a komolyabb mozgolódáshoz, de helyi partizán akciókkal lokálisan tudnak kárt okozni. (pl Borkai ügy)
FLZOLI
Speciel rohadtul nem értem Pikó hogy kerül itt képbe. Egy ex-rádiós aki civil kapcsolatai révén került tűzközelbe és nagyon más, mint a két másik politikus akit felsoroltál.
Vagy valamiről lemaradtam és Pikó is meggazdagodott közben mialatt politikus lett?
Klaci79
Nem előélet alapján képeztem halmazokat, hanem a pozícióba kerülés utáni "teljesítmény" alapján. De jó pár ellenzéki politikust sorolhattam volna itt még föl, akik a nagy szavak után igazából semmi érdemlegeset nem csináltak a haverok pozícióba hozása után.
FLZOLI
Szerintem igazságtalan ennyi idő és lehetőség után bárkit lehúzni. Jól látszódik, hogy széllel szemben még polgármesterként sem lehet hugyozni a válság kellős közepén meg még annyira sem. Azért az kemény, hogy a kormány osztogat fideszes kerülteknek százmilliókat, közben minden más helyről elvon. Így baromi nehéz bármit vezetni, nemhogy kerületet.
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 862 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Mit értetek forradalom alatt? Mivel lennétek elégedettek?
Mert rinyálunk egyfolytában, hogy jajaj ezek ugyanazok, meg azok is, csak azt nem értem, hogy akkor nem mindegy? MC12: neked mi bajod egy antiorbánnal, aki ugyanakkora orbán csak neatív előjelle? Ugyanaz a rendszer marad, ugyanúgy lehet lopni, vagy dolgozni, kinek mi tetszik... Akkor meg mire ez a pánik?
Lecsó
Mondjuk, hogy elinduljon valamerre ez a társadalom a gumicsizmás, alkesz, rasszista proli szintről előre. Már az is elég lenne, ha jó pár NER bérenc kicsit visszavenne az arcából és kevésbé magasabb lóról beszélne.

90-ben elmaradt az igazi rendszerváltás, késve, de azt kellene lassan esetleg végbe vinni, ha konkrét forradalmat kérdezel

több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 867
Mit értetek forradalom alatt? Mivel lennétek elégedettek?
Mert rinyálunk egyfolytában, hogy jajaj ezek ugyanazok, meg azok is, csak azt nem értem, hogy akkor nem mindegy? MC12: neked mi bajod egy antiorbánnal, aki ugyanakkora orbán csak neatív előjelle? Ugyanaz a rendszer marad, ugyanúgy lehet lopni, vagy dolgozni, kinek mi tetszik... Akkor meg mire ez a pánik?
Lecsó
Én nem pánikoltam és szerintem a fórumon senki nem pánikolt, elemzünk egy helyzetet, reagálunk bejelentésekre, de mivel a fórum 99%-a nem függ a napi politikától így pánikolni sincs oka. Azért engedtessék meg, hogy véleményezzük amit a pártok mondanak és adott esetben ne értsünk vele egyet vagy támogassuk, ha meg szerinted ez mindegy, akkor zárjuk be a topicot mert felesleges 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
Hát azért az ilyen Pikó, Niedermüller, Horváth Cs. féle ejtőernyősök tökéletesen bemutatják, hogy nem a megváltás jön el 22-ben.
Ha másra nem, arra jó lehet a következő választás, hogy a NER húsos fazeka csökkenjen és kihulljon belőle pár haszonleső élősködő. Forradalmat ők sem fognak csinálni, és a korlátozott szellemi és erkölcsi tökéjük pedig nincs meg a komolyabb mozgolódáshoz, de helyi partizán akciókkal lokálisan tudnak kárt okozni. (pl Borkai ügy)
FLZOLI
Speciel rohadtul nem értem Pikó hogy kerül itt képbe. Egy ex-rádiós aki civil kapcsolatai révén került tűzközelbe és nagyon más, mint a két másik politikus akit felsoroltál.
Vagy valamiről lemaradtam és Pikó is meggazdagodott közben mialatt politikus lett?
Klaci79
Így van, a Pikó más kategória. A mögötte álló civilek régóta szisztematikus (és sziszifuszi) munkát végeznek, Pikó pedig nagyon keményen tolta a kampányt. (Ellentétben pl. Niedermüllerrel. Más kérdés, hogy ő is simán győzött, pedig Hunvald bejelentkezése után a saját oldalán sem adtak neki komoly esélyt.)