Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
rendpárti vagyok
nemzeti értékmentőtől a polgári modellen át a szekularizált nacionalistákon túl a fullfasisztákig mindenki ide nyomjon lájkot


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Borbinho
Ezek után ki merem jelenteni, neked vannak csúnya előítéleteid azokkal szemben, akik nem úgy gondolkodnak, mint kegyed.
kristóf17
Nagy igazság ez szinte majdnem mindenkinek a kommentjére.
Nem a másik által konkrétan leírtakra, annak jelentésére reagál, hanem belemagyaráz, mögé lát, átértelmez, "keresi az embert", személyeskedik, stb.
Nyilván nem sikerülhet mindig, de szórakoztatóbb és előremutatóbb disputa lehetne, ha az lenne a kommunikációs alap amit valaki valójában ír, nem az amit a véleményező, az arra reagáló szerint ír.
Sobri Jóska
Ám ha már nem az írás a lényeg, hanem elszabadult hajóágyúként mantrázgatjuk a dolgokat, kvázi már ölég sokat ront a szórakoztató diszkurzus mivoltán. Ilyenkor kicsit kikötik, vagy lenémíttyák, én akötsz mellett döntöttem. Hiszen ugyis mindig csak kettő közül lehet választani, vagymi.

...imigyen szóla Zaratusztra, vagymie a dualista hitizé...
sutianap
Ha már dualizálsz, hogy érzed, az én mantrámra hány neménmantra jut?
Szerintem ezen a fórumon minden illibernyákra jut 10 libernyák.
De téged mégis az enyém zavar.
Ezt felfogom a fenti állítás bizonyításaként "neked vannak csúnya előítéleteid azokkal szemben, akik nem úgy gondolkodnak, mint kegyed."
Sobri Jóska
én csak érted aggódtam, mielőtt maniaticsba csúszunk

megszámoltam a szabadságpártot szerintem pont fordítva van, de mingyá elindítok egy veri egzaktli bólhu konzultációt


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 348 — #NoStress
Borbinho
Ezek után ki merem jelenteni, neked vannak csúnya előítéleteid azokkal szemben, akik nem úgy gondolkodnak, mint kegyed.
kristóf17
Nagy igazság ez szinte majdnem mindenkinek a kommentjére.
Nem a másik által konkrétan leírtakra, annak jelentésére reagál, hanem belemagyaráz, mögé lát, átértelmez, "keresi az embert", személyeskedik, stb.
Nyilván nem sikerülhet mindig, de szórakoztatóbb és előremutatóbb disputa lehetne, ha az lenne a kommunikációs alap amit valaki valójában ír, nem az amit a véleményező, az arra reagáló szerint ír.
Sobri Jóska
Ám ha már nem az írás a lényeg, hanem elszabadult hajóágyúként mantrázgatjuk a dolgokat, kvázi már ölég sokat ront a szórakoztató diszkurzus mivoltán. Ilyenkor kicsit kikötik, vagy lenémíttyák, én akötsz mellett döntöttem. Hiszen ugyis mindig csak kettő közül lehet választani, vagymi.

...imigyen szóla Zaratusztra, vagymie a dualista hitizé...
sutianap
Ha már dualizálsz, hogy érzed, az én mantrámra hány neménmantra jut?
Szerintem ezen a fórumon minden illibernyákra jut 10 libernyák.
De téged mégis az enyém zavar.
Ezt felfogom a fenti állítás bizonyításaként "neked vannak csúnya előítéleteid azokkal szemben, akik nem úgy gondolkodnak, mint kegyed."

több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Borbinho
Ezek után ki merem jelenteni, neked vannak csúnya előítéleteid azokkal szemben, akik nem úgy gondolkodnak, mint kegyed.
kristóf17
Nagy igazság ez szinte majdnem mindenkinek a kommentjére.
Nem a másik által konkrétan leírtakra, annak jelentésére reagál, hanem belemagyaráz, mögé lát, átértelmez, "keresi az embert", személyeskedik, stb.
Nyilván nem sikerülhet mindig, de szórakoztatóbb és előremutatóbb disputa lehetne, ha az lenne a kommunikációs alap amit valaki valójában ír, nem az amit a véleményező, az arra reagáló szerint ír.
Sobri Jóska
Ám ha már nem az írás a lényeg, hanem elszabadult hajóágyúként mantrázgatjuk a dolgokat, kvázi már ölég sokat ront a szórakoztató diszkurzus mivoltán. Ilyenkor kicsit kikötik, vagy lenémíttyák, én akötsz mellett döntöttem. Hiszen ugyis mindig csak kettő közül lehet választani, vagymi.

...imigyen szóla Zaratusztra, vagymie a dualista hitizé...

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 348 — #NoStress
Borbinho
Ezek után ki merem jelenteni, neked vannak csúnya előítéleteid azokkal szemben, akik nem úgy gondolkodnak, mint kegyed.
kristóf17
Nagy igazság ez szinte majdnem mindenkinek a kommentjére.
Nem a másik által konkrétan leírtakra, annak jelentésére reagál, hanem belemagyaráz, mögé lát, átértelmez, "keresi az embert", személyeskedik, stb.
Nyilván nem sikerülhet mindig, de szórakoztatóbb és előremutatóbb disputa lehetne, ha az lenne a kommunikációs alap amit valaki valójában ír, nem az amit a véleményező, az arra reagáló szerint ír.

több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Most nem lehet védeni nagyjából semmit, amiért hajlongtok...
kristóf17
Tessék, ide vezet az itthoni propaganda. Értelmes (?) emberek írnak ilyeneket...
Igen, ez erről szól, mi migráns simogatók védjük a terroristákat! Nem arról, hogy ne legyen negatív előítélet egy vallás felé a radikálisok miatt...nem, hajlongani akarunk 😊
Borbinho
Itthoni propaganda... Ide vezet az Európai propaganda, amit nálad olvasni.
Utoljára írom le, hátha végre elfogadod, meg leesik, rögzül. Ami a kormányt illeti, a 75%-át rühellem. Nagyjából. Induljunk innen.
Óriási szerencsére nem Te döntöd el, ki az értelmes, illetve ki nem.
Nem a terroristákat véded, hanem a módot, ahogyan eljuthatnak hozzánk. Illetve mindent elmond, hogy rögtön jöttél egy keresztény példával, ahol persze nem dicsérted azt.
Olyat adsz megint a számba, amit bizony nem írtam le. Nekem senkivel kapcsolatban nincs negatív előítéletem. (Cigányságot sajnos mondjuk itt azért megemlíteném, mint kivételt. Valószínűleg ugyanez lenne a jelenlegi migrikkel, csak hát szerencsére nem találkozok velük)
Sajnos mindig mellélősz, mert ahogy a félig Arab és félig Kínai középsulis osztálytársammal én voltam a legjobb kapcsolatban, és a mai napig bírom a fejüket, úgy vittünk koszorút a gyerekkori meleg barátom Apukájának a temetésére, valamint beszélek a tavalyi Sonus fesztivál óta egy kedves Román lánnyal néha napján.
Ezek után ki merem jelenteni, neked vannak csúnya előítéleteid azokkal szemben, akik nem úgy gondolkodnak, mint kegyed.
Továbblépve. Nagyon sajnálom, hogy egyet kell értsek Sobrival, de sajnos valóban ez az egyetlen jelenleg értelmes opció. Kicsit túltoltátok a kitoloncolással a dolgokat egyébként... Nem engeded be. (peterk, ajánlom figyelmedbe ezt a részt.)
Az a baj, hogy azt várjátok, Európa integrálódjon az integrálódni képtelen csürhéhez. Mert az gondolom feltűnt, hogy a sikerességi ráta nem igazán mutat jól manapság. (Elkövetett mindennapos dolgok, hírekbe is került nagyon szomorú dolgok, meghiúsított nagyon komoly dolgok)
Mivel szerencsére a templomba nem hazudni, kép mutatni járó Katolikus Keresztény vagyok, ezért nálam mindenki azonos helyről indul (említett kivétel), amit szintén el is várok mástól, így miért ítélnék el valakit a vallása miatt, amely vallást nem is ismerek? Értelmetlen kijelentés újfent. Újra leírom itt, nehogy elfelejtődjön, sajnálnám azokat, akik az azonos népbe tartozó patkányok miatt normális emberként nem tudnának eljönni emelni a színvonalat az EU-ban, de igen nehéz szűrni.
Én sem várhatnám el egy Izlanditól, ha minden hónapban lenne ott egy magyar, aki szétverne egy kocsmát, lerúgna egy szőke nőt a lépcsőről, leszúrna egy kamionost, hogy engem várjon szeretettel, mert én nem olyan vagyok. Nem lenne rá alapom.
A végére. Cuki, hogy Sobrinak hívsz, meg másik accountjának stb. mert valamilyen dologban egyetértek vele, de ez is a rövid és gyűlölködő memóriát bizonyítja, mert az általad ugyanúgy követett férfi/nő témában, és még jó pár helyen (vegyük csak a Kereszténységet) voltam véleményellentétben a fiatalemberrel. Ebből is látszik az objektivitás.
Elnézést, hogy csak most tudtam reagálni 3 oldal után, de szerencsére dolgoztam. : )

Szerkesztette: kristóf17
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 019 — Lucas Scott
itt megint csak kérdésként teszem fel: komolyan ez az egyetlen eszköz, hogy kínozzunk embereket?
csebi
Ha nem működik együtt, mert nem akar, és fontos, hogy elárulja az általa ismert infókat, akkor mégis, hogy máshogy jutsz hozzá?
Kérleled sokáig?
Megfizeted?
Valami egyéb alternatíva, mint az erőszak alkalmazása?
Sobri Jóska
nem vagyok nyomozó, nem tudom. egy biztos, hogy szerintem a kínzás, embertelen bánásmód nem opció.
csebi
Na, hát Guantanamón nyomozók voltak, szakemberek, és nem tudtak jobbat kitalálni.
Bízz bennünk, hogy nem jókedvükben tették, hanem nemzetbiztonsági célok érdekében, legjobb tudomásuk szerint.
Én se kedvelem az embertelen bánásmódot, de a terrorizmus kiköveteli a liberális, humánus emberektől is az antihumánus önvédelmi reakciókat.
A terrorizmus hibája.
Sobri Jóska
Bennetek? Nem is tudtam h te is részt vettél ebben. Mivel én csak áldozati oldalról tudom első kézből az egészet egyszer jó lenne leülni veled beszélgetni h amilyen érzés volt a víz csövet tartani.
Viccet félretéve: konkrétan több elemzésben is leírták Guantánamo kapcsán h a szakemberek szerint a kínzásnak nem volt haszna, semmi eredményt nem hoztak sőt Inkább vakvágányra rakta a hatóságokat mert a rabok inkább mondtak bmit csak vége legyen. Ellentétben az FBI módszereivel akiknek sikerült kapcsolatot kialakítani és így több info hoz jutni kínzás nélkül. Btw a kínzásrol már több száz éve bebizonyították h csak hátráltatja a hatóságok munkáját.

Melyikünk a naiv h ha schengenbe nem jöhetnek muszlimok akkor szerbek, ukránok, románok hozzánk jönnének? Már most nem ez történik, ha felszabadulna az a rengeteg munkahely akkor a nálunk levők is lelepnenek. Komolyan úgy érzem magam mint Neo a mátrixban a macskával: jossz ezzel az érvvel mikor már többször leírtam h mennyire nem így történne.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
"A gazdasági lap emlékeztet arra, hogy októberben kiderült, Orbán Viktor gazdasági partnerei már vételi ajánlatot tettek a Budapest Airport Zrt-re, amely a járvány előtt a világ egyik leggyorsabban növekedő, közepes méretű repülőterét üzemeltette."
Borbinho
azóta már ki is kosarazták őket, de jellinek lenyilatkozta, hogy "még futnak pár kört", if you know what i mean...

a BUD-dal azért nagy fába vágták a fejszéjüket:
 hvg.hu/kkv/20201103_Tenyleg_a_kormany_vetozta_meg_a_Budapest_Airport_Zrt_eletmento_hitelkerelmet_de_a_ceg_meg_bizik_a_megegyezesben

Bloombergen ma ez az egyik fő hír, csodálatos országimázs, ezután biztos özönlenek majd a külföldi befektetők!
r.baggio
Mekkora lenne, ha Soros venne meg.
Utana gyorsan kellene epiteni egy uj nemzetkozi repteret BP melle 😀

Bocs, picit elfaradtam mentalisan a nap vegere.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 851 — No es importante
"A gazdasági lap emlékeztet arra, hogy októberben kiderült, Orbán Viktor gazdasági partnerei már vételi ajánlatot tettek a Budapest Airport Zrt-re, amely a járvány előtt a világ egyik leggyorsabban növekedő, közepes méretű repülőterét üzemeltette."
Borbinho
azóta már ki is kosarazták őket, de jellinek lenyilatkozta, hogy "még futnak pár kört", if you know what i mean...

a BUD-dal azért nagy fába vágták a fejszéjüket:
 hvg.hu/kkv/20201103_Tenyleg_a_kormany_vetozta_meg_a_Budapest_Airport_Zrt_eletmento_hitelkerelmet_de_a_ceg_meg_bizik_a_megegyezesben

Bloombergen ma ez az egyik fő hír, csodálatos országimázs, ezután biztos özönlenek majd a külföldi befektetők!


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 529 — Így remélem megfelelek nektek.....
csebi
Csak az a kérdés Európa hova küldje a szemetét és mennyibe kerülne.
peterk2005
Sobri teraszára. Minden fillért megér 😉 😊
több mint 3 éve
davemayer Chicago Bears 14 330 — "Grammar maci"
 444.hu/2020/11/03/a-kormany-akadalyozta-meg-hogy-a-budapest-airport-eletmento-penzugyi-mentocsomaghoz-jusson

"Akkor kell vásorolni, mikor vér folyik az utcán!" - az se baj, ha a vér miattunk folyik...

itt van a tökéletes példa, mikor a kormány egy újabb undorító lépése közvetlen módon befolyásolja számos ember megélhetését
r.baggio
Jogos, mondtuk hogy ezt látjuk és igazad van. Nem vigasz ez számodra de ugyanezt csinálták velünk is, nekünk is kvázi kivéreztették a bizniszünket addig amíg el kellett adni.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
 444.hu/2020/11/03/a-kormany-akadalyozta-meg-hogy-a-budapest-airport-eletmento-penzugyi-mentocsomaghoz-jusson

"Akkor kell vásorolni, mikor vér folyik az utcán!" - az se baj, ha a vér miattunk folyik...

itt van a tökéletes példa, mikor a kormány egy újabb undorító lépése közvetlen módon befolyásolja számos ember megélhetését
r.baggio
Es nem mindenkiet negativan...

"A gazdasági lap emlékeztet arra, hogy októberben kiderült, Orbán Viktor gazdasági partnerei már vételi ajánlatot tettek a Budapest Airport Zrt-re, amely a járvány előtt a világ egyik leggyorsabban növekedő, közepes méretű repülőterét üzemeltette."

Ahogy irni szoktad:
Itt kell elned, hogy elhidd.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Talán ennyi lenne a megoldás.
Nem beengedni egyetlen muszlimot se, és akkor a terrorista is bizonyosan kívül marad.
De ehhez kicsit össze kéne kapnia magát Európának, mert ami píszi az utóbbi évtizedekben folyt, az bizony az önvédelmünk teljes felszámolását jelentette.
Sobri Jóska
Tök egyértelmű, hogy az iszlám nem kompatibilis a nyugati liberális életformával, a kettő soha nem fog békében megférni egymás mellett. Az agresszivitásbeli különbséget és a demográfiai trendeket figyelembe véve pedig az sem tűnik kérdésesnek, hogy a kettő közül melyik fog felülkerekedni a másikon.
Kampman
finomítanék, a radikális iszlám nem kompatibilis, ahogy a radikális keresztények, vagy a radikális zsidók sem.

magára europára koncentrálva, nem támogatom ezt a nagy mindenki jöjjön témát, de lehuznak még 2-3 ilyen akciót talán a német ajkú országok végre lehúzzák a szégyensapkát a fejükről és visszalengenek a normalitás felé
briareos
Most picit Sobri leszek: és ez ránk milyen hatással lesz? Ettől meg hozzánk ugyanúgy jönnek sőt a jelenlegi kormányzat minden propaganda ellenére kifejezetten elősegíti, támogatja. Mitől lesz az jó nekünk ha Németországba nem mennek de Magyarországra továbbra is?
csebi
én nem látom h magyarország akkora álomcélpont lenne beutazásra
briareos
nem arról beszélünk h álomcélpont lennénk.
arról, hogy milyen hatással van ránk az, hogy németbe nem mehetnek majd illetve arról, hogy amíg a jelenlegi kormány elősegíti, támogatja a migránsok Magyarországra utazását addig miért lenne az a megoldás, hogy máshova nem mehetnek?
csebi
Német állampolgárként, úgy hogy német nyelvterületen voltak támadások az elmúlt években, hadd ne nekem kelljen megfogalmaznom a magyar védekezési tervet.

a nem támogatom h mindenki jöjjön sem azt jelenti h ne jöjjön senki. De az ami több évtizede megy németországban az gyenge reakció ezekre az esetekre. Meg lehet nézni a moszad annak idején h reagálta le a 72-es müncheni támadást (ahol szintén balfaszkodtak a németek) vagy, hogy akár a szovjetek annak idején miként reagáltak le minden hasonló akciót. Teljes mértékű, minden érintett tagig terjedő megtorlás.

van egy GSG9 van egy KSK, Franciáknál DSGE GSDI, ha franciák és németek megunják ezt (és remélem hamarosan megunják), akkor tekintve h az EU hangadóiról beszélünk EU szinten is változni fog a hozzállás
.
Elhiszem hogy guantanamo embertelen, de ezek nem érdelmelnek mást. Tűzzel-vassal kiirtani.
Ha ezért non-pc geci vagyok, hát legyen.

továbbra is mondom, fentiek a radikális, kriminális elemekre vonatkozik.

évekig baszakodni kitoloncolással miközben szabadon mászkál, lófaszt. börtönbe és csá.
briareos
nyu akkor a keménykezűek közül Putyi
és a csecsenek...
na kit neveztek ki a Rozgvargyia vezérőrnagyává?
Kadirovot

retekkemény volt Putyi, de a csecsen ellen, ellencsecsen túszdráma vérpatak minden
sikerált szétszórni a csecseneket
oszt
Boston csecsen
Pári lefejezés csecsen
Iszlám Állam Szíriában, nagyrészt csecsen, nem hiába szeret odajárni, kergetőzni

valószínűleg bizonyítható, hogy kormányzati segítséggel zsuppolták ki a csecseneket, de én azt sem vetném el, hogy nincsenek-e velük még mindig kapcsolatban...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
 telex.hu/belfold/2020/11/03/political-capital-globsec-kozvelemeny-kutatas-osszeeskuves-elmelet-demokracia

Sok meglepo dolgot nem talaltam, annal tobb kiabranditot...

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 851 — No es importante
 444.hu/2020/11/03/a-kormany-akadalyozta-meg-hogy-a-budapest-airport-eletmento-penzugyi-mentocsomaghoz-jusson

"Akkor kell vásorolni, mikor vér folyik az utcán!" - az se baj, ha a vér miattunk folyik...

itt van a tökéletes példa, mikor a kormány egy újabb undorító lépése közvetlen módon befolyásolja számos ember megélhetését

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 027 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Biztos már volt itt a kommentözönben, de az megvan, hogy mégse hat helyen volt támadás, hanem csak egy ember magánakciója? Ezt kellene most elhinni?
r.baggio
Miért 'kellene' ? De mostanra kezd csillapodni a tegnapi káosz...

Szerkesztette: ender1112
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 851 — No es importante
Biztos már volt itt a kommentözönben, de az megvan, hogy mégse hat helyen volt támadás, hanem csak egy ember magánakciója? Ezt kellene most elhinni?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 870 — StuG Life
Talán ennyi lenne a megoldás.
Nem beengedni egyetlen muszlimot se, és akkor a terrorista is bizonyosan kívül marad.
De ehhez kicsit össze kéne kapnia magát Európának, mert ami píszi az utóbbi évtizedekben folyt, az bizony az önvédelmünk teljes felszámolását jelentette.
Sobri Jóska
Tök egyértelmű, hogy az iszlám nem kompatibilis a nyugati liberális életformával, a kettő soha nem fog békében megférni egymás mellett. Az agresszivitásbeli különbséget és a demográfiai trendeket figyelembe véve pedig az sem tűnik kérdésesnek, hogy a kettő közül melyik fog felülkerekedni a másikon.
Kampman
finomítanék, a radikális iszlám nem kompatibilis, ahogy a radikális keresztények, vagy a radikális zsidók sem.

magára europára koncentrálva, nem támogatom ezt a nagy mindenki jöjjön témát, de lehuznak még 2-3 ilyen akciót talán a német ajkú országok végre lehúzzák a szégyensapkát a fejükről és visszalengenek a normalitás felé
briareos
Most picit Sobri leszek: és ez ránk milyen hatással lesz? Ettől meg hozzánk ugyanúgy jönnek sőt a jelenlegi kormányzat minden propaganda ellenére kifejezetten elősegíti, támogatja. Mitől lesz az jó nekünk ha Németországba nem mennek de Magyarországra továbbra is?
csebi
én nem látom h magyarország akkora álomcélpont lenne beutazásra
briareos
nem arról beszélünk h álomcélpont lennénk.
arról, hogy milyen hatással van ránk az, hogy németbe nem mehetnek majd illetve arról, hogy amíg a jelenlegi kormány elősegíti, támogatja a migránsok Magyarországra utazását addig miért lenne az a megoldás, hogy máshova nem mehetnek?
csebi
Német állampolgárként, úgy hogy német nyelvterületen voltak támadások az elmúlt években, hadd ne nekem kelljen megfogalmaznom a magyar védekezési tervet.

a nem támogatom h mindenki jöjjön sem azt jelenti h ne jöjjön senki. De az ami több évtizede megy németországban az gyenge reakció ezekre az esetekre. Meg lehet nézni a moszad annak idején h reagálta le a 72-es müncheni támadást (ahol szintén balfaszkodtak a németek) vagy, hogy akár a szovjetek annak idején miként reagáltak le minden hasonló akciót. Teljes mértékű, minden érintett tagig terjedő megtorlás.

van egy GSG9 van egy KSK, Franciáknál DSGE GSDI, ha franciák és németek megunják ezt (és remélem hamarosan megunják), akkor tekintve h az EU hangadóiról beszélünk EU szinten is változni fog a hozzállás
.
Elhiszem hogy guantanamo embertelen, de ezek nem érdelmelnek mást. Tűzzel-vassal kiirtani.
Ha ezért non-pc geci vagyok, hát legyen.

továbbra is mondom, fentiek a radikális, kriminális elemekre vonatkozik.

évekig baszakodni kitoloncolással miközben szabadon mászkál, lófaszt. börtönbe és csá.

Szerkesztette: Kúrfürst briareos

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 348 — #NoStress
itt megint csak kérdésként teszem fel: komolyan ez az egyetlen eszköz, hogy kínozzunk embereket?
csebi
Ha nem működik együtt, mert nem akar, és fontos, hogy elárulja az általa ismert infókat, akkor mégis, hogy máshogy jutsz hozzá?
Kérleled sokáig?
Megfizeted?
Valami egyéb alternatíva, mint az erőszak alkalmazása?

Amint eltekintünk ettől, és háttérbe szorítjuk úgy gondolom, hogy visszazuhanunk a sötét középkorba.
csebi
Már visszazuhantunk, ha középkori vallási szemlélet alapján 21.századi embereket ölnek meg.
Sobri Jóska
Elveszíthetjük a teljes emberi méltóságunkat, ha az a cél, de azt hittem a világ, legalábbis a fejlett része ezen már bőven túlhaladt.
Azt gondolom bővíteni kell a terrorelhárító szervek jogosítványait, vagy leginkább ebben legalább valamiféle európai FBI sokat segítene. A legnagyobb probléma például az, hogy nem cserélődnek elég gyorsan információk a bűnüldöző szervek között. Illetve lehetne gyorsítani a hazatoloncolást is, valamint azokat az embereket, akik nem kapnak az EU-ban védelmet, azokat én nem engedném szabadon, mint ahogy ezt a Nizzai csávót pl az olaszok. Ehhez lehetne több erőforrást is rendelni, de emberek kínzása, mint célravezető valami...ezt nem gondolhatod komolyan.
Klaci79
Én pl a Zero Dark Thirty c. film alapján kérdezem, nem a mostani, vagy jövőbeni életszerűtlen feltételezéseket erősítendő:
Ha van egy infó amit meg akarsz szerezni, de a másik nem együttműködő, és a lehetőségeid korlátlanok miként tudod megszerezni ezt az infót, mintsem kínzással? Mi olyan hatékony?
Megkérdezed kedvesen?
Megfizeted?
Megfenyegeted?
Nem véletlen alkalmazták a kínzásokat Guantanamon.
Nem azért, mert élvezték, hanem mert kellett az infó, és nem volt semmi más megközelítőleg se olyan hatékony módszer.
Nyilván olyanokon is alkalmazták, akik ártatlanok voltak, de ezt a kínzásig nem tudhatták, mivel ugyanazt mondta a kínzásig a terrorista is, az ártatlan is. (Én ezt a terrorista "hibájának" tudom be, hogy nem működött együtt, nem a kínzóénak.)
Ha neked lenne az a munkád, hogy megszerezd az infót, akkor hogy tudnád humánusabb módon megszerezni, ráadásul úgy, hogy a 10 fószerből tudod, hogy csak 3 szolgálhat valós infóval, de nem tudod melyik az a 3.
Kiváncsian várom, hogy milyen hatékonyabb, vagy egyáltalán működőképes ötleted van.
Erre mond valamit.
Sobri Jóska
És erősen meg is kérdőjeleződik Guantanamo hasznossága. Ha nem így lenne csak az emberi jogok végett sosem zárták volna be. De egy információ hasznossága eléggé kérdéses, ha így szeded ki. Egyrészt mert csomó mindenről hazudhatnak simán. Másrészt pedig annyi ilyen terrorista sejt van, akik nem tudnak egymásról, hogy könnyen hihető, ha tényleg nem tudnak egymásról. Például ez az osztrák is egyedül hajtotta végre. Persze beszámolhatott volna róla, hogyan radikalizálódott, vagy hogyan kapott fegyvert, de lehet az egész részt felszámolják addigra, mire odaérnének.
Klaci79
Bin Ladent csak elkapták végül.
Addig volt szükség Guantanamóra, azzal zárult le a 9-11.

több mint 3 éve
davemayer Chicago Bears 14 330 — "Grammar maci"
Az eredeti szarmazasi orszagukba. Ha 8ad generacios, de annak az allamnak a szabalyai szerint él, igenis akarmennyire is sarba tiporja az emberi jogokat oda kell vitetni.
Nálam ezek mind azzal hogy ilyen dolgokról akar csak beszelnek is lemondanak minden emberi jogukról.
davemayer
és ezt hogy egyezteted le a "fogadó" országgal?
Negritis
Megkapod es kesz. Megvannak erre a politikai nyomasgyakorlasi eszkozok. Jottetek, oke, ezek nem kellenek, mehettek.
davemayer
Tegyük fel odarepteted. Mondja az adott ország határőre h a kitoloncolt ide nem léphet be, mert nincs vízuma az adott országba -> irány vissza az EU-ba!
empty taxi
Legyünk már kreatívak😊 Ki mondta, hogy leszáll a gép! Ernyő a delikvensre és hajrá!
NB2
Ernyőre költeni ebbenaz esetben, minek?

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 3 éve
davemayer Chicago Bears 14 330 — "Grammar maci"
saját állampolgárt nem toloncolhatsz ki sztem. legalábbis erre nem látok semmilyen felhatalmazást, eléggé fogalomzavarnak tűnik. ezt asszem írtam is korábban.
én mindig csak külföldiekről beszélek, ha kiutasításról, kitoloncolásról van szó.
csebi
Ebben te vagy az expert, megfosztható egyáltalán az állampolgárságától valaki? Olyan országban ahol azért van valamilyen jogrendszer, ENSZ tagja, stb.? Én úgy tudom, hogy nem fosztható meg.

Mindegy, olyanról beszélgetünk, ami eleve irreális, soha nem lesz, kár ragozni.

Közben választás nap az USA-ban. Várhatóan érdekes nap, napok jönnek. 😊
peterk2005
Hogyne foszthatná meg állampolgárságától, több országnál létező dolog ez.
Lehet nem jó példa de míg több országnál létezne a kettős állampolgárság, addig Hollandiában pl nem, így itt ha holland állampolgár leszel le kell mondanod (megfosztanak kvázi) a magyartól.
Nem ugyanaz tudom, és tényleg érdekes hogy lehet-e valaki ország nélküli.

Amúgy itt most csak arról beszélünk amit kb Anglia csinált Ausztráliával, odaküldte a szemetét. Csak az a kérdés Európa hova küldje a szemetét és mennyibe kerülne.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 276
itt megint csak kérdésként teszem fel: komolyan ez az egyetlen eszköz, hogy kínozzunk embereket?
csebi
Ha nem működik együtt, mert nem akar, és fontos, hogy elárulja az általa ismert infókat, akkor mégis, hogy máshogy jutsz hozzá?
Kérleled sokáig?
Megfizeted?
Valami egyéb alternatíva, mint az erőszak alkalmazása?

Amint eltekintünk ettől, és háttérbe szorítjuk úgy gondolom, hogy visszazuhanunk a sötét középkorba.
csebi
Már visszazuhantunk, ha középkori vallási szemlélet alapján 21.századi embereket ölnek meg.
Sobri Jóska
Elveszíthetjük a teljes emberi méltóságunkat, ha az a cél, de azt hittem a világ, legalábbis a fejlett része ezen már bőven túlhaladt.
Azt gondolom bővíteni kell a terrorelhárító szervek jogosítványait, vagy leginkább ebben legalább valamiféle európai FBI sokat segítene. A legnagyobb probléma például az, hogy nem cserélődnek elég gyorsan információk a bűnüldöző szervek között. Illetve lehetne gyorsítani a hazatoloncolást is, valamint azokat az embereket, akik nem kapnak az EU-ban védelmet, azokat én nem engedném szabadon, mint ahogy ezt a Nizzai csávót pl az olaszok. Ehhez lehetne több erőforrást is rendelni, de emberek kínzása, mint célravezető valami...ezt nem gondolhatod komolyan.
Klaci79
Én pl a Zero Dark Thirty c. film alapján kérdezem, nem a mostani, vagy jövőbeni életszerűtlen feltételezéseket erősítendő:
Ha van egy infó amit meg akarsz szerezni, de a másik nem együttműködő, és a lehetőségeid korlátlanok miként tudod megszerezni ezt az infót, mintsem kínzással? Mi olyan hatékony?
Megkérdezed kedvesen?
Megfizeted?
Megfenyegeted?
Nem véletlen alkalmazták a kínzásokat Guantanamon.
Nem azért, mert élvezték, hanem mert kellett az infó, és nem volt semmi más megközelítőleg se olyan hatékony módszer.
Nyilván olyanokon is alkalmazták, akik ártatlanok voltak, de ezt a kínzásig nem tudhatták, mivel ugyanazt mondta a kínzásig a terrorista is, az ártatlan is. (Én ezt a terrorista "hibájának" tudom be, hogy nem működött együtt, nem a kínzóénak.)
Ha neked lenne az a munkád, hogy megszerezd az infót, akkor hogy tudnád humánusabb módon megszerezni, ráadásul úgy, hogy a 10 fószerből tudod, hogy csak 3 szolgálhat valós infóval, de nem tudod melyik az a 3.
Kiváncsian várom, hogy milyen hatékonyabb, vagy egyáltalán működőképes ötleted van.
Erre mond valamit.
Sobri Jóska
És erősen meg is kérdőjeleződik Guantanamo hasznossága. Ha nem így lenne csak az emberi jogok végett sosem zárták volna be. De egy információ hasznossága eléggé kérdéses, ha így szeded ki. Egyrészt mert csomó mindenről hazudhatnak simán. Másrészt pedig annyi ilyen terrorista sejt van, akik nem tudnak egymásról, hogy könnyen hihető, ha tényleg nem tudnak egymásról. Például ez az osztrák is egyedül hajtotta végre. Persze beszámolhatott volna róla, hogyan radikalizálódott, vagy hogyan kapott fegyvert, de lehet az egész részt felszámolják addigra, mire odaérnének.
több mint 3 éve
davemayer Chicago Bears 14 330 — "Grammar maci"
Az eredeti szarmazasi orszagukba. Ha 8ad generacios, de annak az allamnak a szabalyai szerint él, igenis akarmennyire is sarba tiporja az emberi jogokat oda kell vitetni.
Nálam ezek mind azzal hogy ilyen dolgokról akar csak beszelnek is lemondanak minden emberi jogukról.
davemayer
és ezt hogy egyezteted le a "fogadó" országgal?
Negritis
Megkapod es kesz. Megvannak erre a politikai nyomasgyakorlasi eszkozok. Jottetek, oke, ezek nem kellenek, mehettek.
davemayer
Tegyük fel odarepteted. Mondja az adott ország határőre h a kitoloncolt ide nem léphet be, mert nincs vízuma az adott országba -> irány vissza az EU-ba!
empty taxi
Akkor mi miért fogadunk olyan migránst aki összetépi az iratait? Ahova meg nagy nehezen kitoloncolnák simán azt mondja, hogy nem állampolgáruk.
rokaur
Pontosan

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 348 — #NoStress
a píszísedés pedig szerintem rossz dolog, mert a pol correct beszéd nem azt célozza meg ami a feladata lenne
nem szavakat és kifejezéseket kellene betiltani, hanem a mögöttes pejoratív tartalmat megszüntetni
ha valaki muszlim, cigány, zsidó, néger, fehér, keresztény, mormon ... azt lehessen kimondani és leírni
de fogjuk fel hogy ez egy olyan jelző mint hogy szemüveges-1méter 80 centi, 85 kiló ...
de ne legyen egy alap társítás hogy arab = terrorista
Negritis
Összemosod azokat a dolgokat, amiről nem tehet az ember, hogy arab, cigány, zsidő 1.85 magas, szemüveges azzal, amit választott, hogy muszlim, keresztény, mormon, terrorista, radikális.
Ez a legfontosabb különbség.
Amit nem választ arról nem tehet, amit választ azért felelős.
Sobri Jóska
a hit nem csak választás kérdése, hanem meggyőzödésé is
ha választásé lenne akkor mondanám neked hogy holnaptól higgy Istenben
nem tudsz mert a hit nem (csak) döntés kérdése
Negritis
Pont ezért választás kérdése.
Ha akarom akkor holnaptól muszlim, református vagy radikális vagyok.
De 1.95 vagy német vagy arab nem tudok lenni.
Sobri Jóska
akinél döntés kérdése azokat nem tudod igazán fanatizálni és nem is ők fogják a problémát jelenteni mert ők nem is igazán hívők
Negritis
Mondod te.
Én meg azt, hogy a vallás az döntés kérdése. Mindegyikbe be lehet térni, mindegyikből ki lehet térni.
Még a szcientológiából vagy a szikhből is.
Ez határozza meg a felelősséget.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 348 — #NoStress
itt megint csak kérdésként teszem fel: komolyan ez az egyetlen eszköz, hogy kínozzunk embereket?
csebi
Ha nem működik együtt, mert nem akar, és fontos, hogy elárulja az általa ismert infókat, akkor mégis, hogy máshogy jutsz hozzá?
Kérleled sokáig?
Megfizeted?
Valami egyéb alternatíva, mint az erőszak alkalmazása?
Sobri Jóska
nem vagyok nyomozó, nem tudom. egy biztos, hogy szerintem a kínzás, embertelen bánásmód nem opció.
csebi
Na, hát Guantanamón nyomozók voltak, szakemberek, és nem tudtak jobbat kitalálni.
Bízz bennünk, hogy nem jókedvükben tették, hanem nemzetbiztonsági célok érdekében, legjobb tudomásuk szerint.
Én se kedvelem az embertelen bánásmódot, de a terrorizmus kiköveteli a liberális, humánus emberektől is az antihumánus önvédelmi reakciókat.
A terrorizmus hibája.


Nem kell kitiltani senkit ok nélkül.
Csak nem kell már újabbakat beengedni.
Nyilván az érzelmi attitűd, hogy "dögöljön meg minden kecskebaszó", de nem életszerű.
Ahogy az 50 millió kizavarása se.
De a több be nem engedése életszerű is, kivitelezhető is, liberális is, és nem értem mi baja lehet vele bárkinek Európában.
Sobri Jóska
ott döglene meg a magyar gazdaság, amint ezt megtennénk.
csebi
Valamit valamiért.
Bár szerintem mi ellennénk a románokkal ukránokkal, szerbekkel a muszlimok nélkül is.