Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 269
itt megint csak kérdésként teszem fel: komolyan ez az egyetlen eszköz, hogy kínozzunk embereket?
csebi
Ha nem működik együtt, mert nem akar, és fontos, hogy elárulja az általa ismert infókat, akkor mégis, hogy máshogy jutsz hozzá?
Kérleled sokáig?
Megfizeted?
Valami egyéb alternatíva, mint az erőszak alkalmazása?

Amint eltekintünk ettől, és háttérbe szorítjuk úgy gondolom, hogy visszazuhanunk a sötét középkorba.
csebi
Már visszazuhantunk, ha középkori vallási szemlélet alapján 21.századi embereket ölnek meg.
Sobri Jóska
Elveszíthetjük a teljes emberi méltóságunkat, ha az a cél, de azt hittem a világ, legalábbis a fejlett része ezen már bőven túlhaladt.
Azt gondolom bővíteni kell a terrorelhárító szervek jogosítványait, vagy leginkább ebben legalább valamiféle európai FBI sokat segítene. A legnagyobb probléma például az, hogy nem cserélődnek elég gyorsan információk a bűnüldöző szervek között. Illetve lehetne gyorsítani a hazatoloncolást is, valamint azokat az embereket, akik nem kapnak az EU-ban védelmet, azokat én nem engedném szabadon, mint ahogy ezt a Nizzai csávót pl az olaszok. Ehhez lehetne több erőforrást is rendelni, de emberek kínzása, mint célravezető valami...ezt nem gondolhatod komolyan.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 100 — The Mathematician
vallásáért, gondolataiért nem lehet elítélni senkit, csak a tetteiért
Negritis
Tévedés. Azért lehet valakit elítélni, amiről a jogalkotó úgy dönt, hogy el lehet.
Van olyan vallás, amit betiltottak, van amit történelmi egyháznak nyilvánítanak, van amit megtűrnek, de nem támogatnak, ésatöbbi.
Illetve még gondolatért is el lehet ítélni, "bűncselekmény előkészülete" és társai.
Nem ölt még meg senkit, nem rabolt ki semmit, csak akarta, tervezgette, játszott a gondolattal.
Minden csak és kizárólag azon múlik mi van az aktuális törvényekben, jogszabályokban, rendeletekben.
Sobri Jóska
ha nekiáll tervezni akkor az már egy tett
ha csak gondolkodik róla azért meglepne ha bárki elítélne bárkit
ha kimondja hogy mit gondol az is egy tett-cselekmény
ahogy a vallás esetében is, ha a biblia azt mondja hogy: a rabszolgaság, DE
attól még neked nem kell megtenned, ha megteszed akkor az már egy cselekvés
hinni ettől még hihetsz istenben/budshában/spagettiszörnyben/xenuban

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 344 — #NoStress
Mennyivel komolyabb ötlet kitiltani 50 millió muszlimot Európából azért, mert évi 100-200 halálos áldozatot produkáló terrorcselekmény köthető hozzájuk egy 450 milliós közösségben? Vagy akár 500? Ennél a számnál mondjuk ötvenszer több nőt öl meg az erőszakos férjük ugyanitt. Akkor velük mit csináljunk?

Csak úgy mellékesen megjegyzem, hogy csak azért, mert nem akarunk táppénzre menni néhány hétre, nem akarjuk, hogy a gyerek 1-2 hónapig otthon tanuljon, nem akarunk otthon punnyadni egy hónapig, vagy nem akarjuk, hogy a gazdaság 4% helyett mondjuk 8%-al essen átmenetileg vissza, simán elfogadjuk, tudomásul vesszük, hogy napi 50-70 - nemsokára sajnos 100+ ember - haljon meg nálunk. Nem egész Európában, hanem csak nálunk. Naponta. És akkor egész Európára nézve évi 100-200 - de legyen 500, lőjük túl a számot - terror áldozat miatt 50 millió muszlim kizárása a kontinensről, akiknek a jelentős része már itt született, itteni állampolgár az "utóbbi idők legértelmesebb kommentje" szerinted? Wow...
peterk2005
Nem kell kitiltani senkit ok nélkül.
Csak nem kell már újabbakat beengedni.
Nyilván az érzelmi attitűd, hogy "dögöljön meg minden kecskebaszó", de nem életszerű.
Ahogy az 50 millió kizavarása se.
De a több be nem engedése életszerű is, kivitelezhető is, liberális is, és nem értem mi baja lehet vele bárkinek Európában.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 344 — #NoStress
itt megint csak kérdésként teszem fel: komolyan ez az egyetlen eszköz, hogy kínozzunk embereket?
csebi
Ha nem működik együtt, mert nem akar, és fontos, hogy elárulja az általa ismert infókat, akkor mégis, hogy máshogy jutsz hozzá?
Kérleled sokáig?
Megfizeted?
Valami egyéb alternatíva, mint az erőszak alkalmazása?

Amint eltekintünk ettől, és háttérbe szorítjuk úgy gondolom, hogy visszazuhanunk a sötét középkorba.
csebi
Már visszazuhantunk, ha középkori vallási szemlélet alapján 21.századi embereket ölnek meg.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 344 — #NoStress
vallásáért, gondolataiért nem lehet elítélni senkit, csak a tetteiért
Negritis
Tévedés. Azért lehet valakit elítélni, amiről a jogalkotó úgy dönt, hogy el lehet.
Van olyan vallás, amit betiltottak, van amit történelmi egyháznak nyilvánítanak, van amit megtűrnek, de nem támogatnak, ésatöbbi.
Illetve még gondolatért is el lehet ítélni, "bűncselekmény előkészülete" és társai.
Nem ölt még meg senkit, nem rabolt ki semmit, csak akarta, tervezgette, játszott a gondolattal.
Minden csak és kizárólag azon múlik mi van az aktuális törvényekben, jogszabályokban, rendeletekben.

több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 21 939 — nabege2@yahoo.com
Az eredeti szarmazasi orszagukba. Ha 8ad generacios, de annak az allamnak a szabalyai szerint él, igenis akarmennyire is sarba tiporja az emberi jogokat oda kell vitetni.
Nálam ezek mind azzal hogy ilyen dolgokról akar csak beszelnek is lemondanak minden emberi jogukról.
davemayer
és ezt hogy egyezteted le a "fogadó" országgal?
Negritis
Megkapod es kesz. Megvannak erre a politikai nyomasgyakorlasi eszkozok. Jottetek, oke, ezek nem kellenek, mehettek.
davemayer
Tegyük fel odarepteted. Mondja az adott ország határőre h a kitoloncolt ide nem léphet be, mert nincs vízuma az adott országba -> irány vissza az EU-ba!
empty taxi
Legyünk már kreatívak😊 Ki mondta, hogy leszáll a gép! Ernyő a delikvensre és hajrá!
több mint 3 éve
rokaur 864
Akkor mi miért fogadunk olyan migránst aki összetépi az iratait? Ahova meg nagy nehezen kitoloncolnák simán azt mondja, hogy nem állampolgáruk.
rokaur
mert ez a mi döntésünk, de mi nem azt vetetük fel kérdésnek hogy mit csinálsz egy szír menekülttel akit csúnyaságon fogsz, okés küld haza

mit csinálsz egy 4. generációs muszlim némettel aki csúnyaságot akar csinálni?
Ő nem szír állampolgár, hanem német

ha érzed a különbséget a 2 között akkor nincs miről beszélgetni
Negritis
Arról is folyt a beszélgetés, hogy az országok nem fognak csak úgy embereket fogadni, én csak mondtam, hogy Európa pont ezt teszi, nem arra reflektáltam mi lesz egy 4. generációs bevándorlóval.

Ja és az én döntésem ugyan nem az, hogy fogadjunk be mindenkit 😊

Szerkesztette: rokaur
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
saját állampolgárt nem toloncolhatsz ki sztem. legalábbis erre nem látok semmilyen felhatalmazást, eléggé fogalomzavarnak tűnik. ezt asszem írtam is korábban.
én mindig csak külföldiekről beszélek, ha kiutasításról, kitoloncolásról van szó.
csebi
Ebben te vagy az expert, megfosztható egyáltalán az állampolgárságától valaki? Olyan országban ahol azért van valamilyen jogrendszer, ENSZ tagja, stb.? Én úgy tudom, hogy nem fosztható meg.

Mindegy, olyanról beszélgetünk, ami eleve irreális, soha nem lesz, kár ragozni.

Közben választás nap az USA-ban. Várhatóan érdekes nap, napok jönnek. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 100 — The Mathematician
a píszísedés pedig szerintem rossz dolog, mert a pol correct beszéd nem azt célozza meg ami a feladata lenne
nem szavakat és kifejezéseket kellene betiltani, hanem a mögöttes pejoratív tartalmat megszüntetni
ha valaki muszlim, cigány, zsidó, néger, fehér, keresztény, mormon ... azt lehessen kimondani és leírni
de fogjuk fel hogy ez egy olyan jelző mint hogy szemüveges-1méter 80 centi, 85 kiló ...
de ne legyen egy alap társítás hogy arab = terrorista
Negritis
Összemosod azokat a dolgokat, amiről nem tehet az ember, hogy arab, cigány, zsidő 1.85 magas, szemüveges azzal, amit választott, hogy muszlim, keresztény, mormon, terrorista, radikális.
Ez a legfontosabb különbség.
Amit nem választ arról nem tehet, amit választ azért felelős.
Sobri Jóska
a hit nem csak választás kérdése, hanem meggyőzödésé is
ha választásé lenne akkor mondanám neked hogy holnaptól higgy Istenben
nem tudsz mert a hit nem (csak) döntés kérdése

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 344 — #NoStress
a píszísedés pedig szerintem rossz dolog, mert a pol correct beszéd nem azt célozza meg ami a feladata lenne
nem szavakat és kifejezéseket kellene betiltani, hanem a mögöttes pejoratív tartalmat megszüntetni
ha valaki muszlim, cigány, zsidó, néger, fehér, keresztény, mormon ... azt lehessen kimondani és leírni
de fogjuk fel hogy ez egy olyan jelző mint hogy szemüveges-1méter 80 centi, 85 kiló ...
de ne legyen egy alap társítás hogy arab = terrorista
Negritis
Összemosod azokat a dolgokat, amiről nem tehet az ember, hogy arab, cigány, zsidő 1.85 magas, szemüveges azzal, amit választott, hogy muszlim, keresztény, mormon, terrorista, radikális.
Ez a legfontosabb különbség.
Amit nem választ arról nem tehet, amit választ azért felelős.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 100 — The Mathematician
Akkor mi miért fogadunk olyan migránst aki összetépi az iratait? Ahova meg nagy nehezen kitoloncolnák simán azt mondja, hogy nem állampolgáruk.
rokaur
mert ez a mi döntésünk, de mi nem azt vetetük fel kérdésnek hogy mit csinálsz egy szír menekülttel akit csúnyaságon fogsz, okés küld haza

mit csinálsz egy 4. generációs muszlim némettel aki csúnyaságot akar csinálni?
Ő nem szír állampolgár, hanem német

ha érzed a különbséget a 2 között akkor nincs miről beszélgetni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 017 — Lucas Scott
Az eredeti szarmazasi orszagukba. Ha 8ad generacios, de annak az allamnak a szabalyai szerint él, igenis akarmennyire is sarba tiporja az emberi jogokat oda kell vitetni.
Nálam ezek mind azzal hogy ilyen dolgokról akar csak beszelnek is lemondanak minden emberi jogukról.
davemayer
és ezt hogy egyezteted le a "fogadó" országgal?
Negritis
Megkapod es kesz. Megvannak erre a politikai nyomasgyakorlasi eszkozok. Jottetek, oke, ezek nem kellenek, mehettek.
davemayer
Tegyük fel odarepteted. Mondja az adott ország határőre h a kitoloncolt ide nem léphet be, mert nincs vízuma az adott országba -> irány vissza az EU-ba!
empty taxi
ez a gyakorlatban nem így zajlik, leegyeztetik az országok ezt jó előre mindig.
csebi
Nyilván sarkítottam.
Arra akartam rávilágítani h mégis h a pékbe akarja egy ország a saját állampolgárát máshova kitoloncolni?
Jogalapja nincs, az EU-nak kéne kvázi bilaterális (már itt egy komoly fogalomzavar) egyezményeket kötni egyes harmadik országokkal, hogy ezt meg lehessen valósítani. Irreális.
empty taxi
saját állampolgárt nem toloncolhatsz ki sztem. legalábbis erre nem látok semmilyen felhatalmazást, eléggé fogalomzavarnak tűnik. ezt asszem írtam is korábban.
én mindig csak külföldiekről beszélek, ha kiutasításról, kitoloncolásról van szó.

saját állampolgárral szemben a véleményem szerint sújtson le az igazságszolgáltatás.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 017 — Lucas Scott
Az eredeti szarmazasi orszagukba. Ha 8ad generacios, de annak az allamnak a szabalyai szerint él, igenis akarmennyire is sarba tiporja az emberi jogokat oda kell vitetni.
Nálam ezek mind azzal hogy ilyen dolgokról akar csak beszelnek is lemondanak minden emberi jogukról.
davemayer
és ezt hogy egyezteted le a "fogadó" országgal?
Negritis
Megkapod es kesz. Megvannak erre a politikai nyomasgyakorlasi eszkozok. Jottetek, oke, ezek nem kellenek, mehettek.
davemayer
Tegyük fel odarepteted. Mondja az adott ország határőre h a kitoloncolt ide nem léphet be, mert nincs vízuma az adott országba -> irány vissza az EU-ba!
empty taxi
ez a gyakorlatban nem így zajlik, leegyeztetik az országok ezt jó előre mindig.
csebi
Nálunk (is) szoktak összegyűjteni egy csomót az EU-ból, hogy egy nagyobb géppel vigyék őket pl Pakisztánba.
(De gondolom ezt Te tudod)
Klaci79
ezek a frontexes járatok igen, szerencsére hosszú évek után ezek is egyre jobban indulnak be. nem csak tőlünk van. ez amúgy költséghatékony lehet eléggé, csak gondoljatok bele mondjuk egy toloncra várót csak a varsó-budapest vonalon kell szállítanod, a budapest-iszlamabadon már eus finanszírozásból megy. ha jól tudom Kabulba is mentek tőlünk.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
rokaur 864
Az eredeti szarmazasi orszagukba. Ha 8ad generacios, de annak az allamnak a szabalyai szerint él, igenis akarmennyire is sarba tiporja az emberi jogokat oda kell vitetni.
Nálam ezek mind azzal hogy ilyen dolgokról akar csak beszelnek is lemondanak minden emberi jogukról.
davemayer
és ezt hogy egyezteted le a "fogadó" országgal?
Negritis
Megkapod es kesz. Megvannak erre a politikai nyomasgyakorlasi eszkozok. Jottetek, oke, ezek nem kellenek, mehettek.
davemayer
Tegyük fel odarepteted. Mondja az adott ország határőre h a kitoloncolt ide nem léphet be, mert nincs vízuma az adott országba -> irány vissza az EU-ba!
empty taxi
Akkor mi miért fogadunk olyan migránst aki összetépi az iratait? Ahova meg nagy nehezen kitoloncolnák simán azt mondja, hogy nem állampolgáruk.
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 693 — Scream and scout
Az eredeti szarmazasi orszagukba. Ha 8ad generacios, de annak az allamnak a szabalyai szerint él, igenis akarmennyire is sarba tiporja az emberi jogokat oda kell vitetni.
Nálam ezek mind azzal hogy ilyen dolgokról akar csak beszelnek is lemondanak minden emberi jogukról.
davemayer
és ezt hogy egyezteted le a "fogadó" országgal?
Negritis
Megkapod es kesz. Megvannak erre a politikai nyomasgyakorlasi eszkozok. Jottetek, oke, ezek nem kellenek, mehettek.
davemayer
Tegyük fel odarepteted. Mondja az adott ország határőre h a kitoloncolt ide nem léphet be, mert nincs vízuma az adott országba -> irány vissza az EU-ba!
empty taxi
ez a gyakorlatban nem így zajlik, leegyeztetik az országok ezt jó előre mindig.
csebi
Nyilván sarkítottam.
Arra akartam rávilágítani h mégis h a pékbe akarja egy ország a saját állampolgárát máshova kitoloncolni?
Jogalapja nincs, az EU-nak kéne kvázi bilaterális (már itt egy komoly fogalomzavar) egyezményeket kötni egyes harmadik országokkal, hogy ezt meg lehessen valósítani. Irreális.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 269
Az eredeti szarmazasi orszagukba. Ha 8ad generacios, de annak az allamnak a szabalyai szerint él, igenis akarmennyire is sarba tiporja az emberi jogokat oda kell vitetni.
Nálam ezek mind azzal hogy ilyen dolgokról akar csak beszelnek is lemondanak minden emberi jogukról.
davemayer
és ezt hogy egyezteted le a "fogadó" országgal?
Negritis
Megkapod es kesz. Megvannak erre a politikai nyomasgyakorlasi eszkozok. Jottetek, oke, ezek nem kellenek, mehettek.
davemayer
Tegyük fel odarepteted. Mondja az adott ország határőre h a kitoloncolt ide nem léphet be, mert nincs vízuma az adott országba -> irány vissza az EU-ba!
empty taxi
ez a gyakorlatban nem így zajlik, leegyeztetik az országok ezt jó előre mindig.
csebi
Nálunk (is) szoktak összegyűjteni egy csomót az EU-ból, hogy egy nagyobb géppel vigyék őket pl Pakisztánba.
(De gondolom ezt Te tudod)
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 017 — Lucas Scott
Az eredeti szarmazasi orszagukba. Ha 8ad generacios, de annak az allamnak a szabalyai szerint él, igenis akarmennyire is sarba tiporja az emberi jogokat oda kell vitetni.
Nálam ezek mind azzal hogy ilyen dolgokról akar csak beszelnek is lemondanak minden emberi jogukról.
davemayer
és ezt hogy egyezteted le a "fogadó" országgal?
Negritis
Megkapod es kesz. Megvannak erre a politikai nyomasgyakorlasi eszkozok. Jottetek, oke, ezek nem kellenek, mehettek.
davemayer
Tegyük fel odarepteted. Mondja az adott ország határőre h a kitoloncolt ide nem léphet be, mert nincs vízuma az adott országba -> irány vissza az EU-ba!
empty taxi
ez a gyakorlatban nem így zajlik, leegyeztetik az országok ezt jó előre mindig.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 693 — Scream and scout
Az eredeti szarmazasi orszagukba. Ha 8ad generacios, de annak az allamnak a szabalyai szerint él, igenis akarmennyire is sarba tiporja az emberi jogokat oda kell vitetni.
Nálam ezek mind azzal hogy ilyen dolgokról akar csak beszelnek is lemondanak minden emberi jogukról.
davemayer
és ezt hogy egyezteted le a "fogadó" országgal?
Negritis
Megkapod es kesz. Megvannak erre a politikai nyomasgyakorlasi eszkozok. Jottetek, oke, ezek nem kellenek, mehettek.
davemayer
Tegyük fel odarepteted. Mondja az adott ország határőre h a kitoloncolt ide nem léphet be, mert nincs vízuma az adott országba -> irány vissza az EU-ba!


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 269
Jó ég...
Nem csak arabok hajtanak végre terror támadást...
Negritis
Valóban. Hanem mindenféle muszlim fundamentalista szarházi.
Pl. a csecsen se arab, meg az iráni se, de még a kurd se az.
Csak szarházi muszlim szélsőséges terrorista.

Nem tudom mikor fog felébredni Európa, de én liberálisként abban a píszíben hiszek, hogy mindenki azt csinál, amit csak akar, amíg nem árt vele másnak.
Aki meg árt, az ne tehesse.
Nem azért, mert korlátozza önmagát erkölcsökkel vagy a börtöntől való félelem miatt, vagy pusztán belátásból (itt térek el a liberális píszí főirányától) hanem azért, mert az állam ezt nem engedi neki, mitöbb, nem teszi számára lehetővé, hogy nekem, és a többi alapvetően békés, fegyvertelen, mondhatni jóhiszemű állampolgárának ártson az elvetemült terrorista.

És miként tudja az állam nem megengedni, hogy random lövöldözzön egy európai nagyváros belvárosában egy terrorista? Ha nem engedi oda.
Ezért bár egyértelmű, hogy a muszlimok többsége nem radikális, sajnos az európai önvédelem, a nem muszlim Európa önvédelme megkövetelné azt, hogy a muszlimokat (akik nagy része nem is radikális) egyszerűen ne engedjék be a nem muszlim Európába. egyiket se. Simán logikai, "biztos ami biztos" alapon.
A Föld területének nagyobb része muszlimterület, mint Európa, keressenek maguknak máshol helyet, és legyenek boldogok. Nekünk meg itt Európában legyen annyi eszünk, hogy nem engedünk be senkit, aki muszlim, mivel nem tudhatjuk melyikük a terrorista.
Mint most a koronavírus világjárványnál.
Nyilván (a szlovák adatok alapján) 100 emberből 1-2 fertőző, de én egyiket se engedem be a lakásomba, abból kiindulva, hogy nem tudhatom melyik az az 1-2.
Illetve ha bóklásznék, akkor maszkban tenném, és elvárom mástól is a maszkot, hiszen nem tudhatom, hogy ő az 1-2 vagy a 98-99. És ő se tudhatja rólam.

Talán ennyi lenne a megoldás.
Nem beengedni egyetlen muszlimot se, és akkor a terrorista is bizonyosan kívül marad.
De ehhez kicsit össze kéne kapnia magát Európának, mert ami píszi az utóbbi évtizedekben folyt, az bizony az önvédelmünk teljes felszámolását jelentette.

És ugye egy ilyen lövöldözés Pesten is történhetett volna (amennyiben persze nem az osztrák kormány szervezte, de én ezt mondjuk a 9-11 óta történt terrorakciókat ismerve nagyvonalúan kizárom, mint orbitális faszságot), történhetett volna a Deák téren, a Westendben, vagy a Blahánál.
Hiszen pont annyit ártottak a járókelők Pesten, mint Bécsben a muszlim terroristáknak.
És ha Pesten történt volna, akkor pláne nem látnék más megoldást, minthogy ne éljünk együtt olyan elbaszott vallás képviselőivel, akik valahogy az európai (nem szeparatista) terroakciók ilyen nagy, mondhatni döntő hányadáért felelőssek.
Sobri Jóska
Utóbbi egészen hosszú időszak legértelmesebb kommentje.
kristóf17
Rendben Sobri.
Logikailag biztos ami biztos: tiltsunk ki minden keresztényt Európából, mert az összes pedofil és szektás tőlük kerül ki. Én agnosztikusként maradok, te ateistaként maradsz, elleszünk így is, mit szólsz?
Azt hiszem jóval gyakoribb és több ember életét érinti, mint az európai terrorizmus.

Az IRA muszlim volt? Az ETA muszlim volt? Breivik muszlim? Tobias Rathjen muszlim volt?
Borbinho
Valid érv 😊
Ráadásul beleállsz a kereszténységbe úgy, hogy a muszlimok által kreált vallásgyűlölet, vallási ellentét kerül elő Európában? Amikor a kereszténység ahhoz képest milyen idős és merev, mennyit tudott alakulni az elmúlt időszakban, mert nem biztos, (biztos, hogy nem) hogy minden rendben ment? Agyrém kedvesem, agyrém.
Tiltsuk ki? Azon vannak. Látod milyen jó dolgokat hoz. 😀
De még ez sem térít észhez. Most nem lehet védeni nagyjából semmit, amiért hajlongtok, hát akkor menjünk neki a Keresztény vallásnak? Annyira komolytalan hsz újfent, az utóbbi időszak eseményei alapján keresztényezni, hogy az már ebben a topicban is tragikus. Pedig nagyot mentek nagyon rossz irányba. 😊
kristóf17
Mennyivel komolyabb ötlet kitiltani 50 millió muszlimot Európából azért, mert évi 100-200 halálos áldozatot produkáló terrorcselekmény köthető hozzájuk egy 450 milliós közösségben? Vagy akár 500? Ennél a számnál mondjuk ötvenszer több nőt öl meg az erőszakos férjük ugyanitt. Akkor velük mit csináljunk?

Csak úgy mellékesen megjegyzem, hogy csak azért, mert nem akarunk táppénzre menni néhány hétre, nem akarjuk, hogy a gyerek 1-2 hónapig otthon tanuljon, nem akarunk otthon punnyadni egy hónapig, vagy nem akarjuk, hogy a gazdaság 4% helyett mondjuk 8%-al essen átmenetileg vissza, simán elfogadjuk, tudomásul vesszük, hogy napi 50-70 - nemsokára sajnos 100+ ember - haljon meg nálunk. Nem egész Európában, hanem csak nálunk. Naponta. És akkor egész Európára nézve évi 100-200 - de legyen 500, lőjük túl a számot - terror áldozat miatt 50 millió muszlim kizárása a kontinensről, akiknek a jelentős része már itt született, itteni állampolgár az "utóbbi idők legértelmesebb kommentje" szerinted? Wow...
peterk2005
Szóval ilyen esetben az áldozatok élete nem számít? Az sem számít hogy mit jelez ez az egész? Igen, kirabolhat egy csaladtagom is úgy hogy en engedem be a házba, de akkor emiatt ne is védekezzek a betörők ellen?!
Milyen logika ez? Nem lehet mindenre konkrét es egyszeru megoldással az életben, erre speciel lenne egy amivel lehetne inditani (mar leirtam).
davemayer
na akkor hogy lesz a kiürítési terv?
hogyan állapítjuk meg, hogy valaki muszlim, mer el fogják titkolni...
aki uniós állampolgár, azt hova rakjuk, vagy családfaelemzéssel rábökünk valamelik mamárapapára?
ránézésre meg lehet mondani ki a muszlim?
vagy csak hagyatkozunk a belső indíttatású fasizmusunkra?
akinek nem tetszik a pofája?
vagy tesztelünk kecskével, aki megbassza az kecskebaszó?
mifasz lesz az albánokkal?
a törökök nem arabok? a perzsák nem kurdok? a szunniták nem síták?
de minek deportálni nem lehet csak a tengerbehajtani őket?
sutianap
Leírom újra: első körben azokat kell kiutasítani az EUból akikről már tudnak a titkosszolgálatok hogy kapcsolatban áll vagy állt vmilyen formában a radikalizacióval. Nem olvastam tul sokat meg róla de ha jól tudom ezek kozul is most az egyik mar volt bortonben terrorcselekmeny miatt (ahogy az egyik londoni keselo is azt hiszem tavaly) - ezeket aztan ugyan minek tartjuk itt? Vagy aki nyiltan radikalizalodik azt minek hagyjuk, várunk amíg elkövet vmit?
Már ezzel egy csomó veszélyes embertől meg lehet szabadulni, termeszetesen igy sem lehet minden veszelyestol megszabadulni de kezdesnek nem rossz - és üzenetnek sem: ha egyszer kapcsolatba kerulsz radikalisokkal annak te , a csaladod es az egesz slepped latja karat.
davemayer
Ok, akkor első körben ha ezek az emberek, akiket a terrorelhárítás megfigyel, mondjuk belga vagy francia állampolgárok, vagy mondjuk osztrákok, akkor azokat hova akarod kiutasítani? Ki fogja azt mondani, hogy persze gyere drága francia barátom, igaz hogy terroristának bélyegeztek, de nálunk van helyed.
Komolyan néha úgy érzem leírtok valamit, de nem is gondoljátok át, hogy mi a tosz van.
Pláne Magyarországról megmondani, hogy franciák, osztrákok, stb. mit tegyenek. Röhej...
Klaci79
Mi ez a nacionalista es naci szemlelet? Azt hittem az EU sorskozosseg es tarsadalmi/politikai egyseg, nyitott hatarokkal es a letelepedes szabadsagaval.


Most meg hirtelen fogja be a szajat a magyar? 😀 Akkor mindenki mas fogja be a szajat a magyar jogallamisaggal kapcsolatban? Valahogy nem ez jott le mostanaban a kommenjeidbol.

Vannak jogi lehetosegek, nem kell mindenkinek nemzetbiztonsagi szakertonek vagy alkotmamyjogasznak lennie ahhoz, hogy velemenyt formaljon. Errol szol a demokracia.
undisputedly
Nacionalista? Náci? Mert megkérdezem, hogy mégis miért Magyarországról oldanánk meg a franciák problémáját 😊
Ezekre a jogi lehetőségekre lennék kíváncsi. MErt az ki van zárva, hogy bárki visszafogadjon 3-4-5. generációs francia, osztrák, stb állampolgárokat, mondván, hogy dédapja valamikor Paki volt....

Szerkesztette: Klaci79
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 100 — The Mathematician
Megkapod es kesz. Megvannak erre a politikai nyomasgyakorlasi eszkozok. Jottetek, oke, ezek nem kellenek, mehettek.
rokaur
Édes istenem, ezt te sem gondolhatod komolyan. 😀
peterk2005
hát én biztos nem 😀 (rosszul idéztél)
rokaur
LOL, bocsánat. 😀 Elb*sztam a quote törlést. 😀

Amúgy tisztán elméletileg megnézném a megnyúlt arcunkat, ha egy ilyen rendszert bevezetnének a világ fejlett és erős "demokráciái", és hirtelen elkezdenék visszatoloncolni hozzánk a másod, harmadgenercáiós "problémás" magyarokat. Rablók, tolvajok, gyilkosok, politikai szélsőségesek, ésatöbbi 😀
peterk2005
szegény Tomcat jöhetne haza pákót verni 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
Megkapod es kesz. Megvannak erre a politikai nyomasgyakorlasi eszkozok. Jottetek, oke, ezek nem kellenek, mehettek.
rokaur
Édes istenem, ezt te sem gondolhatod komolyan. 😀
peterk2005
hát én biztos nem 😀 (rosszul idéztél)
rokaur
LOL, bocsánat. 😀 Elb*sztam a quote törlést. 😀

Amúgy tisztán elméletileg megnézném a megnyúlt arcunkat, ha egy ilyen rendszert bevezetnének a világ fejlett és erős "demokráciái", és hirtelen elkezdenék visszatoloncolni hozzánk a másod, harmadgenercáiós "problémás" magyarokat. Rablók, tolvajok, gyilkosok, politikai szélsőségesek, ésatöbbi 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Megkapod es kesz. Megvannak erre a politikai nyomasgyakorlasi eszkozok. Jottetek, oke, ezek nem kellenek, mehettek.
rokaur
Édes istenem, ezt te sem gondolhatod komolyan. 😀
peterk2005
maj mikor aunokáit toloncolják vissza Magyarországra, akkor megmajd nemteccik


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
rokaur 864
Megkapod es kesz. Megvannak erre a politikai nyomasgyakorlasi eszkozok. Jottetek, oke, ezek nem kellenek, mehettek.
rokaur
Édes istenem, ezt te sem gondolhatod komolyan. 😀
peterk2005
hát én biztos nem 😀 (rosszul idéztél)

Annyiban van benne igazság, hogy vannak eszközök erre (pénz). Nem tudom elképzelni, hogy egy nigériai hadúr ne venne át embert pénzért.

Szerkesztette: rokaur
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
Megkapod es kesz. Megvannak erre a politikai nyomasgyakorlasi eszkozok. Jottetek, oke, ezek nem kellenek, mehettek.
davemayer
Ezt már nem hiszem el, hogy komolyan gondolod, valld be, hogy trollkodsz. 😀 😀 😀

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
davemayer Chicago Bears 14 326 — "Grammar maci"
Az eredeti szarmazasi orszagukba. Ha 8ad generacios, de annak az allamnak a szabalyai szerint él, igenis akarmennyire is sarba tiporja az emberi jogokat oda kell vitetni.
Nálam ezek mind azzal hogy ilyen dolgokról akar csak beszelnek is lemondanak minden emberi jogukról.
davemayer
és ezt hogy egyezteted le a "fogadó" országgal?
Negritis
Megkapod es kesz. Megvannak erre a politikai nyomasgyakorlasi eszkozok. Jottetek, oke, ezek nem kellenek, mehettek.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal