Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 862 — farkas.l.zoltan@gmail.com
illetve lenne még egy-két ötletem, de felesleges leírnom, mert ugye én ehhez amúgysem értek ellentétben mindenki mással itt meg minek indítsak el egy tök felesleges gyülőletcunamit ellenem.
csebi
én azért meghallgatnám
Gyurma Pappa
Én is. Nem hiszem, hogy gyűlöletcunami lenne, szerintem mindenki elusmeri a témában való jártasságodat.

A megfelelő integráció pl szépen hangzik, az egyetlen aorócska bökkenő vele csak az, hogy a delikvrnsnek is nyitottnak kell rá lennie, márpedig aki radikális, az pont lestarja, edze ágában nincs integrálódni, asszimilálódni, pont ez a lényeg. Ő rombolni akar, meg hitetleneket pusztítani. A kérdés az volt, az ilyeneket hogy szűröd ki (nyilván a jól működő mindenféle szolgálat segít...), illetve az volt a frltevés (talán Sobritól?), hogy biztonságosabb egyet sem beengedni, ha tudható, hogy x%-uk radikális, terroristagyanús elem.
warr_b
nem, sajnos nem mki, és évek tapasztalata mondatja, hogy sajnos igen jönne ilyen cunami.

ezek lehetnek megoldások. az, hogy már most nem engedünk be senkit, az nem. egyrészről: elkésett dolog másrészről: akkor úgy kellene bezárkózni, ahogy Észak-Korea. Gondolom ezt senki sem akarná bár ha emberek itt Guantanamóárt kiáltanak ebben sem lehetek biztos ...
csebi
Ezen nem tudom miért kell rugózni ennyit, ahhoz, hogy ki lehessen egyből emelni a veszélyes elemeket a társadalomból igenis szigorítani kell a szabályokon, gondolom ebben mindenki egyetért.

Az, hogy megint rátolunk mindent a jogra már ezelőtt 20 évvel sem működött. Egyszerűen képtelen a jog és bírósági rendszer lépést tartani a modern korral. A kicsit is dörzsöltebbek úgy lavíroznak a joghézagok között mint a kövérek a tömegben az ülőhelyért a buszon.

több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Jó ég...
Nem csak arabok hajtanak végre terror támadást...
Negritis
Valóban. Hanem mindenféle muszlim fundamentalista szarházi.
Pl. a csecsen se arab, meg az iráni se, de még a kurd se az.
Csak szarházi muszlim szélsőséges terrorista.

Nem tudom mikor fog felébredni Európa, de én liberálisként abban a píszíben hiszek, hogy mindenki azt csinál, amit csak akar, amíg nem árt vele másnak.
Aki meg árt, az ne tehesse.
Nem azért, mert korlátozza önmagát erkölcsökkel vagy a börtöntől való félelem miatt, vagy pusztán belátásból (itt térek el a liberális píszí főirányától) hanem azért, mert az állam ezt nem engedi neki, mitöbb, nem teszi számára lehetővé, hogy nekem, és a többi alapvetően békés, fegyvertelen, mondhatni jóhiszemű állampolgárának ártson az elvetemült terrorista.

És miként tudja az állam nem megengedni, hogy random lövöldözzön egy európai nagyváros belvárosában egy terrorista? Ha nem engedi oda.
Ezért bár egyértelmű, hogy a muszlimok többsége nem radikális, sajnos az európai önvédelem, a nem muszlim Európa önvédelme megkövetelné azt, hogy a muszlimokat (akik nagy része nem is radikális) egyszerűen ne engedjék be a nem muszlim Európába. egyiket se. Simán logikai, "biztos ami biztos" alapon.
A Föld területének nagyobb része muszlimterület, mint Európa, keressenek maguknak máshol helyet, és legyenek boldogok. Nekünk meg itt Európában legyen annyi eszünk, hogy nem engedünk be senkit, aki muszlim, mivel nem tudhatjuk melyikük a terrorista.
Mint most a koronavírus világjárványnál.
Nyilván (a szlovák adatok alapján) 100 emberből 1-2 fertőző, de én egyiket se engedem be a lakásomba, abból kiindulva, hogy nem tudhatom melyik az az 1-2.
Illetve ha bóklásznék, akkor maszkban tenném, és elvárom mástól is a maszkot, hiszen nem tudhatom, hogy ő az 1-2 vagy a 98-99. És ő se tudhatja rólam.

Talán ennyi lenne a megoldás.
Nem beengedni egyetlen muszlimot se, és akkor a terrorista is bizonyosan kívül marad.
De ehhez kicsit össze kéne kapnia magát Európának, mert ami píszi az utóbbi évtizedekben folyt, az bizony az önvédelmünk teljes felszámolását jelentette.

És ugye egy ilyen lövöldözés Pesten is történhetett volna (amennyiben persze nem az osztrák kormány szervezte, de én ezt mondjuk a 9-11 óta történt terrorakciókat ismerve nagyvonalúan kizárom, mint orbitális faszságot), történhetett volna a Deák téren, a Westendben, vagy a Blahánál.
Hiszen pont annyit ártottak a járókelők Pesten, mint Bécsben a muszlim terroristáknak.
És ha Pesten történt volna, akkor pláne nem látnék más megoldást, minthogy ne éljünk együtt olyan elbaszott vallás képviselőivel, akik valahogy az európai (nem szeparatista) terroakciók ilyen nagy, mondhatni döntő hányadáért felelőssek.
Sobri Jóska
Utóbbi egészen hosszú időszak leggyűlölködőbb kommentje.
kristóf17
Rendben Sobri.
Logikailag biztos ami biztos: tiltsunk ki minden keresztényt Európából, mert az összes pedofil és szektás tőlük kerül ki. Én agnosztikusként maradok, te ateistaként maradsz, elleszünk így is, mit szólsz?
Azt hiszem jóval gyakoribb és több ember életét érinti, mint az európai terrorizmus.

Az IRA muszlim volt? Az ETA muszlim volt? Breivik muszlim? Tobias Rathjen muszlim volt?

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 21 027 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
illetve lenne még egy-két ötletem, de felesleges leírnom, mert ugye én ehhez amúgysem értek ellentétben mindenki mással itt meg minek indítsak el egy tök felesleges gyülőletcunamit ellenem.
csebi
én azért meghallgatnám
Gyurma Pappa
Én is. Nem hiszem, hogy gyűlöletcunami lenne, szerintem mindenki elusmeri a témában való jártasságodat.

A megfelelő integráció pl szépen hangzik, az egyetlen aorócska bökkenő vele csak az, hogy a delikvrnsnek is nyitottnak kell rá lennie, márpedig aki radikális, az pont lestarja, edze ágában nincs integrálódni, asszimilálódni, pont ez a lényeg. Ő rombolni akar, meg hitetleneket pusztítani. A kérdés az volt, az ilyeneket hogy szűröd ki (nyilván a jól működő mindenféle szolgálat segít...), illetve az volt a frltevés (talán Sobritól?), hogy biztonságosabb egyet sem beengedni, ha tudható, hogy x%-uk radikális, terroristagyanús elem.
warr_b
nem, sajnos nem mki, és évek tapasztalata mondatja, hogy sajnos igen jönne ilyen cunami.

ezek lehetnek megoldások. az, hogy már most nem engedünk be senkit, az nem. egyrészről: elkésett dolog másrészről: akkor úgy kellene bezárkózni, ahogy Észak-Korea. Gondolom ezt senki sem akarná bár ha emberek itt Guantanamóárt kiáltanak ebben sem lehetek biztos ...
csebi
Ok, ezt jobban tudod... ha van kedved jöhet nekem is pm-ben a többi.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 157 — Lucas Scott
illetve lenne még egy-két ötletem, de felesleges leírnom, mert ugye én ehhez amúgysem értek ellentétben mindenki mással itt meg minek indítsak el egy tök felesleges gyülőletcunamit ellenem.
csebi
én azért meghallgatnám
Gyurma Pappa
Én is. Nem hiszem, hogy gyűlöletcunami lenne, szerintem mindenki elusmeri a témában való jártasságodat.

A megfelelő integráció pl szépen hangzik, az egyetlen aorócska bökkenő vele csak az, hogy a delikvrnsnek is nyitottnak kell rá lennie, márpedig aki radikális, az pont lestarja, edze ágában nincs integrálódni, asszimilálódni, pont ez a lényeg. Ő rombolni akar, meg hitetleneket pusztítani. A kérdés az volt, az ilyeneket hogy szűröd ki (nyilván a jól működő mindenféle szolgálat segít...), illetve az volt a frltevés (talán Sobritól?), hogy biztonságosabb egyet sem beengedni, ha tudható, hogy x%-uk radikális, terroristagyanús elem.
warr_b
nem, sajnos nem mki, és évek tapasztalata mondatja, hogy sajnos igen jönne ilyen cunami.

ezek lehetnek megoldások. az, hogy már most nem engedünk be senkit, az nem. egyrészről: elkésett dolog másrészről: akkor úgy kellene bezárkózni, ahogy Észak-Korea. Gondolom ezt senki sem akarná bár ha emberek itt Guantanamóárt kiáltanak ebben sem lehetek biztos ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 21 027 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
illetve lenne még egy-két ötletem, de felesleges leírnom, mert ugye én ehhez amúgysem értek ellentétben mindenki mással itt meg minek indítsak el egy tök felesleges gyülőletcunamit ellenem.
csebi
én azért meghallgatnám
Gyurma Pappa
Én is. Nem hiszem, hogy gyűlöletcunami lenne, szerintem mindenki elusmeri a témában való jártasságodat.

A megfelelő integráció pl szépen hangzik, az egyetlen aorócska bökkenő vele csak az, hogy a delikvrnsnek is nyitottnak kell rá lennie, márpedig aki radikális, az pont lestarja, edze ágában nincs integrálódni, asszimilálódni, pont ez a lényeg. Ő rombolni akar, meg hitetleneket pusztítani. A kérdés az volt, az ilyeneket hogy szűröd ki (nyilván a jól működő mindenféle szolgálat segít...), illetve az volt a frltevés (talán Sobritól?), hogy biztonságosabb egyet sem beengedni, ha tudható, hogy x%-uk radikális, terroristagyanús elem.
warr_b
biztonságosabb betiltani a kereszténységet tudva hogy X%uk a vallásra hivatkozva megtagadja a gyerekétől az orvosi ellátást és ezért meghal? igen
megteszed a nyugati világban? nem

a kollektív bűnösség szerintem förtelmes dolog, és kerülendő

értem a zsigeri felháborodást, szerintem is borzalmas ami történt
de vallásért és nézetekért elítélni valakit nem túl jó "fejlett" dolog
tettekért lehet és kell is (akár felbújtás szintjén is)

 www.youtube.com/watch?v=OYjD0YyaOzA
Negritis
Érdekes, amikor pl a 2. VH után kellett kollektíve a komplett magyar népet bűnösnek kikiáltani, akkor nem voltak ilyen skrupulusai a fejlett Nyugatnak... persze azóta sokat píszísedett szerencsére a világ, kár hogy mondjuk pont az arabokat et egy cseppet sem hatja meg. Nah mindegy, csak úgy mondtam 🙄🙂


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
A videókat nézve nagyon kellene (sajnos) nem csak kötelező életmentő de menekülő tanfolyam is az embereknek.
A mai európai ember leél egy egész életet úgy, hogy lövést se hall (ami nagyon jó tegyük hozzá) de ez a szintű lefagyás egyszerűen nem engedhető meg.
+ A videózás meg nonszensz, az első amit tanítanak, hogy el az ablaktól és le a földre. Büntetném is utólag akik feltették a videókat a rendőrség kérésének ellenére.
rokaur
ezt a mentalitást párszor már kiveséztük hogy a 21. század egyik tragédiája
balesete van akár a gyerekednek, nem érte nyúlsz hogy mi van vele hanem a telefonodért hogy fel tudd venni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 420 — Colts fan
Jó ég...
Nem csak arabok hajtanak végre terror támadást...
Negritis
Valóban. Hanem mindenféle muszlim fundamentalista szarházi.
Pl. a csecsen se arab, meg az iráni se, de még a kurd se az.
Csak szarházi muszlim szélsőséges terrorista.

Nem tudom mikor fog felébredni Európa, de én liberálisként abban a píszíben hiszek, hogy mindenki azt csinál, amit csak akar, amíg nem árt vele másnak.
Aki meg árt, az ne tehesse.
Nem azért, mert korlátozza önmagát erkölcsökkel vagy a börtöntől való félelem miatt, vagy pusztán belátásból (itt térek el a liberális píszí főirányától) hanem azért, mert az állam ezt nem engedi neki, mitöbb, nem teszi számára lehetővé, hogy nekem, és a többi alapvetően békés, fegyvertelen, mondhatni jóhiszemű állampolgárának ártson az elvetemült terrorista.

És miként tudja az állam nem megengedni, hogy random lövöldözzön egy európai nagyváros belvárosában egy terrorista? Ha nem engedi oda.
Ezért bár egyértelmű, hogy a muszlimok többsége nem radikális, sajnos az európai önvédelem, a nem muszlim Európa önvédelme megkövetelné azt, hogy a muszlimokat (akik nagy része nem is radikális) egyszerűen ne engedjék be a nem muszlim Európába. egyiket se. Simán logikai, "biztos ami biztos" alapon.
A Föld területének nagyobb része muszlimterület, mint Európa, keressenek maguknak máshol helyet, és legyenek boldogok. Nekünk meg itt Európában legyen annyi eszünk, hogy nem engedünk be senkit, aki muszlim, mivel nem tudhatjuk melyikük a terrorista.
Mint most a koronavírus világjárványnál.
Nyilván (a szlovák adatok alapján) 100 emberből 1-2 fertőző, de én egyiket se engedem be a lakásomba, abból kiindulva, hogy nem tudhatom melyik az az 1-2.
Illetve ha bóklásznék, akkor maszkban tenném, és elvárom mástól is a maszkot, hiszen nem tudhatom, hogy ő az 1-2 vagy a 98-99. És ő se tudhatja rólam.

Talán ennyi lenne a megoldás.
Nem beengedni egyetlen muszlimot se, és akkor a terrorista is bizonyosan kívül marad.
De ehhez kicsit össze kéne kapnia magát Európának, mert ami píszi az utóbbi évtizedekben folyt, az bizony az önvédelmünk teljes felszámolását jelentette.

És ugye egy ilyen lövöldözés Pesten is történhetett volna (amennyiben persze nem az osztrák kormány szervezte, de én ezt mondjuk a 9-11 óta történt terrorakciókat ismerve nagyvonalúan kizárom, mint orbitális faszságot), történhetett volna a Deák téren, a Westendben, vagy a Blahánál.
Hiszen pont annyit ártottak a járókelők Pesten, mint Bécsben a muszlim terroristáknak.
És ha Pesten történt volna, akkor pláne nem látnék más megoldást, minthogy ne éljünk együtt olyan elbaszott vallás képviselőivel, akik valahogy az európai (nem szeparatista) terroakciók ilyen nagy, mondhatni döntő hányadáért felelőssek.
Sobri Jóska
Utóbbi egészen hosszú időszak legértelmesebb kommentje.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 157 — Lucas Scott
illetve lenne még egy-két ötletem, de felesleges leírnom, mert ugye én ehhez amúgysem értek ellentétben mindenki mással itt meg minek indítsak el egy tök felesleges gyülőletcunamit ellenem.
csebi
én azért meghallgatnám
Gyurma Pappa
PM ment.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
rokaur 864
A videókat nézve nagyon kellene (sajnos) nem csak kötelező életmentő de menekülő tanfolyam is az embereknek.
A mai európai ember leél egy egész életet úgy, hogy lövést se hall (ami nagyon jó tegyük hozzá) de ez a szintű lefagyás egyszerűen nem engedhető meg.
+ A videózás meg nonszensz, az első amit tanítanak, hogy el az ablaktól és le a földre. Büntetném is utólag akik feltették a videókat a rendőrség kérésének ellenére.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
illetve lenne még egy-két ötletem, de felesleges leírnom, mert ugye én ehhez amúgysem értek ellentétben mindenki mással itt meg minek indítsak el egy tök felesleges gyülőletcunamit ellenem.
csebi
én azért meghallgatnám
Gyurma Pappa
Én is. Nem hiszem, hogy gyűlöletcunami lenne, szerintem mindenki elusmeri a témában való jártasságodat.

A megfelelő integráció pl szépen hangzik, az egyetlen aorócska bökkenő vele csak az, hogy a delikvrnsnek is nyitottnak kell rá lennie, márpedig aki radikális, az pont lestarja, edze ágában nincs integrálódni, asszimilálódni, pont ez a lényeg. Ő rombolni akar, meg hitetleneket pusztítani. A kérdés az volt, az ilyeneket hogy szűröd ki (nyilván a jól működő mindenféle szolgálat segít...), illetve az volt a frltevés (talán Sobritól?), hogy biztonságosabb egyet sem beengedni, ha tudható, hogy x%-uk radikális, terroristagyanús elem.
warr_b
biztonságosabb betiltani a kereszténységet tudva hogy X%uk a vallásra hivatkozva megtagadja a gyerekétől az orvosi ellátást és ezért meghal? igen
megteszed a nyugati világban? nem

a kollektív bűnösség szerintem förtelmes dolog, és kerülendő

értem a zsigeri felháborodást, szerintem is borzalmas ami történt
de vallásért és nézetekért elítélni valakit nem túl jó "fejlett" dolog
tettekért lehet és kell is (akár felbújtás szintjén is)


The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
illetve lenne még egy-két ötletem, de felesleges leírnom, mert ugye én ehhez amúgysem értek ellentétben mindenki mással itt meg minek indítsak el egy tök felesleges gyülőletcunamit ellenem.
csebi
én azért meghallgatnám
Gyurma Pappa
Én is. Nem hiszem, hogy gyűlöletcunami lenne, szerintem mindenki elusmeri a témában való jártasságodat.

A megfelelő integráció pl szépen hangzik, az egyetlen aorócska bökkenő vele csak az, hogy a delikvrnsnek is nyitottnak kell rá lennie, márpedig aki radikális, az pont lestarja, edze ágában nincs integrálódni, asszimilálódni, pont ez a lényeg. Ő rombolni akar, meg hitetleneket pusztítani. A kérdés az volt, az ilyeneket hogy szűröd ki (nyilván a jól működő mindenféle szolgálat segít...), illetve az volt a frltevés (talán Sobritól?), hogy biztonságosabb egyet sem beengedni, ha tudható, hogy x%-uk radikális, terroristagyanús elem.
warr_b
Vannak pedofilok, sorozatgyilkosok és sorolhatnám minden társadalomban, vallástól vagy bármitől függetlenül. A deviánsokat kell kiszűrni.
A párizsi merénylők is ha jól emlékszem, ismertek voltak a hatóságok előtt...Főleg manapság, mindenkinél ott a lehallgatókészülék (= telefon), és minden országnak van hírszerzése és titkosszolgálata.

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 21 027 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Bocs az elütésekért, kurva telefon...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 21 027 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
illetve lenne még egy-két ötletem, de felesleges leírnom, mert ugye én ehhez amúgysem értek ellentétben mindenki mással itt meg minek indítsak el egy tök felesleges gyülőletcunamit ellenem.
csebi
én azért meghallgatnám
Gyurma Pappa
Én is. Nem hiszem, hogy gyűlöletcunami lenne, szerintem mindenki elusmeri a témában való jártasságodat.

A megfelelő integráció pl szépen hangzik, az egyetlen aorócska bökkenő vele csak az, hogy a delikvrnsnek is nyitottnak kell rá lennie, márpedig aki radikális, az pont lestarja, edze ágában nincs integrálódni, asszimilálódni, pont ez a lényeg. Ő rombolni akar, meg hitetleneket pusztítani. A kérdés az volt, az ilyeneket hogy szűröd ki (nyilván a jól működő mindenféle szolgálat segít...), illetve az volt a frltevés (talán Sobritól?), hogy biztonságosabb egyet sem beengedni, ha tudható, hogy x%-uk radikális, terroristagyanús elem.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
illetve lenne még egy-két ötletem, de felesleges leírnom, mert ugye én ehhez amúgysem értek ellentétben mindenki mással itt meg minek indítsak el egy tök felesleges gyülőletcunamit ellenem.
csebi
én azért meghallgatnám

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 157 — Lucas Scott
Senki se mondta azt, hogy minden muszlimot ki kell pucolni sem azt, hogy hátrányosan kéne megkülönböztetni, de azért egy tudvalevőleg radikális imám által vezetett mecsetbe járkálás meg a Szíria "nyaralás" legyen már elég ok, hogy a helyi TEK rárugja az ajtót és zsákkal a fején bevigye egy kihallgatóközpontba. Ja, hogy őket ehelyett megfigyelik és monitorozzák.... Oké, biztos jól megy amikor egyszerre sok ezer embert kéne figyelni
FLZOLI
Mikor Guantanamót és társait emlegetik itt, akkor igen éppen erről van szó. Sőt Nem is hátrányos megkülönböztetésről, hanem kínzásról (olyan formákban, amit el sem tudsz képzelni, mert a riportok, könyvek, filmek is kihagyták), emberek minden alap nélküli fogva tartásról embertelen körülmények között stb. Én találkoztam olyan emberrel, aki megjárta. Hát legnagyobb ellenségemnek sem kívánom azt ellentétben itt másokkal a fórumon.

Itt már kezded kapirgálni a lényeget, hogy az nem megoldás, hogy nem engedünk be senkit, hanem azt, hogy a különböző szervek végezzék a munkájukat egyrészről illetve ezt kiegészítve más megoldásokkal is.


Lehet, nem tudom. Az esélyek csökkentéséről szól (nullázni nyilván nem lehet), ha bármi miatt kevesebben indulnak el, kisebb az esélye, hogy valahogy pont ide keveredik egy potenciális terrorista, és épp itt jut eszébe csinálni valamit.
De visszakérdezek: szerinted mi lehet a megoldás?
warr_b
Normális integráció, ami nem csak az első generációra terjed ki (terroristák nagyrésze 2-3. generáció), nemzetbiztonsági szervek végezzék a munkájukat (kedvenc történetem, hogy a Bataclan előtt pár nappal-1héttel a németek a határukon lefoglaltak egy autót, amiben fegyver, robbanószer ki tudja még mi volt. Egyik mobilban találtak Párizshoz köthető dolgokat, felajánlották az infót a franciáknak akik köszönték, nem kérték. Utólag kiderült, hogy több elkövető telefonszáma is benne volt a telefonokban ...) illetve lenne még egy-két ötletem, de felesleges leírnom, mert ugye én ehhez amúgysem értek ellentétben mindenki mással itt meg minek indítsak el egy tök felesleges gyülőletcunamit ellenem.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 862 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Ez már megint olyan összemosás, amit a baloldalon és a liberális oldal nyomat évtizedek óta lassan. Az, hogy kiemelsz pár jó példát még nem menti fel azt a 100.000-et a 300 millióból, aki teljesen vagy részben radikalizálódótt és bármi hajlandó is azért.

Senki se mondta azt, hogy minden muszlimot ki kell pucolni sem azt, hogy hátrányosan kéne megkülönböztetni, de azért egy tudvalevőleg radikális imám által vezetett mecsetbe járkálás meg a Szíria "nyaralás" legyen már elég ok, hogy a helyi TEK rárugja az ajtót és zsákkal a fején bevigye egy kihallgatóközpontba. Ja, hogy őket ehelyett megfigyelik és monitorozzák.... Oké, biztos jól megy amikor egyszerre sok ezer embert kéne figyelni
FLZOLI
Hát most nem értem, hogy a kettő hogy jön egymáshoz. Az, hogy általánosan kijelentette Kampman, hogy az iszlám nem tud együttélni a nyugattal, és hogy felmentem ezzel a radikális iszlámot? Miért menteném fel? Én egy szóval nem mondtam ilyet, és nem is mondanék soha.

A rosszakat el kell ítélni.

Ahhoz az én tudásom nagyon kevés nemzetbiztonsági kérdésekről, hogy meg tudjam ítélni mi a jó eljárás vagy mi sem. Nem tudjuk, hogy hány merényletet akadályoznak meg, vagy hány műveletet törnek ketté a titkosszolgálatok. Lehet, hogy évente 1000-ket mentenek meg, csak a média erőteljes felnagyító hatás miatt azt gondoljuk, mi nem elhárításban dolgozók, hogy ettől szar a rendszer.
Gyurma Pappa
Nagy szakértelem nem kell a nemzetbiztonsági témakörben, elég ha jól előadod magad ala Nógrádi 😊

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
Senki se mondta azt, hogy minden muszlimot ki kell pucolni sem azt
FLZOLI
a bezárni az összes mecsetet az mi?
vagy a korábban felvetett nagyobb a muszlim világ találjanak maguknak ott helyet?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Ez már megint olyan összemosás, amit a baloldalon és a liberális oldal nyomat évtizedek óta lassan. Az, hogy kiemelsz pár jó példát még nem menti fel azt a 100.000-et a 300 millióból, aki teljesen vagy részben radikalizálódótt és bármi hajlandó is azért.

Senki se mondta azt, hogy minden muszlimot ki kell pucolni sem azt, hogy hátrányosan kéne megkülönböztetni, de azért egy tudvalevőleg radikális imám által vezetett mecsetbe járkálás meg a Szíria "nyaralás" legyen már elég ok, hogy a helyi TEK rárugja az ajtót és zsákkal a fején bevigye egy kihallgatóközpontba. Ja, hogy őket ehelyett megfigyelik és monitorozzák.... Oké, biztos jól megy amikor egyszerre sok ezer embert kéne figyelni
FLZOLI
Hát most nem értem, hogy a kettő hogy jön egymáshoz. Az, hogy általánosan kijelentette Kampman, hogy az iszlám nem tud együttélni a nyugattal, és hogy felmentem ezzel a radikális iszlámot? Miért menteném fel? Én egy szóval nem mondtam ilyet, és nem is mondanék soha.

A rosszakat el kell ítélni.

Ahhoz az én tudásom nagyon kevés nemzetbiztonsági kérdésekről, hogy meg tudjam ítélni mi a jó eljárás vagy mi sem. Nem tudjuk, hogy hány merényletet akadályoznak meg, vagy hány műveletet törnek ketté a titkosszolgálatok. Lehet, hogy évente 1000-ket mentenek meg, csak a média erőteljes felnagyító hatás miatt azt gondoljuk, mi nem elhárításban dolgozók, hogy ettől szar a rendszer.

Szerk.: nem vagyok érzelemmentes, amikor a Bataclan támadás volt, alig bírtam visszatartani a sírást, rockkoncertre járó emberként, főleg. De ettől még próbálok nem érzelemvezérelten gondolkodni a kérdésről, és ahogy már mondtam: egy áldozat is sok, ha érzelmi alapon közelítem meg a kérdés...

Szerkesztette: Gyurma Pappa

több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 21 027 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Talán ennyi lenne a megoldás.
Nem beengedni egyetlen muszlimot se, és akkor a terrorista is bizonyosan kívül marad.
De ehhez kicsit össze kéne kapnia magát Európának, mert ami píszi az utóbbi évtizedekben folyt, az bizony az önvédelmünk teljes felszámolását jelentette.
Sobri Jóska
Tök egyértelmű, hogy az iszlám nem kompatibilis a nyugati liberális életformával, a kettő soha nem fog békében megférni egymás mellett. Az agresszivitásbeli különbséget és a demográfiai trendeket figyelembe véve pedig az sem tűnik kérdésesnek, hogy a kettő közül melyik fog felülkerekedni a másikon.
Kampman
finomítanék, a radikális iszlám nem kompatibilis, ahogy a radikális keresztények, vagy a radikális zsidók sem.

magára europára koncentrálva, nem támogatom ezt a nagy mindenki jöjjön témát, de lehuznak még 2-3 ilyen akciót talán a német ajkú országok végre lehúzzák a szégyensapkát a fejükről és visszalengenek a normalitás felé
briareos
Most picit Sobri leszek: és ez ránk milyen hatással lesz? Ettől meg hozzánk ugyanúgy jönnek sőt a jelenlegi kormányzat minden propaganda ellenére kifejezetten elősegíti, támogatja. Mitől lesz az jó nekünk ha Németországba nem mennek de Magyarországra továbbra is?
csebi
én nem látom h magyarország akkora álomcélpont lenne beutazásra
briareos
nem arról beszélünk h álomcélpont lennénk.
arról, hogy milyen hatással van ránk az, hogy németbe nem mehetnek majd illetve arról, hogy amíg a jelenlegi kormány elősegíti, támogatja a migránsok Magyarországra utazását addig miért lenne az a megoldás, hogy máshova nem mehetnek?
csebi
Lehet eleve kevesebben indulnának útnak, ha tudnák hogy tutira visszakúrják őket a németekolaszokspanyoloksvédek, nem tudom.
warr_b
a terrorista emiatt nem fog elindulni? kötve hiszem. plusz továbbra is azt kérdezem, hogy ez ránk milyen szempontból van hatással?
csebi
Lehet, nem tudom. Az esélyek csökkentéséről szól (nullázni nyilván nem lehet), ha bármi miatt kevesebben indulnak el, kisebb az esélye, hogy valahogy pont ide keveredik egy potenciális terrorista, és épp itt jut eszébe csinálni valamit.
De visszakérdezek: szerinted mi lehet a megoldás?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 862 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Továbbra is az a megoldás, hogy egy szigeten, mondjuk a Korzikan összegyűjteni az összes gyanús szarhazit aztán addig kínozni amíg feladja a haverjait. Elképesztő mennyire megbenitja Európát az állandó szethuzas és toketlen jogi okoskodás a semmiről.

Értem én itt a sok okoskodast meg álértelmisegi eszosztast a szabadságjogokrol meg hasonlokrol, de ez már régen nem erről szól.
FLZOLI
Guantanamo végleg bezárt?
Ott adott az infrastruktúra, miért pont Korzikán? 😊

Szerintem egyébként szükségtelen "megoldani" a terrorizmus kérdését, és nem is tartom lehetségesnek.
Bőven elégséges, ha egyszerűen nem engedjük be a lehetséges terroristákat (muszlimokat, arabokat, perzsákat, marokkóiakat, nigériaiakat, stb.) Európába.
Ez kivitelezhető és némileg humánusabb.
Aki már itt van (és az a legnagyobb bűne, hogy szar a gyrosa), az maradjon, sokan állampolgárok, de egyrészt újakat ne engedjünk be, másrészt aki régi, és együttműködött terroristával azt toloncolják ki az EU-ból, illetve ha EU-s állampolgár, akkor gondolom van most is büntetési tétele a terrorizmusnak, rajta, alkalmazzák bátran. Ez a terrorizmust nem oldja meg teljesen, de nagyrészt igen.
Nem kell elmenni szélsőségesbe az önvédelem okán, egyszerűen harékonynak kell lenni, és egyértelműnek.
Sobri Jóska
Ki tudja milyen a viszony Amerikával, hogy odaszállítgassák ezeket a surmókat 😊
Hasra bemondtam egy szigetet, tök mindegy hol, de ahogy most kinéz a franciák állnak ebbe bele leginkább.

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 157 — Lucas Scott
Azt gondolom, hogy amíg valaki nem veszi át USA-tól a "főcsendőr" szerepet, addig itt nem lesz nagyon semmilyen előrelépés.
Gyurma Pappa
kína majd megoldja
Negritis
ennek senki nem örülne igazán
Gyurma Pappa
nem is fogja. Kínában aztán tényleg nincsen "migránsiszlámterrorizmus", mi érdeke lenne ezt megoldani (a véleményemet erről az egészről inkább nem írom le, mert csak kapnék egy gyűlöletkomment cunamit).

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 862 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Tök egyértelmű, hogy az iszlám nem kompatibilis a nyugati liberális életformával, a kettő soha nem fog békében megférni egymás mellett.
Kampman
2009 óta vezeti a világ egyik legsokszínűbb városát:
 en.wikipedia.org/wiki/Ahmed_Aboutaleb

2016 óta vezeti a világ másik nagy multi-kulti városát:
 en.wikipedia.org/wiki/Mayor_of_London

A jóégtudja mióta körzete az autópálya:
 hu.wikipedia.org/wiki/Erdo%C4%9Fan_Atalay

Sorolhatnám azt a kb. 200-300 millió muszlim hitű embert, aki békében él nyugaton. De alapvetően ide vehetjük a törököket, akik meg 100 éve nyugatosodnak (most hogy a populizmus bűvöletében előtört a vallás, kb. annyit jelent mint OV nagy kereszténysége).

Az agresszivitásbeli különbséget és a demográfiai trendeket figyelembe véve pedig az sem tűnik kérdésesnek, hogy a kettő közül melyik fog felülkerekedni a másikon.Kampman
Természetesen a nyugat. Ahogy nem áldozol kecskét Odinnak vagy nyilazol hátrafelé és laksz jurtában, úgy a nyomornegyedekben toborzott terroristák sem fogják megdönteni a nyugatot. A mostani nizzai gyilkosról is kiderült, hogy exdrogfüggő, lelkisérült volt. Nyugaton a szcientológia szívja el ezeket vagy a metanfetamin, esetleg a nácik, ha szorosabb párhuzamot akarsz. Itt meg a radikális iszlám.

Azt gondolom, hogy amíg valaki nem veszi át USA-tól a "főcsendőr" szerepet, addig itt nem lesz nagyon semmilyen előrelépés.
Gyurma Pappa
Ez már megint olyan összemosás, amit a baloldalon és a liberális oldal nyomat évtizedek óta lassan. Az, hogy kiemelsz pár jó példát még nem menti fel azt a 100.000-et a 300 millióból, aki teljesen vagy részben radikalizálódótt és bármi hajlandó is azért.

Senki se mondta azt, hogy minden muszlimot ki kell pucolni sem azt, hogy hátrányosan kéne megkülönböztetni, de azért egy tudvalevőleg radikális imám által vezetett mecsetbe járkálás meg a Szíria "nyaralás" legyen már elég ok, hogy a helyi TEK rárugja az ajtót és zsákkal a fején bevigye egy kihallgatóközpontba. Ja, hogy őket ehelyett megfigyelik és monitorozzák.... Oké, biztos jól megy amikor egyszerre sok ezer embert kéne figyelni

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 157 — Lucas Scott
Talán ennyi lenne a megoldás.
Nem beengedni egyetlen muszlimot se, és akkor a terrorista is bizonyosan kívül marad.
De ehhez kicsit össze kéne kapnia magát Európának, mert ami píszi az utóbbi évtizedekben folyt, az bizony az önvédelmünk teljes felszámolását jelentette.
Sobri Jóska
Tök egyértelmű, hogy az iszlám nem kompatibilis a nyugati liberális életformával, a kettő soha nem fog békében megférni egymás mellett. Az agresszivitásbeli különbséget és a demográfiai trendeket figyelembe véve pedig az sem tűnik kérdésesnek, hogy a kettő közül melyik fog felülkerekedni a másikon.
Kampman
finomítanék, a radikális iszlám nem kompatibilis, ahogy a radikális keresztények, vagy a radikális zsidók sem.

magára europára koncentrálva, nem támogatom ezt a nagy mindenki jöjjön témát, de lehuznak még 2-3 ilyen akciót talán a német ajkú országok végre lehúzzák a szégyensapkát a fejükről és visszalengenek a normalitás felé
briareos
Most picit Sobri leszek: és ez ránk milyen hatással lesz? Ettől meg hozzánk ugyanúgy jönnek sőt a jelenlegi kormányzat minden propaganda ellenére kifejezetten elősegíti, támogatja. Mitől lesz az jó nekünk ha Németországba nem mennek de Magyarországra továbbra is?
csebi
én nem látom h magyarország akkora álomcélpont lenne beutazásra
briareos
nem arról beszélünk h álomcélpont lennénk.
arról, hogy milyen hatással van ránk az, hogy németbe nem mehetnek majd illetve arról, hogy amíg a jelenlegi kormány elősegíti, támogatja a migránsok Magyarországra utazását addig miért lenne az a megoldás, hogy máshova nem mehetnek?
csebi
Lehet eleve kevesebben indulnának útnak, ha tudnák hogy tutira visszakúrják őket a németekolaszokspanyoloksvédek, nem tudom.
warr_b
a terrorista emiatt nem fog elindulni? kötve hiszem. plusz továbbra is azt kérdezem, hogy ez ránk milyen szempontból van hatással?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Azt gondolom, hogy amíg valaki nem veszi át USA-tól a "főcsendőr" szerepet, addig itt nem lesz nagyon semmilyen előrelépés.
Gyurma Pappa
kína majd megoldja
Negritis
ennek senki nem örülne igazán

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
Azt gondolom, hogy amíg valaki nem veszi át USA-tól a "főcsendőr" szerepet, addig itt nem lesz nagyon semmilyen előrelépés.
Gyurma Pappa
kína majd megoldja

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!