Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 871 — No es importante
Ez oda-vissza megáll. Te se biztos hogy végig tudnád csinálni egy rendőr vagy tűzoltó napját. 🙂
warr_b
Tűzoltó még nem voltam, de azért a rendőrök nagy többségének itthon nagyjából egész évben nincs olyan napja, hogy bárkinek az élete is múljon ténykedésén... plusz tényleg nem értem, hogy tudsz olyan szakmákat összehasonlítani, ahol az egyik oldalon nagyjából az utcáról besétálhatsz dolgozni, a másikon meg alsó hangon 5-10 évet kell tanulnod, hogy egyáltalán felvehesd az egyenruhát

persze keressen mindenki sokkal többet a jelenleginél, de a kádári kispolgári retorikát érdemes lenne elfelejteni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 21 981 — nabege2@yahoo.com
Úgy érzem warr és doki barátsága tovább fog mélyülni 😊
NB2
Ez általános, nagyjából így állnak hozzánk. Nincs ezzel semmi gond. Megszoktuk. Aki szerint minden háziorvos hülye, és utálja az orvosokat az természetesen így látja. Tudjuk ezt. Korábbi megnyilvánulásai alapján, egyértelmű volt, hogy mi a hozzáállása ehhez, le sem kellett volna írni.

"Értem hogy covid és szar a helyzet, de ezzel ugyanúgy érvelhetnének a tanárok, buszvezetők, bolti eladók, meg mindenki. Nekik mégsem fog az amúgy is jóval kevesebb fizetése a duplájára nőni hàrom év alatt."
Végig csinálhatna egy buszsofför egy KEK-es napunkat és akkor lehetne ilyen baromságokat írni. Ja. Fingjuk nincs mit csinálunk, milyen körülmények között.
Kurvára nem a CoVidról szól egyébként.
diverdoc
Ez oda-vissza megáll. Te se biztos hogy végig tudnád csinálni egy rendőr vagy tűzoltó napját. 🙂
warr_b
én amúgy bírlak, de nem lehetne, hogy most skippeled doki hozzászólásait egy-két hétre?😊
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 912 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Úgy érzem warr és doki barátsága tovább fog mélyülni 😊
NB2
Ez általános, nagyjából így állnak hozzánk. Nincs ezzel semmi gond. Megszoktuk. Aki szerint minden háziorvos hülye, és utálja az orvosokat az természetesen így látja. Tudjuk ezt. Korábbi megnyilvánulásai alapján, egyértelmű volt, hogy mi a hozzáállása ehhez, le sem kellett volna írni.

"Értem hogy covid és szar a helyzet, de ezzel ugyanúgy érvelhetnének a tanárok, buszvezetők, bolti eladók, meg mindenki. Nekik mégsem fog az amúgy is jóval kevesebb fizetése a duplájára nőni hàrom év alatt."
Végig csinálhatna egy buszsofför egy KEK-es napunkat és akkor lehetne ilyen baromságokat írni. Ja. Fingjuk nincs mit csinálunk, milyen körülmények között.
Kurvára nem a CoVidról szól egyébként.
diverdoc
Ez oda-vissza megáll. Te se biztos hogy végig tudnád csinálni egy rendőr vagy tűzoltó napját. 🙂


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 18 676 — Vikings fan
Mindenki európai bért szeretne nyilván.
Mégsincs ma Mo-on senkinek kb. Nagyjából mindegy, milyen foglalkozást nézünk, Nyugat- vagy Észak-Európában ugyanazért a munkakörért a két vagy háromszorosát fizetik.

Most egy ilyen akció után a tanárok, rendőrök, átlag melósbélák (hogy az ápolókról, mentősökről, nővérekről ne is szóljunk) hogy fogja magát érezni, mennyire lesz motivált? Amikor keres 180-200ezret, és 3 év alatt nem 180-200%-kal nő a fizetése, hanem jó esetben 10%-kal?
Milyen össznépi felháborodás volt, amikor a rendőrök kaptak egy egyszeri, bruttó 500ezret?
És az átvezénylés se egy kirívó dolog, ugyanúgy bármikor áthelyezhetnek egy mezei kormánytisztviselőt, a rendőrt, tűzoltót, de nekem is bármikor mondhatná a cég, ha akarná, hogy akkor jövő hónaptól Prága, vagy Stockholm, vagy bármi, ahogy több kollégámmal meg is tette az elmúlt években. Sima multi, mégis benne van mindenki munkaszerződésében.
Ahogy az is teljesen általános minden munkahelyen, hogy a cég eszközeit nem használhatod magáncélra ( kórházban magánrendelés).
Az sincs kategórikusan megtiltva, hogy másodállása legyen az orvosnak, engedélyezhető, kérni kell. Pont mint ahogy mondjuk a rendőröknek meg csomó más szakmában.

Értem hogy covid és szar a helyzet, de ezzel ugyanúgy érvelhetnének a tanárok, buszvezetők, bolti eladók, meg mindenki. Nekik mégsem fog az amúgy is jóval kevesebb fizetése a duplájára nőni hàrom év alatt.
warr_b
Látod tipikusan leírod a rossz magyar hozzállást.
Ne növeljük az ő bérüket mert akkor másnak rossz lesz. Értelmes ember feltudja fogni, hogy neki ettől nem lett rosszabb neki. Sőt lehet meg motivációt talál, hogy ő is kiálljon.
Az meg, hogy egy buszvezetőt és és bolti eladót akiknek fel kellett venniük hasonlítasz az orvosokhoz azért ahhoz kell pofa.
De látom, téged elkapott az Orbáni retorika, amíg nekem nem jó másnak se legyen!
Nem nyugati bérekkel kell összehasonlítani, hand hogy nyugaton egy orvos és egy más középosztálybeli bérnek mi a különbsége.

Buszvezető vs. Orvos, kész az agyam ledobta az ékszíjat ezen a hülyeségen.
több mint 3 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
 www.praktischarzt.de/arzt/einstiegsgehalt-als-assistenzarzt/
Ezt ide beteszem, bár németül van, de a fizetéseket meg lehet nézni.
Erre jöhet rá az ügyelet, a magánpraxis és a kórházban kezelt magánbiztosított betegek utáni bonuszpénz.
Jelenleg a teljesen kezdő rezidens alapbére 4747 Euró, kézhez adózástól függően 2800 körül kap. A. M. kollégámat ma kérdeztem meg mennyit kap kézhez rezidensként, ez 155.000.
A fent linkelt bértábla alapján nekem a fizetésem 10-11. 000 Euro lenne, kézhez ügyeletek és plussz pénzek nélkül 5500 körül kapnék.
Persze mindenki európai béreket szeretne és teljesen jogos. Az áranyok és a munka minősége, felelősség terheltség (jelenlegi várható életkor a magyar női orvosok körében 62,3 év) amit figyelembe kell venni. Egy nyugati rezidens kolléga az itteni fizetés 6-7x-ét kapja. Kétlem hogy a müncheni buszsöfför, az ulmi Lidl eladó a magyar buszvezető, vagy eladó fizetésének hétszeresét kapja alapbérként. A.M. fizetését duplájára emelik, akkor a német kollégája fizetése már csak 3-3,5x lesz magasabb.
Maximálisan egyetértek, hogy mindenkinek emelni kellene a fizetését. Az Eü. szakdolgozókét főleg!!! Ezt minden fórumon, minden orvos hangoztatja. Az hogy más szférának nincs bérrendezése, az nem az orvosok hibája, de egyszerűbb a generált ellenségképhez idomulni és minket szidni ezért. A katona, rendőr amikor a pályát elkezdte tudta, hogy rendvédelmi karhatalmi szervként az elvezénylés, parancsnak engedelmesség a munkája része. Nekünk 4 órás látszatvélelmezés után nyomják le ezt a torkunkon. És hiába áll Orbán 11 éve hadban, nem én nem vagyok katona, velem ne a belügyminiszter rendelkezzen! Egyébként a rendőr 40 évesen elmegy nyugdíjasnak, mert megvan az éve és azt csinál utána amit akar. Én 30 év alatt közel 50 évet dolgozok le, amiből ez a húsz év nem számít nyugdíjba, és jelenleg 70 éves koromig húzhatom az igát, de a várható életkorom ennél 6 évvel kevesebb.
Ez nagyon messzire vezet. Javaslom a buszvezető, tanár, bolti eladó menjen el nyugatra igazuk van. 2-3x annyit keresnek majd mint itthon.
Mi is ezt fogjuk tenni, mert miránk kurva nagy kereslet van, és ott egyenlőre nem a szemét pénzsóvár réteget, hanem a magasan kvalifikált szakembert látják.
Rlszemről ezt a témát befejeztem, tele a tököm, hogy védekezünk, magyarázunk, szabadkozunk, hogy geci módon a nyugati bérek feléhez közelít m,ajd a bérünk talán.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 314
Úgy érzem warr és doki barátsága tovább fog mélyülni 😊
NB2
🙂
Nekem semmi bajom a dokival, biztos vagyok benne hogy kiváló szakember és jó ember.
Nekem ezzel a jelenséggel van bajom, hogy kiválasztunk egy szűk réteget, jól megtoljuk őket, a többiek meg dögöljenek meg, oldják meg, ahogy akarják.
Közszféránál maradva, az senkinek nem fáj, hogy az ő bérük 3 évente ugrik valami nevetséges mértékben, közben pofa súlyba. Az ellen se lázadt senki, amikor mindenféle indokkal meg költségvetési hiányra hivatkozva nem tudom hány évig egy forint emelést nem kaptak.
Persze, fontosak az orvosok, senki nem vitatja. De a tanárok, rendőrök, tűzoltók, kukásautóvezetők nem? Nem.
warr_b
Pont az a baj nálunk, hogy a szar fizetések ellenére is az emberek megcsinálják mindig amit kell, sokszor erőn felül is. Most az orvosok az extra figyelem miatt ki tudják remélhetőleg harcolni a komolyabb fizetésemelést, persze rögtön ott vannak a trükkök a kormánytól, amire sajnos tényleg az lesz a válasz, hogy sokan elmennek olyan országba, ahol megbecsülést kapnak, de úgyis tudjuk, hogy nem szeret az Orbán kormány az egészségügybe pénzt tolni, mert annak nincs látványos eredménye.
A tanároknál sajnos nagy a széthúzás. Nem tudnak összetartani az emberek és rengeteg simán politikai elkötelezettsége miatt, nem fog sztrájkolni, pedig az lenne az igazi lehetőségük, hogy ők is kiharcolják.
A fegyveres testületeknek bármit nehéz sajnos kiharcolni a státuszuk miatt, de ott is már annyira jelentkezik az elvándorlás, hogy kénytelenek lesznek lépni valamit.
A kukásautóvezetők és sok más hasonló szakma pedig mindig talál magának valami okosságot, amivel ki tudja pótolni a fizetést, sokszor adómentesen akár és éppen ezért nem cirkuszol.
Sajnos úgy érzem, itt tényleg csak az van, hogy a másiknak ne legyen jó, vagy ne legyen jobb, mint nekem, még ha esetleg többet is tett azért, hogy boldogulni tudjon.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 194 — The Mathematician
Az ellen se lázadt senki, amikor mindenféle indokkal meg költségvetési hiányra hivatkozva nem tudom hány évig egy forint emelést nem kaptak.
Persze, fontosak az orvosok, senki nem vitatja. De a tanárok, rendőrök, tűzoltók, kukásautóvezetők nem? Nem.
warr_b
sztem bőven vannak folyamatosan hangok a tanári fizetések miatt
a kukások kicsit más kérdés, ők olyanok mint a démász alkalmazottak hogy "elvileg piaci" fizetés járna nekik
a rendőr-tűzoltó fizetést jelenleg nem ismerem, de tippre szar
határőrök esetében tudom hogy kell a "mellékes"

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Úgy érzem warr és doki barátsága tovább fog mélyülni 😊
NB2
Ez általános, nagyjából így állnak hozzánk. Nincs ezzel semmi gond. Megszoktuk. Aki szerint minden háziorvos hülye, és utálja az orvosokat az természetesen így látja. Tudjuk ezt. Korábbi megnyilvánulásai alapján, egyértelmű volt, hogy mi a hozzáállása ehhez, le sem kellett volna írni.

"Értem hogy covid és szar a helyzet, de ezzel ugyanúgy érvelhetnének a tanárok, buszvezetők, bolti eladók, meg mindenki. Nekik mégsem fog az amúgy is jóval kevesebb fizetése a duplájára nőni hàrom év alatt."
Végig csinálhatna egy buszsofför egy KEK-es napunkat és akkor lehetne ilyen baromságokat írni. Ja. Fingjuk nincs mit csinálunk, milyen körülmények között.
Kurvára nem a CoVidról szól egyébként.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 040 — Lucas Scott
Úgy érzem warr és doki barátsága tovább fog mélyülni 😊
NB2
🙂
Nekem semmi bajom a dokival, biztos vagyok benne hogy kiváló szakember és jó ember.
Nekem ezzel a jelenséggel van bajom, hogy kiválasztunk egy szűk réteget, jól megtoljuk őket, a többiek meg dögöljenek meg, oldják meg, ahogy akarják.
Közszféránál maradva, az senkinek nem fáj, hogy az ő bérük 3 évente ugrik valami nevetséges mértékben, közben pofa súlyba. Az ellen se lázadt senki, amikor mindenféle indokkal meg költségvetési hiányra hivatkozva nem tudom hány évig egy forint emelést nem kaptak.
Persze, fontosak az orvosok, senki nem vitatja. De a tanárok, rendőrök, tűzoltók, kukásautóvezetők nem? Nem.
warr_b
Ugye a kit-ig simán lehetett mondani h az utolsó aki emelte a közszféra fizujat az Feri volt ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 912 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Úgy érzem warr és doki barátsága tovább fog mélyülni 😊
NB2
🙂
Nekem semmi bajom a dokival, biztos vagyok benne hogy kiváló szakember és jó ember.
Nekem ezzel a jelenséggel van bajom, hogy kiválasztunk egy szűk réteget, jól megtoljuk őket, a többiek meg dögöljenek meg, oldják meg, ahogy akarják.
Közszféránál maradva, az senkinek nem fáj, hogy az ő bérük 3 évente ugrik valami nevetséges mértékben, közben pofa súlyba. Az ellen se lázadt senki, amikor mindenféle indokkal meg költségvetési hiányra hivatkozva nem tudom hány évig egy forint emelést nem kaptak.
Persze, fontosak az orvosok, senki nem vitatja. De a tanárok, rendőrök, tűzoltók, kukásautóvezetők nem? Nem.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 21 981 — nabege2@yahoo.com
Úgy érzem warr és doki barátsága tovább fog mélyülni 😊
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 040 — Lucas Scott
Mindenki európai bért szeretne nyilván.
Mégsincs ma Mo-on senkinek kb. Nagyjából mindegy, milyen foglalkozást nézünk, Nyugat- vagy Észak-Európában ugyanazért a munkakörért a két vagy háromszorosát fizetik.

Most egy ilyen akció után a tanárok, rendőrök, átlag melósbélák (hogy az ápolókról, mentősökről, nővérekről ne is szóljunk) hogy fogja magát érezni, mennyire lesz motivált? Amikor keres 180-200ezret, és 3 év alatt nem 180-200%-kal nő a fizetése, hanem jó esetben 10%-kal?
Milyen össznépi felháborodás volt, amikor a rendőrök kaptak egy egyszeri, bruttó 500ezret?
És az átvezénylés se egy kirívó dolog, ugyanúgy bármikor áthelyezhetnek egy mezei kormánytisztviselőt, a rendőrt, tűzoltót, de nekem is bármikor mondhatná a cég, ha akarná, hogy akkor jövő hónaptól Prága, vagy Stockholm, vagy bármi, ahogy több kollégámmal meg is tette az elmúlt években. Sima multi, mégis benne van mindenki munkaszerződésében.
Ahogy az is teljesen általános minden munkahelyen, hogy a cég eszközeit nem használhatod magáncélra ( kórházban magánrendelés).
Az sincs kategórikusan megtiltva, hogy másodállása legyen az orvosnak, engedélyezhető, kérni kell. Pont mint ahogy mondjuk a rendőröknek meg csomó más szakmában.

Értem hogy covid és szar a helyzet, de ezzel ugyanúgy érvelhetnének a tanárok, buszvezetők, bolti eladók, meg mindenki. Nekik mégsem fog az amúgy is jóval kevesebb fizetése a duplájára nőni hàrom év alatt.
warr_b
Nálad sikeres is volt OV megosztásra törekedo politikája 😊
Amúgy politikailag ez megint gyonyoru csapda volt az ellenzéknek:
Ad1: ha együtt szavaznak a Fidesszel akkor nem tudnak kritizálni mert saját magukat is tennék.
Ad2: ha nem szavazzak meg akkor meg ők a csunya ellenzék akik meg az orvosoknak sem akarnak több pénzt adni ilyen helyzetben és a paraszolvencia oldalára álltak miután tavasszal a vírus oldalán harcoltak OV és a legbatrabbak százada ellen.
Igazából sztem ezt ebből a szemszögből (is) kell nezni, mert vszeg OV leszarja h most diver és a többi doki lelép. Ő moshatja kezeit h mindent megadtam amit a kamara kert (hiszen a kamara is elhamarkodottan lenyilatkozta h minden kérésüket teljesítette) ennek ellenére még ez sem elég nekik.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 314
Azért erre a vitára most kíváncsi leszek. Na nem a várható színvonal miatt, de ugye Biden jó eséllyel nem fogja vállalni, amire persze jöhet majd a repik szájtépése, de őszintén szólva, ha csak nem rakják be Trump csapatát valami hermetikusan zárt "kalitkába" ki akarna 77 évesen egy vírusos emberrel egy légtérben vitázni? 15-én lesz a vita, az 9 nap és amikor azt mondják, hogy valaki már gyógyult, akkor 3 hete nincs pozitív tesztje...ha jól tudom. Legalábbis vérplazmát akkor már adhat.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 912 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Mindenki európai bért szeretne nyilván.
Mégsincs ma Mo-on senkinek kb. Nagyjából mindegy, milyen foglalkozást nézünk, Nyugat- vagy Észak-Európában ugyanazért a munkakörért a két vagy háromszorosát fizetik.

Most egy ilyen akció után a tanárok, rendőrök, átlag melósbélák (hogy az ápolókról, mentősökről, nővérekről ne is szóljunk) hogy fogja magát érezni, mennyire lesz motivált? Amikor keres 180-200ezret, és 3 év alatt nem 180-200%-kal nő a fizetése, hanem jó esetben 10%-kal?
Milyen össznépi felháborodás volt, amikor a rendőrök kaptak egy egyszeri, bruttó 500ezret?
És az átvezénylés se egy kirívó dolog, ugyanúgy bármikor áthelyezhetnek egy mezei kormánytisztviselőt, a rendőrt, tűzoltót, de nekem is bármikor mondhatná a cég, ha akarná, hogy akkor jövő hónaptól Prága, vagy Stockholm, vagy bármi, ahogy több kollégámmal meg is tette az elmúlt években. Sima multi, mégis benne van mindenki munkaszerződésében.
Ahogy az is teljesen általános minden munkahelyen, hogy a cég eszközeit nem használhatod magáncélra ( kórházban magánrendelés).
Az sincs kategórikusan megtiltva, hogy másodállása legyen az orvosnak, engedélyezhető, kérni kell. Pont mint ahogy mondjuk a rendőröknek meg csomó más szakmában.

Értem hogy covid és szar a helyzet, de ezzel ugyanúgy érvelhetnének a tanárok, buszvezetők, bolti eladók, meg mindenki. Nekik mégsem fog az amúgy is jóval kevesebb fizetése a duplájára nőni hàrom év alatt.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 052 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Na ennyit erről a béremelésről. Azért zseniális ahogy felültették a kamarát és csapdába csalták.
...
Zseniális törvény tervezet. És ha esetleg visszakoznának a tömeges felmondások miatt, akkor pedig le lehet kommunikálni, hogy ezeknek a mocskos paraszolvenciahajhászoknak semmi sem elég, soha nem látott béremelés sem volt jó nekik.
Hát kapják be. Úgy tünik a mostani külföldi eltávom nem a szokásos 10 évente 2 év mintát fogja követni. Éljen Orbán éljen a Párt!
diverdoc
Mindig rábaszik, akik azt hiszi, hogy le tudja győzni Orbánt a saját pályáján, a kommunikációs politikában.
Ennyi a magyarázat.
Az orvosok a gyógyításban profik, a politikusok meg a szarháziságban.
Ahogy leszerepelne egy politikus, ha be kéne állnia a helyedre a korházban, úgy véreznek el a szakmai emberek ha a politikába ártják magukat.
Annyi talán a különbség, hogy egy politikusnak eszébe nem jutna "rendes" melót végezni, míg a rendes melót végzők állandóan ugyanebbe a folyóba lépnek, hogy kikezdenek a politikában a politikusokkal. Tanárok, munkások, értelmiségiek, egészségügyiek mind ugyanúgy rábasztak.
Sobri Jóska
Hát mit képzelnek magukról ezek a jóemberek, hogy a politikába merik magukat ártani? Meg kell nekik tanítani a leckét egy életre xD
(Na jó, lehet ám sztrájkolni is meg tüntetni, sőt).
ender1112
Ez a sértett és a folyamatokat nem értő attitűd, ahogy lereagálod.
Ha te vagy a világ legjobb festője vagy szakácsa, de kihívsz egy sakkozót sakkozni és megver, vagy egy bokszolót bokszolni és felmossa veled a padlót, akkor ne lepődj meg. Ennyi röviden a lényeg.
Az orvoslás is egy szakma, a tanítás is, a politika is.
Okos ember nem megy a másik területére harcolni, legfeljebb akkor, ha nincs vesztenivalója és nem érdekli a kimenetel. Ezt hívják felkelésnek, forradalomnak, hol bejön, hol nem. De ahol játékszabályok vannak, ott mindig a hazai pályán játszó fog nyerni, hiszen jobban ért hozzá, nagyobb a rutinja, ismeri a kiskapukat, minden csínját-bínját.
És mint mondtam, a politika is egy szakma, csak több ember életére hat ki, mint bármi más.
Sobri Jóska
A politika olyan, mint a gravitáció: mindenképpen hat rád, ha tetszik, ha nem. Szóval muszáj vele foglalkozni, és ha valaki nem ért hozzá, akkor valóban hívhat szakembert. Jelen esetben ez nyilvánvalóan valamelyik pártot jelenti. A Fidesz jelen helyzetben kiesik (a MOK szempontjából), szóval lehet válogatni a többiből.
És nen, Sobri, ez nem sértett és a folyamatokat nem értő attitűd, legalábbis részemről 😊
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Na ennyit erről a béremelésről. Azért zseniális ahogy felültették a kamarát és csapdába csalták.
...
Zseniális törvény tervezet. És ha esetleg visszakoznának a tömeges felmondások miatt, akkor pedig le lehet kommunikálni, hogy ezeknek a mocskos paraszolvenciahajhászoknak semmi sem elég, soha nem látott béremelés sem volt jó nekik.
Hát kapják be. Úgy tünik a mostani külföldi eltávom nem a szokásos 10 évente 2 év mintát fogja követni. Éljen Orbán éljen a Párt!
diverdoc
Mindig rábaszik, akik azt hiszi, hogy le tudja győzni Orbánt a saját pályáján, a kommunikációs politikában.
Ennyi a magyarázat.
Az orvosok a gyógyításban profik, a politikusok meg a szarháziságban.
Ahogy leszerepelne egy politikus, ha be kéne állnia a helyedre a korházban, úgy véreznek el a szakmai emberek ha a politikába ártják magukat.
Annyi talán a különbség, hogy egy politikusnak eszébe nem jutna "rendes" melót végezni, míg a rendes melót végzők állandóan ugyanebbe a folyóba lépnek, hogy kikezdenek a politikában a politikusokkal. Tanárok, munkások, értelmiségiek, egészségügyiek mind ugyanúgy rábasztak.
Sobri Jóska
Hát mit képzelnek magukról ezek a jóemberek, hogy a politikába merik magukat ártani? Meg kell nekik tanítani a leckét egy életre xD
(Na jó, lehet ám sztrájkolni is meg tüntetni, sőt).
ender1112
Ez a sértett és a folyamatokat nem értő attitűd, ahogy lereagálod.
Ha te vagy a világ legjobb festője vagy szakácsa, de kihívsz egy sakkozót sakkozni és megver, vagy egy bokszolót bokszolni és felmossa veled a padlót, akkor ne lepődj meg. Ennyi röviden a lényeg.
Az orvoslás is egy szakma, a tanítás is, a politika is.
Okos ember nem megy a másik területére harcolni, legfeljebb akkor, ha nincs vesztenivalója és nem érdekli a kimenetel. Ezt hívják felkelésnek, forradalomnak, hol bejön, hol nem. De ahol játékszabályok vannak, ott mindig a hazai pályán játszó fog nyerni, hiszen jobban ért hozzá, nagyobb a rutinja, ismeri a kiskapukat, minden csínját-bínját.
És mint mondtam, a politika is egy szakma, csak több ember életére hat ki, mint bármi más.
Sobri Jóska
Hát, van ahol olyan buták, hogy nem hallgatnak a tanácsaidra. És fogadok veled, hogy olyan mázlijuk lesz, hogy be is jön nekik:  peoplesdispatch.org/2020/10/01/german-health-workers-stage-protest-demanding-better-working-conditions-higher-wages/

(A német EÜ-ben a covid kitörése óta 4-szer volt béremelés. Négyszer. Illetve pontosítok, ez lesz a negyedik.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Marci megint kurva jót alkotott:

 www.youtube.com/watch?v=rBTLrMUNO68
Sobri Jóska
Lassan elveszti az egész Partizán a fókuszt azzal, hogy az oknyomozó munkán túl, doku, bulvár, zöld és history téma is van

A szélesebb repertoár nem baj, de jó lenne felepiteni hozzájuk arcokat, hogy ne one man show legyen az egész.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 370 — #NoStress
Na ennyit erről a béremelésről. Azért zseniális ahogy felültették a kamarát és csapdába csalták.
...
Zseniális törvény tervezet. És ha esetleg visszakoznának a tömeges felmondások miatt, akkor pedig le lehet kommunikálni, hogy ezeknek a mocskos paraszolvenciahajhászoknak semmi sem elég, soha nem látott béremelés sem volt jó nekik.
Hát kapják be. Úgy tünik a mostani külföldi eltávom nem a szokásos 10 évente 2 év mintát fogja követni. Éljen Orbán éljen a Párt!
diverdoc
Mindig rábaszik, akik azt hiszi, hogy le tudja győzni Orbánt a saját pályáján, a kommunikációs politikában.
Ennyi a magyarázat.
Az orvosok a gyógyításban profik, a politikusok meg a szarháziságban.
Ahogy leszerepelne egy politikus, ha be kéne állnia a helyedre a korházban, úgy véreznek el a szakmai emberek ha a politikába ártják magukat.
Annyi talán a különbség, hogy egy politikusnak eszébe nem jutna "rendes" melót végezni, míg a rendes melót végzők állandóan ugyanebbe a folyóba lépnek, hogy kikezdenek a politikában a politikusokkal. Tanárok, munkások, értelmiségiek, egészségügyiek mind ugyanúgy rábasztak.
Sobri Jóska
Hát mit képzelnek magukról ezek a jóemberek, hogy a politikába merik magukat ártani? Meg kell nekik tanítani a leckét egy életre xD
(Na jó, lehet ám sztrájkolni is meg tüntetni, sőt).
ender1112
Ez a sértett és a folyamatokat nem értő attitűd, ahogy lereagálod.
Ha te vagy a világ legjobb festője vagy szakácsa, de kihívsz egy sakkozót sakkozni és megver, vagy egy bokszolót bokszolni és felmossa veled a padlót, akkor ne lepődj meg. Ennyi röviden a lényeg.
Az orvoslás is egy szakma, a tanítás is, a politika is.
Okos ember nem megy a másik területére harcolni, legfeljebb akkor, ha nincs vesztenivalója és nem érdekli a kimenetel. Ezt hívják felkelésnek, forradalomnak, hol bejön, hol nem. De ahol játékszabályok vannak, ott mindig a hazai pályán játszó fog nyerni, hiszen jobban ért hozzá, nagyobb a rutinja, ismeri a kiskapukat, minden csínját-bínját.
És mint mondtam, a politika is egy szakma, csak több ember életére hat ki, mint bármi más.

több mint 3 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 052 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Na ennyit erről a béremelésről. Azért zseniális ahogy felültették a kamarát és csapdába csalták.
...
Zseniális törvény tervezet. És ha esetleg visszakoznának a tömeges felmondások miatt, akkor pedig le lehet kommunikálni, hogy ezeknek a mocskos paraszolvenciahajhászoknak semmi sem elég, soha nem látott béremelés sem volt jó nekik.
Hát kapják be. Úgy tünik a mostani külföldi eltávom nem a szokásos 10 évente 2 év mintát fogja követni. Éljen Orbán éljen a Párt!
diverdoc
Mindig rábaszik, akik azt hiszi, hogy le tudja győzni Orbánt a saját pályáján, a kommunikációs politikában.
Ennyi a magyarázat.
Az orvosok a gyógyításban profik, a politikusok meg a szarháziságban.
Ahogy leszerepelne egy politikus, ha be kéne állnia a helyedre a korházban, úgy véreznek el a szakmai emberek ha a politikába ártják magukat.
Annyi talán a különbség, hogy egy politikusnak eszébe nem jutna "rendes" melót végezni, míg a rendes melót végzők állandóan ugyanebbe a folyóba lépnek, hogy kikezdenek a politikában a politikusokkal. Tanárok, munkások, értelmiségiek, egészségügyiek mind ugyanúgy rábasztak.
Sobri Jóska
Hát mit képzelnek magukról ezek a jóemberek, hogy a politikába merik magukat ártani? Meg kell nekik tanítani a leckét egy életre xD
(Na jó, lehet ám sztrájkolni is meg tüntetni, sőt).
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Hasonlóan működik a nagy IT-s újratervezés program is, 64000 jelentkezővel indult május végén, az augusztusi vizsgát 8800-an tették le sikeresen, utána kitaláltak egy kompetencia tesztet is, ma pedig kiderült, hogy az összlétszám maximalizálva van 1000 főnél... 😊 a képzések meg amúgy munka mellett nem is végezhetőek
r.baggio
Ja, de annyit elértek, hogy vidéken legalábbis 50%-kal esett a fizetős képzésre jelentkezők száma.

több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 871 — No es importante
Hasonlóan működik a nagy IT-s újratervezés program is, 64000 jelentkezővel indult május végén, az augusztusi vizsgát 8800-an tették le sikeresen, utána kitaláltak egy kompetencia tesztet is, ma pedig kiderült, hogy az összlétszám maximalizálva van 1000 főnél... 😊 a képzések meg amúgy munka mellett nem is végezhetőek


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 040 — Lucas Scott
Amikor kijött a béremelési csomag, már akkor tudtam, hogy valami csavar lesz. OV semmit nem ad ingyen. Amikor jött a "nagy vita volt a kormányban" is lószar, akkor már biztos voltam benne, hogy meg lesztek szopatva.

Sajnálom, sok barátom fog ezek után elmenni más országba gyógyítani.
Gyurma Pappa
Ahogy Orbánt ismerem, pl az elvezényelhetőséget finomítani fogják, ennek mindenki örülni fog, a többi megmarad és utána döbbenünk, hogy basszus
diverdoc
20% sztem sem akkora gond (bennem megfogalmazódott ennek a hiánya mikor először olvastam).
Elvezenyles: ne legyél ebben biztos. Ez most kifejezetten fontos dolog, sztem ha enyhítés lesz az max papíron de ha úgy akarjak akkor gyakorlatban végigviszik.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Amikor kijött a béremelési csomag, már akkor tudtam, hogy valami csavar lesz. OV semmit nem ad ingyen. Amikor jött a "nagy vita volt a kormányban" is lószar, akkor már biztos voltam benne, hogy meg lesztek szopatva.

Sajnálom, sok barátom fog ezek után elmenni más országba gyógyítani.
Gyurma Pappa
Ahogy Orbánt ismerem, pl az elvezényelhetőséget finomítani fogják, ennek mindenki örülni fog, a többi megmarad és utána döbbenünk, hogy basszus


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Marci megint kurva jót alkotott:

 www.youtube.com/watch?v=rBTLrMUNO68
Sobri Jóska
Én már a Patreonon megnéztem délelőtt, ott ugye valamivel hosszabb, de nincs benne sokkal több tartalom (ellenben a Keller interjúval, ahol fontos érdekes részeket is kivágtak).

...
diverdoc
Amikor kijött a béremelési csomag, már akkor tudtam, hogy valami csavar lesz. OV semmit nem ad ingyen. Amikor jött a "nagy vita volt a kormányban" is lószar, akkor már biztos voltam benne, hogy meg lesztek szopatva.

Sajnálom, sok barátom fog ezek után elmenni más országba gyógyítani.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 370 — #NoStress
Na ennyit erről a béremelésről. Azért zseniális ahogy felültették a kamarát és csapdába csalták.
...
Zseniális törvény tervezet. És ha esetleg visszakoznának a tömeges felmondások miatt, akkor pedig le lehet kommunikálni, hogy ezeknek a mocskos paraszolvenciahajhászoknak semmi sem elég, soha nem látott béremelés sem volt jó nekik.
Hát kapják be. Úgy tünik a mostani külföldi eltávom nem a szokásos 10 évente 2 év mintát fogja követni. Éljen Orbán éljen a Párt!
diverdoc
Mindig rábaszik, akik azt hiszi, hogy le tudja győzni Orbánt a saját pályáján, a kommunikációs politikában.
Ennyi a magyarázat.
Az orvosok a gyógyításban profik, a politikusok meg a szarháziságban.
Ahogy leszerepelne egy politikus, ha be kéne állnia a helyedre a korházban, úgy véreznek el a szakmai emberek ha a politikába ártják magukat.
Annyi talán a különbség, hogy egy politikusnak eszébe nem jutna "rendes" melót végezni, míg a rendes melót végzők állandóan ugyanebbe a folyóba lépnek, hogy kikezdenek a politikában a politikusokkal. Tanárok, munkások, értelmiségiek, egészségügyiek mind ugyanúgy rábasztak.