Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 20 723 — Vikings fan
 444.hu/2019/07/02/karas-monika-havi-4-milliojaban-ott-csilingel-az-egesz-orban-rendszer-lenyege

Ezt is pikk-pakk szét lehet verni egy kis akarattal, aztán max jönnek a jogászok’
ozibozi
Annyira tipikus 444.
Mióta viszi haza, keresi meg valaki a bruttóját?!
Akinek havi 4 millió a fizetése, az kb havi 2-2,4-t keres, visz haza.
Az nem igazán évi 50.
Ostoba, elfogult pöcsök.
Sobri Jóska
A bruttó 4 millió nettója jelenleg 2.660.000, csak pontosan 😉
empty taxi
tudod hány gyereke van?😊
NB2
2 😉
Szóval kicsit több a nettó.
Amúgy ha az elnökségi díjat és a lakhatási plusz kocsi támogatást összeadnánk kijönne az a 45-50 misi.
Persze azt nem viszi haza mert benne lakik 😀
több mint 6 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 930 — Salus populi suprema lex esto
 444.hu/2019/07/02/karas-monika-havi-4-milliojaban-ott-csilingel-az-egesz-orban-rendszer-lenyege

Ezt is pikk-pakk szét lehet verni egy kis akarattal, aztán max jönnek a jogászok’
ozibozi
Annyira tipikus 444.
Mióta viszi haza, keresi meg valaki a bruttóját?!
Akinek havi 4 millió a fizetése, az kb havi 2-2,4-t keres, visz haza.
Az nem igazán évi 50.
Ostoba, elfogult pöcsök.
Sobri Jóska
Kik nem azok?
csebi
Van aki elfogult, de nem ostoba, és olyan is akad, aki ostoba, de elfogulatlan.
Mondjuk egy Hont András, egy Fiala vagy egy Tóta W. nem ostoba. De még Bayer vagy Borókai se. Csak hát elfogultak.
A második csoportban meg rengetegen vannak, fiatalok, bloggerek, “szakírók”.
Talán egy olyat tudok, aki elfogulatlan és kurva okos, Tamás Gáspár Miklós.
Sobri Jóska
Anno gyerekkoromban volt egy macskánk, aki TGM-ről kapta a nevét, de csak röviden Gazsinak hívtuk. Érdekes módon ő is okos volt, de az elfogulatlanság nem volt igaz rá. 😊
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 29 040 — nabege2@yahoo.com
 444.hu/2019/07/02/karas-monika-havi-4-milliojaban-ott-csilingel-az-egesz-orban-rendszer-lenyege

Ezt is pikk-pakk szét lehet verni egy kis akarattal, aztán max jönnek a jogászok’
ozibozi
Annyira tipikus 444.
Mióta viszi haza, keresi meg valaki a bruttóját?!
Akinek havi 4 millió a fizetése, az kb havi 2-2,4-t keres, visz haza.
Az nem igazán évi 50.
Ostoba, elfogult pöcsök.
Sobri Jóska
A bruttó 4 millió nettója jelenleg 2.660.000, csak pontosan 😉
empty taxi
tudod hány gyereke van?😊
több mint 6 éve
warr_b Washington Commanders 30 380 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 444.hu/2019/07/02/karas-monika-havi-4-milliojaban-ott-csilingel-az-egesz-orban-rendszer-lenyege

Ezt is pikk-pakk szét lehet verni egy kis akarattal, aztán max jönnek a jogászok’
ozibozi
Annyira tipikus 444.
Mióta viszi haza, keresi meg valaki a bruttóját?!
Akinek havi 4 millió a fizetése, az kb havi 2-2,4-t keres, visz haza.
Az nem igazán évi 50.
Ostoba, elfogult pöcsök.
Sobri Jóska
A bruttó 4 millió nettója jelenleg 2.660.000, csak pontosan 😉
empty taxi
Kivéve, ha mondjuk ekhózik 🙂


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 6 éve
deyell Las Vegas Raiders 12 872 — Sworn to the Dark
az igazi az volt, amikor a Magyar Villamos Műveknél a 2 év gyakorlattal rendelkező kommunikációs igazgató (Szivek Nortbert felesége) nagyobb alapbérrel rendelkezett, mint a 24 év gyakorlattal bíró műszaki szolgáltatási igazgató, meg a 19 év gyakorlattal rendelkező termelési igazgató 😊 illetőleg az összes igazgatónál nagyobb alapbérrel bírt, de az is megér egy misét, hogy az igazgatók felének nem volt öt évnél több gyakorlata ebben az iparágban.

 i.imgur.com/D2mz7jk.jpg
d3Y
A kommunikációs vezetők szinte mindenhol jobban keresnek, mint a szakemberek. Ez ilyen státusz.
És egy jó kommszaki bármilyen ágazatban jó, irreleváns van e ágazati tapasztalata, mivel ami a fő progilja, ami a dolga, az alapvetően nem ágazatspecifikus.
Nemzetközi cégeknél, nagy multiknál is általános, hogy IT szektorból átcsábítanak valakit energetikába, vagy autógyártásból gyógyszercéghez, ha jó kommszaki.
Sobri Jóska
oké... viszont akiről szó van előtte, hogy kinevezték kommunikációs igazgatónak (2015), nem rendelkezett tapasztalattal a kommunikáció területén egyáltalán, mert jogászként végzett, majd addig eurokrataként dolgozott. tehát esetében a 2 év az nem csak az ágazati, hanem a teljes kommunikációs tapasztalatát jelölte (most már nincs a posztján). ja amúgy annyira jó kommszakember, hogy egyetlen elszólásával - ami ráadásul egy origós PR-interjúban volt - méretes blamát okozott Rogánnak meg a CÖF-nek, amikor elszólta magát arról, hogy Rogán engedélyével került félmilliárd forint támogatás az MVM-től a CÖF-höz.

built for this shit

több mint 6 éve
dawyd728 4 269
Csak engem lep meg, h végül német lett a Bizottság elnöke, méghozzá CDU politikus, aki mondhatni Merkel jobb keze?
Nagy ország ritkán ad elnököt. Most pedig britek nélkül éppen a magasan legnagyobb adja.

Addig az Európai Tanács élére tipikus választással egy belga került.
több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 320 — NFL bracket champion '26
 444.hu/2019/07/02/karas-monika-havi-4-milliojaban-ott-csilingel-az-egesz-orban-rendszer-lenyege

Ezt is pikk-pakk szét lehet verni egy kis akarattal, aztán max jönnek a jogászok’
ozibozi
Annyira tipikus 444.
Mióta viszi haza, keresi meg valaki a bruttóját?!
Akinek havi 4 millió a fizetése, az kb havi 2-2,4-t keres, visz haza.
Az nem igazán évi 50.
Ostoba, elfogult pöcsök.
Sobri Jóska
A bruttó 4 millió nettója jelenleg 2.660.000, csak pontosan 😉


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 376 — #NoStress
az igazi az volt, amikor a Magyar Villamos Műveknél a 2 év gyakorlattal rendelkező kommunikációs igazgató (Szivek Nortbert felesége) nagyobb alapbérrel rendelkezett, mint a 24 év gyakorlattal bíró műszaki szolgáltatási igazgató, meg a 19 év gyakorlattal rendelkező termelési igazgató 😊 illetőleg az összes igazgatónál nagyobb alapbérrel bírt, de az is megér egy misét, hogy az igazgatók felének nem volt öt évnél több gyakorlata ebben az iparágban.

 i.imgur.com/D2mz7jk.jpg
d3Y
A kommunikációs vezetők szinte mindenhol jobban keresnek, mint a szakemberek. Ez ilyen státusz.
És egy jó kommszaki bármilyen ágazatban jó, irreleváns van e ágazati tapasztalata, mivel ami a fő progilja, ami a dolga, az alapvetően nem ágazatspecifikus.
Nemzetközi cégeknél, nagy multiknál is általános, hogy IT szektorból átcsábítanak valakit energetikába, vagy autógyártásból gyógyszercéghez, ha jó kommszaki.

több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 376 — #NoStress
 444.hu/2019/07/02/karas-monika-havi-4-milliojaban-ott-csilingel-az-egesz-orban-rendszer-lenyege

Ezt is pikk-pakk szét lehet verni egy kis akarattal, aztán max jönnek a jogászok’
ozibozi
Annyira tipikus 444.
Mióta viszi haza, keresi meg valaki a bruttóját?!
Akinek havi 4 millió a fizetése, az kb havi 2-2,4-t keres, visz haza.
Az nem igazán évi 50.
Ostoba, elfogult pöcsök.
Sobri Jóska
Kik nem azok?
csebi
Van aki elfogult, de nem ostoba, és olyan is akad, aki ostoba, de elfogulatlan.
Mondjuk egy Hont András, egy Fiala vagy egy Tóta W. nem ostoba. De még Bayer vagy Borókai se. Csak hát elfogultak.
A második csoportban meg rengetegen vannak, fiatalok, bloggerek, “szakírók”.
Talán egy olyat tudok, aki elfogulatlan és kurva okos, Tamás Gáspár Miklós.

több mint 6 éve
deyell Las Vegas Raiders 12 872 — Sworn to the Dark
az igazi az volt, amikor a Magyar Villamos Műveknél a 2 év gyakorlattal rendelkező kommunikációs igazgató (Szivek Nortbert felesége) nagyobb alapbérrel rendelkezett, mint a 24 év gyakorlattal bíró műszaki szolgáltatási igazgató, meg a 19 év gyakorlattal rendelkező termelési igazgató 😊 illetőleg az összes igazgatónál nagyobb alapbérrel bírt, de az is megér egy misét, hogy az igazgatók felének nem volt öt évnél több gyakorlata ebben az iparágban.

 i.imgur.com/D2mz7jk.jpg

built for this shit

több mint 6 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 957 — Lucas Scott
 444.hu/2019/07/02/karas-monika-havi-4-milliojaban-ott-csilingel-az-egesz-orban-rendszer-lenyege

Ezt is pikk-pakk szét lehet verni egy kis akarattal, aztán max jönnek a jogászok’
ozibozi
Annyira tipikus 444.
Mióta viszi haza, keresi meg valaki a bruttóját?!
Akinek havi 4 millió a fizetése, az kb havi 2-2,4-t keres, visz haza.
Az nem igazán évi 50.
Ostoba, elfogult pöcsök.
Sobri Jóska
Kik nem azok?

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 376 — #NoStress
 444.hu/2019/07/02/karas-monika-havi-4-milliojaban-ott-csilingel-az-egesz-orban-rendszer-lenyege

Ezt is pikk-pakk szét lehet verni egy kis akarattal, aztán max jönnek a jogászok’
ozibozi
Annyira tipikus 444.
Mióta viszi haza, keresi meg valaki a bruttóját?!
Akinek havi 4 millió a fizetése, az kb havi 2-2,4-t keres, visz haza.
Az nem igazán évi 50.
Ostoba, elfogult pöcsök.

több mint 6 éve
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 302 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
Éljen a Párt, éljen soká!

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 6 éve
ozibozi New York Giants 21 722
 444.hu/2019/07/02/karas-monika-havi-4-milliojaban-ott-csilingel-az-egesz-orban-rendszer-lenyege

Ezt is pikk-pakk szét lehet verni egy kis akarattal, aztán max jönnek a jogászok’
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 979 — The Mathematician
szemét kína kémked ...

 sg.hu/cikkek/it-tech/137003/titokban-tovabb-hallgatozik-az-nsa

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 904 — capitaine du château de Vienne 1487
Trump egyébként szerintem csak azért vonult vissza, mert rámozdult a fél saját, amerikai ipara. A FedEx ugye bejelentette, hogy beperli az USA kormányt, a Google nagyon berzenkedett, az Intelről, stb. nem is beszélve. Trumpnak ez már sok volt. Illetve szerintem nem neki, ő ment volna boldogan tovább, olyan alkat. De a republikánus háttérnek ez már sok volt, és ott azért még működik úgy az "intézményrendszer", hogy egy pojácát gyorsabban lekorrigál, ha nagy a baj, mint nálunk, déli országokban vagy a harmadik világban.
peterk2005
Ha olvastad volna a Kósa könyvet Orbánról, akkor tudnád, hogy pont ez Orbán politikai tanulsága és innovációja (nem az ő találmánya, de ő adaptálta 90után először itthon), hogy ne a nagytőke mondja meg a politikának, hogy mi legyen, hanem a politika a nagytőkének.

Sobri Jóska
miután a komcsiknak nem sikerült ezt a marxi gondolatot meghonosítani itthon.
Amadeus
mivel ők inkább elüldözték/átvették/államosították a nagytőkét, nem diktálni akartak neki 😊
Kampman
Ráadásul Orbán meg is teremti, nemhogy megszünteti.
Sobri Jóska
De ne keverjük má az bizict a párttagsági könyv bemutatásával, mer a nyernájtoknak olyan gyorsan vége lesz, mint Sim Miskának. Megjöna jövőévi eredménybemutató a bank meg lekaszál a pixába. Azt meg hadd ne kelljen bemutatni, hogy milyen iparágak vannak az ingyenpénzesek lehúzására, nincs az a vagyon, amit ne lehetne párévalatt fölszippantani. Szóva nemzeti töke, ez a kaptá pénzt nem kaptápénzt lóhere, szécsényire maj rakjatok dinamót...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 376 — #NoStress
Trump egyébként szerintem csak azért vonult vissza, mert rámozdult a fél saját, amerikai ipara. A FedEx ugye bejelentette, hogy beperli az USA kormányt, a Google nagyon berzenkedett, az Intelről, stb. nem is beszélve. Trumpnak ez már sok volt. Illetve szerintem nem neki, ő ment volna boldogan tovább, olyan alkat. De a republikánus háttérnek ez már sok volt, és ott azért még működik úgy az "intézményrendszer", hogy egy pojácát gyorsabban lekorrigál, ha nagy a baj, mint nálunk, déli országokban vagy a harmadik világban.
peterk2005
Ha olvastad volna a Kósa könyvet Orbánról, akkor tudnád, hogy pont ez Orbán politikai tanulsága és innovációja (nem az ő találmánya, de ő adaptálta 90után először itthon), hogy ne a nagytőke mondja meg a politikának, hogy mi legyen, hanem a politika a nagytőkének.

Sobri Jóska
miután a komcsiknak nem sikerült ezt a marxi gondolatot meghonosítani itthon.
Amadeus
mivel ők inkább elüldözték/átvették/államosították a nagytőkét, nem diktálni akartak neki 😊
Kampman
Ráadásul Orbán meg is teremti, nemhogy megszünteti.

több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 494
Trump egyébként szerintem csak azért vonult vissza, mert rámozdult a fél saját, amerikai ipara. A FedEx ugye bejelentette, hogy beperli az USA kormányt, a Google nagyon berzenkedett, az Intelről, stb. nem is beszélve. Trumpnak ez már sok volt. Illetve szerintem nem neki, ő ment volna boldogan tovább, olyan alkat. De a republikánus háttérnek ez már sok volt, és ott azért még működik úgy az "intézményrendszer", hogy egy pojácát gyorsabban lekorrigál, ha nagy a baj, mint nálunk, déli országokban vagy a harmadik világban.
peterk2005
Ha olvastad volna a Kósa könyvet Orbánról, akkor tudnád, hogy pont ez Orbán politikai tanulsága és innovációja (nem az ő találmánya, de ő adaptálta 90után először itthon), hogy ne a nagytőke mondja meg a politikának, hogy mi legyen, hanem a politika a nagytőkének.

Sobri Jóska
miután a komcsiknak nem sikerült ezt a marxi gondolatot meghonosítani itthon.
Amadeus
mivel ők inkább elüldözték/átvették/államosították a nagytőkét, nem diktálni akartak neki 😊
több mint 6 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 837
Trump egyébként szerintem csak azért vonult vissza, mert rámozdult a fél saját, amerikai ipara. A FedEx ugye bejelentette, hogy beperli az USA kormányt, a Google nagyon berzenkedett, az Intelről, stb. nem is beszélve. Trumpnak ez már sok volt. Illetve szerintem nem neki, ő ment volna boldogan tovább, olyan alkat. De a republikánus háttérnek ez már sok volt, és ott azért még működik úgy az "intézményrendszer", hogy egy pojácát gyorsabban lekorrigál, ha nagy a baj, mint nálunk, déli országokban vagy a harmadik világban.
peterk2005
Ha olvastad volna a Kósa könyvet Orbánról, akkor tudnád, hogy pont ez Orbán politikai tanulsága és innovációja (nem az ő találmánya, de ő adaptálta 90után először itthon), hogy ne a nagytőke mondja meg a politikának, hogy mi legyen, hanem a politika a nagytőkének.

Sobri Jóska
miután a komcsiknak nem sikerült ezt a marxi gondolatot meghonosítani itthon.
több mint 6 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 904 — capitaine du château de Vienne 1487
Ha olvastad volna a Kósa könyvet Orbánról, akkor tudnád, hogy pont ez Orbán politikai tanulsága és innovációja (nem az ő találmánya, de ő adaptálta 90után először itthon), hogy ne a nagytőke mondja meg a politikának, hogy mi legyen, hanem a politika a nagytőkének.Sobri Jóska
Na, ez az az illúzió amit nem is értem, hogy értelmes emberek is, mint Orbán hogyan képesek elhinni? (Ha elhiszi. Amit nem tudok eldönteni. Azt is elhiszem, ha azt mondod, hogy elhiszi, de azt is, ha azt mondod, hogy nem. 😊 Nem tudom, mert már túl elk*rult a rendszer ahhoz, hogy ki tudjam hámozni hogy mit gondol.)

Először is tisztázzunk valamit: az természetesen lehetséges, hogy a magyar politika diktáljon a magyar tőkének. Egy létező szocializmusból jövő, frissen kiépülő tőkének diktálni nem egy nagy vaszisztdasz. Az a kicsi magyar tőke ami van, túl gyenge és tőkeszegény ahhoz, hogy bármilyen immunrendszere lehessen a saját állama felé. Úgy végképp, hogy még az a tőke is ami van, az is főleg az állami/eu forrásokra épülő megrendelésekből keletkezik. Ahol ugye a csapot a politika szabályozza. Igenám, de....

Mi ennek az ára? Hát az az ára, hogy a hazai tőke ilyen is marad. Kézből etetett, piacon versenyképtelen, tőkével szűkösen ellátott. Lényegében eszköztelen. Miért baj ez? Hát azért, mert így a politikának kell - kellene - meghoznia azokat a gazdasági döntéseket, amikre alapvetően a tőke alkalmas, hogy meghozza. A politika, amióta az ember létezik egy olyan műfaj, ahol a döntések - a legjobbak is - csak huszonnyolc kanyarral képesek realizálódni, mert szétk*rja a sok pici egyéni, helyi és egyéb érdek. Mindig. Legyen bármilyen jó az ötlet, jó a szándék, a megvalósítás mindig és törvényszerűen "kanyargós". Így aztán a dolog vége az, hogy jönnek a Paksok, meg a 700 milliárdos vasútépítések. És az sincs, ami ezeket ki tudná kompenzálni. Mert az egyetlen ami ki tudná az egy versenyképes, valóban MŰKÖDŐ és növekvő hazai tőke lenne. De az lélegeztető gépen van, kézből van etetve, így nem hatékony, nem termelékeny, nem tudja a veszteségeket kompenzálni. Így pedig összességében az ország csak dupla szélesre tárja a s*ggét, amit aztán a nemzetközi tőke ki is használ. Járjuk a pávatáncot, hangosak vagyunk és elhisszük, hogy megmondtuk a világnak, közben a világ meg szép csendben hátulról k*rogat minket. Sokkal könnyebben, mintha lenne "immunrendszerünk" (független, termelékeny, érdekeit védeni képes hazai tőke).

A tőkét nem irányítani kell, hanem kordában tartani, szabályozni. A létező szocializmus is elhitte, hogy nem így van, lehet irányítani is. Jól bele is bukott egy emberöltő alatt. Ami szerintem működhet - én legalábbis ezt látom egyetlenkén úgy-ahogy eredményesnek jelenleg - az egy fajta társadalmi szerződés a politika és a társadalom között. Kéz a kézben, együttműködve, nem egyik a másik fölött. A skandináv országokra gondolok. A politika ott sem tudja egymaga megcsinálni, de megkötötte a társadalommal a szerződést, és együtt eredményesebbek. Ez a NER féle modell viszont nem lesz az, ez a létező szocializmus, átcsomagolva.
peterk2005
40 év elég Orbánnak.
És ahogy a vezető komcsik is még a váltás után 30 évvel is poziciókban, pénzben, el nem számoltatásban leledzenek, ez lesz az Orbán-rendszert követően is.
És esetleg 70 év múlva a magyar tőke megállhat a saját lábán is.
Vagy nem.
Te meg én már nem tudjuk meg, így maradunk a prognózisok ütköztetésénél, ami szórakoztató, de nem egzakt, csak vélelem.
Sobri Jóska
 youtu.be/9JtnFCuEvQc
pedig valaki ezen nőtt fel, akinek a pincsikutya nemzet színésze, s mégse tudja, hogy ugyanazt a filmet jácca, ez az a megvalósult álom...
😉

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 6 éve
ozibozi New York Giants 21 722
Ezt a ‘botorságot’, hogy a cigánynak mekkora nagy hatalma van, kb az hiszi el aki tegnap született. Nála sokkal nagyobb hatalma volt mind Horthynak mind Kádárnak. Az ő eltávolításukhoz egy világégéshez, vagy hasonló horderejű gazdasági összeomláshoz volt szükség.
Ehhez képest, Ahogy vége lesz itt a 2010 óta tartó konjuktúrának, ahogy bejönnek a szarok, vagy csak a ‘német autógyárak’ vagy ha a ‘zsidók’ mégis úgy döntenek, akkor ez a mesterséges foshalmaz kártyavárként fog összeomlani.
A ‘ nyolcszázezer’ párttag anno ugyanúgy szétszéledt, ahogy a hívő tagozaton felüli mostaniak is simán szét fognak.
Ez a világ rendje. Ez sosem fog változni, kérdés csak a mikor.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 376 — #NoStress
Ha olvastad volna a Kósa könyvet Orbánról, akkor tudnád, hogy pont ez Orbán politikai tanulsága és innovációja (nem az ő találmánya, de ő adaptálta 90után először itthon), hogy ne a nagytőke mondja meg a politikának, hogy mi legyen, hanem a politika a nagytőkének.Sobri Jóska
Na, ez az az illúzió amit nem is értem, hogy értelmes emberek is, mint Orbán hogyan képesek elhinni? (Ha elhiszi. Amit nem tudok eldönteni. Azt is elhiszem, ha azt mondod, hogy elhiszi, de azt is, ha azt mondod, hogy nem. 😊 Nem tudom, mert már túl elk*rult a rendszer ahhoz, hogy ki tudjam hámozni hogy mit gondol.)

Először is tisztázzunk valamit: az természetesen lehetséges, hogy a magyar politika diktáljon a magyar tőkének. Egy létező szocializmusból jövő, frissen kiépülő tőkének diktálni nem egy nagy vaszisztdasz. Az a kicsi magyar tőke ami van, túl gyenge és tőkeszegény ahhoz, hogy bármilyen immunrendszere lehessen a saját állama felé. Úgy végképp, hogy még az a tőke is ami van, az is főleg az állami/eu forrásokra épülő megrendelésekből keletkezik. Ahol ugye a csapot a politika szabályozza. Igenám, de....

Mi ennek az ára? Hát az az ára, hogy a hazai tőke ilyen is marad. Kézből etetett, piacon versenyképtelen, tőkével szűkösen ellátott. Lényegében eszköztelen. Miért baj ez? Hát azért, mert így a politikának kell - kellene - meghoznia azokat a gazdasági döntéseket, amikre alapvetően a tőke alkalmas, hogy meghozza. A politika, amióta az ember létezik egy olyan műfaj, ahol a döntések - a legjobbak is - csak huszonnyolc kanyarral képesek realizálódni, mert szétk*rja a sok pici egyéni, helyi és egyéb érdek. Mindig. Legyen bármilyen jó az ötlet, jó a szándék, a megvalósítás mindig és törvényszerűen "kanyargós". Így aztán a dolog vége az, hogy jönnek a Paksok, meg a 700 milliárdos vasútépítések. És az sincs, ami ezeket ki tudná kompenzálni. Mert az egyetlen ami ki tudná az egy versenyképes, valóban MŰKÖDŐ és növekvő hazai tőke lenne. De az lélegeztető gépen van, kézből van etetve, így nem hatékony, nem termelékeny, nem tudja a veszteségeket kompenzálni. Így pedig összességében az ország csak dupla szélesre tárja a s*ggét, amit aztán a nemzetközi tőke ki is használ. Járjuk a pávatáncot, hangosak vagyunk és elhisszük, hogy megmondtuk a világnak, közben a világ meg szép csendben hátulról k*rogat minket. Sokkal könnyebben, mintha lenne "immunrendszerünk" (független, termelékeny, érdekeit védeni képes hazai tőke).

A tőkét nem irányítani kell, hanem kordában tartani, szabályozni. A létező szocializmus is elhitte, hogy nem így van, lehet irányítani is. Jól bele is bukott egy emberöltő alatt. Ami szerintem működhet - én legalábbis ezt látom egyetlenkén úgy-ahogy eredményesnek jelenleg - az egy fajta társadalmi szerződés a politika és a társadalom között. Kéz a kézben, együttműködve, nem egyik a másik fölött. A skandináv országokra gondolok. A politika ott sem tudja egymaga megcsinálni, de megkötötte a társadalommal a szerződést, és együtt eredményesebbek. Ez a NER féle modell viszont nem lesz az, ez a létező szocializmus, átcsomagolva.
peterk2005
40 év elég Orbánnak.
És ahogy a vezető komcsik is még a váltás után 30 évvel is poziciókban, pénzben, el nem számoltatásban leledzenek, ez lesz az Orbán-rendszert követően is.
És esetleg 70 év múlva a magyar tőke megállhat a saját lábán is.
Vagy nem.
Te meg én már nem tudjuk meg, így maradunk a prognózisok ütköztetésénél, ami szórakoztató, de nem egzakt, csak vélelem.

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 963 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ha olvastad volna a Kósa könyvet Orbánról, akkor tudnád, hogy pont ez Orbán politikai tanulsága és innovációja (nem az ő találmánya, de ő adaptálta 90után először itthon), hogy ne a nagytőke mondja meg a politikának, hogy mi legyen, hanem a politika a nagytőkének.Sobri Jóska
Na, ez az az illúzió amit nem is értem, hogy értelmes emberek is, mint Orbán hogyan képesek elhinni? (Ha elhiszi. Amit nem tudok eldönteni. Azt is elhiszem, ha azt mondod, hogy elhiszi, de azt is, ha azt mondod, hogy nem. 😊 Nem tudom, mert már túl elk*rult a rendszer ahhoz, hogy ki tudjam hámozni hogy mit gondol.)

Először is tisztázzunk valamit: az természetesen lehetséges, hogy a magyar politika diktáljon a magyar tőkének. Egy létező szocializmusból jövő, frissen kiépülő tőkének diktálni nem egy nagy vaszisztdasz. Az a kicsi magyar tőke ami van, túl gyenge és tőkeszegény ahhoz, hogy bármilyen immunrendszere lehessen a saját állama felé. Úgy végképp, hogy még az a tőke is ami van, az is főleg az állami/eu forrásokra épülő megrendelésekből keletkezik. Ahol ugye a csapot a politika szabályozza. Igenám, de....

Mi ennek az ára? Hát az az ára, hogy a hazai tőke ilyen is marad. Kézből etetett, piacon versenyképtelen, tőkével szűkösen ellátott. Lényegében eszköztelen. Miért baj ez? Hát azért, mert így a politikának kell - kellene - meghoznia azokat a gazdasági döntéseket, amikre alapvetően a tőke alkalmas, hogy meghozza. A politika, amióta az ember létezik egy olyan műfaj, ahol a döntések - a legjobbak is - csak huszonnyolc kanyarral képesek realizálódni, mert szétk*rja a sok pici egyéni, helyi és egyéb érdek. Mindig. Legyen bármilyen jó az ötlet, jó a szándék, a megvalósítás mindig és törvényszerűen "kanyargós". Így aztán a dolog vége az, hogy jönnek a Paksok, meg a 700 milliárdos vasútépítések. És az sincs, ami ezeket ki tudná kompenzálni. Mert az egyetlen ami ki tudná az egy versenyképes, valóban MŰKÖDŐ és növekvő hazai tőke lenne. De az lélegeztető gépen van, kézből van etetve, így nem hatékony, nem termelékeny, nem tudja a veszteségeket kompenzálni. Így pedig összességében az ország csak dupla szélesre tárja a s*ggét, amit aztán a nemzetközi tőke ki is használ. Járjuk a pávatáncot, hangosak vagyunk és elhisszük, hogy megmondtuk a világnak, közben a világ meg szép csendben hátulról k*rogat minket. Sokkal könnyebben, mintha lenne "immunrendszerünk" (független, termelékeny, érdekeit védeni képes hazai tőke).

A tőkét nem irányítani kell, hanem kordában tartani, szabályozni. A létező szocializmus is elhitte, hogy nem így van, lehet irányítani is. Jól bele is bukott egy emberöltő alatt. Ami szerintem működhet - én legalábbis ezt látom egyetlenkén úgy-ahogy eredményesnek jelenleg - az egy fajta társadalmi szerződés a politika és a társadalom között. Kéz a kézben, együttműködve, nem egyik a másik fölött. A skandináv országokra gondolok. A politika ott sem tudja egymaga megcsinálni, de megkötötte a társadalommal a szerződést, és együtt eredményesebbek. Ez a NER féle modell viszont nem lesz az, ez a létező szocializmus, átcsomagolva.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 376 — #NoStress
Trump egyébként szerintem csak azért vonult vissza, mert rámozdult a fél saját, amerikai ipara. A FedEx ugye bejelentette, hogy beperli az USA kormányt, a Google nagyon berzenkedett, az Intelről, stb. nem is beszélve. Trumpnak ez már sok volt. Illetve szerintem nem neki, ő ment volna boldogan tovább, olyan alkat. De a republikánus háttérnek ez már sok volt, és ott azért még működik úgy az "intézményrendszer", hogy egy pojácát gyorsabban lekorrigál, ha nagy a baj, mint nálunk, déli országokban vagy a harmadik világban.
peterk2005
Ha olvastad volna a Kósa könyvet Orbánról, akkor tudnád, hogy pont ez Orbán politikai tanulsága és innovációja (nem az ő találmánya, de ő adaptálta 90után először itthon), hogy ne a nagytőke mondja meg a politikának, hogy mi legyen, hanem a politika a nagytőkének.
Ezért csináltak ki mindenkit, akit tudtak, és bele akart szólni, és ezért jobb számukra a Mészárosok, Garancsik, Szélesek csapata, mert az ő relációjukban már fordult a kocka.
Trumpnak (sőt, senkinek az USA-ban) sose lesz akkora hatalma, mint Orbánnak Magyarországon.

több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 376 — #NoStress
Köszi a választ, egyetlen tényállítását se vitatom.
Csak úgy érzem arra nem kaptam választ, hogy amíg a NER dilettánsai vannak döntési pozíciókban ezeket miért és hogyan valósítják meg?
Tudod, nem mindenki az erkölcs bajnoka, és az a döntnök, aki félig leszakadt karral a világ összes pénzét az egészségügynek adná, ugyanő, amíg nincs baj, addig logikus, hogy stadionokat épít (hogy így sarkítsak én is), hisz abból van haszna neki, barátainak és üzletfeleinek, egy csongrádi korház fejlesztéséből meg nincs.
Amiket írsz mind logikusak, csak nem életszerűek, mivel nem az ideális világ van jelen, hanem a NER maffiaállama, ráadásul legitim módon.
Ezért érzem racionálisabbnak az öngondoskodást, cinizmust, “azzal főzök ami van” mentalitást, mert bár etikusabb, emberségesebb, erkölcsösebb az általad javallott, csak Yossariannal élve, “ha mindenki ezt csinálja, én lennék a hülye, ha nem”.
Szóval a jelenlegi szarból miként lehetne az általad vázolt jóba eljutni, és a szakmai részét már tudom, csak azt nem, hogy x és y döntnök miért és hogyan valósít(hat)ja meg ezt a gyakorlatban is?
Sobri Jóska
Amíg a NER döntéshozói vannak, addig valószínűleg sehogy nem fog megváltozni.
Amiben kettőnk közötti felfogásban hatalmas különbség van, az az, hogy én nem tudom elfogadni, hogy egy fillér plusz állami kiadásba nem kerülő, ésszerű logikus változástatás nem lehet életszerű, mert az általad maffia államnak nevezett vezetők egyéni érdekeit sértené. Ezen igen is változtatni kell szerintem. Természetesen itt bejön az ellenzék hibája stb.
Apró lépésenként talán majd jön. Most majd az addigi aligai fidesz szavazó, hogy nem mehet a Balatonhoz elgondolkodik és lehet nem a fideszre x-el legközelebb. És az erjedő szar előbb utóbb kidől. Én ezt gyorsitanám kis élesztővel. És ehhez kellene a media felület és az általatok átvitatott független újságírás és tájékoztatás.
És amiket leírtam az nem a jó (még messze nem), csak a jelenleginél jobb. Sok egészségügyi rendszerre van rálátásom, több rendszerben dolgoztam is. Az osztrák rendszer tartanám követendőnek. Ha ott életszerű, itt is lehetne az.

1985-ben az újságírásról a véleményformáló erőről és a tájékoztatás felelősségéről írta (ott mondjuk elsősorban a bulvár sajtó és az emberi butaság kritikájaként) Martin Gore:
"You can't change the world
But you can change the facts
And when you change the facts
You change points of view
If you change points of view
You may change a vote
And when you change a vote
You may change the world"
Na ehhez, hogy change the facts kell a mediafelület. És akkor nem lesz életszerűtlen már szerinted sem.
diverdoc
Lehet lehangoló, de az ellenzék se akar változtatni érdemben.
Csak annyiban, hogy ne a NER-lovagok, hanem az ő és az ő “lovagjaik” zsebébe kerüljön a profit.
Ha holnaptól Gyurcsány (vagy bárki akiről elhiszed, hogy odaférhet, odajuthat) lenne a PM, az egészségügy helyzete jottányit se változna.