Politika
63 feliratkozó
több mint 7 éve
Na jóóóóó 😀 😀 😀Abbahagytad a felénél:
Orban udvaraban derekig er a szar, itt-ott mar atcsordogal a szomszedba is.
A szomszed panaszkodik a szag meg a szar miatt, de Orban nem hajlando tenni ellene semmit.
Mikor megfenyegeti a lakokozosseg, hogy kidobjak a kornyekrol ha nem csinal valamit, Orban sajnalkozasat fejezi ki, hogy a szomszedoknak erzekeny az orruk, majd egy kis homokozolapattal felkapar egy maroknyi atcsorgott szart a szomszedbol es visszadobja a sajat udvaraba, majd mint aki jol vegezte dolgat, visszamegy lubickolni a derekig erobe.
A szomszedok elegedettek a fejlemenyekkel, es bizakodva fordulnak a jovo fele, amiben arrol abrandoznak, Orban kertje vegre tiszta lesz.
Orban mindekozben eloveszi a matracot, majd a szar tetejen lebegve orrara tolja a napszemuveget es bont egy sort.
Vrij6
Lekászálódik a matracról, majd szépen felelősségre vonja a szomszédokat, hogy miattuk szaros nálunk minden, emlékezteti őket a közös teherviselésre, begyűjti az anyagi hozzájárulásukat a szareltakarításhoz, és nagyvonalúan megengedi, hogy segítsenek a lapátolásban, kivéve a kis zsidógyerek a szomszédból, mert amúgyis az ő nagy bibsi orra miatt érzik csak a szagot.
Aztán leváltatja a közösképviselőt, joggal, hiszen micsoda szarszag es dzsunga az egész környék, majd a szarkupacot biokomposzttá nyílvánítja, és kedvezményes áron (ami a piaci árnak csak a hatszorosa) a lakóközösséggel megveteti.
Akik meglepő módon ezt örömmel meg is teszik, csak hiteles tanúsítványokat kérnek, amiket természetesen megkapnak, rajtuk a pecsét fosból. Mi is lenne hitelesebb!?
És ez így megy míg világ a világ, vagy nem jön Misa, a tulaj, és el nem zavar mindenkit a picsába.
több mint 7 éve
Na jóóóóó 😀 😀 😀Orban udvaraban derekig er a szar, itt-ott mar atcsordogal a szomszedba is.
A szomszed panaszkodik a szag meg a szar miatt, de Orban nem hajlando tenni ellene semmit.
Mikor megfenyegeti a lakokozosseg, hogy kidobjak a kornyekrol ha nem csinal valamit, Orban sajnalkozasat fejezi ki, hogy a szomszedoknak erzekeny az orruk, majd egy kis homokozolapattal felkapar egy maroknyi atcsorgott szart a szomszedbol es visszadobja a sajat udvaraba, majd mint aki jol vegezte dolgat, visszamegy lubickolni a derekig erobe.
A szomszedok elegedettek a fejlemenyekkel, es bizakodva fordulnak a jovo fele, amiben arrol abrandoznak, Orban kertje vegre tiszta lesz.
Orban mindekozben eloveszi a matracot, majd a szar tetejen lebegve orrara tolja a napszemuveget es bont egy sort.
'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'
"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)
Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 7 éve
Na, kizárás lesz vagy felfüggesztés?Esetleg Soros?
'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'
"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)
Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 7 éve
Az 1)-esnel én emberáldozatra gondoltam mindkét félnél. Mert emlékeim szerint az angolok is inkabb az emberáldozat miatt idegenkedtek egy gyorsabb ütemtervtől (vagy lásd mondjuk USA vs Japán, el lehet képzelni mennyi emberéletbe fájt volna Japánban partraszállni... ezért bombáztak inkább éveken át) - de innentől amúgy fair enough, megértem a te nézőpontod is, amiben szintén sok igazság van.. és persze utólag könnyű okosnak lenne.
Csak nem gondolom h korrekt az USA/UK-t hibáztatni feltétlen azért, amikor a saját portán is bőven lehet sepregetni.
szerk:
na tessék, meg is jött a válasz... s nem én vagyok Laczó 😛
index.hu/techtud/tortenelem/2019/03/20/laczo_ferenc_kiprovokalt_nepirtas_magyarorszagon_nemet_megszallas_valasz_borhi_laszlonak/
Szerkesztette: Igor
We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)
We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
1)Mi ha akkor atallunk, akkor meg felegettek volna par varosunkat meg legyilkoltak volna tizezreket.1) Ironikus hogy az angolokat azert ekezed, mert nem mertek bevallalni a jelentosebb szamu aldozatot, utana meg Horthyt pont ezzel mentegeted...
Utana meg lehetetlen helyzetbe kerult Horthy amikor Skorzenyek elvittek a fiat.
Hiaba az a kotelessege, szerintem nagyon keves ember valasztana inkabb az orszagot (raadasul ugy, hogy jogosan tartottak a brutalis megtorlastol), mint a sajat gyereket.
Borbinho
2) Direkt azert linkeltem az origós cikket, mert ebben benne van, hogy Veesenmayer is irta, augusztusban eselyuk nem lett... nyilvan nem 2 hónappal később, október kozepen kellett volna, akkor mar cseszhettük a dolgot...
Igor
kulonbozo aldozatokrol van szo. az egyiknel emberi, a masiknal anyagi. | es itt a moralis merleg akkor Horthy fele billenne, mert neki fontosabb volt, hogy megovja az orszagot a nemet elnyomastol. (nem teljesen igy gondolom). |
2)
Az Origos cikk meg hogy mit mondott a nemet "helytarto" szep es jo, csak arra nem tert ki, hogy MO-t 1944 tavaszan mar megszalltak a nemetek, jelentosebb eroket allomasoztatva a fontosabb varosokban (foleg a fovarosban).
Romania megszallasa csak tervben volt, ott csak az aktiv harci szolgalatot vegzo egysegek voltak, magyarokkal es romanokkal kiegeszulve.
Szvsz ha megprobalunk kilepni, akkor annyit erunk el, hogy porig romboltak volna Budapestet, mint Varsot, meg tobb tizezer/szazezer fovel megnott volna a civil aldozatok szama a haboru vegere.
Szerintem az egyetlen jarhato ut a romanokehoz hasonlo lett volna, ha a Szovjetekkel probaltunk volna kulonbeket.
Szerkesztette: Borbinho
"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 7 éve
Mi ha akkor atallunk, akkor meg felegettek volna par varosunkat meg legyilkoltak volna tizezreket.1) Ironikus hogy az angolokat azert ekezed, mert nem mertek bevallalni a jelentosebb szamu aldozatot, utana meg Horthyt pont ezzel mentegeted...
Utana meg lehetetlen helyzetbe kerult Horthy amikor Skorzenyek elvittek a fiat.
Hiaba az a kotelessege, szerintem nagyon keves ember valasztana inkabb az orszagot (raadasul ugy, hogy jogosan tartottak a brutalis megtorlastol), mint a sajat gyereket.
Borbinho
2) Direkt azert linkeltem az origós cikket, mert ebben benne van, hogy Veesenmayer is irta, augusztusban eselyuk nem lett volna... nyilvan nem 2 hónappal később, október kozepen kellett volna, akkor mar cseszhettük a dolgot.
Nyilván kockázatosabb lett volna, de tanácstalanok/lassúak voltak...pedig szvsz ennek az opciónak szvsz (legkésőbb) Kurszk óta ott kellett volna lenni a napirenden,
Szerkesztette: Igor
We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)
We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
‘Vitéz kőbányai világos’
több mint 7 éve
A romanoknal jelentosen kevesebb nemet egyseg volt, amelyek nagy resze mar mozgasban volt MO-ra. Akkor alltak at, amikor kb ott is voltak a szovjetek. Mi ha akkor atallunk, akkor meg felegettek volna par varosunkat meg legyilkoltak volna tizezreket.
Az angolokat | (meg meg inkabb egy masik "csoportot") | meg nyugodtan lehet szidni, mert evekkel korabban le lehetett volna zarni a haborut, ha nem akartak volna teljesen megsemmisiteni Nemetorszagot. Jelentos befolyassal rendelkezo emberek probaltak beketargyalast folytatni, de abban nincs annyira profit, ha a leggyorsabb modon lerendezik a haborut. Foleg miutan az amcsik is beleptek.
Hiaba, a tortenelmet a gyoztesek irjak...
Utana meg lehetetlen helyzetbe kerult Horthy amikor Skorzenyek elvittek a fiat.
Hiaba az a kotelessege, szerintem nagyon keves ember valasztana inkabb az orszagot (raadasul ugy, hogy jogosan tartottak a brutalis megtorlastol), mint a sajat gyereket.
De legalabb tanultunk belole, es most az oroszok + Kina fele poroszkalunk inkabb 😊
Szerkesztette: Borbinho
"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 7 éve
Ez a baj szerintem.Egy újabb adalék az ezeréves magyar történelemben szokásos ‘mindenki hibás, csak mi nem’ játékhoz.Ez nem erről szól, szólt, legalábbis részemről nem.
ozibozi
dande
Vajon mi miért nem tudtunk kiugrani? Mert olyanok voltak a döntéshozóink... de fogjuk inkább ezt is másra, ugyanmár. Mocskos USA/UK a pragmatikus hozzáállásával egy háborúban, hogy merészelik...
www.origo.hu/tudomany/20140829-kiugras-1944-augusztus-23-romania-magyarorszag-horthy-antonescu-mihaly-kiraly-az-elszalasztott.html
Szerkesztette: Igor
We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)
We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Egy újabb adalék az ezeréves magyar történelemben szokásos ‘mindenki hibás, csak mi nem’ játékhoz.Ez nem erről szól, szólt, legalábbis részemről nem.
ozibozi
több mint 7 éve
index.hu/techtud/tortenelem/2019/03/18/nemet_megszallas_1944_angolszasz_felelosseg_borhi_laszlo/mondtam már múltkor is, tök mindegy, hogy jobbra vagy balra dörgölőzöl, ha szorul a hurok, úgy is ott hagynak téged áldozatként
Azért ez rohadt kemény. Ha lenne is bármi illúziónk.
dande
több mint 7 éve
Egy újabb adalék az ezeréves magyar történelemben szokásos ‘mindenki hibás, csak mi nem’ játékhoz.
több mint 7 éve
index.hu/techtud/tortenelem/2019/03/18/nemet_megszallas_1944_angolszasz_felelosseg_borhi_laszlo/Esélytelen, hogy ezt felkapja bármi is.
Azért ez rohadt kemény. Ha lenne is bármi illúziónk.
dande
Egyszerűbb az mindenkinek, ameddig lehet menni a Szabadság térre tojással dobálni az emlékművet és állandóan vezeklésre kényszeríteni a magyar (és a német) embereket is.
több mint 7 éve
index.hu/techtud/tortenelem/2019/03/18/nemet_megszallas_1944_angolszasz_felelosseg_borhi_laszlo/kb annyi realitasa volt annak, hogy a britek/amerikaiak "szabaditanak fel" minket, mint hogy utana '56-ban velunk foglalkozzanak Suez helyett.
Azért ez rohadt kemény. Ha lenne is bármi illúziónk.
dande
"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 7 éve
index.hu/techtud/tortenelem/2019/03/18/nemet_megszallas_1944_angolszasz_felelosseg_borhi_laszlo/Azért ez rohadt kemény. Ha lenne is bármi illúziónk.
több mint 7 éve
rip echotv...izé.rip Baló
Amadeus
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
nem kormánypárti médiának való vidék...
több mint 7 éve
rip echotv...izé.
több mint 7 éve
'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'
"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)
Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 7 éve
És most se fogják.2 éve? most volt a Cohen meghallgatás és megint bőven előkerült az h elzavarják a balhéi miatt2) Trump meg nem sok mindennel kapcsolatban tudja hogy mit tegyen 😛Szerinted.
Igor
A valóságban elég jól tudja.
Két éve még impeachmentet emlegetett mindenki, most azért mozdulnak óriási erők, hogy miként ne legyen újraválasztva és megakadályozható e egyáltalán.
Sobri Jóska
Negritis
több mint 7 éve
2 éve? most volt a Cohen meghallgatás és megint bőven előkerült az h elzavarják a balhéi miatt2) Trump meg nem sok mindennel kapcsolatban tudja hogy mit tegyen 😛Szerinted.
Igor
A valóságban elég jól tudja.
Két éve még impeachmentet emlegetett mindenki, most azért mozdulnak óriási erők, hogy miként ne legyen újraválasztva és megakadályozható e egyáltalán.
Sobri Jóska
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
De, tudja.Wooow. Akkor én is tudok mindent.
Nem mindig jól, nem mindig hatékonyan, de pontosan tudja.
Sobri Jóska
több mint 7 éve
Csúsztatsz.Még a saját twitterét is szarul tolja, nem hogy az ország szekerét.2) Trump meg nem sok mindennel kapcsolatban tudja hogy mit tegyen 😛Szerinted.
Igor
A valóságban elég jól tudja.
Két éve még impeachmentet emlegetett mindenki, most azért mozdulnak óriási erők, hogy miként ne legyen újraválasztva és megakadályozható e egyáltalán.
Sobri Jóska
LOL, óriási erők.. az a vicc, hogy majdnem saját magát lőtte tökön a leállással. Pont azért van ennyi jelentkező, mert eléggé billegős a széke...
Az meg már régen rossz, ha egy amerikai elnök mércéje abban merül ki, hogy újra tudja-e választatni magát... mert akinél ez mint kérdés felmerül, az egy szar elnök volt.
Hol van a fal, azzal mi lett?
Ennél valóban jobb Orbán is, ő legalább (a venezuelaikon kívül) nem sok migránst engedett be, max respect.
Igor
Nem egy amerikai elnök mércéjéről volt szó, hanem azt írtad: Trump meg nem sok mindennel kapcsolatban tudja hogy mit tegyen.
De, tudja.
Nem mindig jól, nem mindig hatékonyan, de pontosan tudja.
több mint 7 éve
Még a saját twitterét is szarul tolja, nem hogy az ország szekerét.2) Trump meg nem sok mindennel kapcsolatban tudja hogy mit tegyen 😛Szerinted.
Igor
A valóságban elég jól tudja.
Két éve még impeachmentet emlegetett mindenki, most azért mozdulnak óriási erők, hogy miként ne legyen újraválasztva és megakadályozható e egyáltalán.
Sobri Jóska
LOL, óriási erők.. az a vicc, hogy majdnem saját magát lőtte tökön a leállással. Pont azért van ennyi jelentkező, mert eléggé billegős a széke...
Az meg már régen rossz, ha egy amerikai elnök mércéje abban merül ki, hogy újra tudja-e választatni magát... mert akinél ez mint kérdés felmerül, az egy szar elnök volt.
Hol van a fal, azzal mi lett?
Ennél valóban jobb Orbán is, ő legalább (a venezuelaikon kívül) nem sok migránst engedett be, max respect.
We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)
We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
