Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 7 éve
Törölt felhasználó
Ezeket a sorokat olvasva csak nekem nyíllik ki a bicska a zsebembe, és érzek haragot és mély megvetést e nép iránt ????

 index.hu/kulfold/2018/12/02/erdely_100_ev_romaniaban_gyulafehervar_riport/amp
több mint 7 éve
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 291 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
Lezárom a vitát 😊

 bezzegnemzetek.pestisracok.hu/2015/09/12/az-ukranok/
NB2
Klasszikus, különösen a választási térképek és a kora újkori térképek összehasonlításánál látszik, hogy mi a baj Ukrajnával.
Kampman

Ukrajnával az a baj, hogy Belgium.

Bár mondjuk Belgiumban legalább egyből felismerhető, hogy valaki hollandul, franciául, vagy németül beszél. 😀 Illetve, flamandul/vallonul/németül.

Ukrajnában emellett a nyelvi helyzet is jó elbaszott, az ukránok több mint fele hibásan beszél és ír ukrán és orosz nyelven egyaránt, a lakosság több mint 10%-a beszéli a szurzsikot (orosz-ukrán keveréknyelv).

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 478
egyik régi tanáromat idézve: Nemzetközi jog? Olyan nincs, hiszen mindig az erősebb kutya baszik. Ilyen kurva egyszerű az egész. Akkor a románok voltak az erősebb kutya, és volt annyi eszük (mindig tudták mikor kell kiugrani egy elveszett háborúból), hogy ezt a pozíciójukat megőrizzék a 20. század folyamán velünk szemben. Itthon mintha ezt az "erősebb pozícióba kerülés" dolgot nem értené igazán a mindenkori elit.
Amadeus
Hát már hogy a rossebbe ne?

Minden az utóbbi 100 évben megkötött szövetségünket azzal indokolták, hogy végre az erősebb oldalon vagyunk 😀

Viccet félretéve, egyetértek, hogy a románoktól lehetne diplomáciát tanulni. Győztesen jöttek ki mindkét világháborúból, pedig mindkettőt elvesztették. De a csehektől még inkább. Győztesen jöttek ki mindkét világháborúból, pedig egyikben se vettek részt.
több mint 7 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
Népszavazni egy ország területi egységéről pont ezért nem szokás. Mert mindig van fél vagy 1/3 lakosság, aki meg szopóágon van.

Lecsó
Javaslom Sopron városának történetét áttekintésre.
empty taxi
Vagy ugye pont ma 100 éve volt a gyulafehérvári népgyűlés.
És azért csak megerősítették pár tankhadosztállyal.
Pápá Erdély.
Sobri Jóska
egyik régi tanáromat idézve: Nemzetközi jog? Olyan nincs, hiszen mindig az erősebb kutya baszik. Ilyen kurva egyszerű az egész. Akkor a románok voltak az erősebb kutya, és volt annyi eszük (mindig tudták mikor kell kiugrani egy elveszett háborúból), hogy ezt a pozíciójukat megőrizzék a 20. század folyamán velünk szemben. Itthon mintha ezt az "erősebb pozícióba kerülés" dolgot nem értené igazán a mindenkori elit.
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 335 — #NoStress
Népszavazni egy ország területi egységéről pont ezért nem szokás. Mert mindig van fél vagy 1/3 lakosság, aki meg szopóágon van.

Lecsó
Javaslom Sopron városának történetét áttekintésre.
empty taxi
Vagy ugye pont ma 100 éve volt a gyulafehérvári népgyűlés.
És azért csak megerősítették pár tankhadosztállyal.
Pápá Erdély.

több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 478
Lezárom a vitát 😊

 bezzegnemzetek.pestisracok.hu/2015/09/12/az-ukranok/
NB2
Klasszikus, különösen a választási térképek és a kora újkori térképek összehasonlításánál látszik, hogy mi a baj Ukrajnával.
több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 317 — NFL bracket champion '26
Népszavazni egy ország területi egységéről pont ezért nem szokás. Mert mindig van fél vagy 1/3 lakosság, aki meg szopóágon van.

Lecsó
Javaslom Sopron városának történetét áttekintésre.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 29 025 — nabege2@yahoo.com
Lezárom a vitát 😊

 bezzegnemzetek.pestisracok.hu/2015/09/12/az-ukranok/
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Ja.
Az komoly népszavazás, ahol a megszálló hadsereg áll a szavazókörök előtt. "Tessék befáradni, örülünk, hogy eljött! "
Mi lett volna ha az ukránok felügyelik? Vagy mi lett volna ha mondjuk az oroszok nem szállják meg a Krímet? Ezt mindenki olyan nulladik vagy inkább mínusz egyedik eseménynek tartja, nem innen ered a probléma, hanem ami utána jött, mindig azzal van a baj.
Népszavazni egy ország területi egységéről pont ezért nem szokás. Mert mindig van fél vagy 1/3 lakosság, aki meg szopóágon van.
Amúgy Hargita megye meg 90%-ban magyar. Akkor ott is legitim lenne egy népszavazás?
Lecsó
Mi lett volna, ha 2014 telén/tavaszán, mikor az akkori oroszbarát elnök beleegyezett az előrehozott választásokba, a nyugat által támogatott erők nem kergetik el illegitim módon a kormányt és nem kezdenek orosz ellenes politikába, ami btw az összes kisebbséget is érintette. Vagy az orosz érdekszférából nem akarnak ennyire nyugat felé mozdulni, amit egyértelmű, h az oroszok nem fognak ölbetett kézzel végignézni. Szovjetunió felbomlása után egy olyan Krímet kaptak, ami masszívan orosz többségű és stratégiailag is nélkülözhetetlen az oroszok számára. Kb annyira életképes ötlet, h Ukrajna nyugatosodjon a nagy medve árnyékában és vigye a piacát, mint 21. században magyarok számára a revízió. Csak rajta lehet veszteni.
Tetejében ukránoknál jelenleg csupa-csupa olyan erő versenyez a hatalomért, akiket nyugat 0-24-ben köpködne kb 6-8 évvel ezelőtti Jobbik és jelenlegi Fidesz keverékek, de mivel ellenségem ellenségei, így nyugat barátai is egyben. Ennyit az elvek kontra érdekekről.
dawyd728
Ez mind szép és jó (és talán még igaz is), de nem változtat a tényen, hogy egyik ország megszállta egy másik ország területét, majd ellenőrzése alá vonta, és elcsatolta attól.
Szóval mélymagyarok, kapára, kaszára, és irány Erdély! Vagy kezdjük a Felvidékkel, az kisebb is meg közelebb van.
Aztán majd utána megideológizáljuk!
Lecsó
Nem ugyanaz a kettő. Vannak nagyhatalmak(USA, Kína, Oroszo.) , középhatalmak(pl. Töröko., Egyiptom, Irán stb) és mi, mint Magyaro., Szlovákia, Románia vagy Ukrajna. Ez utóbbi a legnagyobb csoport.
Ha te nagyhatalom vagy és az érdekeidet sérti egy Ukrajna defacto rivális nagyhatalom érdekeit akarja szolgálni, akkor te beavatkozol. Ha középhatalom lenne Ukrajna, akkor már nem lenne képes erre a medve. Középhatalmakkal már szövetkezni kell. Nem véletlen, h nyugat szemét böki pl Erdogan, de csináljon bármit, nem engedhetik el a törökök kezét. Nyugat legnagyobb segítsége kurdok voltak az ISIS ellen, a törökök csak hátráltatták őket, majd mikor a kurdok megtisztították a terepet, a törökök kurd ellenes műveletei során a nyugat kb feltette a kezét. Néha megakadályozott fegyveres összecsapásokat köztük, de nem állt a törökök útjába, akik célja, h Szíriában ne jöhessen létre egybefüggő kurd kisebbség által ellenőrzött terület. El is érték.

Visszatérve, az összes többi nagyhatalom ezt teszi a világban. Amíg a világ, a világ ez így fog működni. Ukrajna sok mindenért sajnálható, elég csak a holodomort említeni. Ettől még tudniuk kéne meddig nyújtózkodhatnak.
dawyd728
Ja.
Az komoly népszavazás, ahol a megszálló hadsereg áll a szavazókörök előtt. "Tessék befáradni, örülünk, hogy eljött! "
Mi lett volna ha az ukránok felügyelik? Vagy mi lett volna ha mondjuk az oroszok nem szállják meg a Krímet? Ezt mindenki olyan nulladik vagy inkább mínusz egyedik eseménynek tartja, nem innen ered a probléma, hanem ami utána jött, mindig azzal van a baj.
Népszavazni egy ország területi egységéről pont ezért nem szokás. Mert mindig van fél vagy 1/3 lakosság, aki meg szopóágon van.
Amúgy Hargita megye meg 90%-ban magyar. Akkor ott is legitim lenne egy népszavazás?
Lecsó
Mi lett volna, ha 2014 telén/tavaszán, mikor az akkori oroszbarát elnök beleegyezett az előrehozott választásokba, a nyugat által támogatott erők nem kergetik el illegitim módon a kormányt és nem kezdenek orosz ellenes politikába, ami btw az összes kisebbséget is érintette. Vagy az orosz érdekszférából nem akarnak ennyire nyugat felé mozdulni, amit egyértelmű, h az oroszok nem fognak ölbetett kézzel végignézni. Szovjetunió felbomlása után egy olyan Krímet kaptak, ami masszívan orosz többségű és stratégiailag is nélkülözhetetlen az oroszok számára. Kb annyira életképes ötlet, h Ukrajna nyugatosodjon a nagy medve árnyékában és vigye a piacát, mint 21. században magyarok számára a revízió. Csak rajta lehet veszteni.
Tetejében ukránoknál jelenleg csupa-csupa olyan erő versenyez a hatalomért, akiket nyugat 0-24-ben köpködne kb 6-8 évvel ezelőtti Jobbik és jelenlegi Fidesz keverékek, de mivel ellenségem ellenségei, így nyugat barátai is egyben. Ennyit az elvek kontra érdekekről.
dawyd728
Ez mind szép és jó (és talán még igaz is), de nem változtat a tényen, hogy egyik ország megszállta egy másik ország területét, majd ellenőrzése alá vonta, és elcsatolta attól.
Szóval mélymagyarok, kapára, kaszára, és irány Erdély! Vagy kezdjük a Felvidékkel, az kisebb is meg közelebb van.
Aztán majd utána megideológizáljuk!
Lecsó
Nem ugyanaz a kettő. Vannak nagyhatalmak(USA, Kína, Oroszo.) , középhatalmak(pl. Töröko., Egyiptom, Irán stb) és mi, mint Magyaro., Szlovákia, Románia vagy Ukrajna. Ez utóbbi a legnagyobb csoport.
Ha te nagyhatalom vagy és az érdekeidet sérti egy Ukrajna defacto rivális nagyhatalom érdekeit akarja szolgálni, akkor te beavatkozol. Ha középhatalom lenne Ukrajna, akkor már nem lenne képes erre a medve. Középhatalmakkal már szövetkezni kell. Nem véletlen, h nyugat szemét böki pl Erdogan, de csináljon bármit, nem engedhetik el a törökök kezét. Nyugat legnagyobb segítsége kurdok voltak az ISIS ellen, a törökök csak hátráltatták őket, majd mikor a kurdok megtisztították a terepet, a törökök kurd ellenes műveletei során a nyugat kb feltette a kezét. Néha megakadályozott fegyveres összecsapásokat köztük, de nem állt a törökök útjába, akik célja, h Szíriában ne jöhessen létre egybefüggő kurd kisebbség által ellenőrzött terület. El is érték.

Visszatérve, az összes többi nagyhatalom ezt teszi a világban. Amíg a világ, a világ ez így fog működni. Ukrajna sok mindenért sajnálható, elég csak a holodomort említeni. Ettől még tudniuk kéne meddig nyújtózkodhatnak.
dawyd728
Kurdisztán nem létezik (sajnos vagy sem), nincsenek határai, a kurd ügy Törökországban belügy. Etnikai ügy, de belügy. Ukrajna létezik, egy európai ország, vannak (voltak) határai, és volt egy stratégiai területe, a Krím, ami most már Oroszországé. Nevezheted etnikai ügynek, vagy akárminek, számolgathatjuk ott az oroszokat, de ez megint a megideológizálás. És én elsősorban a hogyant kifogásoltam, nem a miértet.
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 21 720
Ukrajna jelenleg életképtelen. Nem működik a gazdasága, a közigazgatása sem. 4-5 oligarcha irányítja akik az oroszok amcsik EU háromszögben pattognak pillanatnyi érdekektől vezérelve. Hosszútávú terve egyedül az oroszoknak van. Hozzájárultak ügyesen hogy a fiatalok, szakképzettek ki mehessenek külföldre dolgozni, /lassan kiürűl az ország/ ezért cserébe —hogy munkaerőt kap— az EU nem támogatja magát az országot csak annyira hogy ne fagyjanak meg.Az oroszok Kivonták a keleti ipari régióból a tőkét és felfüggesztették a megrendeléseket, ezáltal elsorvasztják az ipart, majd utána gombokért fel fogják vásárolni a baráti EU-s cégekkel közösen, hiszen folyamatosan destabilizálják a térséget, a kutya nem fektet be egy ilyen övezetbe addig amíg ők akarják. Ha a nacionalisták kerülnek hatalomra nekik az is jó, mert azokkal senki nem fog gazdaságilag sem együttműködni, ha orosz barát politika tér vissza az is jó, ha az egész ország éhen döglik megfagy az is jó.
IAz EU-nak csak a munkaerő kell a piac már régen megvan és nem kell még több éhes száj , az USA- nak pedig csak politikai játékszer putykó bosszantására. Magasan szarnak az országra.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 7 éve
dawyd728 4 267
Ja.
Az komoly népszavazás, ahol a megszálló hadsereg áll a szavazókörök előtt. "Tessék befáradni, örülünk, hogy eljött! "
Mi lett volna ha az ukránok felügyelik? Vagy mi lett volna ha mondjuk az oroszok nem szállják meg a Krímet? Ezt mindenki olyan nulladik vagy inkább mínusz egyedik eseménynek tartja, nem innen ered a probléma, hanem ami utána jött, mindig azzal van a baj.
Népszavazni egy ország területi egységéről pont ezért nem szokás. Mert mindig van fél vagy 1/3 lakosság, aki meg szopóágon van.
Amúgy Hargita megye meg 90%-ban magyar. Akkor ott is legitim lenne egy népszavazás?
Lecsó
Mi lett volna, ha 2014 telén/tavaszán, mikor az akkori oroszbarát elnök beleegyezett az előrehozott választásokba, a nyugat által támogatott erők nem kergetik el illegitim módon a kormányt és nem kezdenek orosz ellenes politikába, ami btw az összes kisebbséget is érintette. Vagy az orosz érdekszférából nem akarnak ennyire nyugat felé mozdulni, amit egyértelmű, h az oroszok nem fognak ölbetett kézzel végignézni. Szovjetunió felbomlása után egy olyan Krímet kaptak, ami masszívan orosz többségű és stratégiailag is nélkülözhetetlen az oroszok számára. Kb annyira életképes ötlet, h Ukrajna nyugatosodjon a nagy medve árnyékában és vigye a piacát, mint 21. században magyarok számára a revízió. Csak rajta lehet veszteni.
Tetejében ukránoknál jelenleg csupa-csupa olyan erő versenyez a hatalomért, akiket nyugat 0-24-ben köpködne kb 6-8 évvel ezelőtti Jobbik és jelenlegi Fidesz keverékek, de mivel ellenségem ellenségei, így nyugat barátai is egyben. Ennyit az elvek kontra érdekekről.
dawyd728
Ez mind szép és jó (és talán még igaz is), de nem változtat a tényen, hogy egyik ország megszállta egy másik ország területét, majd ellenőrzése alá vonta, és elcsatolta attól.
Szóval mélymagyarok, kapára, kaszára, és irány Erdély! Vagy kezdjük a Felvidékkel, az kisebb is meg közelebb van.
Aztán majd utána megideológizáljuk!
Lecsó
Nem ugyanaz a kettő. Vannak nagyhatalmak(USA, Kína, Oroszo.) , középhatalmak(pl. Töröko., Egyiptom, Irán stb) és mi, mint Magyaro., Szlovákia, Románia vagy Ukrajna. Ez utóbbi a legnagyobb csoport.
Ha te nagyhatalom vagy és az érdekeidet sérti egy Ukrajna defacto rivális nagyhatalom érdekeit akarja szolgálni, akkor te beavatkozol. Ha középhatalom lenne Ukrajna, akkor már nem lenne képes erre a medve. Középhatalmakkal már szövetkezni kell. Nem véletlen, h nyugat szemét böki pl Erdogan, de csináljon bármit, nem engedhetik el a törökök kezét. Nyugat legnagyobb segítsége kurdok voltak az ISIS ellen, a törökök csak hátráltatták őket, majd mikor a kurdok megtisztították a terepet, a törökök kurd ellenes műveletei során a nyugat kb feltette a kezét. Néha megakadályozott fegyveres összecsapásokat köztük, de nem állt a törökök útjába, akik célja, h Szíriában ne jöhessen létre egybefüggő kurd kisebbség által ellenőrzött terület. El is érték.

Visszatérve, az összes többi nagyhatalom ezt teszi a világban. Amíg a világ, a világ ez így fog működni. Ukrajna sok mindenért sajnálható, elég csak a holodomort említeni. Ettől még tudniuk kéne meddig nyújtózkodhatnak.
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Ja.
Az komoly népszavazás, ahol a megszálló hadsereg áll a szavazókörök előtt. "Tessék befáradni, örülünk, hogy eljött! "
Mi lett volna ha az ukránok felügyelik? Vagy mi lett volna ha mondjuk az oroszok nem szállják meg a Krímet? Ezt mindenki olyan nulladik vagy inkább mínusz egyedik eseménynek tartja, nem innen ered a probléma, hanem ami utána jött, mindig azzal van a baj.
Népszavazni egy ország területi egységéről pont ezért nem szokás. Mert mindig van fél vagy 1/3 lakosság, aki meg szopóágon van.
Amúgy Hargita megye meg 90%-ban magyar. Akkor ott is legitim lenne egy népszavazás?
Lecsó
Mi lett volna, ha 2014 telén/tavaszán, mikor az akkori oroszbarát elnök beleegyezett az előrehozott választásokba, a nyugat által támogatott erők nem kergetik el illegitim módon a kormányt és nem kezdenek orosz ellenes politikába, ami btw az összes kisebbséget is érintette. Vagy az orosz érdekszférából nem akarnak ennyire nyugat felé mozdulni, amit egyértelmű, h az oroszok nem fognak ölbetett kézzel végignézni. Szovjetunió felbomlása után egy olyan Krímet kaptak, ami masszívan orosz többségű és stratégiailag is nélkülözhetetlen az oroszok számára. Kb annyira életképes ötlet, h Ukrajna nyugatosodjon a nagy medve árnyékában és vigye a piacát, mint 21. században magyarok számára a revízió. Csak rajta lehet veszteni.
Tetejében ukránoknál jelenleg csupa-csupa olyan erő versenyez a hatalomért, akiket nyugat 0-24-ben köpködne kb 6-8 évvel ezelőtti Jobbik és jelenlegi Fidesz keverékek, de mivel ellenségem ellenségei, így nyugat barátai is egyben. Ennyit az elvek kontra érdekekről.
dawyd728
Ez mind szép és jó (és talán még igaz is), de nem változtat a tényen, hogy egyik ország megszállta egy másik ország területét, majd ellenőrzése alá vonta, és elcsatolta attól.
Szóval mélymagyarok, kapára, kaszára, és irány Erdély! Vagy kezdjük a Felvidékkel, az kisebb is meg közelebb van.
Aztán majd utána megideológizáljuk!

Szerkesztette: Lecsó
több mint 7 éve
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 445 — je suis poloska
Amúgy Hargita megye meg 90%-ban magyar. Akkor ott is legitim lenne egy népszavazás?
Lecsó
hát amúgy sokkal inkább mint hogy belepofázzanak a magyar választásokba 😀
mondom úgy hogy én is hargita megyei vagyok

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 7 éve
dawyd728 4 267
Ja.
Az komoly népszavazás, ahol a megszálló hadsereg áll a szavazókörök előtt. "Tessék befáradni, örülünk, hogy eljött! "
Mi lett volna ha az ukránok felügyelik? Vagy mi lett volna ha mondjuk az oroszok nem szállják meg a Krímet? Ezt mindenki olyan nulladik vagy inkább mínusz egyedik eseménynek tartja, nem innen ered a probléma, hanem ami utána jött, mindig azzal van a baj.
Népszavazni egy ország területi egységéről pont ezért nem szokás. Mert mindig van fél vagy 1/3 lakosság, aki meg szopóágon van.
Amúgy Hargita megye meg 90%-ban magyar. Akkor ott is legitim lenne egy népszavazás?
Lecsó
Mi lett volna, ha 2014 telén/tavaszán, mikor az akkori oroszbarát elnök beleegyezett az előrehozott választásokba, a nyugat által támogatott erők nem kergetik el illegitim módon a kormányt és nem kezdenek orosz ellenes politikába, ami btw az összes kisebbséget is érintette. Vagy az orosz érdekszférából nem akarnak ennyire nyugat felé mozdulni, amit egyértelmű, h az oroszok nem fognak ölbetett kézzel végignézni. Szovjetunió felbomlása után egy olyan Krímet kaptak, ami masszívan orosz többségű és stratégiailag is nélkülözhetetlen az oroszok számára. Kb annyira életképes ötlet, h Ukrajna nyugatosodjon a nagy medve árnyékában és vigye a piacát, mint 21. században magyarok számára a revízió. Csak rajta lehet veszteni.
Tetejében ukránoknál jelenleg csupa-csupa olyan erő versenyez a hatalomért, akiket nyugat 0-24-ben köpködne kb 6-8 évvel ezelőtti Jobbik és jelenlegi Fidesz keverékek, de mivel ellenségem ellenségei, így nyugat barátai is egyben. Ennyit az elvek kontra érdekekről.
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Ja.
Az komoly népszavazás, ahol a megszálló hadsereg áll a szavazókörök előtt. "Tessék befáradni, örülünk, hogy eljött! "
Mi lett volna ha az ukránok felügyelik? Vagy mi lett volna ha mondjuk az oroszok nem szállják meg a Krímet? Ezt mindenki olyan nulladik vagy inkább mínusz egyedik eseménynek tartja, nem innen ered a probléma, hanem ami utána jött, mindig azzal van a baj.
Népszavazni egy ország területi egységéről pont ezért nem szokás. Mert mindig van fél vagy 1/3 lakosság, aki meg szopóágon van.
Amúgy Hargita megye meg 90%-ban magyar. Akkor ott is legitim lenne egy népszavazás?
több mint 7 éve
dawyd728 4 267
Ha már ennyire belementünk, itt a Kercsi szoros témában egy beszélgetés:
 infostart.hu/arena/2018/11/27/kis-benedek-jozsef-nemzetbiztonsagi-szakerto-a-nemzeti-kozszolgalati-egyetem-tanara-es-talas-peter-a-nemzeti-kozszolgalati-egyetem-strategiai-vedelmi-kutatokozpont-igazgatoja

Mindenki provokál mindenkit, de 3-4 hónappal az ukrán választások előtt sokkal inkább ukrán, azon belül a kormány érdeke, h a széljobbos erők vitorlájából kivegye és amúgy döglődő támogatottságát (10% körüli) sokszorozza. Kíváncsi vagyok Gazda Albert, mint kárpátaljai magyar újságíró véleményére is, de mondom nekem nagyon úgy tűnik, h a 3 szélsőjobbos párt versenyébe 4.-ként be akar szállni, amolyan viktorosan megvédjük a hazát marketinggel.
dawyd728
Ez érthető, és lehet hogy így is van. Nem kell itt félteni egyik jómadarat sem. De hogy egy ország egy másik szuverén ország területét megszállja, ellenőrzése alá vonja, elcsatolja, nevezzük aminek akarjuk, ez nyílt agresszió. Casus belli. Nem Kercsről van szó, hanem a Krímről. Hogy nem lett belőle (nagyobb) háború, az pl a sokat szapult nyugati politikának is köze van.
Lecsó
Krím legalább 2/3 arányban orosz. Ha tartották volna népszavazást, amit nem az orosz katonák felügyelnek akkor is elszakadt volna. Persze azt az ukránok akadályozták volna meg hasonlóan törvénytelen módon, mint Jugoszlávia Koszovóban tette. A módja nem volt szép, amit nyugat nyíltan nem fog sosem elismerni, ettől még beletörődik. Ami gáz az Donbass térségében folyik.
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Ha már ennyire belementünk, itt a Kercsi szoros témában egy beszélgetés:
 infostart.hu/arena/2018/11/27/kis-benedek-jozsef-nemzetbiztonsagi-szakerto-a-nemzeti-kozszolgalati-egyetem-tanara-es-talas-peter-a-nemzeti-kozszolgalati-egyetem-strategiai-vedelmi-kutatokozpont-igazgatoja

Mindenki provokál mindenkit, de 3-4 hónappal az ukrán választások előtt sokkal inkább ukrán, azon belül a kormány érdeke, h a széljobbos erők vitorlájából kivegye és amúgy döglődő támogatottságát (10% körüli) sokszorozza. Kíváncsi vagyok Gazda Albert, mint kárpátaljai magyar újságíró véleményére is, de mondom nekem nagyon úgy tűnik, h a 3 szélsőjobbos párt versenyébe 4.-ként be akar szállni, amolyan viktorosan megvédjük a hazát marketinggel.
dawyd728
Ez érthető, és lehet hogy így is van. Nem kell itt félteni egyik jómadarat sem. De hogy egy ország egy másik szuverén ország területét megszállja, ellenőrzése alá vonja, elcsatolja, nevezzük aminek akarjuk, ez nyílt agresszió. Casus belli. Nem Kercsről van szó, hanem a Krímről. Hogy nem lett belőle (nagyobb) háború, az pl a sokat szapult nyugati politikának is köze van.
több mint 7 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 535 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/45384325_260730764600325_7995809575510999040_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=a27664&_nc_ohc=YjJCuJXHrycQ7kNvwFbqIlh&_nc_oc=AdrhkGIb9anv4qrfzISYjVF2E-IuQFXE1RMg0U5tmAttEb4tBBKix5oedKcLdTkbch4&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent.xx&_nc_gid=B0ytMtGyiAsdmONKA2gwIA&_nc_ss=7b20f&oh=00_Af8OVn_HO_RP75A-tMUy9aSAnhG25lrSW_M8QPIoLAG1gw&oe=6A3921EF
4.781 Reaktionen · 6.478 Mal geteilt | Somogyi András: Orbán és Chuck Norris (Paródia) | Somogyi András
Somogyi András: Orbán és Chuck Norris (Paródia)


Mit szolnal ha atmennek egy piroson? 😀 kiegtem

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 7 éve
dawyd728 4 267
Ha már ennyire belementünk, itt a Kercsi szoros témában egy beszélgetés:
 infostart.hu/arena/2018/11/27/kis-benedek-jozsef-nemzetbiztonsagi-szakerto-a-nemzeti-kozszolgalati-egyetem-tanara-es-talas-peter-a-nemzeti-kozszolgalati-egyetem-strategiai-vedelmi-kutatokozpont-igazgatoja

Mindenki provokál mindenkit, de 3-4 hónappal az ukrán választások előtt sokkal inkább ukrán, azon belül a kormány érdeke, h a széljobbos erők vitorlájából kivegye és amúgy döglődő támogatottságát (10% körüli) sokszorozza. Kíváncsi vagyok Gazda Albert, mint kárpátaljai magyar újságíró véleményére is, de mondom nekem nagyon úgy tűnik, h a 3 szélsőjobbos párt versenyébe 4.-ként be akar szállni, amolyan viktorosan megvédjük a hazát marketinggel.
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Lenne egy fogadáson, h a hétvégi orosz-ukrán csetepaté már az ukrán választások előtti kampány része.
dawyd728
Az usa kihasználja Ukrajnát. Csak ezt ott baromira nem látják. Persze ha a ruszkik elindulnának és mondjuk átstrukturálnák az orosz-ukrán határt, akkor lenne pislogás. Egyébként nem izgatna az orosz-usa harc, ha éppen nem itt lenn a közelünkben. Most olvasom, hogy lehetséges egy amerikai bázis Ukrajnában. Nah az lenne a 3. vh kezdete. Nem a szívem csücskei az oroszok, de Amerika ölég pofátlanul tolja...
NB2
És egy (sok) orosz bázis Ukrajnában, az minek a kezdete? Hmmm?
Lehet, hogy USA kihasználja Ukrajnát, de Oroszország meg megszállja. Nem tudom, melyik a rosszabb.
Lecsó
Oroszország és Ukrajna szomszédosak egymással, ami magával vonzza az afférokat. Szerintem ha nem bőszítik fel Putyin megelégszik Krim visszavételével és békén hagyja az ukránokat. Egyébként nem ellenfél Ukrajna a medvének, kb 2 hét alatt megoldaná.
De az Usa elég messze van, nem hiszem, hogy bármi fenyegetettség érné őket és emlékezzünk csak a kubai rakétaválságra, fordított esetben mekkora nyüszítés ment!
NB2
Most hogy mondod, tényleg.
Lehet, ha nem bőszítik fel, Hitler megelégedett volna Ausztriával, a Szudéta vidékkel, meg egy kisvasúttal, ami Kelet-Poroszországba ingázik. De felkúrták az agyát a rohadt lengyelek, ezért inkább felgyújtotta a világot. Erről is a zsidók tehetnek. Faszért nem hagyták magukat?
Érdekes világképed van, meg a szuverenitásról alkotott fogalmad is elég unortodox.
Krím "visszavétele"??? Ukránok békén hagyása??? A kettő nem ellentmondás kicsit? A visszavétel az maga a nem békén hagyás...
Én elhiszem, hogy mostanában sokaknak az USA a gonosz imperialista, amúgy is az amerikautálat divat, meg Soros is onnan jön (ja nem, inkább innen...). Putyin meg a tökös orosz medve, aki seggbe bassza, aki vele packázik (meg azt is aki nem, de ez most mellékes). Azt is elhiszem, hogy ez a történelmet kevésbé tanult embereknek még imponálhat is. De azt nehezen hiszem el, hogy valaki ennyire hülye legyen...
Lecsó
Én elismerem, hogy Oroszország él az erőfölényével. De tetszik-nem tetszik nagyhatalom, a maga katonai erejével. Épp ezért az ukránok helyében nem nagyon kekeckednék. Valóban lehet hasonlatokat kreálni, de szerintem kár belelátni Hitleri párhuzamot a dolgokba.
USA-Oroszország megítélés: jó magam egyiket sem szeretem, mert tudom, hogy mi magyarok bármelyik oldalra állnánk/állunk csak bábok lennénk. Szemrebbenés nélkül feláldozna bármelyik oldal ha úgy adódna és/vagy nem segítene nekünk a másik ellenében. Amit sokan nem akarnak elfogadni, hogy Oroszország egy kőhajításnyira van. Lehet ellenük harcolni, de esélytelen. Muszáj velük is jó viszonyt ápolni. Hogy miért utálják jobban USA-t? A külpolitikájuk miatt. Sokan nehezen tudják benyelni hazájuktól több ezer kilométerre harcoló amerikai haderőt. Akár Irakban, akár Afganisztánban, a több 10 titokban végzett hadműveletekről nem is beszélve.
NB2
Mi is az ukrán kekeckedés? Hogy nem nézték jó szemmel az ország egy részének megszállását? Hát tényleg felháborító.
több mint 7 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
 444.hu/2018/11/29/az-ep-megszavazta-hogy-magyarorszag-adja-ki-gruevszkit-macedonianak
Vrij6
"Az EP-nek egyébként nincs hatásköre a kiadatás kérdésében, ez csak egy politikai üzenet és nyilvános nyomásgyakorlás, de nincs jogi kötelező ereje."
->
"támadnak sorosék"
több mint 7 éve
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 291 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
 444.hu/2018/11/29/az-ep-megszavazta-hogy-magyarorszag-adja-ki-gruevszkit-macedonianak

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 7 éve
hden Philadelphia Eagles 340
ez megvolt? nem azt mondom, hogy ez most a legrosszabb dolog, de valahol annyira nyomor:

 www.reddit.com/r/hungary/comments/a0wqca/a_figyel%C5%91_az_elten/
winston
Szerintem sorosbérencek voltak, akik úgy döntöttek, hogy meglátogatnak egy valóban színvonalas oktatási intézményt.
Igor
Nem, ők már eleve ott voltak.
winston
Undorító mocskos szar banda... Nem vagyok az az agresszív fajta, de remélem egyszer lámpavason fognak lógni ezek a büdös patkányok (úgysemfognak)
több mint 7 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
ez megvolt? nem azt mondom, hogy ez most a legrosszabb dolog, de valahol annyira nyomor:

 www.reddit.com/r/hungary/comments/a0wqca/a_figyel%C5%91_az_elten/
winston
Szerintem sorosbérencek voltak, akik úgy döntöttek, hogy meglátogatnak egy valóban színvonalas oktatási intézményt.
Igor
Nem, ők már eleve ott voltak.
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 841 — Dr Kongó fan
ez megvolt? nem azt mondom, hogy ez most a legrosszabb dolog, de valahol annyira nyomor:

 www.reddit.com/r/hungary/comments/a0wqca/a_figyel%C5%91_az_elten/
winston
Szerintem sorosbérencek voltak, akik úgy döntöttek, hogy meglátogatnak egy valóban színvonalas oktatási intézményt.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)