Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Fordítsunk a dolgon: Ha Magyarország ennyire sz.r hely, akkor az EU miért ragaszkodik hozzánk?
NB2
El kell adni vhova a francia/német multik termékeit.
empty taxi
mondjuk azért ebben sehol nem vagyunk a távol-keleti piacokhoz képest...csak a mi >10 milliós népességünk önmagában egy nagyon kis piac a német/francia áruk számára...ebből a szempontból a kisebb államok összessége számít (cseh, szlovák, szlovén, stb) és ha csak a magyar piac kellett volna az eu-nak, még kétlem, hogy sort kerítenek a csatlakozásra....inkább csak arról volt szó, hogy miért is hagytak volna ki bárkit is anno az egyszerre jelentkező 10 tagállamból...akkor még úgy tűnt mindegyikben lelkes "európapártiság" van. Orbánnál a fordulatot az hozta el, amikor nem engedték neki, hogy a manyup pénzekkel növelje a hiányt, mert addigra ezt a szocik már kihasználták...utána kezdődött ez a nagy eu utálatos pávatánc. Meg persze a források innen maxra ki vannak használva...ha egy kis egyéb tőkét be tud vonni, tiszta nyereség...
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Ja bocs, akkor igazad van.
Paks azért balhé, amiért minden más is: Putyin eldöntötte, hogy ő épít ide egyet.
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 318 — NFL bracket champion '26
Fordítsunk a dolgon: Ha Magyarország ennyire sz.r hely, akkor az EU miért ragaszkodik hozzánk?
NB2
El kell adni vhova a francia/német multik termékeit.
empty taxi
Ja... Hatalmas felvevő piac vagyunk... mikor vettél utoljára pl új német vagy francia autót?
Lecsó
Apám pl. a múlt évben vett egy Fluence-t.
Paks is azért balhé, mert orosz atom és nem francia.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Fordítsunk a dolgon: Ha Magyarország ennyire sz.r hely, akkor az EU miért ragaszkodik hozzánk?
NB2
El kell adni vhova a francia/német multik termékeit.
empty taxi
Ja... Hatalmas felvevő piac vagyunk... mikor vettél utoljára pl új német vagy francia autót?
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Ki mondta hogy ragaszkodik?
Jelenleg nincs arra process, hogy egy nem kívánatos tagállamot eltávolítsanak az eu-ból.
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 318 — NFL bracket champion '26
Fordítsunk a dolgon: Ha Magyarország ennyire sz.r hely, akkor az EU miért ragaszkodik hozzánk?
NB2
El kell adni vhova a francia/német multik termékeit.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 29 037 — nabege2@yahoo.com
Fordítsunk a dolgon: Ha Magyarország ennyire sz.r hely, akkor az EU miért ragaszkodik hozzánk?
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Sosem lesz kétsebességes Európa.
Ahhoz a lassabbaknak is támogatniuk kellene, amire elég pici a sansz.
Sobri Jóska
Már most másfél sebességes...
több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Sosem lesz kétsebességes Európa.
Ahhoz a lassabbaknak is támogatniuk kellene, amire elég pici a sansz.
Sobri Jóska
A zebra tàmogatása sem kell ahhoz, hogy az oroszlán átharapja a torkát.
több mint 9 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
Sosem lesz kétsebességes Európa.
Ahhoz a lassabbaknak is támogatniuk kellene, amire elég pici a sansz.
Sobri Jóska
Mikor kellett a gyengébbek, lassabbak támogatása bármihez is? 😊
peterk2005
Ugocsa nem koronáz
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
Sosem lesz kétsebességes Európa.
Ahhoz a lassabbaknak is támogatniuk kellene, amire elég pici a sansz.
Sobri Jóska
Mikor kellett a gyengébbek, lassabbak támogatása bármihez is? 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 86 022 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Vagyis a politikai elit, akikről te is írtál.

Őszintén? Nem. Bőven elég nekem a jelenlegi életem/felelősségem/elfoglaltságom/családom/szeretteim. Alapvetően szarok a nagy többségre. Bár Trump is, szóval ez nem feltétlen kizáró ok.
Tebow a Jaguarsban akart játszani, de a szemetek nem hagyták. Pedig több győzelme van a PO-ban, mint a Jaxnek az elmúlt 9 évben.
Sobri Jóska
Igaz, bár elfejtettem hozzáírni, hogy nem csak nekik származott belőle, hanem a nagy többségnek is. Ez a mostani helyzetre nem áll fent, sőt.

Ez szépen hangzik, de nem igaz. Fel volt ajánlva neki, mikor elment a Denverből, hogy hova jön - hozzánk vagy a Jetshez. Ő választotta New Yorkot Jacksonville ellenében.

Szerkesztette: iktriad
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Sosem lesz kétsebességes Európa.
Ahhoz a lassabbaknak is támogatniuk kellene, amire elég pici a sansz.

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
Oké, ez így jól le van írva, akkor vegyük úgy a dolgot valóban, mert úgy helyes, hogy azoknak a fenntartásával és előtérbe helyezésével vannak gondok jelenleg.
kristóf17
Így van. És akkor felmerül a kérdés, hogy miért vannak gondok, és hogyan lehetne megoldani azokat? És a választ sem olyan nehéz megtalálni: a jelenlegi formával van a baj. Az EU a jelenlegi formájában egy bürokratikus vízfej, amelyiknek nincs hatalma a közösen lefektetett értékek kikényszerítéséhez. Az EU tagállamok jelentős része úgy viselkedik, mint a fürdőskurva, tartja a markát, de ha valami nem tetszik neki, akkor viszont ott tesz keresztbe és úgy szabotálja Brüsszelt, ahol tudja.

És akkor erre két logikus reakció létezik: Az egyik az angoloké: kilépni az egészből, mondván, hogy ez így nem működik elég jól, szorosabb együttműködést meg nem akarunk. A másik meg a németeké/franciáké, akik meg azt mondják, hogy hangoljuk még inkább össze a dolgokat, hogy azok jobban működjenek a mostaninál. A maga módján mindkettőben megvan a logika. Az angoloknak speciális, sokkal közelebbi viszonyuk van az USA-val (gazdaságilag és politikailag is) a többi EU országénál, ott van nekik a brit nemzetközösség (benne Kanada, Ausztrália), ott vannak nekik a történelmileg jó keleti kapcsolatok (Hongkong, India). És az a helyzet, hogy egy szigeten vannak, nem részei a kontinentális Európának, ezért pl. a migrációval kapcsolatosan is más helyzetben vannak, hiszen van természetes/földrajzi szövetségesük is: a tenger. A franciák/németek döntése is érthető, mert nekik nincs speciális kapcsolatuk az USA-val, nincs volt gyarmatbirodalmi kapcsolatrandszer, és a kontinensen vannak. Ha nem akarják újra visszahúzni a szögesdrót kerítéseket Európán belül szerte-szana minden országban, akkor muszáj szorosabban együttműködni, és a külső határokat hatékonyabban megvédeni. És a migrációval együttesen szembenézni, elosztani a terheket.

A többiek meg választhatnak. Akik jönnek velünk, azokkal irány a még szorosabb integráció, működőbb EU intézményrendszerrel, és egységes, közös migrációs politikával, szigorú külső határokkal, stb. Akik meg nem akarnak velünk jönni, maradnak körön kívül. (Hiszen kidobni senkit nem lehet).


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Nyilván, máris tudod, hogy minek az elmaradása és hibája, hogy nem értek egyet pár dologban néhány fórumozóval innen 😊
kristóf17
Csak arra akartam rávilágítani, hogy ami Európa volt az elmúlt 60-70 évben, az mind az összeurópai értékeknek köszönhető, ami pedig előtte volt, az mind a széthúzásnak, a nemzetállami érdekeket szem előtt tartó, demagóg populizmusnak. Hogy az emberek ma nem értékelik az előzőt, az az utóbbi újbóli térnyerésének köszönhető. Persze mondhatod, hogy a széthúzás nyilvánvaló következménye egy rosszul működő uniónak. Még igazad is lehet, de amit Peterk is írt, a megoldások sokfélék lehetnek, az unió szétverése is egyike ezeknek, de a legrosszabb.
több mint 9 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 428 — Colts fan
A jelenlegi összeurópai értékekben túl sok értelmes dolgot nem igazán tudok felfedezni az a probléma. 😊 Nem csodálom, hogy szarunk bele.
kristóf17
Mondj egy olyan példát, ami le van fektetve valamelyik közös európai szerződésben, és szerinted nem értelmes, nem érték. Komolyan kérdezem...

Az értékekkel nincs gond, a probléma azzal van, hogy abból mennyi csapódik le a gyakorlatban. Úgyhogy a helyzet kb olyan, mint amikor szarakodik a melegvíz bojler. Lehet dönteni, hogy mit csinál az ember. Kidobja a picsába azzal a felkiáltással, hogy ez használhatatlan, és hozzászokik újra a hideg vízhez. Vagy morgolódik és megjavítja, majd ha megint elromlik akkor megint megjavítja, majd megint, és megint. Cserében közben időnként melegvízben is megfürödhet.
peterk2005
Oké, ez így jól le van írva, akkor vegyük úgy a dolgot valóban, mert úgy helyes, hogy azoknak a fenntartásával és előtérbe helyezésével vannak gondok jelenleg.
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
hiszen a tortenelmunknek csak az utolso 500 eve szol arrol, hogy mindig sikerul a rossz oldalt valasztani
dankodavid
Hát ez már a mindenkori szövetségeseink kritikája, hogy ennyire nem tanulnak a történelemből. 😊

Persze a magyar diplomácia meg a poltikusok rengeteg faszságot elkövettek, de most komolyan, Mohácsnál az ellenkező oldalon kellett volna harcolni? 1740-ben, amikor komoly esély volt, szét kellett volna verni a Habsburg Birodalmat, aztán önálló államot csinálni egy teljesen lerongyolódott országban? 1848-ban hallgatni kellett volna az udvarhű ókonzervatívokra meg a fontolva haladókra, hadd maradjon meg még évtizedekig a feudális világ? Az 1930-as, 40-es években hogyan kellett volna máshogy oldalt választani? A németek és az olaszok aláírták a bécsi döntéseket, a nyugati, polgári demokráciák meg nem, mivel szartak bele. Innentől kezdve máris determinálva voltunk.
Kampman
A 2. VH-ban azért volt aki jobban csinálta, lásd akár a jugók, akár Mannerheim és a finnek példáját.

Amúgy egyetértek veled, s én sok egyéb sikerpéldát látok (Erdély, R-szabharc (politikailag rendkivül fontos volt, mégha katonailag tragédia..), Kiegyezés..)
Igor
A magyar politikai elit csak egyszer használta ki 100%-ig az utóbbi 500 évben maximálisan a lehetőségeit, és ez a kiegyezés környékének 2-3 éve volt. Elég szar arány.
iktriad
Szerintem pedig az elmúlt 7 évben.
Sobri Jóska
Max csak azok, akik közel vannak a húsosfazékhoz. Szerintem közép és hosszú távon baromira meg fogjuk szívni ezt a "csodás" korszakot.

Te Sobri, amúgy nem akarod átvenni a hatalmat egy alkotmányos puccsal, és valami jobbat kreálni a nagy többségnek? Szerintem megvannak hozzá a képességeid! Te lehetnél a magyar Donald Trump! Tebow is ezt akarná. 😊
iktriad
Vagyis a politikai elit, akikről te is írtál.

Őszintén? Nem. Bőven elég nekem a jelenlegi életem/felelősségem/elfoglaltságom/családom/szeretteim. Alapvetően szarok a nagy többségre. Bár Trump is, szóval ez nem feltétlen kizáró ok.
Tebow a Jaguarsban akart játszani, de a szemetek nem hagyták. Pedig több győzelme van a PO-ban, mint a Jaxnek az elmúlt 9 évben.

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
A jelenlegi összeurópai értékekben túl sok értelmes dolgot nem igazán tudok felfedezni az a probléma. 😊 Nem csodálom, hogy szarunk bele.
kristóf17
Mondj egy olyan példát, ami le van fektetve valamelyik közös európai szerződésben, és szerinted nem értelmes, nem érték. Komolyan kérdezem...

Az értékekkel nincs gond, a probléma azzal van, hogy abból mennyi csapódik le a gyakorlatban. Úgyhogy a helyzet kb olyan, mint amikor szarakodik a melegvíz bojler. Lehet dönteni, hogy mit csinál az ember. Kidobja a picsába azzal a felkiáltással, hogy ez használhatatlan, és hozzászokik újra a hideg vízhez. Vagy morgolódik és megjavítja, majd ha megint elromlik akkor megint megjavítja, majd megint, és megint. Cserében közben időnként melegvízben is megfürödhet.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
Te követed el azt a hibát, hogy a a népet az értelmiséggel azonosítod, ignorálva azt a temérdek ostoba, primitív, proli bunkót, aki gyáva kiállni önmagáért és még hírből sem ismeri a szolidaritást, akiknél egy ilyen populista tahó sikeres lehet azokkal a szövegekkel, amiket megenged magának. Szerinted hány igazán európai ország miniszterelnöke maradhatna pozíciójában a nyílt buzizás, csicskázás után?
dankodavid
Annyiban szerintem igaza van Kampman-nak, hogy egy országot csak a saját értelmisége tud kirángatni a szarból, a proletariátusa nem. Nem a "proletariátus" osztotta meg a nemzetet, hanem az értelmiség, ő erőltette rá ezt a szart, ezt a megosztottságot a "prolikra" és nem fordítva. A proletariátus ugyanis nem értelmez, hanem követ .... követi a hülyeséget és a jó dolgokat is. A megoldás kulcsa az értelmiségnél van. Ha képes lesz kiizzadni valami értelmeset, akkor a proli azt is ugyanúgy követi majd, ahogy ma a széthúzást magáévá tette. A kérdés, hogy mikor lesz képes? Ilyen széthúzásban, hisztérikus hangulatban biztos nem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez egy olyan újonnan keletkezett kép, aminek nincs gyökere a múltban, és a jelenben sem létezik, hiszen se migráció, se terrorizmus nincs nálunk. Elképzeljük valamilyennek, és félünk tőle.
peterk2005
Egész pontosan látjuk Kölnt, Párizst, Nizzát, Brüsszelt (továbbisvanmondjammég?) és félünk tőle.
Kampman
Bár a mondandóm lényege nem ez volt, de ha már ez ragadta meg a figyelmedet: Legyünk akkor tényleg pontosak: NEM Párizst, Nizzát, Brüsszelt (Londont, Bejrutot, Bagdadot, Moszult) látjuk, hanem azt, ami onnan a hírekbe jut. Ami nem ugyanaz, mint a valóság, remélem ebben egyetértünk. Ergó mégiscsak az van, hogy elképzeljük valamilyennek, és attól a képzelt képtől félünk. A franciák, angolok viszont nem a hírekből élik meg, hanem átélik a mindennapokban. Nem ugyanaz.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
A franciák helyében én is a kétsebességes EU-t tolnám nélkülünk.
Amadeus91
Világos, csak innentől kezdve a véget nem érő kioktatások az összeurópai értékekről, hát hogy mondjam... kissé hiteltelenek, az ezt hangoztató politikusokkal együtt.
Kampman
Milyen európai értékek fedezhetők fel ebben az oly' csodás magyar néplélekben, gondolkodásmódban?
dankodavid
A NER neked nem elég? Az maga az érték! Bayer Zsoltostul, Bencsik Andrásostul. Nah jó, bocs, ez övön aluli volt, megyek hányni, de előtte kihúzok néhány civilt a taknyukon és a vérükön valahonnan.
Vrij6
A kormány iránti utálatotokat (amit megértek) kivetítitek az egész magyar népre (amit már nem).
Kampman
Aaaannyira örülök, hogy megtudhattam, amit gondolok, puszta kivetítés, nyilván köze nincs hozzá a ténynek, hogy minden gátlástalan lopássorozatot, hazugság-és lebukásszériát következmények nélkül követhette el a Tisztelt Kormány, illetve, hogy a gyűlöletbeszédeiket és unióellenes kampányaikat különösebb arcvesztés nélkül megúszhatták.

Te követed el azt a hibát, hogy a a népet az értelmiséggel azonosítod, ignorálva azt a temérdek ostoba, primitív, proli bunkót, aki gyáva kiállni önmagáért és még hírből sem ismeri a szolidaritást, akiknél egy ilyen populista tahó sikeres lehet azokkal a szövegekkel, amiket megenged magának. Szerinted hány igazán európai ország miniszterelnöke maradhatna pozíciójában a nyílt buzizás, csicskázás után?
dankodavid
Meg kéne tanulni elfogadni, hogy erre van igény.
Ez Kádár, Horthy, Ferenc Jóska országa, nekünk bölcs atya kell, egy führer, egy jóságos atyuska, aki dönt és viszi a balhét helyettünk, és kurvára nem egy olyan ország, ahol feleőssek vagyunk a tetteinkért, ahol a kimondott szónak súlya van, ahol a tetteknek következménye, és még sorolhatnám. Fingod nincs a magyar néplélekről - már elnézést a személyeskedésért.
Ez nem bunkóság, primitívség, hanem ez egy torz túlélési taktika, egy rögzült szokás, egy magyar ősösztön.
Ezt lovagolja meg zseniálisan Orbán, és marad nekünk mindörökké, ámen.
Sobri Jóska
de akkor Jóska ne hülyítsük egymást Ójrópával, meg Ójróval, meg piacgazdasággal, amiről te is tudod, hogy itten nem működik, hanem mondjuk csak ki tisztességesen, hogy egy balkáni proli nemzet a miénk, és akkor nincs probléma abból, hogy hülyítjük egymást mindenféle nyugati felzárkózással meg polgárosodással, meg polgári Magyarországgal. Ennyit kérek csak, nevezzük nevén a gyereket. Balkáni proli nemzet. Oszt' jónapot.
Amadeus91
Nem.
Nem mondjuk ki.
Hiába kéred.
Sobri Jóska
ha nem mondjuk ki, nem fogadjuk el, attól még nem változik meg a valóság 😊
Amadeus91
De.
Nézz szét az összesorosozott, összebrüsszelezett országban.
Pont ez a politikai marketing lényege, a "kimondom, és lesz", illetve a "ki nem mondom, és nincs".
Sobri Jóska
Akkor vegyél csak fel szemellenzőt
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 86 022 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
hiszen a tortenelmunknek csak az utolso 500 eve szol arrol, hogy mindig sikerul a rossz oldalt valasztani
dankodavid
Hát ez már a mindenkori szövetségeseink kritikája, hogy ennyire nem tanulnak a történelemből. 😊

Persze a magyar diplomácia meg a poltikusok rengeteg faszságot elkövettek, de most komolyan, Mohácsnál az ellenkező oldalon kellett volna harcolni? 1740-ben, amikor komoly esély volt, szét kellett volna verni a Habsburg Birodalmat, aztán önálló államot csinálni egy teljesen lerongyolódott országban? 1848-ban hallgatni kellett volna az udvarhű ókonzervatívokra meg a fontolva haladókra, hadd maradjon meg még évtizedekig a feudális világ? Az 1930-as, 40-es években hogyan kellett volna máshogy oldalt választani? A németek és az olaszok aláírták a bécsi döntéseket, a nyugati, polgári demokráciák meg nem, mivel szartak bele. Innentől kezdve máris determinálva voltunk.
Kampman
A 2. VH-ban azért volt aki jobban csinálta, lásd akár a jugók, akár Mannerheim és a finnek példáját.

Amúgy egyetértek veled, s én sok egyéb sikerpéldát látok (Erdély, R-szabharc (politikailag rendkivül fontos volt, mégha katonailag tragédia..), Kiegyezés..)
Igor
A magyar politikai elit csak egyszer használta ki 100%-ig az utóbbi 500 évben maximálisan a lehetőségeit, és ez a kiegyezés környékének 2-3 éve volt. Elég szar arány.
iktriad
Szerintem pedig az elmúlt 7 évben.
Sobri Jóska
Max csak azok, akik közel vannak a húsosfazékhoz. Szerintem közép és hosszú távon baromira meg fogjuk szívni ezt a "csodás" korszakot.

Te Sobri, amúgy nem akarod átvenni a hatalmat egy alkotmányos puccsal, és valami jobbat kreálni a nagy többségnek? Szerintem megvannak hozzá a képességeid! Te lehetnél a magyar Donald Trump! Tebow is ezt akarná. 😊

Szerkesztette: iktriad
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
A franciák helyében én is a kétsebességes EU-t tolnám nélkülünk.
Amadeus91
Világos, csak innentől kezdve a véget nem érő kioktatások az összeurópai értékekről, hát hogy mondjam... kissé hiteltelenek, az ezt hangoztató politikusokkal együtt.
Kampman
Milyen európai értékek fedezhetők fel ebben az oly' csodás magyar néplélekben, gondolkodásmódban?
dankodavid
A NER neked nem elég? Az maga az érték! Bayer Zsoltostul, Bencsik Andrásostul. Nah jó, bocs, ez övön aluli volt, megyek hányni, de előtte kihúzok néhány civilt a taknyukon és a vérükön valahonnan.
Vrij6
A kormány iránti utálatotokat (amit megértek) kivetítitek az egész magyar népre (amit már nem).
Kampman
Aaaannyira örülök, hogy megtudhattam, amit gondolok, puszta kivetítés, nyilván köze nincs hozzá a ténynek, hogy minden gátlástalan lopássorozatot, hazugság-és lebukásszériát következmények nélkül követhette el a Tisztelt Kormány, illetve, hogy a gyűlöletbeszédeiket és unióellenes kampányaikat különösebb arcvesztés nélkül megúszhatták.

Te követed el azt a hibát, hogy a a népet az értelmiséggel azonosítod, ignorálva azt a temérdek ostoba, primitív, proli bunkót, aki gyáva kiállni önmagáért és még hírből sem ismeri a szolidaritást, akiknél egy ilyen populista tahó sikeres lehet azokkal a szövegekkel, amiket megenged magának. Szerinted hány igazán európai ország miniszterelnöke maradhatna pozíciójában a nyílt buzizás, csicskázás után?
dankodavid
Meg kéne tanulni elfogadni, hogy erre van igény.
Ez Kádár, Horthy, Ferenc Jóska országa, nekünk bölcs atya kell, egy führer, egy jóságos atyuska, aki dönt és viszi a balhét helyettünk, és kurvára nem egy olyan ország, ahol feleőssek vagyunk a tetteinkért, ahol a kimondott szónak súlya van, ahol a tetteknek következménye, és még sorolhatnám. Fingod nincs a magyar néplélekről - már elnézést a személyeskedésért.
Ez nem bunkóság, primitívség, hanem ez egy torz túlélési taktika, egy rögzült szokás, egy magyar ősösztön.
Ezt lovagolja meg zseniálisan Orbán, és marad nekünk mindörökké, ámen.
Sobri Jóska
de akkor Jóska ne hülyítsük egymást Ójrópával, meg Ójróval, meg piacgazdasággal, amiről te is tudod, hogy itten nem működik, hanem mondjuk csak ki tisztességesen, hogy egy balkáni proli nemzet a miénk, és akkor nincs probléma abból, hogy hülyítjük egymást mindenféle nyugati felzárkózással meg polgárosodással, meg polgári Magyarországgal. Ennyit kérek csak, nevezzük nevén a gyereket. Balkáni proli nemzet. Oszt' jónapot.
Amadeus91
Nem.
Nem mondjuk ki.
Hiába kéred.
Sobri Jóska
ha nem mondjuk ki, nem fogadjuk el, attól még nem változik meg a valóság 😊
Amadeus91
De.
Nézz szét az összesorosozott, összebrüsszelezett országban.
Pont ez a politikai marketing lényege, a "kimondom, és lesz", illetve a "ki nem mondom, és nincs".

több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
A franciák helyében én is a kétsebességes EU-t tolnám nélkülünk.
Amadeus91
Világos, csak innentől kezdve a véget nem érő kioktatások az összeurópai értékekről, hát hogy mondjam... kissé hiteltelenek, az ezt hangoztató politikusokkal együtt.
Kampman
Milyen európai értékek fedezhetők fel ebben az oly' csodás magyar néplélekben, gondolkodásmódban?
dankodavid
A NER neked nem elég? Az maga az érték! Bayer Zsoltostul, Bencsik Andrásostul. Nah jó, bocs, ez övön aluli volt, megyek hányni, de előtte kihúzok néhány civilt a taknyukon és a vérükön valahonnan.
Vrij6
A kormány iránti utálatotokat (amit megértek) kivetítitek az egész magyar népre (amit már nem).
Kampman
Aaaannyira örülök, hogy megtudhattam, amit gondolok, puszta kivetítés, nyilván köze nincs hozzá a ténynek, hogy minden gátlástalan lopássorozatot, hazugság-és lebukásszériát következmények nélkül követhette el a Tisztelt Kormány, illetve, hogy a gyűlöletbeszédeiket és unióellenes kampányaikat különösebb arcvesztés nélkül megúszhatták.

Te követed el azt a hibát, hogy a a népet az értelmiséggel azonosítod, ignorálva azt a temérdek ostoba, primitív, proli bunkót, aki gyáva kiállni önmagáért és még hírből sem ismeri a szolidaritást, akiknél egy ilyen populista tahó sikeres lehet azokkal a szövegekkel, amiket megenged magának. Szerinted hány igazán európai ország miniszterelnöke maradhatna pozíciójában a nyílt buzizás, csicskázás után?
dankodavid
Meg kéne tanulni elfogadni, hogy erre van igény.
Ez Kádár, Horthy, Ferenc Jóska országa, nekünk bölcs atya kell, egy führer, egy jóságos atyuska, aki dönt és viszi a balhét helyettünk, és kurvára nem egy olyan ország, ahol feleőssek vagyunk a tetteinkért, ahol a kimondott szónak súlya van, ahol a tetteknek következménye, és még sorolhatnám. Fingod nincs a magyar néplélekről - már elnézést a személyeskedésért.
Ez nem bunkóság, primitívség, hanem ez egy torz túlélési taktika, egy rögzült szokás, egy magyar ősösztön.
Ezt lovagolja meg zseniálisan Orbán, és marad nekünk mindörökké, ámen.
Sobri Jóska
de akkor Jóska ne hülyítsük egymást Ójrópával, meg Ójróval, meg piacgazdasággal, amiről te is tudod, hogy itten nem működik, hanem mondjuk csak ki tisztességesen, hogy egy balkáni proli nemzet a miénk, és akkor nincs probléma abból, hogy hülyítjük egymást mindenféle nyugati felzárkózással meg polgárosodással, meg polgári Magyarországgal. Ennyit kérek csak, nevezzük nevén a gyereket. Balkáni proli nemzet. Oszt' jónapot.
Amadeus91
Nem.
Nem mondjuk ki.
Hiába kéred.
Sobri Jóska
ha nem mondjuk ki, nem fogadjuk el, attól még nem változik meg a valóság 😊
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
hiszen a tortenelmunknek csak az utolso 500 eve szol arrol, hogy mindig sikerul a rossz oldalt valasztani
dankodavid
Hát ez már a mindenkori szövetségeseink kritikája, hogy ennyire nem tanulnak a történelemből. 😊

Persze a magyar diplomácia meg a poltikusok rengeteg faszságot elkövettek, de most komolyan, Mohácsnál az ellenkező oldalon kellett volna harcolni? 1740-ben, amikor komoly esély volt, szét kellett volna verni a Habsburg Birodalmat, aztán önálló államot csinálni egy teljesen lerongyolódott országban? 1848-ban hallgatni kellett volna az udvarhű ókonzervatívokra meg a fontolva haladókra, hadd maradjon meg még évtizedekig a feudális világ? Az 1930-as, 40-es években hogyan kellett volna máshogy oldalt választani? A németek és az olaszok aláírták a bécsi döntéseket, a nyugati, polgári demokráciák meg nem, mivel szartak bele. Innentől kezdve máris determinálva voltunk.
Kampman
A 2. VH-ban azért volt aki jobban csinálta, lásd akár a jugók, akár Mannerheim és a finnek példáját.

Amúgy egyetértek veled, s én sok egyéb sikerpéldát látok (Erdély, R-szabharc (politikailag rendkivül fontos volt, mégha katonailag tragédia..), Kiegyezés..)
Igor
A magyar politikai elit csak egyszer használta ki 100%-ig az utóbbi 500 évben maximálisan a lehetőségeit, és ez a kiegyezés környékének 2-3 éve volt. Elég szar arány.
iktriad
Szerintem pedig az elmúlt 7 évben.