Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Ezek is valakik??? Ha tudnám hogy kell fényképet linkelni, olyat linkelnék, amit nehéz überelni. 😊
több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Piték vagytok, nekem Navra rendre előre köszönt az egyetemen. (Szerintem kevert valakivel, de akkor is jó érzés)
Amadeus91
Navra rendszeresen bejár anyámék könyvesboltjába, nem költ túl sokat, viszont nagyon udvarias és kedves.
bergerdani
Abszolút normális faszi. Szerintem örül, hogy elkerülhetett innen. Másik kedvenc politikusom a Bodnár Zoltán (MLP), aki full swagbe nyomja a pénzügy előadásokat.
több mint 9 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979
Piték vagytok, nekem Navra rendre előre köszönt az egyetemen. (Szerintem kevert valakivel, de akkor is jó érzés)
Amadeus91
Navra rendszeresen bejár anyámék könyvesboltjába, nem költ túl sokat, viszont nagyon udvarias és kedves.

Mindig jövőre
több mint 9 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979
amúgy lehet néha "közéleti" arcokat is látni itt 😀
Hegyi Iván ott volt 1x mikor ebédeltünk (1300 a menü és egész finom + mennyiség)
2 pohár bor után úgy magyarázta hogy milyen volt a CAmp Nou mintha ő lett volna a főedző a csapatnál 😀
Negritis
Hegyit a Corvin Plazaban láttam sokszor telefonnal a fülén mászkálni.
empty taxi
persze, ott volt a Népszabi az egyik oldalsó bejáratnál, míg ki nem végezték a lapot. De azt hiszem, arra is lakik valahol.

Mindig jövőre
több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
amúgy lehet néha "közéleti" arcokat is látni itt 😀
Hegyi Iván ott volt 1x mikor ebédeltünk (1300 a menü és egész finom + mennyiség)
2 pohár bor után úgy magyarázta hogy milyen volt a CAmp Nou mintha ő lett volna a főedző a csapatnál 😀
Negritis
Piték vagytok, nekem Navra rendre előre köszönt az egyetemen. (Szerintem kevert valakivel, de akkor is jó érzés) a very best az egyik bibós haverom, aki megkérdezte Orbánt, hogy nem mond le esetleg végre.
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 318 — NFL bracket champion '26
amúgy lehet néha "közéleti" arcokat is látni itt 😀
Hegyi Iván ott volt 1x mikor ebédeltünk (1300 a menü és egész finom + mennyiség)
2 pohár bor után úgy magyarázta hogy milyen volt a CAmp Nou mintha ő lett volna a főedző a csapatnál 😀
Negritis
Hegyit a Corvin Plazaban láttam sokszor telefonnal a fülén mászkálni.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 967 — The Mathematician
amúgy lehet néha "közéleti" arcokat is látni itt 😀
Hegyi Iván ott volt 1x mikor ebédeltünk (1300 a menü és egész finom + mennyiség)
2 pohár bor után úgy magyarázta hogy milyen volt a CAmp Nou mintha ő lett volna a főedző a csapatnál 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 318 — NFL bracket champion '26
OFF
a stex kurvajó 😀
Negritis
adom, nem vizezett sört árulnak, ritka kincs ebben a városban!
bergerdani
Ez a hely merre van?
Amadeus91
32-esek terénél a körúton

1 mp-cel Lecsó megelőzött 😊

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Körút és Baross sarok
több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
OFF
a stex kurvajó 😀
Negritis
adom, nem vizezett sört árulnak, ritka kincs ebben a városban!
bergerdani
Ez a hely merre van?
több mint 9 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 967 — The Mathematician
OFF
a stex kurvajó 😀
Negritis
adom, nem vizezett sört árulnak, ritka kincs ebben a városban!
bergerdani
én ebédelni szoktam 😀
de haver szerint a sör jó 😀

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 9 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979
OFF
a stex kurvajó 😀
Negritis
adom, nem vizezett sört árulnak, ritka kincs ebben a városban!

Mindig jövőre
több mint 9 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 967 — The Mathematician
OFF
a stex kurvajó 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
"a Társaság a Szabadságjogokért, a Helsinki Bizottság és a Transparency International azok a szervezetek, amelyeket vissza kell szorítani Magyarországon, mert „mindenféle legimitációs részvétel nélkül akarnak beleszólni a nagypolitikába." "

 index.hu/belfold/2017/01/11/nemeth_szilard_megnevezte_milyen_civileket_akarnak_eltakaritani_az_utbol/
StormST
Vajon a beszédet tett is követi???
NB2
Nem hiszem. Németh Szilárd egy kalapács, nem ő a kéz, aki tartja.
Gyurma Pappa
Én meg tudom.
Németh Szilárd nem a saját gondolatait közvetíti, mert azok nincsenek. Épp ezért nem is jöhetne elő ilyen "felszopással", ha nem lenne vele valami célja a "kéznek".
Lecsó
Csak annyit mondtam, hogy nem hiszem így, ebben a stílusban fognak neki esni a civileknek, láttuk legutóbbi keménykedés is mennyire volt célravezető a norvég alapos sztorinál. A felszopást aláírom, ez agresszív eltakarítást kétlem.
Gyurma Pappa
Én meg emlékszem egy felszopásra. A klasszikusra:
A Stexben vártam a cimborámat, és olvastam, hogy 14 hónapra eltérítik a manyup utalásokat, és addig kitalálják, hogy hogyan kárpótolják a tagokat az őket ért tőkeveszteségért. Ezt még az akkor szóvivő, ma külügy- meg jó Isten tudja milyen miniszter mondta. Valami Szíjártó.
Aztán rá fél évre mehettem nyilatkozni....
Szóval a felszopás az felszopás. A folytatás azon múlik, mennyire áll utána a bré.
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
"a Társaság a Szabadságjogokért, a Helsinki Bizottság és a Transparency International azok a szervezetek, amelyeket vissza kell szorítani Magyarországon, mert „mindenféle legimitációs részvétel nélkül akarnak beleszólni a nagypolitikába." "

 index.hu/belfold/2017/01/11/nemeth_szilard_megnevezte_milyen_civileket_akarnak_eltakaritani_az_utbol/
StormST
Vajon a beszédet tett is követi???
NB2
Nem hiszem. Németh Szilárd egy kalapács, nem ő a kéz, aki tartja.
Gyurma Pappa
Én meg tudom.
Németh Szilárd nem a saját gondolatait közvetíti, mert azok nincsenek. Épp ezért nem is jöhetne elő ilyen "felszopással", ha nem lenne vele valami célja a "kéznek".
Lecsó
Csak annyit mondtam, hogy nem hiszem így, ebben a stílusban fognak neki esni a civileknek, láttuk legutóbbi keménykedés is mennyire volt célravezető a norvég alapos sztorinál. A felszopást aláírom, ez agresszív eltakarítást kétlem.

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 959 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én nem látok itt olyan nagy kérdést. Mi maradt még megszállható a társadalom szerveződései közül? Az állam, önkormányzat, állami vállalatok, az EU-s pénzek, a lerabolható/mozdíhtató piaci elemek nagy része (dohánypiac, földek, takarékszövetkezetek, feldolgozóipar, stb.), a sportirányítás/sportbiznisz már évek óta meg lett szálva, el lett síbolva. A média elfoglalása már majdnem kész, már csak apróságok maradtak itt-ott.

Az a hatalmi logika ami ezt a rezsimet vezérli nem tud leállni. Hova tudnának tovább nyomulni még? Maradtak az olyan kisebb gazdasági/piaci szegmensek mutatóba, amik eddig kiestek a rostán. Mint pl. a vadászat/erdészet, idegenforgalom. Ezeket menet közben felfalják, de már senki se kapja rá fel a fejét. Nagy valószínűséggel a leosztás már itt is megtörtént, a kastélyok, szállók, fürdők már "jó" kézben vannak, csak az új vadászati/erdészeti törvényre várnak.

Maradtak a civil szervezetek, nyomulnak hát efelé. Benne az egyházak felé is. Hol ilyen, hol olyan eszközökkel. Valószínűleg a civil szervezetek (egyházak) között is lesz amelyiket egyszerűen csak meg/elvesznek, amelyiket meg nem sikerül, azokat meg ellehetetlenítik.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
"a Társaság a Szabadságjogokért, a Helsinki Bizottság és a Transparency International azok a szervezetek, amelyeket vissza kell szorítani Magyarországon, mert „mindenféle legimitációs részvétel nélkül akarnak beleszólni a nagypolitikába." "

 index.hu/belfold/2017/01/11/nemeth_szilard_megnevezte_milyen_civileket_akarnak_eltakaritani_az_utbol/
StormST
Vajon a beszédet tett is követi???
NB2
Nem hiszem. Németh Szilárd egy kalapács, nem ő a kéz, aki tartja.
Gyurma Pappa
Én meg tudom.
Németh Szilárd nem a saját gondolatait közvetíti, mert azok nincsenek. Épp ezért nem is jöhetne elő ilyen "felszopással", ha nem lenne vele valami célja a "kéznek".
Lecsó
Utóbbi a valid kérdés.
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
"a Társaság a Szabadságjogokért, a Helsinki Bizottság és a Transparency International azok a szervezetek, amelyeket vissza kell szorítani Magyarországon, mert „mindenféle legimitációs részvétel nélkül akarnak beleszólni a nagypolitikába." "

 index.hu/belfold/2017/01/11/nemeth_szilard_megnevezte_milyen_civileket_akarnak_eltakaritani_az_utbol/
StormST
Vajon a beszédet tett is követi???
NB2
Nem hiszem. Németh Szilárd egy kalapács, nem ő a kéz, aki tartja.
Gyurma Pappa
Én meg tudom.
Németh Szilárd nem a saját gondolatait közvetíti, mert azok nincsenek. Épp ezért nem is jöhetne elő ilyen "felszopással", ha nem lenne vele valami célja a "kéznek".
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
"a Társaság a Szabadságjogokért, a Helsinki Bizottság és a Transparency International azok a szervezetek, amelyeket vissza kell szorítani Magyarországon, mert „mindenféle legimitációs részvétel nélkül akarnak beleszólni a nagypolitikába." "

 index.hu/belfold/2017/01/11/nemeth_szilard_megnevezte_milyen_civileket_akarnak_eltakaritani_az_utbol/
StormST

„mindenféle legitimációs részvétel nélkül akarnak beleszólni a nagypolitikába." "


Értelmetlen... Mint Németh Szilárd maga...
Nyelvtanilag is, meg logikailag is.
Nekem pl milyen "legitimációs részvételem" van, ami okán beleszólhatok a nagypolitikába? Elmúltam 18. Kb ennyi.
Gondolta szegény, hogy kiáll, oszt jól megmondja, néhány idegen szót is beleszőve, mert úgy komolyabbnak hangzik... Hát ez sikerült.
Sajnos a tettek, amik követik majd, azok nem Németh képességeivel lesznek arányosak, mert akkor nem aggódna senki.
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
Közben:

 index.hu/kulfold/2017/01/11/trump_putyin_brit_kem_35_oldalas_jelentes/

=

 www.imdb.com/title/tt0056218/

több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
"a Társaság a Szabadságjogokért, a Helsinki Bizottság és a Transparency International azok a szervezetek, amelyeket vissza kell szorítani Magyarországon, mert „mindenféle legimitációs részvétel nélkül akarnak beleszólni a nagypolitikába." "

 index.hu/belfold/2017/01/11/nemeth_szilard_megnevezte_milyen_civileket_akarnak_eltakaritani_az_utbol/
StormST
Vajon a beszédet tett is követi???
NB2
Nem hiszem. Németh Szilárd egy kalapács, nem ő a kéz, aki tartja.

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 959 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tehát ha valami civil förmedvény lehoz valami baromságot az országról és azt átveszi egy média nyugaton, az nem a lejáratás? Lehet csak én hallok hülye dolgokat kinti emberekről...NB2
Az a probléma, hogy csak nézőpont kérdése, hogy Te is civil förmedvény vagy-e vagy sem. Szóval vagy úgy gondolod, hogy Te döntöd el, hogy mi a jó és mi a rossz és akkor saját jogon "rendet raksz" ... és akkor beállsz a Fideszt támogatók sorába. És úgy általában minden autoriter hatalom támogatójának sorába.

Ha viszont komolyan veszed, hogy te is függetlenül, szabadon akarsz gondolkodni, és elfogadod, hogy ennek az az ára, hogy másnak is lehet véleménye (akkor is ha esetleg hibás), akkor viszont egy ilyen megnyilvánuláskor, mint ezé a miniszteré nem a TASZ-nak és hasonló "nemszeretem, kitakarítandó" szervezeteknek kéne először eszedbe jutnia, hanem a saját magad, a saját függetlenséged. Mert neked az a fontos. Az, hogy Te független lehess, akkor is, ha annak az az ára, hogy van pár ilyen-olyan szervezet, amelyik (szerinted) hülyeségeket hablatyol.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 959 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azért érdekelne, hogy lehet lejáratni egy országot. És főként ki elött? Törökország le van járatódva? Vagy Oroszország? Esetleg Örményország? Kína? Vagy majd most Trump által az USA? Venezuela? Uganda? Thaiföld?Sobri Jóska
Lejáratódni sokféleképpen lehet. Úgy is lehet, ha nem is a küldöld "nézi le az országot", hanem szimplán én magam érzem szarul magamat, ha külföldi társaságban szóba jön a téma. Annak idején (még a rencörváltás előtt) egyetemistaként Angliába jártunk nyári munkára, és én mindig kicsit szégyelltem magam, amikor az ország, vasfüggöny, stb. szóba jött. És baromi büszke voltam, amikor odakint dolgozva jöttek itthonról a hírek, hogy kiengedtük a kelet-németeket, hogy tüntetések vannak, stb. Érdekesebbek, izgalmasabbak is lettünk akkor. Rengetegen jöttek oda hozzánk, érdeklődően, kíváncsian, és egyértelműen elismerően, pozitívan. Nagyon jó érzés volt. (Mostanában már business miatt megyek időnként, kevesebbet jön szóba a politika/közélet mint annak idején, nem is vagyunk már érdekesek. De azért mostanában megint kicsit feszengek, amikor szóba jön az ország, mert nincs jó válaszom arra, hogy mi folyik nálunk és miért. A viszonyainkat nem értik, nem tudom elmagyarázni az okokat, számukra onnan nézve meg szürreális az egész. Így leginkább csak a vállamat vonogatom.)

Egyébként a fordítottja is megesik, a presztízse is nőhet egy országnak. Annak idején szintén a rendszerváltás hajnalán egyetelmistakén pl. Lengyelországnak nagy volt a presztízse a köreinkben a solidarnoszty miatt. Csapatostul jártunk ki nyaranta "beleszagolni az ellenállás légkörébe". Az egyetemi szobánkban kint volt a zászlajuk (a solidarnosty), amit ottani tüntetésen szereztünk és táska mélyén csempésztünk haza.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 29 037 — nabege2@yahoo.com
"a Társaság a Szabadságjogokért, a Helsinki Bizottság és a Transparency International azok a szervezetek, amelyeket vissza kell szorítani Magyarországon, mert „mindenféle legimitációs részvétel nélkül akarnak beleszólni a nagypolitikába." "

 index.hu/belfold/2017/01/11/nemeth_szilard_megnevezte_milyen_civileket_akarnak_eltakaritani_az_utbol/
StormST
Vajon a beszédet tett is követi???
több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 29 037 — nabege2@yahoo.com
Ha az anyaföld meg a nemzet szent, akkor pont a nyelv ne legyen az?
Pláne hogy helyesírás ellenőrző is van...
Tudom, nyelvtan náci vagyok, de mostanában divat mindenféle nácinak lenni, szóval én ezt választottam idénre....
Lecsó
Pedig szoktam rá figyelni...És tudod miért nem húzta alá? Mert mind helyes😊 Csak úgy ott épp nem😊