Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 11 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 86 045 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Bekerültünk(mit bekerültünk, John Oliver velünk kezdte! 😀) az eheti Last Week Tonightba a netadóval és a tüntetésekkel ellene. Érdemes felkutatni a neten és megnézni.
több mint 11 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Különben is, van egy régi magyar mondás, hogy a Harrach rossz tanácsadó........csi77
ez fájt... 😀😀😀
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
több mint 11 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 9 394 — Bears & Illinois fan
laccoo74
a KDNP azért vicces, mert egy mesterségesen életben tartott valami, tele olyan kiváló emberrel, mint Harrach "Nekem Jár A Fizetés Melletti Nyugdíj, A Közalkalmazottak Meg Bekaphatják" Péter, meg az a köcsög Rétvári, aki mindenbe beleszól, amihez kurvára semmi köze - meg amúgy fingja sem.

addig játszanak a homokozóban, amíg Vitya nem dönt úgy, hogy már eleget vizeltek bele, addig is csak az eggyel több baráti frakció miatt léteznek.slowmotion
Különben is, van egy régi magyar mondás, hogy a Harrach rossz tanácsadó........

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 166 — Cowboys fan
laccoo74
a KDNP azért vicces, mert egy mesterségesen életben tartott valami, tele olyan kiváló emberrel, mint Harrach "Nekem Jár A Fizetés Melletti Nyugdíj, A Közalkalmazottak Meg Bekaphatják" Péter, meg az a köcsög Rétvári, aki mindenbe beleszól, amihez kurvára semmi köze - meg amúgy fingja sem.

addig játszanak a homokozóban, amíg Vitya nem dönt úgy, hogy már eleget vizeltek bele, addig is csak az eggyel több baráti frakció miatt léteznek.
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
Ez azért officiálisabb:

Nulla forint szép kis álom
konszenzusba applikálom
menni fog majd korrekt áron
megvan rá már a barátom

nyomda is kell s szóróanyag
a jó magyar sose hanyag
minden haver majd jól jár
ha a nemzet konzultál

700 forint megspórolva
sok komcsi segg kiporolva
ismét boldogság, dáridó
Nemzeti Konzultáció!Sobri Jóska
Hàtez csak a bèvonal fűzfapoetizmusa, a viktoriànus igaz szürrèàlizm!
😉


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
 mno.hu/gazdasag/vasarnap-bezarnak-a-boltok-1256010

Lehet menni a Tesco pénztárosoknak is templomba.Csak az a kérdés, hogy miből dobnak a perselybe?laccoo74
Meccsre kell majd menni.
(Honvéd-Fardin 300 néző! Találjunk ki valamit.)

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 408 — #NoStress
Ez azért officiálisabb:

Nulla forint szép kis álom
konszenzusba applikálom
menni fog majd korrekt áron
megvan rá már a barátom

nyomda is kell s szóróanyag
a jó magyar sose hanyag
minden haver majd jól jár
ha a nemzet konzultál

700 forint megspórolva
sok komcsi segg kiporolva
ismét boldogság, dáridó
Nemzeti Konzultáció!

több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
Ódaabólponthunemzetikonzultàciójàba

Olybà lesz a konzultàns
A materiàlis virulencia
Csekkfüzetbeszőtt àlma

Írjatok, ha akarok

Osztódjatok meiózis fiai, tik
Mer a betevőt, majd kiveszik
S a mitózis nem termèkenyít

Sokasodjatok e szőrgolyón

Làbhoz igazodj

Mer hamàr fölűl a Pàva
Alant a víznek àrja
Azèr a víz...
H2O
Bizony mondom nèktek...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 9 394 — Bears & Illinois fan
Nem tudom, hogy ki a bowl.hu Orbán Viktorja, de köszönöm a kinevezést a bowl.hu Deutsch Tamásává, és a netadóról szóló bowl.hu Nemzeti Konzultáció vezetőjévé.
A felkérést gondolkodás nélkül elfogadom, és ígérem, hogy a Konzultációt, ami a rendszerváltás óta a kegnagyobb lesz, és jelentőségében csak a honfoglaláshoz és az ónodi országgyűléshez mérhető, gördülékenyen levezénylem.
Ez egy igazi win-win szituáció, én is jól járok, és a kormány is.
Persze nem akarok álszent lenni, nincs olyan, sok millió embert elérő Konzultáció, amit nulla forintból meg lehet csinálni. De például egy mobilalkalmazást elképzelhető, hogy érdemes rá csinálni. Persze ha van önként jelentkező, aki megcsinálná, az a legjobb, de ha valaki korrekt áron lefejlesztené, arra érdemes lehet költeni, mert ezzel rengeteg emberhez eljuthatna a dolog.
Ha meg nincs, majd találok.
Isten engem úgy segéljen!
Éljen Magyarország, éljen a Konzultáció!Sobri Jóska
Ha nem tudnám, hogy komolyan írod, még azt hihetném, hogy idétlenkedsz.....

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Nem tudom, hogy ki a bowl.hu Orbán Viktorja, de köszönöm a kinevezést a bowl.hu Deutsch Tamásává, és a netadóról szóló bowl.hu Nemzeti Konzultáció vezetőjévé.
A felkérést gondolkodás nélkül elfogadom, és ígérem, hogy a Konzultációt, ami a rendszerváltás óta a kegnagyobb lesz, és jelentőségében csak a honfoglaláshoz és az ónodi országgyűléshez mérhető, gördülékenyen levezénylem.
Ez egy igazi win-win szituáció, én is jól járok, és a kormány is.
Persze nem akarok álszent lenni, nincs olyan, sok millió embert elérő Konzultáció, amit nulla forintból meg lehet csinálni. De például egy mobilalkalmazást elképzelhető, hogy érdemes rá csinálni. Persze ha van önként jelentkező, aki megcsinálná, az a legjobb, de ha valaki korrekt áron lefejlesztené, arra érdemes lehet költeni, mert ezzel rengeteg emberhez eljuthatna a dolog.
Ha meg nincs, majd találok.
Isten engem úgy segéljen!
Éljen Magyarország, éljen a Konzultáció!Sobri Jóska
elénekeljük a Sobri-himnuszt?
TM, sutianap
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 408 — #NoStress
Nem tudom, hogy ki a bowl.hu Orbán Viktorja, de köszönöm a kinevezést a bowl.hu Deutsch Tamásává, és a netadóról szóló bowl.hu Nemzeti Konzultáció vezetőjévé.
A felkérést gondolkodás nélkül elfogadom, és ígérem, hogy a Konzultációt, ami a rendszerváltás óta a legnagyobb lesz, és jelentőségében csak a honfoglaláshoz és az ónodi országgyűléshez mérhető, gördülékenyen levezénylem.
Ez egy igazi win-win szituáció, én is jól járok, és a kormány is.
Persze nem akarok álszent lenni, nincs olyan, sok millió embert elérő Konzultáció, amit nulla forintból meg lehet csinálni. De például egy mobilalkalmazást elképzelhető, hogy érdemes rá csinálni. Persze ha van önként jelentkező, aki megcsinálná, az a legjobb, de ha valaki korrekt áron lefejlesztené, arra érdemes lehet költeni, mert ezzel rengeteg emberhez eljuthatna a dolog.
Ha meg nincs, majd találok.
Isten engem úgy segéljen!
Éljen Magyarország, éljen a Konzultáció!

több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979
 mno.hu/gazdasag/vasarnap-bezarnak-a-boltok-1256010

Lehet menni a Tesco pénztárosoknak is templomba.Csak az a kérdés, hogy miből dobnak a perselybe?laccoo74
elmegy az édesanyja picsájába ez a büdös álkeresztény bagázs egytől egyig. egy példa: tesómmal a vasárnapi fizetés nélkül egész konkrétan tönkremegyünk.

Mindig jövőre
több mint 11 éve
NB2 New England Patriots 29 057 — nabege2@yahoo.com
VIKTOR!!! Emiatt nem munkahelyek lesznek, hanem munkahelyek szűnnek meg!
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
 mno.hu/gazdasag/vasarnap-bezarnak-a-boltok-1256010

Lehet menni a Tesco pénztárosoknak is templomba.Csak az a kérdés, hogy miből dobnak a perselybe?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 408 — #NoStress
Ez a netadó színtiszta tömegmanipuláció, gumicsont a médiának, hogy ezen pörögjetek, miközben a valóságban megnézheted te is, hol mozdul ennél jóval nagyobb pénz, szépen, csendben.
Végtére is megannyi filmben láthattuk, hogy elöl ketten balhét csinálnak, hátul meg beslisszol a banda, és elorozzák a zajban amit szeretnének.
 www.torvenyfigyelo.hu/torvenyjavaslatok.php
Lehet tippelgetni, hogy melyik a "hátsóajtó".Sobri Jóska
Ma hatodjára, megint igazam van. Hánem? De!

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
VIKTOR VIKTOR VIKTOR bocsánat: HABONYÁRPI HABONYÁRPI HABONYÁRPI.

Új megerősödött a tétel: nem kell ide valódi politika, elég ha megy a kommunikáció

több mint 11 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 134 — Bears fan
Idénre vége is a netadó körüli mizériának.

Majd januárban jól megnemzetikonzultálják, és jöhet megint.cartman023
Hátha a csürhe nem fog kimenni tüntetni a tél közepi fagyokban.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 11 éve
cartman023 Indianapolis Colts 1 017
Idénre vége is a netadó körüli mizériának.

Majd januárban jól megnemzetikonzultálják, és jöhet megint.
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
1990 LXV. Nagykedvenc 😀 😀


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Félre ne értsd, nem személyeskedni akartam vagy akár megkérdőjelezni, amit írtál, de még mindig nem látom se tőled se gabtsi-tól az ellenérveket Jan szavaira. Sőt tulajdonképpen ugyanazt írjátok, nyugaton többet lehet keresni, ezáltal könnyebb érvényesülni, mely csak azt mutatja, hogy mennyire pénzcentrikus a mai világ, és nem azt, hogy egyes nemzetek szellemileg vagy hozzáállásban fejlettebbek lennének másoknál.

Mutassatok nekem egy Magyarországnál rosszabb gazdasági helyzetben levő országot, ahol jobb a társadalmi helyzet (vagy egy jobban szituáltat, ahol rosszabb)... Ennek a kirakósnak a politika csak egy eleme, a világ berendezkedése pedig a II. VH (vagy inkább az első?) óta állandó, és változni se fog egyhamar.

baggio
Ne az abszolút értéket nézd, hanem azt, hogy miként álltunk pl 2002ben 5-6 évnyi elfogadható politikai teljesítmény után, például a környező országokhoz, vagy a baltikumhoz képest, és akkor nézzük meg a mai helyzetet. Ez nem egyedül Orbán hibája, de azóta az összes irányzat a kádári reflexekre operál és ennek ez az eredménye. Ha én kritizálom a teljesítményt akkor az az adottságokat, lehetőségeket figyelembe véve elért eredmény, a gazdaságban, a kultúrában, az oktatásban és akar az egészségügyben.

Nem mondok újat azzal hogy nem állunk jól.

Moralizalni nem érdemes, a világ nem pénz, hanem jólét centrikus. Abban az értelemben hogy az emberek döntő része nem azért hajtja a pénzt, hogy legyen hanem hogy minőségi életet tudjon élni, szabadon. Persze vannak akiknek ez nem fontos, az is elfogadható. De ahogy te is utaltal rá, a nehezen megkeresett pénzedet te sem egy mozambiki árvaházban vagy a Himalájában egy kolostorban meditalasra koltotted el, hanem pl a South Beachen. Ilyenek vagyunk, élmény kell.

És én haragszom azokra akik nem teremtenek olyan körülményeket, hogy ennél is minőségibb életet elhessunk és itt nem a bevételre gondolok.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Csak egy kèrdès a kollègàd testvère Californiàban is el tudta volna vègezni az egyetemet? Tudom, hogy gonosz de mèr termèszetes, hogy az jàr, csak úgy. Meg azèr tizezredszer is elmondom, itt a fő problèma a diplomàs fizetèsek arànya melósokhoz kèpest. De azt a tüntetèst nèznèd majd meg mikor valaki ki mernè hirdetni - nyugdíj x2 kètkezi x2 diplomàs. Ugyanaz a szaki aki leszàmlàz xezret plusz kiszàllàsi díjat nagyon nagyon bepöccenne mikor mongyuk elővennèm a szàmlatömböt gyógyszerèszi gondozàsèrt, csinàljam meg ingyen! Ja akkor nincs gondozàs babàk...sutianap
A válasz természetesen: nem.Kint nem tudott volna egy komoly egyetemet elvégezni, hacsak nem kap ösztöndíjat. De tételezzük fel, hogy nem volt annyira tehetséges, de nem.
Viszont én nem gondolom, hogy bármiféle ingyenes felsőoktatás csak úgy járna. (Arról nem is beszélve, hogy ugyebár semmi nincs ingyen, csak maximum az adómból fizetik) Pont azért sem gondolom, hogy az ország jó irányba haladna, mert itt azzal lehet választásokat nyerni, hogy rezsit csökkentünk, meg 300Ft-os vizitdíjakat takaríthatunk meg. Ebből van nekem elegem. Nyugaton azt mondják, hogy tessék itt van egy fizetés és az alapszintű ellátásokon kívül gondoskodj magadról. Itt nálunk hiába fizetem 17 éve a TB-t (nem keveset) velem egy időben odamegy az is , aki soha életében nem fizetett. És ha már úgy hozza a sors, hogy neki van mondjuk 300eFt-ja a protézisre, akkor hamarabb is fog ellátást kapni, mint én aki milliókat tettem már be.
Persze a 3 millió nyugdíjasnak meg kell adni ami jár, hiszen komoly szavazóbázis, de tényleg valahol ott lenne a reális, ahol írod. Viszont nem erre hajaz a mostani rendszer, ahol folyamatosan csak azt nézik, hogy mi van ingyen, mert az nekünk jár. A másik oldalon meg befizetés nincs, mert adót csalni tökös dolog...Klaci79
Hàt jó szöveg ez az adómból fizetik, de ez a demokràcia àra, nagyon nagy mèrtèkű az újraelosztàs, sőt jó helyen csurran cseppen, mondjuk nevezzük kleptokràciànak. Csak nyugatabbra kifinumoltabbak a módszerek, nem egyből zsebbe. Mongyuk hàny stadiont húzatott fel az NFL a sajàt pènzèből, s mekkora a beinvesztàlt àllami rèszesedès? A mindenki pènze, tulajdonkèppen a senki pènze. Èn is szívesebben èlnèk egy miniatürizàlt àllamban, de hogy kezded? Először leèpíted az apparàtust, aztàn csökkented az adókat? Ó mikor a kleptokratàk mèg több zsèhez jutnak, majd akkor logikusan visszavàgjàk a bevèteli oldalt? Asszem ha èn lennèk a forradalom esze, akkor megszüntetnèm az áfavisszaigènylèst, majd levàgnàm egyszàmjegyűre a forgalmi adót, s rögtön kibukna, hogy hàny kèzen-közön megy is àt az àru, mer amit soxor pakolnak az dràgàbb lenne, de mingyàr jön Gyurma azt leszedi a fejem...
Az eu-tàmogatàs meg egyenesen a kleptokràcia paradicsoma nègyszàzötvenezer szentistvànszobort követő tèrkőhullàmonàtívelő fürdőhotelèpítő atyaúristensèg egy kurva forgàcsüzemet nem húztakföl mer azt csak svèdorszàgban tudnak rendesen.sutianap
Most csak röviden, mert már nagyon késő van 😊
De teljesen egyetértek abban, hogy az áfával kellene valamit csinálni. Én helyette inkább az ingatlant adóztatnám (nem magas kulccsal, és azt hagynám az önkormányzatoknál.) Bár nálunk az önkormányzatiság se létezik igazán, mert röhejnek tartom, hogy egy milliárdos hiányt maga előtt görgető települést az állam mentsen meg. És ezek után persze a településvezetők még boldogan maradhatnak a posztjukon. Röhej az egész....
több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 699 — Steelers fan
cartman023
van bizony. Kiskorban elkezdik - játék szintjén - megértetni a gyerekekkel a demokrácia alapjait, a társadalom működését. Lásd oktatási módszerek is, a legtöbb feladat 6-8 főre optimalizált csoportos "project", egész kicsi kortól. Persze ehhez az oktatási módszerhez kurva sok lóvé kéne.
Egyébként ömlenghetek arról, hogy ez milyen fasza meg minden, de úgy sem fogja senki sem megérteni, amíg nem költözik ki és húz le kint 1-2 évet. Ég és föld, csak tanácsolni tudom, hogy mindenki menjen ki egy kicsit nyugatra, akár mosogatni is. Tudom, hogy kurva nehéz elindulni, stb, nem kell a sav.Amadeus91
Voltam kint 2 évet, fölmarkoltam a lóvét és hazajöttem, mert nem volt fasza.

Már régebben leírtam itt; ha nem vezető beosztásba mész ki, vagy nem nagy presztízsű szakmába (orvos, mérnök stb...) akkor ugyanolyan sima "auslander" leszel a szemükben mint az arabok, albánok, bosnyákok, stb... és ugyanúgy is kezelnek.
Hátrányosan megkülönböztetnek a helyi munkaerővel szemben (vagy ugyanazért a munkáért kevesebb pénz, vagy ugyanannyi pénzért több munka) és egyáltalában véve az élet minden területén másodrendű polgár leszel. Cserébe pontosan ötszöröse volt a kinti fizetésem az itthoninak. Ezt kell mérlegelni, nem a nagy maszlagot a demokrácia állapotáról.Jan
bullshit. Én vendéglátóban voltam kint, elsősorban konyhai kisegítésben, ami finoman szólva sem a totemoszlop teteje. Most lehet vagy engem szerettek, mert a származásom miatt német vezetéknevem van, vagy én voltam überlibernyák vidéken (München, Lipcse, Berlin), de nem éreztették velem soha, hogy kevesebb lennék. Fenntartom, lehet én vagyok kivételes eset, mondjuk tény, hogy a komfortérzeten sokat dob, ha tudsz egy kicsit mekegni a célország hivatalos nyelvén.

Amadeus91
Valamikor régebben hosszabban kifejtettem, hogy mit gondolok erről a témáról. Nem érdemes újra megfogalmaznom, mert pontosan ugyanígy gondolom most is. Ha érdekel, itt találod:

https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
OFF topik - Egyéb témák | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.