Politika
63 feliratkozó
több mint 11 éve
Már megint beengedted a KDNP-t az életedbe!Érdekes lenne látni erről egy kimutatást, hogy a szupermarketek térnyerésével hány kis kereskedés csődölt be konkrétan ez miatt, ez hány munkanélkülit generált, majd ezekután a multik hány munkahelyet teremtettek és ez a lépés ismét hány munkanélkülit fog a piacra küldeni... mindenesetre kötve hiszem, hogy azt a kb 20000 embert akinek emiatt megszűnik az állása lázár paciék mind feltudják venni vagy taki bácsiék újra kis boltok ezreit fogják megnyitni a telepen...peachmeg amúgy is, fogja a faszom 400ért megvenni a táblás milkát a tömb aljában lévő éjjel-nappaliban, ha a mocskosnyugatiliberáliszsidómultinál 260 csak. Sorry. Maximum nem vasárnap megyek a plázába, hanem szombat este 10-ig. CBA-ba akkor sem vagyok hajlandó bemenni. (amúgy is szar)
Magát az elvet nem értem, hogy mi a fasznak kéne már megint az államnak ennyire belerongyolnia a magánéletembe. Ott vásárolok ahol akarok és akkor, amikor akarok. Ha vasárnap a WestEndben, akkor vasárnap a WestEndben és nem Józsi néni kisboltjában. Mise meg van mindennap, nem ellenérv.Amadeus91
Ne tedd! 😉
több mint 11 éve
persze, ilyen kimutatás eddig még senkinek nem jutott eszébe xDtudatosvasarlo.hu/sites/tudatosvasarlo.hu/files/a_hipermarketek_hatasai.pdf

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Érdekes lenne látni erről egy kimutatást, hogy a szupermarketek térnyerésével hány kis kereskedés csődölt be konkrétan ez miatt, ez hány munkanélkülit generált, majd ezekután a multik hány munkahelyet teremtettek és ez a lépés ismét hány munkanélkülit fog a piacra küldeni... mindenesetre kötve hiszem, hogy azt a kb 20000 embert akinek emiatt megszűnik az állása lázár paciék mind feltudják venni vagy taki bácsiék újra kis boltok ezreit fogják megnyitni a telepen...peachmeg amúgy is, fogja a faszom 400ért megvenni a táblás milkát a tömb aljában lévő éjjel-nappaliban, ha a mocskosnyugatiliberális
Magát az elvet nem értem, hogy mi a fasznak kéne már megint az államnak ennyire belerongyolnia a magánéletembe. Ott vásárolok ahol akarok és akkor, amikor akarok. Ha vasárnap a WestEndben, akkor vasárnap a WestEndben és nem Józsi néni kisboltjában. Mise meg van mindennap, nem ellenérv.
több mint 11 éve
Érdekes lenne látni erről egy kimutatást, hogy a szupermarketek térnyerésével hány kis kereskedés csődölt be konkrétan ez miatt, ez hány munkanélkülit generált, majd ezekután a multik hány munkahelyet teremtettek és ez a lépés ismét hány munkanélkülit fog a piacra küldeni... mindenesetre kötve hiszem, hogy azt a kb 20000 embert akinek emiatt megszűnik az állása lázár paciék mind feltudják venni vagy taki bácsiék újra kis boltok ezreit fogják megnyitni a telepen...
...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 11 éve
Ja ès semmi se lett olcsóbb a szupermarketektől.

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Èn ott fogok sírni a hatàron mikó kivonul a tecsó.Mer mikor nem vót tecsó, nem volt kereskedelem?
Vajon mellik a nagyobb volumen mikor a tecsó miatt bezàrt boltok engedtèk el a munkaerőt, szakkèpzettet vagy a tecsó dolgozók elengedèse?
Tènyleg nèha nem àrtana gondókozni.
Mer mongyuk hàny tecsót, spart, plàzàt èpítettek önerőből? Ez a húzàs mèg mindig a külföldi nagybankoknak szól.
Én mint kiskeres örülök.
Mongyunk lett vóna egyszerűbb is, mongyuk az ingyenes tömegközlekedès megszüntetèse, de abból vèrfürdő lenne....

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Kíváncsi vagyok mikor fog lemondani Varga Mihály.Schleck😀😀😀
Addig állj fél lábon!
több mint 11 éve
www.parlament.hu/irom40/01914/01914.pdfNem csak a vasárnapi zárva tartás érdekes, hanem ez is : "kereskedelmi napokon 6 órától 22 óráig tarthat nyitva", szóval lőttek a 0-24-es Tesconak is.
több mint 11 éve
engem mondjuk két valami érdekelne.első kérdésnél nem az a kérdés sztem, hogy bírják-e, hanem, hogy megéri e. szóval hogy a teszkó sok (kisebb) városban az egyetlen hipermarket, ahol mondjuk olcsóbb, akár saját márkás termékeket lehet venni. a kérdés, hogy ha tényleg kivonulnak, akkor ki veszi át ezeket és, hogy nekik is megéri-e majd. hiszen a teszkó akkora volument generál, hogy olyan árszintet is képesek tartani (beszerzésen), ami lehetővé teszi, hogy nem akkora forgalmú helyeken is eredményt termeljenek, vagy olyan kis veszteséget, ami más egységből finanszírozható, a volumen megtartása érdekében. ezt nem biztos, hogy más át fogja vállalni, és azok szívnak akinél nincs akkora piac, hogy más is be tudjon lépni.
az egyik kérdéskör az, hogy feltételezve azt, hogy a kenyeret meg parizert meg mindent akkor is meg kell vennie a zembereknek, ha mondjuk a teszkó vagy az osan vagy a spár kivonul Magyarországról:
1a. hogyan veszik fel aCBA-kmegmaradó boltok a terhelést? (értem ezalatt a rendelés mennyiségét, a polcok alapterületét stb)
1b. ha feltételezzük, hogy ezzel mondjuk Lázárék (nem a lézeres, hanem a lovas) járnak jól, és hozzájuk megy át a többletforgalom, akkor vajon ők ugyanúgy tudják majd állni az ezzel járó megnövekedett felügyeleti díjat?
slowmotion
a másik kérdés nem kérdés, mert a CBA, a COOP vagy a Reál franchise rendszerben működik, különböző adóalanyokkal. ha van olyan (márpedig van), aki több üzletet visz, és ezáltal nagy forgalmat generál, akkor őt érintheti a dolog, mert átlépi a sávhatárt. de csak addig amíg mondjuk külön jogi személyekbe át nem szervezi a kereksedést. ezt a nagy multik nem tudják megtenni.
sőt olyan lehetetlen dolgokról is szó van, hogy veszteséges áruházat zárni kell.
ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
hvg.hu/kkv/20141106_KDNP_A_kormany_tamogatja_a_vasarnapi_zarvAkkor valahogy csak átnyomják.
Ennyire erős lenne a kdnp?
több mint 11 éve
Ha nem tévedek nagyot, akkor régmúlt időkben így nevezték kicsiny hazánkban a hét utolsó napját:VÁSÁRnap!
több mint 11 éve
index.hu/gazdasag/2014/11/06/kiskereskedok/engem mondjuk két valami érdekelne.
ez lesz még egy szép történet, ha már a múltkor a magánérdekeknél tartottunk.
nem egy forrásból hallottam már, hogy a tesconak ez lesz az utolsó csepp, és ha magyarország legnagyobb privát munkáltatója kivonul, annak lesz viszhangja.gabtsi
az egyik kérdéskör az, hogy feltételezve azt, hogy a kenyeret meg parizert meg mindent akkor is meg kell vennie a zembereknek, ha mondjuk a teszkó vagy az osan vagy a spár kivonul Magyarországról:
1a. hogyan veszik fel a
1b. ha feltételezzük, hogy ezzel mondjuk Lázárék (nem a lézeres, hanem a lovas) járnak jól, és hozzájuk megy át a többletforgalom, akkor vajon ők ugyanúgy tudják majd állni az ezzel járó megnövekedett felügyeleti díjat?
1c. vagy ha nem tudják állni, akkor majd megalkotnak egy új törvényt, amivel elengedik a tartozásukat? (jó, ez nem kérdés, hanem józan várakozás)
1d. vagy a kérdés inkább az, hogy akkor mi a faszért kell trükközni a felügyeleti díjjal? (persze ez sem kérdés, hiszen a cél a kiskereskedelmi forgalom saját érdekkörbe vonása)
a másik kérdéskör pedig, hogy ha a zEU esetleg ezt nem nézi jó szemmel, és mindenféle imperalista kapitalista liberáljudeobolsevik indoklásra hivatkozva felfüggesztik az összes támogatást, akkor mi a faszból fog bármi is épülni Magyarországon, ha azt feltételezzük, hogy zEU-s pénzek ígérete nélkül itt még gondolkozni sem kezdenek el komolyabb fejlesztéseken?
több mint 11 éve
Neten találtam forrás nélkül, szabadversben:Mihály, engem kitiltottak Amerikából.
Tikiltották, kedves Ildikó, a Marikából?
Antal! Most hallottam, hogy totikilták az Ildikót, a Karimából.
Te Sándor, azt mondja a Mihály, hogy a ládikót kolitokátolták a Rimókából.
Képzeld János, állítólag idálkót tokálotítottak mert irombákolt.
Idálkót?
Talán mégis likadót.
De miért a likadót? Mert inombákolt?
Inomba likadót, gondolom, szólok a Főnök bajtársnak.
Viktor, baj van, azt hiszem. Bevotilták az inemboki ladót.
Mit kell bevezetni, János? Az internetadót?
több mint 11 éve
index.hu/gazdasag/2014/11/06/kiskereskedok/ez lesz még egy szép történet, ha már a múltkor a magánérdekeknél tartottunk.
nem egy forrásból hallottam már, hogy a tesconak ez lesz az utolsó csepp, és ha magyarország legnagyobb privát munkáltatója kivonul, annak lesz viszhangja.
ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
Hát, Vida szerint ők 5-en vannak, akkor egy valaki még odaférhetett. Szerintem Heim az.

több mint 11 éve
Már csak az a kérdés, hogy mikor köpi el valaki a többi nevet. Meg hogy lesz-e közöttük valamilyen nagyobb halacska.
több mint 11 éve
Írtam pár hónapja, hogy a "Csillagok háborújának" (Orbán-Simicska-ésatöbbiek) legjobb fejezetei csak most következnek. Bár ennyire szórakoztató részletekre nem számítottam. Popcornt, chipset bekészítettem. És nyugalom, átlag magyar állampolgár a hőzöngésen/felháborodáson kívül semmit nem fog érezni ebből. Bárki lenne odafent, ugyanennyire lenne korrupt. Stay tuned, the best is yet to come.

több mint 11 éve
Felmerült Vida neve (kiszivárogtatták). Varga körüljárta a témát és feltételezte, hogy Vida szólna neki, de Vidát még véletlenül se kérdezte meg (még megmondta volna, hogy de, amit amúgy valószínűleg meg is tett). Inkább basztatták az USÁ-t bizonyítékokért és naívan bíztak abban, hogy semmi nem fog kiderülni. Mekkora politikusok már ezek! Semmiből nem tanulnak?!Az ellenzék meg: "Vida monnyon le!!" Miért? Mert az USA korrupcióval gyanúsítja. Ja, akkor mindenképp. A szuverenitás és a jogállamiság jegyében. Plusz ártatlanság védelme.
Fogyatékosok!
"Ezért tart itt ez az ország!" továbbá "Hogy nem tudsz, bazmeg a kurva istenit, egy jó döntést hozni, bazmeg. MB2-es fudbalisták, a faszomat már!" ( www.youtube.com/watch?v=DPT-tHEd28c#t=8s)
:# Megyek a Gyűlölködőbe!
"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
A vasárnapra szervezett tüntetésre 3789 ember jelezte részvételét, bezzeg a zinternetadó...
több mint 11 éve
😀 😀 😀 😀hvg.hu/gazdasag/20141105_a_nav_elnoke_elismerte_hogy_kitiltottakMiért érzem úgy, hogy az lenne a normális, ha azonnali hatállyal felfüggesztik az illetőket, és a közelébe sem engedik a vizsgálatoknak, amíg nem tisztázódik az ügy.
"Vida most azt mondta, hogy vizsgálati csoportot állít fel, amely "mikroszkóppal" fogja újra átvizsgálni a Magyarországon működő összes számba jöhető céghez kötődő eddigi ügyeket és szálakat."
Aham, hogy ő állítja fel, oké, akkor megnyugodhatunk.cartman023
Aztán ha kiderül, hogy semmi közük hozzá, meg lehet őket követni, és nagy csinnadrattával elfoglalhatják megint a széküket.
Nem hogy még ők vizsgálódjanak!
RöhejLecsó
több mint 11 éve
hvg.hu/gazdasag/20141105_a_nav_elnoke_elismerte_hogy_kitiltottakMiért érzem úgy, hogy az lenne a normális, ha azonnali hatállyal felfüggesztik az illetőket, és a közelébe sem engedik a vizsgálatoknak, amíg nem tisztázódik az ügy.
"Vida most azt mondta, hogy vizsgálati csoportot állít fel, amely "mikroszkóppal" fogja újra átvizsgálni a Magyarországon működő összes számba jöhető céghez kötődő eddigi ügyeket és szálakat."
Aham, hogy ő állítja fel, oké, akkor megnyugodhatunk.cartman023
Aztán ha kiderül, hogy semmi közük hozzá, meg lehet őket követni, és nagy csinnadrattával elfoglalhatják megint a széküket.
Nem hogy még ők vizsgálódjanak!
Röhej
több mint 11 éve
hvg.hu/gazdasag/20141105_a_nav_elnoke_elismerte_hogy_kitiltottak
"Vida most azt mondta, hogy vizsgálati csoportot állít fel, amely "mikroszkóppal" fogja újra átvizsgálni a Magyarországon működő összes számba jöhető céghez kötődő eddigi ügyeket és szálakat."
Aham, hogy ő állítja fel, oké, akkor megnyugodhatunk.cartman023
több mint 11 éve
Lassan nyithatnánk egy új topicot "Magyar abszurditások" címmel.cartman023Nem kell, Mo-n a politika és az abszurditás szinte szinonimák...
több mint 11 éve
Lassan nyithatnánk egy új topicot "Magyar abszurditások" címmel.Erre a feladatra kiváló lenne a századvég, mert nekik elég annyi idő, amennyi alatt Tóni lakása 30 négyzetmétert nő...vagyis egy éjszakaKlaci79És ha konzekvensek, akkor ezt követően megbíznak egy külső céget kontrollvizsgálatra 80 millióért. 😉Sobri JóskaErre szerintem elég lesz fél perc : "Mi voltunk? - Nem."cartman023hvg.hu/gazdasag/20141105_a_nav_elnoke_elismerte_hogy_kitiltottakGondolom egy 48 óra alatt ennek a vizsgálatnak is meglesz az eredménye, mint a Horváth András panasz utáni NAV belső vizsgálatnak.zinedine5
"Vida most azt mondta, hogy vizsgálati csoportot állít fel, amely "mikroszkóppal" fogja újra átvizsgálni a Magyarországon működő összes számba jöhető céghez kötődő eddigi ügyeket és szálakat."
Aham, hogy ő állítja fel, oké, akkor megnyugodhatunk.cartman023
