Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 13 éve
Melehov Chicago Bears 119
Amúgy érdekes, hogy mekkora kuss van itthon a Maliban zajló akciókról. A franciák a bombázás mellett már csapatokat is küldtek a helyi Al-Kaida szervezet ellen. Mondjuk ennek nem sok értelmét látom, a sivatagban keménykedni nem lehet hosszú távon sztem.Rajna
Sztem ennek nincs akkora jelentősége, hírverése az európaiak szemében, annyira nincs is közel, mint mondjuk Líbia. Csak egy kicsit nagyobb hangvételű afrikai konfliktusnak tartják, amit a franciák saját befolyási övezetükben megoldanak. Ennek a Mali ügynek mindenki örül, nem csak a franciák, senki sem emelt szót ellene, lehet mindenkinek mindent igazolni vele: egy kis war on terror, ENSZ támogatás, OAU is benne van a buliban, lehet fogyasztani a hadianyagot, Hollande meg mindenkit meglepett. Egyedül Kína nem boldog felhőtlenül. Brühühü.😊

Franciáknak 4 hónapnyi bulira van felhatalmazásuk, az elég sokmindenre elég. Aztán lehet nagy bukta lesz és jön egy fasza spill over a mesterséges határokon át.... Niger partja azért nem sivatag, a délnyugati terület, ahol a keményebb harcok vannak, az eléggé művelhető, kellemes. A sivatagban viszont nem lehet elbújni a műhold elől. És sztem a franciák nem is az alpesi hegyi vadászokat vetették be, jó kis hely ez a Légiónak....😊

"You're never a loser until you quit trying."- Mike Ditka
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Amúgy érdekes, hogy mekkora kuss van itthon a Maliban zajló akciókról. A franciák a bombázás mellett már csapatokat is küldtek a helyi Al-Kaida szervezet ellen. Mondjuk ennek nem sok értelmét látom, a sivatagban keménykedni nem lehet hosszú távon sztem.

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
 index.hu/gazdasag/2013/01/16/szloveniaban_455_ezer_forint_az_atlagber/

rohadt européerliberálisok.Amadeus91
Na mondjuk Szlovéniában pont rohadt nagy az állam, elég sok állami céget megtartottak és rengeteg a közalkalmazott.

Ez amúgy konkrétan már csökkentett bér, tavaly volt egy közalkalmazott bércsökkentés, és egy egy-kétnapos sztrájk is emiatt. Ez a mostani növekedés a cikk szerint is a bónuszok miatt van, ami a választási osztogatás kategória volt, kb. mint amilyen itt lesz a 13. havi nyugdíj, ha meglépik. Szóval náluk kb hasonló az elégedetlenség, mint itthon.

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
At nem értem, hogy most ezt pontosan miért kell?
Mert ha ezzel akarnák karcsúsítani a bürokráciát, akkor fel kéne ébredni, hogy ahonnan lehet, már rég leépítették a nyugdíjasokat, mivel kb 2008 óta folyamatosan megy a leépítés.

A két fontos szektor (az oktatás és az egészségügy), ahol relatíve sok idősebb ember dolgozik ilyen szíivatása meg számomra értelmezhetetlen. így sincs elég orvos, az egyetemeink szinvonala meg csak süllyed.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 vastagbor.blog.hu/2013/01/14/atnevezik_az_orvosok_nyugdijat

Doc?Amadeus91
Agyament barmok. Ez a senior ösztöndíj asszem mindennek a legalja. Rájöttek, hogy összeomlik a rendszer. Egy mondatot kihúzni a hülye törvényükből, persze a tévedhetetlenségük nimbuszának rombolása lenne. Inkább ez a fából vaskarika, kérvények, kérvényelbírálok stb. A mentességi kérelem mellé valószínűleg begyűjtik majd a nyugdíjszelvényeket is, és aztán az államtitkárság darabonként egyezteti a nyugdíjbiztosítóval. "egyszerűbb lenne, ha a kormány belátná, ezúttal mellélőtt, aztán pedig kijavítaná a rosszul megfogalmazott kormányhatározatot. Az csak két mondat lenne, míg így bonyolult és végeláthatatlan jogalkotási manőverezés kezdődhet"
diverdoc
"Az új nyugdíjszabályok miatt nincs bizonytalanság az egészségügyben, nem fognak megszűnni álláshelyek, és a betegellátás a jövőben is biztosítva lesz, minden ezzel ellenkező híresztelés szándékos rémhírkeltés" - hangzott el legutóbb. Mi kérünk elnézést, ha elhisszük idős orvosoknak, lapoknak, portáloknak névvel és anélkül nyilatkozó egészségügyi dolgozóknak, hogy a szakellátás összeomlik, ha végrehajtják a kényszernyugdíjazást."
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20130116_Hazudunk_ejjel_nappal
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 837
 index.hu/gazdasag/2013/01/16/szloveniaban_455_ezer_forint_az_atlagber/

rohadt européerliberálisok.
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20130116_A_kepviselo_ur#rss

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
 vastagbor.blog.hu/2013/01/14/atnevezik_az_orvosok_nyugdijat

Doc?Amadeus91
Agyament barmok. Ez a senior ösztöndíj asszem mindennek a legalja. Rájöttek, hogy összeomlik a rendszer. Egy mondatot kihúzni a hülye törvényükből, persze a tévedhetetlenségük nimbuszának rombolása lenne. Inkább ez a fából vaskarika, kérvények, kérvényelbírálok stb. A mentességi kérelem mellé valószínűleg begyűjtik majd a nyugdíjszelvényeket is, és aztán az államtitkárság darabonként egyezteti a nyugdíjbiztosítóval. "egyszerűbb lenne, ha a kormány belátná, ezúttal mellélőtt, aztán pedig kijavítaná a rosszul megfogalmazott kormányhatározatot. Az csak két mondat lenne, míg így bonyolult és végeláthatatlan jogalkotási manőverezés kezdődhet"

NOOOORMÁLIS?


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 837
 index.hu/gazdasag/2013/01/10/csak_a_valasztasok_elott_kapnak_pluszpenzt_a_nyugdijasok/

"Valóban kapnak plusz juttatást a nyugdíjasok – erősítette meg a kormányközeli Magyar Nemzet csütörtökön az Index szerdai értesülését. Azonban a kormány állítólag nem rendszeres, hanem csak egyszeri, ez év végi, történetesen nem sokkal a választások előttre időzített „kompenzáció” kifizetését tervezi."

Bözsi utalványban. Mekkora vigécek.
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Több, mint tíz éve szemlézgetek különböző rendű-rangú kormányzati irományokat, de ilyet még nem láttam:  hvg.hu/itthon/20130115_intezmenyvezetok_nyugdij

Értem én, hogy szabadulni akarnak a munkaügyi perektől, de ez annyira átlátszó, hogy egyetlen bíróságon sem állja meg a helyét.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Következtetésként le lehet vonni, hogy ez az oka, az új rendszernek és nem az a sok baromság mint amivel hülyítik a parasztot. (A'la regisztráció.)zinedine5
Nyilván tudjuk, hogy ez az oka, de az interjúban ez nem hangzik el, sőt, más indok van felhozva a választási reform mellett. Tehát annyira nem hülye, mint amilyennek az index beállítja, hogy nyíltan nyilatkozik úgy, hogy az ellenzék szivatása a törvénykezés egyik jelentős célja.Rajna
Igazad van, annyira azért nem.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 837
 vastagbor.blog.hu/2013/01/14/atnevezik_az_orvosok_nyugdijat

Doc?
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Az a baj, hogy egy politikusnak gondolkodnia kell (Kósa többször bizonyította, hogy nem megy neki), hogy a szavai kiforgathatóak és ha lehetőséget ad ki is fogják forgatni. Lásd: el lehet innen menni, 47 ezerből meg lehet élni stb.zinedine5
Ez oké, de ha feltesznek neked az interjúban egy kérdést az új választási rendszer okairól, ledarálod a hivatalos álláspontot, majd felteszik a kérdést, hogy mit vársz a választásoktól, akkor meg azt mondod, hogy az ellenzék veszteni fog, az szerintem hibátlan kommunikáció. Az, hogy a két mondatod közötti fél oldalt kivágják, nem a te hibád, sőt, kifejezetten gáz az indextől, történik itt elég gáz dolog amúgyis, nem kell még összeollózni koholmányokat.

Ezt az esetet a 47 ezerrel és társaival kár összehasonlítani, akkor volt egy mondat, amit lehetett így is-úgy is magyarázni, nem az volt, hogy a 47 ezer forint és a meg lehet élni mondatrészek egymástól fél oldalnyi távolságban szerepeltek és összevágták.

több mint 13 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
A mg. visszatérve,szerintem senki se azt akarja h az egész világot lássuk el gyümölccsel, zöldséggel, CSAK hogy amit itt is meg lehet, meg tudunk termelni abból ne hozzák a sz.rt külföldről...Kroos
A probléma az h elég sok mg. termény drágábban tudunk megtermelni, mint külföldi versenytársaink, ezért alkalmazunk behozatalt.empty taxi
HA ez még nem lenne elég még sok esetben magasabb a szubvenció is.
Egy átlagos magyar fogyasztó pedig egész egyszerűen nem engedheti meg magának, hogy a drágább hazai terméket vásárolja meg. Még akkor sem, ha az éppen egészségesebb, frissebb és finomabb.

Do your job
több mint 13 éve
Kroos Dallas Cowboys 1 811 — Cowboys fan
Nyilván de akkor se jó így. Mindent lehet gyak. olcsóbban hozni, az hogy milyen az már csak részlet kérdés...

PunBB bbcode test
több mint 13 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 320 — NFL bracket champion '26
A mg. visszatérve,szerintem senki se azt akarja h az egész világot lássuk el gyümölccsel, zöldséggel, CSAK hogy amit itt is meg lehet, meg tudunk termelni abból ne hozzák a sz.rt külföldről...Kroos
A probléma az h elég sok mg. termény drágábban tudunk megtermelni, mint külföldi versenytársaink, ezért alkalmazunk behozatalt.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 13 éve
Kroos Dallas Cowboys 1 811 — Cowboys fan
Egészségturizmus: amíg az orvosok és stb. nem igazán akarnak közösködni, lenézőek addig várhatunk...
Pedig tényleg lehetne rá építeni. + ugye sok orvos elmegy, aki itt van meg dolgozok éjjel-nappal szal úgymond itt is visszaüt h kevés,pénz,sokan elmennek innen, így nincs elég szakember aki tudna az egészségügyben és az egészségturizmusban dolgozni.

A mg. visszatérve,szerintem senki se azt akarja h az egész világot lássuk el gyümölccsel, zöldséggel, CSAK hogy amit itt is meg lehet, meg tudunk termelni abból ne hozzák a sz.rt külföldről...

PunBB bbcode test
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 837
 index.hu/kulfold/2013/01/12/obama_nem_epiti_meg_a_halalcsillagot/

itt indul a demokrácia.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 387 — #NoStress
Azért Magyarországnak nem ipari országnak kell lennie.
Ha az ipari termelés a felére is esne vissza, még lehetne GDP növekedés, emelkedő életszinvonal, stb. Alapvetően szolgáltató ország vagyunk/kéne lennünk.Sobri Jóska
és mit szolgáltatunk? A hölgyeken kívül? (őket exportra is termeljük)Amadeus91
Szolgáltató központok Mekkája vagyunk. Sok multinak van Pesten nemzetközi service centere help desk, kontrolling, meg IT-s feladatokkal elsősorban.empty taxi
Ez tök jó, csak vidéken is meg kéne élni valamiből. Az pedig egy érdekes téma, hogy az erősen megtámogatott külföldi beruházásokra mennyit érdemes költeni. Mert jól néz ki, hogy jön egy giga gyár ami miatt esetleg nem esik a GDP, de akkor a magyar cégek közül (akik tényleg minden adót ide fizetnének) hányan hullottak el közben, amit mondjuk nullára "hoz fel" a merci.Kori
Meg aztán mindegy, hogy mi lenne az ideális, ha egyszerűen nem úgy működnek a dolgok a kapitalizmusban.
Magyarország sose lesz se ipari, se mezőgazdasági ország, ezt el kell fogadni.
Az empty taxi által írt példákon felül az egészségügyi szolgáltatások, turisztikai, gasztronómiai, kulturális, logisztikai stb. azok, melyekre mint ország bazírozhatunk.
Vidéken is.
Nemzetgazdaság szinten kell ezeket preferálni, pl. egész Európában egyedülálló termálvízkészletünk van, kiemelkedően magas orvosképzésünk, ezeket összegondolva működhetne nálunk egész Európa legprofitábilisabb egészségturizmusa, ami egyébként a jelenlegi lehetőségek viszonylatában működik is, de rendkívül gyér kihasználtság mellett. És ez főként vidéken található.
És ha már vidék, akkor kenyérgabona, vagy állattenyésztésben sosem tudjuk felvenni az árversenyt a franciákkal, lengyelekkel, de pl. biogazdaságok terén igenis lenne keresnivalónk, az igény óriási rá az EU-ban.
Centrális földrajzi elhelyezkedésünknél fogva már most rengeteg logisztikai központ van nálunk (ugye nem a fővárosban, hanem vidéken), ez is egy járható út.
A turizmus momentán nincs a topon, de relatíve elég olcsók vagyunk (nem véletlen van nyáron tele a belváros egy hétvégre érkező angol, ír, német, skandináv fiatalok csoportjaival) megfelelő országmarketinggel ez is elérhetné a vidéket, kulturális örökségeink megvannak hozzá, ha ezekhez megfelelő szórakozási lehetőségek társulnának, szintén sikerágazat lehetne.
És akkor még az Amadeus91 által említett lányokról nem is beszélve, hiszen Svájc, Ausztria klubjai, Hollandia kirakatai velük van tele, ha megfelelő legális feltételeket biztosítanánk számukra, szintén hozzátennék a magukét a gazdaságunk dübörgéséhez.
Szóval nekünk nem az iparra és a mezőgazdaságra kellene fókuszálnunk már régen.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Istenem, apeszos, sírok, sírok sííííírok 😀 Hatalmas 😀 😀 😀
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20130111_Orban_Viktor_rosszul_kormanyzunk?fb_action_ids=4235708093835%2C4231998921108&fb_action_types=og.recommends&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%224235708093835%22%3A525720020781874%2C%224231998921108%22%3A197203310404433%7D&action_type_map=%7B%224235708093835%22%3A%22og.recommends%22%2C%224231998921108%22%3A%22og.recommends%22%7D&action_ref_map=[]

Mennyire szép. 😊somoskovig
Sajnos ez bejön. Továbbra is vezetik a közv. kutatásokat, tehát ez jó taktika, jó politika. Az meg plusz érdekesség, hogy tavaly 2011. októbere óta nem változott szignifikánsan az adat. Az a kb 20% vak Fideszes, Orbán hívő elhiszi ezeket a szólamokat, nekik teljesen mindegy mi történik a valóságban és amíg leginkább ők mennek el szavazni, addíg ez lesz.zinedine5
több mint 13 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 320 — NFL bracket champion '26
Azért Magyarországnak nem ipari országnak kell lennie.
Ha az ipari termelés a felére is esne vissza, még lehetne GDP növekedés, emelkedő életszinvonal, stb. Alapvetően szolgáltató ország vagyunk/kéne lennünk.Sobri Jóska
és mit szolgáltatunk? A hölgyeken kívül? (őket exportra is termeljük)Amadeus91
Szolgáltató központok Mekkája vagyunk. Sok multinak van Pesten nemzetközi service centere help desk, kontrolling, meg IT-s feladatokkal elsősorban.empty taxi
Ez tök jó, csak vidéken is meg kéne élni valamiből. Az pedig egy érdekes téma, hogy az erősen megtámogatott külföldi beruházásokra mennyit érdemes költeni. Mert jól néz ki, hogy jön egy giga gyár ami miatt esetleg nem esik a GDP, de akkor a magyar cégek közül (akik tényleg minden adót ide fizetnének) hányan hullottak el közben, amit mondjuk nullára "hoz fel" a merci.Kori
Sajnos ez így van, ettől függetlenül egy főre eső hozzáadott értékben mindig is a nagyobb termelési egységek lesznek előnyben.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Azért Magyarországnak nem ipari országnak kell lennie.
Ha az ipari termelés a felére is esne vissza, még lehetne GDP növekedés, emelkedő életszinvonal, stb. Alapvetően szolgáltató ország vagyunk/kéne lennünk.Sobri Jóska
és mit szolgáltatunk? A hölgyeken kívül? (őket exportra is termeljük)Amadeus91
Szolgáltató központok Mekkája vagyunk. Sok multinak van Pesten nemzetközi service centere help desk, kontrolling, meg IT-s feladatokkal elsősorban.empty taxi
Ez tök jó, csak vidéken is meg kéne élni valamiből. Az pedig egy érdekes téma, hogy az erősen megtámogatott külföldi beruházásokra mennyit érdemes költeni. Mert jól néz ki, hogy jön egy giga gyár ami miatt esetleg nem esik a GDP, de akkor a magyar cégek közül (akik tényleg minden adót ide fizetnének) hányan hullottak el közben, amit mondjuk nullára "hoz fel" a merci.


több mint 13 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 320 — NFL bracket champion '26
Azért Magyarországnak nem ipari országnak kell lennie.
Ha az ipari termelés a felére is esne vissza, még lehetne GDP növekedés, emelkedő életszinvonal, stb. Alapvetően szolgáltató ország vagyunk/kéne lennünk.Sobri Jóska
és mit szolgáltatunk? A hölgyeken kívül? (őket exportra is termeljük)Amadeus91
Szolgáltató központok Mekkája vagyunk. Sok multinak van Pesten nemzetközi service centere help desk, kontrolling, meg IT-s feladatokkal elsősorban.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20130111_Orban_Viktor_rosszul_kormanyzunk?fb_action_ids=4235708093835%2C4231998921108&fb_action_types=og.recommends&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%224235708093835%22%3A525720020781874%2C%224231998921108%22%3A197203310404433%7D&action_type_map=%7B%224235708093835%22%3A%22og.recommends%22%2C%224231998921108%22%3A%22og.recommends%22%7D&action_ref_map=[]

Mennyire szép. 😊somoskovig
Sajnos ez bejön. Továbbra is vezetik a közv. kutatásokat, tehát ez jó taktika, jó politika. Az meg plusz érdekesség, hogy tavaly 2011. októbere óta nem változott szignifikánsan az adat. Az a kb 20% vak Fideszes, Orbán hívő elhiszi ezeket a szólamokat, nekik teljesen mindegy mi történik a valóságban és amíg leginkább ők mennek el szavazni, addíg ez lesz.