Politika
63 feliratkozó
több mint 13 éve
A második meg sztem az az ok, ami miatt valóban jönnek ezek a leminősítések. Érthető ez persze, csak nem éppen igazságos szvsz. RajnaEzt most találtam egy blogon, focis hasonlat.
"Aki szidja a bírót, az általában veszít."
több mint 13 éve
magyarinfo.blog.hu/2012/11/24/igy_tamad_a_fideszes_troll-hadsereg_356"Az arcképeket párkereső oldalakról szedték le. De képkeresés nélkül is könnyen fel lehet ismerni őket: nincsenek személyes fotóik, pár hónapja hozták őket létre, általában ismerik egymást és hirtelen nagyon sok ismerősük lett."
több mint 13 éve
Objektíve, az ok, hogy visszafizetjük az adósságot, de ki tudja ezek az eszementek, mikor váltanak "sávot"? Miután kiszámíthatatlanok, ezért nincs se hitelesség, se bizalom és ezért kockázatosak vagyunk. Nem beszélve arról, hogy ezzel a kamattal, ilyen gazdasági teljesítmény pedig mellett, ez csak ideig-óráig müködik.Az első az a rész, ami miatt értem, hogy nem az A-besorolás teteje vagyunk, meg persze nyilván a GDP-csökkenés, stb.
Ugyanakkor szerintem -bár tudom, hogy nem lehetne-, vannak szubjektív okok is ilyen döntéseknél. Márpedig mi beleszartunk a pénzügyi szektor lecsójába, nem is egyszer. Ezért aztán nem tudom, miért érthetetlen, ha nem mi vagyunk a kedvencek.zinedine5
A második meg sztem az az ok, ami miatt valóban jönnek ezek a leminősítések. Érthető ez persze, csak nem éppen igazságos szvsz.
több mint 13 éve
Objektíve, az ok, hogy visszafizetjük az adósságot, de ki tudja ezek az eszementek, mikor váltanak "sávot"? Miután kiszámíthatatlanok, ezért nincs se hitelesség, se bizalom és ezért kockázatosak vagyunk. Nem beszélve arról, hogy ezzel a kamattal, ilyen gazdasági teljesítmény pedig mellett, ez csak ideig-óráig müködik.Ugyanakkor szerintem -bár tudom, hogy nem lehetne-, vannak szubjektív okok is ilyen döntéseknél. Márpedig mi beleszartunk a pénzügyi szektor lecsójába, nem is egyszer. Ezért aztán nem tudom, miért érthetetlen, ha nem mi vagyunk a kedvencek.
több mint 13 éve
Adsz kölcsön?Hát az eladósodottság mértéke általában kevéssé számít, mert akkor a legfejlettebb országok lennének legalul. OK, hogy nem vagyunk az USA szintjén ebben a műfajban sem, de én komolyan nem fektetnék máshová, mert ezek az idióták mindent beáldoznak a törlesztésért, úgy tűnik. Hitelezőket nem hajtottunk el, ha az IMF-re gondolsz, az nem stimmel, mert a felé esedékes részleteket is fizetjük tisztességesen, csak újat nem veszünk fel.
Minden adósságomat mindig megadom.
Jó, néha kicsit alkudozom elötte, néha kicsit késve, néha a nagymutter nyugdíjából elorozva, vagy a gyerek malacperselyét összetörve, néha mástól kölcsönkérve.
Most azzal ne törődj, hogy nincs munkám, eleve van rengeteg tartozásom mindenfele, iszok, drogozok, beszélek összevissza, a szemem se áll jól, a hitelezőimet néha elhajtom a kurvaanyjukba, és még ők örüljenek, nincs konkrétan semmi fedezetem, de eddig mindig jól törlesztettem, nagyon meglepő módon.
Adsz kölcsön?Sobri Jóska
Pont leszarom, hogy valami részeges idióta az illető, akinek munkája sincs, és állandóan engem szid a kocsmában, de láthatóan inkább nem eszik két hétig, csak hogy időben fizesse a részletet, akkor adok neki piára kölcsön.
több mint 13 éve
Adsz kölcsön?Most attól függetlenül, mekkora marhák Matolcsyék, én alapvetően nem értem ezeknek a minősítő intézeteknek a munkáját. Magyarországon eléggé össze-vissza megy minden, de ha valami biztos pont nálunk, hogy az adósságot csökkentjük izomból, ezért hajlandó a kormány olyan konfliktusokat felvállalni, mint a Manyup-ügy. Költhették volna osztogatásra is választás előtt, de nekik mániájuk ez, ha én biztos lennék most valamiben, mint kötvényvásárló, az az, hogy a magyarokban lehet bízni adósságtörlesztésben. Nem ezt kéne minősíteni ezeknek? Mert nem gazdaság-, hanem hitelminősítő intézetek, persze a kettő összefügg.RajnaLehet, hogy fura, de nem érthetetlen. Más intézetek is meg fogják húzni. Hiteltelen, ötletszerű bénázás folyik (pl. 100 Ft/m -> 125 Ft/m a szavazás napján), a gazd.pol.-ért felelős miniszter meg békemenetről, fenékkiütésekről hadovál recesszióban.zinedine5www.kormany.hu/hu/nemzetgazdasagi-miniszterium/hirek/komolytalan-minosites-a-standard-poors-hitelminositotolTipikus fideszes magas lovas megfogalmazás, de a tartalmában igazuk lehet. Ahogy én hallom nem csak szerintük érthetetlen ez a mostani leminősítés. Lásd pl. itt is: www.bloomberg.com/news/2012-11-23/hungarian-forint-pares-biggest-weekly-advance-in-four-months.htmlSchleck
ez egy legitim kormány hivatalos álláspontja?!Amadeus91
Minden adósságomat mindig megadom.
Jó, néha kicsit alkudozom elötte, néha kicsit késve, néha a nagymutter nyugdíjából elorozva, vagy a gyerek malacperselyét összetörve, néha mástól kölcsönkérve.
Most azzal ne törődj, hogy nincs munkám, eleve van rengeteg tartozásom mindenfele, iszok, drogozok, beszélek összevissza, a szemem se áll jól, a hitelezőimet néha elhajtom a kurvaanyjukba, és még ők örüljenek, nincs konkrétan semmi fedezetem, de eddig mindig jól törlesztettem, nagyon meglepő módon.
Adsz kölcsön?
több mint 13 éve
Most attól függetlenül, mekkora marhák Matolcsyék, én alapvetően nem értem ezeknek a minősítő intézeteknek a munkáját. Magyarországon eléggé össze-vissza megy minden, de ha valami biztos pont nálunk, hogy az adósságot csökkentjük izomból, ezért hajlandó a kormány olyan konfliktusokat felvállalni, mint a Manyup-ügy. Költhették volna osztogatásra is választás előtt, de nekik mániájuk ez, ha én biztos lennék most valamiben, mint kötvényvásárló, az az, hogy a magyarokban lehet bízni adósságtörlesztésben. Nem ezt kéne minősíteni ezeknek? Mert nem gazdaság-, hanem hitelminősítő intézetek, persze a kettő összefügg.Lehet, hogy fura, de nem érthetetlen. Más intézetek is meg fogják húzni. Hiteltelen, ötletszerű bénázás folyik (pl. 100 Ft/m -> 125 Ft/m a szavazás napján), a gazd.pol.-ért felelős miniszter meg békemenetről, fenékkiütésekről hadovál recesszióban.zinedine5www.kormany.hu/hu/nemzetgazdasagi-miniszterium/hirek/komolytalan-minosites-a-standard-poors-hitelminositotolTipikus fideszes magas lovas megfogalmazás, de a tartalmában igazuk lehet. Ahogy én hallom nem csak szerintük érthetetlen ez a mostani leminősítés. Lásd pl. itt is: www.bloomberg.com/news/2012-11-23/hungarian-forint-pares-biggest-weekly-advance-in-four-months.htmlSchleck
ez egy legitim kormány hivatalos álláspontja?!Amadeus91
több mint 13 éve
Lehet, hogy fura, de nem érthetetlen. Más intézetek is meg fogják húzni. Hiteltelen, ötletszerű bénázás folyik (pl. 100 Ft/m -> 125 Ft/m a szavazás napján), a gazd.pol.-ért felelős miniszter meg békemenetről, fenékkiütésekről hadovál recesszióban.www.kormany.hu/hu/nemzetgazdasagi-miniszterium/hirek/komolytalan-minosites-a-standard-poors-hitelminositotolTipikus fideszes magas lovas megfogalmazás, de a tartalmában igazuk lehet. Ahogy én hallom nem csak szerintük érthetetlen ez a mostani leminősítés. Lásd pl. itt is: www.bloomberg.com/news/2012-11-23/hungarian-forint-pares-biggest-weekly-advance-in-four-months.htmlSchleck
ez egy legitim kormány hivatalos álláspontja?!Amadeus91
több mint 13 éve
ez matematika.Amadeus91Nem leszünk GyarmatEz a grafika legalább akkora demagógia, mint a nem leszünk gyarmat marhaság, de hajrá.Rajna
Amadeus91

Nesze neked matematika, gondolom máris Orbánra szavazol a következő választásokon, hiszen egyszerű ez a gazdaságosdi.
több mint 13 éve
www.kormany.hu/hu/nemzetgazdasagi-miniszterium/hirek/komolytalan-minosites-a-standard-poors-hitelminositotolTipikus fideszes magas lovas megfogalmazás, de a tartalmában igazuk lehet. Ahogy én hallom nem csak szerintük érthetetlen ez a mostani leminősítés. Lásd pl. itt is: www.bloomberg.com/news/2012-11-23/hungarian-forint-pares-biggest-weekly-advance-in-four-months.html
ez egy legitim kormány hivatalos álláspontja?!Amadeus91
több mint 13 éve
www.kormany.hu/hu/nemzetgazdasagi-miniszterium/hirek/komolytalan-minosites-a-standard-poors-hitelminositotolez egy legitim kormány hivatalos álláspontja?!
több mint 13 éve
Jah most hogy mondod, így már egyáltalán nem demagóg. Biztos csak összekeverte Rajna a szavakat...ez matematika.Amadeus91Nem leszünk GyarmatEz a grafika legalább akkora demagógia, mint a nem leszünk gyarmat marhaság, de hajrá.Rajna
Amadeus91
több mint 13 éve
ez matematika.Nem leszünk GyarmatEz a grafika legalább akkora demagógia, mint a nem leszünk gyarmat marhaság, de hajrá.Rajna
Amadeus91
több mint 13 éve
Nem leszünk GyarmatEz a grafika legalább akkora demagógia, mint a nem leszünk gyarmat marhaság, de hajrá.
Amadeus91
több mint 13 éve
Lehet más a politika.De nem más.
Ugyanaz.
Levelet küldtünk Karácsony Gergely-nek.. várjuk a választ...
Tisztelt Képviselő úr!
A mai napon a Debreceni Egyetemen tartott - nem sajtónyilvános - beszélgetésével, előadásával kapcsolatban lenne néhány olvasóinkat és a közvéleményt is bizonyára érdeklő kérdésünk:
Forrásaink szerint Ön úgy fogalmazott:
- "Jobban utálom a szocikat, mint a Fideszt, és irtózok is tőlük már esztétiakilag is...."
- "Azért támogattam az együttműködést az Együtt 2014-el, hogy ne Bajnai Gordon legyen a miniszterelnök, és kihúzzam a szocik seggéből az összefogást."
- "A Jobbikkal nem működhetünk együtt, de vannak területek amiben 1 perc alatt meg lehetne egyeznünk velük".
Tisztelettel érdeklődnénk, hogy ezeket a kijelentéseit vállalja-e, és amennyiben igen, kíván-e hozzá bármilyen kommentárt fűzni.
Köszönettel,
Egyenlítő BlogEgyenlítő Blog
több mint 13 éve
Az UFO-k hihetőbbek. 😉Egyedüli mentség Pataky Attilától fogadható el: őt elvitték az UFO-k.Sobri JóskaNem igaz. A többi simán szervilis. Az is mentség. Gyurma Pappa
több mint 13 éve
Egyedüli mentség Pataky Attilától fogadható el: őt elvitték az UFO-k.Sobri JóskaNem igaz. A többi simán szervilis. Az is mentség.

több mint 13 éve
Lesz még ennél lejjebb Mozart? 😀RataxesLesz?!
Van!

Egyedüli mentség Pataky Attilától fogadható el: őt elvitték az UFO-k.
több mint 13 éve
Lesz még ennél lejjebb Mozart? 😀
.png)
GM game champion 2015 (Vikings)
GM game champion 2024 (Eagles)
több mint 13 éve
És még:Én úgy tudom, hogy a kaposvári egyetemen egy vagy két terem lesz nyitva és fűtve a vizsgaidőszakban költségtakarékossági okokból.
"Pécsi egyetemi hallgatók körében már kering a pletyka, hogy december végére bezár az intézmény. A PTE-n azt közölték: még nincs döntés, mérlegeli az egyetem a lehetőséget."apeszos
több mint 13 éve
Megjött a válasz.. 😀 😀És még:
"Pécsi egyetemi hallgatók körében már kering a pletyka, hogy december végére bezár az intézmény. A PTE-n azt közölték: még nincs döntés, mérlegeli az egyetem a lehetőséget."
több mint 13 éve
Csodálom, hogy nem jött szóba a fegyverszünet, amit Gáza és Izrael kötött, mondjuk ha ennyi az egész, akkor Izrael egész szépen járt el, nem voltak komoly áldozatok, és tényleg leállnak a rakétázások. Bár gondolom a Hamász csak időt akar nyerni, hogy összeszedje magát, de most beláthatják, hogy fényévekkel el vannak maradva az izraeli haditechnikától, bármennyire nem tetszik nekik a status quo, ennél jobbat nem tudnak kieszközölni egyhamar. Az izraeli hadiköltségvetés jelenleg nagyobb, mint Jordániának, Libanonnak, Egyiptomnak és Szíriának együttvéve, feltétlen amerikai támogatást élveznek, atomfegyverük is van, értelmetlen velük ujjat húzni. Elbénázták ők ezt még az elején, főleg '48-ban és '73-ban, most már jobban tennék, ha beletörődnének az egészbe és elismerik Izraelt, persze ez nem ilyen egyszerű.RajnaSzerintem ebbe már mind a két fél beletörődött. Ezek a villámháborúk már inkább belpolitikai üzenetként értelmezhetőek. A iráni helyzet és a szíriai polgárháború miatt támogatót (Katar) cserélő Hamász és Netanjahu is tudatni akarta a saját népe előtt, hogy ki az úr a házban. Bibinek annyival nehezebb, hogy Izraelben demokratikus választásokon leválthatják és ugye Obamával is egyeztetnie kell, akivel közmondásosan kiváló a viszonyuk.
Leveleztem jeruzsálemi ismerősökkel, azért nem egyszerű a helyzet, a városnak nincsen Vaskupolája, mert a hírszerzésnek elavult infói voltak a Hamász-rakéták hatótávolságáról. Alaposan megszórták őket 😕, óvóhely meg minden, mint nagyszüleink a II. vh-ban.
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)

