Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
A második meg sztem az az ok, ami miatt valóban jönnek ezek a leminősítések. Érthető ez persze, csak nem éppen igazságos szvsz. Rajna
Ezt most találtam egy blogon, focis hasonlat.

"Aki szidja a bírót, az általában veszít."
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
 magyarinfo.blog.hu/2012/11/24/igy_tamad_a_fideszes_troll-hadsereg_356

"Az arcképeket párkereső oldalakról szedték le. De képkeresés nélkül is könnyen fel lehet ismerni őket: nincsenek személyes fotóik, pár hónapja hozták őket létre, általában ismerik egymást és hirtelen nagyon sok ismerősük lett."
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Objektíve, az ok, hogy visszafizetjük az adósságot, de ki tudja ezek az eszementek, mikor váltanak "sávot"? Miután kiszámíthatatlanok, ezért nincs se hitelesség, se bizalom és ezért kockázatosak vagyunk. Nem beszélve arról, hogy ezzel a kamattal, ilyen gazdasági teljesítmény pedig mellett, ez csak ideig-óráig müködik.
Ugyanakkor szerintem -bár tudom, hogy nem lehetne-, vannak szubjektív okok is ilyen döntéseknél. Márpedig mi beleszartunk a pénzügyi szektor lecsójába, nem is egyszer. Ezért aztán nem tudom, miért érthetetlen, ha nem mi vagyunk a kedvencek.zinedine5
Az első az a rész, ami miatt értem, hogy nem az A-besorolás teteje vagyunk, meg persze nyilván a GDP-csökkenés, stb.

A második meg sztem az az ok, ami miatt valóban jönnek ezek a leminősítések. Érthető ez persze, csak nem éppen igazságos szvsz.

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
Objektíve, az ok, hogy visszafizetjük az adósságot, de ki tudja ezek az eszementek, mikor váltanak "sávot"? Miután kiszámíthatatlanok, ezért nincs se hitelesség, se bizalom és ezért kockázatosak vagyunk. Nem beszélve arról, hogy ezzel a kamattal, ilyen gazdasági teljesítmény pedig mellett, ez csak ideig-óráig müködik.
Ugyanakkor szerintem -bár tudom, hogy nem lehetne-, vannak szubjektív okok is ilyen döntéseknél. Márpedig mi beleszartunk a pénzügyi szektor lecsójába, nem is egyszer. Ezért aztán nem tudom, miért érthetetlen, ha nem mi vagyunk a kedvencek.
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Adsz kölcsön?
Minden adósságomat mindig megadom.
Jó, néha kicsit alkudozom elötte, néha kicsit késve, néha a nagymutter nyugdíjából elorozva, vagy a gyerek malacperselyét összetörve, néha mástól kölcsönkérve.
Most azzal ne törődj, hogy nincs munkám, eleve van rengeteg tartozásom mindenfele, iszok, drogozok, beszélek összevissza, a szemem se áll jól, a hitelezőimet néha elhajtom a kurvaanyjukba, és még ők örüljenek, nincs konkrétan semmi fedezetem, de eddig mindig jól törlesztettem, nagyon meglepő módon.
Adsz kölcsön?Sobri Jóska
Hát az eladósodottság mértéke általában kevéssé számít, mert akkor a legfejlettebb országok lennének legalul. OK, hogy nem vagyunk az USA szintjén ebben a műfajban sem, de én komolyan nem fektetnék máshová, mert ezek az idióták mindent beáldoznak a törlesztésért, úgy tűnik. Hitelezőket nem hajtottunk el, ha az IMF-re gondolsz, az nem stimmel, mert a felé esedékes részleteket is fizetjük tisztességesen, csak újat nem veszünk fel.

Pont leszarom, hogy valami részeges idióta az illető, akinek munkája sincs, és állandóan engem szid a kocsmában, de láthatóan inkább nem eszik két hétig, csak hogy időben fizesse a részletet, akkor adok neki piára kölcsön.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
 www.kormany.hu/hu/nemzetgazdasagi-miniszterium/hirek/komolytalan-minosites-a-standard-poors-hitelminositotol

ez egy legitim kormány hivatalos álláspontja?!Amadeus91
Tipikus fideszes magas lovas megfogalmazás, de a tartalmában igazuk lehet. Ahogy én hallom nem csak szerintük érthetetlen ez a mostani leminősítés. Lásd pl. itt is:  www.bloomberg.com/news/2012-11-23/hungarian-forint-pares-biggest-weekly-advance-in-four-months.htmlSchleck
Lehet, hogy fura, de nem érthetetlen. Más intézetek is meg fogják húzni. Hiteltelen, ötletszerű bénázás folyik (pl. 100 Ft/m -> 125 Ft/m a szavazás napján), a gazd.pol.-ért felelős miniszter meg békemenetről, fenékkiütésekről hadovál recesszióban.zinedine5
Most attól függetlenül, mekkora marhák Matolcsyék, én alapvetően nem értem ezeknek a minősítő intézeteknek a munkáját. Magyarországon eléggé össze-vissza megy minden, de ha valami biztos pont nálunk, hogy az adósságot csökkentjük izomból, ezért hajlandó a kormány olyan konfliktusokat felvállalni, mint a Manyup-ügy. Költhették volna osztogatásra is választás előtt, de nekik mániájuk ez, ha én biztos lennék most valamiben, mint kötvényvásárló, az az, hogy a magyarokban lehet bízni adósságtörlesztésben. Nem ezt kéne minősíteni ezeknek? Mert nem gazdaság-, hanem hitelminősítő intézetek, persze a kettő összefügg.Rajna
Adsz kölcsön?
Minden adósságomat mindig megadom.
Jó, néha kicsit alkudozom elötte, néha kicsit késve, néha a nagymutter nyugdíjából elorozva, vagy a gyerek malacperselyét összetörve, néha mástól kölcsönkérve.
Most azzal ne törődj, hogy nincs munkám, eleve van rengeteg tartozásom mindenfele, iszok, drogozok, beszélek összevissza, a szemem se áll jól, a hitelezőimet néha elhajtom a kurvaanyjukba, és még ők örüljenek, nincs konkrétan semmi fedezetem, de eddig mindig jól törlesztettem, nagyon meglepő módon.
Adsz kölcsön?

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
 www.kormany.hu/hu/nemzetgazdasagi-miniszterium/hirek/komolytalan-minosites-a-standard-poors-hitelminositotol

ez egy legitim kormány hivatalos álláspontja?!Amadeus91
Tipikus fideszes magas lovas megfogalmazás, de a tartalmában igazuk lehet. Ahogy én hallom nem csak szerintük érthetetlen ez a mostani leminősítés. Lásd pl. itt is:  www.bloomberg.com/news/2012-11-23/hungarian-forint-pares-biggest-weekly-advance-in-four-months.htmlSchleck
Lehet, hogy fura, de nem érthetetlen. Más intézetek is meg fogják húzni. Hiteltelen, ötletszerű bénázás folyik (pl. 100 Ft/m -> 125 Ft/m a szavazás napján), a gazd.pol.-ért felelős miniszter meg békemenetről, fenékkiütésekről hadovál recesszióban.zinedine5
Most attól függetlenül, mekkora marhák Matolcsyék, én alapvetően nem értem ezeknek a minősítő intézeteknek a munkáját. Magyarországon eléggé össze-vissza megy minden, de ha valami biztos pont nálunk, hogy az adósságot csökkentjük izomból, ezért hajlandó a kormány olyan konfliktusokat felvállalni, mint a Manyup-ügy. Költhették volna osztogatásra is választás előtt, de nekik mániájuk ez, ha én biztos lennék most valamiben, mint kötvényvásárló, az az, hogy a magyarokban lehet bízni adósságtörlesztésben. Nem ezt kéne minősíteni ezeknek? Mert nem gazdaság-, hanem hitelminősítő intézetek, persze a kettő összefügg.

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
 www.kormany.hu/hu/nemzetgazdasagi-miniszterium/hirek/komolytalan-minosites-a-standard-poors-hitelminositotol

ez egy legitim kormány hivatalos álláspontja?!Amadeus91
Tipikus fideszes magas lovas megfogalmazás, de a tartalmában igazuk lehet. Ahogy én hallom nem csak szerintük érthetetlen ez a mostani leminősítés. Lásd pl. itt is:  www.bloomberg.com/news/2012-11-23/hungarian-forint-pares-biggest-weekly-advance-in-four-months.htmlSchleck
Lehet, hogy fura, de nem érthetetlen. Más intézetek is meg fogják húzni. Hiteltelen, ötletszerű bénázás folyik (pl. 100 Ft/m -> 125 Ft/m a szavazás napján), a gazd.pol.-ért felelős miniszter meg békemenetről, fenékkiütésekről hadovál recesszióban.
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Nem leszünk Gyarmat


Amadeus91
Ez a grafika legalább akkora demagógia, mint a nem leszünk gyarmat marhaság, de hajrá.Rajna
ez matematika.Amadeus91


Nesze neked matematika, gondolom máris Orbánra szavazol a következő választásokon, hiszen egyszerű ez a gazdaságosdi.

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
 www.kormany.hu/hu/nemzetgazdasagi-miniszterium/hirek/komolytalan-minosites-a-standard-poors-hitelminositotol

ez egy legitim kormány hivatalos álláspontja?!Amadeus91
Tipikus fideszes magas lovas megfogalmazás, de a tartalmában igazuk lehet. Ahogy én hallom nem csak szerintük érthetetlen ez a mostani leminősítés. Lásd pl. itt is:  www.bloomberg.com/news/2012-11-23/hungarian-forint-pares-biggest-weekly-advance-in-four-months.html

több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
 www.kormany.hu/hu/nemzetgazdasagi-miniszterium/hirek/komolytalan-minosites-a-standard-poors-hitelminositotol

ez egy legitim kormány hivatalos álláspontja?!
több mint 13 éve
Toca Minnesota Vikings 20 722 — Vikings fan
Nem leszünk Gyarmat


Amadeus91
Ez a grafika legalább akkora demagógia, mint a nem leszünk gyarmat marhaság, de hajrá.Rajna
ez matematika.Amadeus91
Jah most hogy mondod, így már egyáltalán nem demagóg. Biztos csak összekeverte Rajna a szavakat...
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Nem leszünk Gyarmat


Amadeus91
Ez a grafika legalább akkora demagógia, mint a nem leszünk gyarmat marhaság, de hajrá.Rajna
ez matematika.
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Nem leszünk Gyarmat


Amadeus91
Ez a grafika legalább akkora demagógia, mint a nem leszünk gyarmat marhaság, de hajrá.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Lehet más a politika.
De nem más.
Ugyanaz.


Levelet küldtünk Karácsony Gergely-nek.. várjuk a választ...

Tisztelt Képviselő úr!

A mai napon a Debreceni Egyetemen tartott - nem sajtónyilvános - beszélgetésével, előadásával kapcsolatban lenne néhány olvasóinkat és a közvéleményt is bizonyára érdeklő kérdésünk:

Forrásaink szerint Ön úgy fogalmazott:

- "Jobban utálom a szocikat, mint a Fideszt, és irtózok is tőlük már esztétiakilag is...."

- "Azért támogattam az együttműködést az Együtt 2014-el, hogy ne Bajnai Gordon legyen a miniszterelnök, és kihúzzam a szocik seggéből az összefogást."

- "A Jobbikkal nem működhetünk együtt, de vannak területek amiben 1 perc alatt meg lehetne egyeznünk velük".

Tisztelettel érdeklődnénk, hogy ezeket a kijelentéseit vállalja-e, és amennyiben igen, kíván-e hozzá bármilyen kommentárt fűzni.

Köszönettel,

Egyenlítő BlogEgyenlítő Blog

több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Nem leszünk Gyarmat
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Egyedüli mentség Pataky Attilától fogadható el: őt elvitték az UFO-k.Sobri Jóska
Nem igaz. A többi simán szervilis. Az is mentség. Gyurma Pappa
Az UFO-k hihetőbbek. 😉

több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 049 — zászló zászló szív
Egyedüli mentség Pataky Attilától fogadható el: őt elvitték az UFO-k.Sobri Jóska
Nem igaz. A többi simán szervilis. Az is mentség.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Lesz még ennél lejjebb Mozart? 😀Rataxes
Lesz?!
Van!



Egyedüli mentség Pataky Attilától fogadható el: őt elvitték az UFO-k.

több mint 13 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 254 — Eagles fan
Lesz még ennél lejjebb Mozart? 😀


GM game champion 2015 (Vikings)
GM game champion 2024 (Eagles)
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
És még:

"Pécsi egyetemi hallgatók körében már kering a pletyka, hogy december végére bezár az intézmény. A PTE-n azt közölték: még nincs döntés, mérlegeli az egyetem a lehetőséget."apeszos
Én úgy tudom, hogy a kaposvári egyetemen egy vagy két terem lesz nyitva és fűtve a vizsgaidőszakban költségtakarékossági okokból.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Megjött a válasz.. 😀 😀



És még:

"Pécsi egyetemi hallgatók körében már kering a pletyka, hogy december végére bezár az intézmény. A PTE-n azt közölték: még nincs döntés, mérlegeli az egyetem a lehetőséget."
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
 velemenyvezer.blog.hu/2012/11/22/orult_unortodoxia_orban_igy_nyerne_2014-ben
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Csodálom, hogy nem jött szóba a fegyverszünet, amit Gáza és Izrael kötött, mondjuk ha ennyi az egész, akkor Izrael egész szépen járt el, nem voltak komoly áldozatok, és tényleg leállnak a rakétázások. Bár gondolom a Hamász csak időt akar nyerni, hogy összeszedje magát, de most beláthatják, hogy fényévekkel el vannak maradva az izraeli haditechnikától, bármennyire nem tetszik nekik a status quo, ennél jobbat nem tudnak kieszközölni egyhamar. Az izraeli hadiköltségvetés jelenleg nagyobb, mint Jordániának, Libanonnak, Egyiptomnak és Szíriának együttvéve, feltétlen amerikai támogatást élveznek, atomfegyverük is van, értelmetlen velük ujjat húzni. Elbénázták ők ezt még az elején, főleg '48-ban és '73-ban, most már jobban tennék, ha beletörődnének az egészbe és elismerik Izraelt, persze ez nem ilyen egyszerű.Rajna
Szerintem ebbe már mind a két fél beletörődött. Ezek a villámháborúk már inkább belpolitikai üzenetként értelmezhetőek. A iráni helyzet és a szíriai polgárháború miatt támogatót (Katar) cserélő Hamász és Netanjahu is tudatni akarta a saját népe előtt, hogy ki az úr a házban. Bibinek annyival nehezebb, hogy Izraelben demokratikus választásokon leválthatják és ugye Obamával is egyeztetnie kell, akivel közmondásosan kiváló a viszonyuk.
Leveleztem jeruzsálemi ismerősökkel, azért nem egyszerű a helyzet, a városnak nincsen Vaskupolája, mert a hírszerzésnek elavult infói voltak a Hamász-rakéták hatótávolságáról. Alaposan megszórták őket 😕, óvóhely meg minden, mint nagyszüleink a II. vh-ban.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)