Politika
63 feliratkozó
több mint 14 éve
szerintem ez elvi kérdés kéne, hogy legyen.http://hvg.hu/itthon/20120425_draghici_antall_borossÜgynökügyben nagyon haragszom arra a maszatolásra, ami történik, de kicsit demagóg ebbe a kérdésbe belekeverni ezt a sztorit.
Véreskezű román kommunista pribék menedéke volt MagyarországAmadeus91
És valóban, nem lehet kiadni a törvény szerint azt, akinek a bűncselekménye vagy büntethetősége a magyar jog szerint elévült. Így volt ez a '90-es évek elején is és így van ez bűnügyi jogsegélyről szóló törvény (1996) ótaatapapa
több mint 14 éve
http://hvg.hu/itthon/20120425_draghici_antall_borossÜgynökügyben nagyon haragszom arra a maszatolásra, ami történik, de kicsit demagóg ebbe a kérdésbe belekeverni ezt a sztorit.
Véreskezű román kommunista pribék menedéke volt MagyarországAmadeus91
És valóban, nem lehet kiadni a törvény szerint azt, akinek a bűncselekménye vagy büntethetősége a magyar jog szerint elévült. Így volt ez a '90-es évek elején is és így van ez bűnügyi jogsegélyről szóló törvény (1996) óta
több mint 14 éve
http://hvg.hu/itthon/20120425_draghici_antall_borossVéreskezű román kommunista pribék menedéke volt Magyarország
több mint 14 éve
Giró-Szász András kormányszóvivő szerint az emberek több mint 90 százaléka egyetért azzal, hogy a szociális ellátásokat ne pénzben fizessék.zinedine5A híres szociális konzultációban volt egy olyan kérdés, hogy egyetért-e azzal, miszerint a segélyek egy részét ne pénzben, hanem alapvető szükségleti javak formájában adják oda, és erre közel 90% igent küldött vissza, gondolom innen merítette a számot.
több mint 14 éve
Olvasgatom csak ezt a topicot, hozzá nem nagyon szólok különösen mert a most regnálókra szavaztam és drukkoltam/drukkolok nekik és fájón látom ami történik, még ha vannak is amiket értek és amivel egyet értek.De igazából az egészről ez a véleményem:
http://www.youtube.com/watch?v=Ph1lycveJq4&feature=g-vrec
Ezért írtam valahol ha helyzetben lennék egy ilyxen nevű pártot alapítanék
Összefogás Pártja természetesen tartalommal szót (mindkettőt) megtöltve. De lehet idealista vagyok pedig szerintem működhetne....
több mint 14 éve
Ez egész OV áttörés/kiegyezés/meghátrálás mögötti indokokat, mi, földi a halandók nem biztos hogy látjuk, vagy jól látjuk, ahogy az ellenkezés okait sem. A Véleményvezér (szokásához híven) OV elmeállapotával akarja megmagyarázni a helyzetet, de meg vagyok róla győződve, hogy valami politikai (gazdasági) háttérindoknak (alkunak) is lennie kell.Egészen biztos vagyok benne, hogy nem látjuk a pontos okokat, viszont az azért fura, hogy (látva a nyilatkozatokat) a frakció tagjai sem. Ezért egyre inkább hajlamos vagyok hinni abban, hogy OV nem teljesen kerek. Egész egyszerűen azért, mert eltelt két év ebből az őrületből és nem vagy csak nagyon kis mértékben látjuk ennek a pozítív oldalait ergo viszonylag értelmetlennek tünt, tünik ez a "forradalom".
Gyurma Pappa
Más:
Ismét befelé fordul a kommunikáció, megy az oszd meg és uralkodj:
A bevételnövelő lépések nélkül egy hasonló mértékű csomagot például csak a közszféra béreinek 16 százalékos és a nyugdíjak 18 százalékos csökkentésével lehetett volna elérni - mondta Rogán Antal.
Giró-Szász András kormányszóvivő szerint az emberek több mint 90 százaléka egyetért azzal, hogy a szociális ellátásokat ne pénzben fizessék.
több mint 14 éve
Ez egész OV áttörés/kiegyezés/meghátrálás mögötti indokokat, mi, földi a halandók nem biztos hogy látjuk, vagy jól látjuk, ahogy az ellenkezés okait sem. A Véleményvezér (szokásához híven) OV elmeállapotával akarja megmagyarázni a helyzetet, de meg vagyok róla győződve, hogy valami politikai (gazdasági) háttérindoknak (alkunak) is lennie kell.Másik téma, ehhez jobban értek, az adók kérdése. Azt jól látja a Matolcsy, és kivételesen nemzetközi kutatásokkal alátámasztott tézist mondogat: a fogyasztási adók fogják vissza a 2. legkevésbé a gazdasági növekedést, az ingatlanadó után. Az viszont már nem igaz, hogy az áfa alkalmas a szociális célokra, egyszerűen belátható: tejet, kenyeret eszik a gazdag is, ráadásul ő drágább tejet-kenyeret vesz (wellnes kenyér, bio tej), és az lehetetlen, hogy ezeknek külön adókulcsa legyen, mivel ugyanazon a VTSZ számon vannak, mint az UHT tej vagy a fehér (E) kenyér. Innentől kezdve jól látható, hogy ez baromság (meg egyébként hazugság is, hogy ezért akarják ezt, de mindegy). Az, hogy mi a luxus cikk, már ne is menjünk bele, mert mondjuk a Suzuki Alto minden csak nem luxus cikk, de mondjuk egy X6-os már inkább luxus, mint autó (kisarkítva a témát, ofc), de felhozhatnám a kávét mint egy még kevésbé egyértelmű példát: az Omnia (robusta kávé keverék) és a Carraro 1927 (arabica kávékeverék között is ég és föld a különbség. És akkor nem beszéltünk a ruhákról, cipőkről, órákról, tollakról, elektronikai cikkekről.
Visszatérve a mostani adókra: minden elképzelésnek van létjogosultsága. Más kérdés, hogy rosszul látja a helyzetet a kormány. A határmentén jelenleg is lehetséges forintban felvenni a pénzeket a határ túloldalán is, így az adóelkerülésre hajlamosabb réteg meg fogja oldani, hogy kikerülje az esetleges drágább kp Mo-on. Arról nem is beszélve, hogy nagyon könnyen elérhető pénzügyi termékek vannak, ahol esetleg az adó bevezetése után olcsóbb lesz a pénzügyi tranzakció (Pay Pal, Neteller, akik még kártyát is adnak, de szerintem van egy-két másik is, amit én nem ismerek). Ahol nem lehet kikerülni a az adót, az a pénzügyi közvetítő rendszer, tehát a bankok, illetve ugye a tőzsde és egyéb pénzügyi piacok, ahol ugye jelenleg minden különösebb költség nélkül, másodpercenként tudnak több száz tranzakciót bonyolítani számítógépek segítségével, ezzel is alakítva az árakat.
A biztosítási adóval én nem gondolnám, hogy gond van, jelenleg a ugye a KGFB gyakorlatilag adó, amit magáncégek szednek, és az árverseny miatt, egyre olcsóbb lett ez a szolgáltatás, és ezt a baleseti adó sem nyomja feljebb. Ha minden biztosításra kivetik, mivel ott is verseny van, nagy áremelkedést én nem várok, ha nő majd a cascom, egyszerűen váltok.
A telefonadó így baromság. Én havi 70ezeret fizetek a 10 előfizetésre, aminek 85%-a előfizetési díj, amit én nettel kombinálva fizetek (tehát mondjuk ebből pl. le sem kell vonnom a 30% áfát). A maradék sem beszéd, mert lebeszélhető a havidíjunk, amit nem általában nem beszélek le, meg parkolás, útdíj stb. Na most, én lehet, hogy annyit beszélek csak, mint aki 10-11ezeret fizet havonta, csak a beszélgetései után. Na most, ha mindketten 1000 percet beszélünk, akkor 2000 ft lesz az adó mindkettőnknek. Gondolom nem kell tovább magyaráznom, hogy mekkora baromság így az adó.

több mint 14 éve
És most egy kézifékes 180 fok."-Barroso...
Kiváncsi leszek a PR-re?zinedine5
- Igen, Viktor?
- Leszophatlak?
- Miért nem ezzel kezdted?"
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
És most egy kézifékes 180 fok. Kiváncsi leszek a PR-re?
több mint 14 éve
Igen, ahogy szoktuk! 😊 😉Csak jól körül kell határolni, hogy milyen értéknövekedésre vethetnek ki adót, oda kell figyelni a pontos, korrekt szabályozásra.tomi-tomiMint mindig 😊Kori
Attól, hogy mi sz@r házakat készítünk, az építsünk fedelet a fejünk felé elv helyes.
"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 14 éve
Csak jól körül kell határolni, hogy milyen értéknövekedésre vethetnek ki adót, oda kell figyelni a pontos, korrekt szabályozásra.tomi-tomiMint mindig 😊

több mint 14 éve
Ha már a gyenge indoklásoknál tartunk:Nem.
http://www.origo.hu/gazdasag/20110426-dugodij-es-vigalmi-ado-kiveteset-is-vizsgaljak-budapesten.html
"a tervek között szerepel az ingatlan-értéknövekedési adó bevezetése is. Az előterjesztés szerint ennek alapja az lehet, hogy az ingatlan értéknövekedését részben a főváros teremti meg. "
Csökkenésnél visszafizetnek?Kori
Ellenben amikor közművesítéssel, iskolával, óvodával, utakkal (infrastruktúrafejlesztéssel) növeli az önkormányzat az egyes ingatlanok értékét, akkor ezzel általánosan nincs semmi baj. Csak jól körül kell határolni, hogy milyen értéknövekedésre vethetnek ki adót, oda kell figyelni a pontos, korrekt szabályozásra.
"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 14 éve
Ha már a gyenge indoklásoknál tartunk: http://www.origo.hu/gazdasag/20110426-dugodij-es-vigalmi-ado-kiveteset-is-vizsgaljak-budapesten.html
"a tervek között szerepel az ingatlan-értéknövekedési adó bevezetése is. Az előterjesztés szerint ennek alapja az lehet, hogy az ingatlan értéknövekedését részben a főváros teremti meg. "
Csökkenésnél visszafizetnek?

több mint 14 éve
http://index.hu/video/2012/04/23/adozzanak_csak_a_fecsegok/Rajongom azért, amikor egy-egy ilyen döntést meg tudnak ideologizálni egyesek.
Patay Vilmos képviselő úr nem érti azokat akik feleslegesen beszélnek telefonon, így legalább lehet, hogy kevesebb telefonálásra késztetik őket.
1: Mi van?!?
2: Ha esetleg bejön (amit nem igazán értek, hogy mit nyernénk vele), akkor miből lesz bevétele az államnak.
Ez segg hülye.zinedine5
Túl egyszerű lenne azt mondani, hogy
- azért vezettük be a "válságadókat", hogy az egykulcsos miatti bevételkiesést ellensúlyozzuk
- a válságadókat ki kell vezetnünk lassan, ám a 2 éve prognosztizált gazdasági növekedés sehol sincs, ezért az egykulcsra most sincs fedezet, vagyis légy szíves fecsegjetek sokat (és bonyolítsatok sok pénzforgalmat), hogy abból megoldhassuk a hiányt
több mint 14 éve
Akkor megkövetem, a bulldogfejéből én bármit kinézek. Nála antipatikusabb fejű politikust még csak egyet láttam, az viszont a jó öreg Papcsák, aki minden percben kigurigat egy millát a kerületünkből. No nem mintha az emberek arcából kéne ítélgetni, de azért az ilyen emberek megfognak, pláne azután, hogy tevékenységükkel megalapozzák az előítéleteimet.Az előtte produkáló Vincze úr sokkal sötétebb, almafabetának titulálta magát, legalább hiteles. Komolyan az ilyen emberektől kiráz a hideg.RajnaÁcsi! Vincze úr vicceskedni próbált. Én úgy hallottam, hogy almafabaltát mondott. 😊Szabler
több mint 14 éve
A MOL tényleg visszalépett a Nabucco-tól?
több mint 14 éve
Ácsi! Vincze úr vicceskedni próbált. Én úgy hallottam, hogy almafabaltát mondott. 😊http://index.hu/video/2012/04/23/adozzanak_csak_a_fecsegok/Az előtte produkáló Vincze úr sokkal sötétebb, almafabetának titulálta magát, legalább hiteles. Komolyan az ilyen emberektől kiráz a hideg.Rajna
Patay Vilmos képviselő úr nem érti azokat akik feleslegesen beszélnek telefonon, így legalább lehet, hogy kevesebb telefonálásra késztetik őket.
1: Mi van?!?
2: Ha esetleg bejön (amit nem igazán értek, hogy mit nyernénk vele), akkor miből lesz bevétele az államnak.
Ez segg hülye.zinedine5
Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 14 éve
Akkor lesz felesleges levegővétel is?Milyen az a felesleges telefonálás? És mi joga van bárkinek azt mondani az én/más telefonálásomra, hogy felesleges?BazzaniNincs messze a felesleges beszélgetés, fórumozás és kommentelés sem. Tessék szépen vonulni helyette.Kori
Gondolom ezeket majd valami erre kinevezett államtitkár fogja elbírálni.
több mint 14 éve
http://tagokvagyunk.blog.hu/2012/04/23/a_kozep_europai_region_belul_magyarorszagon_a_legnagyobb_a_szegenysegAmadeus91tegnap volt már 😉
Az előtte produkáló Vincze úr sokkal sötétebb, almafabetának titulálta magát, legalább hiteles. Komolyan az ilyen emberektől kiráz a hideg.RajnaKétségtelen, de legalább kussol és nem játsza magát. Más kérdés, hogy mindkét képviselő "létjogosultsága" egy vicc.
több mint 14 éve
Milyen az a felesleges telefonálás? És mi joga van bárkinek azt mondani az én/más telefonálásomra, hogy felesleges?BazzaniNincs messze a felesleges beszélgetés, fórumozás és kommentelés sem. Tessék szépen vonulni helyette.

több mint 14 éve
Milyen az a felesleges telefonálás? És mi joga van bárkinek azt mondani az én/más telefonálásomra, hogy felesleges?
több mint 14 éve
http://index.hu/video/2012/04/23/adozzanak_csak_a_fecsegok/Az előtte produkáló Vincze úr sokkal sötétebb, almafabetának titulálta magát, legalább hiteles. Komolyan az ilyen emberektől kiráz a hideg.
Patay Vilmos képviselő úr nem érti azokat akik feleslegesen beszélnek telefonon, így legalább lehet, hogy kevesebb telefonálásra késztetik őket.
1: Mi van?!?
2: Ha esetleg bejön (amit nem igazán értek, hogy mit nyernénk vele), akkor miből lesz bevétele az államnak.
Ez segg hülye.zinedine5
több mint 14 éve
http://index.hu/video/2012/04/23/adozzanak_csak_a_fecsegok/Patay Vilmos képviselő úr nem érti azokat akik feleslegesen beszélnek telefonon, így legalább lehet, hogy kevesebb telefonálásra késztetik őket.
1: Mi van?!?
2: Ha esetleg bejön (amit nem igazán értek, hogy mit nyernénk vele), akkor miből lesz bevétele az államnak.
Ez segg hülye.
több mint 14 éve
Más téma, talán mehetett volna a vicctopicba is 😀 atapapa+1 😀
Az utóbbi napokban inkább Obama "kutyafogyasztási" szokásain megy az élcelődés. (Egy jobbos újságíró előkaparta azt a passzust Obama önéletrajzából, hogy az akkor Indonéziában nevelkedő és még éretlen Barackot mostohaapja - többek között - kutyahússal etette.)

Persze már Hitler is értesült a dologról.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nEBN8wOKjMo
Report all obscene mail to your Potsmaster!