Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 14 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Azért megvan annak a maga bája, hogy az ártatlan embereket politikai okokból (vagy pusztán mert éppen arra jártak) félholtra verető, tüntetők szemét kilövető elmebeteg most aggódik a demokráciáért. Érdekes módon, akkor ezek a nagy demokrácia-harcosok is mind kussoltak.
Egyébként nagy poén lett volna bevágni őket egy 72 órára, megnéztem volna ahogy a képviselő "uraknak" arcukra fagy a mosoly. 😀Dub
milyen báj? Nem mind1, hogy egy békés tüntetőt rángat el a Policáj vagy a koszos agyatlan csürhét lövi.
több mint 14 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
Azért megvan annak a maga bája, hogy az ártatlan embereket politikai okokból (vagy pusztán mert éppen arra jártak) félholtra verető, tüntetők szemét kilövető elmebeteg most aggódik a demokráciáért. Érdekes módon, akkor ezek a nagy demokrácia-harcosok is mind kussoltak.
Egyébként nagy poén lett volna bevágni őket egy 72 órára, megnéztem volna ahogy a képviselő "uraknak" arcukra fagy a mosoly. 😀
több mint 14 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Ez a Vona-vonal jó, mert pont ő jutott eszembe Gyurcsány mai produkciójáról. Ő is beült az Erzsébet téren a lekönnygázozott, felszólításra lelépni nem hajlandó, éppen ezért emberről emberre megbilincselt és elszállításra kerülő csoport első sorába pár jól sikerült fotóért és sajtótájékoztatóért cserébe.

több mint 14 éve
kzol Philadelphia Eagles 746 — Eagles fan
de ez most komolyan igaz, hogy minden mobilcéget államosítanak? (most hallom félfüllel, remélem, hogy hülyeség)Amadeus91
Ne hallgasd félfüllel! Vagy ha igen, akkor ne írd be. Így lesz Teheránból Jereván és a fosztogatnak helyett osztogatnak.
http://index.hu/belfold/2011/12/23/allamositottak_a_mobilfizetesi_rendszert/tomi-tomi
és ez most mit jelent? Igazából mi az a mobilfizetési rendszer? (most már csak megkérdem, hogy ne legyek totál homály)Amadeus91
Gondolom ilyen parkolojegyes, autopalya matrica vasarlos rendszerek.
több mint 14 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
de ez most komolyan igaz, hogy minden mobilcéget államosítanak? (most hallom félfüllel, remélem, hogy hülyeség)Amadeus91
Ne hallgasd félfüllel! Vagy ha igen, akkor ne írd be. Így lesz Teheránból Jereván és a fosztogatnak helyett osztogatnak.
http://index.hu/belfold/2011/12/23/allamositottak_a_mobilfizetesi_rendszert/tomi-tomi
és ez most mit jelent? Igazából mi az a mobilfizetési rendszer? (most már csak megkérdem, hogy ne legyek totál homály)
több mint 14 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
de ez most komolyan igaz, hogy minden mobilcéget államosítanak? (most hallom félfüllel, remélem, hogy hülyeség)Amadeus91
Ne hallgasd félfüllel! Vagy ha igen, akkor ne írd be. Így lesz Teheránból Jereván és a fosztogatnak helyett osztogatnak.
http://index.hu/belfold/2011/12/23/allamositottak_a_mobilfizetesi_rendszert/

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 14 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
de ez most komolyan igaz, hogy minden mobilcéget államosítanak? (most hallom félfüllel, remélem, hogy hülyeség)
több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Az igen "tehetséges" Vona Gábor. Színvonal a szokásos. 😀

"Bárki, aki ma Magyarországon tüntet, teljes joggal teszi – kivéve a orosz, arab, iráni pénzoligarchia pórázán rángatott Jobbikos társaságot. Tetszik vagy sem, becsületes magyar embernek ezzel a bandával semmilyen körülmények között nem lehetséges „közösen tiltakozni”, még a Fidesz vezette kormány ellen sem." 😛xrace77
X, te vagy a király 😀
több mint 14 éve
xrace77 Denver Broncos 4 746
"Bárki, aki ma Magyarországon tüntet, teljes joggal teszi – kivéve a cionista pénzoligarchia pórázán rángatott LMP-s és MSZP-s társaságot. Tetszik vagy sem, becsületes magyar embernek ezzel a cionista bandával semmilyen körülmények között nem lehetséges „közösen tiltakozni”, még a Fidesz vezette kormány ellen sem."eaglesmcnabb
ez kinek a böffentése? Olyanokat nyilatkoznak már, hogy levegőt nem kapok.Amadeus91
Az igen "tehetséges" Vona Gábor. Színvonal a szokásos. 😀

"Bárki, aki ma Magyarországon tüntet, teljes joggal teszi – kivéve a orosz, arab, iráni pénzoligarchia pórázán rángatott Jobbikos társaságot. Tetszik vagy sem, becsületes magyar embernek ezzel a bandával semmilyen körülmények között nem lehetséges „közösen tiltakozni”, még a Fidesz vezette kormány ellen sem." 😛
több mint 14 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
"Bárki, aki ma Magyarországon tüntet, teljes joggal teszi – kivéve a cionista pénzoligarchia pórázán rángatott LMP-s és MSZP-s társaságot. Tetszik vagy sem, becsületes magyar embernek ezzel a cionista bandával semmilyen körülmények között nem lehetséges „közösen tiltakozni”, még a Fidesz vezette kormány ellen sem."eaglesmcnabb
ez kinek a böffentése? Olyanokat nyilatkoznak már, hogy levegőt nem kapok.
több mint 14 éve
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 452 — je suis poloska
"Bárki, aki ma Magyarországon tüntet, teljes joggal teszi – kivéve a cionista pénzoligarchia pórázán rángatott LMP-s és MSZP-s társaságot. Tetszik vagy sem, becsületes magyar embernek ezzel a cionista bandával semmilyen körülmények között nem lehetséges „közösen tiltakozni”, még a Fidesz vezette kormány ellen sem."

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 14 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
"A nemzeti mobilfizetési rendszer pedig remek kiegészítője lehet a hamarosan felálló nemzeti mobiltársaságnak is."

Mivan?!
több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Boldog Karácsonyt 😀 Gyerünk tüntetni 😀
több mint 14 éve
kzol Philadelphia Eagles 746 — Eagles fan
http://index.hu/belfold/2011/12/23/allamositottak_a_mobilfizetesi_rendszert/

Kicsit más, mint az LMP-s események.
A legjobb mondat ebben egyértelműen az alábbi: "Az indokok között szerepel még a méretgazdaságosság, amivel megvalósítható az állami tulajdonú vállalatokra világszerte jellemző hatékony működés."

Lehet, hogy igaz csak nem nálunk 😀
több mint 14 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Megvolt az első erőszakos reakció a kormánypártiak oldaláról: Varga László KDNP-s képviselő, református lelkész, egykori püspökhelyettes az aktatáskájával fejbe vágta az összeláncolva ülő Vágó Gábor LMP-s képviselőt, miközben átlépett rajta. A dolog annál pikánsabb, mert a képviselők jól ismerik egymást, hiszen mindketten kecskemétiek.
(Index)

Végtére is itt a karácsony. 😊

több mint 14 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
http://www.facebook.com/klub.nemeth.laszlone

😀 kezdem sajnálni szegényt
több mint 14 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Általában megérted amit írok.
Sehol nem írtam, hogy konkrétan erről a szerencsétlen nőről írok, ahogy rögtön nem róla írtam, hanem általában arról, hogy egy miniszternek nem szakmailag kell pengének lennie, hanem minisztériumvezetésileg.
Mint ahogy egy céget is a vezetőnek vezetnie kell jól, nem mindenhez érteni, ami a cégénél történik.
Te ismered az összes hatályos számviteli jogszabályt, törvénymódosítást, vagy van könyvelőd?Sobri Jóska
Igaz, általában írtad.
Hogyan legyen valaki penge minisztériumvezetésileg, ha azt nem tanítják egyetemen? (Mellesleg de.) Új tudást kell nagyon hamar elsajátítania és hatékonyan alkalmaznia Általában Miniszternek. Ezt a képességet viszont egyetemen (és posztgrad képzésen) lehet a leginkább elsajátítani, fejleszteni. Ezért nem "jó, ha van" kategória, hanem szükséges a diploma.
Egy magáncég arra bízza a szervezet vezetését, akire akarja. Egy évi többszáz milliárd közpénz felett diszponáló szervezet élére kinevezettel szemben legyenek minimum elvárások!tomi-tomi
Vannak.
Ha azoknak törvényileg megfelel akkor lehet miniszter.
(Nem tudom pontosan mik ezek, de ha elvárás a diploma, akkor ne legyen diplomátlan miniszter, ha nem elvárás nyugodtan lehet. Diszkriminatív ha nem törvényi kötelezettség a felsőfokú végzettség, mégis elvárják.)
Valamint az elmúlt 20 évből simán mondok 50 minisztert, akinek volt diplomája, mégis teljesen inkompetens és fogalmatlan volt a tárcájához szakmailag is, vezetéstechnikailag is.
Vagyis a jelenleg érvényben lévő és elfogadott gyakorlat szerint ahhoz hogy valaki miniszter legyen a politikai beágyazottságon kívül semmiféle más kritérium nem szükséges.

több mint 14 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Általában megérted amit írok.
Sehol nem írtam, hogy konkrétan erről a szerencsétlen nőről írok, ahogy rögtön nem róla írtam, hanem általában arról, hogy egy miniszternek nem szakmailag kell pengének lennie, hanem minisztériumvezetésileg.
Mint ahogy egy céget is a vezetőnek vezetnie kell jól, nem mindenhez érteni, ami a cégénél történik.
Te ismered az összes hatályos számviteli jogszabályt, törvénymódosítást, vagy van könyvelőd?Sobri Jóska
Igaz, általában írtad.
Hogyan legyen valaki penge minisztériumvezetésileg, ha azt nem tanítják egyetemen? (Mellesleg de.) Új tudást kell nagyon hamar elsajátítania és hatékonyan alkalmaznia Általában Miniszternek. Ezt a képességet viszont egyetemen (és posztgrad képzésen) lehet a leginkább elsajátítani, fejleszteni. Ezért nem "jó, ha van" kategória, hanem szükséges a diploma.
Egy magáncég arra bízza a szervezet vezetését, akire akarja. Egy évi többszáz milliárd közpénz felett diszponáló szervezet élére kinevezettel szemben legyenek minimum elvárások!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 14 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Hernádi mint jó felsővezető 😂

"Nem a diplomától fogja tudni hogyan irányítson egy minisztériumot. Ilyet nehéz egyetemen elsajátítani, főként mivel nem is tanítják."
Dehogynem... pl posztgraduális képzésen, de egyébként már alapképzésen is. Nem tanítanak mindent, ami az üzleti élethez kell.. de igenis van ott bőven infó, amit ha okos vagy, magadra szedsz.

Én nem vagyok a diploma nagy pártolója... és igenis elfogadom, hogy van aki anélkül is megállja a helyét és nagy vezető.
De sztem ha valaki többet képzi magát, az előny.

Ne hasonlítsunk már egy kosárfonó pártkádert, akit ide-oda dobáltak minden állami cég között (biztos azért mert olyan jó volt.... sztem a hölgy ugyanis nem egy sikeres felsővezető), egy Steve Jobs-hoz vagy Bill Gates-hez.Igor
Ismét mondom: nem a nőről beszéltem.
Általában viszont tartom amit mondtam.
Ahogy azt is mondtam, jobb, ha van minél magasabb végzettség, nem árt, de nem is létszükséglet.
Egy miniszternek meg pláne nem szükséges.
Tudja ki kivel van, kinek tartozik lojalitással, tudja hatékonyan vezetni a minisztériumát.
Szerintem ezek egy jó miniszeter ismérvei.
Tudtommal Churchill-nek se volt pénzügyi végzettsége, mégse tartják rossz pénzügyminiszternek.

És nem hiszem posztgrad képzésen minisztériumirányítást tanítanának.

több mint 14 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Nem a diplomától fogja tudni hogyan irányítson egy minisztériumot. Ilyet nehéz egyetemen elsajátítani, főként mivel nem is tanítják.
De a cégvezetés az cégvezetés.
Egy miniszternek is a minisztériumot kell tudni irányítani, nem pedig szakmailag kell pengének lennie - ártani persze nem árt, de én úgy gondolom, hogy nem is szükséges.
Rengeteg példa van arra, hogy egy sikeres felsővezető, aki mondjuk a bankszektorban csúcsvezető volt átnyergel teljesen más szektorba, és sikerre visz egy építőipari céget. (Pl. Hernádi Zsolt, most MOL elnökvezérigazgató, elötte Takarékpénztár vezérigazgató.)Sobri Jóska
Általában van igazság abban, amit írsz.
Miniszterjelölt asszony érettségi után külker bonyolító, négy év múlva szakképesített külker előadó. Soha többet nem képezte magát. Vajon hogy fog egy számára többszörösen ismeretlen területen fejlődni??
98-ig egy OTP osztályvezetőséget tud felmutatni. Utána politikai hátszelű kinevezések. 2002-től visszavette az OTP, ahol eljutott a központi fiók vezetéséig ügyvezető ig. helyettes címmel. Magától soha nem volt felsővezető, sikeres akkor hogy lett volna?! Első számú vezetőnek még politikai háttere se nevezte ki eddig sosem. Valójában most sem lesz az.
Attól eltekintve, hogy nem ért az államigazgatáshoz (egy bizalmi szakember igény), fogalma sincs, hogy hova nevezték ki - elsődleges prioritása nemzeti fejlesztési miniszterként a közlekedésbiztonság fejlesztése. Ez pedig további öt-hat bizalmi szakembert igényel.
Egy bábu jobban teljesítene, az legalább biztos nem mond baromságot.
(Hernádi példájába ne menjünk bele. 😊 )tomi-tomi
Általában megérted amit írok.
Sehol nem írtam, hogy konkrétan erről a szerencsétlen nőről írok, ahogy rögtön nem róla írtam, hanem általában arról, hogy egy miniszternek nem szakmailag kell pengének lennie, hanem minisztériumvezetésileg.
Mint ahogy egy céget is a vezetőnek vezetnie kell jól, nem mindenhez érteni, ami a cégénél történik.
Te ismered az összes hatályos számviteli jogszabályt, törvénymódosítást, vagy van könyvelőd?

több mint 14 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 847 — Dr Kongó fan
Hernádi mint jó felsővezető 😂

"Nem a diplomától fogja tudni hogyan irányítson egy minisztériumot. Ilyet nehéz egyetemen elsajátítani, főként mivel nem is tanítják."
Dehogynem... pl posztgraduális képzésen, de egyébként már alapképzésen is. Nem tanítanak mindent, ami az üzleti élethez kell.. de igenis van ott bőven infó, amit ha okos vagy, magadra szedsz.

Én nem vagyok a diploma nagy pártolója... és igenis elfogadom, hogy van aki anélkül is megállja a helyét és nagy vezető.
De sztem ha valaki többet képzi magát, az előny.

Ne hasonlítsunk már egy kosárfonó pártkádert, akit ide-oda dobáltak minden állami cég között (biztos azért mert olyan jó volt.... sztem a hölgy ugyanis nem egy sikeres felsővezető), egy Steve Jobs-hoz vagy Bill Gates-hez.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 14 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Nem a diplomától fogja tudni hogyan irányítson egy minisztériumot. Ilyet nehéz egyetemen elsajátítani, főként mivel nem is tanítják.
De a cégvezetés az cégvezetés.
Egy miniszternek is a minisztériumot kell tudni irányítani, nem pedig szakmailag kell pengének lennie - ártani persze nem árt, de én úgy gondolom, hogy nem is szükséges.
Rengeteg példa van arra, hogy egy sikeres felsővezető, aki mondjuk a bankszektorban csúcsvezető volt átnyergel teljesen más szektorba, és sikerre visz egy építőipari céget. (Pl. Hernádi Zsolt, most MOL elnökvezérigazgató, elötte Takarékpénztár vezérigazgató.)Sobri Jóska
Általában van igazság abban, amit írsz.
Miniszterjelölt asszony érettségi után külker bonyolító, négy év múlva szakképesített külker előadó. Soha többet nem képezte magát. Vajon hogy fog egy számára többszörösen ismeretlen területen fejlődni??
98-ig egy OTP osztályvezetőséget tud felmutatni. Utána politikai hátszelű kinevezések. 2002-től visszavette az OTP, ahol eljutott a központi fiók vezetéséig ügyvezető ig. helyettes címmel. Magától soha nem volt felsővezető, sikeres akkor hogy lett volna?! Első számú vezetőnek még politikai háttere se nevezte ki eddig sosem. Valójában most sem lesz az.
Attól eltekintve, hogy nem ért az államigazgatáshoz (egy bizalmi szakember igény), fogalma sincs, hogy hova nevezték ki - elsődleges prioritása nemzeti fejlesztési miniszterként a közlekedésbiztonság fejlesztése. Ez pedig további öt-hat bizalmi szakembert igényel.
Egy bábu jobban teljesítene, az legalább biztos nem mond baromságot.
(Hernádi példájába ne menjünk bele. 😊 )

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 14 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
http://hvg.hu/itthon/20111221_nemeth_laszlone_diploma#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg
Látom a postokból, hogy a fórumozok jelentős része éppen a diplomájáért küszködik. Ne tegyétek és még sokra vihetitek, akár miniszter is lehet belőletek.
Hol vannak a régi szép idők, amikor meg kellett várni, hogy Kijelölt Tomikából diplomás miniszter legyen!diverdoc
Egyébként én mindig is diszkriminatívnak éreztem, hogy egy miniszternek diplomája legyen.
Ugyan miért legyen? A miniszter politikai állás, nem szakmai.

Arra vannak a tanácsadók, főosztályvezetők, jobb esetben szakállamtitkárok.
Pl. egy oktatási miniszternek miért kéne értenie az oktatáshoz? Elég lenne, ha tudná, hogy kihez forduljon, kinek a tanácsát kérje ki, kit mivel bízzon meg.
Engem sokkal jobban zavar, hogy ehhez nem értenek, mintsem az, hogy van e diplomájuk, vagy nincs.Sobri Jóska
akkor rángassuk be Pénzügyminiszternek Pista bácsit a sarki boltból.Amadeus91
Ha valami nem 9, attól még nem logikus, hogy 0. Vagy 1. esetleg 6726.
Csak nem 9.
Vannak azért opciók.

Nem a diplomától fogja tudni hogyan irányítson egy minisztériumot. Ilyet nehéz egyetemen elsajátítani, főként mivel nem is tanítják.

Egyébként nekem volt olyan cégem, aminek a tevékenységéhez vajmi kevés közöm volt szakmailag.
(Szépségápolás. Nem voltam sosem fodrász, vagy nem építettem műkörmöt, se nem pedikűröztem, vagy nem tudnék megszerelni egy szoláriumgépet. Ezekre ugye mind volt szakember. Az én dolgom - leegyszerüsítve - annyi volt, hogy az összbevétel több legyen, mint az összkiadás. Igyekeztem jó kollegákat keríteni, meg olyat, aki segít jó kollegákat keríteni. És persze elvileg meg lehetett volna vezetni, de ezért vannak a megbízható emberek, hogy mégse legyen az ember megvezetve. Ezért mertem eleve belevágni, mert a megbízható ember értett ahhoz amit csináltunk. Politikában sincs ez másként.)
De a cégvezetés az cégvezetés.
Egy miniszternek is a minisztériumot kell tudni irányítani, nem pedig szakmailag kell pengének lennie - ártani persze nem árt, de én úgy gondolom, hogy nem is szükséges.
Rengeteg példa van arra, hogy egy sikeres felsővezető, aki mondjuk a bankszektorban csúcsvezető volt átnyergel teljesen más szektorba, és sikerre visz egy építőipari céget. (Pl. Hernádi Zsolt, most MOL elnökvezérigazgató, elötte Takarékpénztár vezérigazgató.)

több mint 14 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
http://hvg.hu/itthon/20111221_nemeth_laszlone_diploma#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg
Látom a postokból, hogy a fórumozok jelentős része éppen a diplomájáért küszködik. Ne tegyétek és még sokra vihetitek, akár miniszter is lehet belőletek.
Hol vannak a régi szép idők, amikor meg kellett várni, hogy Kijelölt Tomikából diplomás miniszter legyen!diverdoc
Egyébként én mindig is diszkriminatívnak éreztem, hogy egy miniszternek diplomája legyen.
Ugyan miért legyen? A miniszter politikai állás, nem szakmai.

Arra vannak a tanácsadók, főosztályvezetők, jobb esetben szakállamtitkárok.
Pl. egy oktatási miniszternek miért kéne értenie az oktatáshoz? Elég lenne, ha tudná, hogy kihez forduljon, kinek a tanácsát kérje ki, kit mivel bízzon meg.
Engem sokkal jobban zavar, hogy ehhez nem értenek, mintsem az, hogy van e diplomájuk, vagy nincs.Sobri Jóska
akkor rángassuk be Pénzügyminiszternek Pista bácsit a sarki boltból.
több mint 14 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
Mondjuk a véleményvezér egy ilyen örök ellenzéki blog, gyakorlatilag a kormányváltás óta "köpönyeget forgattak", persze igazából csak mindig a kritikát keresik, ami nem rossz szempont, de a fordulat nem most következett be.Rajna
a nyár elejéig azért inkább pozitívan értékelték a kormány az intézkedéseket, ennyire nem voltak "ellenzékiek". amennyire egy blog képes rá próbálnak objektívek maradni.

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)