Politika
63 feliratkozó
több mint 14 éve
mivel tudom hogy szereted Gyurcsányt, szólok hogy ők ugyanezt játszották el az LMP-s Schiffer apjával, hogy a PSZÁF egyik főgóréja lehessen (neki se volt megfelelő végzettsége, ezért módosították a törvényt).Az S&P-nél is bóvliba kerültünk. Éljen!Schleckközben a Fitch is készül leminősíteni.
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/12/21/dilpoma_nelkul_lehet_miniszter_nemet_laszlone/
ez meg milyen már... 😀 baszki Pista bácsi és a külügyes rokon klasszikus meséje....Amadeus91
Ez is, az is elég béna. Mindig is szégyen, ha a holdudvar egyes személyeire szabják a jogszabályokat.
több mint 14 éve
Az S&P-nél is bóvliba kerültünk. Éljen!Schleckközben a Fitch is készül leminősíteni.
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/12/21/dilpoma_nelkul_lehet_miniszter_nemet_laszlone/
ez meg milyen már... 😀 baszki Pista bácsi és a külügyes rokon klasszikus meséje....
több mint 14 éve
Az S&P-nél is bóvliba kerültünk. Éljen!Schleckviszont még nincs 306 Ft az ajró és nem érte el a 251 Ft-ot a svejcifrank :rolleyes:
STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 14 éve
A kormány működését jelenleg az átlag fidesz szavazóéhoz tudnám hasonlítani, ahelyett hogy csinálna valamit a kormánytól várja a megoldást. A kormány is kb kívülről a válság eltávozásától várja ezt. Viszont egy sem hajlandó semmit sem feláldozni azért, hogy a helyzete jobbra forduljon.
több mint 14 éve
Nyilván a megállapodás alap, most az azon kívüli világról beszélek. Ha azt megszegjük akkor egyértelmű a bukó.Ha megállapodást köt és nem hajtja végre, az lenne a legnagyobb bukta, mert ezeket a pénzeket bizonyos időközönként lehet lehívni. Ha látják hogy semmit se csinálunk, akkor rögtön beintenek és akkor tényleg minden zuhanna.atapapaAz olasz viszonyok nem teljesen párhuzamosak az itthonival.atapapaNyilván. Az eredmény és az okok nagyon hasonlóak.
Az IMF által követelt (jól fogalmaztál, egy időben csak kértek, most már követelnek) kiigazítások azonnali politikai népszerűségvesztés okoznának. Ebből kétféleképp jöhet ki a kormány:
1. Nem hajtja végre, amit kérnek
2. Végrehajtja, de mielőbb még hivatalosan, sajtóvisszhang mellett követelik
Gyurma Pappa

több mint 14 éve
Ha megállapodást köt és nem hajtja végre, az lenne a legnagyobb bukta, mert ezeket a pénzeket bizonyos időközönként lehet lehívni. Ha látják hogy semmit se csinálunk, akkor rögtön beintenek és akkor tényleg minden zuhanna.Az olasz viszonyok nem teljesen párhuzamosak az itthonival.atapapaNyilván. Az eredmény és az okok nagyon hasonlóak.
Az IMF által követelt (jól fogalmaztál, egy időben csak kértek, most már követelnek) kiigazítások azonnali politikai népszerűségvesztés okoznának. Ebből kétféleképp jöhet ki a kormány:
1. Nem hajtja végre, amit kérnek
2. Végrehajtja, de mielőbb még hivatalosan, sajtóvisszhang mellett követelik
Gyurma Pappa
több mint 14 éve
Az olasz viszonyok nem teljesen párhuzamosak az itthonival.atapapaNyilván. Az eredmény és az okok nagyon hasonlóak.
Az IMF által követelt (jól fogalmaztál, egy időben csak kértek, most már követelnek) kiigazítások azonnali politikai népszerűségvesztés okoznának. Ebből kétféleképp jöhet ki a kormány:
1. Nem hajtja végre, amit kérnek
2. Végrehajtja, de mielőbb még hivatalosan, sajtóvisszhang mellett követelik
Valahol olvastam, hogy ma már nincs M.O.-n politika, csak kommunikáció. Ezzel nem értek egyet, de ha belegondolunk, akkor a fenti probléma feloldását pont ebben kell keresni: nem tudja kommunikálni egyik megoldást sem a kormány (nem csak ez, az előzők sem), ezért inkább halogat. Gyurcsányék a eü-i reformmal (jó, persze "elsöpörte" a népharag, :lol😊 cselekedtek, nem kommunikáltak (inkább szarul, mint nem), meg is lett vége. Más kérdés, ha nincs Öszöd, akkor elfogadta-e volna a nép, szvsz nem, mert a Fidesz kommunikációja szerintem Öszöd nélkül is elég erős lett volna. Bár lehet, akkor nem próbálják meg a népszavazást, nem tudom, rég volt, és politikai elemző legyen a talpán, aki megfejti...

több mint 14 éve
Az olasz viszonyok nem teljesen párhuzamosak az itthonival. Ott búcsúzóul még a régi kormány is elfogadott egy korrekt kiigazítást. Ha itthon végigvinne a kormány egy arányaiban ahhoz hasonló vágást, rögtön nem lenne szükség az IMF-re. Maga az IMF-védőháló nem cél, hanem eszköz, és cseppet sem kizárólagos. Ha a kormány meglépné az IMF által amúgy követelt dolgokat IMF-megállapodás és IMF-pénz nélkül, kis túlzással rögtön nem lenne szükség az IMF pénzére.
Abban egyetértünk, hogy a kormány folyamatosan vár, vár és vár, miközben az örökölt problémákkal alig kezd valamit és maga is újabbakat okoz. És az, amire vár, ma távolabbinak tűnik, mint amikor hatalomra kerültek.
több mint 14 éve
hasonlótól tartok én is.Lesz IMF hitel. Ha kell kierőszakolják Orbánt távozását, lásd Olaszország. 1 éve, de még 5 hónapja sem gondolta senki, hogy az öreg unga-bunga mester lemond valaha is.
én nem voltam a MANYUP-pénzek államosításának óriási híve, de azt el tudtam fogadni, hogy összességében pozitívan lehet belőle kijönni, ha mellette a szükséges reformokat végrehajtják és az államháztartás fenntartható lesz végre.
Viszont ezek a reformok nagyjából sehol sincsenek, és előbb-utóbb az újabb és újabb kreatívan szerzett pénzek is elfogynakatapapa
Én alapvetően az állami nyugdíj híve vagyok: egyéni számlával, államkötvényekbe őrizgessék a kis pénzemet 40 évig, mert az államkötvény arra használják, amire akarják. Aztán én majd lehetőségeim szerint, rakok félre, évi amennyit tudok, piaci alapon, igényeim szerint kockáztatva, biztosításba, aranyba, értékpapírba, akármibe. Ehhez az államnak semmi, de semmi köze. Ha nem tudok félrerakni? 40 (20) év alatt az állampapír sem rossz.
Az MNB tartalék felélése B terv. Ki akarja húzni a kormányzat a gazdasági fellendülésig. Na, az nem jövőre lesz, így lassan talán belátják, hogy az időhúzás már nem fogja megmenteni őket. Az egész MNB tartalékot nem is tudnánk elkölteni, max 100-300 mrd Ft-ot, mert egyébként az ország sebezhető lesz, és akkor szokhatjuk a 350-es eurót...
Erre a kormányra jellemző: felismeri a gondokat, de nem jól kezeli azokat. Most, hogy ez a Viktor "tévedhetetlensége", a KDNP elvi nyomása vagy a teljes legénység inkompetenciája okozza (ez utóbbi azért kétlem), nem is érdekes. Jó példa (nem csak gazdasági kérdés) az iskolák államosítása. Ez nem ördögtől való ám, ismerek csomó olyan nyugati országot, ahol állami kézben vannak az iskolák (USA, csak hogy legnagyobbat említsem, ahol a városi önkormányzatok csak max. társfinanszírozók, állami illetve szövetségi költségvetés tartja fenn az iskolákat, legjobb tudomásom szerint), védhető álláspont, hogy ez ne legyen önkormányzati feladat, mivel az önkormányzatok forráshiánya "világhírű". Az, hogy legyenek egyházi iskolák, szintén védhető álláspont, aki ilyen helyre akar menni, menjen. De az, hogy gyakorlatilag lehetetlen (illetve baromi drága) legyen magán/alapítványi iskolák fenntartani, az kissé problémás. Ráadásul ilyen szinten nem különbséget tenni iskola és iskola, település és település között... finoman szólva problémás. Mondom még egyszer: a többszintű köznevelés nem ördögtől való, sőt. Ösztöndíj programok kellenének, tehetséggondozás, tanodák az elmaradott térségekbe. Nem kötelező önkéntes munka, meg 10 tesi óra.
Ez van más kérdésekben is, sorolható jó pár. (KKV-k a legnagyobb foglalkoztatók, úgyhogy a pályázati rendszert kössük a minél több alkalmazotthoz... baromság; fizetős felsőoktatás, de legyen utólag, mert akkor nem "fáj" annyira... baromság stb.)

több mint 14 éve
hasonlótól tartok én is.Na most, az államcsőd ugye, a magyar állam fizetésképtelenségét jelenti. Ez minden bizonnyal nem fog bekövetkezni (IMF hitel, MNB devizatartalék "átcsatornázása", valami majd segít). A gond inkább az, hogy az állampolgárok egy részének (a sajtó, "minden 10. család" elmélete egy kicsit erős, de kb a családok 1-2%-a) tényleg be fog állni a fizetésképtelensége, és most olyanokra gondolok, akik egyébként dolgoznak/dolgoznának.Gyurma PappaÉrtem amit írsz és nagyjából egyet is értek, de ugye sokan itt (Mo) attól félnek, hogy ez a marha nem fog belemenni a hitelbe, (mert, neki ne parancsoljanak se Brüsszelből, se Moszkvából, mert az IMF a mi bankunk stb.) akkor marad az MNB tartalék ami kb. 30-35 mrd Euró, ami jelenleg kb. 1000 milliárd Huf. Csakhogy az már nem 300-310 Ft-os Euro árfolyamnál és nem 5,83-as CDS felárnál, meg 7-8% közötti piaci hitelezésnél lesz, mert ha ebbe nem megyünk bele akkor tuti ránkborítja az országot a nyugat. (Nem beszélve arról, hogy jövő ilyenkor ugyanitt leszünk vagy még rosszab helyzetben.)
zinedine5
én nem voltam a MANYUP-pénzek államosításának óriási híve, de azt el tudtam fogadni, hogy összességében pozitívan lehet belőle kijönni, ha mellette a szükséges reformokat végrehajtják és az államháztartás fenntartható lesz végre.
Viszont ezek a reformok nagyjából sehol sincsenek, és előbb-utóbb az újabb és újabb kreatívan szerzett pénzek is elfogynak
több mint 14 éve
Na most, az államcsőd ugye, a magyar állam fizetésképtelenségét jelenti. Ez minden bizonnyal nem fog bekövetkezni (IMF hitel, MNB devizatartalék "átcsatornázása", valami majd segít). A gond inkább az, hogy az állampolgárok egy részének (a sajtó, "minden 10. család" elmélete egy kicsit erős, de kb a családok 1-2%-a) tényleg be fog állni a fizetésképtelensége, és most olyanokra gondolok, akik egyébként dolgoznak/dolgoznának.Gyurma PappaÉrtem amit írsz és nagyjából egyet is értek, de ugye sokan itt (Mo) attól félnek, hogy ez a marha nem fog belemenni a hitelbe, (mert, neki ne parancsoljanak se Brüsszelből, se Moszkvából, mert az IMF a mi bankunk stb.) akkor marad az MNB tartalék ami kb. 30-35 mrd Euró, ami jelenleg kb. 1000 milliárd Huf. Csakhogy az már nem 300-310 Ft-os Euro árfolyamnál és nem 5,83-as CDS felárnál, meg 7-8% közötti piaci hitelezésnél lesz, mert ha ebbe nem megyünk bele akkor tuti ránkborítja az országot a nyugat. (Nem beszélve arról, hogy jövő ilyenkor ugyanitt leszünk vagy még rosszab helyzetben.)
Azért érdekes a helyzet, mert, ha belemegyünk az IMF hitelbe, akkor viszont biztos, hogy csökken az Euro,CHF a HUF-hoz képest és a többi mutató is sokat fog javulni. Máris jobban fog kinézni a 299-cel számolt költségvetés, mondjuk 280-285 Forintos Euronál.
Szóval érthetetlen számomra, hogy egyáltalán mi a kérdés itt, vagy csak nekem teljesen egyértelmű ez a döntés?!
több mint 14 éve
Nem lesz államcsőd, ennyire nem hülye senki. Az a baj, hogy mellényúlás van sokszor a magyar politikai elit fejében. Nem csak a OV, de a GYF kormány, sőt némileg Bajnai is félreértett egy-két fontos dolgot: folyományt értelmeznek okként, és nem fordítva, ahogy annak lennie kéne. Nem az államháztartás hiánya okozza a gondokat M.o.-n, hanem alapvető, reál gazdasági problémái vannak az országnak, strukturális reformok kellenének, ugye ez az egyik varázsszó évek óta a sajtóban.Én elég borúlátó vagyok. Vitya keményfejű, így államcsődöt várok tavaszra.JC6Nagyon meglepő lenne, bár nem ismerem az elmeállapotát, de az durvább politikai harakiri lenne mint GYF-é.zinedine5
Na most, az államcsőd ugye, a magyar állam fizetésképtelenségét jelenti. Ez minden bizonnyal nem fog bekövetkezni (IMF hitel, MNB devizatartalék "átcsatornázása", valami majd segít). A gond inkább az, hogy az állampolgárok egy részének (a sajtó, "minden 10. család" elmélete egy kicsit erős, de kb a családok 1-2%-a) tényleg be fog állni a fizetésképtelensége, és most olyanokra gondolok, akik egyébként dolgoznak/dolgoznának. Na most magyar KKV-k fizetési képessége sem éppen kitűnő, úgyhogy a gondok ott is meg fognak jelenni.
Na most, az én őszinte véleményem az, hogy ezt nem 1, nem 2, de nem is 4 év fogja megoldani, és aki ezt várja, az csalódni fog. Ellenben az államcsődöt elkerülni igenis lehet, és menni is fog. De ahhoz, hogy ez tartós legyen, bizony tényleges reformok kellenek, és nem fizetési mérleg javító átalakítások (lásd: Esztergom államosítása).

több mint 14 éve
Én elég borúlátó vagyok. Vitya keményfejű, így államcsődöt várok tavaszra.JC6Nagyon meglepő lenne, bár nem ismerem az elmeállapotát, de az durvább politikai harakiri lenne mint GYF-é.
több mint 14 éve
Előszőr is részlegesen meg kell követnem atapapát az alkotmánybíróság általam elkövetett negatív prejudukációja miatt. Kiálltak egy pár olyan dolgoért, ami mellett demokrata nem mehetett el. (Bár kétségtelen, hogy van ügy amiben sunyítanak és OV emberei azért külön magyarázzák a bizit.)Balsai megítélésénél várjuk ki, hogy miként fogadja azokat a törvényeket, amelyeket már nem szavazott meg. Az furcsa lett volna, ha az általa képviselőként támogatott jogszabályokat megfúrja.
zinedine5
Pokol külön sztori, az az (amúgy számomra rokonszenves) alapállása, hogy a törvényhozást a lehető legkevésbé, csak a legszükségesebb esetekben korlátozza az AB. Rá akkor leszek igazán kíváncsi, ha ezt a felfogását tőle ideológiailag távolabb álló törvényhozással szemben kell gyakorolnia.
Számomra a legérdekesebb Szívós munkássága volt a tegnapi produkciók közül, volt nyomozási bíróként ő állt ki a legjobban a BE - a többség által - alkotmányellenesnek nyilvánított rendelkezései mellett.
több mint 14 éve
Én elég borúlátó vagyok. Vitya keményfejű, így államcsődöt várok tavaszra.JC6Az nem lenne kifejezetten jó a devizahiteleseknek.
Rá is jelentkezek januárban erre a könnyített fizetésre.
Akkor legalább 5évig tuti van lakásom. 😀
több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Én elég borúlátó vagyok. Vitya keményfejű, így államcsődöt várok tavaszra.
több mint 14 éve
Előszőr is részlegesen meg kell követnem atapapát az alkotmánybíróság általam elkövetett negatív prejudukációja miatt. Kiálltak egy pár olyan dolgoért, ami mellett demokrata nem mehetett el. (Bár kétségtelen, hogy van ügy amiben sunyítanak és OV emberei azért külön magyarázzák a bizit.)Viszont komolyan érdekelne, hogy mi a véeleményetek, mi lehet az igazi célja OV-nak ezzel az egész Chicken Game-mel, mert sok minden magyarázható politikával, politikai kommunikációval, de számomra most már érthetetlen, hogy mi folyik OV fejében.
Úgy gondolom, hogy nincs más út, csak a külső (IMF-EU) segítség, ha az nincs akkor nehezen tudom elképzelni, mi lesz. Ha nem egyezünk meg velük, akkor az euró, svájci frank elszáll, költségvetés ugrik, leminősítés, kamatok egekbe szöknek és nem akarom elkoptatni a szót, de végső soron államcsőd. Ez senkinek, még egy hatalommániásnak sem lehet célja. Egy államcsődöt nem lehet az elmúltnyolcév nyakába varrni.
több mint 14 éve
No, most már nyugodtan megijedhetünk:"Ez nem Olaszország, Orbán nem Berlusconi, Magyarország nem tartozik az eurózónához, nem törékeny a kormányzati többség. A kétharmad nem engedné a miniszterelnök elmozdítását. Ha az EU végső soron megakadályozná az IMF-megállapodás aláírását, egy mozdulattal össze lehetne vonni a jegybankot és a PSZÁF-ot, és az MNB 35 milliárd eurós devizatartalékának egy részét lehetne használni a likviditás biztosítására" – nyilatkozta egy ismert kormánypárti politikus.
vastagbőrről bevágva...
több mint 14 éve
ügyesen kihagytad az idézésből a téged cáfoló részt 😊...ellentétben zinedine5 prejudikációjával...atapapaIgazad van. Mea Culpa. Semmi okom prejudikálni, mert eddig semmilyen okot nem adott rá, sem a kormány, sem az AB. 😉zinedine5
szóval se mondtam, hogy nincs okod prejudikálni, csak az AB eddig ezeknek ellentmond.
http://www.origo.hu/itthon/20110523-stumpf-istvan-alkotmanybirosagi-dontesei.html
látszik hogy a fideszék se bíznak abban, hogy nekik megfelelő döntések születnek, ezért is korlátozzák több fronton az AB munkáját: alkotmányban (költségvetésre ható törvények kivétele), AB-törvényben, vagy az egyes törvények vonatkozásában (lásd a BE mostani módosításának becsempészését az Alkotmány átmeneti rendelkezései közé)
OK, a rossz adósoknak elengedik a negyedét, de nekik ezzel rögtön átváltják forintra a hiteleiket, amivel minden esélyüket elvesztik arra, hogy élvezzék a későbbiekben az árfolyam esetleges normalizálódásának az előnyeit.Tehát magyarán azoknak akik eddig becsületesen fizettek nem engednek el semmit (csak nem kérnek duplán kamatot),akik meg nem fizettek elengedik a negyedét. Én annyit nyerek az egészen,hogy lehet 5 könnyebb évem,aztán meg nyöghetem az 5év könnyebségét évekig.BazzaniÉn egy dolgot nem értek.próbáld ki azt, hogy a különbözetet beteszed minden hónapban a bankba, folyamatosan lekötöd 2016-ig, a különbözetet akkor visszafizeted, és lám, a kamat a tiéd marad utána.
Mivel lesz nekem jobb 30-35%al?
Fizetem 180as árfolyamon 2016ig,a különbözetet később ki kell fizetnem. Tehát nem nyerek vele,csak eltolom a fizetés egy részét.Bazzani
A nyáron bevezetett árfolyamrögzítésnél a gyűjtőszámlán halmozódó különbözet után is fizetni kellett a kamatot. ezt a veszteséget most benyeli az állam és a bankok.atapapa
több mint 14 éve
Tehát magyarán azoknak akik eddig becsületesen fizettek nem engednek el semmit (csak nem kérnek duplán kamatot),akik meg nem fizettek elengedik a negyedét. Én annyit nyerek az egészen,hogy lehet 5 könnyebb évem,aztán meg nyöghetem az 5év könnyebségét évekig.Én egy dolgot nem értek.próbáld ki azt, hogy a különbözetet beteszed minden hónapban a bankba, folyamatosan lekötöd 2016-ig, a különbözetet akkor visszafizeted, és lám, a kamat a tiéd marad utána.
Mivel lesz nekem jobb 30-35%al?
Fizetem 180as árfolyamon 2016ig,a különbözetet később ki kell fizetnem. Tehát nem nyerek vele,csak eltolom a fizetés egy részét.Bazzani
A nyáron bevezetett árfolyamrögzítésnél a gyűjtőszámlán halmozódó különbözet után is fizetni kellett a kamatot. ezt a veszteséget most benyeli az állam és a bankok.atapapa
több mint 14 éve
...ellentétben zinedine5 prejudikációjával...atapapaIgazad van. Mea Culpa. Semmi okom prejudikálni, mert eddig semmilyen okot nem adott rá, sem a kormány, sem az AB. 😉
több mint 14 éve
Az AB-ről nem most először szivárognak ki így információk, nagyobb horderejű kérdésekben ez már régóta előfordul. Az nem, hogy ezt felhasználva a törvényhozás a döntések elé menjen. De ez azt is jelenti - ellentétben zinedine5 prejudikációjával - hogy az AB nem a kormány ízlésének megfelelő döntéseket hoz.Tudod,amikor tavaly belerúgtak az AB-ba, sokan felhördültek. A mai hírfolyamot látva az volt az első lépés. Zidane-nak pedig igaza van, az Origón már arról cikkeznek, hogy a kormány nagy bizonyossággal előre ismeri az Alkotmánybíróság ítéleteit.Pedig ez pontosan a demokrácia vége: nemhogy érdemi módosítókat nem lehet ezentúl benyújtani, a parlamenti vitán kívül a törvényelőkészítéshez szükséges szakmai-társadalmi egyeztetések is megszűnnek. Eddig csak koherenciazavarra hivatkozással lehetett 1 órával a végszavazás előtt újraírni egy jogszabályt (egyháztörvény), most bármikor.DzsokijuingElolvastam a módosító javaslatot, aszerint a most bevezetendő eljárás nem válhat általános törvényalkotási mechanizmussá, mert ülésszakonként csak 6 alkalommal hozhatnak kivételes sürgős eljárásban törvényt. A többire a jogalkotási törvény vonatkozik.
A módosítók korlát nélküli benyújtása nagyon csúnya, ezt osztom. Ez már az egyházi törvénynél is botrányos volt, annak a törvénynek a szellemisége undorító, és a megalkotásának módja a jogalkotás legalja. Nagyra értékelném, ha ezt a rendelkezést elmeszelné az AB.atapapa
Dzsokijuing
Az ilyen döntések megelőzésével nincs is bajom, addig, amíg a törvényhozás magát a hibát küszöböli ki és nem a saját hibájának tapos ki kétharmados utakat, ahogy teszik azt most az egyháztörvény kapcsán vagy ahogyan tették a visszamenőleges végkielégítés-adóztatással.
több mint 14 éve
Tudod,amikor tavaly belerúgtak az AB-ba, sokan felhördültek. A mai hírfolyamot látva az volt az első lépés. Zidane-nak pedig igaza van, az Origón már arról cikkeznek, hogy a kormány nagy bizonyossággal előre ismeri az Alkotmánybíróság ítéleteit.Elolvastam a módosító javaslatot, aszerint a most bevezetendő eljárás nem válhat általános törvényalkotási mechanizmussá, mert ülésszakonként csak 6 alkalommal hozhatnak kivételes sürgős eljárásban törvényt. A többire a jogalkotási törvény vonatkozik.bár én ebben az intézkedésben nem a demokrácia végét látom (sokéves gyakorlat a kormánypártoktól az ellenzéki módosítók állandó elsikálása), a végső gombnyomások úgyis a pártvezetések által bekiabált instrukciók alapján születnek meg, bármennyit is beszéltek a témáról korábban a házban.Pedig ez pontosan a demokrácia vége: nemhogy érdemi módosítókat nem lehet ezentúl benyújtani, a parlamenti vitán kívül a törvényelőkészítéshez szükséges szakmai-társadalmi egyeztetések is megszűnnek. Eddig csak koherenciazavarra hivatkozással lehetett 1 órával a végszavazás előtt újraírni egy jogszabályt (egyháztörvény), most bármikor.Dzsokijuing
sokkal nagyobb veszélynek gondolom a jogszabályok kvalitásának további esését, a szövegek kevesebb kézen mennek át, csökken a hibák kiküszöbölésének potenciális lehetősége, és szűkül az ötletvétel spektruma is. Pedig az új jogalkotási törvénnyel elvileg jó irányba mozdultak el Navracsicsék szerintem, de olyan kiskapukat nyitottak Lázáréknak, amelyek kihasználásával teljesen lenullázzák annak a törvénynek az erényeit.atapapa
A módosítók korlát nélküli benyújtása nagyon csúnya, ezt osztom. Ez már az egyházi törvénynél is botrányos volt, annak a törvénynek a szellemisége undorító, és a megalkotásának módja a jogalkotás legalja. Nagyra értékelném, ha ezt a rendelkezést elmeszelné az AB.atapapa
Valszeg történetileg csesztük el, ez a 20 év a demokráciából túl kevés, hogy a mentalitásban rögzüljön. Az előtte 40 év diktatúrához tudnak igazán viszonyulni az emberek. Apolitikusak, túlélnek, ha a gazdaság is beindul, még örülni is fognak az egésznek. Csak a foci ne lenne szar, az komolyan visszavetheti a rezsimet.
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
