Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 14 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
http://torokgaborelemez.blog.hu/2011/12/16/420_semmi_sem_szent?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2011_12_16&utm_campaign=index

Már Török Gábor is kiakadt.

"Ha ebben az országban semmi sem szent, ha semmiben sem lehet megbízni, ha állandóan be akarjuk bizonyítani, hogy semmi értelme semminek, akkor nihillisták és cinikusok leszünk, és az ilyen országnak nincs jövője.” Orbán Viktor
több mint 14 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Mandiner... 😂 😂 Reményteljes kezdet, majd kb 1-1,5 éve olyan intellektuális zuhanás, ami nagyon ritka.xrace77
Csodálkozol? Az okosabbja elment az Orbán-minisztériumokba melózni, a selejtje meg gyártja a szánalmas posztokat.

Komoly a gáz, nem kellett volna a Bizottság alól már az előzetes egyeztetésnél kirúgni a széket, így az IMF-megállapodás is nehezen jön össze.Dzsokijuing
az okosabbja?
ezt is egy KIMes főosztályvezető-helyettes írta, mint kiderült később:
http://mandiner.blog.hu/2011/10/20/kedves_dorottyaneuw
Meg kell védenem a szerzőt! Engem is nagyon frusztrált, amikor megtudtam, hogy "váccpáör" nem a fiúkra bukik, tehát ez az elkeseredésből fakadó érzelmi kitörés, mely ebben az írásban öltött testet teljesen érthető a számomra.




több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
bár én ebben az intézkedésben nem a demokrácia végét látom (sokéves gyakorlat a kormánypártoktól az ellenzéki módosítók állandó elsikálása), a végső gombnyomások úgyis a pártvezetések által bekiabált instrukciók alapján születnek meg, bármennyit is beszéltek a témáról korábban a házban.
sokkal nagyobb veszélynek gondolom a jogszabályok kvalitásának további esését, a szövegek kevesebb kézen mennek át, csökken a hibák kiküszöbölésének potenciális lehetősége, és szűkül az ötletvétel spektruma is. Pedig az új jogalkotási törvénnyel elvileg jó irányba mozdultak el Navracsicsék szerintem, de olyan kiskapukat nyitottak Lázáréknak, amelyek kihasználásával teljesen lenullázzák annak a törvénynek az erényeit.atapapa
Pedig ez pontosan a demokrácia vége: nemhogy érdemi módosítókat nem lehet ezentúl benyújtani, a parlamenti vitán kívül a törvényelőkészítéshez szükséges szakmai-társadalmi egyeztetések is megszűnnek. Eddig csak koherenciazavarra hivatkozással lehetett 1 órával a végszavazás előtt újraírni egy jogszabályt (egyháztörvény), most bármikor.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
neuw 271 — Patriots fan
Mandiner... 😂 😂 Reményteljes kezdet, majd kb 1-1,5 éve olyan intellektuális zuhanás, ami nagyon ritka.xrace77
Csodálkozol? Az okosabbja elment az Orbán-minisztériumokba melózni, a selejtje meg gyártja a szánalmas posztokat.

Komoly a gáz, nem kellett volna a Bizottság alól már az előzetes egyeztetésnél kirúgni a széket, így az IMF-megállapodás is nehezen jön össze.Dzsokijuing
az okosabbja?
ezt is egy KIMes főosztályvezető-helyettes írta, mint kiderült később:
http://mandiner.blog.hu/2011/10/20/kedves_dorottya

--------------------------------------------------
több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Mandiner... 😂 😂 Reményteljes kezdet, majd kb 1-1,5 éve olyan intellektuális zuhanás, ami nagyon ritka.xrace77
Csodálkozol? Az okosabbja elment az Orbán-minisztériumokba melózni, a selejtje meg gyártja a szánalmas posztokat.

Komoly a gáz, nem kellett volna a Bizottság alól már az előzetes egyeztetésnél kirúgni a széket, így az IMF-megállapodás is nehezen jön össze.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
xrace77 Denver Broncos 4 746
Mandiner... 😂 😂 Reményteljes kezdet, majd kb 1-1,5 éve olyan intellektuális zuhanás, ami nagyon ritka.
több mint 14 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
A tárgyalódelegáció már el is utazott:

"Gyors távozásuknak az az oka, hogy reménytelennek látták a megegyezést a magyar féllel. Ugyanakkor egyelőre nem világos, hogy inkább gazdaságpolitikai, vagy jogi konfliktusok bizonyultak feloldhatatlannak."DoM
nagyobb baj, hogy az IMF-nek teljesen igaza van. Hogy miért olyan nagyon fontos az MNB-t cseszegetni?! Nagyjából olyan eredménye lesz az egésznek, mint a végtörlesztésnek.
Olvass bele egy-két mandiner hozzászólásba.zinedine5
Hülyék mindenhol vannak.

több mint 14 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
"IMF, a mi bankunk" - milyen jó reklámszlogen lenne.

Más: a tegnap du. 4-kor benyújtott országgyűlési házszabály módosítás tartalmaz néhány érdekes dolgot.

Ezentúl a kormánytöbbség minden ülésszakban 6 törvényről a benyújtást követő napon végszavazhat. A törvényjavaslat benyújtója és két országgyűlési bizottság a végszavazást megelőző 1 órával teljesen újraírhatja a törvényjavaslatot.

Magyarul: nincs vita, nincs képviselői mozgástér, csak a gombnyomogatás halk moraját halljuk ezentúl. Demokrácia, agyő...Dzsokijuing
Továbbra sem értem, hogy a demokráciára oly kényes Fidesz szavazok, akik annyira büszkék voltak 56-ra és a Fidesz és vezető politikusai szerepére a rendszerváltásban, hogy tudnak mosolyogni és bólogatni az ilyen és ehhez hasonló intézkedések meghozatalánál.zinedine5
én nem találkoztam olyan fidesz-szavazóval, aki erre mosolygott volna. bár én ebben az intézkedésben nem a demokrácia végét látom (sokéves gyakorlat a kormánypártoktól az ellenzéki módosítók állandó elsikálása), a végső gombnyomások úgyis a pártvezetések által bekiabált instrukciók alapján születnek meg, bármennyit is beszéltek a témáról korábban a házban.
sokkal nagyobb veszélynek gondolom a jogszabályok kvalitásának további esését, a szövegek kevesebb kézen mennek át, csökken a hibák kiküszöbölésének potenciális lehetősége, és szűkül az ötletvétel spektruma is. Pedig az új jogalkotási törvénnyel elvileg jó irányba mozdultak el Navracsicsék szerintem, de olyan kiskapukat nyitottak Lázáréknak, amelyek kihasználásával teljesen lenullázzák annak a törvénynek az erényeit.atapapa
Olvass bele egy-két mandiner hozzászólásba. Azok akikről én írtam, még csak kritikát sem fogalmaznak meg semmilyen intézkedéssel szemben. Szerintük minden csak ballib ájvékolás, itt minden jól megy és OV az egyetlen aki a népünk javát akarja.
Kicsit olyan mint a vicc az autópályán szembenenő autóssal.
több mint 14 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
A tárgyalódelegáció már el is utazott:

"Gyors távozásuknak az az oka, hogy reménytelennek látták a megegyezést a magyar féllel. Ugyanakkor egyelőre nem világos, hogy inkább gazdaságpolitikai, vagy jogi konfliktusok bizonyultak feloldhatatlannak."DoM
Vajon a jós Orbán ezt látta előre?

"Újabb spekulációs támadásra számít az ország ellen december közepére Orbán Viktor. "

http://www.origo.hu/itthon/20111202-buveszmutatvanyt-mutatna-be-orban-az-eu-csucson.html
több mint 14 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/12/16/orban_az_imf_a_sajat_bankunk/

Orbán hangsúlyozta: az IMF delegációval még semmilyen hivatalos tárgyalást nem folytatott a kormány, és ha majd ez elindul, akkor „az IMF-fel nem Magyarország gazdaságpolitikájáról kívánunk tárgyalni”. Az IMF-et Orbán úgy jellemezte, hogy olyan, mint „egy bank, egy pénzügyi szervezet” és „mi tagjai vagyunk ennek a banknak”, akitől szükség esetén hitelt, biztosítást kérhetünk. A kormányfő szavai szerint tehát arról van szó, hogy „mi a saját bankunkkal tárgyalunk.”

Ezeket ez a fasz el is hiszi?zinedine5
"IMF, a mi bankunk" - milyen jó reklámszlogen lenne.

Más: a tegnap du. 4-kor benyújtott országgyűlési házszabály módosítás tartalmaz néhány érdekes dolgot.

Ezentúl a kormánytöbbség minden ülésszakban 6 törvényről a benyújtást követő napon végszavazhat. A törvényjavaslat benyújtója és két országgyűlési bizottság a végszavazást megelőző 1 órával teljesen újraírhatja a törvényjavaslatot.

Magyarul: nincs vita, nincs képviselői mozgástér, csak a gombnyomogatás halk moraját halljuk ezentúl. Demokrácia, agyő...Dzsokijuing
Továbbra sem értem, hogy a demokráciára oly kényes Fidesz szavazok, akik annyira büszkék voltak 56-ra és a Fidesz és vezető politikusai szerepére a rendszerváltásban, hogy tudnak mosolyogni és bólogatni az ilyen és ehhez hasonló intézkedések meghozatalánál.zinedine5
én nem találkoztam olyan fidesz-szavazóval, aki erre mosolygott volna. bár én ebben az intézkedésben nem a demokrácia végét látom (sokéves gyakorlat a kormánypártoktól az ellenzéki módosítók állandó elsikálása), a végső gombnyomások úgyis a pártvezetések által bekiabált instrukciók alapján születnek meg, bármennyit is beszéltek a témáról korábban a házban.
sokkal nagyobb veszélynek gondolom a jogszabályok kvalitásának további esését, a szövegek kevesebb kézen mennek át, csökken a hibák kiküszöbölésének potenciális lehetősége, és szűkül az ötletvétel spektruma is. Pedig az új jogalkotási törvénnyel elvileg jó irányba mozdultak el Navracsicsék szerintem, de olyan kiskapukat nyitottak Lázáréknak, amelyek kihasználásával teljesen lenullázzák annak a törvénynek az erényeit.

több mint 14 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 165 — vaccpáör fan
A tárgyalódelegáció már el is utazott:

"Gyors távozásuknak az az oka, hogy reménytelennek látták a megegyezést a magyar féllel. Ugyanakkor egyelőre nem világos, hogy inkább gazdaságpolitikai, vagy jogi konfliktusok bizonyultak feloldhatatlannak."
több mint 14 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/12/16/orban_az_imf_a_sajat_bankunk/

Orbán hangsúlyozta: az IMF delegációval még semmilyen hivatalos tárgyalást nem folytatott a kormány, és ha majd ez elindul, akkor „az IMF-fel nem Magyarország gazdaságpolitikájáról kívánunk tárgyalni”. Az IMF-et Orbán úgy jellemezte, hogy olyan, mint „egy bank, egy pénzügyi szervezet” és „mi tagjai vagyunk ennek a banknak”, akitől szükség esetén hitelt, biztosítást kérhetünk. A kormányfő szavai szerint tehát arról van szó, hogy „mi a saját bankunkkal tárgyalunk.”

Ezeket ez a fasz el is hiszi?zinedine5
"IMF, a mi bankunk" - milyen jó reklámszlogen lenne.

Más: a tegnap du. 4-kor benyújtott országgyűlési házszabály módosítás tartalmaz néhány érdekes dolgot.

Ezentúl a kormánytöbbség minden ülésszakban 6 törvényről a benyújtást követő napon végszavazhat. A törvényjavaslat benyújtója és két országgyűlési bizottság a végszavazást megelőző 1 órával teljesen újraírhatja a törvényjavaslatot.

Magyarul: nincs vita, nincs képviselői mozgástér, csak a gombnyomogatás halk moraját halljuk ezentúl. Demokrácia, agyő...Dzsokijuing
Továbbra sem értem, hogy a demokráciára oly kényes Fidesz szavazok, akik annyira büszkék voltak 56-ra és a Fidesz és vezető politikusai szerepére a rendszerváltásban, hogy tudnak mosolyogni és bólogatni az ilyen és ehhez hasonló intézkedések meghozatalánál.
több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/12/16/orban_az_imf_a_sajat_bankunk/

Orbán hangsúlyozta: az IMF delegációval még semmilyen hivatalos tárgyalást nem folytatott a kormány, és ha majd ez elindul, akkor „az IMF-fel nem Magyarország gazdaságpolitikájáról kívánunk tárgyalni”. Az IMF-et Orbán úgy jellemezte, hogy olyan, mint „egy bank, egy pénzügyi szervezet” és „mi tagjai vagyunk ennek a banknak”, akitől szükség esetén hitelt, biztosítást kérhetünk. A kormányfő szavai szerint tehát arról van szó, hogy „mi a saját bankunkkal tárgyalunk.”

Ezeket ez a fasz el is hiszi?zinedine5
"IMF, a mi bankunk" - milyen jó reklámszlogen lenne.

Más: a tegnap du. 4-kor benyújtott országgyűlési házszabály módosítás tartalmaz néhány érdekes dolgot.

Ezentúl a kormánytöbbség minden ülésszakban 6 törvényről a benyújtást követő napon végszavazhat. A törvényjavaslat benyújtója és két országgyűlési bizottság a végszavazást megelőző 1 órával teljesen újraírhatja a törvényjavaslatot.

Magyarul: nincs vita, nincs képviselői mozgástér, csak a gombnyomogatás halk moraját halljuk ezentúl. Demokrácia, agyő...

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/12/16/orban_az_imf_a_sajat_bankunk/

Orbán hangsúlyozta: az IMF delegációval még semmilyen hivatalos tárgyalást nem folytatott a kormány, és ha majd ez elindul, akkor „az IMF-fel nem Magyarország gazdaságpolitikájáról kívánunk tárgyalni”. Az IMF-et Orbán úgy jellemezte, hogy olyan, mint „egy bank, egy pénzügyi szervezet” és „mi tagjai vagyunk ennek a banknak”, akitől szükség esetén hitelt, biztosítást kérhetünk. A kormányfő szavai szerint tehát arról van szó, hogy „mi a saját bankunkkal tárgyalunk.”

Ezeket ez a fasz el is hiszi?
több mint 14 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Akkor milyen idegesek lesztek amikor,
1, egyszercsak zárolják a LFO-kat, és volt a bankban x millió megtakarításod, és hopp, nincs,
2, jön a hiperinfláció, és bár a kölcsönök elfüstölnek, de a megtakarítások is.
Én ezt a 2 "rémhírt" hallottam a minap. Persze tuti nem igaz.Sobri Jóska
Az még szerintem nincs olyan közel, akinek van esze már nem itthon kamatoztatja a pénzétkzol
Akinek van esze nem kamatoztatja a pénzét, hanem használja. 😊
De akikről te beszélsz, és akikre én gondolok, együttesen nem teszik ki a magyarországi népesség 5%-át, így ebbe nem is érdemes belemenni.
Viszont ha "elveszik" a bakbetéteket, sok embernek fájó lesz az a minusz párszázezer-millió.

több mint 14 éve
kzol Philadelphia Eagles 746 — Eagles fan
Akkor milyen idegesek lesztek amikor,
1, egyszercsak zárolják a LFO-kat, és volt a bankban x millió megtakarításod, és hopp, nincs,
2, jön a hiperinfláció, és bár a kölcsönök elfüstölnek, de a megtakarítások is.
Én ezt a 2 "rémhírt" hallottam a minap. Persze tuti nem igaz.Sobri Jóska
Az még szerintem nincs olyan közel, akinek van esze már nem itthon kamatoztatja a pénzét
több mint 14 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Akkor milyen idegesek lesztek amikor,
1, egyszercsak zárolják a LFO-kat, és volt a bankban x millió megtakarításod, és hopp, nincs,
2, jön a hiperinfláció, és bár a kölcsönök elfüstölnek, de a megtakarítások is.
Én ezt a 2 "rémhírt" hallottam a minap. Persze tuti nem igaz.

több mint 14 éve
kzol Philadelphia Eagles 746 — Eagles fan
"További 48 milliárd várható attól, hogy a magánnyugdíjpénztárakban maradók tagi befizetéseit az állami nyugdíjkasszába irányítják. "

Ezt mégis hogy a faszba képzelik? Aki úgy döntött, hogy MANYUP tag marad, most attól is lenyúlnak egy kis lóvét mégiscsak???somoskovig
Ne csodálkozz, egy éve megmondták, hogy aki nem önkéntes nyugdíjpénztárban marad manyup-tag, az szív. Lehet, hogy újranyitják az átjelentkezést az állami felé.Dzsokijuing
én úgy látom, hogy egy módosítóval teljesen megszüntetnék a kötelező magán-nyugdíjpénztári tagdíjfizetéseket (ezzel gyakorlatilag ellehetetlenítik a működésüket). örömhír viszont, hogy viszont nem nyúlnak hozzá az MTVA 77, az NMHH 35 és gurulós foci mintegy 20-30 milliárdos támogatásához.DiamondsHead44
Hát ez zseniálás, még mindig nagyon ideges vagyok... Nem tudom ezt mégis, hogy képzelik?
több mint 14 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
"További 48 milliárd várható attól, hogy a magánnyugdíjpénztárakban maradók tagi befizetéseit az állami nyugdíjkasszába irányítják. "

Ezt mégis hogy a faszba képzelik? Aki úgy döntött, hogy MANYUP tag marad, most attól is lenyúlnak egy kis lóvét mégiscsak???somoskovig
Ne csodálkozz, egy éve megmondták, hogy aki nem önkéntes nyugdíjpénztárban marad manyup-tag, az szív. Lehet, hogy újranyitják az átjelentkezést az állami felé.Dzsokijuing
én úgy látom, hogy egy módosítóval teljesen megszüntetnék a kötelező magán-nyugdíjpénztári tagdíjfizetéseket (ezzel gyakorlatilag ellehetetlenítik a működésüket). örömhír viszont, hogy viszont nem nyúlnak hozzá az MTVA 77, az NMHH 35 és gurulós foci mintegy 20-30 milliárdos támogatásához.

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 14 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Én egy dolgot nem értek.
Mivel lesz nekem jobb 30-35%al?
Fizetem 180as árfolyamon 2016ig,a különbözetet később ki kell fizetnem. Tehát nem nyerek vele,csak eltolom a fizetés egy részét.Bazzani
próbáld ki azt, hogy a különbözetet beteszed minden hónapban a bankba, folyamatosan lekötöd 2016-ig, a különbözetet akkor visszafizeted, és lám, a kamat a tiéd marad utána.
A nyáron bevezetett árfolyamrögzítésnél a gyűjtőszámlán halmozódó különbözet után is fizetni kellett a kamatot. ezt a veszteséget most benyeli az állam és a bankok.

több mint 14 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
http://index.hu/kultur/media/2011/12/15/azonnali_hatallyal_kirugtak_elo_gabort_es_papp_danielt/

Ennek viszont örülök, bár sajnos úgyis találnak másik bólogató seggnyalót a helyükre.somoskovig
Ez tipikusan az a szitu amikor már nem lehettet a szart visszalapátolni a tehénbe, kirakják őket és jön egy másik majd, ahogy írtad.
Mellesleg ugyanez lenne Matolcsy eltávolításánál is. Ő menne és jönne helyette egy ugyanolyan.
Egy ember írányít, mindegy ki a végrehajtó.
több mint 14 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 567 — Chiefs GM
http://index.hu/kultur/media/2011/12/15/azonnali_hatallyal_kirugtak_elo_gabort_es_papp_danielt/

Ennek viszont örülök, bár sajnos úgyis találnak másik bólogató seggnyalót a helyükre.

több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
"További 48 milliárd várható attól, hogy a magánnyugdíjpénztárakban maradók tagi befizetéseit az állami nyugdíjkasszába irányítják. "

Ezt mégis hogy a faszba képzelik? Aki úgy döntött, hogy MANYUP tag marad, most attól is lenyúlnak egy kis lóvét mégiscsak???somoskovig
Ne csodálkozz, egy éve megmondták, hogy aki nem önkéntes nyugdíjpénztárban marad manyup-tag, az szív. Lehet, hogy újranyitják az átjelentkezést az állami felé.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 567 — Chiefs GM
"További 48 milliárd várható attól, hogy a magánnyugdíjpénztárakban maradók tagi befizetéseit az állami nyugdíjkasszába irányítják. "

Ezt mégis hogy a faszba képzelik? Aki úgy döntött, hogy MANYUP tag marad, most attól is lenyúlnak egy kis lóvét mégiscsak???

több mint 14 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 24 247 — Axel Foley
Egyszerűen nem tudom értelmezni ezt a szöveget.
Segítsetek már.
Tényleg jobban jár akinek 90napot meghaladó tartozása van,mint akinek nem?
Mert ott nem engedik el a tartozás negyedét.
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/12/15/mentik_a_devizahiteleseket_es_320_milliardot_szoritanak_jovore/

Vagy hülyeséget beszélek?Bazzani
Hát ezt én is csak így tudom értelmezni. Személy szerint nagyon felbaszna, hogyha tényleg így lenne.Schleck
A 90 napon belüli adósoknál az új árfolyamrögzítés 30-35%-os kedvezményt jelent, ami jobb, mint a 25%. Ez az én olvasatom, odab@szna, ha a rossz adós járna jobban.Dzsokijuing
Én egy dolgot nem értek.
Mivel lesz nekem jobb 30-35%al?
Fizetem 180as árfolyamon 2016ig,a különbözetet később ki kell fizetnem. Tehát nem nyerek vele,csak eltolom a fizetés egy részét.