Soccer VB 2022

17 feliratkozó

több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
Kozma Péter a tippjáték nyertese, bárki is ő, írjon gordon usernek, aki felajánlott egy üveg bort a győztesnek
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 756 — Cowboys fan
Mane egyébként ott van a keretben!
dande2
sőt, Pochettinót kirúgta a Spurs

szerk: ááá baszki, egy napig nem olvasom a témát, a második oldalról válaszolok, erre az elsőn valaki már lelőtte... 😕

Szerkesztette: slowmotion
több mint 1 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 724
azert a Kimmich, Goretzka, Gundogan trional mondj 5 jobb valogatott triot kozepre.
csebi
Hát bocsi,de ezek a játékosok nálam közel sem elitek.
De a vbn szerintem a Brazilok,Spanyolok,Angolok, Belgák,Argentínok is a németek előtt vannak kp ban.
kapitnono
athozom ide, hogy relevans topikban legyen
ugye mivel a fenti nemet 3 jatekos posztja CDM illetve CM ezert ezeket a jatekosokat kell osszehasonlitani a CAMeket kihagyom, vmint a vszinu kezdoket is figyelembe veszem:

brazilok: Casemiro, Fred, (padrol meg mondjuk Fabinho). Hat nem tudom. Casemiro meg Kimmich kb egy szint, de meg Casemirot odaadjuk, hogy jobb akkor is kizart h Fred, Fabinho paros jobb a Gundogan, Goretzka parosnal szoval ez sztem inkabb nemeteknek all

spanyolok: Busquets, Koke, Pedri: itt nagyon konnyu az osszehasonlitas, 2 meccsen is lathattuk, hogy a Busquets, Pedri paros vagy a Kimmich, Goretzka paros a jobb-e. lenyegtelen is az osszehasonlitas, hogy Gundogan v Koke

angolok: Rice, Bellingham, Phillips: itt talan az angolok jobbak, bar Phillips iden serult volt, de jo legyen akkor egy.

belgak: Witsel, Tielemans, Onana/Dendrocker: azert itt minosegbeli kulonbseg, sztem ezt nem kell ecsetelni

argentinok: De PAul, Rodriguez, Paredes: De Paul egy szenvedo Atleticoban jatszik, de annyira rengeteget nem meccsenkent 50 percet, ergo ot kapja le altalaban eloszor Simeone, ha kell, ez sokat elmond. Rodriguez eleteben nem jatszott meg csak egy picit meghatarozo europai csapatban, nem veletlenul. Paredes meg ebben a hulla gyenge Juveban nem tud alapember lenni.

szoval maximum 1 csapatnal tudom azt mondani, hogy biztosan jobb a kozeppalya kozepen levo trio, mint a nemetek.
csebi
Mondom én egyáltalán nem tartom nagyra az általad sztárolt fenti játékosokat,szóval számomra fölösleges az összehasonlítás, biztos hogy nem jönnek ki győztesen. Ha szerinted Igen, azt is elfogadom.
kapitnono
az a bajom, hogy nem en sztarolom oket, hanem tenylegesen jobb jatekosok. de tenyleg nagyon erdekelne a velemenyed, hogy egy Fred, Fabinho/Busquets,Koke,Pedri/Witsel, Tielemans, Onana-Dendrocker/ De Paul, Rodriguez, Paredes triok miben jobbak, mint a nemet trio? miert ok az elit kozeppalyasok?
csebi
szerintem az olasz középpálya lenne a legjobb, csak nem tudom bizonyítani
slowmotion
az olasz sztem is pofas kp, csak hat ok ugyanugy nem vesznek reszt a VBn mint a warr altal nominalt Galashekek, ezert nem vettem szamitasba. de ugye itt most nem is az van, hogy ki a jobb, hanem h minimum 5 vb-n szereplo valogatottnak jobb a kozeppalyaja mint a nemet.
csebi
Angol a legerősebb kp: Rice, Henderson, Mount, Bellingham, Phillips.

Holland elég jó: De Jong, Koopmeiners, De Roon, Taylor, Berghuis, Klaassen.

Spanyoloknál: Rodri, Pedri, Llorrente, Koke, Gavi sor az érdekesebb talán, azon lehetne vitázni. Yeremi Pino ügyes gyerek, de ő ink szélsőt játszik válogatottban.

A mostani francia keret kp-ja nem jobb, mert nincs Kante és Pogba (aki nagy tornákon azért jó).

Dánok is jók: Hojbjerg, Eriksen, Lindström (ha nem feljebb játszik, ezt most nem tudom), Jensen.

Horvát: Modric, Kovacic, Brozovic, Pasalic, Majer is erős.

Németek nálam 3-4. helyen vannak.
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 544 — Így remélem megfelelek nektek.....
Mane egyébként ott van a keretben!
dande2
Kezd egy kicsit pokettinotkirúgták feelingje lenni ennek...
davemayer
De miért lenne az? Először arról volt szó, hogy sèrülès miatt nem lesz ott. Aztán megvizsgálták ès kiderült hogy mehet, meg lehet próbálni. Ezt írtam be ilyen röviden, mert korábban nem volt erről infó....a kettő hol találkozik? 😊
dande2
Ott, hogy ha megnézed már kb 6an beírták
davemayer
Akkor jó 😊
több mint 1 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Mane egyébként ott van a keretben!
dande2
Kezd egy kicsit pokettinotkirúgták feelingje lenni ennek...
davemayer
De miért lenne az? Először arról volt szó, hogy sèrülès miatt nem lesz ott. Aztán megvizsgálták ès kiderült hogy mehet, meg lehet próbálni. Ezt írtam be ilyen röviden, mert korábban nem volt erről infó....a kettő hol találkozik? 😊
dande2
Ott, hogy ha megnézed már kb 6an beírták

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 1 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 413
A 2022-es világbajnoki cím, Fair Play-díj és a Legjobb Olajtermelői Különdíj már előre borítékolható győztesei

több mint 1 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 195 — Colts Fan
több mint 1 éve
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 31 422 — LIGHTS OUT!


Szerkesztette: Sixo

több mint 1 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 836 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Lesz valahol fantasy játék? 🙂
Ki melyik platformon nyomja majd?

több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 21 972 — nabege2@yahoo.com
Mane egyébként ott van a keretben!
dande2
Kezd egy kicsit pokettinotkirúgták feelingje lenni ennek...
davemayer
De miért lenne az? Először arról volt szó, hogy sèrülès miatt nem lesz ott. Aztán megvizsgálták ès kiderült hogy mehet, meg lehet próbálni. Ezt írtam be ilyen röviden, mert korábban nem volt erről infó....a kettő hol találkozik? 😊
dande2
ebben biztos vagy?😊
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 544 — Így remélem megfelelek nektek.....
Mane egyébként ott van a keretben!
dande2
Kezd egy kicsit pokettinotkirúgták feelingje lenni ennek...
davemayer
De miért lenne az? Először arról volt szó, hogy sèrülès miatt nem lesz ott. Aztán megvizsgálták ès kiderült hogy mehet, meg lehet próbálni. Ezt írtam be ilyen röviden, mert korábban nem volt erről infó....a kettő hol találkozik? 😊
több mint 1 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Mane egyébként ott van a keretben!
dande2
Kezd egy kicsit pokettinotkirúgták feelingje lenni ennek...

Szerkesztette: davemayer

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 172 — The Mathematician
 www.nemzetisport.hu/foci-vb-2022/marokko-fradistak-nelkul-deak-zsigmond-jegyzete-2923371

oriasi
nem hiszem h az edzok hulyek.
biztos megvan a miert.ilyen szinten nincs csokos.
YoungZeeZee
be kéne hivatni a nagykövetet

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
Vajon a week 15 vasarnapi meccseit eltoljak, vagy atrakjak szombatra a vb donto miatt.
beltazor
Hogy mi? 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
YoungZeeZee 7 940
 www.nemzetisport.hu/foci-vb-2022/marokko-fradistak-nelkul-deak-zsigmond-jegyzete-2923371

oriasi
nem hiszem h az edzok hulyek.
biztos megvan a miert.ilyen szinten nincs csokos.
több mint 1 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 413
a sötét lovak.
deyell
Mindig azok, de szerintem most se jutnak tovább, mint ahogy általában nem szoktak.
több mint 1 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 513

Sixo
a sötét lovak.

choose life
több mint 1 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 413
Én úgy érzem, hogy emiatt az elbaszott helyszín miatt ez lesz az első VB ahol a döntőben lesz egy nem európai, nem dél-amerikai csapat.
Eddig a legjobb négybe se jutott soha, eltekintve a csodálatos és megkérdőjelezhetetlen dél koreai meneteléstol 2002-ből.
Őszentsége Sobri Jóska
Én is úgy gondolom, nagyon hosszú idő után először akár egy outsider (akár európai) is megnyerheti. Hülye időben és hülye helyen lesz az egész, ez talán felborít mindent. Nyilván nem a Costa Rica meg Irán-féle totális underdogokra gondolok, de pl. a nyolcaddöntők örök lúzereire inkább (Mexikó, Svájc).

Az USA 3. lett 1930-ban, de az lényegében egy feltupírozott Copa America volt, néhány európai csapat vendégszereplésével.

Szerkesztette: Kampman
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 362 — #NoStress
Én úgy érzem, hogy emiatt az elbaszott helyszín miatt ez lesz az első VB ahol a döntőben lesz egy nem európai, nem dél-amerikai csapat.
Eddig a legjobb négybe se jutott soha, eltekintve a csodálatos és megkérdőjelezhetetlen dél koreai meneteléstol 2002-ből.

több mint 1 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 708 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Spanyol keret vélemény (teljesen saját, a Marcat direkt nem olvastam) :

Kapusok : Simón, R.Sánchez, Raya
Simón teljesen korrekt volt az EB alatt, amikor hibázott, azt kijavította. Én nekem egyik kedvencem Sánchez, jó backup. De Geat nem véletlenül nem hozták, kell olyan játékos akivel hátulról lehet építkezni. A-

Szélsőhátvédek : Carvajal, Azpi; Alba, Gayà
Hát itt lehetnek gondok, főleg a jobb oldalon, valamint Azpilicuetán kívül senkit se lehet bemozogtatni szélső CB-be. Az pedig kelleni fog, mert Alba és Gayà lesz szerintem az, aki a széleken futhat fel. Cucurella hiába volt fos a Chelsea elmúlt pár meccsén, úgyis elhoztam volna, hiába van nála 2 jobb, rutinosabb balbekk. C

Középhátvédek : Laporte, Pau Torres, Eric García, Guillamón
Hát ez se néz ki túl jól. Eric Garcíaba hiába szerelmesek ezek a spanyol edzők, simán error prone, Laporte nem stabil kezdő Guardiola rotálásűban. Pau Torresnek nincs akkora hypeja mint a kettővel ezelőtti szezonban, de szarabb nem lett, Guillamón pedig egy CB/CDM hibrid. C

Középpálya : Rodri, Busquets; Pedri, M.Llorente, Koke, Soler; D.Olmo, Gavi
Itt tud majd Luis Enrique játszani azzal, hogy milyen tipúsú hármast rak fel, az Olmo-Gavi-Soler-M.Llorente trió a szélen is meg tud fordulni, de inkább ide raktam be őket. Nálam a Pedri-Rodri-M.Llorente trió lenne a nyerő, de úgyis Busquets fog játszani. Olmot pedig a shadow striker helyett biztos fogjuk látni középcsatárként is. Sok variálás, és attól tartok hogy ezzel a játékosok csak veszteni fognak Pedrin kívül, nem pedig javulni, hiába jó az alapanyag. Thiagot pedig csomó játékos helyett be lehetett volna rakni a keretbe A-

Szélsők : Yeremy, Ferran Torres, Fati, Sarabia, Asensio
Olmo és Gavi a szélen is megjelenhetnek, mert ez a lista se túl veretes. Van két jó fiatal, Yeremy és Fati, de ezen kívül semmi, és teljesen rájuk nem bíznám az egész tornát ideális esetben. Ferran Torresbe szerelmesek ezek a spanyol edzők, és berakják már középcsatárba, ahol el lesz veszve továbbra is, mert ott átlag alatti. Sarabia a 70.perces csere lesz, de sokat nem tesz hozzá, Asensionak meg lesz egy nagy momentje. C-

Csatárok : Morata, Nico Williams
Ez nem az a spanyol csapat, amelyik tehetségből végigverte a világot igazi 9-es nélkül. Morata kezdeni fog, és utána jönnek a pótmegoldások, ahogy említettem feljebb Ferran Torres, akinek ott a szerepeltetése olyan rage rohamot okoz bennem, mint Dzsudzsák válogatottba történő beszopkodása. Az Emery alatt ilyen hibrid csatár/szélső szörnyre formált Gerard Moreno lejáratta magát az EB-n, így neki nem jutott hely. Szegény Nico Williams hiába jó kis fiatal játékos, nem lesz elég, főleg hogy ő sem igazi 9-es. Nem hiszem el, hogy Ferran Torres és Sarabia helyett nem lehetett volna elhozni Iago Aspast, a jó formában lévő Rodrigot, vagy Borja Iglesiast, akire fel lehet rúgdosni a labdát hátrányban. Nico behívása mögött az is áll, hogy Inakit, aki szintén egy jó kis opció lehetett volna, annyi ideig nem hívták, hogy ő lelépett Ghánához, és a kistesót is hivták. Na ezt akarta most Enrique és a szövetség megakadályozni. D

Az értékelések a keretre vonatkoznak, habár Luis Enrique stílusa nem áll közel hozzám, a kezdővel szerintem nem lesz nagy baj. A németek ellen simán belefuthatnak egy pofonba Flick ellen, de a csoportból tovább kell jutniuk. Ez esetben Belgium ellen játszhatnak majd, akik nagy chokerek, szóval lehet meglepetés, utána meg ki tudja hány meccset nyerhetnek. Ami a csapat legnagyobb erőssége, és az előző EB-ről tovább kéne hozni, az az, hogy egyszerűen mindig el tudták kerülni a vereséget, akármilyen hülyén is hangzik ez, mert a játékuk nem volt jó.

Én kezdőm :
R.Sánchez - Carvajal, Pau, Laporte, Alba - Rodri, Pedri - Yeremy, D.Olmo, Fati - N.Williams

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 1 éve
beltazor Michigan Wolverines 2 612 — Pfizer & Moderna fan
Vajon a week 15 vasarnapi meccseit eltoljak, vagy atrakjak szombatra a vb donto miat.

több mint 1 éve
YoungZeeZee 7 940
Remélem azért elfér:
 www.nemzetisport.hu/foci-vb-2022/vb-2022-berkesi-judit-visszater-az-m4-sport-kepernyojere-2923505
NB2
kerethirrdetes van, boven elfer 😀
több mint 1 éve
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 31 422 — LIGHTS OUT!
Szegény Gabigol 😕

több mint 1 éve
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 31 422 — LIGHTS OUT!

több mint 1 éve
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 31 422 — LIGHTS OUT!
Dybala-t hiába a legjobb argentin ever, úgy sem küldök pályára 😕

több mint 1 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
 play.fifa.com/fantasy-classic

Ha már játék van ilyen is
vpi
Lesz külön topicja is majd, gondolom?

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)