Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 750 — Cowboys fan
Ma megint nem tudok választ kreálni 😕
De: a cikkben vannak azért hülye ötletek. Pl: passzív játék büntetése. Vagy a közvetett szabadrugás megszüntetése a tizenhatoson belül: nagyon ritka eset, felesleges új szabályt hozni rá. A B csoportos VB is nonszensz, kit érdekelne az, hogy melyik ország a 33. legjobb? Fociban meg nem lehet 16 csapatos, kieősős feljutós rendszer, egyszerűen túlságosan nagy üzlet a jelenlegi, nem tenne neki jót egy ilyen változás. Arról nem is beszélve, hogy itt kevésbé jönne a papírforma, lehet egy B csoportos csapat megverné egy meccsen az A csoportos negyedik helyezettét, ám mégsem fog vele játszani. Meg akkor évente lenne VB?
A regionális liga meg... amíg itthon megy a sírás-rívás mert a Crvena Zvezda ultrái elgörbítettek 3 széket egy vizipóló meccsen, addig el se merem képzelni mi lenne mondjuk egy FTC-Zvezda meccs esetén. Nincs ennek semmi valóságalapja. Érdekes módon VB,EB selejtezőn is szökőévente kerülünk össze szomszédos csapatokkal, aztán ha mégis akkor is zártkapu.

Amit nem említettem, azok viszont jó ötletek, csak sajnos a FIFA nem az az innovatív társaság ha a szabálykönyvről van szó.Geeri
nem az. főleg, mert a labdarúgás szabályait nem (csak) ők írják, hanem az IFAB, aminek ők is csak egy része.
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
Alsóbb ligákban is lehet ezt alkalmazni, nem úgy mint pl egy videóbírót MarioAna
óó, ez még a kedvencem a videóbíró-ellenes érvek között 😀 a MAFL-ban nincs visszajátszás, így nem is értem, hogy van pofája az NFL-nek alkalmaznia a challenge-rendszert

amúgy az aktív játékidő a maradiak és még egy dolog miatt nincs tervben: ha bevezetnék, akkor már a "folyamatos játék" álomképével se lehetne védekezni a videóbíró ellen


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 917 — Csodabogár

én kérek elnézést...

több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
[
Amúgy meg azt hogy csak a csk szólhatna a sporikhoz nagyon támogatom, csodálkozom hogy ez eddig fel sem merült a döntéshozóknál, okos döntés lenne és a reklamációt is vissza lehetne szorítani.davemayer
annyira felmerült már korábban, hogy a szabályok szerint ez elméletileg most is így van... ennyit a következetességről

amitől a fejemet fogom, az az átlagos focinézők "ettől szép a játék" meg "legalább van miről vitatkozni" (lásd alant) attitűdje, mindenki közben arról beszél, hogy "felgyorsult a játék", meg "űrfutball" van, csak ezt a döntéshozó testület semmilyen szabályváltozással nem követi le...



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
A 6mp csak akkor van tudtommal, amikor játékban van a labda, kirugásnál nem számít.Geeri
a lényegben igaza van, és ezt szerintem nagyon sokan érzik: ez a játék így ebben a formában már nem felel meg teljes mértékben a 21. század igényeinek. Miközben nagyon sok újítást engedélyeznek (nem hiszem h Puskáséknak volt aláöltözetük meg kék szalagok bizonyos izomcsoportokon...), 40 kamerával engednek felvenni egy meccset hogy a tv előtt ülő azonnal lássa hogy mi történt (lássa hogy mennyit hibáznak) ők nem hajlandóak beengedni a technikai újításokat a hagyományokra hivatkozva.
És igen, ez azért most csúcsosodott ki mert míg pl 66-ban a VB-döntőben nem lehetett kamera alapján egyértelműen ítéletet mondani a spori felett addig ezt ma már 5 mp alatt kikockázzák és újabb 3 mp múlva már lehet is anyázni. 2 választás lenne nálam: vagy minden marad így de akkor a közvetítést minimalizálnám + nem lenne lesnél ismétlés max a gólnál ill. marad így a közvetítés de akkor beengedik az ésszerű technikai újításokat.

Amúgy meg azt hogy csak a csk szólhatna a sporikhoz nagyon támogatom, csodálkozom hogy ez eddig fel sem merült a döntéshozóknál, okos döntés lenne és a reklamációt is vissza lehetne szorítani.

Az ilyen szombaton semmi, vasárnap piros ítéletekkel az a probléma hogy nem történik utánuk semmi, nem tanulnak belőle csak mennek tovább, és ezt a közvélemény is hagyja.
Emlékszem Blatter is amikor nagy felháborodás volt a VB-n akkor a videóbírót ígérte, ma ebből megint semmi nem látszik (csak vmi gólvonal-technológia ami majd 1 évben 2szer kell majd, mondjuk akkor nagyon). Érdekes hogy nincs meg az a nemzetközi nyomás ami pl a dél-afrikai vb után volt, lecsillapodtak a kedélyek és ezt használják ki.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
A 6mp csak akkor van tudtommal, amikor játékban van a labda, kirugásnál nem számít.Geeri
úgy értettem a kirúgást


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Geeri Miami Dolphins 2 962 — geeri93@citromail.hu
A 6mp csak akkor van tudtommal, amikor játékban van a labda, kirugásnál nem számít.

Mindig jövőre!
több mint 10 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
egy kis off itt a nagy szabály megváltások közepette:


bár elment felettük az idő, de azért szépen cseng egy Kuntics-Wuko csatárpáros, mögöttük pedig a Kapitány ontja a gólokat, de akár mkit felsorolhatnék a csapatból....bárcsak most is lennének ilyen játékosaink!!!

|
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
a legröhejesebb meg az, hogy még sípszó előtt az elesett játékos kézzel magához öleli a labdát. aztán ha sárga lapot kapna érte, még a pályáról is elzavarnák a bírót.DoM
Én a következetlenségre a 6 másodperces szabályt szoktam felhozni; le van írva a szabálykönyvben feketén fehéren, hogy a kapus 6 másodpercig tarthatja magánál a labdát, amúgy közvetett szabálytalanság jár az ellenfélnek... Ehhez képest mikor látott utoljára valaki ilyet? (Miközben időhúzó módban simán 10-15 másodperc telik el a kirúgásig.) Arról meg aztán nem is beszélve, hogy szintén a szabálykönyv szerint automatikusan sárga jár annak, aki "megkérdőjelezi a játékvezető döntését". Aham

Így tényleg nem lehet normálisan meccset vezetni. Nyilván ők is tehetnek sokszor róla, de hogy egy sportág alapból szopóágra küldje a bíróit, az azért brutális


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
a sárga lap jelenleg annyira súlytalan, hogy az valami vicc, szinte tiszta gólhelyzeteket lehet jelenleg megakadályozni (a lényeg, hogy ne utolsó emberként szabálytalankodj) tulajdonképpen retorzió nélkül, ha ez nincs komoly hatással a gólátlagra, akkor semmijjncaa
na igen, csak ha nem lehet következetesen, minimális hibaszázalékkal kikényszeríteni a szabályokat, akkor szinte mindegy milyen színű és milyen hátrányt jelentő lapokat használunk. a bírói kultúrában a hiba, amit nehéz egyik napról a másikra megváltoztatni (videóbíró és videós eltiltások nélkül). folyamatosan mérlegelnek, kompenzálnak. ugyanaz a szándékos, sárga lapot érő fault sárga lapot már kapó/még nem kapó játékos esetében biztosan nem fog még megközelítóleg sem azonos %-ban sárga lapot eredményezni.

a legröhejesebb meg az, hogy még sípszó előtt az elesett játékos kézzel magához öleli a labdát. aztán ha sárga lapot kapna érte, még a pályáról is elzavarnák a bírót.
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
ezt, mármint a sprayt már van olyan ország ahol használják, hétvégén néztem egy brazil bajnokit és ott nyomta a spori minden szabadrúgásnál.davemayer
évekkel ezelőtt én is brazil bajnoki meccsen láttam először, nem valami új, radikális ötletről van szó. talán még az argentínok is bevezették, de Európában én azóta sem találkoztam vele.
több mint 10 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
csokorba szedték reformjavaslataimat 😂
 www.origo.hu/sport/focivilag/komment/20130516-azonnal-atformalhatnank-a-focit.html
- egyszerű videóbíró
- ideiglenes kiállítás
- döntetlen eltörlése
- másfajta hosszabbítás
- a bunkerfoci megszüntetése
jjncaa
Viszont aminek a bevezetését már évek óta meg kellett volna tenni, és nem tudom mi szólhat ellene, az a spray, amivel a szabadrúgásnál ki lehet jelölni, hol kell állnia a sorfalnak.
DoM
ezt, mármint a sprayt már van olyan ország ahol használják, hétvégén néztem egy brazil bajnokit és ott nyomta a spori minden szabadrúgásnál.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
a sárga lap jelenleg annyira súlytalan, hogy az valami vicc, szinte tiszta gólhelyzeteket lehet jelenleg megakadályozni (a lényeg, hogy ne utolsó emberként szabálytalankodj) tulajdonképpen retorzió nélkül, ha ez nincs komoly hatással a gólátlagra, akkor semmi

a színészkedés/reklamálás nagy szívfájdalmam, és korábban mindig azt hittem, hogy ezt majd a nézőközönség és a szövetségek együttesen beszabályozzák, de pl. a Real-Atletico meccsnek se lett az égvilágon semmi következménye, szóval ezek a gondok már jóval mélyebbre vannak beágyazódva...

számomra érthetetlen, hogy ezen oknál fognál miért nem tiltanak el meccsekre játékosokat, és még durvább, hogy maga a közeg sem veti ki a nyílt csalókat (azt hihetné pedig az ember, hogy presztízsveszteséggel jár, ha egy magát kemény csávónak kiadó focista primadonnaként fetreng a földön, mert bibis lett a keze, de mégse ez történik)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 21 971 — nabege2@yahoo.com
Bocs, hogy most írok du-i témában, de melóhelyen most melózni kell😊
Szóval én utálom mikor arról papolnak, hogy nem járhatnak családok meccsre, de azért az a szurkoló sem normális aki idegenbe elviszi a 7 éves gyerekét! Egyszerűen azért mert az az összetákolt vendégszektor a Loki stadionban nem éppen gyerek barát. Vendégdrukkerként meg ne menjen az ülőbe, mert az megint veszélyforrás. Ugyhogy én itt most azt mondom, hogy a szülő volt a hülye.

Szabályok: én inkább a bírók tekintélyét és a játékidő jobb kihasználását oldanám meg. Reklamálni csak csk-nak lehetne, ha másik odadumálna a bírónak sárga. Nem jönnének be minden tetszhalott játékoshoz az ápolók félórát időthúzni, cserélni lehetne folyamatosan (van már vagy 8 bíró). Amin még filóztam, hogy a véletlen és a direkt szabálytalanságok között különbséget tennék.
több mint 10 éve
Geeri Miami Dolphins 2 962 — geeri93@citromail.hu
Azt hogy nincs x el tudnám fogadni, ez a rávezetés nagyon tetszik! 😀
A sárga-piros rendszer következetesen alkalmazva jó lenne, nagyon más lenne a játék, de szerintem több gól is. Az más kérdés, hogy a laprendszer is későbbi kreálmány, tehát semmi nem indolja, hogy megváltoztathatatlan. Azonban az elgondolkodtató, hogy nehéz lenne olyan korszakot mondani amiben nem volt szükség a csapatban egy - már bocsánat - favágóra, vagy legalábbis pár kemény játékosra. Vagyis a focinak valahol része az, hogy el kell menni a határokig, vagyis csak a piros az ami tilos. Megmondhatatlan, hogy hogyan reagálnának a csapatok mondjuk egy 10perces kiállítás bevezetésére, és hogyan a közvélemény. Elméletileg elvitázhatunk ezen, de gyakorlatban kizárt hogy bármi változzon, szóval sok értelme nincs az ilyen cikkeknek sajnos.

Mindig jövőre!
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
A sárga és piros lapok rendszere önmagában problémás és ahogy említettem, szinte sehol másol nem alkalmazzák már így (a szabályrendszer is annyira következetes, hogy ami szombaton az egyik meccsen lapot sem ér, az vasárnap máshol piros és 3 mérkőzésre szóló eltiltás... röhej)

Mivel a labdarúgást így is rengetegen nézik, nyilván fel sem merül a döntetlen eltörlése vagy a passzív játék visszaszorítása, de gondoljunk csak bele mennyivel izgalmasabbak lennének átlagban a találkozók, ha nem lehetne alapból mondjuk 0-0-ra játszani...jjncaa
Ha nem lenne döntetlen, még mindig lennének csapatok, akik inkább vállalják a szétlövés kockázatát, mint a támadóbb játékot. Ettől függetlenül hátránya nem lenne, de nem vezetne alapvető változáshoz szerintem. Idővel kikopna, mint amikor az arany meg ezüstgól bevezették. Az átmeneti kiállításnál ugyanaz a probléma marad, mint most a laposztásnál, hogy lesznek helyzetek amikor a bíró még ezt sem fogja felvállalni és minden borzasztó következetlen lesz.

Kell a videókontroll, hogy olyan ne fordulhasson elő, mint a bl-döntőn, hogy egy gyenge bíró nem akart belenyúlni a meccsbe, amivel ettől még ugyanúgy segítette az egyik csapatot és befolyásolta a meccs kimenetelét. Emellett lehetne kiirtani a színészkedést utólag videó alapján nagyon komoly eltiltásokkal és rendet tenni a pályán azonnali piros lappal annak, aki lerohanja a bírót egy-egy ítélet után, vagy a csk-n kívül hozzászól. Ezektől már egyből folyamatosabb lenne a játék, mert azzal lehetne csak foglalkozni, mert a többi mellékesnek nem lehetne eredménye, pozitív hatása az azt alkalmazóra nézve.
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
A sárga és piros lapok rendszere önmagában problémás és ahogy említettem, szinte sehol másol nem alkalmazzák már így (a szabályrendszer is annyira következetes, hogy ami szombaton az egyik meccsen lapot sem ér, az vasárnap máshol piros és 3 mérkőzésre szóló eltiltás... röhej)

Mivel a labdarúgást így is rengetegen nézik, nyilván fel sem merül a döntetlen eltörlése vagy a passzív játék visszaszorítása, de gondoljunk csak bele mennyivel izgalmasabbak lennének átlagban a találkozók, ha nem lehetne alapból mondjuk 0-0-ra játszani...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
csokorba szedték reformjavaslataimat 😂
 www.origo.hu/sport/focivilag/komment/20130516-azonnal-atformalhatnank-a-focit.html
- egyszerű videóbíró
- ideiglenes kiállítás
- döntetlen eltörlése
- másfajta hosszabbítás
- a bunkerfoci megszüntetése

sajnos nem lehet kommentelni a cikkhez, de itt azért megjegyezném, hogy a bíróra szerelt kamerát már 2001-ben alkalmazták az NFL-ben (az épp induló új liga, az XFL egyik nagy újítása lett volna, direkt beelőzték őket az "Ump Cam"-mel, aztán mikor az XFL megszűnt, ők is leállították a projectet)jjncaa
A toronyban lévő állandó videókontroll kivételével a többi semmit sem oldana meg a mostani "problémákból". A biróra szerelt kamera az a luxus, nézőknek szóló csili-vili "fejlesztés" aminek az égvilágon semmi értelme.

Viszont aminek a bevezetését már évek óta meg kellett volna tenni, és nem tudom mi szólhat ellene, az a spray, amivel a szabadrúgásnál ki lehet jelölni, hol kell állnia a sorfalnak.

Ha valami változtatni akarnak a status quo-n, akkor sokkal agresszívabb, következetesebb sárga/piros lap politika kell a színészkedés visszaszorítására és a fair play visszaállításához.
több mint 10 éve
Geeri Miami Dolphins 2 962 — geeri93@citromail.hu
Ma megint nem tudok választ kreálni 😕
De: a cikkben vannak azért hülye ötletek. Pl: passzív játék büntetése. Vagy a közvetett szabadrugás megszüntetése a tizenhatoson belül: nagyon ritka eset, felesleges új szabályt hozni rá. A B csoportos VB is nonszensz, kit érdekelne az, hogy melyik ország a 33. legjobb? Fociban meg nem lehet 16 csapatos, kieősős feljutós rendszer, egyszerűen túlságosan nagy üzlet a jelenlegi, nem tenne neki jót egy ilyen változás. Arról nem is beszélve, hogy itt kevésbé jönne a papírforma, lehet egy B csoportos csapat megverné egy meccsen az A csoportos negyedik helyezettét, ám mégsem fog vele játszani. Meg akkor évente lenne VB?
A regionális liga meg... amíg itthon megy a sírás-rívás mert a Crvena Zvezda ultrái elgörbítettek 3 széket egy vizipóló meccsen, addig el se merem képzelni mi lenne mondjuk egy FTC-Zvezda meccs esetén. Nincs ennek semmi valóságalapja. Érdekes módon VB,EB selejtezőn is szökőévente kerülünk össze szomszédos csapatokkal, aztán ha mégis akkor is zártkapu.

Amit nem említettem, azok viszont jó ötletek, csak sajnos a FIFA nem az az innovatív társaság ha a szabálykönyvről van szó.

Mindig jövőre!
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 001
Állítólag Arshavin elmegy egy azeri csapathoz, név szerint a Khazar Lankaran-hoz, ahol nem kevesebb, mint 2 millió eurót fog havonta (!) keresni...Kíváncsi lennék a tárgyalásra, az ügynöke és a csapat között, hogy milyen árak és érvek voltak a fizetéssel kapcsolatban.kisvanek4
"vár az orosz anyaföld haza"

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
kisvanek4 312 — Jaguars fan
Állítólag Arshavin elmegy egy azeri csapathoz, név szerint a Khazar Lankaran-hoz, ahol nem kevesebb, mint 2 millió eurót fog havonta (!) keresni...Kíváncsi lennék a tárgyalásra, az ügynöke és a csapat között, hogy milyen árak és érvek voltak a fizetéssel kapcsolatban.
több mint 10 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Sky Sports understands Liverpool are on the verge of signing Kolo Toure on a free transfer from Manchester City.
WTF.
Nagy logika lenne abban, hogy a visszavonult 35 éves védődet egy 32 évessel pótolod.

szerk.: ...és már hivatalos is. Ha cserének jött, akkor oké.Mikey
ez hülyeség, ebbe a Pool védelembe ő simán kezdő és nem is jártok vele olyan rosszul sztem. 2 évet még simán elkaristol.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 10 éve
Duff Seattle Seahawks 3 036
Stez! Seedorf mint Milan edző? Nekem nagyon furcsa lenne.Bazzani
Bár nem Stez vagyok, de most azt hozták le, hogy Rijkaardra nyomulnak a kopaszék. Na én neki örülnék. (Seedorfnak nem)
több mint 10 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
Moniz -> Wigan ?
 www.origo.hu/sport/focivilag/20130528-monizra-is-eselyes-a-wigan-kispadjara.htmlempty taxi
Nem fog elmenni,ellentmondana saját magának.Kenny
Nem ő lenne az első.empty taxi
ez kb olyan, mint a múltkori Böde elmegy cikk....


kulibáli meg audi??

|
több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Moniz -> Wigan ?
 www.origo.hu/sport/focivilag/20130528-monizra-is-eselyes-a-wigan-kispadjara.htmlempty taxi
Nem fog elmenni,ellentmondana saját magának.Kenny
Nem ő lenne az első.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...