Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 11 éve
III.JC6 89 — In God I trust
Imádom amikor egy Barca fan beszél évekig tartó megaláztatásról...Bazzani
Nekem címezted? Megmagyaráznom:

2000-2001: 4. hely
2001-2002: 4. hely
2002-2003: 6. hely.

Csupán erre utaltam. Elég volt annyi szenvedés bőven, a többiről nem is beszélve.

„Ha megmentesz egy lelket, az egész világot mented meg.”
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Szósincs arról, hogy szar csapatnak kell szurkolni.
Csak ne nevezzünk már megaláztatásnak egy Barca szinten közepes szezont. Ha kiestek volna, vagy lett volna pár évig negatív mérlegük akkor oké.
Mondjuk én akkor éreztem leginkább Doria drukkernek magam amikor a Serie B kieső helyén álltunk és egyedül Flachi góljai mentettek meg minket a kieséstől, mi meg a RaiUno percenként frissülő teletextjén követtük a meccseket.

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 733 — Vikings fan
Imádom amikor egy Barca fan beszél évekig tartó megaláztatásról...Bazzani
Jó hát nem szurkolhat mindenki örökké szar csapatoknak 😊
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Imádom amikor egy Barca fan beszél évekig tartó megaláztatásról...

több mint 11 éve
III.JC6 89 — In God I trust
Szép volt ez az 5 év dominancia a futball színpadán de minden véget ér egyszer. Most persze mindenki a Barcat utálta mert minden szart megnyertunk, es jo végre több év szenvedés es alárendeltseg után belerúgni egyet a csapatba. De ez is elmúlik majd.Blevi
Rosszul látod. Az első két - három évben még élveztem ezt a focit, az első két évben meccs nem volt, amit elmulasztottam volna. De belefásultam, meguntam. Nem hiszem, hogy van olyan FcB fanatikus ma a világon, aki végig tudja élvezni a 90 percet minden héten. Mint tegnap is említettem - és nem csak én vagyok így ezzel - elalszok! Inkább megnézek egy Real Madrid meccset, mert élvezetes, izgalmas, de a Barcáé? Sz@r. És ezt úgy írom, hogy szinte Barca mezben jöttem világra. Végigszenvedtem a holland érát a 90-es évek végén, 2000-es évek elején, a sok megaláztatást, stb.
Engem kicsit az zavar, hogy egyesek nem képesek belátni a nyilvánvaló tényeket. Ezzel a gárdával most Pep sem tudna sok mindent csinálni.
Egyébként nem rúg bele senki a csapatba, a sok divat mellett persze, de ahogy írtad, ez is elmúlik majd. Ahogy a Barca dicsősége is elmúlt. El kell fogadni.

„Ha megmentesz egy lelket, az egész világot mented meg.”
több mint 11 éve
Blevi 8 244 — Lions & Cowboys fan
En Barca fankent azt mondom közünk nem volt a meccshez, nem a játék vezetésén múlt. Ettől függetlenül ez a tegnapi "teljesítmény" egy kalap kakival sem volt egyenlő annál is kevesebb... Valamit kezdeni kene ezzel mert tény h vannak olyan elvakult arcok akik erre hivatkozhatnak.

Szép volt ez az 5 év dominancia a futball színpadán de minden véget ér egyszer. Most persze mindenki a Barcat utálta mert minden szart megnyertunk, es jo végre több év szenvedés es alárendeltseg után belerúgni egyet a csapatba. De ez is elmúlik majd.
több mint 11 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 346 — Omar's Coming Yo!
na majd ma a Vidi-Fradi Ligakupa döntőn megmutathatja, meglátja mi az igazi színvonal, nem szaros BL.petey
főleg h Farkas Ádám vezeti a mai libakupa döntőt.... 😛

kásszáj majd vasárnap lesz, és akkor nyomathatja a szokásos pökhendi stílusát! 😉Divat
Ettől félek,hogy szét fogja fújni a meccset,ami kvázi a harmadik helyről dönt.
Igazából nem is tudok mondani most itthon olyan bírót aki kiegyensúlyozottan vezetne,talán Becséri.

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 733 — Vikings fan
Fucking truth.
empty taxi
Az a bajom, hogy mindig vannak értetlen fanatisták, akik a bíróra fogják, hogy kikaptak/kiestek, mert az mennyire jó már.
Lehet volt 2 szabálytalan gól, de volt 2 tizi amit nem kapott meg a Bayern. Illetve az egész meccsen kapuig nem jutott el a Barca. Voltak téves ítéletek mind2 oldal fele, viszont arról nem a bíró tehet, hogy a tiki-takát olyan szinten megfogta a Bayern, hogy ilyet még a Mou féle csapatoktól sem láttam, amikor meg kapu elé kerültek 1-2 ordító helyzettel elkúrták.
Villanova meg nem cserél a 80. percig, úgy hogy Pedro nevét összvissz 2x hallottam a meccsen, Sanchez meg nem csinált túl sokat csak rugdosódott.
Számomra kezd bebizonyosodni, hogy kell ide is egy edző, mert megújulni nem képes a csapat, egyszerűen várják, hogy valaki villanjon a sok sztár közül, mert ebben a rendszerben 1-2 helyzet úgyis összejön. A PSG ellen bejött , a Milan ellen is, de ez már más kávéház.Toca
Most bocs, hogy belepofázok, de megint nincsen edzője a Barcának? Mert amíg Vilanova nem volt, addig az ment végig, hogy nincs edző, de ha majd visszatér akkor el jön a kánaán. Most ott van a csapattal (mondjuk biztosan nagyon rosszul van) de megint az megy, hogy nincs edző.
Amúgy nem neked szántam ezt. Mert nem is tudom ki írta itt (ha írta valaki), de bárhol olvasok (más oldalakon is), nézelődök mindenhol ez megy. Pedig Vilanovát messiásként várták vissza. Akkor most mi van? Ő is fekete bárány lett mint Roura?vandeminek
Láttad a meccset ? Bayern lefocizta a Barcát és a 83.percben cserélt egyet. Semmi szerkezeti változtatás, semmi ember csere. Nem tudom ki sérült ki nem, de hogy 2-0 után nem cserél csak 4-0 után az igen is hiba. És őszintén én már Pepnél is ezt láttam. Mondhat akárki akármit bíró, helyzetek kimaradása stb. Heynkess taktikailag kizsigerelte a Barcát és ezzel nem tudott senki semmit kezdeni se a félidőben se a meccs alatt Villanova és ez az, az edző hibája aki most ő.
Lehet ekézni, én nem bírom a Barcát, viszont van egy játékuk amit elég jól játszottak és 2-3 évig uralták Európát. Viszont , ezt egyre többen megfogják (Chelasea megtudta, Real folyamatosan megcsinálja, Milan 1 meccsen megtudta, Bayern lefocizta őket) és nem látom, hogy ezen változtatnátak. Spanyol ligát uralni fogják ezzel továbbra is a Reallal és aki kicsit többet botlik a kicsit ellen bukja a bajnokságot, de szerintem a BL--ben ez kevés és egyre kevesebb.
Még mindig top 3 csapat, félereértés ne essék nem lenézni akarom, csak valamin kell változtatni és ehhez egy jó edző kell. Lehet Tito is az és nyáron összerak valamit, meg azért elég kemény betegségből jött vissza, nem tudott csak a csapatra koncentrálni, de ez a BL az edzőkön megy el. Milan ellen belefért, Bayern ellen szerintem már nem fog.
több mint 11 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Allegri kell a Barcába, nincs mese.

több mint 11 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Fucking truth.
empty taxi
Az a bajom, hogy mindig vannak értetlen fanatisták, akik a bíróra fogják, hogy kikaptak/kiestek, mert az mennyire jó már.
Lehet volt 2 szabálytalan gól, de volt 2 tizi amit nem kapott meg a Bayern. Illetve az egész meccsen kapuig nem jutott el a Barca. Voltak téves ítéletek mind2 oldal fele, viszont arról nem a bíró tehet, hogy a tiki-takát olyan szinten megfogta a Bayern, hogy ilyet még a Mou féle csapatoktól sem láttam, amikor meg kapu elé kerültek 1-2 ordító helyzettel elkúrták.
Villanova meg nem cserél a 80. percig, úgy hogy Pedro nevét összvissz 2x hallottam a meccsen, Sanchez meg nem csinált túl sokat csak rugdosódott.
Számomra kezd bebizonyosodni, hogy kell ide is egy edző, mert megújulni nem képes a csapat, egyszerűen várják, hogy valaki villanjon a sok sztár közül, mert ebben a rendszerben 1-2 helyzet úgyis összejön. A PSG ellen bejött , a Milan ellen is, de ez már más kávéház.Toca
Most bocs, hogy belepofázok, de megint nincsen edzője a Barcának? Mert amíg Vilanova nem volt, addig az ment végig, hogy nincs edző, de ha majd visszatér akkor el jön a kánaán. Most ott van a csapattal (mondjuk biztosan nagyon rosszul van) de megint az megy, hogy nincs edző.
Amúgy nem neked szántam ezt. Mert nem is tudom ki írta itt (ha írta valaki), de bárhol olvasok (más oldalakon is), nézelődök mindenhol ez megy. Pedig Vilanovát messiásként várták vissza. Akkor most mi van? Ő is fekete bárány lett mint Roura?

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 930 — No es importante
Jó amíg a videóbíró ellen azok a fő érvek, hogy nem lehetne minden szinten megvalósítani, a bírói hiba a sportág része és a visszanézés töredezetté tenné ezt a csodálatosan folyamatos játékot, addig tényleg nincs remény, mondtam is anno, hogy a labdarúgás az emberi hülyeséggel kapcsolatos összes sztereotípiámat alátámasztja


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 362 — "Grammar maci"
A videóbíró ellen meg (a hagyományon kívül) az a legnagyobb ellenérv hogy a lesnél nem segít ill. minden lest nem tudnak megnézni.davemayer
Az egyértelmű lest beinti a partjelző, a kétes eseteket továbbengedi a bíró, amiből meg gól születik, azt visszanézik, ennyijjncaa
nekem is ez a véleményem, csak viszonylag jól le tudtam mérni hogy a "szakmának" mi a véleménye. Ennyire földhöz ragadtan gondolkodnak a játékvezetői testületekben, ez nem fog megváltozni egy darabig úgyh nem sok értelme van nekünk kívülről belepofázni. Csak ugye elvárják hogy nézzük amit elénk raknak (és milyen igazuk van, ahogy te is írtad nézzük...).

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 733 — Vikings fan
Fucking truth.
empty taxi
Az a bajom, hogy mindig vannak értetlen fanatisták, akik a bíróra fogják, hogy kikaptak/kiestek, mert az mennyire jó már.
Lehet volt 2 szabálytalan gól, de volt 2 tizi amit nem kapott meg a Bayern. Illetve az egész meccsen kapuig nem jutott el a Barca. Voltak téves ítéletek mind2 oldal fele, viszont arról nem a bíró tehet, hogy a tiki-takát olyan szinten megfogta a Bayern, hogy ilyet még a Mou féle csapatoktól sem láttam, amikor meg kapu elé kerültek 1-2 ordító helyzettel elkúrták.
Villanova meg nem cserél a 80. percig, úgy hogy Pedro nevét összvissz 2x hallottam a meccsen, Sanchez meg nem csinált túl sokat csak rugdosódott.
Számomra kezd bebizonyosodni, hogy kell ide is egy edző, mert megújulni nem képes a csapat, egyszerűen várják, hogy valaki villanjon a sok sztár közül, mert ebben a rendszerben 1-2 helyzet úgyis összejön. A PSG ellen bejött , a Milan ellen is, de ez már más kávéház.
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 930 — No es importante
A videóbíró ellen meg (a hagyományon kívül) az a legnagyobb ellenérv hogy a lesnél nem segít ill. minden lest nem tudnak megnézni.davemayer
Az egyértelmű lest beinti a partjelző, a kétes eseteket továbbengedi a bíró, amiből meg gól születik, azt visszanézik, ennyi


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
na majd ma a Vidi-Fradi Ligakupa döntőn megmutathatja, meglátja mi az igazi színvonal, nem szaros BL.petey
főleg h Farkas Ádám vezeti a mai libakupa döntőt.... 😛

kásszáj majd vasárnap lesz, és akkor nyomathatja a szokásos pökhendi stílusát! 😉

|
több mint 11 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 626
Nem tudom miért ekkora divat kassait fikázni? Ok, ma szarul vezetett de egyáltalán nem ezen múlt. Viszont sokszorvmeg jól vezetett fontos meccseket. Tipik magyar mentalitás, ha vki elér vmi kimagaslót az életben azt oltsuk szarrá ahelyett örülnénk neki. Megjegyzem kicsit sem szimpatizálok vele. Amúgy lehet állandóan szidni a sporikat (sokszor jogosan) de tudomásul kell venni h a labdarúgás, pláne ezen a szinten annyira gyors h emberi szemmel ezek a dolgok szinte követhetetlenek. Kassainak meg mindenkinek egyaránt. Am jordi alba is vessen magára, állandóan fetreng meg dobálja magát mint egy fürdős k*va, most is szépet homorìtott, pechjére most történt meg a juhász esete aki kindig farkast kiáltott...peach
Erre annyit mnodok, hogy itthon azért rühellik mert egy felfuvalkodott pöcs. És ez a meccs egy 10-es skálán kb max 2-es volt. Kezezések nem befújása, kamu dolgok befújása, les gól, illegal block 😀, stb.. Egyszerűen ami miatt szerettem 2-3 éve , hogy kézbe tartjaa meccset, ezt ma nagyon hamar elkúrta.
Sporikat szidni meg nem menő, de bazzeg negyeddöntők óta (ez a 9. meccs) ez votl a 6. vagy 7. lesgól amit megadtak. Lehet mondani, hogy gyorsul a játék, de Gomez gólját elsőre szar szögből rávágtam, hogy les, mert basszus ahol ő ált és bevágta nem lehet nem les. Az a blokk meg amit kapott a Barcás , hát NFL-ben flaget dobnak rá, (egálra persze kihozta mert a Bayernnek meg nem adott meg 1-2 tizit..). Ha nem tudják lekövetni a meccset akkor meg mondják meg, hogy bazzeg elbasztuk mert segítség kell, nem kell az UEFA seggét nyalni végig...Toca
na majd ma a Vidi-Fradi Ligakupa döntőn megmutathatja, meglátja mi az igazi színvonal, nem szaros BL.

amúgy kezd Kassai átesni a ló túlfelére, hogy ő aztán megmutatja hogy engedi a kemény játékot, és hogy igazi ejropéer sporttárs. Müller blokkjánál meg azt hittem kosármeccset nézek, amikor a Center, irányító csinálja a 2-2-et elzárással. 😀petey
A vasárnapi meccset fogja Kassai vezetni,nem a mait 😀

több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 362 — "Grammar maci"
Egyébként még itt az előző hszekhez annyit hogy megkérdeztem egy játékvezető ismerősőmet (a dortmund utolsó gólja miatt) és azt mondta hogy azok a segítők akik ott állnak az alapvonalon csak akkor szólhatnak ha szabálytalanságot látnak a 16-oson belül vagy ha gól/nem gól szitut kell eldönteni, a leshelyzeteknél nem foglalhatnak állást, ugyanis nem az ő dolguk (hanem a partjelzőé). Magyarul még ha látta is az esetet és fel tudta mérni hogy az amit ő lát les volt ha a partjelző nem int akkor ő nem szólhat...
Ezt nekem (amikor látta hogy hogy nézek...) azzal magyarázta hogy a teshelyzete miatt (kissé befelé fordul a 16-os irányába) nem láthatja be hogy pl a szélen helyezkedik-e valaki így nem tudja megítélni a lest. Számomra ezzel meg is dőlt Collina "now we see more"-kampánya, nem sokat nyom a latban hogy az a bohóc ott áll.

A videóbíró ellen meg (a hagyományon kívül) az a legnagyobb ellenérv hogy a lesnél nem segít ill. minden lest nem tudnak megnézni. Az hogy 90 percből most is csak 60-at tölt átlagosan játékban a labda senkit sem érdekel...

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Egy szart, Guardiola a Máriókra megy.
A következő Balotelli lesz, meg tőlünk is hoz néhány barna bőrű hungarikumot majd.

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Remélem a bayern vesz még vagy 8 játékost 30 milláért és kirakja a csapatból azokat akikkel tökéletesen működött a gépezet. Meg vehetne pár tehetséges fiatalt a gyengébb csapatokból, hogy a padra se ültesse őket.
Százszor inkább szurkolnék a Serie C legalsó bugyraiban a Sampdorianak mint az ilyen felvásárló csapatoknak.
Én most javasolnék egy 100millió eurós gyorssegélyt nekik.Bazzani
Bayern már régóta nagyszerűen menedzseli a pénzügyeit, megfelelő játékospolitikával és tegnap láttuk ennek az eredményét is. Ha megnyerik a BL-t, akkor durva igazolások várhatóak még tőlük a nyáron.Beki
Ja, csak mondjuk lassan majd fennáll ugyanaz a helyzet, mint a Barcánál.
Hová igazolnak még? Így is egy rakat kurva tehetséges fiatal van a padon, meg már bevált játékosok is sokszor csak padra férnek fel. Tökéletes ez a csapat jelenleg. Aztán majd igazolnak pár nagyobb nevet, aminek mondjuk a fele divat inkább, akik megtörik a csapatot.Stez
Ez így jogos, de Jürgen Klopp is elismerte h Guardiola első számú átigazolási célpontja Götze volt. Kíváncsi leszek, hogy milyen taktikát alkalmaz majd és ez kinek jelenti majd a vesztét a bajoroknál.
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 917 — Cowboys fan
nem értitek az egészet.
Kassai tudna fújni, de így állt bosszút a szövetségen, hogy nem ő vezetheti a döntőt.
több mint 11 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Remélem a bayern vesz még vagy 8 játékost 30 milláért és kirakja a csapatból azokat akikkel tökéletesen működött a gépezet. Meg vehetne pár tehetséges fiatalt a gyengébb csapatokból, hogy a padra se ültesse őket.
Százszor inkább szurkolnék a Serie C legalsó bugyraiban a Sampdorianak mint az ilyen felvásárló csapatoknak.
Én most javasolnék egy 100millió eurós gyorssegélyt nekik.Bazzani
Bayern már régóta nagyszerűen menedzseli a pénzügyeit, megfelelő játékospolitikával és tegnap láttuk ennek az eredményét is. Ha megnyerik a BL-t, akkor durva igazolások várhatóak még tőlük a nyáron.Beki
Ja, csak mondjuk lassan majd fennáll ugyanaz a helyzet, mint a Barcánál.
Hová igazolnak még? Így is egy rakat kurva tehetséges fiatal van a padon, meg már bevált játékosok is sokszor csak padra férnek fel. Tökéletes ez a csapat jelenleg. Aztán majd igazolnak pár nagyobb nevet, aminek mondjuk a fele divat inkább, akik megtörik a csapatot.

több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 930 — No es importante
Évekkel ezelőtt videó alapján el kellett volna kezdeni komoly eltiltásokat osztani színészkedésért, bírókat üvöltözve lerohanó pillanatokért, amivel talán tisztult volna annyit a játék, hogy ne próbálják a játékosok minden egyes pillanatban befolyásolni a bíró döntését. Mert tudják, hogy nincs semmilyen kontroll a bírók felett, azt adnak el a szerencsétleneknek, amit csak akarnak és ezt az UEFA tétlenül nézi.DoM
PREACH

Amíg erre van igény, nincs különösebb szurkolói ellenállás és az uefa semmit nem tesz a bírók megvédéséért, addig mindenki egye csak meg, amit főzött... Egyszerűen röhej, hogy a soccerkultúra részévé vált az állandó visszapofázás a bírónak, az egyértelműen színészkedő (tehát nyilvánvalóan csalni próbáló) játékosokat pedig nem tiltják el legalább utólag meccsekre. Persze szokásosan minden csapat akkor sír, amikor őt érik vélt vagy valós sérelmek, bár a Bayernes Martínez még 4-0-nál és Iniesta sárga lapot érő szabálytalanságánál is képes volt valamit reklamálni Kassainál...

Jordi Alba is gyerekek ikonja, példaképe, erre az ember azt látja, hogy tulajdonképpen megtorlás nélkül dobhatja fel magát (igaz volt kontakt, de persze rá kellett még játszania), képtelen elviselni a vereséget és úgy beszélhet a sporikkal, mint egy kocsis. Mindezt milliók előtt, piedesztálra emelve. És akkor csodálkozunk, ha ugyanez a dívi alacsonyabb szinteken is


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Mert neki a Milan az álma. 😀
Mint minden jó játékosnak. 😛Stez
Ez tuti? 😀
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Remélem a bayern vesz még vagy 8 játékost 30 milláért és kirakja a csapatból azokat akikkel tökéletesen működött a gépezet. Meg vehetne pár tehetséges fiatalt a gyengébb csapatokból, hogy a padra se ültesse őket.
Százszor inkább szurkolnék a Serie C legalsó bugyraiban a Sampdorianak mint az ilyen felvásárló csapatoknak.
Én most javasolnék egy 100millió eurós gyorssegélyt nekik.Bazzani
Bayern már régóta nagyszerűen menedzseli a pénzügyeit, megfelelő játékospolitikával és tegnap láttuk ennek az eredményét is. Ha megnyerik a BL-t, akkor durva igazolások várhatóak még tőlük a nyáron.
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Nem tudom miért ekkora divat kassait fikázni? Ok, ma szarul vezetett de egyáltalán nem ezen múlt. Viszont sokszorvmeg jól vezetett fontos meccseket. Tipik magyar mentalitás, ha vki elér vmi kimagaslót az életben azt oltsuk szarrá ahelyett örülnénk neki. Megjegyzem kicsit sem szimpatizálok vele. Amúgy lehet állandóan szidni a sporikat (sokszor jogosan) de tudomásul kell venni h a labdarúgás, pláne ezen a szinten annyira gyors h emberi szemmel ezek a dolgok szinte követhetetlenek. Kassainak meg mindenkinek egyaránt. Am jordi alba is vessen magára, állandóan fetreng meg dobálja magát mint egy fürdős k*va, most is szépet homorìtott, pechjére most történt meg a juhász esete aki kindig farkast kiáltott...peach
Kassai egy fokkal sem jobb/rosszabb mint a nemzetközi meccseket elmúlt pár évben fújó bírók átlaga. Fontoskodó, inkonzisztens, "megkérdőjelezhető" döntéssekkel meccsről-meccsre. Ennyit tudnak a bírók mostanában. A kritika inkább annak a jelenségnek szól, hogy a média és szurkolók többsége is kitalálta, hogy ő valami elit szintet kezdett el képviselni az UEFa-n belül. Még ha igaz is lenne, amilyen pocsék szinten van a játékvezetés, ez legfeljebb vakok közt a félszemű jelenség lehetne.

Évekkel ezelőtt videó alapján el kellett volna kezdeni komoly eltiltásokat osztani színészkedésért, bírókat üvöltözve lerohanó pillanatokért, amivel talán tisztult volna annyit a játék, hogy ne próbálják a játékosok minden egyes pillanatban befolyásolni a bíró döntését. Mert tudják, hogy nincs semmilyen kontroll a bírók felett, azt adnak el a szerencsétleneknek, amit csak akarnak és ezt az UEFA tétlenül nézi.

Éppen emiatt kellett volna már régen bevezetni a BL meccseken a videóbírós kontrollt a leshelyzetek megítélésére és a szándékos durvaság (piros/sárgalap) megfékezésére. Ehelyett gólvonalra szerelt érzékelőkkel szórakoznak, hogy majd a technika segít eldönteni, hogy gól/nem gól. Baromság.

Másodpercek alatt van olyan kameraállás a közvetítésekben, hogy eldönthető a les/nem les kérdés. Meccsenkénti 2-3 kritikus helyzet miatt fél percet állna a játék. Annyi feladat lenne, hogy a vitás helyzeteket inkább engedjék tovább, mert biztos lesz videó alapján jó döntés. Ha ezt tudnák a csapatok is, nyilván a védők is, tüntetésből nem állna le mind a 10 játékos a partjelzőnek integetni. A bírónak semmit sem kellene videózni, a toronyból rászolnának, hogy 5 méteres les volt, te szerencsétlen, gól helyett kifelé szabadrúgás (mint az NCAA-ben). Vagy csúnya szabálytalanságnál, fetrengésnél lehet várni 20 másodpercet, hogy színészkedésért vagy rúgásért adjon azonnal piros lapot.

Úgy gondolom, hogy különösen a színészkedések és szabálytalanságok eljátszása körében sokkal folyamatosabb lenne a játék egy ilyen videóbírós kontrollnak a következtében, mert felesleges lenne a játékosok oldalán a produkció, mert nem érnének el vele semmit - csak eltiltásokat, korai zuhanyt saját maguknak.