Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 11 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 674 — Packers Suicide Squad
Ez gyönyörű:
"Közeleg a Fradi–Újpest rangadó, és a vendégcsapatnál tapasztalható hatalmas problémákat kihasználva a hazai csapat akár nagy különbségű győzelmet arathat a hétvégén. Mint megírtuk, a Paks elleni 6-0-s kiütés után a lila-fehérek menesztették Jos Daerden vezetőedzőt, és helyére eddigi segítőjét, Marc Lelievre-et nevezték ki. Utóbbi már másodszor játssza el a beugró szerepét, hiszen korábban Zoran Szpisljak elküldésekor is tüzet oltott. Nos, Lelievre-ről, Roderick Duchatelet tulajdonos bizalmasáról régóta járja a hír, hogy „fúróval” jár munkába. Több, korábban az első csapattal készülő futballista is neki „köszönhette”, hogy váratlanul a tarcsiban találta magát, vagy távoznia kellett a klubtól. Szintén kiderült, hogy Szpisljak és Daerden esetében is aknamunkát végzett. Sőt, a Bors informátora megerősítette, a mindenbe beleszóló Lelievre és Daerden között olyannyira megromlott a viszony, hogy a csapat törökországi edzőtáborában össze is verekedtek. Szemtanúk elmondása szerint a megbízott vezetőedző a paksi zakó után rögtön ment panaszkodni Duchatelet-nek. Jól jelzi a belga tulaj tanácstalanságát, hogy mielőtt kirúgta Daerdent, négy focistája véleményét is kikérte. Persze vitathatatlan a menesztett edző felelőssége is, mert lagymatag edzéseket tartott, és túl sokat megengedett a futballistáinak. Vissza is éltek a jóindulatával, az egyik külföldi játékos például a 0-6 másnapján részegen jelentkezett edzésre. Mindez jól jelzi, pillanatnyilag a káosz az úr Újpesten. Az FTC pedig már feni a kését a sebzett vadra."

EBazzani
Amennyire nekünk áll a zászló, még a végén meglepnek bennünket a lilákok. Nem kéne!

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ez gyönyörű:
"Közeleg a Fradi–Újpest rangadó, és a vendégcsapatnál tapasztalható hatalmas problémákat kihasználva a hazai csapat akár nagy különbségű győzelmet arathat a hétvégén. Mint megírtuk, a Paks elleni 6-0-s kiütés után a lila-fehérek menesztették Jos Daerden vezetőedzőt, és helyére eddigi segítőjét, Marc Lelievre-et nevezték ki. Utóbbi már másodszor játssza el a beugró szerepét, hiszen korábban Zoran Szpisljak elküldésekor is tüzet oltott. Nos, Lelievre-ről, Roderick Duchatelet tulajdonos bizalmasáról régóta járja a hír, hogy „fúróval” jár munkába. Több, korábban az első csapattal készülő futballista is neki „köszönhette”, hogy váratlanul a tarcsiban találta magát, vagy távoznia kellett a klubtól. Szintén kiderült, hogy Szpisljak és Daerden esetében is aknamunkát végzett. Sőt, a Bors informátora megerősítette, a mindenbe beleszóló Lelievre és Daerden között olyannyira megromlott a viszony, hogy a csapat törökországi edzőtáborában össze is verekedtek. Szemtanúk elmondása szerint a megbízott vezetőedző a paksi zakó után rögtön ment panaszkodni Duchatelet-nek. Jól jelzi a belga tulaj tanácstalanságát, hogy mielőtt kirúgta Daerdent, négy focistája véleményét is kikérte. Persze vitathatatlan a menesztett edző felelőssége is, mert lagymatag edzéseket tartott, és túl sokat megengedett a futballistáinak. Vissza is éltek a jóindulatával, az egyik külföldi játékos például a 0-6 másnapján részegen jelentkezett edzésre. Mindez jól jelzi, pillanatnyilag a káosz az úr Újpesten. Az FTC pedig már feni a kését a sebzett vadra."

E

több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
nálam a téma lezárva, Sobrival utoljára próbáltam meg kommunikálni úgy érzem, ennek így semmi értelme (bár ezt már korábban láttam én idióta tettem egy próbát). Mindenkitől elnézést aki már unta ezt az egészet.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 667 — Vikings fan
Na, közben megérdeklődtem a szövetségnél, egy magyar viszonylatban nevesebb (NB1-es) játékvezetőnél. Alapjában, így többször visszanézve, több kameraállásból nézve, inkább csak sárgát kellett volna adni. Viszont, ha a jv. úgy látta, a helyzetet, hogy veszélyes, sérülést okozhat/okozott a megmozdulás, akkor piros. Ő abban a pillanatban így ítélte meg. Tehát a piros lap sem róható fel neki. (Egyébként én most is pirosat mutatnék fel. 😊)
De elnézést kérek, a kisebb vitáért/félreértésért. krixtofer
magyarul egy játékvezető mondta azt nektek hogy a játékvezetőnek mérlegelési lehetősége van az adott szituációtól függően (igaz Sobri...). Ezt értem, már csak azt nem hogy az egész meccset és azt a szituációt összességében nézve mi késztette arra hogy ilyen (számomra és sokak számára) drasztikus döntést hozzon. Szívesen meghallgatnám a véleményét de ahogy néztem nem nyilatkozott sehol, ha esetleg vki elkapott vmit az írja le köszi.davemayer
Szó sincs mérlegelési lehetőségről.
"Úgy láttáról" van szó. (igaz dave...)
Elmondom, hogy mi késztette arra, hogy ilyen drasztikus döntést hozzon: erre kötelezte a szabálykönyv.
Ki is emeltem az eredeti hsz.-ben, hogy miért.

Egy kis kárpótlás azoknak akik szerint csúnya dolog betartatni a szabályokat, és ezért frusztráltak:

 sportgeza.hu/futball/2013/03/07/kiallitas_miatt_elkergettek_a_birot/

(nem török, hanem libanoni, dehát muszlim, muszlim, egykutya)Sobri Jóska
De amit kiemeltel az faszsag. Mert a dontest nem ez alapjan hozta hanem az alapjan amit nem emeltel ki. Mert a lenyeg ő onna sokkal durvabbnak latta.
De tudjuk hogy szeretsz dolgokat a kontextusabol kiemelni csak ezen mar mindenki tullep mert baromsag.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Na, közben megérdeklődtem a szövetségnél, egy magyar viszonylatban nevesebb (NB1-es) játékvezetőnél. Alapjában, így többször visszanézve, több kameraállásból nézve, inkább csak sárgát kellett volna adni. Viszont, ha a jv. úgy látta, a helyzetet, hogy veszélyes, sérülést okozhat/okozott a megmozdulás, akkor piros. Ő abban a pillanatban így ítélte meg. Tehát a piros lap sem róható fel neki. (Egyébként én most is pirosat mutatnék fel. 😊)
De elnézést kérek, a kisebb vitáért/félreértésért. krixtofer
magyarul egy játékvezető mondta azt nektek hogy a játékvezetőnek mérlegelési lehetősége van az adott szituációtól függően (igaz Sobri...). Ezt értem, már csak azt nem hogy az egész meccset és azt a szituációt összességében nézve mi késztette arra hogy ilyen (számomra és sokak számára) drasztikus döntést hozzon. Szívesen meghallgatnám a véleményét de ahogy néztem nem nyilatkozott sehol, ha esetleg vki elkapott vmit az írja le köszi.davemayer
Szó sincs mérlegelési lehetőségről.
"Úgy láttáról" van szó. (igaz dave...)
Elmondom, hogy mi késztette arra, hogy ilyen drasztikus döntést hozzon: erre kötelezte a szabálykönyv.
Ki is emeltem az eredeti hsz.-ben, hogy miért.

Egy kis kárpótlás azoknak akik szerint csúnya dolog betartatni a szabályokat, és ezért frusztráltak:

 sportgeza.hu/futball/2013/03/07/kiallitas_miatt_elkergettek_a_birot/

(nem török, hanem libanoni, dehát muszlim, muszlim, egykutya)

több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Na, közben megérdeklődtem a szövetségnél, egy magyar viszonylatban nevesebb (NB1-es) játékvezetőnél. Alapjában, így többször visszanézve, több kameraállásból nézve, inkább csak sárgát kellett volna adni. Viszont, ha a jv. úgy látta, a helyzetet, hogy veszélyes, sérülést okozhat/okozott a megmozdulás, akkor piros. Ő abban a pillanatban így ítélte meg. Tehát a piros lap sem róható fel neki. (Egyébként én most is pirosat mutatnék fel. 😊)
De elnézést kérek, a kisebb vitáért/félreértésért. krixtofer
magyarul egy játékvezető mondta azt nektek hogy a játékvezetőnek mérlegelési lehetősége van az adott szituációtól függően (igaz Sobri...). Ezt értem, már csak azt nem hogy az egész meccset és azt a szituációt összességében nézve mi késztette arra hogy ilyen (számomra és sokak számára) drasztikus döntést hozzon. Szívesen meghallgatnám a véleményét de ahogy néztem nem nyilatkozott sehol, ha esetleg vki elkapott vmit az írja le köszi.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 667 — Vikings fan
Na, közben megérdeklődtem a szövetségnél, egy magyar viszonylatban nevesebb (NB1-es) játékvezetőnél. Alapjában, így többször visszanézve, több kameraállásból nézve, inkább csak sárgát kellett volna adni. Viszont, ha a jv. úgy látta, a helyzetet, hogy veszélyes, sérülést okozhat/okozott a megmozdulás, akkor piros. Ő abban a pillanatban így ítélte meg. Tehát a piros lap sem róható fel neki. (Egyébként én most is pirosat mutatnék fel. 😊)
De elnézést kérek, a kisebb vitáért/félreértésért. krixtofer
Nem kell elnézést kérni 😀 azért van a fórum hogy vitázzunk. Értelmesebb vitákban mindig benne vagyok 😀
több mint 11 éve
krixtofer New Orleans Saints 603 — SaintGooner
Na, közben megérdeklődtem a szövetségnél, egy magyar viszonylatban nevesebb (NB1-es) játékvezetőnél. Alapjában, így többször visszanézve, több kameraállásból nézve, inkább csak sárgát kellett volna adni. Viszont, ha a jv. úgy látta, a helyzetet, hogy veszélyes, sérülést okozhat/okozott a megmozdulás, akkor piros. Ő abban a pillanatban így ítélte meg. Tehát a piros lap sem róható fel neki. (Egyébként én most is pirosat mutatnék fel. 😊)
De elnézést kérek, a kisebb vitáért/félreértésért.
több mint 11 éve
JéBé Green Bay Packers 6 642
Ezen mondjuk jót röhögtem, még ha büntit is ért Rionak 😀
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 667 — Vikings fan
az igaz, hogy számomra sem egy szimpatikus alak az öreg Sanyi. sőt engem kifejezetten irritál, nagyképűnek tűnik. de most igaza van.
az is alátámasztja ezt, hogy az megfigyelhető, hogy nem az a helyzet, hogy a két helyzetfoglalást a két szurkolótáborra lehet osztani, hanem United, semleges szurkolók>real szurkolók. a semleges szurkolók 90%a jogtalannak mondja a pirosat, ami nem mellesleg teljesen eldöntötte a meccset, mert az több mint valószínű, hogy a real nem nyert volna. max X-re hozta volna a meccset, de már az is meglepő lett volna.

sokkal könnyebb lenne ezt a dolgot elfogadni, ha a real 0-2re vezetett volna a kiállításkor és lefocizta volna a Unitedetdugo1993
Na ne általánosítsunk kérem. Real szurkolóként vagyok a max sárgát ért tábor egyik szószólója 4 oldala aztán itt leááltalánosítasz 😀
Azért mondjuk a nagy Real/spanyol szurkoló bíró nem adta meg a szerintem tökszabályos gólunkat. Nem fújt tizit a kezezésnél, rendszeresen hibázott ellenünk is. Megértem hogy mérgesek a szurkolók de ez itt közel sem spanyoloknak fújt a bíró volt. Konszisztensen tévedett összevissza és elbaszta a meccset a ti ellenetek hozott döntése volt a döntő ennyi.
több mint 11 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Azért túlzásba ne vigyük, ha hibázott azt sem szándékosan tette, ha Realos ha nem...Ugyanúgy más bírónak is megvan a kedvenc csapata biztosan (ha kiderül ha nem), ilyenen kár fennakadni.


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 11 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 073
csak ezt nehéz megemészteni úgy, hogy elküldtek egy olyan bírót a meccsre aki twitteren követi a realt, meg ronaldot és rajta megy eldugo1993
Emellett követi a Barcát és Messit is. Ebből teljesen egyértelmű a következtetés, hogy Real szurkoló.Schleck
nem mellesleg szerintem egy bíró (még ha titokban szimpatizál is egy csapattal) ne hozza nyilvánosságra az ilyeneket, hanem tartsa meg magának és ne legyen ennyire idióta. legjobb példa erre idén az nfl. az ideiglenes bírok közül amikor az egyiknél kiderült hogy nagy rajongója az egyik csapatnak, akkor nagy balhé volt belőle. na most itt az a gond, hogy erre a fifa annyit mondott, hogy: "remekül végezte a munkáját, nem befolyásolja, hogy kap-e még meccset"
na most remek előjelek lennének ha egy elődöntőt vagy egy döntőt megkapna

több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
csak ezt nehéz megemészteni úgy, hogy elküldtek egy olyan bírót a meccsre aki twitteren követi a realt, meg ronaldot és rajta megy eldugo1993
ez az a rész aminek a mérkőzéshez semmi köze nem volt, érdekes hogy ez csak a meccs után lett érdekes... Nem kell ezzel foglalkozni, mondom, nem azért adott pirosat mert a Realnak fújt hanem mert egy idióta amatőr. Ez még akkor is megkérdőjelezhető lenne nálam ha lett volna valami egészséges adok-kapok a meccsen de úgy hogy egy agresszív jelenetre nem emlékszem sem előtte sem utána az azért elég nagy kontraszt (és ne gyere nekem Sobri azzal hogy a sporinak nem lenne szabad mérlegelnie, igenis ha 100ból 99 mérlegel akkor az a metódus él, ahhoz méri mindenki a mérkőzést, ilyen kedvencem a mezőnyben azonnal szabadrúgás-ugyanaz vagy durvább a 16-oson belül meg tovább, ezt kb az összes bíró elköveti tendenciózusan).

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Duff Seattle Seahawks 3 036
csak ezt nehéz megemészteni úgy, hogy elküldtek egy olyan bírót a meccsre aki twitteren követi a realt, meg ronaldot és rajta megy eldugo1993
Emellett követi a Barcát és Messit is. Ebből teljesen egyértelmű a következtetés, hogy Real szurkoló.Schleck
Ha nem is Real szurkoló, de szerintem le lehet szűrni belőle, hogy a spanyol fociért van oda az élbajnokságok közül.
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
csak ezt nehéz megemészteni úgy, hogy elküldtek egy olyan bírót a meccsre aki twitteren követi a realt, meg ronaldot és rajta megy eldugo1993
Emellett követi a Barcát és Messit is. Ebből teljesen egyértelmű a következtetés, hogy Real szurkoló.

több mint 11 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 073
csak ezt nehéz megemészteni úgy, hogy elküldtek egy olyan bírót a meccsre aki twitteren követi a realt, meg ronaldot és rajta megy el

több mint 11 éve
JéBé Green Bay Packers 6 642
Kár ebbe ennyire belemenni, lényegtelen mi az elmélet, aki látott már 3-nál több meccset az tudja hogy ezért nem állítanak ki senkit...
több mint 11 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 073
az igaz, hogy számomra sem egy szimpatikus alak az öreg Sanyi. sőt engem kifejezetten irritál, nagyképűnek tűnik. de most igaza van.
az is alátámasztja ezt, hogy az megfigyelhető, hogy nem az a helyzet, hogy a két helyzetfoglalást a két szurkolótáborra lehet osztani, hanem United, semleges szurkolók>real szurkolók. a semleges szurkolók 90%a jogtalannak mondja a pirosat, ami nem mellesleg teljesen eldöntötte a meccset, mert az több mint valószínű, hogy a real nem nyert volna. max X-re hozta volna a meccset, de már az is meglepő lett volna.

sokkal könnyebb lenne ezt a dolgot elfogadni, ha a real 0-2re vezetett volna a kiállításkor és lefocizta volna a Unitedet

több mint 11 éve
krixtofer New Orleans Saints 603 — SaintGooner
Úgy látom továbbra is megy. 😀 (Sportedzőin is a fele idő a "labdát nézte" körül zajlott. 2 az 5 ellen 😛)
Puhl. Tisztelem amit elért, nehéz lesz felülmúlni, de az utóbbi 4 évben csak kiröhögteti magát. (És itt most nem feltétlenül a szakmai részre gondolok, de van amikor abban is mond olyanokat, hogy...)
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Puhl valami olyasmit mondott, hogy max sárga lapot ért a dolog, de pirosat semmiképp. Nem szó szerint, nem gyűjtöm a Puhl-idézeteket, így nem magoltam be, de a lényege ez volt 😊Bálesz
én sem tudom szó szerint idézni, emlékszem hogy ezt is mondta amit te írtál de ha jól emlékszem először amikor odakapcsoltak akkor mondta azt amit én írtam, utána meg amit te.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 653 — Illegális gyakorló
Puhl valami olyasmit mondott, hogy max sárga lapot ért a dolog, de pirosat semmiképp. Nem szó szerint, nem gyűjtöm a Puhl-idézeteket, így nem magoltam be, de a lényege ez volt 😊

több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Mit mondott Puhl? Érdekelne.
Nem találtam a neten sehol, hogy azt nyilatkozta volna, hogy ez nem volt piroslapos eset.
Tud valaki egy linket?Sobri Jóska
linket nem tudok de szakkommentátor volt a sport 1-en a stúdióban és a meccs utáni értékelésben mondta hogy óriásit hibázott a bíró és döntően befolyásolta a mérkőzés alakulását. Ha láttad volna a mérkőzést hallottad volna, ha megnézed lehet hogy még ismétlik majd. De esetleg ha nekem nem hiszel akkor kérdezz meg egy ismerősödet aki nézte is a közvetítést.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Mit mondott Puhl? Érdekelne.
Nem találtam a neten sehol, hogy azt nyilatkozta volna, hogy ez nem volt piroslapos eset.
Tud valaki egy linket?

több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
az lehet hogy részeg (én személy szerint mint szakkommentátor rühellem) de azért a játékvezetéshez ért, amit nemzetközileg is igencsak elismertek.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
"a labdáért vívott küzdelemben [color]támadja ellenfelét[/color]..."
Sobri Jóska
nem akarok és fogok beleszólni, de ezt se te, se krixtofer nem tudta alátámasztni, hogy szándékosan támadta volna ellenfelét.... :/peach
Nem kritérium a szándékosság.
A veszélyeztetés a kritérium.

Bekopizom ismét a szabálykönyv vonatkozó részét:

Bármely játékos, aki a labdáért vívott küzdelemben támadja ellenfelét elölről, oldalról vagy hátulról, használja egyik vagy mindkét lábát túlzott mértékű erőbevetéssel és veszélyezteti ellenfelét, súlyos szabálytalanságban vétkes.
A súlyos szabálytalanságban vétkes játékost ki kell állítani.

(A labdarúgás szabályai)Sobri Jóska
Mi a fokmérője? Mikortól számít veszélyeztetésnek? Ez megítélés kérdése, ezért minden mecsen lehetne 2-3 kiállítás. Ezt a szabályt bármire ra lehet húzni. Sztem nem veszélyeztetett senki Arbeola vetette oda magát. Blevi
Minden játékvezető részt vesz felkészítéseken, továbbképzéseken, okításokon, stb.
Aki a BL-ben vezet több százon.
Pl. a tegnapi eset annak számított a szabály szerint.
Sobri Jóska
Akkor Puhl Sanyi bácsi miért nem így látta? Ő nem elég szakmai szerinted? A te szabályaid szerint szabálytalan mások szabályolvasata szerint nem 😊Blevi
Na mondjuk Puhl Sanyi bácsira se nagyon hivatkozzunk, amikor szerencsétlen még a stúdióba is részegen megy be nem egyszer szerintem. 😀