Soccer

41 feliratkozó

több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
de pl. ezért is ingatagabb a M.City helyzete mint a többi, már évtizedek óta működő európai elit klubé. Citynél elég ha lelövik a tulajt (vagy épp a Chelsea esetében is) mondjuk egy Bayern-nél meg ha véletlen Uli Hoeneß-szel történne valami akkor sincs gond..mert a százmilliók attól még a klubnál maradnak. Az általad említett forrásokkal együtt.

Egyébként ehhez kapcsolódik, hogy a Hannover 96 kezdeményezésére (nem ugrik be a sportigazgató neve) felül vizsgálhatja a DFB a "49"-s szabályt (51% döntési jog marad mindig a csapatnál 49% a szponzorok stb...) hogy azt a 49%-t kaphassa 1 magánszemély is.Amadeus91
1, épp a Chelsea példája bizonyítja, hogy ez nem feltétlenül van így, még ha igaz is lehet. a dynamo is egy parvenü csapatnak számított abramovics érkezésekor (aki egyébiránt a mu-t akarta megvenni, csak akkor ott még egy hasonló stakeholder rendszer működött, mint detto green bayben, és nem lehetett csak úgy átutalással pár nap alatt megvenni, és a legenda szerint amikor helikopterrel repült vissza manchesterből, nyugat london felett meglátott egy stadiont, kérdezte kié, a második kérdés volt h eladó-e?), de azóta masszív szurkolótábora van, ami a legfontosabb h ázsiában is, ami kurva nagy pénzt hoz már, és igazán abramovicsnak sincs szüksége arra, hogy extra mód finanszírozza, peter kenyonnak (aki a mai manutd, alapítója ferguson mellett) hála egy vállalati kultúra is kialakult, abramovics csak a védőhálót adja hozza meg az extrafelszerelést. az már működik magától.
azt sztem jelenleg senki nem tudja, hogy a citynek van-e még hely a piacon, sztem kevésbé, főleg amíg ez a cigánykodás zajlik.

2, Martin Kind, de ez nem újkeletű story ez. de a tiltás a Bundesligában lényegében a külföldi tulajokra vonatkozik a tiltás, mert vállalatok (aka magánszemélyek) kezében most is van bundesliga klub, bár jellemzően a sportegyesületek a fő tulajdonosok, akik gondolom hülyék lennének megszavazni, hogy leszakíthassák róluk az arany tojást tojó tyúkot, a futballcéget, annak ellenére, hogy ez vszleg gátja is a német futballnak. (már amennyire van gátja).

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
Hurka Green Bay Packers Michigan State Spartans 4 100 — 28-14
Véber nem jó edző, de legalább túlértékelt.

a nyilatkozatai miatt viszont valóban érdemes nézni a pápa meccs fel- és leveztéseit, szóval remélem elviszi valami mainstream csapat, amely sokszor van a tévében.

hasonló okok miatt sajnálom, hogy urbányi megint a maldívon forgatja a survivortHöri
igazából hülyeségeket beszélsz
ha ő nem lenne, rég NB2 vagy NB3 közelében lenne a csapat, nem olyan jó képességű játékosokból alakított ki egy masszív középcsapatot, amelyik jól, támadva játszott, és a játszott szón van a hangsúly
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 634
A Realnál nincs gazdag tulajdonos?
Azért, mert Pérez véleményed szerint nem gazdag tulajdonosStez
nincs. és nem csak az én véleményem szerint nincs, hanem ezek a tények. a real madrid (akár a barcelona, vagy az atletico madrid) társasági alapon működik. nincs részvénye, tulajdonrésze senkinek, ez egy egyesület amelyeknek tagjai vannak, és fizetnek érte. perez nem a saját pénzét teszi bele hanem működteti ezt az egészet, mint a sociók által megválasztott elnök. ahogy ezt teszik a barcelonanal is.
azt persze nem állítom, hogy ezek a csapatok gazdasági alapon működnek (mint az ajax vagy a bayern), de nem egy kőgazdag tulajdonos fossa bele a pénzt, hanem források állnak rendelkezésre mint bármelyik másik vállalat számára. annyiban egyedi a helyzet, hogy a kultúrális beágyazottságuk nagy, így bizonyos előjogokat élveznek. így tudott pl florentino perez galaktikus madridot építeni az első ciklusban (mert ugye ő nem eladta és visszavette a klubot), mert madrid város megvásárolta (majd "bér"be adta) a csapattól az edzőpályákat, horror pénzért, ebből bolt a forrás rá, nem zsebből. ez ettől nem korrekt, viszgálta is az eu, de szabályos pénzügyi manőver.

szóval, ezek a csapatok nem a kőgazdag tulajdonos miatt tartnak itt, hanem mert olyan piaci brandek amik kurva sokat érnek, és mérhetetlen pénzt tudnak megmozgatni és évről-évre begyűjteni.

ez pl a cityről nem mondható el, hogy mást ne mondjak, ha már innen indult ki az egész.gabtsi
de pl. ezért is ingatagabb a M.City helyzete mint a többi, már évtizedek óta működő európai elit klubé. Citynél elég ha lelövik a tulajt (vagy épp a Chelsea esetében is) mondjuk egy Bayern-nél meg ha véletlen Uli Hoeneß-szel történne valami akkor sincs gond..mert a százmilliók attól még a klubnál maradnak. Az általad említett forrásokkal együtt.

Egyébként ehhez kapcsolódik, hogy a Hannover 96 kezdeményezésére (nem ugrik be a sportigazgató neve) felül vizsgálhatja a DFB a "49"-s szabályt (51% döntési jog marad mindig a csapatnál 49% a szponzorok stb...) hogy azt a 49%-t kaphassa 1 magánszemély is. Ergo, hogy mégis csak valahogy lehessen pénzt pumpálni a német klubokba. Illetve még 1 gondolat, tél óta az 1860 München-nek van egy új "befektetője" egy arab pali, aki 20egynéhány milliót fektetett már a csapatba, a Hoffenheim-nek pedig Herr Hopp volt az, aki stadiont, edzőközpontot, akadémiát meg 120 millió eurót "adományozott" mióta a csapat elindult a sokad oszátlyból a világ csúcsa felé. Hasonlót próbál meg a Red Bull megvalósítani Lipcsében. (Red Bull Leipzig)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
A Realnál nincs gazdag tulajdonos?
Azért, mert Pérez véleményed szerint nem gazdag tulajdonosStez
nincs. és nem csak az én véleményem szerint nincs, hanem ezek a tények. a real madrid (akár a barcelona, vagy az atletico madrid) társasági alapon működik. nincs részvénye, tulajdonrésze senkinek, ez egy egyesület amelyeknek tagjai vannak, és fizetnek érte. perez nem a saját pénzét teszi bele hanem működteti ezt az egészet, mint a sociók által megválasztott elnök. ahogy ezt teszik a barcelonanal is.
azt persze nem állítom, hogy ezek a csapatok gazdasági alapon működnek (mint az ajax vagy a bayern), de nem egy kőgazdag tulajdonos fossa bele a pénzt, hanem források állnak rendelkezésre mint bármelyik másik vállalat számára. annyiban egyedi a helyzet, hogy a kultúrális beágyazottságuk nagy, így bizonyos előjogokat élveznek. így tudott pl florentino perez galaktikus madridot építeni az első ciklusban (mert ugye ő nem eladta és visszavette a klubot), mert madrid város megvásárolta (majd "bér"be adta) a csapattól az edzőpályákat, horror pénzért, ebből bolt a forrás rá, nem zsebből. ez ettől nem korrekt, viszgálta is az eu, de szabályos pénzügyi manőver.

szóval, ezek a csapatok nem a kőgazdag tulajdonos miatt tartnak itt, hanem mert olyan piaci brandek amik kurva sokat érnek, és mérhetetlen pénzt tudnak megmozgatni és évről-évre begyűjteni.

ez pl a cityről nem mondható el, hogy mást ne mondjak, ha már innen indult ki az egész.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Véber nem jó edző, de legalább túlértékelt.

a nyilatkozatai miatt viszont valóban érdemes nézni a pápa meccs fel- és leveztéseit, szóval remélem elviszi valami mainstream csapat, amely sokszor van a tévében.

hasonló okok miatt sajnálom, hogy urbányi megint a maldívon forgatja a survivort

több mint 12 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
irány az NB2... (1-2 embernek már mondtam, hogy vszeg a Fradi meccs lesz neki az utolsó, bár ebben még tévedtem, de ami késik, nem múlik sajnos..)Hurka
Na, kitetettek Gyugyot?! Vgay mar keszitik elo, hogy jon hozzank edzonek?zavi27
rem nem csaptok le rá...bár úgy még jobb lesz majd kifesteni tavasszal a megyeri csárdát... 😊

|
több mint 12 éve
Stez SMU Mustangs 43 238 — Whoops, looks like something went wrong.
pedig attól nem lesz igaz. pl a Glazer család egy fillért nem tol a unitedbe (nem is lenne miből), a felvásárlás okozta a hitelállományt, nem az ész nélküli játékosvásárlás. de az arsenal is évtizedek óta üzleti alapon működik.
de pl említhetném a bayern munchent is, amely kb green bay packers mintára működik, nincs (egyszemélyes) tulajdonos. de a német csapatok nagy többségénél ez így megy, persze annyira nem is sikeresek mint máshol, vagy akár münchenben.
szóval ez kurvára nem így működik azért, mert néhányatok csapata így csinálja.

siker kell, abból lesz sok pénz, és abból lehet vásárlásra költeni. egyes tradicionális nagy csapatok ezt így csinálják, persze olyan gyenge piacokon mint az olasz vagy a spanyol, ezt nem tudják megtenni, és vagy az államnak vagy a pártoló tagoknak kell zsebbe nyúlni. de gazdag tulajdonos a realnal, barcanal sincs.
tájékozódjunk.gabtsi
A Realnál nincs gazdag tulajdonos?
Azért, mert Pérez véleményed szerint nem gazdag tulajdonos, azért még 30-50 milliókat ad ki játékosokra, akikből néhány aztán a padon köt ki rövidesen, vagy pedig egyszerűen nem válik be a csapatnál, aztán mehet a süllyesztőbe, vagy a trade blockra. EMlékszem, amikor pár éve ismét ő lett az elnök, rögtön az első dolga az volt, hogy 200-250 millió eurót költött új játékosokra.
A glazer család zsidó az utóbbi időben, tény.
Ja, siker kell, ez is tény. Akkor most mondd meg, hogy sikert ebbe, a pénzről és üzletről szóló futballvilágban hogy érjen el egy csapat, ha nem öl bele pénzt? Szerintem sehogy. És a Barca is ugyanúgy 30-50 milliókat ad ki olyan játlkosokért, akik nem is kezdőbe érkeznek. Na bumm, szerintem ez teljesen ugyanaz a kategória, mint a City, vagy a Chelsea, akik összevásárolják a sztárokat. Valahol el kell kezdeni.

több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 827 — Amerikai sportok rajongója
irány az NB2... (1-2 embernek már mondtam, hogy vszeg a Fradi meccs lesz neki az utolsó, bár ebben még tévedtem, de ami késik, nem múlik sajnos..)Hurka
Na, kitetettek Gyugyot?! Vgay mar keszitik elo, hogy jon hozzank edzonek?
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 634
pedig attól nem lesz igaz. pl a Glazer család egy fillért nem tol a unitedbe (nem is lenne miből), a felvásárlás okozta a hitelállományt, nem az ész nélküli játékosvásárlás. de az arsenal is évtizedek óta üzleti alapon működik.
de pl említhetném a bayern munchent is, amely kb green bay packers mintára működik, nincs (egyszemélyes) tulajdonos. de a német csapatok nagy többségénél ez így megy, persze annyira nem is sikeresek mint máshol, vagy akár münchenben.
szóval ez kurvára nem így működik azért, mert néhányatok csapata így csinálja.

siker kell, abból lesz sok pénz, és abból lehet vásárlásra költeni. egyes tradicionális nagy csapatok ezt így csinálják, persze olyan gyenge piacokon mint az olasz vagy a spanyol, ezt nem tudják megtenni, és vagy az államnak vagy a pártoló tagoknak kell zsebbe nyúlni. de gazdag tulajdonos a realnal, barcanal sincs.
tájékozódjunk.gabtsi
így van. Maga a Bayern AG egy gazdasági társulás, továbbá jelentős tulajdonrésszel bír az Audi és az Adidas is a klubban. Viszont több éve is abszte nyereséges a klub. Folyamatos a több millió eurós profit termelés. Legutóbb valami 300millió euró körül volt. Arról nem is beszélek, hogy az Allianz Arena is most már 100% Bayern tulajdon. (annak kell csak a hiteleit törleszteni)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Hurka Green Bay Packers Michigan State Spartans 4 100 — 28-14
irány az NB2... (1-2 embernek már mondtam, hogy vszeg a Fradi meccs lesz neki az utolsó, bár ebben még tévedtem, de ami késik, nem múlik sajnos..)
több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
pedig attól nem lesz igaz. pl a Glazer család egy fillért nem tol a unitedbe (nem is lenne miből), a felvásárlás okozta a hitelállományt, nem az ész nélküli játékosvásárlás. de az arsenal is évtizedek óta üzleti alapon működik.
de pl említhetném a bayern munchent is, amely kb green bay packers mintára működik, nincs (egyszemélyes) tulajdonos. de a német csapatok nagy többségénél ez így megy, persze annyira nem is sikeresek mint máshol, vagy akár münchenben.
szóval ez kurvára nem így működik azért, mert néhányatok csapata így csinálja.

siker kell, abból lesz sok pénz, és abból lehet vásárlásra költeni. egyes tradicionális nagy csapatok ezt így csinálják, persze olyan gyenge piacokon mint az olasz vagy a spanyol, ezt nem tudják megtenni, és vagy az államnak vagy a pártoló tagoknak kell zsebbe nyúlni. de gazdag tulajdonos a realnal, barcanal sincs.
tájékozódjunk.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
Stez SMU Mustangs 43 238 — Whoops, looks like something went wrong.
Nekem csupán a Citynek nem szimpatikus a semmiből előtörése, csak és kizárólag amiatt, mert egy gazdag manus úgy gondolja ide teszi a lóvét. De mindegy haggyjuk a témát. 6-1, az 6-1.tüsi91
A mai soccerben csak úgy lehetsz sikeres, ha egy gazdag tulajdonos ész nélkül tolja a pénzt a klubodba.
Ez alól azok a csapatok sem jelentenek kivételt, amelyeknek sikeres a múltjuk.
MU, Real, Barca... (Liverpool...) ugyanúgy elfossák a pénzt játékosokra, ezen a tényen szerintem egyáltalán nem szépít semmit, hogy ők régebben is eredményesek voltak.
Csak jól bele lehet magyarázni, hogy ők emiatt különbek. Pedig dehogy.Mikey
atyaég mekkora +1!

több mint 12 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 339 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Balotelli és Babel sem épelméjűek az ziher 😀 előbbinél a gólöröm, a másiknál meg:

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
A Columbus lesz az ellenfél a Wild Card meccsen, itthon játszunk, péntek hajnali 4-től - kötelező mindenkinek. 😛
Tavaly tizenegyesekkel ejtettük ki ezeket a geciket, hetekkel később is káromkodtak rajta, és üzengetek a médiában, főleg miután az egészet megnyertük, szóval szánalmas ohio-i parasztok, akiket idén is meg kell tanítanunk a földművelés fortélyaira.
Ezt a meccset hozni kéne ilyen korcsok ellen, viszont tovább szerintem nem fogunk eljutni idén.


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring
több mint 12 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
Nekem csupán a Citynek nem szimpatikus a semmiből előtörése, csak és kizárólag amiatt, mert egy gazdag manus úgy gondolja ide teszi a lóvét. De mindegy haggyjuk a témát. 6-1, az 6-1.tüsi91
A mai soccerben csak úgy lehetsz sikeres, ha egy gazdag tulajdonos ész nélkül tolja a pénzt a klubodba.
Ez alól azok a csapatok sem jelentenek kivételt, amelyeknek sikeres a múltjuk.
MU, Real, Barca... (Liverpool...) ugyanúgy elfossák a pénzt játékosokra, ezen a tényen szerintem egyáltalán nem szépít semmit, hogy ők régebben is eredményesek voltak.
Csak jól bele lehet magyarázni, hogy ők emiatt különbek. Pedig dehogy.Mikey
OK. Ettől még zavarhat, hogy a City egy semmilyen csapatból hirtelen élcsapat lett, csak azért mert költenek egy átigazolási időszakban cirka 80-100 millió fontot.
De mint mondtam, engem ez zavar és erre hoztam fel példaként, hogy a United más módon, sokkal szimpatikusabb módon vált meghatározóvá. Az, hogy már ők is szórják a pénzt egy másik dolog.
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 559
Nekem csupán a Citynek nem szimpatikus a semmiből előtörése, csak és kizárólag amiatt, mert egy gazdag manus úgy gondolja ide teszi a lóvét. De mindegy haggyjuk a témát. 6-1, az 6-1.tüsi91
A mai soccerben csak úgy lehetsz sikeres, ha egy gazdag tulajdonos ész nélkül tolja a pénzt a klubodba.
Ez alól azok a csapatok sem jelentenek kivételt, amelyeknek sikeres a múltjuk.
MU, Real, Barca... (Liverpool...) ugyanúgy elfossák a pénzt játékosokra, ezen a tényen szerintem egyáltalán nem szépít semmit, hogy ők régebben is eredményesek voltak.
Csak jól bele lehet magyarázni, hogy ők emiatt különbek. Pedig dehogy.
több mint 12 éve
Joci 2 599 — The Georgia Peach
úúúú Betta 😛 😛Hurka
Szokásos, atomminőség!. 😊 De hova lett Sámson fater?!zavi27
nyert a Fradi úgyhgy elment bebaszni 😀


http://imsomeanimakemedicinesick.tumblr.com/
több mint 12 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
Először be akartam írni, hogy az Everton speciel '85-ben és '87-ben is bajnok volt, tehát semmiképp sem átlagközépcsapat.
Aztán rájöttem, hogy a mostani Evertonnal vonsz párhuzamot...
😊Mikey
Valóban. Bár az is igaz, hogy az időtájt nem voltak ekkora pénzbeli különbségek közép ill élcsapatok közt.

Nekem csupán a Citynek nem szimpatikus a semmiből előtörése, csak és kizárólag amiatt, mert egy gazdag manus úgy gondolja ide teszi a lóvét. De mindegy haggyjuk a témát. 6-1, az 6-1.
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 559
Először be akartam írni, hogy az Everton speciel '85-ben és '87-ben is bajnok volt, tehát semmiképp sem átlagközépcsapat.
Aztán rájöttem, hogy a mostani Evertonnal vonsz párhuzamot...
😊
több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 827 — Amerikai sportok rajongója
úúúú Betta 😛 😛Hurka
Szokásos, atomminőség!. 😊 De hova lett Sámson fater?!
több mint 12 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
Azért ne próbáljuk már elmagyarázni hogy a MU annyi pénzzel rendelkezik/rendelkezett mint egy Norwich vagy egy WBA 😀
Nyilván SAF is megkapja a pénzt amiből bajnok csapatot és BL döntős csapatot tud csinálni, és csinált is tavaly.
lehet hogy a citynek több pénze van jelenleg, de azért a MU költségvetése össze sem hasonlítható egy átlag középcsapatéval...eaglesmcnabb
Hidd el 86ban egy átlagközépcsapat költségvetésével rendelkezett. Pl. Everton. Azután miután jöttek az eredmények már nyílván nem. Más kérdés, hogy addig felépített vmit.
több mint 12 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 339 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Azért ne próbáljuk már elmagyarázni hogy a MU annyi pénzzel rendelkezik/rendelkezett mint egy Norwich vagy egy WBA 😀
Nyilván SAF is megkapja a pénzt amiből bajnok csapatot és BL döntős csapatot tud csinálni, és csinált is tavaly.
lehet hogy a citynek több pénze van jelenleg, de azért a MU költségvetése össze sem hasonlítható egy átlag középcsapatéval...

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
Persze, hogy több út vezet. Csak éppen ezek a nagy bevásárlások nem túl szimpatikusak. Nincs meg a lojalitás a klub hagyományaihoz, játékosokhoz stb.

Én meg változatlanul nem találom azt, hogy hol írtam, hogy kis pénzből hol van nagy foci. Én azt írtam, hogy a City még mindig szürke középcsapat lenne lové nélkül. A United is az volt, csak hosszú évek alatt, saját magától felemelkedett.tüsi91
Pénz nélkül? Meglepne...Sobri Jóska
Annyi lovéja volt, mint egy átlag középcsapatnak. Látom nem nagyon akarod felfogni miről beszélek. Mindegy is 1-6al nem pattoghatok, őket igazolja az eredmény.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 019 — #NoStress
Persze, hogy több út vezet. Csak éppen ezek a nagy bevásárlások nem túl szimpatikusak. Nincs meg a lojalitás a klub hagyományaihoz, játékosokhoz stb.

Én meg változatlanul nem találom azt, hogy hol írtam, hogy kis pénzből hol van nagy foci. Én azt írtam, hogy a City még mindig szürke középcsapat lenne lové nélkül. A United is az volt, csak hosszú évek alatt, saját magától felemelkedett.tüsi91
Pénz nélkül? Meglepne...

több mint 12 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
Persze, hogy több út vezet. Csak éppen ezek a nagy bevásárlások nem túl szimpatikusak. Nincs meg a lojalitás a klub hagyományaihoz, játékosokhoz stb.

Én meg változatlanul nem találom azt, hogy hol írtam, hogy kis pénzből hol van nagy foci. Én azt írtam, hogy a City még mindig szürke középcsapat lenne lové nélkül. A United is az volt, csak hosszú évek alatt, saját magától felemelkedett.